SPORT

A opět Draci doma jasně vítězí

3. listopadu 2010, 20:31, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Duelem s Novým Jičínem začali šumperští hokejisté odvetnou část druhé ligy.
 A právě Novému Jičínu mají Draci co vracet. V prvním kole totiž na ledě Gedosu podlehli 1:3. V dračí sluji na Tyršově stadionu je však Šumperk stoprocentní a nejinak tomu bylo i tuto středu.
Již po třech minutách hry dal jasný ráz utkání Červenka po přihrávce Haase a Draci tak rychle vedli. Nový Jičín se neprezentoval kdovíjak kreativní hrou. Jednoduše zkoušel přecházet střední pásmo pomocí četných nahození, avšak oproti minulým letům se hráči Gedosu nevyvarovali chyb ve svém vlastním pásmu. Po jedné takové se puk dostal na modrou k Sedlákovi, jenž nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ještě veseleji bylo v Šumperku ve 13. minutě, kdy skákavý puk přiskotačil až na hůl Martina Ambruze, který vyhnal Šrámka z branky - 3:0.
Z ojedinělé, leč pohledné akce na konci první části dokázal snížit Vrdlovec a právě tento moment jakoby nakopnul Jičín k aktivnější hře a na začátku druhé třetiny byli lepším týmem. Štůrala však další puk do své branky nepustil a naopak ve 29. minutě asi definitivně rozhodl o osudu zápasu Holík po krásné kombinaci s Fischerem - 4:1. Když zanedlouho přidal další gól Tesařík po skvělém individuálním uvolnění, začalo se schylovat k debaklu.
Ve třetí třetině Šumperk předvedl profesorský výkon, nepustil Gedos prakticky k ničemu a naopak dvakrát dokázal ztrestat nepozornost hostů. Nejprve Hulva vybojoval kotouč a luxusně přihrál Ambruzovi, jenž se nemohl mýlit. V poslední minutě pak Velecký dokonal zkázu Nového Jičína a oslavil svůj návrat po zranění svým dvacátým gólem v sezóně.
Draci tak s přehledem přehráli Nový Jičín 7:1 a stále okupují první příčku tabulky o tři body před Havířovem.


Salith Šumperk - TJ Nový Jičín  7:1 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.