ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Září 2019

Drábková a Vepřek ladí formu na mistrovství světa: Moc si přejeme, aby se nám anglická mise povedla

Sport, 18. září 2019, 18:00, Petr Fišer
Drábková a Vepřek ladí formu na mistrovství světa: Moc si přejeme, aby se nám anglická mise povedla Šumperk – Přivezli medaile z mistrovství republiky v Harrachově a ještě zdaleka nekončí. VERONIKA DRÁBKOVÁ a MARTIN VEPŘEK z týmu OCR RUNNERS Šumperk netrpělivě vyhlížejí absolutní vrchol probíhajícího soutěžního období v extrémních překážkových bězích. V polovině října si na vlastní kůži vyzkoušejí náročnost světového šampionátu v Londýně.

V Branné pršel stříbrný déšť

Sport, 18. září 2019, 16:00, Petr Fišer
V Branné pršel stříbrný déšť Branná – Kdo má v oblibě silniční závody historických motocyklů, připadá si v Branné jako v ráji. Nesmírně populární Kolštejnský okruh nechyběl v nabídce nejvyhledávanějších sportovních atrakcí ani letos. Celkově se jednalo už o dvaadvacátý ročník.

Bratři Čiklové sestřelili vikýřovického lídra. Trunkát má po ostrém zákroku zlomený kotník

Sport, 18. září 2019, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Bratři Čiklové sestřelili vikýřovického lídra. Trunkát má po ostrém zákroku zlomený kotník Vikýřovice – Až do sobotního odpoledne proplouvala vikýřovická loď soutěžními peřejemi bez bodové újmy. A pak to přišlo. Náraz jako hrom. Pevnou překážku před ni nastražili bratři Čiklové. Petr a David se shodně prostříleli k hattricku.

Zábřežští skauti si připomínají století činnosti. V muzeu otevřeli výstavu a chystají se pokřtít novou knihu

Kultura, 18. září 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřežští skauti si připomínají století činnosti. V muzeu otevřeli výstavu a chystají se pokřtít novou knihu Zábřeh – Skautské století v Zábřehu je název výstavy, která v městském muzeu představuje stoletou cestu zábřežského skautingu. Ta byla třikrát přerušena – na počátku 2. světové války, po nástupu komunismu a po sovětské okupaci. Vždy ale dokázala být obnovena. Výstava vzdává hold všem, kteří se o to zasloužili.

A další kniha. Tentokrát o historii sklárny Rapotín

Kultura, 18. září 2019, 08:00, vavka
A další kniha. Tentokrát o historii sklárny Rapotín Rapotín – Rapotínští skláři oživují tradici. Už mají knihu a chystají i muzeum. Knihu se svými spolupracovníky v sobotu 7. září pokřtil autor František Kašík, dlouholetý zaměstnanec rapotínské sklárny, v rámci připomínky 190. výročí založení. Název dostala „Rapotínská sklárna od roku 1829 až po smutný konec v roce 2009“ a místními i přespolními účastníky slavnosti byla okamžitě rozebrána.

Šašulda se vydal na divadelní pouť po regionu

Kultura, 17. září 2019, 20:00, bav
Šašulda se vydal na divadelní pouť po regionu Václavov, Zábřeh – S pohádkou Šašulda a sluníčko se vydalo na svou divadelní pouť dětské studio Divadla Václav z Václavova. V úspěšné premiéře na domovské scéně ji nejen dětem přineslo už letos v květnu, v neděli 8. září ji poprvé odehrálo mimo domovskou scénu, před dětským publikem v kině RETRO v Zábřeze. Následovat bude Leština (6. 10.), Hanušovice (13. 10.) nebo Úsov (20. 10), v dubnu příštího roku pak mladí herci vyrazí i za dětmi do Šumperka.

Gymnastka Čáslavská bude mít v Šumperku pamětní desku

Zpravodajství, 17. září 2019, 16:00, hap
Gymnastka Čáslavská bude mít v Šumperku pamětní desku Šumperk – Pamětní desku věnovanou památce gymnastky Věry Čáslavské připravuje šumperská radnice. Bude slavnostně odhalena při příležitosti třicátého výročí sametové revoluce.

Šumperáci vybrali nového místostarostu. Někoho to bude stát židli

Zpravodajství, 17. září 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Místo po Ireně Jonové, která na na konci srpna rezignovala na funkci první místostarostky Šumperka, by měl obsadit Karel Hošek. Redakci Týden na severu to za uskupení Šumperáci potvrdil Radovan Auer. Aby se Hošek mohl nového mandátu ujmout, bude muset někdo ze stávajících zastupitelů rezignovat.

Za nepovedené léto zaplatí obec statisíce

Zpravodajství, 17. září 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Lesnice – Účet za přívalové deště, které letos potrápily především Lesnici, vyjde tamní obecní pokladnu na statisíce korun. Pozemkové úpravy, jež mají napříště bleskovým záplavám zabránit, přitom není možné odkládat. Zastupitele o tom nedávno informovalo vedení obce.

