ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Září 2018

Z policejní linky - 39. týden

Zpravodajství, 30. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 39. týden
 • Motorkář se pokusil utéct
 • Tragická dopravní nehoda
 • Unavený řidič
 • Nezodpovědný otec
 • Zaměřeno na řidiče
 • Odcizené jízdní kolo
 • Jezdím bezpečně
 • Odpojený návěs
 • Traktor zranil chodkyni
 • Za volantem neměli co pohledávat
 • Havárie motocyklisty

Chodí kovářova kobyla bosa?

Adámkova poradna, 26. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Chodí kovářova kobyla bosa? Dobrý den, v poslední době mě napadá, že největší „radílci“ jsou lidé, kteří sami určité situace v životě nezvládají. Jak říká známé přísloví: „kovářova kobyla chodí bosa“. Doufám, že vám nebude vadit, když se zeptám, jak vy sám pomáháte vlastním rodičům, případně jestli i oni využívají nějakých sociálních služeb? Jan, Rapotín

Co střídání, to gól! „Taťka“ se trefil osmkrát v řadě. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje, usmíval se kanonýr

Sport, 26. září 2018, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Co střídání, to gól! „Taťka“ se trefil osmkrát v řadě. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje, usmíval se kanonýr Šumperk – Ví se to o něm dlouhou dobu. Že z něj vyrostl spolehlivý střelec a přesný zakončovatel, který dokáže rozhodovat zápasy. Způsob, jakým se zapojil do velké ofenzivní divočiny ve Zlíně, ale vyrazil dech i největším odborníkům. Šumperský florbalista Jiří Trávníček se v jednom utkání trefil osmkrát v řadě!

VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy

Sport, 26. září 2018, 16:00, Petr Fišer
VELKÁ CHVÍLE: Těžce zkoušený smolař se dočkal, vyhrál závod mistrovství Evropy Francie – Až do předposledního závodu mistrovství Evropy si musel počkat na svoji velkou chvíli Milan Vaněk. Technickými komplikacemi a smolnými kolizemi těžce zkoušený autokrosař ze Šumperka se v letošní sezóně dočkal premiérového prvenství. Ve Francii to byl famózní český koncert.

Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů

Sport, 26. září 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů Postřelmov – I když byl součástí lesnického týmu, na sraz před velkým sobotním zápasem to měl coby kamenem dohodil. Kapitán hostujících fotbalistů Jakub Balvín se nerozpakoval potopit „svůj“ Postřelmov, kde bydlí a kde je doma. A to tím, že ho načal vedoucím gólem.

Charismatická herečka pobaví Šumperk

Kultura, 26. září 2018, 13:00, Ondřej Polák
Charismatická herečka pobaví Šumperk Šumperk – Na poslední zářijové úterý připravil Dům kultury Šumperk skutečnou lahůdku pro příznivce Thálie. Přední česká herečka Vilma Cibulková zde uvede manželskou komedii Magická hodina. Divadelní fajnšmekři jistě ocení pikantérii, že Cibulková se sama chopila režie této úspěšné inscenace.

Ministr zemědělství Ing. Toman mezi Šumperany a ve VHZ

Zpravodajství, 26. září 2018, 13:00, redakce, placená reklama
Ministr zemědělství Ing. Toman mezi Šumperany a ve VHZ Jedním z nejdůležitějších témat pro letošní senátní i komunální volby je na Šumpersku téma vlastnictví provozu ŠPVS. Téma, jež budí silné emoce již léta, chtěla šumperská ČSSD prodiskutovat s ministrem zemědělství Ing. Tomanem, CSc., jehož nadhled, nazírání na problematiku širším celospolečenským pohledem, může pomoci straně i voličům. Ing. Toman svým vystoupením ve městě podpořil nejen kandidáty šumperské ČSSD, ale také dr. Galuzskovou, PhD., která usiluje o získání senátorského postu za Šumpersko a Jesenicko v barvách sociální demokracie.

