KULTURA

Adventní koncerty zahájil Šumperský dětský sbor

2. prosince 2009, 00:56, rejdakce, Šumperský zpravodaj
Šumperk - Předvánoční čas je v Šumperku neodmyslitelně spojen s cyklem čtyř adventních koncertů. Ty nabídnou již po jedenácté nejen chvíle adventního zklidnění a pohody, ale také příležitost k pomoci a charitě.
Stejně jako loni také letos podpoří jednotlivé koncerty tři zajímavé charitativní projekty a poslední z nich již tradičně pomůže dětem z místního Kojeneckého ústavu.

První koncert  proběhl v  neděli 29. listopadu v kostele sv. Jana Křtitele, kde zazpíval  Šumperský dětský sbor. Výtěžek z koncertování podpořil  Základní speciální školu Pomněnka o.p.s.

O týden později, v neděli 6. prosince, vystoupí v 16 hodin v klášterním kostele varhaník Jan Horníček, klavírista Zdeněk Dočekal a pěvecké sdružení Avonotaj. Peníze, které vyzpívají, pomohou Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR - šumperskému
Klubu Čtyřlístek.

Posledním projektem, který letošní koncertní cyklus představí a podpoří, je místní pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. Třetí adventní koncert, na němž se představí skupina mládeže místní římskokatolické farnosti Spolczo a sdružení milovníků kultury a hudby VADA - Čengola, proběhne v neděli 13. prosince v 16 hodin v evangelickém kostele na
náměstí Svobody.

O tři dny později, ve středu 16. prosince, pak v 17 hodin završí adventní koncertování již tradiční
zpívání koled u radnice. Výtěžek tohoto koncertu Šumperský dětský sbor každoročně věnuje místnímu Kojeneckému ústavu.

„Do naší adventní „zlaté“ ryby jsme loni vybrali téměř devětatřicet tisíc korun, a to i díky prodeji krásných adventních pohlednic. Autorem letošní perokresby je šumperský výtvarník Václav Tomek,“ uvedla organizátorka adventních koncertů Hana Havlíčková. Pohlednice si mohou zájemci koupit nejen na adventních koncertech, ale také během akcí Domu kultury a v knihkupectví DUHA na ulici Čsl. armády.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.