ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Listopad 2018

Sedmý společenský večer Domova Paprsek bude květinový

Kultura, včera, 18:00, BH
Sedmý společenský večer Domova Paprsek bude květinový Olšany – Tanec, zábava, spousta dárků a dobrý pocit z příjemně stráveného večera. Pro lidi v běžném životě jde o obvyklou zábavu, pro obyvatele Domova Paprsek jde o událost roku. Na již sedmý společenský večer Domova Paprsek a podtitulem „květinový“ zvou jeho pořadatelé v pátek 23. listopadu od 16 hodin do Olšan.

Reakce zastupitele na článek „Šumperk získal nové vedení, čeká ho křest ohněm"

Zpravodajství, včera, 16:00, Petr Blažek, zastupitel města Šumperk
Vážení čtenáři, vzhledem k tomu, že článek uveřejněný na titulní stránce Týdne na severu v čísle 46 a také na reji.cz obsahoval zavádějící informace, kterými se cítím být osobně poškozen, požádal jsem vydavatele novin o zveřejnění mé reakce.

Kvůli kůrovci je hlad po nových stromech. Lidé je začali krást

Zpravodajství, včera, 13:00, jak
Okres – Nenasytný kůrovec, který v okrese zničil už tisíce jehličnanů a nejspíš v tom hodlá pokračovat i příští rok, vyvolal velkou poptávku po sazenicích nových stromů. Ty se teď začaly v zahradnictvích i lesních školkách rychle ztrácet. Na vině jsou zloději.

Pomatená zvěř končí pod koly aut. Nehod rychle přibývá

Zpravodajství, včera, 10:00, jak
Okres – Stále častěji teď dopravní policie vyšetřuje nehody, při kterých hlavní úlohu hrají zvířata – konkrétně srny, daňci a divočáci. Téměř každý týden dojde alespoň k jedné takové bouračce.

Stavební zakázky nabírají zpoždění

Zpravodajství, včera, 07:00, Jaroslav Kropáč, Hana Písková
Okres – Města a vesnice mají stále větší problémy dodržovat termíny stavebních prací. Netýká se to jen Šumperka, kde se nově protáhne oprava radnice. Potíže mají například i v Mohelnici. Příčinou komplikací jsou takzvané vícepráce a nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Dělníky si stavební firmy najímají ze zahraničí. Nejčastěji jde o Ukrajince. Několik jich cizinecká policie zadržela minulý týden v Šumperku.

Po dvaceti letech jsme jako manželé. A rozhodně nekončíme, ujišťuje veterán Zdeněk Plhák. Se Stanislavem Hutirou získali pátý titul v řadě

Sport, 14. listopadu 2018, 18:00, Petr Fišer
Po dvaceti letech jsme jako manželé. A rozhodně nekončíme, ujišťuje veterán Zdeněk Plhák. Se Stanislavem Hutirou získali pátý titul v řadě Bludov, Šumperk – To, že věkem spadá mezi šedesátníky, vůbec neřeší. V případě ZDEŇKA PLHÁKA platí, že zraje jako víno. Po boku Stanislava Hutiry se dočkal dalšího sidecarcrossového titulu. „A rozhodně nekončíme. Pořád nás to baví,“ nepotěšil svým vzkazem konkurenci z našlapané kategorie veteránů. Ostrouhala popáté za sebou. „Pro náš SIDE MX CLUB Šumperk je to obrovský úspěch. Klukům moc gratulujeme,“ prohlásil potěšeně manažer Kamil Urbánek.

Drak Ivan Ďurač po hokejovém pádu: Chci se vrátit na úroveň, kde jsem bylROZHOVOR

Sport, 14. listopadu 2018, 16:00, Petr Fišer
Drak Ivan Ďurač po hokejovém pádu: Chci se vrátit na úroveň, kde jsem byl Šumperk – Dvě vstřelené branky, dvě gólové asistence. IVAN ĎURAČ (21 let) plynule navázal na ofenzivní hody z předchozího nymburského působiště a hodně produktivní byl i ve své vydařené premiéře v novém prostředí. Na vítězství šumperských hokejistů nad Havlíčkovým Brodem se podílel čtyřmi kanadskými body.

Divadlo pod rouškou tmy

Kultura, 14. listopadu 2018, 14:00, Jan Kratochvíl
Divadlo pod rouškou tmy Šumperk – Ve znamení oslav stého výročí založení Československé republiky se odehraje letošní Noc divadel. Oblíbená akce nabídne veřejnosti atraktivní program v sobotu 17. listopadu od sedmi hodin večer.

Snow Film Fest uvede zajímavé filmy i hosty

Kultura, 14. listopadu 2018, 12:00, Ondřej Polák
Snow Film Fest uvede zajímavé filmy i hosty Zábřeh – Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících nejen překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony nabídne zábřežské kino Retro v rámci festivalu outdoorových filmů Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 16 hodin.

