ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Říjen 2018

Hrozí ligovým basketbalistům konec? Nevím, co bude za rok, přiznal trenér Radim Šíma

Sport, 17. října 2018, 18:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Hrozí ligovým basketbalistům konec? Nevím, co bude za rok, přiznal trenér Radim Šíma Šumperk – Na zdánlivě jednoduché otázky momentálně nezná odpověď. „Co bude dál? Jestli dokážeme dát dohromady mužský tým na druhou ligu i za rok? Teď opravdu nevím. Popravdě z toho mám trochu strach,“ prohlásil nejistě trenér šumperských basketbalistů RADIM ŠÍMA.

Potlesk pro vzpěrače! Dobré výkony a charita k tomu

Sport, 17. října 2018, 17:00, Petr Fišer
Potlesk pro vzpěrače! Dobré výkony a charita k tomu Šumperk – Přebor Šumperka ve vzpírání se poprvé v tomto roce týkal i soutěžících z jiného oddílu. Sedmnáct mužů, žen a mládežníků i přes nevelké prostory předvádělo vynikající výkony, a ještě se stačila podpořit dobrá věc.

Důležitý krok k záchraně: šumperští fotbalisté porazili Přerov a odpoutali se od dvou nejméně často bodujících týmů v soutěži

Sport, 17. října 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Důležitý krok k záchraně: šumperští fotbalisté porazili Přerov a odpoutali se od dvou nejméně často bodujících týmů v soutěži Přerov – Fotbalisté Šumperka udělali mílový krok k záchraně. Po velmi dobrém představení proti Havířovu je čekal jeden z klíčových zápasů celé podzimní části a v něm soupeř, který se nacházel v ještě větších tabulkových problémech. Byl to typický zápas o „šest bodů“.

Šumperským vodákům se letos dařilo

Sport, 17. října 2018, 13:00, redakce
Šumperským vodákům se letos dařilo Celoroční příprava na závody byla v červenci podpořena týdenním soustředěním na slalomovém kanále v Českém Vrbném nedaleko Českých Budějovic. Cílem letního soustředění byla příprava žáků a dorostenců na mistrovské soutěže a závody Českého poháru.

Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity

Kultura, 17. října 2018, 12:00, Ondřej Polák
Držitelé dvou Slavíků zahrají největší hity Šumperk – Ikona českého agrorocku, skupina Turbo, pobaví své fanoušci v Šumperku. Hity jako Chtěl jsem mít, Láska z pasáží nebo Hráč zazní poslední říjnový pátek v Domě kultury od osmi hodin večer.

Kulturák roztančí Miločanka a pak sympaťák ze Šlágru

Kultura, 17. října 2018, 10:00, ok
Kulturák roztančí Miločanka a pak sympaťák ze Šlágru Zábřeh – Taneční odpoledne se slováckou dechovou hudbou Miločanka připravila pro milovníky dechovky Zábřežská kulturní na neděli 21. října.

Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program

Kultura, 17. října 2018, 07:00, tyč
Džemfest pořádá zajímavý doprovodný program Šumperk – Hlavní program festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 19. října v DK Šumperk, je sice několik týdnů beznadějně vyprodaný, ovšem další neméně atraktivní akce proběhnou tento týden v rámci doprovodných pořadů.

Šumpersko opět láká televizní tvůrce

Zpravodajství, 16. října 2018, 16:00, hap
Šumpersko opět láká televizní tvůrce Šumperk – Ve druhé polovině minulého týdne se hned na několika místech Šumperska natáčel dokument mapující jeden z nejvýznamnějších průmyslnických rodů Rakouska-Uherska, rod bratří Kleinů.

Turisty čeká v Jeseníkách obnovená hřebenovka

Zpravodajství, 16. října 2018, 13:00, jak
Okres – Celkem osmnáct partnerů se zapojí do projektu obnovy historické trasy hřebenovky, která povede z Libereckého kraje až na Praděd a dále do Rychlebských hor. Záměr počítá s vybudováním odpočinkových míst a dalšího turistického zázemí v hodnotě několika miliónů korun. Česko na něm bude spolupracovat s Polskem.

Obhájce senátorského křesla neuspěl. Do Senátu postoupil Adámek

Zpravodajství, 16. října 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – S velkým přehledem zvítězil ve druhém kole senátních voleb Miroslav Adámek, šéf neziskové společnosti Pontis. Od voličů dostal zhruba šedesát procent hlasů. Obhájce senátorského křesla a starosta Šumperka Zdeněk Brož tak po šesti letech ve vysoké politice končí. Voliči se od něj odvrátili hlavně v okresním městě, kde při své první volbě před šesti lety s přehledem zvítězil.

