SPORT

Absence, které se projevily. Basketbalisté vypadli s Opavou

3. dubna 2019, 13:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Absence, které se projevily. Basketbalisté vypadli s Opavou Šumperk, Opava – Je to podobný případ, jako by fotbalová reprezentace v úspěšné éře Poborského a spol. nemohla počítat s Tomášem Rosickým a Pavlem Nedvědem. Trenér šumperských basketbalistů Radim Šíma na tom byl obdobně. Před víkendovými zápasy play-off mu vypadli ze sestavy dva stěžejní hráči.

Jeden z nejtvořivějších rozehrávačů v celé soutěži Marek Müller odcestoval do Francie a nejvyššího muže v týmu Josefa Krestu znovu odstavilo na vedlejší kolej chřipkové onemocnění. Snažení svých spoluhráčů sledoval pouze ze střídačky, kde zastával úlohu „morální podpory“.

Pod oběma koši jim viditelně chyběl. Zbývajícím třem pivotům se v úvodním utkání na Tyršově stadiónu moc nedařilo, dohromady zaznamenali jen patnáct bodů. Zklamáním byl i chabý příspěvek křídelníka Tomeše. „Až na první čtvrtinu, kdy nám Opava trochu odskočila, jsme nehráli vůbec špatně. Dokázali jsme s ní držet krok,“ potěšilo kouče Šímu. „Porazila nás hlavně proto, že měla abnormálně přesnou koncovku. Bez přehánění jí tam spadlo skoro všechno, což se jen tak nevidí,“ dodal uznale.

První poločas nedělní odvety byl hodně těsný. Slezané na sobotní preciznost a přesnost zpočátku nenavazovali a za nerozhodného stavu se mohlo přihodit cokoliv. „Bohužel nám ve třetí čtvrtce odešla střelba. Premiérový koš jsme dali až v šesté minutě. Ovlivnilo nás to natolik, že jsme se do zápasu už plnohodnotně nevrátili,“ odhlédl se zpátky Radim Šíma.

VYŘAZOVACÍ ČÁST


ŠUMPERK – OPAVA 72:87 (17:27, 37:49, 59:74). Body Šumperka: Gonda 21, Z. Wiesner 21, Tůma 10, Rozsíval 8, Kubíček 4, Tomeš 3, O. Šich 3, Špunda 2, M. Poštulka, Sedláček. Čtvrtiny - 17:27, 20:22, 22:25, 13:13.
OPAVA – ŠUMPERK 73:57 (16:16, 33:33, 49:42). Body Šumperka: Tůma 13, Z. Wiesner 12, Kubíček 8, Tomeš 6, Gonda 6, Rozsíval 4, O. Šich 4, Sedláček 2, Špunda 2, Čtvrtiny - 16:16, 17:17, 16:9, 24:15.Foto: Petr Fišer

Jiří Gonda odehrál v sobotu jeden z nejlepších zápasů v sezóně. Zdatně sekundovat mu dokázal Zdeněk Wiesner.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.