ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Říjen 2019

JAK TO VIDÍM JÁ: Větší úroda, než se čekalo. I když je nakročeno nadějně, zajíci se počítají až po honu

Sport, 17. října 2019, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Větší úroda, než se čekalo. I když je nakročeno nadějně, zajíci se počítají až po honu Šumperk – Staré přísloví varuje, že není dobré chválit dne před večerem. Platí to i v případě šumperských hokejistů, vždyť stačili odehrát jen pětinu základní části. Jedno je ovšem jisté už teď – nastartováno mají opravdu solidně.

Nic vhodného pro kardiaky, basketbalisté nervové soustavy vůbec nešetřili

Sport, 17. října 2019, 15:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Nic vhodného pro kardiaky, basketbalisté nervové soustavy vůbec nešetřili Šumperk – Nechtěně způsobili, že se některým méně odolným divákům přitížilo. Víkendové zápasy šumperských basketbalistů nebyly vhodné pro kardiaky, které trápí vážnější srdeční choroba. Taková dramata se moc často nevidí.

Další soud kvůli ztraceným miliónům v PMŠ – svědci nedorazili

Zpravodajství, 17. října 2019, 13:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Okres – Na začátku října se šumperský soud opět zabýval tím, jak mohly z městské firmy Podniky města Šumperka (PMŠ) mizet milióny korun, aniž si toho odpovědné orgány a vedení radnice všimlo. Za zpronevěru peněz už byla před dvěma lety pravomocně odsouzena bývalá pokladní firmy Martina Vařáková. Nově teď před soudem stanul i někdejší ředitel PMŠ Luděk Šperlich.

Problém jménem azbest. Lidé ho raději zakopávají pod zem

Zpravodajství, 17. října 2019, 10:00, jak
Okres – Nákladná opatření související s likvidací azbestu nutí lidi zbavovat se ho nelegálním způsobem. Úřady v regionu se už zabývají několika případy, kdy majitelé domů místo odvozu eternitu na skládku zakopali nebezpečný odpad pod zem.

Byznys s narkotiky schytal tvrdou ránu

Zpravodajství, 17. října 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice, Zábřeh – Hned dva velké případy související s výrobou a prodejem drog uzavřeli v uplynulých dnech policisté na Šumpersku. Podařilo se jim zadržet pět osob, které si na prodeji narkotik postavily výdělečný byznys. Na rozkrytí jejich sítě se podílel také speciálně vycvičený pes César s fenkou Imary.

Šestý ročník festivalu Den zdraví se zaměří na minimalismus

Kultura, 15. října 2019, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Šestý ročník festivalu Den zdraví – Vědomý život si pro letošní rok vybral téma Minimalismu...aneb v jednoduchosti je krása. Přesvědčit se o tom můžete v sobotu 26. října v Domě kultury Šumperk.

Džemfest hlásí vyprodáno, o poslední lístky vypukne marmeládová bitva

Kultura, 15. října 2019, 13:34, redakce
Džemfest hlásí vyprodáno, o poslední lístky vypukne marmeládová bitva Šumperk – Oblíbený šumperský festival Džemfest jako každý rok hlásí několik dnů předem vyprodáno. Hudební fanoušci, kteří se na akci těšili a nekoupili si včas vstupenku, mají ale stále ještě šanci. O posledních šest vstupenek se strhne bitva den před akcí v šumperském John Baru.

Z policejní linky - 41. týden

Zpravodajství, 13. října 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 41. týden
 • Spadla klec
 • Kdo je vidět, vyhrává!
 • Složila zálohu, ale kotle se nedočkala
 • Vytloukal klín klínem
 • Odsouzený se vyhýbal vězení
 • Dluží na výživném
 • Nehody na Šumpersku

Stačilo ujít několik metrů! Novic Adam Kofroň po utkání v Šumperku zamířil do dračí šatny

Sport, 10. října 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Stačilo ujít několik metrů! Novic Adam Kofroň po utkání v Šumperku zamířil do dračí šatny Šumperk – Ve středu večer odehrál poslední zápas za Kopřivnici a po skončení prohraného utkání se hlásil v táboře nového chlebodárce. Pikantní na tom byl fakt, že mu stačilo ujít několik metrů. ADAM KOFROŇ vyměnil hostující kabinu za domácí, stal se totiž čerstvým novicem v kádru hokejových Draků!