Noví vládci? Někde ano, jinde ne

Zpravodajství, 16. října 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Na radnicích v šumperském okrese vznikají první obrysy nových koalicí. Zatím jde však spíše o neformální vyjednávání, i když třeba v Zábřeze je téměř hotovo. Diskuze pokračují v Mohelnici a hlavně v Šumperku, kde byla v průběhu minulého týdne značně nepřehledná situace a jednání uvízla na mrtvém bodě.

Z policejní linky - 41. týden

Zpravodajství, 14. října 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 41. týden
 • Šel a ničil
 • Krádež na ubytovně
 • Odcizené jízdní kolo
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Senior po setmění zabloudil
 • Zaměřeno na chodce a cyklisty
 • Četné silniční kontroly na Šumpersku
 • Poškozený lak na vozidle
 • Požár neobydleného domu
 • Řídil přes zákaz
 • Vloupání do garáže
 • Havárie podnapilého cyklisty

Koaliční jednání se zadrhla. Z překvapivého důvodu

Zpravodajství, 11. října 2018, 08:13, Jaroslav Kropáč
Koaliční jednání se zadrhla. Z překvapivého důvodu ŠUMPERK – Ještě na začátku tohoto týdne vše nasvědčovalo tomu, že sestavení vládní koalice na šumperské radnici půjde hladce. Vítězné hnutí ANO začalo jednat se všemi možnými partnery, rozjetá jednání však narušil krok KDU-ČSL. Lidovci nově požadují účast Nezávislé volby ve vedení města, což hnutí ANO rezolutně odmítá. Důvodem sváru je zejména požadované angažmá starosty Zdeňka Brože, který za nezávislé kandidoval.

K čemu jsou sociální služby

Adámkova poradna, 10. října 2018, 21:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
K čemu jsou sociální služby Dobrý den, možná se ptám hloupě, ale občas si říkám, k čemu jsou vlastně ty sociální služby? Kdyby lidé mezi sebou udržovali dobré vztahy, kdyby mladí dokázali žít společně se staršími, kdyby lidé místo honby za penězi věnovali víc času svým rodinám, možná bychom ani žádné sociální služby pro seniory nepotřebovali. Co vy na to? Mirek, Rapotín

Atletka Jarmila Klimešová je ZLATÁ! Kouzlila na mistrovství světa

Sport, 10. října 2018, 19:00, Petr Fišer
Atletka Jarmila Klimešová je ZLATÁ! Kouzlila na mistrovství světa Maďarsko, Chorvatsko – Je zlatá. Doslova a do písmene. Jarmila Klimešová dokazuje, že atletické řemeslo stále ovládá na vysoké úrovni. Ze světového šampionátu veteránů ve španělské Malaze přivezla tři medaile včetně té nejcennější. Klobouk dolů!

Zamýšlená kulišárna, nebo rande se slečnou Štěstěnou? Bohdíkov spasila v Leštině lahůdka servírovaná Petrem Vokurkou

Sport, 10. října 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Zamýšlená kulišárna, nebo rande se slečnou Štěstěnou? Bohdíkov spasila v Leštině lahůdka servírovaná Petrem Vokurkou Leština – Čekání leštinských fotbalistů na první výhru za tři body se mění v nekončící telenovelu. Nadějně rozehrané derby s Bohdíkovem nedovedli do vítězného konce zaslouženě, ve druhém poločase totiž vyklidili pole. Čtvrthodinu před koncem je vytrestal spektakulárním způsobem Petr Vokurka.

Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller

Sport, 10. října 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller Šumperk – Přesně takové zápasy dělají z fotbalu sportovní zálibu, na kterou s chutí chodí milióny diváků po celém světě. Nedělní utkání na Tyršově stadiónu nepostrádalo téměř nic – spoustu zajímavých momentů, šest gólových akcí ani napínavý houpačkový průběh. Byla to atraktivní přestřelka, která nikoho nenudila.

Džemfest hlásí vyprodáno, lístky zmizely rychleji než jindy

Kultura, 10. října 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Džemfest hlásí vyprodáno, lístky zmizely rychleji než jindy Šumperk – Hudebním fanouškům, kteří se těšili na vyhlášený šumperský festival Džemfest a nekoupili si včas vstupenku, zbydou oči pro pláč. Tři týdny před akcí pořadatelé pověsili na pokladnu ceduli vyprodáno.

Slavné skladby The Beatles zazní v netradiční podobě

Kultura, 10. října 2018, 10:00, ok
Šumperk – Písně nejslavnější kapely všech dob, The Beatles, v aranžích, jak je neznáte. Takový zážitek slibují pořadatelé koncertu smyčcového Yolo kvartetu, který vystoupí v Domě kultury Šumperk ve středu 10. října.

Mig 21: „Hurá je vyjádřením překvapivého štěstí.“ROZHOVOR

Kultura, 10. října 2018, 07:00, Roman Tyčka
Mig 21: „Hurá je vyjádřením překvapivého štěstí.“ Zábřeh – V rámci svého podzimního turné s názvem Hurá! se báječná parta muzikantů Mig 21 v čele s nepřehlédnutelným Jiřím Macháčkem vrací po mnoha letech opět do zábřežského kulturáku. Koncert kapely z pražského Smíchova se zde uskuteční v pátek 12. října od 21 hodin.

Druhá kapitola v Postřelmově

Zpravodajství, 10. října 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Druhá kapitola v Postřelmově Známé herecké tváře divadla S.K.L.O. rozehrají v Kulturním domě v Postřelmově 26. října v 18.00 komedii Niela Simona nazvanou Druhá kapitola. V hlavních rolích se mohou diváci těšit na Petru Jungmanovou a Jiřího Štrébla.

Sudkov vybudoval komunitní centrum

Zpravodajství, 9. října 2018, 20:00, BH
Sudkov – Komunitní centrum, tedy místo pro všechny obyvatele obce bez ohledu na věk nebo finanční možnosti, bude mít obec Sudkov. Ta získala podporu bezmála dvou miliónů korun z Integrovaného regionálního operačního programu, o které žádala prostřednictvím Místní akční skupiny Horní Pomoraví.

Svěřila dítě bezdomovcům, aby se mohla prospat

Zpravodajství, 9. října 2018, 16:00, bav
Zábřeh – Zcela nezvykle vyřešila péči o svou pětiletou dceru třicetiletá matka v Zábřeze. Po předchozí konzumaci alkoholu ji svěřila místním bezdomovcům, kteří měli dítě zabavit, než se sama prospí. Protože muži jevili známky opilosti, přivolali na ně všímaví kolemjdoucí strážníky. Vše se odehrálo na hrázi rybníka Oborník.

Obce dostanou ochranu proti Desné. Stavba vyjde na 400 miliónů korun

Zpravodajství, 9. října 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Minulý týden odstartovala stavba protipovodňových opatření na Desné. Spočívat budou ve vybudování umělých i přírodních hrází, zídek a v rozšíření koryta řeky. Projekt má obyvatele Rapotína, Vikýřovic a Petrova nad Desnou ochránit před padesátiletou vodou.

Držme palce a doufejme

Poznámka JK, 9. října 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Tak, a je to za námi - tedy skoro. Bitva o Senát totiž bude ještě tento týden pokračovat. Komunálky jsou už ale minulostí, stejně jako jejich předvolební kampaň, na které politici usilovně pracovali. A teď budou stejně tvrdě dřít, aby nabyté hlasy přetavili v nějakou životaschopnou koalici a pěknou funkci.

Volby: drama teprve začíná

Zpravodajství, 9. října 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Volby: drama teprve začíná Okres – Zatímco komunální volby skončily už minulý víkend, o obsazení postů na radnicích se bude rozhodovat teprve teď, a to v průběhu koaličních jednání. Ta mohou být někde extrémně komplikovaná, jinde velmi snadná. O víkendu navíc čeká voliče další důležité hlasování – druhé kolo senátních voleb.

Z policejní linky - 40. týden

Zpravodajství, 7. října 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Někomu se hodily slunečníky
 • Odcizená konstrukce dětského kočárku
 • Navrtání palivových nádrží
 • Z garáže zmizel motocykl
 • Pozor na nevyzpytatelnou lesní zvěř
 • Nápadnice podvedla seniora
 • Vykradený sklep
 • Dopravní nehoda
 • Policisté žádají o pomoc
 • Havárie motocyklu
 • Zloděj ukradl sovy
 • Odcizené nářadí
 • Motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy

Fobie z bílých plášťů

Adámkova poradna, 3. října 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Fobie z bílých plášťů Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to v Šumperku v rámci sociálních služeb funguje. Mám maminku, která by už přes den potřebovala péči, ale vím, že by to pro ni mohlo být trauma, protože má doslova fobii z bílých plášťů. Vím, že v dnešní době už běžně zaměstnanci různých zdravotních zařízení mají spíše zelené pracovní úbory, jak je to u vás? Helena, Hrabenov

Řádící bouře ovlivnila poslední výzvu, dobrodruh Paloncý se rozházet nenechal

Sport, 3. října 2018, 18:00, Petr Fišer, Patrik Pátek
Řádící bouře ovlivnila poslední výzvu, dobrodruh Paloncý se rozházet nenechal Pec pod Sněžkou – Protože se řadí mezi největší dobrodruhy a „extremisty“ na celém světě, jen tak ho něco nezaskočí ani nerozhází. Pavel Paloncý si na dlouhý seznam nevšedních zážitků mohl udělat další záznam. Poslední díl letošního ročníku neobvyklých běhů a trekingu provázely velké nesnáze s počasím. Nekompromisně řádící bouře se prohnala celou Evropou a napáchala značné škody, a to včetně České republiky.

