KULTURA

2Wings Dana Šustra vydávají živé album z Blues Alive 2009, pokřtí ho na letošním ročníku

27. října 2010, 00:00, téma BLUES, rejdakce
2Wings Dana Šustra vydávají živé album z Blues Alive 2009, pokřtí ho na letošním ročníku Šumperk - 2Wings, kytarové indie rockové trio složené z hudebníků z Tiché dohody vedené skladatelem, kytaristou a zpěvákem Danem Šustrem, vydává 1. listopadu záznam svého vystoupení na loňském festivalu Blues Alive.
Formace album pokřtí na letošním patnáctém ročníku festivalu, který proběhne od 18. do 20. listopadu v Šumperku. Na nahrávce se stejně jako na koncertě objevují tři exkluzivní hosté: kytarista Honza Ponocný (Circus Ponorka), nejlepší český hráč na foukací harmoniku Ondřej Konrád, s nimiž 2Wings hrají akustické verze vybraných písní ze svých studiových alb („Offerings to the God of Speed“, „Face Next Door“, „Information Overdose“ a „The Sign of Fire“), a zpěvačka Blanka Šrůmová, čímž se na polovině záznamu de facto objevuje celá Tichá dohoda. Všechny písně kromě poslední pocházejí z autorské dílny Dana Šustra a dobře poukazují na jeho bluesové kořeny od počátků tvorby Tiché dohody až po současný repertoár 2Wings. Nezkrácený 40minutový záznam bude doplněn bonusovými tracky albových verzí písní z koncertu pro ilustraci rozdílu mezi elektrickými a akustickými verzemi. Celé CD má 60 minut.

Na CD zazní i dvě písně z repertoáru Tiché dohody – „Come 2gether“ z roku 1998 z posledního studiového alba TD „Válcovna vkusu s.r.o.“ a blues „Čas všechno zahojí“ z debutového alba „Chci přežít“ z roku 1990 a na závěr i „tradiční“ cover Tiché dohody „Gloria“ (vyšel na SP „Má duše se vznáší“ 1992, byl natočen v rámci TV pořadu „Na kloboučku“ (1997) a loni byl opět vydán jako bonus track na reedici CD „Underpop“ (Recycled). Patronem CD je dramaturg festivalu a novinář Ondřej Bezr a CD vychází ve spolupráci s Blues Alive a ČRo Olomouc, který nahrávku pořídil. Smíchána byla opět v téměř „domovském“ studiu skupiny 3bees v Praze. CD vychází na vlastním labelu „Pop Dissident Records“ a bude k dostání v omezené edici na XV. Ročníku festivalu Blues Alive a v e-shopu na webu skupiny.

Festival Blues Alive, největší středoevropská přehlídka bluesové hudby nabídne svým návštěvníkům bohatě prostřený hudební stůl. „Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční účasti za celou historii,“ říká ředitel Vladimír Rybička. „Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd již vystoupili. Diváci je ale budou moci slyšet v nových sestavách a polohách,“ doplňuje dramaturg Ondřej Bezr. K nim patří například kytarista Corey Harris, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě Blues Alive nemělo čest hostit: Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob. Vstupenky na letošní Blues Alive jsou v prodeji od poloviny července. Více informací na www.bluesalive.cz.

2Wings vznikli v roce 2006 a vedle Dana Šustra je tvoří hráč na 6strunnou baskytaru Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Václav „Wendy“ Šváb. Trio čerpá inspiraci z rocku 60. a 70. let. 2Wings (W2) dosud natočili a vydali 2 studiová alba (Overseas Pilots - 2007, Songs from Another Pocket - 2010), akustické studiové sessions písní z prvního alba „3bees Sessions“ (2008), Blu ray disc „Overseas Pilots“ (2008), 1 CD singl a 2 CD EP.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.