KULTURA

7 a půl Fest letos nebude: Po deseti letech končí jeden z největších rockových festivalů v kraji

1. června 2014, 21:06, Ondřej Polák
7 a půl Fest letos nebude: Po deseti letech končí jeden z největších rockových festivalů v kraji Zábřeh - Rockoví fanoušci musejí spolknout hodně hořkou pilulku. Oblíbený 7 a ½ Fest se letos neuskuteční a není jisté, zda ještě někdy ano. Město Zábřeh tak přichází o vlajkovou kulturní akci.

Letnímu festivalu zlomil vaz nedostatek finančních prostředků. „K rozhodnutí letos nepořádat festival nás přiměly především ekonomické důvody,“ vysvětluje Zdeněk David, šéf Zábřežské kulturní, která 7 a ½ Fest pořádala. „Za celou dobu existence akce se nám bohužel nepodařilo získat silného partnera, a to i přesto, že na festivalu vystupovaly skvělé kapely a návštěvnost se pohybovala minimálně kolem tisícovky lidí,“ doplňuje organizátor.

7 a ½ Fest, který se konal vždy na konci června v plaveckém areálu v Zábřehu, poprvé proběhl v roce 2004. Jednalo se o několikadenní multižánrovou akci, která zahrnovala scény nejen hudební, ale i scénu divadelní a filmovou. Název festivalu vycházel z číslice 750, protože právě v roce 2004 si město Zábřeh připomínalo sedm a půl století od svého založení.

Festival si rychle získal oblibu veřejnosti, v dobách jeho největší slávy se dokonce konala i zimní verze Winter 7 a ½ Fest. Nyní přesně po deseti letech existence končí.

„Nepřestáváme doufat, že se jedná jen o pauzu, nikoliv o definitivní konec akce. Existenci festivalu nepovažujeme za uzavřenou, vnímáme to tak, že si bereme "oddechový čas" a nevylučuji, že se k jeho pořádání příští rok vrátíme,“ uzavírá s nadějí v hlase Zdeněk David.

BYLI JSTE NĚKDY NA 7 A ½ FESTU? JAKÉ MÁTE NA FESTIVAL VZPOMÍNKY? MRZÍ VÁS, ŽE LETOS NEBUDE? DISKUTUJTE!


Foto: Martin Kulhánek

Vojta Dyk se skupinou Nightwork zpívá na festivalu 7 a půl fest. To už je ale historie. Skupina Nightwork se rozpadla a zábřežský festival rovněž končí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.6.2014 11:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
83
Pry tisicovka lidi. Tam bylo nekolik tisic lidi!
Demence fakt ze letos neni
Reagovat
Datum: 16.6.2014 16:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Franta Jetel
55
Na 7a1/2ce bylo několik tisíc lidí maximálně první nebo druhý rok... Pak už šla návštěva bohužel dolů. Hlavně skladbou programu, který se příliš zaměřoval na klubovou scénu namísto festivalového mainstreamu. Problém v Zábřehu je spíš to, že se chtělo moc vydělat. Kdyby stačilo neprodělat, mohl fest žít dál. ;o)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).