Z policejní linky - 37. týden

Zpravodajství, 15. září 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Předčasná sklizeň
 • Vůz skončil v poli
 • Nepřispíval na dítě
 • Odcizená kabelka
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Obec Dubicko hledá účetní

Zpravodajství, 15. září 2019, 14:26, redakce, placená reklama
Obec Dubicko hledá účetní Obec Dubicko vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici "účetní obce".

Florbalisté Asperu kují pikle: horní patra, klidně i postup

Sport, 11. září 2019, 16:00, Petr Fišer
Florbalisté Asperu kují pikle: horní patra, klidně i postup Šumperk – Během několika let se vypracovali a početně rozrostli v největší halový sport ve městě. Představitelé florbalového Šumperka by velmi neradi usnuli na vavřínech, nebo začali bezmyšlenkovitě přešlapovat na místě. Před startem nového soutěžního ročníku kují další pikle, a to nejen v nejsledovanější mužské kategorii.

Hokejoví Draci míří vysoko. Cílem je minimálně finále play-off, odhalil šéf Velčovský

Sport, 11. září 2019, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci míří vysoko. Cílem je minimálně finále play-off, odhalil šéf Velčovský Šumperk – Pohybovat se trvale na prvním místě a po vítězné základní části postoupit v play-off minimálně do finále. Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský odhalil sportovní plány pro nadcházející soutěžní období ve druhé lize.

Na spuštění znásobené pohromy stačilo několik málo sekund

Sport, 11. září 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Na spuštění znásobené pohromy stačilo několik málo sekund Šumperk – Herní výpadek, který trval necelé dvě minuty, a fotbalisté Šumperka se v nedělním dopoledni ocitli na kolenou. Aniž by stačili odfiltrovat hořkost z prvního inkasovaného gólu, snesla se na jejich hlavy další pohroma. Hodonínu stačilo jen několik vteřin k tomu, aby rozhodl o všem podstatném. Tři body putovaly na jih Moravy.

Nová divadelní sezóna bude ve znamení Genia loci

Kultura, 11. září 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Do své 68. sezóny vstupuje Divadlo Šumperk. Divákům připravilo repertoár, který ředitel Divadla Matěj Kašík shrnul pod pojem Genius loci. Od září do června přivede na prkna, co znamenají svět, pět nových premiér a dvě pohádky pro děti. Návštěvníci divadla je mohou shlédnout jako jednotlivá představení nebo v rámci předplatného na celou letošní divadelní sezónu. K jeho zakoupení už mají zájemci čas jen do 13. září.

Computer arts se zabydlelo v zábřežské galerii

Kultura, 11. září 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Novou výstavou přivítali v zábřežské Galerii Tunklův dvorec nastupující podzim. Česká výtvarnice, multimediální umělkyně, režisérka, choreografka, vysokoškolská pedagožka a publicistka Zdeňka Čechová se na ní představila nejen v obrazech, ale také ukázkami svých multimediálních projektů, při kterých rozhýbává lidi i objekty. Působí též jako prezidentka Unie českých počítačových a multimediálních umělců a viceprezidentka Masarykovy akademie umění. U příležitosti výročí upálení mistra Jana Husa například nasvítila Betlémskou kapli nebo roztančila Křižíkovu fontánu.

Oprava autobusového nádraží může skončit blamáží. Město ho možná znovu celé předělá

Zpravodajství, 10. září 2019, 15:00, jak
Mohelnice – Zhruba měsíční výluka nově opraveného autobusového nádraží v Mohelnici možná nebyla poslední. Pokud se potíže s prosakováním vody do podzemního parkoviště nepodaří odstranit, bude muset firma celý terminál překopat a udělat znova.

Muž přepadl poštu. Odjel s nepořízenou a na invalidním vozíku

Zpravodajství, 10. září 2019, 12:00, jak
Šumperk – Na invalidním vozíku odjel z místa činu lupič, který se v pondělí 2. září pokusil přepadnout hlavní poštu v Šumperku. Peníze se mu získat nepodařilo, navíc ho krátce po činu zadržela policie.

Nečekaný zvrat. Desítky miliónů korun v ohrožení

Zpravodajství, 10. září 2019, 09:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh – Velké zmatky a nečekané zvraty provází přípravu stavby kanalizace ve Svébohově a zábřežské části Václavov. Na projekt už vesnice získaly příslib dotací a vybrána byla také firma, která ho měla realizovat. Těsně před zahájením výkopových prací ale představenstvo Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk investici odmítlo s tím, že se nevyplatí. Na přípravě stavby přitom společnost s obcemi sama dlouhé roky spolupracovala.

Z policejní linky - 36. týden

Zpravodajství, 8. září 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
 • Nezodpovědní řidiči
 • Nadýchal téměř čtyři promile
 • Řidiče přemohla únava
 • Zmizel uskladněný cukr
 • Odcizené jízdní kolo
 • Věci ponechané ve vozidlech lákají zloděje
 • Cizinec užil k jízdě cizí kartu řidiče
 • Nehodu se snažili vyřešit po svém
 • Neurvalý pacient
 • Loupežné přepadení
 • Poslední prázdninový víkend očima dopravních policistů

Eva Rutarová zničila konkurenci! V Ostravě vyhrála dva tenisové tituly

Sport, 4. září 2019, 19:00, Petr Fišer
Eva Rutarová zničila konkurenci! V Ostravě vyhrála dva tenisové tituly Ostrava – Agresivním pojetím ničila jednu soupeřku za druhou. Osmašedesátý ročník tenisového mistrovství republiky si v ženské části pavouka podmanila suverénním počínáním odchovankyně Šumperka Eva Rutarová. V Ostravě neztratila ani set!

NÁVRAT TÝDNE: Parta házenkářů se bavila jako za starých dobrých časů

Sport, 4. září 2019, 15:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
NÁVRAT TÝDNE: Parta házenkářů se bavila jako za starých dobrých časů Šumperk – Jako by se vrátily staré dobré časy. Šumperští házenkáři se znovu dali dohromady a na letní akci v Droždíně zavzpomínali na úspěšná tažení ligovými soutěžemi a Českým pohárem. Ač měli sestavu prošpikovanou veterány, v cestě za turnajovým titulem ani jednou neprohráli.

Kdo zastaví rozjetý Rapotín? Fotbalistům Bohdíkova se to nepovedlo

Sport, 4. září 2019, 11:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo zastaví rozjetý Rapotín? Fotbalistům Bohdíkova se to nepovedlo Bohdíkov – Nepovedlo se to ani Bohdíkovu. V I. A třídě se stále hledá mužstvo, které zastaví rozjetý Rapotín. Fotbaloví svěřenci trenéra Jáněho dovedli do vítězného konce páté utkání v řadě a i nadále se vyhřívají na výsluní. Tabulkovém, bodovém i herním.

Dny evropského dědictví otevřou brány zábřežského hradu. Uvede je středověký den a doplní dvojvýstava na zámku Skalička

Kultura, 4. září 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Dny evropského dědictví otevřou brány zábřežského hradu. Uvede je středověký den a doplní dvojvýstava na zámku Skalička Zábřeh – Dveře památek otevřou v Zábřeze od 6. do 8. září opět Dny evropského dědictví. Jejich slavnostní zahájení zpřístupní v pátek 6. září mimořádně i prostory zábřežského hradu.

Mezinárodní festivaly dechových hudeb v Číně jsou minulostí, zůstaly jen zážitky. O ty nejsilnější se mladí zábřežští muzikanti poděli

Kultura, 3. září 2019, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Mezinárodní festivaly dechových hudeb v Číně jsou minulostí, zůstaly jen zážitky. O ty nejsilnější se mladí zábřežští muzikanti poděli Zábřeh, Rizhao, Peking – Ve dnech 9.až 18. srpna pobývali hudebníci z dechového orchestru Zábřeh v Číně, kam odjeli zahrát na pozvání pořadatelů hned dvou mezinárodních festivalů. Protože dopravování průběžných informací z Číny nebylo tak jednoduché, jak si muzikanti plánovali, vrátili jsme se po návratu k pobytu alespoň formou zážitků, které si letos účastníci z opakovaného pobytu v této zemi přivezli.

Dveře vystřídá tankový pás. Připomínat bude okupanty

Zpravodajství, 3. září 2019, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Dveře vystřídá tankový pás. Připomínat bude okupanty Zábřeh – Poprvé nám zábřežskou historii představil starými dveřmi s okénkem, potištěným autentickým snímkem z roku 1968 od místních filmařských pamětníků. V prostoru před kulturním domem ukazoval, jak stejným místem před padesáti lety projížděla obrněná vozidla okupantů. Architekt Ondřej Pchálek teď přišel s dalším nápadem, který událost připomene trvalejším, i když méně nápadným způsobem.

Hanušovice připravují stavbu velkého centra sociálních služeb

Zpravodajství, 3. září 2019, 11:00, jak
Hanušovice – Projekt za desítky miliónů korun připravují Hanušovice. Se stavbou nového centra sociálních služeb chce radnice začít letos na podzim. Využije přitom bývalou budovu Českých drah poblíž vlakového nádraží. Na přípravě projektu začalo pracovat už předchozí vedení města v roce 2016.

Vedení města se rozpadá, krize vrcholí

Zpravodajství, 3. září 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Vedení šumperské radnice je od minulého týdne bez první místostarostky. Na funkci totiž rezignovala Irena Jonová. Město tak dočasně povede starosta Tomáš Spurný a druhý místostarosta Jakub Jirgl. Rezignace Jonové naplno odhalila, jak hluboce je koalice rozvrácená.

Z policejní linky - 35. týden

Zpravodajství, 1. září 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 35. týden
 • Požár stohu
 • Další opilý řidič
 • Zmizelo vozidlo
 • Předjíždění se nevydařilo
 • Nezodpovědní řidiči
 • Plně se nevěnovala řízení
 • Podvodné jednání na internetu
 • Se zákazem řízení si těžkou hlavu nedělal
 • Nezvaný host
 • Havárie motorkářů


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.