ZPRAVODAJSTVÍ

10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy

28. srpna 2019, 11:00, redakce, placená reklama
10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy Ideální dobou, kdy vyrazit do hor, je babí léto. To je na horách nejkrásněji. A právě v měsíci září se na Staroměstsku koná oblíbená turistická akce, která je certifikovaným zážitkem JESENÍKY originální produkt – Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a Pochod k prameni Moravy. Letos je o to významnější, že se koná již 10. ročník Výstupu a 30. ročník Pochodu k prameni Moravy.

Celá akce je navštěvovaná turisty nejen z České republiky, ale i z Polska a dalších zemí. Výstup zpříjemňuje všeobecná dobrá nálada, výborné občerstvení, soutěž pro děti a letos proběhne v rámci významného jubilea i divadelní představení – místní ochotnický spolek si připravil portrét manželů Gutwinských, kteří spravovali Lichtenštejnovu chatu na Králickém Sněžníku v době první republiky. Oskar Gutwinski, bývalý šumperský zubař, propagátor lyžování a věčný šprýmař, byl svéráznou ikonou okolních hor.

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník je organizován městem Staré Město, návštěvníci mohou ze Starého Města využít autobus, který je vyveze na Návrší, kde celá akce v 9 hodin začíná. V odpoledních hodinách proběhne na vrcholu Králického Sněžníku tradiční česko-polské setkání. Přijeďte si užít báječnou atmosféru na třetí nejvyšší hoře ČR!

Akce je spolufinancována z prostředků Olomouckého kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.