SPORT

31. ročník „Turnajů šachových nadějí“

31. května 2010, 11:00, téma ŠACHY, rejdakce
Frýdek Místek - BŠŠ a SVČ Klíč uspořádala letos již 31. ročník turnajů šachových nadějí. V rámci TŠN probíhalo 8 šachových turnajů pro všechny věkové a výkonností kategorie šachistů.
Na startu se sešlo skoro 300 hráčů z CZE, SLK, POL, BLR, LTU, UKR, FRA, IRL a ENG. Olomoucký kraj měl v turnajích 5 zástupců. FIDE OPEN začal Libor Lužík z T.J. Sokol Šumperk velkou rošádou, ve čtvrtém kole se chytl výhrou nad Markem Folwarcznym z Třince a do konce turnaje ještě porazil Martu Motuzovou a Martina Kimerlinga ze Slovenska.

Cenným skalpem byla výhra nad mladým talentem z Anglie Matthewem Daggittem. Se 4 body skončil Libor Lužík na 74. místě. V kategorii hochů do 14 let se ve Frýdku předvedl Lukáš Vyhnálek z Tatranu Litovel. V turnaji třikrát remizoval a dvakrát vyhrál, celkově nasbíral 3,5 bodu a umístil se na 36. příčce. Ve Frýdku-Místku si zahráli i sourozenci Stratilovi z Hrabišína. Mladší Ondra si v kategorii chlapců do 10 let zahrál s 5 Bělorusy, jednoho porazil, 3x remízoval a 1 odešel poražen. Ve třech partiích s domácími šachisty z BŠŠ měl Ondra aktivní skóre 2:1. Celkově Ondra Stratil skončil na 29. místě se 4,5 bodu.

Veronika Stratilová si zahrála v kategorii dívek. V turnaji nasbírala 3,5 bodu a skončila na 17. místě. Cenná byla remíza s Michaelou Hatašovou z Caisy Úholičky – loňskou mistryní republiky v kategorii do 12 let. Největší radost udělala výpravě Olomouckého kraje šachistka T.J. Sokol Šumperk Nicola Lužíková. V kategorii dívek do 14 let se umístila na pěkném 4. místě jako první Češka. V turnaji prohrála jen s Polkou Katarzynou Wesolowskou a s Hoare Amy, nejlepší Angličankou do 14 let ve své zemi. Každá z 9 partií, kterou Nicola hrála, trvala víc jak 3 hodiny. To znamenalo každý den víc jak 6 hodin tvrdé práce za šachovnicí. Podle slov trenéra BŠŠ Pavla Benča bylo dobře, že si Nicola zvolila ve Frýdku tento turnaj, alespoň si mohla změřit síly se zahraničními hráčkami a byla to dobrá příprava na podzimní Mistrovství Evropy v Gruzii, kterého se má Nicola zúčastnit.


Nicola Lužíková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.