Dny architektury doplní filmová přehlídka

Kultura, 26. září 2018, 10:00, ok
Zábřeh – Letos poprvé se k republikovému festivalu Dny architektury připojí také Zábřeh. Cyklus akcí zahájí v sobotu 29. září „zápas století“ - fotbalové utkání na ploše vzniklé po zbouraných budovách bývalé textilky Perla.

Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém

Kultura, 26. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém Zábřeh – Na výjimečný zážitek se mohou první říjnový den těšit zejména milovníci duchovní hudby a sborového zpěvu. Od sedmi hodin večer vystoupí v zábřežském kostele sv. Bartoloměje smíšený pěvecký sbor Collegium vocale z Olomouce. Ten si pod chrámovou klenbu pozval vzácného hosta – vynikající německé těleso Bremer Kantorei St. Stephani.

Hurikán vyprodal kulturák

Kultura, 25. září 2018, 20:00, redakce
Hurikán vyprodal kulturák Šumperk – Trojnásobný Zlatý slavík, zpěvák Dalibor Janda, zavítal ve středu 19. září do Šumperka v rámci výročního turné ke svým 65. narozeninám. Zejména u starší generace oblíbené písně jako Kde jsi?, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér nebo Oheň, voda, vítr si s „Hurikánem“ zazpíval až po strop zaplněný sál Domu kultury.

Autobusové nádraží bude v provozu začátkem října. Stavba má zpoždění

Zpravodajství, 25. září 2018, 15:00, jak
Mohelnice – Ačkoli stavební práce na autobusovém nádraží v Mohelnici míří do finále, hotovo ještě stále není. Podle místní radnice by autobusy na nových nástupištích měly začít zastavovat začátkem října. Město za nový „autobusák“ zaplatilo desítky miliónů korun. Původní plán přitom počítal s tím, že v těchto dnech už bude stavba v provozu.

Neplatiči dluží obci statisíce. Šance na splacení je mizivá

Zpravodajství, 25. září 2018, 12:00, Jaroslav Kropáč
Rapotín – Statisíce korun dluží Rapotínu lidé, kteří si v obci dříve pronajali některý z obecních bytů nebo využívali jiné obecní služby. Ačkoli jim soud přikázal dluhy uhradit a byla proti nim podána také exekuční žaloba, obec se začíná pomalu smiřovat s tím, že peníze už nikdy neuvidí.

Patnáctka

Poznámka JK, 25. září 2018, 07:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Nebývale vysoký počet patnácti politických stran, které letos kandidují do komunálních voleb v Šumperku, naznačuje, že bude zábava. Ta, jak se můžete dočíst na první straně tohoto vydání Týdne na severu, začala už teď a po volbách patrně vygraduje. Bude asi velmi napínavé sledovat, jak se patnáct vesměs různorodých partají dokáže domluvit.

Atmosféra houstne

Zpravodajství, 24. září 2018, 20:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Šumperku vyvolala protichůdné reakce. Zatímco někteří lidé přítomnost hlavy státu v okresním městě vítají, jiní ne. Třeba místní politici údajně rozmlouvali ředitelům příspěvkových a neziskových organizací, aby se zúčastnili diskuze se Zemanem, která je na úterý 25. září naplánována v šumperském Pontisu. Napjatá atmosféra panuje ve městě i kvůli senátním a komunálním volbám.

