12. závod Nestlé LifeInLine Tour v Pardubicích

30. září 2009, 06:52, téma IN-LINE, info@rej.cz, TJ Sokol Šumpek
12. závod Nestlé LifeInLine Tour v Pardubicích Pardubice/Šumperk - Prosluněné nedělní odpoledne přivítalo v Pardubicích 457 registrovaných startujících, kteří si přijeli zazávodit na inlinech.
Jako první se v dětské kategorii na start postavila Nikol Jandová, která na trati dlouhé 1 km obsadila 12. místo v čase 00:03::55,927 se ztrátou 57 s na první dívku.

Na start fitness desítky se postavilo celkem 151 jezdců. Naši zástupci zde obsadili následující umístění:

Muži
2. místo celkově Svatopluk Sladký, 1. místo v kat. M3, v čase 00:17:35,153, prům. rych. 33,17 km/h
4. místo celkově Petr Janda, 1. místo v kat. M4, v čase 00:17:36,200, prům. rych. 33,14 km/h
6. místo celkově Martin Holoubek, 2. místo v kat. M3, v čase 0017:36,532 prům. rych. 33,14 km/h

Tým
V týmech na Fitness 10 obsadil TJ. Sokol Šumperk 1. místo – družstvo ve složení Martin Holoubek, Svatopluk Sladký a Petr Janda.

Ženy
27. místo Gabriela Petrůňová, 5. místo v kat. Z3, v čase 00:22:42,155, prům. rych. 25,69 km/h
42. místo Lída Jandová, 12. místo v kat. Z3, v čase 00:25:42,146, prům. rych. 22,69 km/h

Vyvrcholením nedělního odpoledne se stal závod na 20.920 m, který se jel celkem na 13 okruhů. Od startu se do 7. kola na čele držela 45členná skupina závodníků, v následujícím kole došlo k dalšímu dělení a v první skupině zůstalo 28 nejrychlejších sportovců. Během jednotlivých kol docházelo k několika pokusům o únik, ale hlavní pole si s těmito úniky hladce poradilo. O celkovém pořadí tak musel rozhodnout až závěrečný spurt.

Celkové výsledky open půlmaratonu v seriálu Nestlé LifeInLine Tour v Pardubicích:

• 17. místo celkově Milan Jeřábek, 4. místo v kat. M4 ,v čase 00:37:29,328, prům. rych. 33,49 km/h
• 22. místo celkově Jan Choma, v čase 00:37:32,179, prům. rych. 33,44 km/h

V týmech získali šumperští sokolové 3. místo, o které se postarali Milan Jeřábek, Filip Adlt a Jan Choma.

Roman Fišnar se závodu nezúčastnil ze zdravotních důvodů.

V následujícím článku provedeme celkové vyhodnocení sezóny 2009, protože závod v Pardubicích byl posledním závodem Nestlé LifeInLine Tour.

FOTOGALERIE POSLEDNÍ ZÁVOD SEZONY. IN-LINE V PARDUBICÍCH!

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).