ZPRAVODAJSTVÍ

„Aktivní ženy 55+“ a Podnikatelský venkovský akcelerátor „Máš na to“

13. srpna 2019, 15:46, redakce, placená reklama
Na Šumpersku se rozjíždí druhý běh projektů pro nezaměstnané, které budou zahájeny na podzim tohoto roku (září/říjen 2019). „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC.


„Aktivní ženy 55+ a jejich uplatnění na trhu práce“


10 žen z Olomouckého kraje věkové kategorie nad 55 let věku, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíců, má možnost získat nové znalosti a dovednosti pro jejich zlepšení postavení na trhu práce. Prostřednictvím finanční podpory z Evropské unie projekt nabízí řadu aktivit, vedoucích k získání zaměstnání dle představ účastnice projektu nebo podpory při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastnice projektu absolvuji pracovní poradenství, odborné vzdělávací kurzy, motivační workshopy a rekvalifikace šité na míru. Cílem projektu je pomoci nalézt ženám vhodné a udržitelné zaměstnání, které zlepší jejich postavení na trhu práce. Účastnice projektu mají možnost využít dotované pracovní místo na šest až dvanáct měsíců. Ženám, které ovšem nechtějí vstoupit do zaměstnaneckého poměru a touží po samostatně výdělečné činnosti a zatím neměli odvahu či možnost se do podnikání pustit, bude umožněna podpora metodou podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev. To znamená, že jako zaměstnanci družstva si budou moci vyzkoušet vlastní podnikání v reálném tržním prostředí.
Podrobnější informace naleznete v letáku ZDE.
„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“

Tento projekt je určen pro všechny zájemce z území celého Olomouckého kraje, kteří mají zájem zahájit své vlastní podnikání.
Celý projekt je rozdělen do tří cyklů, se kterými souvisí doprovodné aktivity. 15 účastníků absolvuje Venkovský podnikatelský akcelerátor a zpracuje si podnikatelský plán. Vybraní účastníci dostanou nabídku testování svého podnikání pod hlavičkou BEC družstva jako jeho zaměstnanců a získají mzdový příspěvek na 6 měsíců. Všech 15 účastníků akcelerátoru získá podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.
Pokud uvažujete nad rozjezdem svého vlastního podnikání, zapojte se do projektu a získejte maximum informací, které k rozjezdu podnikání potřebujete, případně si ho bezpečně otestujte v praxi.
V případě vašeho zájmu, zasílejte svůj motivační dopis a životopis e-mailem na info@bec-cop.cz s uvedením názvu projektu, o který máte zájem. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.bec-coop.cz a v informačním letáku ZDE.

BEC družstvo - Business and Employment Co-operative
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Aktivní ženy 55+ - Tel: 775 760 348, Máš na to - Tel: +420 777 606 368
E-mail: info@bec-coop.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes dáme šanci celkem pěti výhercům. Soutěžit mohou o volňásky na premiéru v šumperském divadle nebo na taneční večer v Zábřeze. Odpovědět je potřeba zvlášť pod uvedeným číslem otázky. Zájemci o premiérové představení budou o výhře informováni prostřednictvím sms, kdo si půjde zadarmo zatancovat, si přečte v příštím čísle.

Otázka:
1. Z jakého apačského kmene pocházel Vinnetou? (Divadlo Šumperk, 26. 10., 19 hod.)
a) Mescalero b) Chiricahua c) Lipan
2. Ze které obce pochází dechová hudba Záhořané? (ZK Zábřeh, 3. 11., 14 hod.)
a) Dolní Bečva b) Prostřední Bečva c) Horní Bečva
Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.

VYHODNOCENÍ:
Volnou vstupenku na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek a které uvede kulturní dům v Zábřeze ve středu 30. října od 19 hodin, vyhrávají Jaroslava Mandáková ze Zábřeha a Eva Kombercová ze Šumperka. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.