SPORT

2. den MČR v atletice se blýskl zlatem

22. února 2012, 18:15, téma ATLETIKA, Veronika Dominiková
Šumperk - Z nedělního trojskoku si odvezla zlatou medaili Petra Opekarová a Lucie Domská ze štafety na 4x 200 m.


Nedělní program mistrovství byl pro atletky stejně perný jako den předcházející. O postupy do finále bojovaly hned tři závodnice. První bojovnicí byla Vendula Langerová, která vrhala koulí. Po druhém pokusu se stále nenacházela na postupové pozici a bohužel ani třetím pokusem se do finále nedostala. Finále a boj o medaili jí utekl o pouhých 6 cm.

Z technické disciplíny se naše pozornost zanedlouho přesunula opět na dráhu. Zde se na start chystala Lucie Domská. V rozběhu na 200 m tvořila spolu se Šebestíkovou favoritky běhu. To se také potvrdilo. Lucie si zajistila přímý postup do finálového běhu, kde se téměř celou trať držela na 4. pozici. Bohužel už nestihla zatáhnout konec, a tak se pro ni 4. místo stalo konečným.

 
Neděle se odehrávala ve větším časovém presu nejen pro trenéra, ale i pro fanoušky šumperské atletiky. Zároveň s finálovým během na 200 m probíhal v dálkařském sektoru trojskok dorostenek. Zde bojovala o medailové umístění Petra Opekarová. Po sobotním 5. místě ve skoku dalekém si chtěla vše vynahradit právě ve trojskoku. Naštěstí se jí všechny skoky vydařily a hned po prvních pokusech s přehledem vedla. Zlatou medaili jí vynesl výkon dlouhý 11. 90 m.

Závěrečné završení dne přinesly štafety na 4x 200 m. Senzace, kterou přinesla štafeta AK Olymp Brno, se účastnila i šumperská atletka Lucie Domská. Spravila si tak náladu po individuálním běhu na 200 m. A skromností holky neoplývaly. Překonaly šest let starý český rekord a zapsaly se tak do historických tabulek. Velká gratulace patří všem závodnicím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).