ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Září 2017

Místo třetí ligy jen divize, v Šumperku nesehnali posilu. „Přerov na nás udělal tunel,“ hudroval Petr Wiesner

Sport, 27. září 2017, 19:00, Petr Fišer
Místo třetí ligy jen divize, v Šumperku nesehnali posilu. „Přerov na nás udělal tunel,“ hudroval Petr Wiesner Šumperk - Ze Šumperka zmizela další ligová soutěž. Stolní tenisté se sice ve vybranější společnosti udrželi, jenže z ní sami vystoupili. „K tomu, abychom na takové úrovni mohli důstojně působit, nám chyběl jeden kvalitní hráč,“ odhalil hlavní příčinu dobrovolného sešupu o patro níž muž několika funkcí Petr Wiesner.

Vítězná série skončila, Leština neudržela rychle získané dvougólové vedení. Postřelmovští fotbalisté předvedli velkolepý obrat

Sport, 27. září 2017, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Vítězná série skončila, Leština neudržela rychle získané dvougólové vedení. Postřelmovští fotbalisté předvedli velkolepý obrat Leština - Neporazitelnost Leštiny je minulostí. Tabulkový lídr poprvé prohrál, když prohospodařil nadějné dvougólové vedení se soupeřem, který se naopak dál veze na vítězné vlně. Do tříbodového konce dotáhl už čtvrté utkání v řadě. Sobotní derby bylo nejlepší reklamou na krajský fotbal, diváci se dobře pobavili.

Štěk pro Olgu Kaštickou

Kultura, 27. září 2017, 14:00, ok
Štěk pro Olgu Kaštickou Šumperk - Letos netradičně až v září byly vyhlášeny výsledky Cen Miloše Movnara, které uděluje Divadlo Šumperk. Nejlepší inscenací minulé sezóny byla komedie Dokonalá svatba, nejlepší mužský herecký výkon podal v inscenaci Mučedník Kryštof Grygar a ocenění za nejlepší ženský herecký výkon získala za roli Manon Lescaut ve stejnojmenné inscenaci Vítězslava Nezvala Karolína Hýsková.

Den architektury se vrací. Loňský ročník aspiruje na prestižní ocenění

Kultura, 27. září 2017, 12:00, Ondřej Polák
Šumperk - Loni se podařilo skupině architektů ve spolupráci se Šumperským okrašlovacím spolkem zapojit Šumperk do celostátního Dne architektury, který se každoročně koná na přelomu září a října. V případě Šumperka je ovšem jednotné číslo v názvu zavádějící. Den architektury v Šumperku trval 5 dnů, kromě přednášek, workshopů a projekcí přivezl i Davida Vávru a „ozdobil“ centrum města velmi netradiční stavbou.

Do knihy o Sanatorce se vešlo osm set fotek

Kultura, 27. září 2017, 10:00, tyč
Šumperk - Sanatorka, jak se přezdívá budově bývalé šumperské plicní léčebny, stále poutá velkou pozornost veřejnosti. Vlastivědné muzeum v Šumperku proto vydalo v září knihu s názvem Šumperská Sanatorka – nadějí, posláním, láskou… pro tisíce duší.

Přijede slavný spisovatel Robert Fulghum

Kultura, 27. září 2017, 07:00, Ondřej Polák
Přijede slavný spisovatel Robert Fulghum Šumperk - Americký spisovatel, filozof, zpěvák a malíř Robert Fulghum přijíždí opět do Česka, aby v rámci projektu herce Lukáše Hejlíka LiStOVáNí představil svou knihu Opravář osudů.

Kampaň nazvaná Chovejme se k dětem s úctou má změnit přístup ke vzdělávání dětí

Zpravodajství, 27. září 2017, 06:00, BH
Zábřežsko - Informační kampaň s tak trochu provokativním názvem Chovejme se k dětem s úctou spustila v září Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví připravila v rámci projektu Místní akční plán (MAP) vzdělávání na území ORP Zábřeh.

Agentura Domácí péče Victoria poskytuje v Šumperku domácí zdravotní péči již od roku 1998

Zpravodajství, 27. září 2017, 00:00, redakce, placená reklama
Agentura Domácí péče Victoria poskytuje v Šumperku domácí zdravotní péči již od roku 1998 Domácí péčí je zdravotní péče poskytovaná pacientům na základě doporučení registrujícího praktického lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci v jejich vlastním sociálním prostředí. Služba je hrazena ze zdravotního pojištění pacienta.

Sbírka pro Haiti měla nečekaný úspěch

Zpravodajství, 26. září 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Olomouc, Zábřeh - Překvapivě o měsíc dříve a s dvojnásobným výsledkem, než organizátoři čekali, skončila materiální sbírka Kontejner pro Haiti. Arcidiecézní charita Olomouc ji vyhlásila o letních prázdninách, aby s její pomocí dovybavila šicí dílnu zřízenou na Haiti. Tamní obyvatelé tak již brzy budou moci začít vyrábět školní uniformy, které jsou na ostrově povinné, ale spousta lidí si je nemůže dovolit.

Velké Losiny provoní lahodná čokoláda

Zpravodajství, 26. září 2017, 13:00, hap
Velké Losiny provoní lahodná čokoláda Velké Losiny - Sarančata v čokoládě, borůvkové knedlíky s čokoládovou omáčkou, grilovaný oštiepok s čokoládovo-brusinkovým chutney a chilli, to je jen zlomek dobrot, které na nadcházející víkend připravují cukráři a kuchaři z Velkých Losin i dalších míst celé České republiky. Festival Čokoládové lázně se ve Velkých Losinách uskuteční už potřetí.

Miroslava Kouřilová: „Pořád přemýšlím nad tím, co by se dalo vylepšit.“

Zpravodajství, 26. září 2017, 12:00, Hana Písková
Miroslava Kouřilová: „Pořád přemýšlím nad tím, co by se dalo vylepšit.“ Šumperk - Její dědeček byl keramik a táta je řezbář. Jako dítě prošla sborovým zpěvem u Motýlů, hrála na housle a ráda vzpomíná na kroužky i svou pozdější práci v šumperské „Dorisce“. Díky rodině i zmiňovaným aktivitám vždycky tíhla ke kulturnímu a společenskému životu. Dnes pracuje v Informačním centru Šumperk, které se letos stalo Informačním centrem roku 2017 v Olomouckém kraji. Miroslava Kouřilová si dokáže představit, že práci v infocentru, která v sobě zahrnuje profesi poradkyně, průvodkyně a konec-konců i galeristky a organizátorky společenských akcí, bude ráda dělat tak dlouho, jak to jen půjde.

O prodeji hotelu Sport rozhodnou jednání v zákulisí

Zpravodajství, 26. září 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Mohla to být jedna z nejzajímavějších debat tohoto volebního období. Teď to ale vypadá, že hlasování šumperských zastupitelů o prodeji hotelu Sport žádná diskuze provázet nebude nebo jen velmi krátká. Před veřejným zasedáním se totiž uskuteční ještě pracovní setkání zastupitelů, kde se okolnosti celé transakce mají dohodnout. Schůzka je však neveřejná. Opozice proto zuří. Koalice ji naopak vnímá jako racionální krok, který samotné hlasování usnadní.

Značka jesenické originality hledá nové adepty

Zpravodajství, 26. září 2017, 09:00, BH
Hanušovice - Do 11. října se mohou hlásit místní výrobci, poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb a provozovatelé zážitkové turistiky, kteří mají zájem o získání regionální značky v Jeseníkách. Žádosti o značku JESENÍKY originální produkt® mohou překládat u koordinátora Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví.

Berete vodu z řeky? Pozor na pokuty

Zpravodajství, 26. září 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Pokud využíváte vodu z Desné nebo Merty k zalévání trávníku či zahrádky a vytvořili jste proto v jejich korytě třeba jen malou hráz, můžete se dostat do velkých problémů. Povodí Moravy, které oba toky spravuje, totiž upozorňuje, že zákon takové zásahy do řek zakazuje. Jde přitom o stále častější praxi majitelů domků i zahrádkářů, kteří se přes léto snažili kvůli suchu načerpat co nejvíce vody. Nevědomky teď riskují vysoké pokuty.