Rozjetý Král si plní sportovní sny, vyhrál závod Světového poháru

Sport, 10. října 2019, 16:00, Petr Fišer
Rozjetý Král si plní sportovní sny, vyhrál závod Světového poháru Švýcarsko – Vojtěch Král si plní sportovní sny. Orientační běžec ze šumperské Severky dobyl na Jablonecku premiérový republikový titul na klasické trati a ve velmi dobrém rozpoložení se vydal potvrdit výtečnou aktuální formu do Švýcarska. Účinkování ve třetí sérii Světového poháru proměnil v další velkolepý triumf.

Florbalisté Mohelnice jedou. Že jsou nováčkem? No a co!

Sport, 10. října 2019, 14:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Florbalisté Mohelnice jedou. Že jsou nováčkem? No a co! Rokytnice, Uničov – Že jsou v divizní soutěži nováčkem? No a co! Florbalisté Mohelnice se po postupu z regionální ligy velké výzvy nezalekli a po třech odehraných kolech drželi sympatické druhé místo.

Bludov bude mít nového čestného občana – bývalého starostu

Zpravodajství, 10. října 2019, 12:00, jak
Bludov – Zastupitelé v Bludově schválili návrh na jmenování bývalého starosty Josefa Sedláčka čestným občanem obce. Záměr prošel jednohlasně, k samotnému slavnostnímu aktu dojde během několika následujících týdnů.

V Sudkově hnízdí posvátní ptáci z Afriky. Jedno mládě museli lidé zachránit

Zpravodajství, 10. října 2019, 10:00, jak
V Sudkově hnízdí posvátní ptáci z Afriky. Jedno mládě museli lidé zachránit Sudkov – Netradiční obyvatele má rybník v Sudkově. Uhnízdily se na něm husice nilské, které jinak v Česku odchovávají mláďata jen zcela výjimečně. Jedno z nich se ale domů do Afriky už nikdy nepodívá. Skončilo totiž na záchranné stanici.

Loučná zažila další převrat

Zpravodajství, 10. října 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Loučná zažila další převrat Loučná nad Desnou – Loučná nad Desnou má od minulého týdne novou starostku. Stala se jí Petra Harazímová. Ta zastávala stejnou funkci už po loňských komunálních volbách. Letos v březnu jí ale zastupitelé odvolali a na její místo usedl Jaroslav Sembdner. Ve funkci vydržel jen několik měsíců.

Slaví i šumperský Džemfest. Zveřejnil program jubilejního ročníku

Kultura, 9. října 2019, 21:00, bav
Šumperk – Šumperský festival Džemfest slaví dvacáté narozeniny. Jubileum si připomene v říjnu sérií akcí, které minulý týden uvedla kompilační výstava kontroverzních plakátů. Ty festival proslavily po celé republice. Nabitý hity bude i hlavní hudební program.

Spisovatel Vladimír Kőrner oslaví v Zábřehu osmdesátiny. Poblahopřát mu přijede Cibulková nebo Bareš, kino uvede filmové návraty

Kultura, 9. října 2019, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Spisovatel Vladimír Kőrner oslaví v Zábřehu osmdesátiny. Poblahopřát mu přijede Cibulková nebo Bareš, kino uvede filmové návraty Zábřeh – Jeden z nejvýraznějších tvůrců české literatury a filmových scenáristů druhé poloviny minulého století, držitel řady prestižních ocenění a také čestný občan města Zábřeha Vladimír Kőrner oslaví v sobotu 12. října osmdesáté narozeniny. Na den jeho životního jubilea připravuje kulturní dům ve spolupráci s městem komponovaný pořad v kině Retro s názvem Pocta Vladimíru Kőrnerovi.

Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla

Zpravodajství, 9. října 2019, 10:00, redakce, placená reklama
Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk v tomto školním roce opět uvítá ve svých prostorách žáky předškolního věku v rámci projektu „Poznávej svět, poznej povolání“.

Z policejní linky - 40. týden

Zpravodajství, 6. října 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Řídil i přes vyslovený zákaz
 • Nedejte šanci zlodějům
 • Nehody s účastí lesní zvěře
 • Střet dvou vozidel
 • Dva podnapilí řidiči skončili v celách
 • Použili cizí kartu řidiče
 • Havárie na Zábřežsku

Šumperský okrašlovací spolek připravil 4. Dny architektury i 14. PechaKucha Night

Zpravodajství, 4. října 2019, 08:53, redakce, placená reklama
Šumperský okrašlovací spolek připravil 4. Dny architektury i 14. PechaKucha Night Filmové projekce, návštěvu radnice, přednášku i procházky nabídnou již 4.Dny architektury, které v Šumperku vypuknou v pátek 4.října. V sobotu večer je navíc okoření již 14. šumperská PechaKucha Night.

Milan Vaněk třetí nejlepší na světě, bratři Hrochové mezi českou elitou. Kdo umí, ten umí

Sport, 2. října 2019, 18:00, Petr Fišer
Milan Vaněk třetí nejlepší na světě, bratři Hrochové mezi českou elitou. Kdo umí, ten umí Itálie, Česko – Jakmile dobyl primát nejlepšího jezdce v mezinárodním mistrovství republiky, dojel si do Itálie pro bronzovou výslužku, kterou si vykoledoval v prestižním seriálu evropského šampionátu. I když se Milan Vaněk může pochlubit medailovou bilancí, která je pro nejednoho protivníka nedostižitelná, přehnanou radostí do stropu neskáče.

Nemáme žádnou tvář, smutnil po prohraném derby rozčarovaný Jakub Tejkl

Sport, 2. října 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Nemáme žádnou tvář, smutnil po prohraném derby rozčarovaný Jakub Tejkl Velké Losiny – Krize Velkých Losin se prohlubuje. Fotbalová kapela kolem kapitána Zatloukala produkuje spoustu nepřesvědčivých tónů a nemůže se potkat s větší pohodou. Další nevýrazné představení předvedla v neděli proti Mohelnici.

Poslední sezóna? Kluci stárnou, uvědomuje si kouč basketbalistů

Sport, 2. října 2019, 11:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Poslední sezóna? Kluci stárnou, uvědomuje si kouč basketbalistů Šumperk – Z pozice hlavního trenérského dirigenta stojí před basketbalovým orchestrem, jehož nejzkušenější členové dávno překročili hranici třiceti let. RADIM ŠÍMA dobře ví, že společnými silami nebudou koncertovat věčně.

Omlouváme se…… aneb 20 let Džemfestu z pohledu plakátovacích ploch

Kultura, 2. října 2019, 08:00, redakce
Šumperk – Dvacetiletou historii festivalu Džemfest připomene kompilační výstava plakátů, které v uplynulých 20 letech proslavily šumperskou přehlídku po celé republice. Výstava má název Omlouváme se za 20 let příšerných plakátů a její vernisáž se uskuteční v úterý 1. října od 19 hodin v Jižním křídle Domu kultury Šumperk. Vernisáž i výstava, která potrvá měsíc, je zdarma přístupná široké veřejnosti.

Machři roku ze Šumperka

Zpravodajství, 2. října 2019, 08:00, redakce, placená reklama
Machři roku ze Šumperka Projekt Machři roku, který je zaměřen na propagaci a popularizaci řemeslných dovedností učňovské mládeže, má letos za sebou již 11. ročník. Jednodenní akce, která se konala na Palackého náměstí v Praze, se zúčastnilo 60 soutěžících dvojic složených ze středoškoláků celé České republiky.

Kniha je na světě. Skauti ji pokřtili vodou z řeky

Kultura, 1. října 2019, 19:00, bav
Kniha je na světě. Skauti ji pokřtili vodou z řeky Zábřeh – Avizovaná kniha o zábřežském skautingu, mapující jeho stoletou historii, je na světě. Na trh byla uvedena slavnostním křtem za účasti zástupců zábřežských junáckých oddílů ze všech tří skautských středisek. Podívat se přišli bývalí členové, z nichž současný starosta František John, se stal jedním ze tří kmotrů. Kniha vyšla v náladu 600 výtisků a bezprostředně po křtu už si našla řadu nových majitelů.

Tohle se moc nepovedlo. Mladé lípy nechá radnice vykácet

Zpravodajství, 1. října 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Mladé lípy rostoucí okolo šumperské radnice mají svůj čas sečtený. Zastupitelé na svém posledním jednání rozhodli, že je nechají vykácet a nahradí je novými dřevinami. Ukázalo se totiž, že lípy byly před lety špatně zasazeny a na vydlážděném náměstí trpí a chřadnou.

Radnice ve Starém Městě investuje milióny korun do modernizace školy

Zpravodajství, 1. října 2019, 10:00, jak
Staré Město – Akci za zhruba dvanáct miliónů korun spustila koncem léta radnice ve Starém Městě. Peníze směřují do tamní školy, kde se za ně vybudují nové a moderní učebny. Pokud půjde všechno podle plánu, už příští rok si budou učitelé a žáci užívat zrekonstruované školní prostory.

Jeseníky mají problém s turisty – valí se jak lavina

Zpravodajství, 1. října 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Jeseníky – Stále větší počet turistů znervózňuje ochranáře přírody a také Správu chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Druhými nejvyššími horami v Česku, které jsou vyhlášené řadou přírodních unikátů, v létě prošly statisíce lidí.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru