KULTURA

7 a půl fest nabídne tři koncertní scény i wellness

9. června 2015, 08:00, Ondřej Polák
7 a půl fest nabídne tři koncertní scény i wellness Zábřeh - Hudební festival 7 a půl fest se po roční pauze vrací a slibuje atraktivní program, jehož hlavní hvězdou bude kapela Divokej Bill. Na tradičním místě, jímž je plavecký areál v Zábřehu, se v sobotu 27. června uskuteční již jedenáctý ročník tohoto oblíbeného multižánrového festivalu.

 Největším hudebním lákadlem je početná parta z Úval u Prahy Divokej Bill, která dorazí do Zábřeha premiérově. Koncert bude exkluzivní také tím, že kapela letos plánuje odehrát na Moravě pouhé tři koncerty.
Dalšími taháky nepochybně budou kapela UDG, hudební nářez Tomáše Hájíčka a jeho kapely Krucipüsk a v neposlední řadě písničkářka, klavíristka a skladatelka Lenny. Ucho hudebního fanouška jistě potěší i jedna z nejpopulárnějších slovenských klubových kapel Zoči Voči, studentská teenage poppunková kapela Donaha či nejznámější duo z „hudebně nenadaných kapel“ v Brně Čokovoko.
Festival tradičně sází i na taneční hudbu, které patří druhá scéna. Na ní se bude tančit v rytmu electra, swingu, house, techna i drum’n’bass. „7apůlka“ nabídne vedle hudby také doprovodný wellness s bohatým programem.
„Návštěvníci si mohou vyzkoušet balancování, chození a skákání na popruhu mezi dvěma body, akční závody a zápasy ve velkých koulích a připraven bude také beach volejbal nebo turnaj v pokeru,“ popisuje produkční Vratislav Jarmar.

Festival myslí i na děti

Vedle těchto aktivit festival chystá i velkou dětskou scénu, kde bude pro nejmenší připraveno mimo jiné hraní autorských pohádek, zpívání, objeví se i klaunské výstupy a chybět nebudou ani interaktivní workshopy s umělci z Divadélka s radostí.
Festival letos pokračuje ve zlepšování dostupnosti vstupenek pro hudební fanoušky, proto spustil online předprodej přes systém Goout.cz. Vstupenky je možné zakoupit také na tradičních prodejních místech v Zábřehu, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích. Konkrétní adresy a kompletní informace lze nalézt na stránkách festivalu www.7apulfest.cz a facebookovém profilu facebook.com/7apulfest.
Cena vstupenky v předprodeji aktuálně činí 400 Kč, děti do 12 let v doprovodu dospělé osoby mají vstup zdarma.


Foto: archiv

Kapela Divokej Bill míří do Zábřeha, zahraje zde vůbec poprvé.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.6.2015 11:26
Titulek: Zase tradiční ROZHOVORPVÁ
Autor: Strejda
52
109
neplacená reklama.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).