ZPRAVODAJSTVÍ

3000 návštěvníků přišlo na Den otevřených dveří a Den dětí ve společnosti EPCOS s.r.o. Šumperk

29. května 2017, 13:33, redakce, placená reklama
3000 návštěvníků přišlo na Den otevřených dveří a Den dětí ve společnosti EPCOS s.r.o. Šumperk Podobně jako v roce 2014 i letos otevřela firma EPCOS s.r.o. v Šumperku své brány široké veřejnosti. Společnost patří k největším firmám v regionu a zaměstnává přibližně 1.300 zaměstnanců. V sobotu 20. května měli všichni z blízkého i dalekého okolí unikání příležitost prohlédnout si nejen celý areál firmy, ale i výrobu feritových jader a keramických pozistorů.

 Tyto elektronické součástky a komponenty se nacházejí téměř ve všech zařízeních kolem nás. Během exkurze nahlédli hosté pod pokličku jejich výroby a prohlédli si jednotlivé výrobní procesy. To vše a mnoho dalších zajímavostí o firmě se dozvěděli od těch nejpovolanějších, a sice od samotných zaměstnanců firmy, kteří zkušeně a s nadšením provázeli po celý den zájemce výrobou. Program byl koncipován v souladu s naší dlouhodobou filozofií podpory regionu. Podporujeme aktivity v Šumperku a širokém okolí a zároveň se zaměřujeme na podporu aktivit spojených s našimi zaměstnanci.
Vedle exkurze byl pro malé i velké návštěvníky připraven bohatý program. Jako první se představila kapela Fleksible, jejíž nejlepší klasické hity české i světové hudební scény obohatily příjemnou atmosféru dne. Veliký potlesk rovněž sklidily mažoretky ze Zábřehu, které předvedly opravdu skvělé artistické vystoupení hodné nejvyšší cirkusové školy.   

Na pódiu se po celý den střídalo opravdu nepřeberné množství umělců. Záplava podivuhodných bublinotvarů, bublinových kolotočů či bublinových vodopádů nadchla především dětské publikum. Kromě bublinkové show byla pro děti velkým lákadlem zvířátka a různé postavičky na přání, které vykouzlili z dlouhých barevných balónků ruce rozverných klaunů. Jedinečnou zkušenost získali ti, kteří využili příležitosti a vyzkoušeli si na vlastní kůži simulátor dojení krávy. Stračena rozesmála nejen samotné účastníky, ale i spoustu přihlížejících. Správnou slavnostní náladu pak navodila taneční skupina Next. Ta všem divákům nabídla ukázku latinskoamerických tanců. Základní kynologická organizace Šumperk – Vikýřovice si pro hosty připravila ukázku jak poslušnosti, tak i obrany. Milovníky projížděk bezpochyby potěšili koně z Ranche Viktorie.
Zábavu doplňoval nespočet nafukovacích atrakcí. Vyzkoušet jste mohli bludiště, které jistě potrápilo orientační smysl nejednoho dobrodruha. Exkluzivní sportovní atrakcí byl rozhodně bootcamp, jehož překážková dráha byla dlouhá neuvěřitelných 27 metrů a nadchla naprosto každého, kdo ji vyzkoušel. Nejen malí návštěvníci si přišli na své v jednom ze stanů, kde se malovalo na obličej, tetovalo na tělo a česalo. Kreslířům a kadeřníkům se povedlo změnit každou dětskou tvářičku dle přání malých klientů. Děti se svými rodiči se pak mohli zvěčnit v zábavním fotokoutku plném rekvizit a odnést si fotografii domů. 
Naše firma dlouhodobě podporuje dobročinnost, proto jsme ji ani na Dni otevřených dveří nemohli opomenout a věnovali jí dostatečný prostor. Základní a střední škola Pomněnka, která je zřízena pro žáky s mentálním postižením, nabídla návštěvníkům dekorační předměty ze své tvorby. Jejich koutek byl obsypán polštáři, košíky, keramikou, svíčkami, koberečky, taškami a spoustou dalších předmětů, jež pocházejí z dílny školy a jejichž zakoupením bylo možné centrum podpořit.
Prostory firemní kantýny byly po dobu akce přestavěny na galerii obsahující výstavu fotografií z akcí pořádaných v předchozích letech pro naše zaměstnance. Snad každý zaměstnanec firmy se zde alespoň jednou našel a odnesl si fotku na památku.
Kromě toho nabídly prostory kantýny poutavou prezentaci vývojových týmů, které byly zaměřeny na využití v praxi. Tým feritů předvedl aplikaci v oblasti bezdrátového dobíjení a pro děti kouzlil s levitujícím šroubovákem za pomocí dvou elektromagnetů. Tým pozistorů zájemcům předvedl, jak vzniká návrh designů jednotlivých výrobků a chybět samozřejmě nemohla ukázka 3D tisku těchto návrhů.
Mlsné jazýčky potěšila domácí zmrzlina a milovníky masa zase bohatý catering. Po obědě přišlo velké překvapení. Z nebe se snesla trojice parašutistů, z nichž jeden po druhém postupně přistávali na poli hned vedle areálu firmy. Tento odvážný kousek sklidil bouřlivý potlesk a nenechal v klidu nejeden fotoaparát.
V závěru dne pak všem k poslechu zahrála bratrušovská kapela Happy To Meet. Jejich písničky s keltským nádechem strhly k tanci celé publikum.
Všechno jednou končí a kolem třetí hodiny skončil i náš Den otevřených dveří. Spokojení a usměvaví návštěvníci povětšinou odjížděli přistaveným vláčkem, který za celý den přepravil úctyhodných 800 pasažérů.
Den plný zábavy přilákal více než tři tisíce hostů. Jsme moc rádi, že jste si k nám našli cestu. Děkujeme.


 Foto: Aleš Knapp


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).