ZPRÁVY

Akce v rámci Týdne lesů představily veřejnosti práci lesníků

5. června 2012, 00:00, téma PR, redakce
Akce v rámci Týdne lesů představily veřejnosti práci lesníků Týden lesů (7. – 13. května) si klade za cíl zviditelnění lesnického sektoru a zvýšení obecného povědomí o lese a jeho významu pro společnost.

Již popáté uspořádaly Lesy ČR v rámci Týdne lesů řadu akcí, při kterých měla veřejnost příležitost navštívit les spolu s lesníky a získat informace o různých aspektech lesního hospodaření. Například v Plzni se 10. května konala akce, při které měla veřejnost možnost se na několika stanovištích seznámit s tématy jako poznávání dřevin nebo vývojem lesa. Nechyběla ani prohlídka naučné stezky či promítání filmů s odbornou tématikou.

V rámci Týdne lesů proběhlo v pátek 11. května i slavnostní otevření zrekonstruované naučné stezky Předklášteří v Jihomoravském kraji. Ve stejný den se v Buchlovicích na Zlínsku uskutečnila v Archeoskanzenu akce, v jejím rámci si školáci prošli pětikilometrový okruh se stanovišti s různými tématy, mezi kterými byla mimo jiné i fauna a flora Chřibů. Děti měly možnost si vyzkoušet i sázení stromků.

Rybaření, turistika, myslivost, ptactvo, botanika, mineralogie, včelařství, lukostřelba či lesní stroje v lese – s takovými tématy se seznámili v rámci naučné stezky příchozí v areálu Hájemství na území Lesní správy Dvůr Králové. Lesnický den prožili návštěvníci v Hejnici na Liberecku. Kromě procházky na ně čekaly ukázky lesnické techniky, například práce s motorovou pilou.

Pro veřejnost je Týden lesů příležitostí dozvědět se mnoho zajímavého a lépe porozumět principům trvale udržitelného lesního hospodářství, které je spojeno s prestižním certifikátem PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes).Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).