Z policejní linky - 38. týden

Zpravodajství, 23. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 38. týden
 • Vyloupený automobil
 • Den policistou
 • Zloděj ukradl telefon
 • Sprejerství
 • Žena naletěla podvodníkovi
 • Opilý sedl za volant
 • Agresivního muže policisté vykázali
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Se zákazem řízení si těžkou hlavu nedělali
 • Víkendové nehody
 • Policisté žádají o pomoc
 • Nevěřte všemu, co kdo napíše

Potíže s bydlením

Adámkova poradna, 19. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Potíže s bydlením Dobrý den, chci se zeptat, jestli v rámci sociálních služeb pomáháte lidem řešit i problémy s bydlením? V poslední době se všude píše o tom, že ceny bytů stoupají a mladí lidé i senioři mají problémy s placením vysokého nájmu. Dokážete pomoci i takovým lidem? Andrea, Šumperk

Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru

Kultura, 19. září 2018, 18:00, Ondřej Polák
Klášterní kostel zaplní zvuk houslí a klavíru Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva vstoupí už za pár dnů do své podzimní části. Program, který pořadatelé nachystali pro šumperské publikum, opět nabídne výjimečné umělecké zážitky. Tak třeba v září se fanoušci vážné hudby zaposlouchají do interpretačního umění mladé houslistky Olgy Šroubkové, která patří mezi největší objevy české klasické scény posledních let.

Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky

Kultura, 19. září 2018, 15:00, Ondřej Polák
Eva Urbanová připomene výročí vzniku republiky Zábřeh – Slavnostní atmosféru a výjimečnou hudbu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých velikánů. Tuto atraktivní kombinaci nabídne koncert Evy Urbanové za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria v zábřežském kulturním domě.

Sci-fi festival vzdá hold ženám

Kultura, 19. září 2018, 12:00, Ondřej Polák
Sci-fi festival vzdá hold ženám Šumperk – Kino Oko se letos zapojí do putovního festivalu Future Gate Sci-fi Film, který se věnuje populárnímu vědecko-fantastickému žánru. Přehlídka zavítá postupně do největších českých měst a nakonec do Šumperka.

Šumperský Asper změnil strategii. Zdlouhavé pohárové dobrodružství vyměnil za největší florbalový turnaj na světě, zahrál si prestižní Czech Open

Sport, 19. září 2018, 09:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Šumperský Asper změnil strategii. Zdlouhavé pohárové dobrodružství vyměnil za největší florbalový turnaj na světě, zahrál si prestižní Czech Open Česko – Český pohár vyměnilo za největší a nejprestižnější florbalový turnaj na světě. I když si mužské áčko šumperského Asperu díky doprovodné soutěži užilo nezapomenutelné zážitky, letošní volba zohledňující přípravné období padla na věhlasnou akci v Praze.

Zase Roman Kuba! Napínavé derby rozřešil pozdním gólovým zásahem

Sport, 18. září 2018, 20:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Zase Roman Kuba! Napínavé derby rozřešil pozdním gólovým zásahem Mohelnice – V Mohelnici se po delší době sešla na fotbalovém utkání slušnější divácká návštěva. Co viděla? Dramatické derby se Zábřehem, které mělo grády. Nepostrádalo gólové momenty, napínavou zápletku, jedno vyloučení ani pozdní rozřešení. V 83. minutě zlomil nerozhodný stav domácí hrdina Roman Kuba.

Šumperan si obývák přestavěl na pěstírnu konopí. Rostlinky pěstoval ve stanech 

Zpravodajství, 18. září 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperan si obývák přestavěl na pěstírnu konopí. Rostlinky pěstoval ve stanech  Šumperk – Jako uprostřed marihuanového pole si připadali policisté, kteří před několika dny vyrazili na domovní prohlídku bytu muže, kterého podezřívali z velkovýroby konopí. V jeho bytě našli desítky rostlinek marihuany. Pěstitel umístil sazenice doprostřed obýváku a místo skleníku použil pěstební zahrádkářské stany. 

Jasným favoritem blížících se senátních voleb je starosta Šumperka Zdeněk Brož 

Zpravodajství, 18. září 2018, 10:00, jak
Okres – Vítěz blížících se senátních voleb na Šumpersku je jasný, alespoň podle bookmakerů. Sázkové kanceláře totiž jako jasného favorita vidí současného senátora a zároveň i starostu Šumperka Zdeňka Brože. Kromě podílu na moci se nový senátor může těšit na měsíční plat nejméně 75 tisíc korun po dobu šesti let. 

