SPORT

Absence, které se projevily. Basketbalisté vypadli s Opavou

3. dubna 2019, 13:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Absence, které se projevily. Basketbalisté vypadli s Opavou Šumperk, Opava – Je to podobný případ, jako by fotbalová reprezentace v úspěšné éře Poborského a spol. nemohla počítat s Tomášem Rosickým a Pavlem Nedvědem. Trenér šumperských basketbalistů Radim Šíma na tom byl obdobně. Před víkendovými zápasy play-off mu vypadli ze sestavy dva stěžejní hráči.

Jeden z nejtvořivějších rozehrávačů v celé soutěži Marek Müller odcestoval do Francie a nejvyššího muže v týmu Josefa Krestu znovu odstavilo na vedlejší kolej chřipkové onemocnění. Snažení svých spoluhráčů sledoval pouze ze střídačky, kde zastával úlohu „morální podpory“.

Pod oběma koši jim viditelně chyběl. Zbývajícím třem pivotům se v úvodním utkání na Tyršově stadiónu moc nedařilo, dohromady zaznamenali jen patnáct bodů. Zklamáním byl i chabý příspěvek křídelníka Tomeše. „Až na první čtvrtinu, kdy nám Opava trochu odskočila, jsme nehráli vůbec špatně. Dokázali jsme s ní držet krok,“ potěšilo kouče Šímu. „Porazila nás hlavně proto, že měla abnormálně přesnou koncovku. Bez přehánění jí tam spadlo skoro všechno, což se jen tak nevidí,“ dodal uznale.

První poločas nedělní odvety byl hodně těsný. Slezané na sobotní preciznost a přesnost zpočátku nenavazovali a za nerozhodného stavu se mohlo přihodit cokoliv. „Bohužel nám ve třetí čtvrtce odešla střelba. Premiérový koš jsme dali až v šesté minutě. Ovlivnilo nás to natolik, že jsme se do zápasu už plnohodnotně nevrátili,“ odhlédl se zpátky Radim Šíma.

VYŘAZOVACÍ ČÁST


ŠUMPERK – OPAVA 72:87 (17:27, 37:49, 59:74). Body Šumperka: Gonda 21, Z. Wiesner 21, Tůma 10, Rozsíval 8, Kubíček 4, Tomeš 3, O. Šich 3, Špunda 2, M. Poštulka, Sedláček. Čtvrtiny - 17:27, 20:22, 22:25, 13:13.
OPAVA – ŠUMPERK 73:57 (16:16, 33:33, 49:42). Body Šumperka: Tůma 13, Z. Wiesner 12, Kubíček 8, Tomeš 6, Gonda 6, Rozsíval 4, O. Šich 4, Sedláček 2, Špunda 2, Čtvrtiny - 16:16, 17:17, 16:9, 24:15.Foto: Petr Fišer

Jiří Gonda odehrál v sobotu jeden z nejlepších zápasů v sezóně. Zdatně sekundovat mu dokázal Zdeněk Wiesner.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.