ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Prosinec 2017

Muž z Mohelnicka vydělával na konopí. Policie ho sledovala měsíce

Zpravodajství, dnes, 13:00, jak
Mohelnice - Až pět let vězení hrozí dvaatřicetiletému muži z Mohelnicka, který se věnoval pěstování a prodeji marihuany. Policisté ho sledovali několik měsíců a udeřili na něj minulý týden. Při domovní prohlídce našli spoustu důkazního materiálu.

Maskovaný muž přepadl benzinku. Vzal cigarety a peníze

Zpravodajství, dnes, 10:00, jak
Maskovaný muž přepadl benzinku. Vzal cigarety a peníze Šumperk - Maskovaný lupič přepadl první prosincový den čerpací stanici MOL v Jesenické ulici v Šumperku. Pod pohrůžkou násilí si od obsluhy vyžádal peníze a cigarety. Lup si dal do igelitky a místo činu opustil. Podobu pachatele zachytila bezpečnostní kamera.

Voda od příštího roku zdraží o pět korun

Zpravodajství, dnes, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) po dohodě s Vodohospodářskými zařízeními Šumperk (VHZ) zdraží příští rok vodné a stočné celkem o pět korun na zhruba devětaosmdesát korun za kubík. Průměrná domácnost si tak ročně připlatí přibližně o sedm set korun více. Ačkoli i poté zůstanou ceny pod celorepublikovým průměrem, jsou v regionu místa, kde lidé platí výrazně méně.

Z policejní linky - 49. týden

Zpravodajství, 10. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Střet dvou vozidel
 • Podnapilá žena za volantem
 • Pěstírna konopí na Mohelnicku
 • Nevydařená krádež
 • Preventivní akce Čert a Mikuláš
 • Nehoda motorkáře
 • Pomoc při ztotožnění pachatele
 • Srážka automobilu s autobusem a koňským potahem
 • Zaměřeno na řidiče
 • Pomalovala autobusovou zastávku
 • Nákladní vůz sjel mimo komunikaci
 • Odvolání pátrání
 • Odcizené kolo

Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl

Sport, 6. prosince 2017, 20:00, Petr Fišer
Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl Šumperk - Kritický stav trvá. Mužskému hokeji v Šumperku stále hrozí, že probíhající sezónu nedokončí. Do slepé uličky zabloudil poté, co mu vypadl ze hry pětimiliónový finanční partner.

Zabijačkové hody s rozvícením vánočního stromu

Zpravodajství, 6. prosince 2017, 19:00, BH
Loučná nad Desnou - První zabijačkové hody s rozsvícením vánočního stromu chystají v sobotu 9. prosince v Loučné nad Desnou. Nejenže pro občany obce bude zabijačková polévka zdarma, ale malí i velcí se mohou těšit především na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v 18 hodin.

Trenérský vůdce Šumperka Bohdan Hecl o fotbalové závislosti: Asi jsem vážně blázen

Sport, 6. prosince 2017, 18:00, Petr Fišer
Trenérský vůdce Šumperka Bohdan Hecl o fotbalové závislosti: Asi jsem vážně blázen Šumperk - Když je sezóna v plném proudu, fotbalem žije každý den. Většinou na úkor rodiny, osobního volna a jiných aktivit. Propadl mu natolik, že jakmile nedostává do žil pravidelnou dávku, projevují se u něj abstinenční příznaky. „Podzimní část skončila před dvěma týdny a já nevím, co s časem. Asi jsem vážně blázen, ale už se těším, až budu s klukama v lednu zmrzat na umělce,“ svěřoval se trenér Šumperka BOHDAN HECL.

ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Josef Truxa = motoristická elita s velkým E

Sport, 6. prosince 2017, 16:00, Petr Fišer
ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Josef Truxa = motoristická elita s velkým E Zábřeh - Po skončení druhé světové války se v Čechách a na Moravě znovu probouzel čilý motoristický ruch. Na konci čtyřicátých let vznikaly skupiny nadšenců z řad silničních motoristických závodníků, které toužily pokračovat v násilně přerušeném sportovním zápolení. V Šumperku to byli pánové Hloch, Bezděk, Řezníček, Valenta, Bojko, Lakomý, Rybka a jiní. V Zábřeze správně zapálení Hroch, Grund, bratři Kratochvílové a Mikula. Do jejich řad patřil i bojovník, jenž se vrátil do malého města hned po osvobození rodné vlasti.

Čekání je u konce, Fleksible pokřtí desku

Kultura, 6. prosince 2017, 14:00, Roman Tyčka
Čekání je u konce, Fleksible pokřtí desku Šumperk - Zatímco většina obyvatelů Česka se v prosinci připravuje na oslavu narození Ježíška, čtveřice šumperských muzikantů z kapely Fleksible teď netrpělivě vyhlíží den, kdy se narodí jejich společné dítě v podobě debutového alba. Stane se tak ve středu 13. prosince před divadlem v Šumperku.

Kolbaba vezme diváky do tepla, představí jim státy jižní Afriky

Kultura, 6. prosince 2017, 12:00, Roman Tyčka
Zábřeh - Další setkání s jedním z nejznámějších českých cestovatelů Jiřím Kolbabou, populárním dobrodruhem a cestopisným zpravodajem Rádia Impuls, připravil kulturní dům v Zábřeze na pátek 8. prosince.

Koncert Moravia Big Bandu okoření hlas Ilony Csákové

Kultura, 6. prosince 2017, 10:00, ok
Koncert Moravia Big Bandu okoření hlas Ilony Csákové Zábřeh - Žádaný předvánoční koncert orchestru Moravia Big Band, který bývá jedním z vrcholů zábřežské koncertní sezóny, se v letošním roce uskuteční v úterý 12. prosince.

Bravo zakončí operní diva Pecková

Kultura, 6. prosince 2017, 07:00, Ondřej Polák
Bravo zakončí operní diva Pecková Zábřeh - Letošní cyklus koncertů Bravo skončí na světové úrovni. S programem vánočních a adventních písní do Zábřeha přijede slavná operní pěvkyně Dagmar Pecková. Jedinečnou mezzosopranistku doprovodí během koncertu renomovaný komorní soubor Barocco sempre giovane složený ze špičkových muzikantů.

Domov Paprsek tančil ve znamení motýlků

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 19:00, BH
Domov Paprsek tančil ve znamení motýlků Olšany - Šestý společenský večer Domova Paprsek v Olšanech na Šumpersku se uskutečnil v pátek 24. listopadu 2017. Tentokrát se tanec a zábava nesly ve znamení motýlků podle motivu na pozvánce, kterou ústy nakreslil Jakub Hříbek z Domova Paprsek.

Marek Holeček: „Z valné části nás do pekla dostává psychika.“

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 16:00, Hana Písková
Marek Holeček: „Z valné části nás do pekla dostává psychika.“ Šumperk - Horolezec Marek Holeček patří ke světové špičce. Do Šumperka se v posledních letech vrací opakovaně na pozvání místního spolku Horal, který organizuje festival Horování. Letošní Holečkův prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gašerbrum I označuje mnoho horolezců za světovou událost v lezeckém sportu. Rozhovor s tímto elitním lezcem je vždycky zábavný. Při vyprávění používá v poslední době často slovo „nachtivenost“, což v překladu znamená mít velkou touhu, něco moc chtít.

Nestihli jste kotlíkové dotace? Nevadí, pořád je čas

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Kraj - Radní Olomouckého kraje schválili prodloužení termínů pro odevzdávání žádostí o kotlíkové dotace. Původně se mohli žadatelé hlásit do konce listopadu, nově ale mají čas až do 30. dubna příštího roku. Zároveň kraj navýšil objem peněz, o které je možné žádat.

Olomouc se chlubí vánočním stromem z Postřelmova

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Hanácká metropole se od minulého týdne chlubí mohutným vánočním stromem, který zdobí hlavní olomoucké náměstí. Na jeho rozsvěcování dorazily tisíce lidí. Smrk pochází z Postřelmova, kde rostl u rodinného domu Márie Kloučkové.

Odešel z ubytovny a umřel na ulici 

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Libina - Tragický konec má příběh padesátiletého muže z Libiny. Vzhledem k tomu, že šlo o jediného místního bezdomovce, zařídila mu obec před časem azyl v jedné z ubytoven v Šumperku a navíc i potřebné sociální dávky. Muž se ale po krátkém pobytu z okresního města vrátil do vsi, kde ho zanedlouho našli na ulici mrtvého. 

Z policejní linky - 48. týden

Zpravodajství, 3. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
 • Nález lidského těla
 • Pátrání po mladé dívce
 • Opět alkohol za volantem
 • Vloupání do prodejen
 • Kradl elektriku
 • Domácí násilí
 • Kontrola motoristů
 • Odcizené jízdní kolo
 • Krádež dámské tašky
 • Havárie osobního vozu
 • Neoprávněný přístup k počítačovému systému
 • Nabízel zboží, které neměl
 • Využil seniorovy nepozornosti
 • Vloupání na pozemek


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).