Z policejní linky - 38. týden

Zpravodajství, 24. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 38. týden
 • Zmizela mu peněženka
 • Vykradená stodola
 • Ukradl naftu
 • Na závodech přišla o mobil
 • Dopravní nehoda
 • Lupič vzal peníze
 • Alkohol nepatří za volant
 • Ukradl vozidlo

Firmy potřebují odborníky, proto lákají učně a studenty na stipendia a zaměstnanecké benefity

Zpravodajství, 24. září 2017, 00:00, redakce, placená reklama
Firmy potřebují odborníky, proto lákají učně a studenty na stipendia a zaměstnanecké benefity S kritickým nedostatkem řemeslníků a techniků se potýkají podniky na Šumpersku. Perspektivní učňovské a studijní obory, jejichž absolventi mají šanci na získání dobrého zaměstnání, představil sobotní Den řemesel na šumperském Točáku.

JAK TO VIDÍM JÁ: Třicet a dost? Rozhodnutí, které dává smysl. Tenisový Pro Kennex ztrácel dech, lesk i glanc

Sport, 20. září 2017, 18:00, Petr Fišer
ŠumperkTřicetkrát a dost, řekli si šéfové známé tenisové akce Pro Kennex. Letošní ročník byl jubilejní a zároveň i poslední. Tradiční turnaj, který se v dobách největší slávy těšil velkému zájmu ze strany diváků, začal ztrácet dech, lesk i glanc. Už to nebylo ono.

Ve Štítech létaly facky a kopance, došlo na hromadnou rvačku! Fotbalové derby mělo nechutný závěr

Sport, 20. září 2017, 16:30, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Ve Štítech létaly facky a kopance, došlo na hromadnou rvačku! Fotbalové derby mělo nechutný závěr Štíty - Nechutný závěr mělo fotbalové derby ve Štítech. Za přispění nepřesně pískajícího hlavního arbitra Zdeňka Kopečného došlo k vyhrocené situaci, která vyvolala přímo na hřišti hromadnou rvačku! Spustil ji incident mezi domácím Šínem a hostujícím Křenkem.

Cíl je jasný: POSTUP! Florbalisté touží po národní lize

Sport, 20. září 2017, 15:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Cíl je jasný: POSTUP! Florbalisté touží po národní lize Šumperk - Žádné troškaření od šumperských florbalistů nečekejte. Po minulé sezóně, kdy jim o fous unikla velká barážová možnost, dospěli k názoru, že nastal čas, aby se na konci nového divizního ročníku posunuli o level výš. „Cíl je jasný. Hrát nahoře a postoupit do národní ligy,“ potvrdil odvážné plány pro nadcházející soutěžní období elitní týmový útočník Jiří Trávníček.

Divadlo se převléklo do červené

Kultura, 20. září 2017, 13:30, on
Šumperk - Uplynulou sobotu přivítal první hosty nově zrekonstruovaný interiér Divadla Šumperk. Na první pohled viditelnou změnou je především kolorace sálu, modrou barvu vystřídala červená.

Světový tenor Štefan Margita vystoupí v Zábřehu

Kultura, 20. září 2017, 12:00, Ondřej Polák
Světový tenor Štefan Margita vystoupí v Zábřehu Zábřeh - Už tento týden se v Zábřeze odehraje jedna z vrcholných událostí zdejšího kulturního podzimu. Galakoncert světově proslulého tenoristy Štefana Margity, který v sále kulturního domu vystoupí za doprovodu brněnského ansámblu Moravské klavírní trio, se uskuteční v sobotu 23. září od 19 hodin.

Levandule, nebo tvarůžky? Vyberte nejlepší turistické zážitky

Zpravodajství, 20. září 2017, 11:00, redakce
Levandule, nebo tvarůžky? Vyberte nejlepší turistické zážitky Kraj - Byl nejlepší turistickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival, nebo setkání milovníků levandule v Bezděkově? A kde nejchutněji vaří, v Přerově, či v Horní Lipové? Na tyto a ještě spoustu dalších otázek mohou lidé odpovídat v anketě o Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. Hejtmanství spustilo internetové hlasování v pondělí 18. září a veřejnost může účastí v něm soutěžit o hodnotné ceny.

Podzimní pecky jsou už v prodeji

Kultura, 20. září 2017, 09:30, tyč
Podzimní pecky jsou už v prodeji Zábřeh - Kulturní dům v Zábřeze spustil před pár dny prodej vstupenek na očekávané podzimní pořady. V obvyklých prodejních místech si mohou zájemci už nyní zakoupit vstupenky například na listopadový koncert zpěváka Michala Hrůzy, koncertní show skupiny Slza nebo na festival punkové muziky Fest jak pěst s kapelami Punk Floid, Houba či Volant.

Na Hanou připluje Captain Jack

Kultura, 20. září 2017, 07:00, on
Na Hanou připluje Captain Jack Olomouc - V dobách největší slávy ke konci 90. let vyhrávali rádiové hitparády a vyprodávali haly po celé Evropě. O dvacet let později německé duo Captain Jack předvede svou taneční show v Olomouci jako zlatý hřeb programu retro party Dance Sensation.

Bílá paní pozve návštěvníky i do věže

Kultura, 19. září 2017, 20:00, tyč
Úsov - Dobrosrdečná bílá paní a děsuplná strašidla už netrpělivě vyhlížejí nebojácné hosty úsovského zámku. Na originální večerní prohlídku ve společnosti pohádkových postav zve renesanční dominanta v sobotu 23. září od 18 do 22 hodin.

Do Zábřeha se vrací farmářské trhy

Zpravodajství, 19. září 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Po dlouhé přestávce si budou moci lidé v Zábřeze opět nakoupit kvalitní farmářské výrobky. Obnovené farmářské trhy proběhnou ve čtvrtek 21. září na náměstí Osvobození. Jejich organizace se nově ujala Okresní agrární komora Šumperk, spolupodílet se však bude i město a EKO servis.

Věra Rollerová: „Pořád se něco děje.“

Zpravodajství, 19. září 2017, 13:00, Hana Písková
Věra Rollerová: „Pořád se něco děje.“ Šumperk - Asi jako většina lidí mého věku, jsem věděla, že v Šumperku funguje nějaký klub seniorů a že se jeho členové scházejí ve Společenském středisku Sever. Co jsem netušila, bylo to, že se jich tu schází na sto sedmdesát a programy, které si sami vytvářejí, by jim mohli i lidé daleko mladšího věku jen závidět. Klub seniorů Šumperk vede Věra Rollerová, která mi u kávy povídala o zážitcích z letního tábora pro seniory v Domašově nad Bystřicí a nadšeně plánovala, co všechno šumperské seniory ještě letos čeká.

Vařili pervitin a vyzbrojeni byli pistolí s tlumičem

Zpravodajství, 19. září 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Žádní žabaři nebyli výrobci pervitinu ze Šumperska, které policie zadržela minulý týden. Drogou zásobovali polovinu našeho okresu a při zatčení u nich policisté objevili také pistoli s tlumičem. Zátah provedla speciální jednotka na Orlickoústecku, kde si zločinci pronajali starý dům. Jaroslav Kropáč

Kauza PMŠ: tři roky natvrdo!

Zpravodajství, 19. září 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk, Olomouc - Překvapivým verdiktem skončilo minulý čtvrtek jednání Krajského soudu v Olomouci, který rozhodoval o odvolání v kauze bývalé pokladní Podniků města Šumperk Martiny Vařákové. Zatímco okresní soud ji za zpronevěru zhruba čtyř miliónů korun potrestal letos v březnu dvěma a půl rokem odnětí svobody s podmíněným odkladem, krajský soud jí teď trest zvýšil na tři roky a do vězení ji poslal rovnou.

Z policejní linky - 37. týden

Zpravodajství, 17. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Ze studny zmizelo čerpadlo
 • Za volant sedl opilý, navíc bez řidičáku
 • Kontrola chat a zahrádkářských kolonií
 • Škoda téměř za milion
 • Boural pod vlivem alkoholu
 • Auto není trezor
 • Vyloupil vozidlo
 • Zapálil vozidlo
 • Alkohol za volantem
 • Výzva pro svědky nehody

Šéf druholigových hokejistů Vladimír Velčovský: „Byl bych rád, kdybychom se dostali do finále.“

Sport, 13. září 2017, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šéf druholigových hokejistů Vladimír Velčovský: „Byl bych rád, kdybychom se dostali do finále.“ Šumperk - Znovu vyhlížejí stupně vítězů. Jen s tím rozdílem, že by je bronzový post z uplynulé sezóny ani zdaleka neuspokojil tolik jako před rokem. V hokejovém Šumperku prahnou po finálové metě. Druholigový kolotoč se prostřednictvím zahajovacího kola roztočil minulý víkend a Draci do něj nakročili hodně nevalně. V Kopřivnici prohráli 5:8.

Parádní zvládnutý šampionát = dvě zlaté, jedna stříbrná!

Sport, 13. září 2017, 15:00, Petr Fišer, Barbora Ryčovská
Parádní zvládnutý šampionát = dvě zlaté, jedna stříbrná! Olomouc - S velkou úspěšností proskákali oblastním mistrovstvím severní Moravy zástupci třeštinské stáje Horses Háj. Každý z nich dokázal vybojovat medaili. Výsledky obou kol se sčítaly a dvojice s nejnižším počtem trestných bodů se mohly radovat z prvenství. Mladí jezdci a ženy startovali na výšce 120 centimetrů, senioři závodili na parkurech o deset centimetrů vyšších.

Historie z minulé sezóny se neopakovala. Prestižní fotbalové derby rozhodla velká losinská produktivita

Sport, 13. září 2017, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Historie z minulé sezóny se neopakovala. Prestižní fotbalové derby rozhodla velká losinská produktivita Velké Losiny - Když se odvěcí okresní rivalové utkali na rapotínském stadiónu v minulé sezóně, tehdejší nováček krajského přeboru zaskočil favorizovaného soupeře vítězným gólem v závěru utkání. V neděli se nic podobného neopakovalo. Fotbalisté Velkých Losin si během zápasu vypracovali tříbrankové vedení a žádné komplikace nepřipustili.

POJĎ HRÁT HOKEJ! Náborová akce se odehraje na „jedničce“

Sport, 13. září 2017, 11:00, Petr Fišer
POJĎ HRÁT HOKEJ! Náborová akce se odehraje na „jedničce“ Šumperk - Na netradičním místě se odehraje v Šumperku akce s názvem Týden hokeje. Organizátoři z klubu Mladí Draci ji byli nuceni kvůli rekonstrukci střechy na zimním stadiónu přesunout do areálu 1. základní školy v ulici Dr. Edvarda Beneše. Neproběhne tak na ledové ploše jako všude jinde, ale takzvaně „na suchu“.

Ojedinělé dámské trio zazpívá známé melodie

Kultura, 13. září 2017, 09:00, Jan Navrátil
Ojedinělé dámské trio zazpívá známé melodie Šumperk - Tři pěvecké divy, a přeci každá jiná. Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň Andrey Kalivodové, Terezy Mátlové a Pavlíny Senić zazní ve velkém sále Domu kultury Šumperk v pátek 15. září. Posluchači se mohou těšit na muzikálové a operetní melodie za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové.

Rapotín navštíví Africká královna

Kultura, 13. září 2017, 07:00, Ondřej Polák
Rapotín navštíví Africká královna Rapotín - Jedno z nejoblíbenějších představení pražského Divadla Palace uvidí příznivci Thálie v pátek 15. září v KKC Rapotín. Komedie Africká královna se pyšní skromným, ale skvělým hereckým obsazením. V inscenaci účinkují dva populární herci Hynek Čermák a Linda Rybová.

Odkládaná rekonstrukce nádraží začne na podzim

Zpravodajství, 12. září 2017, 15:30, Jaroslav Kropáč
Odkládaná rekonstrukce nádraží začne na podzim Mohelnice - Už jednou odložená rekonstrukce autobusového nádraží v Mohelnici odstartuje na podzim. Tvrdí to vedení tamní radnice. Peníze na stavbu jsou a všechny potřebné formality město také vyřídilo.