Ledecký přiveze vánoční atmosféru i svoje největší hity

Kultura, 14. listopadu 2018, 10:00, tyč
Ledecký přiveze vánoční atmosféru i svoje největší hity Zábřeh – Příjemné setkání s adventní atmosférou připravila Zábřežská kulturní již na listopad. V pondělí 19. listopadu přivítá místní kulturní dům na jedné ze zastávek vánočního turné oblíbeného zpěváka, kytaristu a skladatele Janka Ledeckého. Hitmakera doprovodí kapela, dívčí vokály a také přední české smyčcové kvarteto M. Nostitz Quartet.

Diváky pobaví série absurdních situací a gagů

Kultura, 14. listopadu 2018, 07:00, ok
Diváky pobaví série absurdních situací a gagů Zábřeh – Na hořkosměšný koktejl humoru, který zaručeně pobaví, bude lákat zábřežský kulturní dům v neděli 18. listopadu. Bláznivá divadelní komedie s názvem 4 sestry nabídne nejen atraktivní zápletku, ale i skvělé herecké výkony v podání Ivany Chýlkové, Anny Šiškové, Jany Strykové, Bereniky Kohoutové a také Romana Štabrňáka.

Nové hudebniny v Novém Malíně

Zpravodajství, 14. listopadu 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Nové hudebniny v Novém Malíně Přesně v půli září byla v Novém Malíně slavnostně za účasti pana kaplana, veřejnosti i muzikantů otevřena nová prodejna hudebních nástrojů. Prodejna patří manželům Pospíšilovým. Naše redakce položila majitelům několik otázek. Odpovídá na ně pan Alois Pospíšil.

Výtěžek jablkobraní pomůže dětem zraněného hasiče

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 16:00, bav
Výtěžek jablkobraní pomůže dětem zraněného hasiče Okres – V mateřské škole Zahradní zavoněla jablka. A to ve všech možných podobách a formách. Děti i rodiče zabavila v zábavných úkolech, maminky i babičky v přípravě pečených sladkostí z jablek. A tak se házela jablka do koše, lovily se ve vodě, trefovaly na cíl nebo se zdolával jablečný slalom.

Zábřeh rozjel rekonstrukci atletického oválu. První závodníky přivítá na jaře

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 13:00, bav
Zábřeh rozjel rekonstrukci atletického oválu. První závodníky přivítá na jaře Zábřeh – Okolo travnaté plochy zábřežského stadiónu jezdí bagry a stavební stroje. Namísto hvízdání píšťalek je nyní slyšet spíše hukot motorů. Důvodem je oprava atletického oválu, který prošel modernizací naposledy v roce 1965.

Jednu cestu opravili, druhá se jim za provozu rozpadla

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 10:00, jak
Police – Silnice spojující Polici s Třeštinou nikdy nepatřila mezi výkladní skříň cestářů. Jenomže poté, co ji kvůli objížďce začaly denně využívat stovky těžkých aut, se na některých místech doslova rozsypala.

Někde evoluce, jinde revoluce

Zpravodajství, 13. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Také minulý týden pokračovala jednání o tom, kdo po komunálních volbách obsadí vedoucí funkce na městských a obecních úřadech v šumperském okrese. Zatímco někde budou v práci pokračovat bývalí starostové, jinde došlo ke změnám. Nové vedení čeká například Nový Malín a překvapivě také Libinu, kde ustavující jednání zastupitelstva proběhlo v napjaté atmosféře. Otazníky visí i nad budoucností Loučné nad Desnou.

Z policejní linky - 45. týden

Zpravodajství, 11. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
 • Posprejovaný vagón
 • Odcizený notebook
 • Zmizelo bourací kladivo
 • Při havárii vozidla se zranili dva lidé
 • Do dvou dnů stanul před soudem
 • Dluží na výživném
 • Nezodpovědní řidiči
 • Opuštěné rekreační objekty se mohou stát lákadlem pro zloděje
 • Alkohol za volantem
 • Vozidlo skončilo v příkopu

ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat

Sport, 7. listopadu 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
ZBYTEČNÉ HOKEJOVÉ DRAMA: Draci se museli strachovat Šumperk – Vedli 6:1 a sebevědomého protivníka měli na lopatě. I tak se o cenné vítězství museli strachovat. Hokejisté Šumperka ve výtečně rozehraném střetnutí připustili zbytečné drama a moc nescházelo, aby v závěru inkasovali posedmé. Definitivně je uklidnil až osmý gól docílený do prázdné brány.

Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů

Sport, 7. listopadu 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů Šumperk – Trenér šumperských fotbalistů Bohdan Hecl toužil po větším klidu na zimní přípravu. O to zásadnější důležitost přikládal domácímu střetnutí s tabulkovým sousedem. Bylo nadprůměrně divoké, plné nejrůznějších událostí a jeho vítěz se posunul na hranici čtrnácti bodů.

Florbalový Asper poskočil na druhou pozici, vyhrál derby i velkou přestřelku

Sport, 7. listopadu 2018, 14:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Florbalový Asper poskočil na druhou pozici, vyhrál derby i velkou přestřelku Morava – Byla to sakramentsky náročná fuška, při které se dost zapotili. Florbalisté Šumperka museli v nekompromisním divizním „ringu“ podstoupit dvě těžké zápasové výzvy. Protože oba souboje v halách svých soupeřů dokázali vyhrát, stále se vyhřívají na medailovém výsluní.

Punk Floid se rozloučí s kytaristou

Kultura, 7. listopadu 2018, 12:00, ok
Punk Floid se rozloučí s kytaristou Zábřeh – Tak jako je posluchačům popmusic nad slunce jasné, že každý rok vyhraje slavíka Karel Gott, stejně tak pankáči každý podzim očekávají společné turné kapel Punk Floid a Volant.

Začíná boj o bluesovou slávu

Kultura, 7. listopadu 2018, 10:00, Ondřej Polák
Začíná boj o bluesovou slávu Šumperk – Letošní 24. ročník věhlasného festivalu Blues Alive se sice uskuteční až příští týden ve dnech 15.-17. listopadu, pořadatelé však už nyní vybízejí amatérské bluesové kapely, aby se přihlásily do soutěže Blues Aperitiv 2019 a zkusily si „vyhrát“ účast na Blues Alive s pořadovým číslem 25.

Retro pořádá rodinný filmový festival

Kultura, 7. listopadu 2018, 08:00, ok
Retro pořádá rodinný filmový festival Zábřeh – Na sobotní odpoledne 10. listopadu připravilo kino Retro pro malé i velké diváky rodinný festival s názvem Malé oči. Ten nabídne pohádková pásma z různých festivalových přehlídek, dále diskutovaný film A Plastic Ocean a také neobvykle bohatý doprovodný program.

Divadelní abonmá nabídne večery ve společnosti hereckých hvězd

Kultura, 6. listopadu 2018, 20:00, tyč
Divadelní abonmá nabídne večery ve společnosti hereckých hvězd Zábřeh – Osm lákavých titulů rozdělených do dvou abonentních skupin nabídne divadelní předplatné, které připravil kulturní dům v Zábřeze pro milovníky Thálie na rok 2019.

Štíty mají novou prioritu. Zaměří se na mládež

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Štíty mají novou prioritu. Zaměří se na mládež Štíty – Štíty budou v novém volebním období pokračovat stejným kurzem jako doposud. Ve vedení města totiž opět usedne starosta Jiří Vogel. Zastupitelé o tom rozhodli na ustavujícím zasedání ve středu 31. října. Novou prioritou města bude mládež.

Ochranáři přírody zvažují částečné uzavření turistické trasy na Rejvízu

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 13:00, hap
Ochranáři přírody zvažují částečné uzavření turistické trasy na Rejvízu Jeseníky – Jedné z nejnavštěvovanějších stezek v Jeseníkách – v národní přírodní rezervaci Rejvíz hrozí částečné uzavření. Na vině je opět kůrovec. Hrozí, že by lýkožroutem napadené a seschlé stromy mohly na turisty spadnout.

Kotlíkové dotace dostaly v regionu stovky lidí

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Šumperk a okolní obce patří mezi lokality, kam v prvním kole kotlíkových dotací směřovala největší krajská podpora. Celkem zde se žádostí o příspěvek na pořízení nového kotle uspělo 235 žadatelů, kterým bylo vyplaceno přibližně sedmadvacet miliónů korun. Další velká podpora mířila na sousední Jesenicko.

Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm

Zpravodajství, 6. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm Šumperk – Od minulého čtvrtka 1. listopadu má šumperská radnice nové vedení. Jak jsme avizovali už v minulém vydání Týdne na severu, starostou se stal Tomáš Spurný. Město povede se silným mandátem – v tajné volbě mu dalo hlas všech šestadvacet zbývajících zastupitelů. Obsazení řídicích orgánů města proběhlo přesně podle předem domluvených návrhů koalice, kterou tvoří ANO 2011, Šumperáci a Pro Šumperk (KDU-ČSL). Vedení města čeká hned několik těžkých zkoušek v podobně velkých a obtížných investičních projektů.

Z policejní linky - 44. týden

Zpravodajství, 4. listopadu 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Zloděj se dostal do chalupy
 • Z terasy zmizel motocykl
 • Poškozená trafostanice
 • Srážka s autobusem
 • Poškozené elektrické vedení
 • Nezodpovědní řidiči
 • Dopravní nehody vozidel
 • Podvodník na internetu
 • Krádež dřeva
 • Za volantem neměli co pohledávat
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Názvy se mění, ale lidé zůstávají. Z EPCOS s.r.o. se stal od 1.11.2018 TDK Electronics s.r.o.

Zpravodajství, 1. listopadu 2018, 13:30, redakce, placená reklama
Názvy se mění, ale lidé zůstávají. Z EPCOS s.r.o. se stal od 1.11.2018 TDK Electronics s.r.o. Nadešel čas, kdy se ze společnosti EPCOS s.r.o. stala společnost TDK Electronics s.r.o. V těchto dnech se definitivně dokončilo propojení firmy EPCOS s.r.o., s japonským koncernem TDK. Přejmenování nemá žádný dopad na naši organizační ani obchodní strukturu, zaměstnance nebo na portfolio produktů a služeb. Zůstáváme nadále stejným výrobcem pasivních komponent a systémů, kterým jsme byli doposud.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).