ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Listopad 2017

Obec Jakubovice má nový vodovodní řad i střechu na kulturním domě

Zpravodajství, 30. listopadu 2017, 10:00, redakce
Jakubovice - Obci Jakubovice se v letošním roce podařilo vybudovat nový vodovodní řad a opravit střechu na obecní budově. Pomohly především krajské dotace, bez nichž by si obec na Šumpersku takové investiční akce nemohla dovolit.

Děláme hokej a chceme ho dělat co nejlíp, řekl kapitán Draků Tomáš Sedlák. Po Kopřivnici ho zklamali rádoby fanoušciROZHOVOR

Sport, 29. listopadu 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Děláme hokej a chceme ho dělat co nejlíp, řekl kapitán Draků Tomáš Sedlák. Po Kopřivnici ho zklamali rádoby fanoušci Šumperk - Když se v listopadu roku 2008 stěhoval s hokejovým nádobíčkem z Nitry do Šumperka, ani ve snu ho tehdy nenapadlo, že by ve žlutomodrém dresu mohl odehrát tolik zápasů. Jinak spíše tuctové utkání proti Kopřivnici bylo pro současného kapitána Draků Tomáše Sedláka speciální v tom, že jako první v klubových dějinách pokořil hranici 500 duelů, ve kterých hájil šumperské barvy. Zaznamenal v nich 105 branek a 243 gólových asistencí (= 348 kanadských bodů). Nový rekordman a čerstvý otec nedávno narozených dvojčátek v historickém žebříčku překonal Aleše Holíka.

JAK TO VIDÍM JÁ: Mládí vpřed! Sázka na trenérovu přemýšlivost a inteligenci je zajímavá volba

Sport, 29. listopadu 2017, 13:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Mládí vpřed! Sázka na trenérovu přemýšlivost a inteligenci je zajímavá volba Mohelnice - Mohli vsadit na daleko známější a respektovanější jméno. Vedení fotbalové Mohelnice se po odvolání ostříleného trenéra Karla Trnečky drželo hesla mládí vpřed. Já říkám, proč ne. Bývalý hráč Opavy a Uničova Dušan Žmolík je zajímavá volba, která by se v blízké budoucnosti mohla začít vyplácet. Samozřejmě za předpokladu, že se nesestoupí z moravskoslezské ligy a nelehká mise přemýšlivého nováčka, jenž byl hozen přímo do rozbouřeného moře, bude mít šťastný konec stejně jako v případě námořníka Robinsona Crusoa.

V Zábřeze vypukne bitva UDG, O5 a Radeček a Pokáče

Kultura, 29. listopadu 2017, 10:00, Jan Kratochvíl
V Zábřeze vypukne bitva UDG, O5 a Radeček a Pokáče Zábřeh - Téměř dvouměsíční bitva o to, kdo je lepší na pódiu a kdo má více fanoušků. I tak by se dalo popsat turné s patnácti zastávkami, které nazvali symbolicky RivaLOVE kapely UDG, O5 a Radeček a písničkář Pokáč. V zábřežském kulturním domě společně vystoupí v pátek 1. prosince.

S Hybšem letos přijede Josef Laufer

Kultura, 29. listopadu 2017, 07:00, Roman Tyčka
S Hybšem letos přijede Josef Laufer Zábřeh - Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše, který Zábřežská kulturní připravila na sobotu 2. prosince, má také letos atraktivního hosta – populárního herce a zpěváka Josefa Laufera.

Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí

Zpravodajství, 29. listopadu 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Budoucí obráběči kovů a strojní mechanici sbírali zkušenosti v zahraničí Nadační fond SŠŽTS Šumperk zrealizoval ve spolupráci se sdružením K.A.B.A. Slovensko zahraniční odbornou praxi na Slovensku pro šest žáků Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Po čtrnácti dnech se žáci vrátili ze „světa“ velice spokojeni a obohaceni o cenné zahraniční zkušenosti. Ověřili si, že jsou plně schopni se uplatnit i v evropských firmách.

Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“ ROZHOVOR

Zpravodajství, 28. listopadu 2017, 16:00, Hana Písková
Miroslav Macek: „Mám své paralelní vesmíry.“  Zábřeh - Ještě na začátku listopadu jsem měla Miroslava Macka ze Zábřeha ve škatulce bývalý politik a zubař. O pár dní později bylo všechno jinak. Zjistila jsem, že napsal pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knížek – Jirotkova Saturnina a začala jsem zjišťovat, že má tento muž, jak on sám říká, hned několik paralelních světů. Je vášnivý zahrádkář, milovník a překladatel Shakespearových sonetů, bibliofil, numismatik a bůhvíkdo ještě, a že v příštím životě by se mu líbilo být třeba chocolatierem. Do Zábřeha jsem jela právě v den, kdy vyšla jeho nová knížka Saturnin se vrací, kterou zatím pozitivně hodnotí recenzenti i samotní čtenáři.   

Vesnický divadelní festival navštívil rekordní počet lidí 

Zpravodajství, 28. listopadu 2017, 13:00, bav
Vesnický divadelní festival navštívil rekordní počet lidí  Václavov - Téměř tři tisícovky diváků přitáhl letos do kulturního domu ve Václavově  každoroční festival amatérských divadel. Během uplynulých deseti dnů nabídl zájemcům na dvě desítky představení včetně pohádek. O hlavní cenu přehlídky, sošku Václava z Václavova, usilovali ochotníci z celé republiky.   

Podhůří přišlo o zubaře. Další je až v Šumperku 

Zpravodajství, 28. listopadu 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou - Před časem přišel sever regionu o pravidelnou železniční dopravu a od příštího roku se tam lidé budou muset obejít i bez zubaře. Současný stomatolog v Petrově nad Desnou k prvnímu lednu příštího roku svoji praxi končí a nikdo jiný jej zastupovat nebude. Nejde o jedinou komplikaci. Až do odvolání je mimo provoz také ordinace zubního lékaře v Jindřichově. 

Ministerská korupce patrně dopadla i na Zábřeh

Zpravodajství, 28. listopadu 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Ministerská korupce patrně dopadla i na Zábřeh Zábřeh - Obětí korupčního systému, který na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) bujel za působení dnes už bývalé náměstkyně Simony Kratochvílové a předsedy fotbalového svazu Miroslava Pelty, se patrně stal i Zábřeh. Myslí si to alespoň vedení města. O podivnostech, které provázely neúspěšné žádosti o dotaci na opravu zábřežského stadiónu, informoval starosta František John také prezidenta Miloše Zemana. 

Z policejní linky - 47. týden

Zpravodajství, 26. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
 • Vandal poškodil auto
 • Incident na diskotéce
 • V Mohelnici zmizelo vozidlo
 • Z domu si odnesl tablet
 • Plně se nevěnoval řízení a havaroval
 • Podvodné jednání
 • Pracovní úraz
 • Ranní nehody na Šumpersku
 • Smrtelná nehoda
 • V Zábřehu opět zmizelo vozidlo
 • Případy vloupání

Radka Fišarová podpoří svým koncertem šumperské seniory

Kultura, 23. listopadu 2017, 15:54, Hana Písková
Radka Fišarová podpoří svým koncertem šumperské seniory Šumperk - Šansonový koncert „Pocta Edith Piaf“ věnuje Radka Fišarová šumperskému Pontisu, jehož je patronkou. Výtěžek tohoto benefičního koncertu poputuje do Denního stacionáře Volba a bude použit na realizaci projektu gardenterapie pro seniory.

TÉMA TÝDNE: Za dva roky můžeme mít problémy, připustil lodivod šumperských basketbalistů Radim Šíma

Sport, 22. listopadu 2017, 18:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
TÉMA TÝDNE: Za dva roky můžeme mít problémy, připustil lodivod šumperských basketbalistů Radim Šíma Šumperk - Nejprve futsalisté, potom házenkáři a basketbalistky. Sportovní Šumperk přišel v posledních letech o tři týmy, které působily na ligové úrovni. V případě košíkářů se zdá, že jim podobné existenční potíže nehrozí. Jenže trenér mužského áčka Radim Šíma varuje: „Za dva roky můžeme mít problémy.“

Mladý trenér, který má zachránit Mohelnici ve třetí lize: Od hráčů chci úplně jiný přístup k fotbalu, než na který byli zvyklí. Zpočátku na mě nevěřícně koukaliROZHOVOR

Sport, 22. listopadu 2017, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Mladý trenér, který má zachránit Mohelnici ve třetí lize: Od hráčů chci úplně jiný přístup k fotbalu, než na který byli zvyklí. Zpočátku na mě nevěřícně koukali Mohelnice - Byla to překvapivá volba. Když se vedení mohelnického fotbalu rozhodlo po nepřesvědčivém nakročení do nové sezóny udělat změnu na stěžejním postu, zkušeného stratéga Karla Trnečku vyměnilo za trenérského nováčka DUŠANA ŽMOLÍKA (1982). Pro přemýšlivého sympaťáka je to vůbec první štace v pozici hlavního lodivoda a hned před ním stojí těžký úkol – zachránit tradiční okresní klub v moravskoslezské lize.

Krobotův nový film uvidí první diváci v Šumperku a v Zábřeze

Kultura, 22. listopadu 2017, 13:00, Ondřej Polák
Krobotův nový film uvidí první diváci v Šumperku a v Zábřeze Šumperk, Zábřeh - Druhý filmový počin režiséra Miroslava Krobota s názvem Kvarteto, který vstoupí do českých kin 30. listopadu, budou mít možnost zhlédnout o týden dříve diváci v našem regionu. V pátek 24. listopadu chystá exkluzivní předpremiéru za účasti tvůrců kino Oko v Šumperku i zábřežské Retro.

Silvestr v divadle bude i letos

Kultura, 22. listopadu 2017, 11:00, ok
Silvestr v divadle bude i letos Šumperk - Loni poprvé se v šumperském divadle odehrály silvestrovské oslavy, a protože toto originální vítání nového roku vzbudilo mimořádný ohlas veřejnosti, uskuteční se také letos.

Loučenská vločka padá už čtvrt století

Kultura, 22. listopadu 2017, 09:00, Roman Tyčka
Loučná nad Desnou - Už po pětadvacáté se do Loučné nad Desnou sjedou dětské pěvecké sbory z našeho regionu i ze vzdálenějších míst. Festival Loučenská vločka se uskuteční ve dnech 23. a 24. listopadu v místním skleníku.

Německý výtvarník s argentinsko-českými kořeny děkuje Šumperku

Kultura, 22. listopadu 2017, 07:00, Ondřej Polák, Kristina Lipenská
Německý výtvarník s argentinsko-českými kořeny děkuje Šumperku Šumperk - Do Výstavní síně šumperského muzea přiveze své kresby a grafiky výtvarník s argentinsko-českými kořeny Vladimiro Miszak. Výstavou nazvanou Díky, Šumperku se autor po půlstoletí vrací na místo svého někdejšího působení.

Martin Strouhal: Sibiř je jako drogaROZHOVOR

Zpravodajství, 21. listopadu 2017, 17:00, Vladimíra Bartoňová
Martin Strouhal: Sibiř je jako droga Zábřeh - Už dvakrát se Martin Strouhal, známý zábřežský kameraman a spisovatel, vydal po stopách legendárního polárníka, cestovatele a vynálezce Jana Eskymo Welzla. Po Aljašce, Yukonu a ruském Dálném severu letos zamířil na ostrov Makar v Severním ledovém oceánu. Kromě gigantických vzdáleností Sibiře, které byly překonány letecky, urazil na malém člunu po řece a moři více než jeden tisíc kilometrů.

Kněz z Mohelnicka dostal prestižní ocenění

Zpravodajství, 21. listopadu 2017, 14:00, Hana Písková
Kněz z Mohelnicka dostal prestižní ocenění Vyšehorky - Čtyři osobnosti, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova, převzaly minulý pátek v Národním divadle Ceny Paměti národa. Mezi oceněnými byl také kněz z Mohelnicka František Lízna.

Město znovu hledá strážníky. Značka: přidáváme

Zpravodajství, 21. listopadu 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Městská policie Šumperk opět hledá někoho, kdo posílí řady jejích strážníků. Výběrové řízení probíhá už poněkolikáté, o práci policistů totiž není zájem, a město se proto rozhodlo nabídnout za službu více peněz.

Hokej má potíže. Do Vánoc možná skončí

Zpravodajství, 21. listopadu 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Hokej má potíže. Do Vánoc možná skončí Šumperk - Šumperk má k dispozici nově opravený zimní stadión. Investici v hodnotě několika desítek miliónů korun si ale možná neužijí hráči mužského hokejového oddílu. Ačkoli se jim teď daří, po finanční stránce je klub v klinické smrti. Jestli vedení hokeje nesežene do konce roku milióny korun na záchranu, „dospělý“ hokej v okrese skončí. Tým se do finančních potíží dostal poté, co mu vypadl jeden ze sponzorů.

Z policejní linky - 46. týden

Zpravodajství, 19. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 46. týden
 • Odemčená kancelář
 • S alkoholem za volantem
 • Vloupal se do garáže
 • Zmizelo vozidlo
 • Strojvedoucí zabránil vážné nehodě
 • Předjíždění v křižovatce se nevyplatilo
 • Řídil opilý
 • Alkohol za volant nepatří
 • Policisté žádají o pomoc svědky
 • Policisté kontrolují myslivce na honech
 • Na čerpací stanici kradli naftu

JAK TO VIDÍM JÁ: Člověk nevěděl, zda se usmívat, nebo velkým zarmoucením brečet

Sport, 15. listopadu 2017, 18:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Člověk nevěděl, zda se usmívat, nebo velkým zarmoucením brečet Šumperk - Člověk nevěděl, jestli se má usmívat, nebo zarmoucením brečet. Házená v Šumperku si sympatickým způsobem připomněla sedmdesát let od svého založení. Bohužel to byla oslava a funus zároveň. Jubilejního výročí se dožila v roce, kdy došlo na nejčernější scénář. Hlavní tým skromně vystupujícího oddílu se rozpadl a ve stejném složení už k mistrovskému utkání nikdy nenastoupí.

Bylo to super, pokyvoval hlavou reprezentant Tomáš Sladký. K popravě Asperu přispěl dvěma zásahyROZHOVOR

Sport, 15. listopadu 2017, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Bylo to super, pokyvoval hlavou reprezentant Tomáš Sladký. K popravě Asperu přispěl dvěma zásahy Šumperk - Nestává se příliš často, aby do Šumperka přicestoval český reprezentant. Ve výpravě Vítkovic, kterou čekal na florbalové periferii druhý duel osmifinálové skupiny Českého poháru, nechyběl několikanásobný účastník mistrovství světa TOMÁŠ SLADKÝ (31). Světoběžník, jenž za děravým míčkem běhal i v nejvyšších soutěžích ve Finsku, Švédsku nebo Švýcarsku, přispěl k popravě zápasového outsidera dvěma góly. Hosté vyhráli přesvědčivě 8:1.

Prostě mi to nejelo, uznal bez vytáček cyklokrosař Emil Hekele

Sport, 15. listopadu 2017, 16:00, Petr Fišer
Prostě mi to nejelo, uznal bez vytáček cyklokrosař Emil Hekele Tábor - Předváděnými výkony a dosaženými výsledky zaujal natolik, že opět nescházel v nominaci reprezentačních trenérů. Tentokrát pro mistrovství Evropy. Cyklokrosař Emil Hekele chtěl v Táboře prodat dobrou aktuální formu a navázat na 22. místo z posledního světového šampionátu, jenže zůstalo pouze u přání. Na jihu Čech dojel šestatřicátý.

