ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Říjen 2017

Dobrá zpráva pro venkov. Dotací bude třikrát víc

Zpravodajství, 31. října 2017, 20:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Sedmdesát miliónů korun, tedy třikrát více než v minulém dotačním období, budou moci v následujících letech čerpat obce sdružené v Místní akční skupině (MAS) Šumperský venkov. Peníze poslouží na rozvoj drobného podnikání, zemědělství i neziskovkám.

Tyran přivázal psa ke stromu. Zvíře trpělo dva dny

Zpravodajství, 31. října 2017, 17:00, bav
Postřelmov - Pes, přivázaný ke stromu na okraji lesa, nedal spát obyvatelům domů v blízkosti železniční stanice v Postřelmově. Agresivní zvíře tam strávilo dva dny, než se ho podařilo odchytit zábřežským strážníkům.

Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli

Zpravodajství, 31. října 2017, 14:00, jak
Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli Okres - Polámané stromy, přetrhané dráty elektrického vedení, neprůjezdné koleje i silnice, poničené střechy, auta a stovky utržených reklamních tabulí. To je jen část ze škod, které minulou neděli způsobila vichřice. Hasiči museli vyjíždět ke stovkám událostí, nejvíce jich bylo právě na Šumpersku.

Šumperský okres opět zůstal bez poslance

Zpravodajství, 31. října 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperský okres je jedním z mála regionů v zemi, který ani po posledních parlamentních volbách nebude mít ve sněmovně žádné zastoupení. Stejná situace se opakovala už při volbách v roce 2010 i 2013.

Na nádraží zemřel další člověk

Zpravodajství, 31. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Padesátiletý muž zemřel ve čtvrtek 26. října na nádraží v Mohelnici. Podle očitých svědků se snažil přeběhnout koleje, to se mu však nepovedlo a srazil ho vlak. Nejde o první takovou nehodu, která se přímo na nádraží v Mohelnici nebo v jeho bezprostředním okolí odehrála. Dráha je tam tragickými příběhy posetá.

Z policejní linky - 43. týden

Zpravodajství, 29. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 43. týden
 • Odcizil jízdní kolo
 • Prudký vítr omezil dopravu
 • Zmizelo mu auto
 • Usnul za volantem
 • Kradl na půdě
 • Poškodil zaparkované vozidlo
 • Zaměřeno na řidiče
 • Požár kontejnerů
 • Vlaková souprava usmrtila člověka
 • Odcizené peníze prohrál v automatech
 • Podvodné jednání
 • Za volantem neměl co dělat
 • Nedal přednost
 • Poškodil pneumatiky
 • Řídil přes zákaz
 • Poškodil lak na vozidle

Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul

Sport, 25. října 2017, 16:30, Petr Fišer
Běžecký veterán Pavel Brzobohatý opět trval na opakování ceremoniálu. Byl mu „ukraden“ mistrovský titul Vysočina - Za letos výjimečného počasí ve stylu babího léta se podařilo minulý víkend běžci Pavlu Brzobohatému získat svůj první veteránský titul mistra republiky. Krosové soupeření národní špičky se odehrálo na Vysočině u Nového Města na Moravě.

Leština ztrácí pohodu, obdržela lekci od Štítů. Hlavní rozhodčí Kylar dostal pěstí do obličeje!

Sport, 25. října 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Leština ztrácí pohodu, obdržela lekci od Štítů. Hlavní rozhodčí Kylar dostal pěstí do obličeje! Leština - Z Leštiny se vytrácí fotbalová pohoda. Sportovní „drtikol“, který válcoval jednoho soupeře za druhým, přestává být dominantní jako dřív. V nejnižší krajské soutěži obdržel velkou lekci od Štítů.

S filharmonií zazpívá držitelka Thálie

Kultura, 25. října 2017, 10:00, tyč
S filharmonií zazpívá držitelka Thálie Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje koncertem k výročí založení samostatného státu. V úterý 24. října zahraje ve velkém sále DK Šumperk Moravská filharmonie Olomouc.

