ZPRAVODAJSTVÍ

„Aktivní ženy 55+“ a Podnikatelský venkovský akcelerátor „Máš na to“

13. srpna 2019, 15:46, redakce, placená reklama
Na Šumpersku se rozjíždí druhý běh projektů pro nezaměstnané, které budou zahájeny na podzim tohoto roku (září/říjen 2019). „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC.


„Aktivní ženy 55+ a jejich uplatnění na trhu práce“


10 žen z Olomouckého kraje věkové kategorie nad 55 let věku, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíců, má možnost získat nové znalosti a dovednosti pro jejich zlepšení postavení na trhu práce. Prostřednictvím finanční podpory z Evropské unie projekt nabízí řadu aktivit, vedoucích k získání zaměstnání dle představ účastnice projektu nebo podpory při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastnice projektu absolvuji pracovní poradenství, odborné vzdělávací kurzy, motivační workshopy a rekvalifikace šité na míru. Cílem projektu je pomoci nalézt ženám vhodné a udržitelné zaměstnání, které zlepší jejich postavení na trhu práce. Účastnice projektu mají možnost využít dotované pracovní místo na šest až dvanáct měsíců. Ženám, které ovšem nechtějí vstoupit do zaměstnaneckého poměru a touží po samostatně výdělečné činnosti a zatím neměli odvahu či možnost se do podnikání pustit, bude umožněna podpora metodou podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev. To znamená, že jako zaměstnanci družstva si budou moci vyzkoušet vlastní podnikání v reálném tržním prostředí.
Podrobnější informace naleznete v letáku ZDE.
„Máš na to aneb Podnikatelský venkovský akcelerátor“

Tento projekt je určen pro všechny zájemce z území celého Olomouckého kraje, kteří mají zájem zahájit své vlastní podnikání.
Celý projekt je rozdělen do tří cyklů, se kterými souvisí doprovodné aktivity. 15 účastníků absolvuje Venkovský podnikatelský akcelerátor a zpracuje si podnikatelský plán. Vybraní účastníci dostanou nabídku testování svého podnikání pod hlavičkou BEC družstva jako jeho zaměstnanců a získají mzdový příspěvek na 6 měsíců. Všech 15 účastníků akcelerátoru získá podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.
Pokud uvažujete nad rozjezdem svého vlastního podnikání, zapojte se do projektu a získejte maximum informací, které k rozjezdu podnikání potřebujete, případně si ho bezpečně otestujte v praxi.
V případě vašeho zájmu, zasílejte svůj motivační dopis a životopis e-mailem na info@bec-cop.cz s uvedením názvu projektu, o který máte zájem. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.bec-coop.cz a v informačním letáku ZDE.

BEC družstvo - Business and Employment Co-operative
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Aktivní ženy 55+ - Tel: 775 760 348, Máš na to - Tel: +420 777 606 368
E-mail: info@bec-coop.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.