ZPRAVODAJSTVÍ

Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce

2. ledna 2019, 20:53, redakce, placená reklama
Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce Na Šumpersku se rozjíždí 2 projekty pro nezaměstnané. „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC formou získání mzdového příspěvku na 6 měsíců. Všichni účastníci získají podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.
20 žen Olomouckého kraje věkové kategorie nad 55 let věku, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíců, má možnost získat nové znalosti a dovednosti pro jejich zlepšení postavení na trhu práce. Prostřednictvím finanční podpory z Evropské unie projekt nabízí řadu aktivit, vedoucích k získání zaměstnání dle představ účastnice projektu nebo podpory při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastnice projektu absolvuji pracovní poradenství, odborné vzdělávací kurzy, motivační workshopy a rekvalifikace šité na míru. Cílem projektu je pomoci nalézt těmto ženám vhodné a udržitelné zaměstnání, které vyřeší jejich situaci na trhu práce. Vybrané účastnice projektu dostanou nabídku pracovního místa na šest až dvanáct měsíců. Ženám, které ovšem nechtějí vstoupit do zaměstnaneckého poměru a touží po samostatně výdělečné činnosti a zatím neměli odvahu či možnost se do podnikání pustit, bude umožněna podpora metodou podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev. To znamená, že jako zaměstnanci družstva si budou moci vyzkoušet vlastní podnikání v reálném tržním prostředí.

Podrobnější informace naleznete v letáku zde.


„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“


Tento projekt je určen pro všechny zájemce z území Místní akční skupiny (MAS) Šumperský venkov o zahájení svého vlastního podnikání. Zda Vaše obec spadá do MAS Šumperský venkov, si můžete ověřit na http://www.sumperskyvenkov.cz/mas-sumpersky-venkov/uzemi-mas/.

Celý projekt je rozdělen do tří cyklů, se kterými souvisí doprovodné aktivity. 15 účastníků absolvuje Venkovský podnikatelský akcelerátor a zpracuje si podnikatelský plán. Vybraní účastníci dostanou nabídku testování svého podnikání pod hlavičkou BEC družstva jako jeho zaměstnanců a získají mzdový příspěvek na 6 měsíců. Všech 15 účastníků akcelerátoru získá podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.

Pokud uvažujete nad rozjezdem svého vlastního podnikání, zapojte se do projektu a získejte maximum informací, které k rozjezdu podnikání potřebujete, případně si ho bezpečně otestujte v praxi.

V případě vašeho zájmu, zasílejte svůj motivační dopis a životopis e-mailem na info@bec-coop.cz s uvedením názvu projektu, o který máte zájem, nebo nás kontaktujte telefonicky. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.bec-coop.cz.

BEC družstvo - Business and Employment Co-operative
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Tel: +420 777 60 63 68 nebo 777 793 714
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.