SPORT

4. ročníku Bozeňovského cyklomaratonu se zúčastnilo 130 závodníků

5. června 2012, 16:40, téma CYKLO, redakce
4. ročníku Bozeňovského cyklomaratonu se zúčastnilo 130 závodníků Dolní Bušínov – Počtvrté odstartoval v sobotu 2. června v rekreačním areále v Dolním Bušínově Bozeňovský cyklomaraton. Závod se řadí do Šumperského poháru horských kol. Celkem 130 závodníků všech věkových kategorií se postavilo na start, který nabídl tratě v délce 2, 15, 30 a 50 km.

Mezi muži, kteří absolvovali 50 km dlouhou trať, dosáhl nejrychlejšího času Daniel Blaháček. Mezi ženami bojujícími na 30 km dlouhé trati dosáhla vítězství Marie Valouchová. Ceny vítězům předal starosta Zábřehu František John. Akce se konala pod záštitou Olomouckého kraje a města Zábřeh.

„Mimořádnou cenu za fair-play chování získala Hana Smitalová, která si těsně po dokončení svého závodu všimla závodníka, který špatně odbočil a sjel z trati. Okamžitě nasedla na kolo a vydala se na stíhací jízdu, aby jej dovedla zpět,“ uvedl ředitel závodu Michal Kubica.

Závod pořádalo občanské sdružení Centrum volného času Bozeňov, které připravilo doprovodný program v podobě lanového centra, lezecké věže a bungee trampolíny. „Chceme neustále zlepšovat úroveň Bozeňovského cyklomaratonu. Letošní ročník nabídl účastníkům nové sociální zázemí včetně sprch, bohaté ceny a tombolu. Pro příští jubilejní 5. ročník chystáme mnoho zlepšení, zaměřené na naše nejmenší závodníky,“ prohlásil Kubica.
 


foto: Anna Klajner

start 50 km - kategorie junioři, ženy a muži


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).