ZPRAVODAJSTVÍ

Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce

2. ledna 2019, 20:53, redakce, placená reklama
Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce Na Šumpersku se rozjíždí 2 projekty pro nezaměstnané. „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC formou získání mzdového příspěvku na 6 měsíců. Všichni účastníci získají podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.
20 žen Olomouckého kraje věkové kategorie nad 55 let věku, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíců, má možnost získat nové znalosti a dovednosti pro jejich zlepšení postavení na trhu práce. Prostřednictvím finanční podpory z Evropské unie projekt nabízí řadu aktivit, vedoucích k získání zaměstnání dle představ účastnice projektu nebo podpory při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastnice projektu absolvuji pracovní poradenství, odborné vzdělávací kurzy, motivační workshopy a rekvalifikace šité na míru. Cílem projektu je pomoci nalézt těmto ženám vhodné a udržitelné zaměstnání, které vyřeší jejich situaci na trhu práce. Vybrané účastnice projektu dostanou nabídku pracovního místa na šest až dvanáct měsíců. Ženám, které ovšem nechtějí vstoupit do zaměstnaneckého poměru a touží po samostatně výdělečné činnosti a zatím neměli odvahu či možnost se do podnikání pustit, bude umožněna podpora metodou podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev. To znamená, že jako zaměstnanci družstva si budou moci vyzkoušet vlastní podnikání v reálném tržním prostředí.

Podrobnější informace naleznete v letáku zde.


„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“


Tento projekt je určen pro všechny zájemce z území Místní akční skupiny (MAS) Šumperský venkov o zahájení svého vlastního podnikání. Zda Vaše obec spadá do MAS Šumperský venkov, si můžete ověřit na http://www.sumperskyvenkov.cz/mas-sumpersky-venkov/uzemi-mas/.

Celý projekt je rozdělen do tří cyklů, se kterými souvisí doprovodné aktivity. 15 účastníků absolvuje Venkovský podnikatelský akcelerátor a zpracuje si podnikatelský plán. Vybraní účastníci dostanou nabídku testování svého podnikání pod hlavičkou BEC družstva jako jeho zaměstnanců a získají mzdový příspěvek na 6 měsíců. Všech 15 účastníků akcelerátoru získá podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.

Pokud uvažujete nad rozjezdem svého vlastního podnikání, zapojte se do projektu a získejte maximum informací, které k rozjezdu podnikání potřebujete, případně si ho bezpečně otestujte v praxi.

V případě vašeho zájmu, zasílejte svůj motivační dopis a životopis e-mailem na info@bec-coop.cz s uvedením názvu projektu, o který máte zájem, nebo nás kontaktujte telefonicky. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.bec-coop.cz.

BEC družstvo - Business and Employment Co-operative
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Tel: +420 777 60 63 68 nebo 777 793 714
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru