ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Listopad 2018

Trenér basketbalistů Radim Šíma po tragickém nástupu: „Katastrofa! Nic nám tam nepadalo.“

Sport, 28. listopadu 2018, 18:00, Petr Fišer
Trenér basketbalistů Radim Šíma po tragickém nástupu: „Katastrofa! Nic nám tam nepadalo.“ Šumperk – Jako by se zničehonic ocitl na jiné planetě, kde se všechno hroutí. Jeho svěřenci se škvařili ve vlastní šťávě a nedařilo se jim opustit začarovaný kruh. Trenér šumperských basketbalistů RADIM ŠÍMA si během druholigového utkání s Opavou připadal jako v Jiříkově vidění. Nic nepomáhalo, byl to neskutečný zmar. „Bavili jsme se o tom s Markem Müllerem a shodli jsme se, že něco takového nepamatujeme. Možná někdy v žácích, ale v mužích určitě ne,“ vyvracel oči dlouholetý kouč.

Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech

Sport, 28. listopadu 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech Šumperk – Hodně atraktivní povánoční dárek dostanou všichni hokejoví labužníci, kteří nostalgicky vzpomínají na nezapomenutelnou éru před dvaceti lety. Při příležitosti kulatého výročí slavného postupu do první ligy se Tyršův stadión stane dějištěm ojedinělého setkání výjimečné generace hráčů.

Vůně dřeva

Zpravodajství, 28. listopadu 2018, 14:51, redakce, placená reklama
Vůně dřeva Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk společně s Okresní hospodářskou komorou v Šumperku připravily celoroční vícekolovou soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol našeho regionu. Postupně představí svou zručnost a kreativitu soutěžící z V. základní školy v Šumperku, ZŠ a MŠ Údolí Desné, ze základní školy v Rudě nad Moravou, šumperské základní školy na Sluneční ulici a postřelmovské základní školy.

Fleksible ve folkové podobě

Kultura, 28. listopadu 2018, 13:00, ok
Fleksible ve folkové podobě Šumperk – Kapela Fleksible ze Šumperka se rozhodla překvapit své fanoušky akustickým koncertem. Svou autorskou tvorbu představí ve folkových aranžích při speciálním koncertu v šumperském divadle, kde vystoupí v sále na Hrádku v úterý 4. prosince od 19 hodin.

Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny

Kultura, 28. listopadu 2018, 11:00, Ondřej Polák
Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny Loučná nad Desnou – Bez ohledu na počasí se na konci listopadu na Loučnou snese Vločka. Oblíbená a stále se rozrůstající přehlídka pěveckých sborů přivítá nejen dvě špičková tělesa z tuzemska, ale také soubor Schola Cantharel z Provence. Zatímco většina pořadů a workshopů bude ve čtvrtek 29. listopadu zaměřena na samotné pěvecké sbory, závěrečný koncert v pátek 30. listopadu je určen široké veřejnosti.

Publikace popisuje i strasti šumperských vojáků

Kultura, 28. listopadu 2018, 09:00, ok
Šumperk – Severomoraváci za Velké války. Vojáci skomírající monarchie. Tak se jmenuje titul a podtitul třetího, závěrečného dílu trilogie, seznamující veřejnost s osudy vojáků v rakousko-uherských uniformách na frontách první světové války.

Orchestr povedou dva dirigenti

Kultura, 28. listopadu 2018, 07:00, Ondřej Polák
Orchestr povedou dva dirigenti Zábřeh – Tradiční vánoční koncert Orchestru Václava Hybše, který Zábřežská kulturní letos připravila na pondělí 3. prosince, má opět atraktivního hosta – mimořádnou osobnost české kultury, první dámu naší operetní a muzikálové scény Pavlu Břínkovou.

Sedmý večer Domova Paprsek podpořilo na sedm desítek dárců a sponzorů

Zpravodajství, 27. listopadu 2018, 20:00, BH
Sedmý večer Domova Paprsek podpořilo na sedm desítek dárců a sponzorů Olšany – Sehnat dárky do tomboly, zajistit občerstvení, vyzdobit sál, rozdat úkoly, poučit se z organizačních nedostatků předchozích ročníků a hurá na značky. Takto každoročně začíná příprava Společenského večera Domova Paprsek. Skupina dobrovolníků ze spolku Aktivní Pomoraví zažila již posedmé stres z příprav, aby bylo vše jak má, aby se dobře bavili ti, pro které je večer určený především  klienti Domova Paprsek, zařízení pro osoby se zdravotním znevýhodněním poskytující sociální péči lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Už příští týden odstartuje v Šumperku vánoční program

Zpravodajství, 27. listopadu 2018, 16:00, hap
Už příští týden odstartuje v Šumperku vánoční program Šumperk – Akcí Strom splněných přání začne v Informačním centru Šumperk už příští pondělí čas obdarovávání. Dárky pak mohou zájemci nosit na stejné místo až do 18. prosince.

Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý

Zpravodajství, 27. listopadu 2018, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý Krchleby – Gurmánská soutěž s ochutnávkou zpestřila listopadovou nabídku akcí v obci Krchleby na Zábřežsku. Předminulou sobotu při ní převzalo ceny za nejlepší guláš devět místních kuchařů. Podával se guláš vepřový, hovězí i skopový.

Nejen kůrovec. Lesy prý ničí i bezohlední těžaři

Zpravodajství, 27. listopadu 2018, 10:00, jak
Okres – Za tristní stav lesů na Šumpersku údajně nemůže jen kůrovec, ale i těžařské společnosti. Stroje, které firmy na odklízení napadených stromů najímají, totiž nezřídka ničí i zdravou a statnou zeleň.

Dramatický požár: uhořela zvířata

Zpravodajství, 27. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Vyšehoří – Desítky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 22. listopadu ve Vyšehoří. Začal tam hořet rodinný domek, jehož majitelka v zoufalství několikrát telefonovala na linku 112. Ačkoli se požární jednotky snažily, seč mohly, ohni nakonec padla za oběť uvězněná domácí zvířata a škoda se vyšplhala na jeden a půl miliónu korun.

Z policejní linky - 47. týden

Zpravodajství, 25. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
 • Řidička nadýchala
 • Někdo odcizil mobil
 • Únava za volantem
 • Vykradený obchod
 • Řidička dostala smyk
 • Havárie kamionu
 • Nešlo přeřadit
 • Skončili v policejních celách
 • Řidiče přemohla únava
 • Alkohol za volantem

VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Fotbalový Šumperk prolezl, ale odřel si uši

Sport, 21. listopadu 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Fotbalový Šumperk prolezl, ale odřel si uši Šumperk – Prospěli bez toho, aby se na jejich vysvědčení vyjímala varovná nedostatečná. K velké potupě ale moc nescházelo. Fotbalisté Šumperka si během hektického podzimního „studování“ důkladně odřeli uši a až na drobné výjimky se první polovinou sezóny spíše protrápili než cokoliv jiného.

Ester by měla atakovat nejlepší desítku, věří trenér Ledecké Tomáš Bank

Sport, 21. listopadu 2018, 15:00, Petr Fišer
Ester by měla atakovat nejlepší desítku, věří trenér Ledecké Tomáš Bank Šumperk, Praha – Upletla si na sebe bič. Až se Ester Ledecká postaví koncem listopadu na start prvního podniku Světového poháru v alpském lyžování, bude pod tlakem zlatého triumfu, kterým ohromila svět na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. V jižní Koreji vyhrála superobří slalom. Její trenér TOMÁŠ BANK od ní očekává umístění v elitní desítce.

Stolní tenisté měli na kahánku, ve Šternberku utíkali hrobníkovi z lopaty

Sport, 21. listopadu 2018, 13:00, Petr Fišer
Stolní tenisté měli na kahánku, ve Šternberku utíkali hrobníkovi z lopaty Morava – Neporazitelnost stolních tenistů ze Šumperka v divizní soutěži se otřásala v základech. Ve Šternberku měli pořádně na kahánku. Nečekanou výsledkovou újmu mohli utrpět na půdě soupeře, který do té doby nevyhrál jediné střetnutí. Překvapení na úkor vedoucího mužstva průběžného pořadí utnul až drtivý finiš v podání favorita.

Šumperský festival získal nejprestižnější bluesové ocenění

Kultura, 21. listopadu 2018, 11:00, Ondřej Polák
Šumperský festival získal nejprestižnější bluesové ocenění Šumperk – Jako vůbec první český držitel získal mezinárodní hudební festival Blues Alive, jehož dvacátý třetí ročník skončil v neděli nad ránem v Šumperku, nejprestižnější světové žánrové ocenění nazvané Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019. Cenu uděluje americká nadace Blues Foundation, přední světová organizace, která se snaží o oceňování, uchovávání a propagaci blues.

Milovníci dobrodružství míří na Horování

Kultura, 21. listopadu 2018, 09:00, ok
Milovníci dobrodružství míří na Horování Šumperk – Také letos v tradičním termínu na konci listopadu se mohou horolezci, dobrodruhové, turisté a milovníci extrémních sportů těšit na společné setkání na festivalu Horování. Oblíbená akce zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety. Vedle hlavního sobotního programu nabídne také samotný večer věnovaný outdoorovým filmům.

V Retru zazpívá hvězda skandinávského jazzu

Kultura, 21. listopadu 2018, 07:00, ok
V Retru zazpívá hvězda skandinávského jazzu Zábřeh – Norská zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis, která je považována za vycházející hvězdu skandinávského jazzového vokálu, se představí spolu s doprovodnou kapelou v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro.

Tradiční prodej vánočních stromků přímo z plantáže ve Vikýřovicích

Zpravodajství, 21. listopadu 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Tradiční prodej vánočních stromků přímo z plantáže ve Vikýřovicích Ve Vikýřovicích na kopci nad vlakovým nádražím již několik let vždy v prosinci prodáváte vánoční stromky. Kdy a jak tato tradice vznikla a čí byl nápad půjčit lidem pilky a nechat výběr na nich?

Budoucí obráběči kovů získali zkušenosti v zahraničí

Zpravodajství, 21. listopadu 2018, 06:00, redakce, placená reklama
Budoucí obráběči kovů získali zkušenosti v zahraničí Nadační fond SŠŽTS Šumperk zrealizoval již podruhé zahraniční odbornou praxi na Slovensku pro šest žáků Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Žáci byli na zkušené opět dva týdny a vrátili se s pozitivními pocity, a zároveň obohaceni o cenné zahraniční zkušenosti. Zjistili, že jsou plně schopni se uplatnit i v evropských firmách.

Hřejivé tóny představí unikátní Loučenská vločka

Kultura, 21. listopadu 2018, 05:00, redakce, Věra Smrčková
Loučná nad Desnou – Poslední listopadový týden se nad údolí Desné opět snese něžná Loučenská vločka, Tento jedinečný hudební festival dětských sborů letos přivítá nejen dva české sbory, které se řadí k tomu nejlepšímu v ČR, ale také sbor Schola Cantharel, který dorazí až z daleké Provence. Zatímco řada koncertů a workshopů je zaměřena na samotné pěvecké sbory, závěrečný páteční koncert Hřejivé tóny je určen široké veřejnosti.

Sedmý společenský večer Domova Paprsek bude květinový

Kultura, 20. listopadu 2018, 18:00, BH
Sedmý společenský večer Domova Paprsek bude květinový Olšany – Tanec, zábava, spousta dárků a dobrý pocit z příjemně stráveného večera. Pro lidi v běžném životě jde o obvyklou zábavu, pro obyvatele Domova Paprsek jde o událost roku. Na již sedmý společenský večer Domova Paprsek a podtitulem „květinový“ zvou jeho pořadatelé v pátek 23. listopadu od 16 hodin do Olšan.

Reakce zastupitele na článek „Šumperk získal nové vedení, čeká ho křest ohněm"

Zpravodajství, 20. listopadu 2018, 16:00, Petr Blažek, zastupitel města Šumperk
Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že článek uveřejněný na titulní stránce Týdne na severu v čísle 46 a také na reji.cz obsahoval zavádějící informace, kterými se cítím být osobně poškozen, požádal jsem vydavatele novin o zveřejnění mé reakce.

Kvůli kůrovci je hlad po nových stromech. Lidé je začali krást

Zpravodajství, 20. listopadu 2018, 13:00, jak
Okres – Nenasytný kůrovec, který v okrese zničil už tisíce jehličnanů a nejspíš v tom hodlá pokračovat i příští rok, vyvolal velkou poptávku po sazenicích nových stromů. Ty se teď začaly v zahradnictvích i lesních školkách rychle ztrácet. Na vině jsou zloději.

Pomatená zvěř končí pod koly aut. Nehod rychle přibývá

Zpravodajství, 20. listopadu 2018, 10:00, jak
Okres – Stále častěji teď dopravní policie vyšetřuje nehody, při kterých hlavní úlohu hrají zvířata – konkrétně srny, daňci a divočáci. Téměř každý týden dojde alespoň k jedné takové bouračce.

Stavební zakázky nabírají zpoždění

Zpravodajství, 20. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Okres – Města a vesnice mají stále větší problémy dodržovat termíny stavebních prací. Netýká se to jen Šumperka, kde se nově protáhne oprava radnice. Potíže mají například i v Mohelnici. Příčinou komplikací jsou takzvané vícepráce a nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Dělníky si stavební firmy najímají ze zahraničí. Nejčastěji jde o Ukrajince. Několik jich cizinecká policie zadržela minulý týden v Šumperku.

Z policejní linky - 46. týden

Zpravodajství, 18. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
 • Vandal poničil hřiště
 • Řidička pod vlivem alkoholu havarovala
 • Kontroly na honech
 • Alkohol za volantem
 • Střet se zvěří
 • Ukradená peněženka
 • Zmizelo palivo
 • Zaměřeno na řidiče
 • Z pastviny se ztrácely ovce
 • Vyloupený sklad sazenic
 • Podnapilý cyklista
 • Cestování řidičům znepříjemnila lesní zvěř
 • Plně se nevěnovali řízení

Po dvaceti letech jsme jako manželé. A rozhodně nekončíme, ujišťuje veterán Zdeněk Plhák. Se Stanislavem Hutirou získali pátý titul v řadě

Sport, 14. listopadu 2018, 18:00, Petr Fišer
Po dvaceti letech jsme jako manželé. A rozhodně nekončíme, ujišťuje veterán Zdeněk Plhák. Se Stanislavem Hutirou získali pátý titul v řadě Bludov, Šumperk – To, že věkem spadá mezi šedesátníky, vůbec neřeší. V případě ZDEŇKA PLHÁKA platí, že zraje jako víno. Po boku Stanislava Hutiry se dočkal dalšího sidecarcrossového titulu. „A rozhodně nekončíme. Pořád nás to baví,“ nepotěšil svým vzkazem konkurenci z našlapané kategorie veteránů. Ostrouhala popáté za sebou. „Pro náš SIDE MX CLUB Šumperk je to obrovský úspěch. Klukům moc gratulujeme,“ prohlásil potěšeně manažer Kamil Urbánek.

Drak Ivan Ďurač po hokejovém pádu: Chci se vrátit na úroveň, kde jsem bylROZHOVOR

Sport, 14. listopadu 2018, 16:00, Petr Fišer
Drak Ivan Ďurač po hokejovém pádu: Chci se vrátit na úroveň, kde jsem byl Šumperk – Dvě vstřelené branky, dvě gólové asistence. IVAN ĎURAČ (21 let) plynule navázal na ofenzivní hody z předchozího nymburského působiště a hodně produktivní byl i ve své vydařené premiéře v novém prostředí. Na vítězství šumperských hokejistů nad Havlíčkovým Brodem se podílel čtyřmi kanadskými body.

Divadlo pod rouškou tmy

Kultura, 14. listopadu 2018, 14:00, Jan Kratochvíl
Divadlo pod rouškou tmy Šumperk – Ve znamení oslav stého výročí založení Československé republiky se odehraje letošní Noc divadel. Oblíbená akce nabídne veřejnosti atraktivní program v sobotu 17. listopadu od sedmi hodin večer.

Snow Film Fest uvede zajímavé filmy i hosty

Kultura, 14. listopadu 2018, 12:00, Ondřej Polák
Snow Film Fest uvede zajímavé filmy i hosty Zábřeh – Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících nejen překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony nabídne zábřežské kino Retro v rámci festivalu outdoorových filmů Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 16 hodin.

Ledecký přiveze vánoční atmosféru i svoje největší hity

Kultura, 14. listopadu 2018, 10:00, tyč
Ledecký přiveze vánoční atmosféru i svoje největší hity Zábřeh – Příjemné setkání s adventní atmosférou připravila Zábřežská kulturní již na listopad. V pondělí 19. listopadu přivítá místní kulturní dům na jedné ze zastávek vánočního turné oblíbeného zpěváka, kytaristu a skladatele Janka Ledeckého. Hitmakera doprovodí kapela, dívčí vokály a také přední české smyčcové kvarteto M. Nostitz Quartet.

Diváky pobaví série absurdních situací a gagů

Kultura, 14. listopadu 2018, 07:00, ok
Diváky pobaví série absurdních situací a gagů Zábřeh – Na hořkosměšný koktejl humoru, který zaručeně pobaví, bude lákat zábřežský kulturní dům v neděli 18. listopadu. Bláznivá divadelní komedie s názvem 4 sestry nabídne nejen atraktivní zápletku, ale i skvělé herecké výkony v podání Ivany Chýlkové, Anny Šiškové, Jany Strykové, Bereniky Kohoutové a také Romana Štabrňáka.

Nové hudebniny v Novém Malíně

Zpravodajství, 14. listopadu 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Nové hudebniny v Novém Malíně Přesně v půli září byla v Novém Malíně slavnostně za účasti pana kaplana, veřejnosti i muzikantů otevřena nová prodejna hudebních nástrojů. Prodejna patří manželům Pospíšilovým. Naše redakce položila majitelům několik otázek. Odpovídá na ně pan Alois Pospíšil.

Výtěžek jablkobraní pomůže dětem zraněného hasiče

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 16:00, bav
Výtěžek jablkobraní pomůže dětem zraněného hasiče Okres – V mateřské škole Zahradní zavoněla jablka. A to ve všech možných podobách a formách. Děti i rodiče zabavila v zábavných úkolech, maminky i babičky v přípravě pečených sladkostí z jablek. A tak se házela jablka do koše, lovily se ve vodě, trefovaly na cíl nebo se zdolával jablečný slalom.

Zábřeh rozjel rekonstrukci atletického oválu. První závodníky přivítá na jaře

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 13:00, bav
Zábřeh rozjel rekonstrukci atletického oválu. První závodníky přivítá na jaře Zábřeh – Okolo travnaté plochy zábřežského stadiónu jezdí bagry a stavební stroje. Namísto hvízdání píšťalek je nyní slyšet spíše hukot motorů. Důvodem je oprava atletického oválu, který prošel modernizací naposledy v roce 1965.

Jednu cestu opravili, druhá se jim za provozu rozpadla

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 10:00, jak
Police – Silnice spojující Polici s Třeštinou nikdy nepatřila mezi výkladní skříň cestářů. Jenomže poté, co ji kvůli objížďce začaly denně využívat stovky těžkých aut, se na některých místech doslova rozsypala.

Někde evoluce, jinde revoluce

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Také minulý týden pokračovala jednání o tom, kdo po komunálních volbách obsadí vedoucí funkce na městských a obecních úřadech v šumperském okrese. Zatímco někde budou v práci pokračovat bývalí starostové, jinde došlo ke změnám. Nové vedení čeká například Nový Malín a překvapivě také Libinu, kde ustavující jednání zastupitelstva proběhlo v napjaté atmosféře. Otazníky visí i nad budoucností Loučné nad Desnou.

Z policejní linky - 45. týden

Zpravodajství, 11. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
 • Posprejovaný vagón
 • Odcizený notebook
 • Zmizelo bourací kladivo
 • Při havárii vozidla se zranili dva lidé
 • Do dvou dnů stanul před soudem
 • Dluží na výživném
 • Nezodpovědní řidiči
 • Opuštěné rekreační objekty se mohou stát lákadlem pro zloděje
 • Alkohol za volantem
 • Vozidlo skončilo v příkopu

ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat

Sport, 7. listopadu 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat Šumperk – Vedli 6:1 a sebevědomého protivníka měli na lopatě. I tak se o cenné vítězství museli strachovat. Hokejisté Šumperka ve výtečně rozehraném střetnutí připustili zbytečné drama a moc nescházelo, aby v závěru inkasovali posedmé. Definitivně je uklidnil až osmý gól docílený do prázdné brány.

Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů

Sport, 7. listopadu 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů Šumperk – Trenér šumperských fotbalistů Bohdan Hecl toužil po větším klidu na zimní přípravu. O to zásadnější důležitost přikládal domácímu střetnutí s tabulkovým sousedem. Bylo nadprůměrně divoké, plné nejrůznějších událostí a jeho vítěz se posunul na hranici čtrnácti bodů.

Florbalový Asper poskočil na druhou pozici, vyhrál derby i velkou přestřelku

Sport, 7. listopadu 2018, 14:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Florbalový Asper poskočil na druhou pozici, vyhrál derby i velkou přestřelku Morava – Byla to sakramentsky náročná fuška, při které se dost zapotili. Florbalisté Šumperka museli v nekompromisním divizním „ringu“ podstoupit dvě těžké zápasové výzvy. Protože oba souboje v halách svých soupeřů dokázali vyhrát, stále se vyhřívají na medailovém výsluní.

Punk Floid se rozloučí s kytaristou

Kultura, 7. listopadu 2018, 12:00, ok
Punk Floid se rozloučí s kytaristou Zábřeh – Tak jako je posluchačům popmusic nad slunce jasné, že každý rok vyhraje slavíka Karel Gott, stejně tak pankáči každý podzim očekávají společné turné kapel Punk Floid a Volant.

Začíná boj o bluesovou slávu

Kultura, 7. listopadu 2018, 10:00, Ondřej Polák
Začíná boj o bluesovou slávu Šumperk – Letošní 24. ročník věhlasného festivalu Blues Alive se sice uskuteční až příští týden ve dnech 15.-17. listopadu, pořadatelé však už nyní vybízejí amatérské bluesové kapely, aby se přihlásily do soutěže Blues Aperitiv 2019 a zkusily si „vyhrát“ účast na Blues Alive s pořadovým číslem 25.

Retro pořádá rodinný filmový festival

Kultura, 7. listopadu 2018, 08:00, ok
Retro pořádá rodinný filmový festival Zábřeh – Na sobotní odpoledne 10. listopadu připravilo kino Retro pro malé i velké diváky rodinný festival s názvem Malé oči. Ten nabídne pohádková pásma z různých festivalových přehlídek, dále diskutovaný film A Plastic Ocean a také neobvykle bohatý doprovodný program.

Divadelní abonmá nabídne večery ve společnosti hereckých hvězd

Kultura, 6. listopadu 2018, 20:00, tyč
Divadelní abonmá nabídne večery ve společnosti hereckých hvězd Zábřeh – Osm lákavých titulů rozdělených do dvou abonentních skupin nabídne divadelní předplatné, které připravil kulturní dům v Zábřeze pro milovníky Thálie na rok 2019.

Štíty mají novou prioritu. Zaměří se na mládež

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Štíty mají novou prioritu. Zaměří se na mládež Štíty – Štíty budou v novém volebním období pokračovat stejným kurzem jako doposud. Ve vedení města totiž opět usedne starosta Jiří Vogel. Zastupitelé o tom rozhodli na ustavujícím zasedání ve středu 31. října. Novou prioritou města bude mládež.

Ochranáři přírody zvažují částečné uzavření turistické trasy na Rejvízu

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 13:00, hap
Ochranáři přírody zvažují částečné uzavření turistické trasy na Rejvízu Jeseníky – Jedné z nejnavštěvovanějších stezek v Jeseníkách – v národní přírodní rezervaci Rejvíz hrozí částečné uzavření. Na vině je opět kůrovec. Hrozí, že by lýkožroutem napadené a seschlé stromy mohly na turisty spadnout.

Kotlíkové dotace dostaly v regionu stovky lidí

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Šumperk a okolní obce patří mezi lokality, kam v prvním kole kotlíkových dotací směřovala největší krajská podpora. Celkem zde se žádostí o příspěvek na pořízení nového kotle uspělo 235 žadatelů, kterým bylo vyplaceno přibližně sedmadvacet miliónů korun. Další velká podpora mířila na sousední Jesenicko.

Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm Šumperk – Od minulého čtvrtka 1. listopadu má šumperská radnice nové vedení. Jak jsme avizovali už v minulém vydání Týdne na severu, starostou se stal Tomáš Spurný. Město povede se silným mandátem – v tajné volbě mu dalo hlas všech šestadvacet zbývajících zastupitelů. Obsazení řídicích orgánů města proběhlo přesně podle předem domluvených návrhů koalice, kterou tvoří ANO 2011, Šumperáci a Pro Šumperk (KDU-ČSL). Vedení města čeká hned několik těžkých zkoušek v podobně velkých a obtížných investičních projektů.

Z policejní linky - 44. týden

Zpravodajství, 4. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Zloděj se dostal do chalupy
 • Z terasy zmizel motocykl
 • Poškozená trafostanice
 • Srážka s autobusem
 • Poškozené elektrické vedení
 • Nezodpovědní řidiči
 • Dopravní nehody vozidel
 • Podvodník na internetu
 • Krádež dřeva
 • Za volantem neměli co pohledávat
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Názvy se mění, ale lidé zůstávají. Z EPCOS s.r.o. se stal od 1.11.2018 TDK Electronics s.r.o.

Zpravodajství, 1. listopadu 2018, 13:30, redakce, placená reklama
Názvy se mění, ale lidé zůstávají. Z EPCOS s.r.o. se stal od 1.11.2018 TDK Electronics s.r.o. Nadešel čas, kdy se ze společnosti EPCOS s.r.o. stala společnost TDK Electronics s.r.o. V těchto dnech se definitivně dokončilo propojení firmy EPCOS s.r.o., s japonským koncernem TDK. Přejmenování nemá žádný dopad na naši organizační ani obchodní strukturu, zaměstnance nebo na portfolio produktů a služeb. Zůstáváme nadále stejným výrobcem pasivních komponent a systémů, kterým jsme byli doposud.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.