KULTURA

-123 minut nabídnou atraktivní hudební směs

20. září 2009, 00:00, rejdakce
-123 minut nabídnou atraktivní hudební směs Zábřeh - Energie, svěžest, originalita a neustálý neklid v písních, které na člověka působí dojmem, že vznikly naprosto bezprostředně. Zároveň neskutečně živé koncerty. To je v kostce skupina -123 minut.
Své texty interpretuje zpravidla dadaistickou angličtinou, orientální zpěv doprovází bouřlivými kytarovými sóly. Jejich styl je založen na fůzi jazzu, rocku, blues i funku.

Nezaměnitelnou kapelu dávají dohromady tři vynikající muzikantské osobnosti Zdeněk Bína, Fredrik Janáček a Miloš Dvořáček, které společně patří ve svém rockovém ranku k tomu nejlepšímu u nás. Dvořáček je navíc našemu publiku znám díky účasti na projektu Slet bubeníků. Žádný koncert nezahrají dvakrát stejně, dávají do každého vystoupení všechno a výsledkem je nezapomenutelný zážitek. Není divu, že skupina pravidelně koncertuje po celé střední Evropě a zahrála si i v Británii, stihla vydat pět alb a získat ocenění České hudební akademie.

Právě v těchto dnech „minuty“ vyrazily na podzimní turné, během něhož absolvují téměř čtyřicet koncertů v Čechách, na Moravě, Slovensku a Polsku a zakončí jej na Silvestra vystoupením v pořadu Noc s Andělem. V přísálí kulturního domu v Zábřehu vystoupí –123 minut v pátek 25. září od devíti hodin večer. Jako předkapela zahraje „domácí“ jazz-rocková kapela Velmi krátké vlny, která prošla v poslední době nemalými změnami a v čele s novou zpěvačkou začíná psát další kapitolu své historie.

Vstupenky na koncert lze zakoupit v obvyklých předprodejích za 120 korun, v den akce bude vstupné o 30 korun dražší.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.