ZPRAVODAJSTVÍ

Adámka přijala v Praze ministryně financí Schillerová

28. srpna 2018, 13:00, redakce, placená reklama
Adámka přijala v Praze ministryně financí Schillerová Šumperk – V posledních týdnech se v mnoha médiích vyrojily informace o tom, že neziskový sektor čekají velké finanční škrty. Ředitel šumperského Pontisu Miroslav Adámek se proto rozhodl konzultovat toto téma v nejvyšších patrech české politiky. V minulém týdnu se sešel s ministryní financí Alenou Schillerovou.

 „Vadí mi populistické články o tom, jak jsou neziskovky ohroženy, přitom žádné konkrétní kroky proti nim nebyly učiněny. Není proti čemu zatím bojovat, protože neznáme žádné obrysy ohrožení, hledáme čerta za každým rohem,“ říká Miroslav Adámek, ředitel obecně prospěšné společnosti Pontis, která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Olomouckém kraji.
„Paní ministryně se vyjádřila, že chce, aby se jednotliví ministři zamysleli nad tím, jestli systém financování nastavený vůči neziskovkám je v pořádku a má transparentní výstupy. To je pro mě naprosto správný postup. Předpokládám, že každý rozumný ředitel neziskové organizace si vyhodnocuje stejně jako já, zda se neutrácí někde zbytečně a zda jsou finanční prostředky vynakládány účelně a úsporně,“ dodává Adámek.
„Ze schůzky s Alenou Schillerovou jsem si odnesl jasný vzkaz, že ministerstvo financí chce provést analýzu potřeb v neziskovém sektoru a také chce vědět, zda jsou zde všechny prostředky utráceny správně. O nějakých škrtech ale zatím neuvažuje,“ uzavřel šéf Pontisu.


Foto: red

Miroslav Adámek konzultoval situaci v neziskovém sektoru na Šumpersku a Jesenicku s ministryní financí Alenou Schillerovou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru