SPORT

4101 dnů a Vrána se dočkal! Libina poprvé ubila Šumperk

18. února 2015, 18:16, Petr Fišer
4101 dnů a Vrána se dočkal! Libina poprvé ubila Šumperk Šumperk - Dlouhých dvanáct let. Nekonečných 4101 dnů. Znovu se potvrdilo, že téměř nic netrvá věčně a každá série jednou skončí. Florbalisté Libiny poprvé v klubové historii dokázali v mistrovském střetnutí porazit odvěkého rivala ze Šumperka. V rámci krajské ligy vyřídili domácí rezervu šestigólovým rozdílem!

 „Mančaftu můžu akorát poděkovat. Jsem neskutečně rád, že jsem se toho dožil. Moc to pro mě znamená,“ chrlil ze sebe lávu nadšených slov Lukáš Vrána, hrdý zakladatel oddílu a dlouholetá opora zadních řad. Po hřišti se zdatně prohání i přesto, že mu pomalu táhne na kulatou čtyřicítku.
První vzájemný souboj se odehrál 16. listopadu v Břidličné. To se psal rok 2003 a Šumperk vyhrál bezpečně 5:2. Moc nadějně to s Libinou nevypadalo ani minulý víkend. „V pátek nám vypadla ze sestavy jasná brankářská jednička Joannis Papadopulos. Pro nás to byl hororový scénář, který nevěstil nic dobrého. Zvlášť když jsme o den později přímo na místě zjistili, že se Asper posílil o áčkaře Trávníčka, nedávno ještě extraligového Zacha a obránce Kamlera,“ vyvracel oči Vrána. „Obětovat jsme museli našeho univerzála Trefila a pak děly se věci. I přes super týmový výkon je potřeba vyzvednout právě Honzu, jako záskok v bráně čaroval. A taky Tomáše Brablce. Utkání mu vyloženě sedlo. Makal vepředu i vzadu, k tomu zaznamenal pět kanadských bodů,“ rozplýval se nad srdnatým vystoupením dvou spoluhráčů Lukáš Vrána.
Jeho sobotní spokojenost byla maximální. Není divu. Ve druhém střetnutí si libinští gurmáni pochutnali na Litovli. Tragického soupeře vyplatili neskutečnými dvaceti góly! Neuvěřitelnou polovinu z nich vykouzlil neomylný snajpr Martin Vicenec, jenž se v demoliční partii podílel na čtrnácti brankách svého mužstva. Ani proti Šumperku nijak zvlášť nestrádal - do černého zamířil čtyřikrát.

OKRESNÍ DERBY

ASPER ŠUMPERK B – BEEBORBOYS LIBINA 5:11 (1:2, 1:3, 3:6). Góly vítězů: M. Vicenec 4, O. Vlček 2, Heger 2, Brablc 2, J. Andrle. Asistence: Kocián 4, Brablc 3, Heger, Vlček, L. Vrána, Andrle. Sestava Libiny: Trefil – O. Vlček, Nemrava, L. Vrána, Černý, Lalínský – Kilčický, Kocián, M. Vicenec – Heger, Brablc, J. Andrle.

DALŠÍ VÝSLEDKY

Libina – Litovel 20:8 (M. Vicenec 10, Kocián 5, Kilčický 3, Andrle, Černý), Šumperk B – Přerov C 3:7, Mohelnice B – Litovel 6:4, Mohelnice B – Přerov C 7:8.

Jako by tomu v Libině nemohli uvěřit. Klubový vůdce Lukáš Vrána (vpravo) si připíchl na stěnu premiérový šumperský skalp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).