KULTURA

2Wings Dana Šustra vydávají živé album z Blues Alive 2009, pokřtí ho na letošním ročníku

27. října 2010, 00:00, téma BLUES, rejdakce
2Wings Dana Šustra vydávají živé album z Blues Alive 2009, pokřtí ho na letošním ročníku Šumperk - 2Wings, kytarové indie rockové trio složené z hudebníků z Tiché dohody vedené skladatelem, kytaristou a zpěvákem Danem Šustrem, vydává 1. listopadu záznam svého vystoupení na loňském festivalu Blues Alive.
Formace album pokřtí na letošním patnáctém ročníku festivalu, který proběhne od 18. do 20. listopadu v Šumperku. Na nahrávce se stejně jako na koncertě objevují tři exkluzivní hosté: kytarista Honza Ponocný (Circus Ponorka), nejlepší český hráč na foukací harmoniku Ondřej Konrád, s nimiž 2Wings hrají akustické verze vybraných písní ze svých studiových alb („Offerings to the God of Speed“, „Face Next Door“, „Information Overdose“ a „The Sign of Fire“), a zpěvačka Blanka Šrůmová, čímž se na polovině záznamu de facto objevuje celá Tichá dohoda. Všechny písně kromě poslední pocházejí z autorské dílny Dana Šustra a dobře poukazují na jeho bluesové kořeny od počátků tvorby Tiché dohody až po současný repertoár 2Wings. Nezkrácený 40minutový záznam bude doplněn bonusovými tracky albových verzí písní z koncertu pro ilustraci rozdílu mezi elektrickými a akustickými verzemi. Celé CD má 60 minut.

Na CD zazní i dvě písně z repertoáru Tiché dohody – „Come 2gether“ z roku 1998 z posledního studiového alba TD „Válcovna vkusu s.r.o.“ a blues „Čas všechno zahojí“ z debutového alba „Chci přežít“ z roku 1990 a na závěr i „tradiční“ cover Tiché dohody „Gloria“ (vyšel na SP „Má duše se vznáší“ 1992, byl natočen v rámci TV pořadu „Na kloboučku“ (1997) a loni byl opět vydán jako bonus track na reedici CD „Underpop“ (Recycled). Patronem CD je dramaturg festivalu a novinář Ondřej Bezr a CD vychází ve spolupráci s Blues Alive a ČRo Olomouc, který nahrávku pořídil. Smíchána byla opět v téměř „domovském“ studiu skupiny 3bees v Praze. CD vychází na vlastním labelu „Pop Dissident Records“ a bude k dostání v omezené edici na XV. Ročníku festivalu Blues Alive a v e-shopu na webu skupiny.

Festival Blues Alive, největší středoevropská přehlídka bluesové hudby nabídne svým návštěvníkům bohatě prostřený hudební stůl. „Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční účasti za celou historii,“ říká ředitel Vladimír Rybička. „Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd již vystoupili. Diváci je ale budou moci slyšet v nových sestavách a polohách,“ doplňuje dramaturg Ondřej Bezr. K nim patří například kytarista Corey Harris, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě Blues Alive nemělo čest hostit: Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob. Vstupenky na letošní Blues Alive jsou v prodeji od poloviny července. Více informací na www.bluesalive.cz.

2Wings vznikli v roce 2006 a vedle Dana Šustra je tvoří hráč na 6strunnou baskytaru Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Václav „Wendy“ Šváb. Trio čerpá inspiraci z rocku 60. a 70. let. 2Wings (W2) dosud natočili a vydali 2 studiová alba (Overseas Pilots - 2007, Songs from Another Pocket - 2010), akustické studiové sessions písní z prvního alba „3bees Sessions“ (2008), Blu ray disc „Overseas Pilots“ (2008), 1 CD singl a 2 CD EP.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.