V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě

Sport, 3. října 2018, 16:00, Petr Fišer
V Rapotíně se tančily velké věci, klub ze Šumperka patřil k soutěžní elitě Rapotín – V Rapotíně to žilo! Pátý ročník mezinárodní soutěže O cenu starosty obce orámcovala rekordní účast. Nadšeným divákům se představilo 200 tanečních párů ze všech věkových i výkonnostních skupin. Přijely z celého Česka a Polska.

Libinská mašina se valí dál. Parta kolem kanonýra Čikla se těší na novou tribunu

Sport, 3. října 2018, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Libinská mašina se valí dál. Parta kolem kanonýra Čikla se těší na novou tribunu Libina – Kdepak. Ani defenzivní řady Bludova nedokázaly přibrzdit fotbalisty Libiny ve výkonech, které vzácně připomínají nekompromisní válec. Pokud jde o útočnou hru a nastřílené góly, v současné době nemají v severní skupině I. B třídy konkurenci. Palec nahoru! Parádní práce.

Šumperk zažije Den zdraví

Zpravodajství, 3. října 2018, 10:00, hap
Šumperk – Vyznavači zdravého životního stylu a vědomého života se v polovině září mohou v Šumperku těšit už popáté na Den zdraví. Na sedmi místech proběhne celkem 28 programů inspirujících návštěvníky prostřednictvím přednášek, cvičení, nabídky zdravého jídla a pití i dalších aktivit.

Víkend patří volbám. Víte, kam hodit hlas?

Zpravodajství, 3. října 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Volby do zastupitelstev obcí a Senátu proběhnou současně v pátek 5. a v sobotu 6. října. Jen v Šumperku se bude hlasovat celkem ve třiceti okrscích. Nalézt místa, kam mohou lidé s volebními lístky přijít, není jednoduché hlavně pro prvovoliče.

Seniorku srazila dodávka. Žena v nemocnici zemřela

Zpravodajství, 2. října 2018, 20:00, jak
Kosov – Marně bojovali o život pětasedmdesátileté seniorky lékaři ve fakultní nemocnici v Olomouci. Žena, kterou ve středu 26. září srazila dodávka v Kosově, ještě téhož dne vážným zraněním podlehla.

Pozor na slivovici z garáže

Zpravodajství, 2. října 2018, 18:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Z bohaté úrody ovoce letos nemají radost jen pěstitelé, ale také milovníci kvalitních destilátů. Palírny jedou naplno a zájem zákazníků o destilaci kvasu je mimořádně velký. Bohužel to s sebou nese i dlouhé čekací lhůty na jeho vypálení. Někteří destilatéři už mají kotle zamluvené na měsíce dopředu. Roste riziko, že se lidé kvůli přetíženým oficiálním palírnám obrátí na nelegální paliče. Riskují tak pokuty i zdraví.

Jazzový festival chystá žánrový rozmach

Kultura, 2. října 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jazzový festival chystá žánrový rozmach Zábřeh – Letošní programová nabídka populárního festivalu Jazz in Hall, který odstartuje v sobotu 6. října v zábřežské tenisové hale, slibuje skvělé hudební zážitky. Festivaloví hosté patří ke špičkám současné české jazzové, swingové a populární scény.

Přednáška zaostří na erotiku

Kultura, 2. října 2018, 10:00, Ondřej Polák
Přednáška zaostří na erotiku Šumperk – Dvojjediná událost se odehraje ve čtvrtek 4. října v šumperské Eagle Gallery. V 19 hodin se zde uskuteční rozloučení s výstavou grafik Anny Tichonové Jordanové z Běloruska. A protože u výstav zahraničních umělců není vždy možné zajistit osobní účast autorky, rozhodli se pořadatelé spojit s touto dernisáží přednášku Zdeňka Přikryla na téma Erotika ve výtvarném umění 19. století.

Divadlo o složitosti vztahu mezi mužem a ženou

Kultura, 2. října 2018, 07:00, ok
Divadlo o složitosti vztahu mezi mužem a ženou Zábřeh – Pořádnou dávku humoru mohou diváci očekávat od brilantní komedie Chvilková slabost, kterou uvede kulturní dům v Zábřeze ve čtvrtek 4. října.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru