KULTURA

-123 minut nabídnou atraktivní hudební směs

20. září 2009, 00:00, rejdakce
-123 minut nabídnou atraktivní hudební směs Zábřeh - Energie, svěžest, originalita a neustálý neklid v písních, které na člověka působí dojmem, že vznikly naprosto bezprostředně. Zároveň neskutečně živé koncerty. To je v kostce skupina -123 minut.
Své texty interpretuje zpravidla dadaistickou angličtinou, orientální zpěv doprovází bouřlivými kytarovými sóly. Jejich styl je založen na fůzi jazzu, rocku, blues i funku.

Nezaměnitelnou kapelu dávají dohromady tři vynikající muzikantské osobnosti Zdeněk Bína, Fredrik Janáček a Miloš Dvořáček, které společně patří ve svém rockovém ranku k tomu nejlepšímu u nás. Dvořáček je navíc našemu publiku znám díky účasti na projektu Slet bubeníků. Žádný koncert nezahrají dvakrát stejně, dávají do každého vystoupení všechno a výsledkem je nezapomenutelný zážitek. Není divu, že skupina pravidelně koncertuje po celé střední Evropě a zahrála si i v Británii, stihla vydat pět alb a získat ocenění České hudební akademie.

Právě v těchto dnech „minuty“ vyrazily na podzimní turné, během něhož absolvují téměř čtyřicet koncertů v Čechách, na Moravě, Slovensku a Polsku a zakončí jej na Silvestra vystoupením v pořadu Noc s Andělem. V přísálí kulturního domu v Zábřehu vystoupí –123 minut v pátek 25. září od devíti hodin večer. Jako předkapela zahraje „domácí“ jazz-rocková kapela Velmi krátké vlny, která prošla v poslední době nemalými změnami a v čele s novou zpěvačkou začíná psát další kapitolu své historie.

Vstupenky na koncert lze zakoupit v obvyklých předprodejích za 120 korun, v den akce bude vstupné o 30 korun dražší.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).