Miroslav Macek napsal pokračování Saturnina

Kultura, 15. listopadu 2017, 14:00, tyč
Miroslav Macek napsal pokračování Saturnina Zábřeh - Populární sluha Saturnin i další postavy známé z legendární stejnojmenné knihy Zdeňka Jirotky se po letech objeví v zábřežském biografu. A to hned dvakrát. Diváci si nejdříve ve filmovém klubu užijí film z roku 1994, aby se poté dočkali autorského čtení zcela nových příběhů Saturnina.

Buldozer dámských srdcí se valí do Zábřeha

Kultura, 15. listopadu 2017, 11:30, Roman Tyčka
Buldozer dámských srdcí se valí do Zábřeha Zábřeh - Nabídka koncertu zpěváka Jakuba Smolíka, který svými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika, se v Zábřehu opět setkala s mimořádným ohlasem.

Filmový festival plný sněhu a adrenalinu

Kultura, 15. listopadu 2017, 09:30, ok
Filmový festival plný sněhu a adrenalinu Zábřeh - Celovečerní pásmo dobrodružných filmů zachycujících nejen překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony, nabídne Zábřežská kulturní v rámci festivalu outdoorových filmů Snow film fest. Přehlídka se uskuteční v pátek 17. listopadu od 16 hodin v sále kina Retro.

Populární herci rozesmějí Rapotín

Kultura, 15. listopadu 2017, 07:30, ok
Populární herci rozesmějí Rapotín Rapotín - Pražské Divadlo Palace zavítá příští týden do Rapotína, aby v místním kulturním stánku uvedlo jednu ze svých nejúspěšnějších inscenací Rodina je základ státu. Diváci se mohou těšit na oblíbené herce Miroslava Etzlera, Vandu Hybnerovou či Sabinu Laurinovou.

O městskou lékárnu nemá nikdo zájem

Zpravodajství, 14. listopadu 2017, 16:00, jak
Staré Město - V minulém vydání Týdne na severu jsme čtenáře informovali o tom, že Libině se po delší době podařilo zajistit provoz tamní lékárny, která by první zákazníky mohla začít obsluhovat již na jaře. Ve Starém Městě takové štěstí zatím nemají.

Zábřežská radnice rozdá občanům sazenice krokusů

Zpravodajství, 14. listopadu 2017, 13:00, bav
Zábřeh - Projekt Rozkveteme Zábřeh spouští tamní radnice. Lidem rozdá zdarma sazenice kytiček, které si budou moci zasadit v sobotu 25. listopadu. Město tak chce oživit zeleň a veřejné plochy. Výsledky práce budou viditelné příští rok na jaře, kdy květiny rozkvetou.

Lidem ve Vojtíškově otravuje život bakterie

Zpravodajství, 14. listopadu 2017, 10:00, Hana Písková
Malá Morava - Lidé z Vojtíškova, místní části Malé Moravy, musí už druhý týden nosit do svých domovů pitnou vodu z cisteren. Obecní vodovod totiž znečistila zákeřná bakterie, která způsobuje nepříjemné zdravotní potíže.

Příjezd Zemana: potlesk i protesty

Zpravodajství, 14. listopadu 2017, 06:58, Vladimíra Bartoňová, Jaroslav Kropáč
Příjezd Zemana: potlesk i protesty Zábřeh, Mohelnice - Potlesk, ale také protestní transparenty vítaly prezidenta Miloše Zemana při jeho čtvrteční návštěvě Mohelnice a Zábřeha. Příznivci ho oceňovali za lidovost a otevřenost, odpůrci mu vytýkali třeba to, komu udělil státní vyznamenání. Bývalý starosta Mohelnice se na protest proti Zemanově politice odmítl zúčastnit setkání hlavy státu s městskými zastupiteli.

Z policejní linky - 45. týden

Zpravodajství, 12. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 45. týden
 • Odcizená kola
 • Ukradená pokladna
 • Řídil přes zákaz
 • Dopravní nehoda
 • Odcizil elektrocentrálu
 • Krádež elektroniky
 • Vidět a být viděn
 • Alkohol za volantem
 • Poškodil více, než odcizil

Je to tady! Do Šumperka míří florbalový kolos z Vítkovic. Padne divácký rekord?

Sport, 8. listopadu 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Je to tady! Do Šumperka míří florbalový kolos z Vítkovic. Padne divácký rekord? Šumperk - Je to podobné, jako by se do Šumperka chystala fotbalová Sparta. Florbalové Vítkovice patří ve stále populárnějším sportovním odvětví k nejprestižnějším značkám nejvyšší kvality. Ve čtvrtek večer se po dvou letech znovu představí v hale na gymnáziu. Pohárový svátek je tady! Do malého moravského města roztaženého pod bludovským kopcem přijede superligový tým.

„Pěkný“ dárek k narozeninám. Velké Losiny dostaly v domácím utkání sedmkrát za uši!

Sport, 8. listopadu 2017, 13:00, Petr Fišer
„Pěkný“ dárek k narozeninám. Velké Losiny dostaly v domácím utkání sedmkrát za uši! Uničov, Velké Losiny - Závěr podzimu se pro trenéra losinských fotbalistů Jiřího Miku měnil v malou noční můru. Rozhodně mu nebylo co závidět. Jeho mužstvo muselo kvůli dohrávkám čelit náročnému programu, a aby toho nebylo málo, stále méně početnější tým kosily zdravotní neduhy, nemoci a pracovní povinnosti. K optimálu měla těžce poslepovaná sestava hodně daleko.

Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ROZHOVOR

Kultura, 8. listopadu 2017, 10:00, Vratislav Jarmar, Ondřej Polák
Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ Zábřeh - Lahůdku v podobě koncertu skupiny Slza ještě před jejím připravovaným turné v halách bude servírovat zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 9. listopadu. Kapela, považovaná za jeden z největších hudebních objevů současnosti, zahájí koncert po 18. hodině. Pár dnů před příjezdem do Zábřeha poskytli exkluzivně naší redakci rozhovor dva hlavní protagonisté kapely PETR LEXA a LUKÁŠ BUNDIL.

Pankáči budou slavit až do rána

Kultura, 8. listopadu 2017, 08:00, Roman Tyčka
Pankáči budou slavit až do rána Zábřeh - Po patnácti letech se na zábřežskou kulturní mapu vrací kdysi oblíbený festival Fest jak pěst. Pořadatelská kapela Punk Floid akci tentokrát přesune do kulturního domu a společně s dalšími hudebními hosty na ní oslaví plnoletost.

Malí a velcí spolu

Zpravodajství, 8. listopadu 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Malí a velcí spolu Odstartoval pilotní projekt Poznávej svět, poznej povolání Střední školy železniční technické a služeb, Šumperk ve spolupráci s MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví.

Divadlo pořádá herecký koncert Jana Potměšila

Kultura, 7. listopadu 2017, 18:00, Roman Tyčka
Divadlo pořádá herecký koncert Jana Potměšila Šumperk - Na středu 8. listopadu připravuje Divadlo Šumperk nevšední zážitek. Divadelní spolek Kašpar zde představí svou nejúspěšnější současnou inscenaci Růže pro Algernon.

Loučná má novou kompostárnu. V něčem je výjimečná

Zpravodajství, 7. listopadu 2017, 14:00, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou - V Loučné nad Desnou otevřeli novou kompostárnu. Její realizace přišla na milióny korun a výjimečná je především tím, že stavbu obec zvládla bez cizí pomoci díky vlastním lidem.

Bukovka je nová turistická hvězda

Zpravodajství, 7. listopadu 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Bukovka je nová turistická hvězda Rapotín - Když před rokem otvírali v Rapotíně novou rozhlednu Bukovku, mysleli si, že půjde o další vyhlídkovou věž, kam občas zabloudí turista mířící ze Šumperka do Jeseníků. Za pouhý rok však rozhlednu navštívilo více než čtyřiadvacet tisíc lidí, což je čtyřikrát víc než čarodějnickou expozici v Šumperku nebo nedaleké Muzeum silnic ve Vikýřovicích.