Nezmaři z okrašlovacího spolku pořádají další extra festival

Kultura, 25. října 2017, 08:00, Ondřej Polák
Nezmaři z okrašlovacího spolku pořádají další extra festival Šumperk - Poslední říjnovou sobotu proběhne v Domě kultury v Šumperku festival výběrové kávy a výběrových knih s názvem Extrakce 2017. Akce nahrazuje úspěšné Dny kávy, které se těšily velké oblibě návštěvníků. Festival s nadregionálním přesahem pořádá Šumperský okrašlovací spolek a kavárna Pikola. Po Dnech architektury a Pecha Kucha Night jde o další pozoruhodný počin z jejich produkce.

4TET jako splněný sen

Kultura, 24. října 2017, 18:00, Jindřich Hefner
4TET jako splněný sen Šumperk - První listopadový den zazpívá v Domě kultury Šumperk slavný 4TET. Hudební fanoušci v našem regionu mají štěstí, zatímco ostatní koncerty v Olomouci, v Opavě a v Praze jsou beznadějně vyprodané, na šumperskou zastávku turné jsou vstupenky stále k dostání.

Zábřeh chystá nové parkoviště 

Zpravodajství, 24. října 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Nedostatek prostoru pro parkování u vlakového nádraží si dala za úkol vyřešit zábřežská radnice. Cestu vidí v novém parkovišti na nevyužívaném pozemku v blízkosti železniční stanice. Parkovat by tam mohla další stovka řidičů.

Zimní údržbu silnic čekají velké změny

Zpravodajství, 24. října 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Zimní údržbu silnic čekají velké změny Silnice prvních tříd v šumperském okrese už nebudou letos prohrnovat krajští silničáři, ale konsorcium tří firem. Hejtmanství se takový krok nelíbí a poukazuje na jeho nelogičnost. Změny v údržbě ale čekají i na obyčejné „okresky“. 

Obec má novou památku. Žádnou ale nechtěla 

Zpravodajství, 24. října 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Moravičany - Márnici na hřbitově v Moravičanech vyhlásili památkáři za novou památku. Vedení tamního obecního úřadu z toho ale nemá žádnou radost. Podle místních totiž o žádný historický objekt nejde a lépe by ho bylo zbourat. 

Výsledky voleb: Oranžová smrt

Zpravodajství, 23. října 2017, 12:40, Jaroslav Kropáč
Okres - Pohřeb v přímém přenosu, tak by se dalo popsat hlasování lidí na Šumpersku ve vztahu k ČSSD. Region byl ještě před pár lety baštou sociálních demokratů, teď je jejich noční můrou. V okrese měli oranžoví horší výsledky než na republikové a krajské úrovni. Voliči pohřbili stranu opravdu hluboko, dostala jen 6,8 procenta. V roce 2010 získala ČSSD v okrese 24 procent, před čtyřmi lety 22,5.

Z policejní linky - 42. týden

Zpravodajství, 22. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
 • Na diskotéce přišla o kabelku
 • Střet nákladních vozidel
 • Za volantem neměl co dělat
 • Zlodějům se hodí vše
 • Vloupal se do garáže
 • Střet dvou vozidel
 • Odcizenou uzeninu schovával v nohavici kalhot
 • Lekl se jiného vozidla
 • Střet motocyklu s vozidlem
 • Obohacovala se na úkor zaměstnavatele

Mecheche s nádechem smutku. Házenkáři oslaví sedmdesátku v roce, ve kterém nedali dohromady mužský tým

Sport, 18. října 2017, 17:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Mecheche s nádechem smutku. Házenkáři oslaví sedmdesátku v roce, ve kterém nedali dohromady mužský tým Šumperk - Hala na gymnáziu se v sobotu 21. října promění v malý házenkářský ráj. Tradiční sportovní oddíl ze Šumperka, který si v historicky nejúspěšnější sezóně vybojoval právo postupu do elitní extraligy, si letos připomíná sedmdesát let od svého založení. Bude to velkolepá párty s nádechem smutku.

Přijede SUPERLIGA! Florbalisté vyhráli osmé pohárové utkání za sebou a v osmifinálové skupině je čekají dva sváteční duely proti ostravským gigantům

Sport, 18. října 2017, 15:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Přijede SUPERLIGA! Florbalisté vyhráli osmé pohárové utkání za sebou a v osmifinálové skupině je čekají dva sváteční duely proti ostravským gigantům Šumperk - Do Šumperka se po dvou letech vrátí florbal nejvyšší kvality. Mužstvo Asperu vyhrálo osm pohárových zápasů za sebou a po čtvrtečním vítězství nad Frýdkem-Místkem si zajistilo vstupenku do osmifinálové skupiny. Narazí v ní na dva kluby z Tipsport Superligy!

Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík

Sport, 18. října 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík Hrabišín - Spanilá jízda hrabišínských fotbalistů okresní fází Českého poháru měla senzační vyvrcholení. Mužstvo trenéra Netopila, které se v minulém ročníku nedokázalo udržet v I. B třídě, vyřídilo ve středečním finálovém duelu dalšího sebevědomého soka z vyšší soutěže. Pohár pro šampióny má nečekaného majitele.

Jiří Korn - neformální rozhovor s vlastním managerem

Kultura, 18. října 2017, 11:00, redakce, placená reklama
Jiří Korn - neformální rozhovor s vlastním managerem Nemá rád rozhovory, protože prý už všechno řekl. Nemyslí si, že někoho budou zajímat jeho odpovědi na rutinní otázky. Dobrých redaktorů je prý jako šafránu. Radši odzpívá celý koncert, než aby odpověděl na pár otázek. Tak to opravdu nevím, jak to dopadne.

Odejděte z Džemfestu s bluetooth repráky

Kultura, 18. října 2017, 09:00, on
Odejděte z Džemfestu s bluetooth repráky Festival Džemfest, který vyvrcholí v pátek 20. října v DK Šumperk, chystá pro hudební fanoušky novinku.

Pohádkový festival navštíví Křemílek a Vochomůrka

Kultura, 18. října 2017, 07:00, Roman Tyčka
Pohádkový festival navštíví Křemílek a Vochomůrka Šumperk - Divadlo Šumperk přichází s novinkou, která potěší hlavně děti. Ve dnech 20. až 22. října se v prostorách divadla uskuteční první ročník Festivalu pohádek.

Lyžařská střediska se předhání v investicích

Zpravodajství, 17. října 2017, 16:00, Hana Písková
Lyžařská střediska se předhání v investicích Desítky miliónů korun investovala některá lyžařská střediska v Jeseníkách do novinek, aby v následující zimní sezóně přilákala co nejvíce návštěvníků. Vyznavači zimních sportů se tak mohou těšit na nový přibližovací pás v Koutech nad Desnou nebo moderní turnikety i delší sjezdovku na Červenohorském sedle.

Při havárii na Dlouhých Stráních tragicky zahynul muž

Zpravodajství, 17. října 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Při havárii na Dlouhých Stráních tragicky zahynul muž Dlouhé Stráně - Pověsti smolného dne nezůstal pátek 13. října nic dlužen. Při práci v elektrárně Dlouhé Stráně se totiž převrátil autojeřáb a přimáčkl člověka. Šestapadesátiletý jeřábník na místě nehody bohužel zahynul. Zpod mnohatunového stroje ho hasiči vyprošťovali několik hodin.

Hledáme 20 000 dobrovolníků pro Olomoucký kraj

Zpravodajství, 17. října 2017, 10:00, redakce, placená reklama
Hledáme 20 000 dobrovolníků pro Olomoucký kraj Do Prahy je daleko. Když jedeme do hlavního města na výlet, nikdy netušíme, co tam zažijeme. Pražáci to mají ještě těžší – přes Olomouc většinou jen projíždějí vlakem, do Jeseníku přijedou jednou za život za čerstvým vzduchem a „Horní Dolní“, tedy většinu malých měst a vesnic v našem kraji, pravděpodobně nepoznají nikdy.

