SPORT

2. den MČR v atletice se blýskl zlatem

22. února 2012, 18:15, téma ATLETIKA, Veronika Dominiková
Šumperk - Z nedělního trojskoku si odvezla zlatou medaili Petra Opekarová a Lucie Domská ze štafety na 4x 200 m.


Nedělní program mistrovství byl pro atletky stejně perný jako den předcházející. O postupy do finále bojovaly hned tři závodnice. První bojovnicí byla Vendula Langerová, která vrhala koulí. Po druhém pokusu se stále nenacházela na postupové pozici a bohužel ani třetím pokusem se do finále nedostala. Finále a boj o medaili jí utekl o pouhých 6 cm.

Z technické disciplíny se naše pozornost zanedlouho přesunula opět na dráhu. Zde se na start chystala Lucie Domská. V rozběhu na 200 m tvořila spolu se Šebestíkovou favoritky běhu. To se také potvrdilo. Lucie si zajistila přímý postup do finálového běhu, kde se téměř celou trať držela na 4. pozici. Bohužel už nestihla zatáhnout konec, a tak se pro ni 4. místo stalo konečným.

 
Neděle se odehrávala ve větším časovém presu nejen pro trenéra, ale i pro fanoušky šumperské atletiky. Zároveň s finálovým během na 200 m probíhal v dálkařském sektoru trojskok dorostenek. Zde bojovala o medailové umístění Petra Opekarová. Po sobotním 5. místě ve skoku dalekém si chtěla vše vynahradit právě ve trojskoku. Naštěstí se jí všechny skoky vydařily a hned po prvních pokusech s přehledem vedla. Zlatou medaili jí vynesl výkon dlouhý 11. 90 m.

Závěrečné završení dne přinesly štafety na 4x 200 m. Senzace, kterou přinesla štafeta AK Olymp Brno, se účastnila i šumperská atletka Lucie Domská. Spravila si tak náladu po individuálním běhu na 200 m. A skromností holky neoplývaly. Překonaly šest let starý český rekord a zapsaly se tak do historických tabulek. Velká gratulace patří všem závodnicím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).