Na prezidenta Miloše Zemana čeká kufr a petice

Zpravodajství, 7. listopadu 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Návštěvu prezidenta Miloše Zemana očekávají tento týden obyvatelé Zábřeha a Mohelnice. Hlava státu přijede do obou měst ve čtvrtek 9. listopadu. Na programu je setkání s místními politiky i občany.

Exekutoři v akci: městu mají přinést „ztracené“ milióny

Zpravodajství, 7. listopadu 2017, 07:00, Jan Kratochvíl
Exekutoři v akci: městu mají přinést „ztracené“ milióny Šumperk - Šumperská městská společnost Podniky města Šumperka (PMŠ) rozjela vymáhání dluhů po bývalém řediteli PMŠ Luďku Šperlichovi a jeho partnerce Martině Vařákové, kteří měli firmě způsobit mnohamiliónové škody. Část majetku Vařákové už exekutoři zaplombovali.

Z policejní linky - 44. týden

Zpravodajství, 5. listopadu 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 44. týden
 • Půjčil si a nesplácí
 • Častý výskyt krádeží vozidel
 • Krádež cukrovinek
 • Nadýchal přes tři promile
 • Zmizely hasicí přístroje
 • Odcizil tablet přímo na prodejně
 • Za volantem neměl co dělat
 • Pokusil se odcizit přívěsný vozík
 • Krádež dřevěných palet
 • Ze sklepní kóje vzal kolo
 • Prohledal zahradní chatky
 • Střet vozidla s lokomotivou

Domácí premiéra hokejových Draků je v ohrožení, střechou všechno nekončí

Sport, 1. listopadu 2017, 17:00, Petr Fišer
Domácí premiéra hokejových Draků je v ohrožení, střechou všechno nekončí Šumperk - Letošní domácí premiéra šumperských Draků je znovu v ohrožení. Jestli ve středu 8. listopadu dojde na Tyršově stadiónu k zápasu druhé ligy proti Hodonínu, bude to s přispěním všech svatých. Hrstce pracujících dělníků mimo jiné komplikovala situaci dešťovými mraky zatažená obloha.

Cyklokrosař Emil Hekele dál boduje. Vybojoval si nominaci na mistrovství Evropy

Sport, 1. listopadu 2017, 14:00, Petr Fišer
Cyklokrosař Emil Hekele dál boduje. Vybojoval si nominaci na mistrovství Evropy Loštice - Cyklokrosař Emil Hekele navazuje na produktivní loňskou sezónu ve velkém stylu. Na novém kole STEVENS a v nových zelených barvách stáje Stevens bikes – Emilio sport opět útočí na příčky nejvyšší.

Džemfest oslavil plnoletost v dobré náladěFOTO

Kultura, 1. listopadu 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Džemfest oslavil plnoletost v dobré náladě Šumperk - Davy gratulantů, hvězdní hosté a nekonečné množství jídla a pití. Tak vypadala oslava plnoletosti šumperského festivalu Džemfest. Dostat se tam bylo štěstí, oblíbená akce byla vyprodaná dva týdny předem.

Muzeum probarví Duhové obrázky

Kultura, 1. listopadu 2017, 09:00, ok
Šumperk - Irena Šafránková je ilustrátorkou knih spisovatelky Daniely Fišerové, jejíž soubor povídek nazvaný Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení právě vychází v rámci šumperského festivalu Město čte knihu. Akce proběhne v týdnu od 5. do 11. listopadu, kdy z uvedené knihy bude veřejně čteno ve školách, kulturních sálech i nejrůznějších institucích v Šumperku.

Hrůza zazpívá starší hity i nové skladby

Kultura, 1. listopadu 2017, 07:00, Roman Tyčka
Hrůza zazpívá starší hity i nové skladby Zábřeh - Zpěvák Michal Hrůza odstartuje už tento týden v Zábřeze republikové turné. Během osmi koncertů představí svoji novou desku Sám se sebou a také bude vzpomínat na uplynulých dvacet let na hudební scéně.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.