Myslivec na Sněžníku násilnou smrtí nezemřel

Zpravodajství, 17. října 2017, 09:30, jak
Staré Město - Policie uzavřela případ smrti myslivce, kterého jeho kolegové našli mrtvého před dvěma týdny poblíž Králického Sněžníku. Vyšetřování skončilo v okamžiku, kdy soudní pitva prokázala, že muž zemřel přirozenou smrtí.

Senior rozšiřoval dětské porno

Zpravodajství, 17. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Až upozornění z Interpolu udělalo přítrž nechutným aktivitám čtyřiašedesátiletého muže ze Zábřeha, který se ukájel dětskou pornografií. Zvrhlý obsah jeho počítače objevili detektivové před nedávnem. Zjistili také, že muž porno distribuoval dalším lidem.

Největší problém ČR? – Nejsou děti!

Zpravodajství, 16. října 2017, 14:30, redakce, placená reklama
Největší problém ČR? – Nejsou děti! Zvláště v předvolebním období se veřejná diskuse zabývá definicí největších problémů naší země. I tato veřejná definice těch největších výzev ale probíhá s omezením délky následujícího volebního období. Negativní trendy, které budou mít dopad za více let či dokonce generací tak zůstávají přehlížené. Patří k nim otázky životního prostředí či vývoje populace našeho národa.

Z policejní linky - 41. týden

Zpravodajství, 15. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 41. týden
 • Žíznivý zloděj
 • Nález munice
 • Požár kontejnerů
 • Vozidlo narazilo bokem do stromu
 • V důsledku nepřiměřené rychlosti havaroval
 • Při výkopových pracích naboural Octavii
 • Pěstoval marihuanu
 • Výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií
 • Zaměřeno na řidiče
 • Žádost o pomoc při ztotožnění účastníka dopravní nehody

Šumpersko už nesmí být Popelka

Zpravodajství, 15. října 2017, 18:41, redakce, placená reklama
Šumpersko už nesmí být Popelka Četl jsem v novinách, že města, která nemají “svého poslance”, mají problém. Že prý poslanci často hrají malou domů, a tak obce, kde žádný papaláš nebydlí, mají horší přístup třeba k dotacím…

Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka

Sport, 11. října 2017, 16:00, Petr Fišer
Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka Šumperk - V dávné minulosti nic jiného nepřipadalo v úvahu. Tenisté po celém světě nastupovali ke svým zápasům v úborech stejné barvy a stále populárnější odvětví bylo právem nazýváno bílým sportem. Na časy, které s novými trendy zanesl prach, každoročně vzpomínají v Šumperku. Na ojedinělém RETRO Cupu pokaždé vládne pohodová atmosféra.

Liberecké setkání s BESTIÍ. Začal jsem se rozmýšlet, jestli se na všechno nevykašlat, přiznal bez mučení šumperský „spartan“ Michal Prchala

Sport, 11. října 2017, 14:00, Petr Fišer
Liberecké setkání s BESTIÍ. Začal jsem se rozmýšlet, jestli se na všechno nevykašlat, přiznal bez mučení šumperský „spartan“ Michal Prchala Liberec - Beast znamená v překladu bestie. Ne nadarmo se známé slovíčko objevilo v názvu libereckého zápolení, které patřilo do seriálu Spartan Race. Bylo vůbec nejtěžším, které mnozí vyznavači nejpopulárnějších překážkových běhů na světě dosud absolvovali.

Tomáš Klus: „Šumperk je šperk.“ROZHOVOR

Kultura, 11. října 2017, 12:30, Ondřej Polák
Tomáš Klus: „Šumperk je šperk.“ Šumperk - Držitel Zlatého slavíka Tomáš Klus dnes vyprodává haly, ovšem když hrál v našem regionu naposledy, znala ho tehdy jen hrstka hudebních fajnšmekrů. Vzpomene si ještě na tu dobu a na koncert v Šumperku? I na to jsme se Tomáše Kluse zeptali jen pár dnů před jeho vystoupením na festivalu Džemfest, který se uskuteční v pátek 21. října v Domě kultury.

Fanoušky dechovky roztančí Žadovjáci

Kultura, 11. října 2017, 10:30, Roman Tyčka
Fanoušky dechovky roztančí Žadovjáci ZábřehTaneční odpoledne s krojovanou dechovou hudbou pocházející z kyjovského Dolňácka a známou též z televize Šlágr připravil kulturní dům v Zábřehu na neděli 15. října.

Cestou k rozvoji regionu je doprava

Zpravodajství, 11. října 2017, 08:45, redakce, placená reklama
Cestou k rozvoji regionu je doprava V první části rozhovoru s lídrem okresu za ČSSD Radovanem Vrbou nám byli představeni kandidáti z našeho regionu. Nejen z diskuse k článku bylo zřejmé, že čtenáře zajímá také, co by ČSSD v parlamentu prosazovala prostřednictvím svých zástupců z našeho regionu. Na tyto otázky proto odpovídá lídr okresu.

Návštěvníci Dnů architektury vybrali nejhezčí a nejhorší dům v Šumperku

Kultura, 11. října 2017, 08:30, Ondřej Polák
Návštěvníci Dnů architektury vybrali nejhezčí a nejhorší dům v Šumperku Šumperk - Šumperk má za sebou druhý ročník Dnů architektury. Hlavním bodem programu byl Večer architektury, který proběhl v prostředí výtopny železničního depa, kam široká veřejnost neměla nikdy před tím přístup. V programu vystoupil profesor Jiří Pelcl, světově uznávaný designér, rodák z Postřelmova, odkud pocházela i další účinkující a Pelclova úspěšná žačka Romana Jašková. V rámci večera proběhla také anketa o aktuálním stavu architektury a urbanismu v Šumperku.

Karel Trojek a David Siegel:  „Máme podobné zážitky jako naši předchůdci ve Stínadlech.“ ROZHOVOR

Zpravodajství, 10. října 2017, 17:00, Hana Písková
Karel Trojek a David Siegel:  „Máme podobné zážitky jako naši předchůdci ve Stínadlech.“  Šumperk - Tip na setkání s dvojicí mužů, kteří se věnují průzkumu zajímavých míst, na kterých zahlodal zub času a lidé je nechali chátrat nebo úplně zaniknout, mi poslala čtenářka Týdne na severu Lucie. Karel Trojek a David Siegel se věnují urbexu. Jde o zkrácenou verzi anglického sousloví „urban exploration“, což lze do češtiny přeložit jako průzkum města. Zmiňovaným šumperským urbexerům na začátku učaroval magický objekt Sanatorky. Na schůzku přišli s knihou o ní i se svým deníkem, do kterého zaznamenávají zážitky z průzkumů a přidávají fotografie míst, do kterých by se většina z nás neodvážila vstoupit. 

Volební lídr Starostů a nezávislých za Olomoucký kraj Radim Sršeň: Jitrnice na stromech jsou fajn, ale musíme si je odpracovat

Zpravodajství, 10. října 2017, 14:03, redakce, placená reklama
Volební lídr Starostů a nezávislých za Olomoucký kraj Radim Sršeň: Jitrnice na stromech jsou fajn, ale musíme si je odpracovat Když se v roce 2013 umístil v celostátní anketě mezi nejlepšími starosty, vyrostly v jeho Dolních Studénkách na stromech jitrnice a pivo teklo proudem. „Splnil jsem tím svůj slib a odměnil naše skvělé občany za všechno, co pro obec dělají. Ale takové posvícení u nás není každý den. Abychom si mohli užívat pohodový život v hezké vesnici, musíme si to nejdříve odpracovat. To je u nás všem jasné,“ říká starosta Dolních Studének a kandidát do sněmovních voleb za Starosty a nezávislé Radim Sršeň, který teď nabízí podobný recept celému kraji.

Region navštíví prezident

Zpravodajství, 10. října 2017, 14:00, jak
Příznivci Miloše Zemana mají důvod k radosti. Hlava státu totiž podle aktuálních informací Týdne na severu opět navštíví náš region. Tentokrát se má prezident objevit v Mohelnici a v Zábřeze. Zeman plánuje setkání s občany i návštěvu významných podniků. Oficiální prezidentská návštěva Olomouckého kraje proběhne v době od 8. do 10. listopadu. Před dvěma lety navštívil prezident Šumpersko a Jesenicko.

„Veselá“ lékařka nadýchala přes dvě promile

Zpravodajství, 10. října 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - „Tak co tam máš dál?,“ možná v takto veselém a neformálním duchu určovala diagnózu svých pacientů lékařka v malé obci na Zábřežsku. Lidem se však její ordinování ani trochu nelíbilo, a tak na ni zavolali policii. Přivolaná hlídka zjistila, že doktorka pracovala pod vlivem alkoholu. V dechu měla více než dvě promile. 

Chatař připravil šest obcí na Zábřežsku o elektřinu

Zpravodajství, 10. října 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Hoštejn - Opravdový pech měl v pondělí 2. října sedmašedesátiletý chatař v Hoštejně. Při ořezávání stromů se mu totiž podařilo přetrhnout dráty elektrického vedení. Stovky domácností si tak v pondělí večer „užily“ černou hodinku.

Nová silnice je zdrojem problémů

Zpravodajství, 10. října 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Červenohorské sedlo - Na motorkáře u Červenohorského sedla se policie zaměřila už před pěti lety, kdy tam jezdci pořádali nelegální závody. Poté, co letos silničáři cestu modernizovali, se situace ještě zhoršila. Opravená komunikace je v provozu teprve od června a došlo na ní už ke čtyřem nehodám motorek, přičemž jeden člověk zahynul. Lidé tvrdí, že tragédie byla otázkou času a bojí se, že další „smrťáky“ budou přibývat.

Z policejní linky - 40. týden

Zpravodajství, 8. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 40. týden
 • Vloupání do sklepní kóje
 • Ani dvojí zákaz řízení nepomohl
 • Krádež číšnického fleku
 • Přehlédla chodce na přechodu
 • Havárie vozidla na Šumpersku
 • Vloupání do obchodu
 • Opilá lékařka
 • Vloupání do vozidla
 • Způsobil výpadek elektrického proudu
 • Uvízla v rašeliništi
 • Ukradl křovinořez
 • Zfalšovala doklady, aby dostala příspěvek od státu

Hola, hola, SUPERLIGA VOLÁ! Stačí udělat poslední krok

Sport, 4. října 2017, 19:00, téma FLORBAL, Petr Vařeka
Hola, hola, SUPERLIGA VOLÁ! Stačí udělat poslední krok Šumperk - Po dvou letech s přehledem vyřídili Opavu a znovu jsou blízko k tomu, aby se probili mezi šestnáct nejlepších celků Českého poháru. Znamenalo by to jediné – další sváteční konfrontace s kluby působícími v Tipsport Superlize. Stačí „maličkost“. V pátém kole odstavit na vedlejší kolej Frýdek-Místek.

Basketbalisté se v poháru dlouho nezdrželi, vypadli hned v prvním kole. O víkendu odstartují novou druholigovou sezónu

Sport, 4. října 2017, 18:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Basketbalisté se v poháru dlouho nezdrželi, vypadli hned v prvním kole. O víkendu odstartují novou druholigovou sezónu Šumperk - Hned v prvním kole se odporoučeli z Českého poháru basketbalisté Šumperka. Nad jejich síly byl snaživý soupeř, na kterého narazí i v mistrovské soutěži. V Krnově po celý zápas jen dotahovali ztrátu, co nabrali během spíše nevýrazné úvodní čtvrtiny.

Fotbalisté Dubicka využili přesilovku, poprvé vyhráli za tři body. V okresním derby to odnesl Rapotín

Sport, 4. října 2017, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Milan Stratil
Fotbalisté Dubicka využili přesilovku, poprvé vyhráli za tři body. V okresním derby to odnesl Rapotín Dubicko - Čekání dubických fotbalistů na premiérové vítězství za tři body je minulostí. Nováček soutěže dokázal plodně naložit s výhodami, které pro něj vyplynuly z dlouhé přesilovky. Po nedovoleném zákroku rukou musel předčasně pod sprchy Bohuslav Hudec.

Orchestr vyšplhal na Etnu

Kultura, 4. října 2017, 15:00, on
Orchestr vyšplhal na Etnu Itálie, Zábřeh - V polovině září vyrazil Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh na turné po italské Kalábrii. Na cestě dlouhé téměř pět tisíc kilometrů sklízeli moravští muzikanti úspěch, navázali partnerství s italským orchestrem a dostali pozvání na místní hudební festival.

V tenisové hale zazní jazz

Kultura, 4. října 2017, 13:00, Ondřej Polák
V tenisové hale zazní jazz Zábřeh - Již počtrnácté se sejdou v tenisové hale v Zábřeze fanoušci kvalitní jazzové a swingové hudby. Hudební festival Jazz in Hall nabídne v sobotu 7. října snad všechny nuance těchto žánrů, a to v podání dvou velkých bandů a dvou kapel, jejichž zpěvačky patří k ikonám současné populární hudby.

Staré Město pořádá filmový festival

Kultura, 4. října 2017, 11:00, on
Staré Město pořádá filmový festival Staré Město - Staré Město pod Sněžníkem se stane poprvé dějištěm filmové přehlídky. Ve dnech 6. až 8. října se v místním kině uskuteční Filmfest, během kterého diváci zhlédnou poutavé příběhy českých, německých a polských tvůrců, kteří ve svých dílech různými pohledy reflektovali na události válečného a poválečného období.

Džemfest ovládnou písničkáři

Kultura, 4. října 2017, 09:00, Jan Kratochvíl
Džemfest ovládnou písničkáři Šumperk - Program oblíbeného festivalu Džemfest letos ovládnou písničkáři, v programu vystoupí hned čtyři - Tomáš Klus a jeho Cílová skupina, Peter Aristone s kapelou, Voxel a Pokáč. Z kapel budou na Džemfestu řádit Rybičky 48 a Leon. Zřejmě největší rockový festival v ČR konaný pod střechou se uskuteční v pátek 21. října v Domě kultury Šumperk.

„Kníže Rohan“ rozezpívá kulturák

Kultura, 4. října 2017, 07:00, ok
„Kníže Rohan“ rozezpívá kulturák Šumperk - Do šumperského Domu kultury zavítá v pátek 6. října textař, básník, spisovatel a aktuálně také kandidát na prezidenta Michal Horáček. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na skladby, které během třicetileté spolupráce vytvořil se skladatelem Petrem Hapkou a dalšími interprety.

Zelená pro život

Zpravodajství, 4. října 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Zelená pro život Věděli jste, že se zdravotní stav člověka odvíjí od poměru zásad a kyselin v těle? Když se totiž (podle německého přírodovědce Petera Jentschury, který výzkumu této problematiky zasvětil více jak 30 let) naše vnitřní tělesné prostředí vyšplhá svou hodnotou pH nad 7 (směrem k zásaditým hodnotám), máme celkem vyhráno. Například pH krve si organismus udržuje okolo 7,3, protože nižší hodnoty nejsou slučitelné se životem. Krev si tedy drží své optimální pH, ale na úkor našich kostí, ostatních tkání a orgánů. Ty jsou na tom podstatně hůře vlivem dnešní průmyslově upravované, kyselinotvorné stravy s nedostatkem vitamínů a minerálů.