Vytížený most je na spadnutí

Zpravodajství, 18. září 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou – Po havárii mostu v italském Janově, který letos v srpnu pohřbil třiačtyřicet lidí, začalo stav přemostění v Česku kontrolovat také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Objevilo přitom údajně šest mostů, které jsou v havarijním stavu. Dva z nich se nachází přímo v šumperském okrese, přičemž jeden patří mezi značně vytížené.  

Z policejní linky - 37. týden

Zpravodajství, 16. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Za volantem neměl co dělat
 • Doma pěstoval konopí
 • Nepřizpůsobil rychlost jízdy
 • Odcizené jízdní kolo
 • Ztracený telefon
 • Střet se zvěří
 • Spěch se nemusí vyplatit
 • Zmizela střešní krytina
 • Šel po penězích
 • Před jízdou se posilnila alkoholem
 • Dva násilné činy během krátké doby
 • Přišla o peněženku a o mobil
 • Kradl ve sklepě
 • A zase ta zvěř
 • Střet motocyklu s vozidlem
 • Policisté prosí o pomoc

Neziskovky pod palbou

Adámkova poradna, 12. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Neziskovky pod palbou Dobrý den, nedá mi to, abych se nezeptala na ožehavé téma. Spoustu, nebo možná většinu sociálních služeb dnes zajišťují neziskovky. Vy sám jedné takové šéfujete. Jak čelíte napadání od některých obyčejných lidí i politiků, kteří tvrdí, že neziskovky parazitují na sociálním systému a měly by se zrušit, nebo aspoň nějak omezit? Michaela, Leština

POZITIVNÍ ZÁVISLOST: Mladý atlet, který propadl kouzlu královny sportu

Sport, 12. září 2018, 19:00, téma ATLETIKA, Petr Fišer
POZITIVNÍ ZÁVISLOST: Mladý atlet, který propadl kouzlu královny sportu Šumperk – Drtivou většinu volného času tráví na běžeckém oválu nebo v dálkařském sektoru. KRYŠTOF POSPÍŠIL si život bez atletiky nedokáže představit. Žene ho dopředu, potřebuje ji každý den, je na ní pozitivně závislý. V republikovém měřítku se řadí k nejnadějnějším juniorským talentům.

STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku

Sport, 12. září 2018, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
STARTUJE DRUHÁ LIGA! Šumperk posílil další Rus. Vytáhlý útočník Dmitri Vorobjov si zahrál milionářskou KHL a elitní soutěž na Slovensku Šumperk – Nejprve natěšený nováček a potom domácí premiéra s rozjetou Opavou. Přípravné období skončilo, další ročník druhé ligy je za dveřmi. Hokejisté Šumperka jsou všeobecně považovaní za jednoho z největších favoritů východní skupiny. Podaří se jim naplnit papírové předpoklady?

TÝDEN HOKEJE: staň se Mladým Drakem!

Sport, 12. září 2018, 16:00, Petr Fišer
TÝDEN HOKEJE: staň se Mladým Drakem! Šumperk – Bude to jedinečná šance pro všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub Mladí Draci Šumperk pořádá na zimním stadiónu náborovou akci v rámci Týdne hokeje. Kdy? V úterý 18. září od 17 hodin.

Marmeládu ochutnají i děti na Vyhlídce

Kultura, 12. září 2018, 14:00, tyč
Marmeládu ochutnají i děti na Vyhlídce Šumperk – Výchovné zařízení Dobrá vyhlídka v Šumperku čeká vzácná návštěva. Ta potěší zejména místní dětské klienty. V rámci doprovodného programu „marmeládového“ festivalu Džemfest sem zavítá jeden z nejsledovanějších českých interpretů na internetu Jakub Děkan (na snímku uprostřed své kapely).

Šumperská komise pro mladé nově navrhla program startovacího bydlení

Zpravodajství, 12. září 2018, 11:50, redakce, placená reklama
Šumperská komise pro mladé nově navrhla program startovacího bydlení Letní prázdninové brigády pro studenty, návrhy na změny územního plánu, osvobození od poplatku za odpad u novorozenců a nově také program startovacího bydlení pro mladé. To jsou vybraná témata, která v Šumperku iniciovala a navrhla městská komise 132.

Zábřežský jarmark láká na nákupy, zážitky i památky

Kultura, 12. září 2018, 10:00, Ondřej Polák
Zábřeh –Zábřežský kulturní jarmark, který se bude konat v centru města v sobotu 15. září, nabídne letos hned několik zajímavých novinek.

Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze

Kultura, 12. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze Zábřeh – Podzimní divadelní sezóna v zábřežském kulturním domě odstartuje ve středu 19. září představením Vím, že víš, že vím, ve kterém ztvární hlavní role Simona Stašová a Michal Dlouhý. Divadelní podoba slavného italského filmu z počátku osmdesátých let, hořkosladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství, nabídne především nepřeberný prostor pro situační humor.

Lidé mohou poznávat evropské dědictví

Kultura, 11. září 2018, 20:00, Ondřej Polák
Lidé mohou poznávat evropské dědictví Šumperk – Stejně jako v Zábřeze, Mohelnici a dalších obcích našeho regionu se také v Šumperku tento týden konají Dny evropského dědictví. Obyvatelům i návštěvníkům města zdarma otevřou své brány památky, včetně těch, které nebývají běžně přístupné.

Vážená motoristická veřejnosti,

Zpravodajství, 11. září 2018, 19:31, redakce, placená reklama
Vážená motoristická veřejnosti, jako již tradičně bude v měsíci září probíhat akce 7 DNÍ PEUGEOT– SKVĚLE VYBAVENÉ VOZY ZA SKVĚLÉ CENY.

Adámek se setkal s Hniličkou, Jeseník má šanci mít svůj zimní stadión

Zpravodajství, 11. září 2018, 15:00, redakce, placená reklama
Adámek se setkal s Hniličkou, Jeseník má šanci mít svůj zimní stadión Šumperk, Praha – Na jednání do Prahy s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou se vydal šumperský rodák a v současné době kandidát do Senátu ČR za Šumpersko a Jesenicko Miroslav Adámek. Hniličkovi se myšlenka vybudovat v Jeseníku zimní stadión líbí a chce ji podpořit.

Voda z kohoutků je opět v pořádku. Mikroorganismy samy zmizely

Zpravodajství, 11. září 2018, 13:00, jak
Zábřeh – Pitná voda v obcích okolo Zábřeha je po týdnu nejistoty opět v pořádku. Na konci srpna vydali vodaři upozornění, že kvalita vody klesla, a lidem ji doporučili převařovat. Nové rozbory ale další znečištění vyloučily.

Konec vesnických prodejen? Záchranu chystá kraj i obce

Zpravodajství, 11. září 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Program na záchranu malých venkovských prodejen chce příští rok vyhlásit Olomoucký kraj. Některé vesnice na Šumpersku už ho ale předběhly a obchůdkům, které kvůli konkurenci supermarketů rychle mizí, chtějí pomoci ještě letos.

Policie utřela zástupce Vondráčkové

Zpravodajství, 11. září 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Dolní Studénky – Trestní oznámení, které letos v létě podal Martin Michal, manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové, na vedení Dolních Studének, smetla policie ze stolu. Po týdnech vyšetřování zjistila, že k žádnému trestnému činu nedošlo. Zástupcům populární zpěvačky vadilo, že obec na plakátu dostatečně neodlišila její koncert od vystoupení dalšího umělce Václava Neckáře, a vystoupení Vondráčkové proto zrušili. Oba zmiňovaní zpěváci se měli objevit na dolnostudénském festivalu Hudba bez hranic.

Z policejní linky - 36. týden

Zpravodajství, 9. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
 • Zloděj na stavbě
 • Bagr zůstal bez nafty
 • Zebra se za Tebe nerozhlédne!
 • Vloupání do prodejny
 • Pracovní úraz
 • Poškozené pneumatiky
 • Kabelka se stala lákadlem
 • Neplatí výživné
 • Se zákazem si těžkou hlavu nedělal
 • Místo plátna použil vagón
 • Alkohol za volantem
 • Ohlédnutí za uplynulým víkendem z pohledu dopravních policistů

Pomoc v péči o rodiče

Adámkova poradna, 5. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Pomoc v péči o rodiče Dobrý den, čtu vaše poradny a rozhodl jsem se vám napsat. Patřím asi ještě do staré školy a nedokážu si představit, že bych se o svou mámu nebo tátu ve stáří nepostaral. Bydlím mimo město a chci se zeptat, jestli nějak pomáháte lidem, kteří nechtějí vyloženě využívat vaše zařízení a potřebovali by třeba jen poradit nebo zapůjčit nějakou pomůcku, bez které se lidé s menší pohyblivostí neobejdou? Mirek, Bohutín

Bikerská Leština nikdy nezklame. Královské zápolení nabídlo velkolepé drama, které bralo dech

Sport, 5. září 2018, 17:00, Petr Fišer
Bikerská Leština nikdy nezklame. Královské zápolení nabídlo velkolepé drama, které bralo dech Leština – Rozhodovaly milimetry. A to bez sebemenšího přehánění. Moravský bikemaraton v Leštině potvrdil pověst závodu horských kol, který nikdy nezklame. Královská porce osmdesáti kilometrů nabídla velkolepé drama, co bralo dech. Do varu se dostávali i největší kliďasové.

Hokejový smíšek Zdeněk Novosad řekne definitivní sbohem hráčské kariéře. Na páteční exhibici přijedou známá jména v čele s fotbalistou Poborským a expertem Pospíšilem

Sport, 5. září 2018, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejový smíšek Zdeněk Novosad řekne definitivní sbohem hráčské kariéře. Na páteční exhibici přijedou známá jména v čele s fotbalistou Poborským a expertem Pospíšilem Šumperk – Kariéře aktivního hráče řekne definitivní sbohem. Zdeněk Novosad se po skončení minulé sezóny rozhodl, že nastal správný čas, aby ve čtyřiceti letech pověsil hokejové brusle na hřebík. Poslední tečku napíše s pomocí páteční exhibice, na niž přijedou známá jména.

Neuvěřitelný Ladislav Pliska: z Katalánska přivezl stříbro!

Sport, 5. září 2018, 15:00, Petr Fišer
Neuvěřitelný Ladislav Pliska: z Katalánska přivezl stříbro! Barcelona – I když budou vzpěračské soutěže pokračovat až do konce roku, Ladislav Pliska má hlavní vrchol letošní sezóny za sebou. Reprezentant malého a skromného oddílu ze Šumperka se ve španělské Barceloně zapojil do mistrovství světa.

Mirai: „Píle a odhodlání umějí čarovat.“ROZHOVOR

Kultura, 5. září 2018, 13:00, Ondřej Polák
Mirai: „Píle a odhodlání umějí čarovat.“ Zábřeh – Plavecký areál v Zábřeze zaplní v sobotu 8. září stovky hudebních fanoušků, aby si zařádily na oblíbeném Flám festu. V programu vystoupí známý písničkář Xindl X, orchestr The Tap Tap nebo skupina Mirai. Právě zpěvák této talentované kapely, která letos obdržela cenu Anděl a patří k největším objevům současnosti, poskytl naší redakci exkluzivní rozhovor. Jeho jméno je stejné jako kapely - MIRAI.

