ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Prosinec 2017

Z policejní linky - 51. týden

Zpravodajství, 24. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 51. týden
 • Dostal smyk
 • Narazil na podvodníka
 • Krádež peněženek
 • Přišla o tržbu
 • Dopravní nehoda
 • Ukradli výrobní materiál
 • Alkohol za volant nepatří
 • Večer strávil na policejní stanici
 • Využil nepozornosti

JAK TO VIDÍM JÁ: Stolní tenisté si naplno užívají, co je baví. Bez fanfár a diváckých ovacíVIDEO

Sport, 21. prosince 2017, 13:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Stolní tenisté si naplno užívají, co je baví. Bez fanfár a diváckých ovací Šumperk - Naplno si užívají, co je baví a naplňuje. Stolní tenisté se prali o vedení v průběžném pořadí s mužskou rezervou Jeseníku, a přestože šlo o první místo ve středomoravské divizi, museli se obejít bez fanfár a ovací. Na minimální diváckou podporu jsou zvyklí. Malé sporty až na drobné výjimky v Šumperku netáhnou, což je bezpochyby velká škoda.

Hrdý otec Miloslav Vaněk o „juniorovi“: Syn je v šestnáctistovkách nejrychlejší. A dobře toROZHOVOR

Sport, 21. prosince 2017, 10:00, Petr Fišer
Hrdý otec Miloslav Vaněk o „juniorovi“: Syn je v šestnáctistovkách nejrychlejší. A dobře to Šumperk - Když se MILOSLAVU VAŇKOVI narodil syn Milan, okamžitě se zasnil. Po patnácti sezonách, v nichž absolvoval nespočet závodů do vrchu a jiných motoristických soutěží, toužil po jediném – aby se potomek potatil a navázal na jeho rozmanitou kariéru. Dnes je hrdým otcem mladého autokrosaře, jenž se jako několikanásobný evropský šampión v juniorské kategorii umí zdatně otáčet i v mnohonásobně našlapanější konkurenci daleko zkušenějších mistrů volantu.

Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely

Kultura, 20. prosince 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Očekávaný filmový hit zdobí hudba šumperské kapely Šumperk - Tento týden vstupuje do kin horská komedie Špindl úspěšného režiséra Milana Cieslara. Očekávaný filmový hit letošní zimy ozdobí hudba od šumperské kapely O5 a Radeček. Titulní skladba Budu rád z dílny "Radečků" ve filmu zazní několikrát včetně závěrečných titulků, doprovází také filmové trailery.

Vstup do nového roku zpříjemní koncert komorního orchestru

Kultura, 20. prosince 2017, 10:00, tyč
Vstup do nového roku zpříjemní koncert komorního orchestru Zábřeh - Nový rok v Zábřeze symbolicky zahájí slavnostní koncert konaný v kostele sv. Barbory. Vystoupí na něm Zábřežský komorní orchestr pod vedením Milana Plodka se sólisty Johanou Kolčavovou na klavír, barytonistou Vojtěchem Poštulkou a sopranistkou Hanou Johnovou.

Kulturní zážitek jako dárek pod stromeček

Kultura, 20. prosince 2017, 08:00, zd, ok
Kulturní zážitek jako dárek pod stromeček Zábřeh - Také v letošním roce nabízí Zábřežská kulturní oblíbené dárkové poukazy na akce pořádané kulturním domem nebo na filmová představení v kině Retro. Poukazy lze zakoupit v infocentru kulturního domu, a to až do 17 hodin pátku 22. prosince.

Nová sportovní hala už možná není utopií

Zpravodajství, 19. prosince 2017, 18:00, bav
Zábřeh - Víceúčelová sportovní hala, která se v Zábřeze s přestávkami řeší už desítky let, má o něco blíže k realizaci. Vzniknout by mohla v areálu střední školy sociální péče a služeb v Bezručově ulici. Vyplynulo to z nedávného  jednání vedení města s představiteli Olomouckého kraje.

Šumperané podpořili seniory i handicapované děti

Zpravodajství, 19. prosince 2017, 14:00, hap
Šumperané podpořili seniory i handicapované děti Šumperk - Šansonový koncert Radky Fišarové a akce Setkávání generací zcela zaplnily klášterní kostel. Šumperané zakoupením vstupenky nebo vánočních ozdob a také dražbou obrazů malovaných šumperskými seniory přispěli v řádech desetitisíců korun na rozjezd garden terapie pro seniory nebo na podporu rodin s dětmi s dětskou mozkovou obrnou.

Dolní Studénky jsou na černé listině omylem

Zpravodajství, 19. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Dolní Studénky na Šumpersku se dostaly na černou listinu míst, kde byl letos opakovaně překračován limit prachových částic PM 10. Ty se považují za zdraví nebezpečné a dokonce rakovinotvorné látky. Mají je na svědomí kotle na tuhá paliva a výfuky aut. Jenže vše je zřejmě trochu jinak, než jak udávají měřicí přístroje meteorologů.

Ruiny z centra konečně zmizí

Zpravodajství, 19. prosince 2017, 07:00, Hana Písková
Ruiny z centra konečně zmizí Šumperk - Staré ruiny, které kazí dojem při procházce historickým centrem Šumperka, by na konci ledna měly zmizet. V závěru minulého týdne začal jejich vlastník s demolicí. Stavby se nachází v ulici Generála Svobody blízko pošty a radnice se o jejich vymazání z mapy snažila neúspěšně mnoho let. Teď se věci daly do pohybu.

Z policejní linky - 50. týden

Zpravodajství, 17. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 50. týden
 • Ukradli mu auto
 • Řídil opilý
 • Rychlou jízdou způsobil dopravní nehodu
 • Vloupání do zahradních chatek
 • Podnapilý řidič náklaďáku
 • Hořely kontejnery
 • Obezřetnost v předvánočním období se vyplatí
 • Zaměřeno na řidiče
 • Opakovaně kradl
 • Domácí násilí
 • Havárie vozidla
 • Po dálnici se řítil v protisměru
 • Tragická dopravní nehoda

Trojnásobný mistr Kamil Brückner po narození potomka: Už to tolik nehrotím, jsou důležitější věciROZHOVOR

Sport, 13. prosince 2017, 18:00, Petr Fišer
Trojnásobný mistr Kamil Brückner po narození potomka: Už to tolik nehrotím, jsou důležitější věci Bohdíkov - Začínal od nuly. Protože v rodině nikdo před ním stejného koníčka neosedlal, neměl na koho navazovat a v rozbouřeném moři se musel naučit plavat sám. Přesto je ve svém oboru mistrem. KAMIL BRÜCKNER z Bohdíkova navázal na dva předchozí ročníky a potřetí za sebou si podmanil přebor republiky ve třídě Klasik do 500 ccm. Druhého v pořadí Pavla Nováka předčil o dvacet bodů. Vítej, zlatý hattricku…

Hrající trenér? Žádné výhody nevidím, tvrdí fotbalový kouč Jiří PickaROZHOVOR

Sport, 13. prosince 2017, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Postřelmov - Není to žádný med. Kdo si myslí, že role hrajícího trenéra skrývá řadu výhod, šeredně se mýlí. Alespoň to tvrdí JIŘÍ PICKA, přísný kouč postřelmovských fotbalistů. „Někdy jsem naštvaný a rozčarovaný tak, že bych se hned po zápase nejradši na všechno vyprdl a vykašlal,“ svěřoval se zkušený matador v otevřeném rozhovoru.

Hradišťan přiveze sváteční náladu

Kultura, 13. prosince 2017, 14:00, Ondřej Polák
Hradišťan přiveze sváteční náladu Šumperk - Pohodovou atmosféru adventního rozjímání si může odnést z Domu kultury každý, kdo zavítá na vánoční koncert skupiny Hradišťan. Oblíbený soubor v čele s uměleckým vedoucím a houslistou Jiřím Pavlicou vystoupí ve velkém sále ve středu 13. prosince.

Dance club slaví plnoletost

Kultura, 13. prosince 2017, 12:00, ok
Dance club slaví plnoletost Zábřeh - Tradiční předvánoční vystoupení tanečních skupin Dance Club a Dance Club Juniors připravil zábřežský kulturní dům na pátek 15. prosince.

Vánoční písničky z celého světa

Kultura, 13. prosince 2017, 10:00, Roman Tyčka
Vánoční písničky z celého světa Šumpersko - Vánoční písničky z celého světa zazní tento týden v Maršíkově, Rudě nad Moravou a v Šumperku. Adventní šňůru originálních koncertů má na svědomí dvojice držitelů Studentské Thálie Hanny Firla a Igor Ochepovsky.

Děti přivolají Vánoce zvoněním

Kultura, 13. prosince 2017, 07:00, tyč
Děti přivolají Vánoce zvoněním Zábřeh - Také letos přivolají obyvatelé Zábřeha vánoční svátky společným zvoněním na zvonky, zvonečky a rolničky. Stane se tak v rámci tradičního vánočního jarmarku o třetí adventní neděli 17. prosince.

Den otevřených dveří a Den zaměstnavatelů na střední škole doprovodila kadeřnická soutěž

Kultura, 13. prosince 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Den otevřených dveří a Den zaměstnavatelů na střední škole doprovodila kadeřnická soutěž Stovky návštěvníků přilákal Den otevřených dveří a Den zaměstnavatelů. Akce se odehrála 7. prosince na Střední škole železniční, technické a služeb v Šumperku. Podívat se přišli především deváťáci zvažující volbu některého ze dvou desítek učňovských i studijních oborů, které škola nabízí.

Ve velebořské kapli se v sobotu naladí vánoční atmosféra

Kultura, 13. prosince 2017, 00:00, Michal Hlaváč
Ve velebořské kapli se v sobotu naladí vánoční atmosféra Klopina, Veleboř - Blíží se Vánoce a obyvatelé Klopiny a Veleboře se opět mohou těšit na každoroční vánoční koncert ve velebořské kapli. Na tradiční akci letos vystoupí hudební spolek Galimatyáš ze Šumperka. Událost pořádá obec Klopina.

Muž zapomněl před obchodem psa. Shledali se v útulku

Zpravodajství, 12. prosince 2017, 16:00, bav
Zábřeh - Roztržitý pejskař zaměstnal před nedávnem strážníky v Zábřeze. Muž totiž před obchodem zapomněl svého psa. Ten pak skončil v útulku, kam si pro něj zapomnětlivý majitel později přišel. Vánoce tedy stráví společně.

Muž z Mohelnicka vydělával na konopí. Policie ho sledovala měsíce

Zpravodajství, 12. prosince 2017, 13:00, jak
Mohelnice - Až pět let vězení hrozí dvaatřicetiletému muži z Mohelnicka, který se věnoval pěstování a prodeji marihuany. Policisté ho sledovali několik měsíců a udeřili na něj minulý týden. Při domovní prohlídce našli spoustu důkazního materiálu.

Maskovaný muž přepadl benzinku. Vzal cigarety a peníze

Zpravodajství, 12. prosince 2017, 10:00, jak
Maskovaný muž přepadl benzinku. Vzal cigarety a peníze Šumperk - Maskovaný lupič přepadl první prosincový den čerpací stanici MOL v Jesenické ulici v Šumperku. Pod pohrůžkou násilí si od obsluhy vyžádal peníze a cigarety. Lup si dal do igelitky a místo činu opustil. Podobu pachatele zachytila bezpečnostní kamera.

Voda od příštího roku zdraží o pět korun

Zpravodajství, 12. prosince 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) po dohodě s Vodohospodářskými zařízeními Šumperk (VHZ) zdraží příští rok vodné a stočné celkem o pět korun na zhruba devětaosmdesát korun za kubík. Průměrná domácnost si tak ročně připlatí přibližně o sedm set korun více. Ačkoli i poté zůstanou ceny pod celorepublikovým průměrem, jsou v regionu místa, kde lidé platí výrazně méně.

Z policejní linky - 49. týden

Zpravodajství, 10. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 49. týden
 • Střet dvou vozidel
 • Podnapilá žena za volantem
 • Pěstírna konopí na Mohelnicku
 • Nevydařená krádež
 • Preventivní akce Čert a Mikuláš
 • Nehoda motorkáře
 • Pomoc při ztotožnění pachatele
 • Srážka automobilu s autobusem a koňským potahem
 • Zaměřeno na řidiče
 • Pomalovala autobusovou zastávku
 • Nákladní vůz sjel mimo komunikaci
 • Odvolání pátrání
 • Odcizené kolo

Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl

Sport, 6. prosince 2017, 20:00, Petr Fišer
Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský: Je na mně, abych to zvládl Šumperk - Kritický stav trvá. Mužskému hokeji v Šumperku stále hrozí, že probíhající sezónu nedokončí. Do slepé uličky zabloudil poté, co mu vypadl ze hry pětimiliónový finanční partner.

Zabijačkové hody s rozvícením vánočního stromu

Zpravodajství, 6. prosince 2017, 19:00, BH
Loučná nad Desnou - První zabijačkové hody s rozsvícením vánočního stromu chystají v sobotu 9. prosince v Loučné nad Desnou. Nejenže pro občany obce bude zabijačková polévka zdarma, ale malí i velcí se mohou těšit především na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v 18 hodin.

Trenérský vůdce Šumperka Bohdan Hecl o fotbalové závislosti: Asi jsem vážně blázen

Sport, 6. prosince 2017, 18:00, Petr Fišer
Trenérský vůdce Šumperka Bohdan Hecl o fotbalové závislosti: Asi jsem vážně blázen Šumperk - Když je sezóna v plném proudu, fotbalem žije každý den. Většinou na úkor rodiny, osobního volna a jiných aktivit. Propadl mu natolik, že jakmile nedostává do žil pravidelnou dávku, projevují se u něj abstinenční příznaky. „Podzimní část skončila před dvěma týdny a já nevím, co s časem. Asi jsem vážně blázen, ale už se těším, až budu s klukama v lednu zmrzat na umělce,“ svěřoval se trenér Šumperka BOHDAN HECL.

ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Josef Truxa = motoristická elita s velkým E

Sport, 6. prosince 2017, 16:00, Petr Fišer
ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Josef Truxa = motoristická elita s velkým E Zábřeh - Po skončení druhé světové války se v Čechách a na Moravě znovu probouzel čilý motoristický ruch. Na konci čtyřicátých let vznikaly skupiny nadšenců z řad silničních motoristických závodníků, které toužily pokračovat v násilně přerušeném sportovním zápolení. V Šumperku to byli pánové Hloch, Bezděk, Řezníček, Valenta, Bojko, Lakomý, Rybka a jiní. V Zábřeze správně zapálení Hroch, Grund, bratři Kratochvílové a Mikula. Do jejich řad patřil i bojovník, jenž se vrátil do malého města hned po osvobození rodné vlasti.

Čekání je u konce, Fleksible pokřtí desku

Kultura, 6. prosince 2017, 14:00, Roman Tyčka
Čekání je u konce, Fleksible pokřtí desku Šumperk - Zatímco většina obyvatelů Česka se v prosinci připravuje na oslavu narození Ježíška, čtveřice šumperských muzikantů z kapely Fleksible teď netrpělivě vyhlíží den, kdy se narodí jejich společné dítě v podobě debutového alba. Stane se tak ve středu 13. prosince před divadlem v Šumperku.

Kolbaba vezme diváky do tepla, představí jim státy jižní Afriky

Kultura, 6. prosince 2017, 12:00, Roman Tyčka
Zábřeh - Další setkání s jedním z nejznámějších českých cestovatelů Jiřím Kolbabou, populárním dobrodruhem a cestopisným zpravodajem Rádia Impuls, připravil kulturní dům v Zábřeze na pátek 8. prosince.

Koncert Moravia Big Bandu okoření hlas Ilony Csákové

Kultura, 6. prosince 2017, 10:00, ok
Koncert Moravia Big Bandu okoření hlas Ilony Csákové Zábřeh - Žádaný předvánoční koncert orchestru Moravia Big Band, který bývá jedním z vrcholů zábřežské koncertní sezóny, se v letošním roce uskuteční v úterý 12. prosince.

Bravo zakončí operní diva Pecková

Kultura, 6. prosince 2017, 07:00, Ondřej Polák
Bravo zakončí operní diva Pecková Zábřeh - Letošní cyklus koncertů Bravo skončí na světové úrovni. S programem vánočních a adventních písní do Zábřeha přijede slavná operní pěvkyně Dagmar Pecková. Jedinečnou mezzosopranistku doprovodí během koncertu renomovaný komorní soubor Barocco sempre giovane složený ze špičkových muzikantů.

Domov Paprsek tančil ve znamení motýlků

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 19:00, BH
Domov Paprsek tančil ve znamení motýlků Olšany - Šestý společenský večer Domova Paprsek v Olšanech na Šumpersku se uskutečnil v pátek 24. listopadu 2017. Tentokrát se tanec a zábava nesly ve znamení motýlků podle motivu na pozvánce, kterou ústy nakreslil Jakub Hříbek z Domova Paprsek.

Marek Holeček: „Z valné části nás do pekla dostává psychika.“

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 16:00, Hana Písková
Marek Holeček: „Z valné části nás do pekla dostává psychika.“ Šumperk - Horolezec Marek Holeček patří ke světové špičce. Do Šumperka se v posledních letech vrací opakovaně na pozvání místního spolku Horal, který organizuje festival Horování. Letošní Holečkův prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gašerbrum I označuje mnoho horolezců za světovou událost v lezeckém sportu. Rozhovor s tímto elitním lezcem je vždycky zábavný. Při vyprávění používá v poslední době často slovo „nachtivenost“, což v překladu znamená mít velkou touhu, něco moc chtít.

Nestihli jste kotlíkové dotace? Nevadí, pořád je čas

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Kraj - Radní Olomouckého kraje schválili prodloužení termínů pro odevzdávání žádostí o kotlíkové dotace. Původně se mohli žadatelé hlásit do konce listopadu, nově ale mají čas až do 30. dubna příštího roku. Zároveň kraj navýšil objem peněz, o které je možné žádat.

Olomouc se chlubí vánočním stromem z Postřelmova

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Hanácká metropole se od minulého týdne chlubí mohutným vánočním stromem, který zdobí hlavní olomoucké náměstí. Na jeho rozsvěcování dorazily tisíce lidí. Smrk pochází z Postřelmova, kde rostl u rodinného domu Márie Kloučkové.

Odešel z ubytovny a umřel na ulici 

Zpravodajství, 5. prosince 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Libina - Tragický konec má příběh padesátiletého muže z Libiny. Vzhledem k tomu, že šlo o jediného místního bezdomovce, zařídila mu obec před časem azyl v jedné z ubytoven v Šumperku a navíc i potřebné sociální dávky. Muž se ale po krátkém pobytu z okresního města vrátil do vsi, kde ho zanedlouho našli na ulici mrtvého. 

Z policejní linky - 48. týden

Zpravodajství, 3. prosince 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 48. týden
 • Nález lidského těla
 • Pátrání po mladé dívce
 • Opět alkohol za volantem
 • Vloupání do prodejen
 • Kradl elektriku
 • Domácí násilí
 • Kontrola motoristů
 • Odcizené jízdní kolo
 • Krádež dámské tašky
 • Havárie osobního vozu
 • Neoprávněný přístup k počítačovému systému
 • Nabízel zboží, které neměl
 • Využil seniorovy nepozornosti
 • Vloupání na pozemek


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.