Putovní výstava představuje práce žáků učňovských a studijních oborů

Zpravodajství, 4. října 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Putovní výstava představuje práce žáků učňovských a studijních oborů „Ukaž, co umíš,“ je název putovní výstavy, kterou připravila Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku. Do 1. října je k vidění v minigalerii informačního centra na šumperské Hlavní třídě. Potom se stěhuje do divadla, kde bude do 30. října, v prosinci pak do Kina Oko.

Opravy Zábřeha pokračují, každý rok alespoň dvě ulice

Zpravodajství, 3. října 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ještě se obyvatelé Zábřeha pořádně nevzpamatovali z rozsáhlé opravy kanalizace, a už radní usilují o další. Ne všechny části města totiž byly součástí nedávno ukončeného projektu VHZ, který měl za cíl rekonstruovat odvod splaškových vod nejen v Zábřeze, ale i v dalších městech okresu. Zábřežská radnice teď plánuje opravit ty ulice, kde v podzemí stále spočívají původní kameninové roury.

Jakub Kynčl: „Přemýšlet nad bydlením, to je asi to, co mě nejvíc baví.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 3. října 2017, 13:00, Hana Písková
Jakub Kynčl: „Přemýšlet nad bydlením, to je asi to, co mě nejvíc baví.“ Šumperk - V minulém týdnu bylo slavnostně odhaleno nově upravené prostranství před Společenským střediskem Sever v Šumperku. A jako každý lidský počin, má už během pár dní své příznivce i odpůrce. Ten první tábor se skládá z lidí, kteří jsou nadšení z toho, že zmizel šedivý temný kout, připomínající doby dávno minulé. Jiným obyvatelům města se naopak nově upravené okolí střediska nelíbí a dávají mu palec dolů. O myšlence tohoto projektu i její realizaci jsem si povídala s brněnským architektem Jakubem Kynčlem, jehož kancelář dostala proměnu prostranství před Severem na starost.

Investora přešla chuť. Hotel si město musí nechat

Zpravodajství, 3. října 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Nečekaný zvrat nastal ve zvažovaném prodeji hotelu Sport v Šumperku. Prodělečnou budovu, kterou vlastní město, si měl původně koupit soukromý investor a udělat z ní zázemí pro sportovce ze sousedního stadiónu, a navíc uvnitř provozovat zdravotnické služby. O koupi už ale nemá zájem.

Smrt pod Sněžníkem. Na zemi ležel mrtvý myslivec i s jelenem

Zpravodajství, 3. října 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město - Smrt myslivce v masivu Králického Sněžníku šokovala minulý týden nimrody na Staroměstsku. Lovci našli svého kolegu bez známek života v noci na pondělí 25. září. Vedle těla šestašedesátiletého muže ležel zastřelený jelen.

Znásilněnému šlo o život

Zpravodajství, 3. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Tak to tu ještě nebylo. Případ znásilněného mladíka, jehož zneužil agresivní recidivista, vyšetřuje šumperská policie vůbec poprvé. Pachatelem je padesátiletý muž, kterého musela zadržet po zuby ozbrojená zásahová jednotka. K události došlo v obci na Šumpersku v polovině minulého měsíce.

Z policejní linky - 39. týden

Zpravodajství, 1. října 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
 • Tragická nehoda motorkáře
 • Řídil i přes zákaz
 • Alkohol za volant nepatří
 • Na výživném dluží přes 40 tisíc
 • Vykradl auto
 • Motorka přes noc zmizela
 • Uspal a znásilnil mladíka
 • Zmizel jí mobil
 • Za volantem neměla co pohledávat
 • Vyloupil chatu
 • Snažili si policistům ujet
 • Vyráběl a prodával hašiš
 • Pohřešovaný senior se nakonec našel
 • Poničený automobil
 • Z chatky zmizel alkohol a jídlo
 • Myslivce našli mrtvého


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.