Letmé doteky života

Kultura, 5. září 2018, 10:00, Ondřej Polák
Šumperk – Běloruské výtvarnici Anně Tichonové-Jordánové budou patřit v následujících dnech prostory Eagle Gallery v Šumperku. Vernisáž jejích grafických prací se uskuteční v úterý 4. září od 19 hodin.

Střední škola železniční, technická a služeb úzce spolupracuje se zaměstnavateli

Zpravodajství, 5. září 2018, 08:00, redakce, placená reklama
Střední škola železniční, technická a služeb úzce spolupracuje se zaměstnavateli Děti, mladí i dospělí mají dnes možnost získávat informace pro své vzdělávání, podněty pro svůj duševní rozvoj ne jen ve škole. Škola ztratila monopol na vzdělávání a není možné se úzkostně držet obsahu výuky – rámcových vzdělávacích programů, tedy povinného souboru znalostí a dovedností.

Výstava ukazuje Šumpersko před 100 lety

Kultura, 5. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Výstava ukazuje Šumpersko před 100 lety Šumperk – Šumpersko v období první republiky. Takový název nese výstava, kterou Vlastivědné muzeum v Šumperku připravilo u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 6. září v 17 hodin.

Jubilejní desátý ročník Bušínské pouti proběhne již tuto sobotu

Kultura, 4. září 2018, 21:00, redakce
Jubilejní desátý ročník Bušínské pouti proběhne již tuto sobotu Bušín – Akce, která zahájila svou existenci díky neformální skupině mladých lidí z Bušína a nadaci Make a connection, slaví první kulaté narozeniny již tuto sobotu 8. září 2018.

Oprava zámečku začne včas. Navzdory požáru

Zpravodajství, 4. září 2018, 18:00, Jaroslav Kropáč
Oprava zámečku začne včas. Navzdory požáru Dolní Studénky – Požár, který v červenci zachvátil budovu bývalého zámečku v Dolních Studénkách, nebude mít vliv na zahájení termínu plánované rekonstrukce poškozené budovy. Dělníci se do práce vrhnou už začátkem tohoto měsíce.

Mlčení nevadí

Poznámka JK, 4. září 2018, 15:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Když někoho nachytáte na švestkách, má dotyčný jen pár možností, jak se zachovat. Buď se přizná a omluví, nebo bude zapírat. K tomu často přidá další oblíbenou taktiku – toho, kdo ho načapal, popře a pomluví, aby ho oslabil a jeho zapírání mělo větší váhu.

Předvolební rošáda v Šumperku. Rebelie v ANO i v ČSSD

Zpravodajství, 4. září 2018, 12:00, téma VOLBY 2018, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Rebelie v ČSSD i v ANO 2011. Tak se dá interpretovat složení jednotlivých kandidátek do komunálních voleb v Šumperku, které proběhnou už na začátku října. Právě ze dvou výše zmiňovaných partají totiž odešli k jiným politickým stranám jejich dlouholetí nebo zakládající členové. Socialisté kvůli tomu už před časem ztratili vliv v městské radě.

Cíl policejní razie: drogy

Zpravodajství, 4. září 2018, 09:00, Jaroslav Kropáč
Libina – Nejméně tucet policistů zasahovalo na konci minulého měsíce v Libině. Blízko centra obce obsadili dům, kde pátrali po drogách. K události došlo v neděli 26. srpna v odpoledních hodinách. Policie zásah potvrdila, podrobnosti ale zveřejnit nechce.

Z policejní linky - 35. týden

Zpravodajství, 2. září 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 35. týden
 • Neobvyklá dopravní nehoda
 • Zaměřeno na řidiče
 • Nepozornost zabíjí
 • Ztracený model auta na dálkové ovládání
 • Řidička pod vlivem drog
 • Zmizela kola
 • Nález munice
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Únava za volantem
 • Havárie osobního vozu s přívěsem
 • Nedal přednost v jízdě


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.