ZPRAVODAJSTVÍ

10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy

28. srpna 2019, 11:00, redakce, placená reklama
10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy Ideální dobou, kdy vyrazit do hor, je babí léto. To je na horách nejkrásněji. A právě v měsíci září se na Staroměstsku koná oblíbená turistická akce, která je certifikovaným zážitkem JESENÍKY originální produkt – Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a Pochod k prameni Moravy. Letos je o to významnější, že se koná již 10. ročník Výstupu a 30. ročník Pochodu k prameni Moravy.

Celá akce je navštěvovaná turisty nejen z České republiky, ale i z Polska a dalších zemí. Výstup zpříjemňuje všeobecná dobrá nálada, výborné občerstvení, soutěž pro děti a letos proběhne v rámci významného jubilea i divadelní představení – místní ochotnický spolek si připravil portrét manželů Gutwinských, kteří spravovali Lichtenštejnovu chatu na Králickém Sněžníku v době první republiky. Oskar Gutwinski, bývalý šumperský zubař, propagátor lyžování a věčný šprýmař, byl svéráznou ikonou okolních hor.

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník je organizován městem Staré Město, návštěvníci mohou ze Starého Města využít autobus, který je vyveze na Návrší, kde celá akce v 9 hodin začíná. V odpoledních hodinách proběhne na vrcholu Králického Sněžníku tradiční česko-polské setkání. Přijeďte si užít báječnou atmosféru na třetí nejvyšší hoře ČR!

Akce je spolufinancována z prostředků Olomouckého kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru