SPORT

2. den MČR v atletice se blýskl zlatem

22. února 2012, 18:15, téma ATLETIKA, Veronika Dominiková
Šumperk - Z nedělního trojskoku si odvezla zlatou medaili Petra Opekarová a Lucie Domská ze štafety na 4x 200 m.


Nedělní program mistrovství byl pro atletky stejně perný jako den předcházející. O postupy do finále bojovaly hned tři závodnice. První bojovnicí byla Vendula Langerová, která vrhala koulí. Po druhém pokusu se stále nenacházela na postupové pozici a bohužel ani třetím pokusem se do finále nedostala. Finále a boj o medaili jí utekl o pouhých 6 cm.

Z technické disciplíny se naše pozornost zanedlouho přesunula opět na dráhu. Zde se na start chystala Lucie Domská. V rozběhu na 200 m tvořila spolu se Šebestíkovou favoritky běhu. To se také potvrdilo. Lucie si zajistila přímý postup do finálového běhu, kde se téměř celou trať držela na 4. pozici. Bohužel už nestihla zatáhnout konec, a tak se pro ni 4. místo stalo konečným.

 
Neděle se odehrávala ve větším časovém presu nejen pro trenéra, ale i pro fanoušky šumperské atletiky. Zároveň s finálovým během na 200 m probíhal v dálkařském sektoru trojskok dorostenek. Zde bojovala o medailové umístění Petra Opekarová. Po sobotním 5. místě ve skoku dalekém si chtěla vše vynahradit právě ve trojskoku. Naštěstí se jí všechny skoky vydařily a hned po prvních pokusech s přehledem vedla. Zlatou medaili jí vynesl výkon dlouhý 11. 90 m.

Závěrečné završení dne přinesly štafety na 4x 200 m. Senzace, kterou přinesla štafeta AK Olymp Brno, se účastnila i šumperská atletka Lucie Domská. Spravila si tak náladu po individuálním běhu na 200 m. A skromností holky neoplývaly. Překonaly šest let starý český rekord a zapsaly se tak do historických tabulek. Velká gratulace patří všem závodnicím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).