SPORT

Aerobic už jedině s BOSU - další díl seriálu FITNESS KORZA

3. března 2010, 20:38, PR -placená reklama-
Aerobic už jedině s BOSU - další díl seriálu FITNESS KORZA BOSU, pro mě neznámé slovo, pod kterým jsem si v první chvíli představila černošského krále afrického kmene na rovníku. Ale jen do té doby, než mi Petra Vláčelová ukázala, co to vlastně BOSU je a jak se dá efektivně využít ve sportu.
Když jsem vás minulý týden seznámila se svou zkušeností s HIT4FIT, netušila jsem, jak brzy se do Fitness Korza opět podívám. Netrvalo dlouho a má zvědavost opět nabrala obrátky. Na nástěnce jsem se totiž dočetla, že od ledna je možné navštěvovat hodiny BOSU aerobicu. 

Mladička studentka cvičí aerobic již deset let a nutno říci, že moc dobře ví, jak vás navnadit. Tedy nejprve jsem se bála. Proč to nepřiznat, skupinové cvičení, kde navíc cviky mají různá cizí jména a vy musíte rychle měnit levou a pravou stranu, to nebylo nic pro mě.

Ale Peťa mě vyvedla z omylu. Nejdříve mi řekla, že BOSU aerobic není jen tak obyčejný aerobic. Jde  v něm hlavně o využití BOSU pro různé cvičební prvky. A protože jsem ani tak moc nechápala, brzy  mi naživo ukázala, co to ono BOSU vlastně je a jak ho lze skloubit s klasickým aerobním cvičením.

BOSU je nafouklý půl míč, který usadíte na zem a na němž se snažíte udržet balanc. Je to šikovná pomůcka, která vám zlepší fyzickou kondici a přitom šetří váš kloubní aparát. Cvičením na BOSU posílíte celou řadu vnitřních svalů břicha i zad, o kterých jste možná ani dosud nevěděli, že je máte. BOSU vám pomůže docílit narovnání  zad, čímž si  udržíte pevné svaly, které se podílejí na vzpřímeném držení trupu.

Balanční cvičení na BOSU v Šumperku jako první zavedl Pepa Andrle, trenér a výživový poradce Fitness Korza, který mimo jiné trénoval  i našeho lyžaře Ondru Banka. Pod jeho vedením se v cvičení na BOSU vyškolila i Petra, která poté spojila BOSU a aerobic.
 

Spojením aerobního cvičení v rytmu, kdy kombinujete kroky aerobiku a cviky na BOSU, vzniklo zcela nové cvičení, které je zábavné, nenáročné na provedení a přitom plnohodnotné, protože při hodině BOSU aerobicu můžete spálit až 1100 - 1500 kj/hod

A jak hodina u Petry vypadá?

Na začátek vás čeká zahřátí. Kardio cvičení známe všichni, nějaké ty poskoky, které zaktivují svaly, které vzápětí posílíte při samotném cvičení. To je rozložené do dvou bloků, které tvoří jednu sestavu. Během ní vystřídáte asi 50 aerobních kroků, které jsou uzpůsobeny tak, aby byly prováděny za pomoci BOSU.

Po půl hodině docela fyzicky náročného cvičení, kdy jsem tedy aspoň já lapala několikrát po dechu, vás čeká třetí část hodiny. Je to posilování různých částí těla, kdy opět využijete jedinečnou BOSU - ať již cvičíte výpady nebo dřepy. Poslední částí hodiny je několikaminutové protažení se.  


A co dodat navíc?

Snad jen to, že BOSU aerobic s Petrou si můžete zacvičit každé pondělí od 18 hodin a každou středu od 18:30. 

Přihlásit se nebo rovnou zarezervovat si místo v desetičlenné skupině můžete na stránkách www.fitnesskorzo.cz  nebo na telefonu 583 555 056.

 
A opět máme pro vás další chutný, zdravý a přitom snadný recept pro vaše hubnoucí dny. 
 

KREVETOVÝ SALÁT

  • 250 g mražených krevet /loupaných/
  • 4 vejce natvrdo
  • cibule nakrájená na drobné kostičky /vhodnější je červená/
  • svazek petržele
  • svazek kopru
  • oloupaná řeřicha
  • 100 g majonézy smíchané s jedním polotučným bílým jogurtem
  • na okořenění sůl, pepř růžový nebo bílý, kari, worchesterová omáčka

Okapané a rozmrazené krevety rozdělíme na polovinu. Jednu polovinu smícháme s rozmíchaným jogurtem a majonézou, ochutíme kořením a přidáme nadrobno nakrájenou petržel a kopr, dokápneme worcesterovou omáčku. Necháme marinovat minimálně 30 minut.

Do misky pak naložíme marinovanou směs, doplníme zbytkem krevet, rozdělíme vejce natvrdo  na osminky, obložíme misku dokola a dozdobíme řeřichou.  

Jsme zvědaví na Vaše recepty. Posílejte je do diskuze pod článkem, kde Vám mimo jiné rádi odpovíme na veškeré Vaše otázky ohledně BOSU aerobicu nebo o jiných aktivitách Fitness Korza.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.3.2010 22:10
Titulek: Bez titulku
Autor: Veronika
127
120
Vyzkoušela jsem,výborné.
Reagovat
Datum: 4.3.2010 22:16
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdena
114
103
Stačí na jemno nastrouhaný celer ,pokapaný citronem aby nehnědl,dále zakysanou smetanu ,ocutit trochou soli a pepře.Kdo chce může přidat trochu majolky a pak třeba na opečený chléb a je to mňamka.
Reagovat
Datum: 4.3.2010 22:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Růžena
110
115
Všechny známe zvu do korza.Je to fajn.
Reagovat
Datum: 5.3.2010 08:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: AK-FIT
106
119
Nechceme Vás jenom uhnat a propotit trička. Chceme, aby jste byli spokojení, protože s chutí a úsměvem jde vše líp :) ... Moc se jako trenéři a lektoři o to snažíme :)
Reagovat
Datum: 7.3.2010 18:02
Titulek: BOS aerobic
Autor: Věra
127
Chtěla bych to zkusit,ale mám trochu nadváhu.Do jaké váhy se na to může?
Reagovat
Datum: 8.3.2010 08:09
Titulek: Re: BOS aerobic
Autor: AK-FIT
123
101
nedalo mi to a tak jsem se podíval co udává výrobce a bosy které máme k dispozici jsou na 150 KG :)
Reagovat
Datum: 7.3.2010 18:12
Titulek: Bez titulku
Autor: Lída
100
141
Měla jsem z toho půl míče obavy,ale stačí je překonat a pak je to jen fajn.
Reagovat
Datum: 14.3.2010 22:33
Titulek: Bez titulku
Autor: Marika
85
100
Taky jsem to zkusila a jdu do toho znovu.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.