Na novém hřišti půjde sportovat i po soumraku

Zpravodajství, 12. září 2017, 13:00, bav
Zábřeh - Rekonstrukce školního hřiště u ZŠ B. Němcové jde do finále. Už brzy sportovcům poskytne podmínky pro všechny druhy míčových her včetně tenisu nebo florbalu. Vedení školy počítá s provozem i mimo vyučování. K tomuto účelu nechala radnice, která akci plně financuje ze svého rozpočtu, vybavit plochu umělým osvětlením.

Tahanice o hotel Sport začala. Petice zatím netáhne

Zpravodajství, 12. září 2017, 10:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Záměr města prodat hotel Sport v Šumperku popudil některé místní politiky. Ladislav Sebök, předseda zdejší organizace ČSSD, dokonce inicioval on-line petici, která proti prodeji Sportu protestuje. Během prvních třech dnů se ale podepsalo pouze osm lidí.

V centru města snad konečně půjde zaparkovat

Zpravodajství, 12. září 2017, 07:30, Jaroslav Kropáč
V centru města snad konečně půjde zaparkovat Šumperk - Z areálu bývalé šumperské textilky Hedva v Žerotínově ulici už zbyla jenom suť. Komplex starých budov je minulostí. Lidé teď řeší, co bude s prostorným pozemkem dál. Město má plán a není špatný. Potěší zejména řidiče. Podmínkou je, aby radnice parcelu odkoupila. Problém ale je, že cena není zrovna lidová.

Bušínská pouť bavila již podeváté, navzdory sršňům

Zpravodajství, 11. září 2017, 09:00, redakce
Bušínská pouť bavila již podeváté, navzdory sršňům Bušín - Odhadem tisícovka návštěvníků, 10 soutěžních vzorků lineckého koláče od místních hospodyněk, 19 vzorků pálenek, 80 kilogramů zkonzumovaných uzenin a mnohé další – to všechno byla Bušínská pouť, jejíž devátý ročník proběhl minulý týden v areálu Na Kořínku.

Z policejní linky - 36. týden

Zpravodajství, 10. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
 • Zahradní chatka byla předmětem zájmu
 • Bezpečnostní opatření
 • Propíchl kola
 • Neplatí na svou dceru
 • Řídila opilá a bez průkazu
 • Vykradl fotbalové hřiště
 • Usnul za volantem
 • Bezpečnostní opatření na Mohelnicku a Hanušovicku
 • Nevěnoval se řízení

JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška

Sport, 6. září 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška Šumperk - Pro mnohé to bude nevšední premiéra. Na šumperské hokejisty čeká sezóna, kterou ještě nezažili. Že musí každou tréninkovou jednotku podstupovat v Uničově? Budiž. Ale že v lepším případě odehrají prvních čtrnáct zápasů druhé ligy na stadiónech svých soupeřů? To už je rarita, co se moc často nevidí. Draci, držte se, bude to nevyzpytatelná fuška.

Když stará láska nerezaví. Jan Fišnar se vrátil na leštinský trůn po dvanácti letech

Sport, 6. září 2017, 16:00, Petr Fišer
Když stará láska nerezaví. Jan Fišnar se vrátil na leštinský trůn po dvanácti letech Leština - Ve vítězném duchu si podmanil první čtyři ročníky. Pátého triumfu se dočkal letos po neskutečných dvanácti letech. Šestnácté pokračování Moravského bikemaratonu v Leštině se na královské trati odehrávalo pod taktovkou ikonické postavy vyhlášeného bikerského podniku. Největší aplaus si vysloužil Jan Fišnar z Loučné.

Vylezli ze sportovní rakve… a vyhráli turnaj!

Sport, 6. září 2017, 14:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Vylezli ze sportovní rakve… a vyhráli turnaj! Droždín - Možné je úplně všechno. Šumperští házenkáři, kteří se kvůli nedostatku hráčů nepřihlásili do žádné svazové soutěže, vylezli z pomyslné rakve a všem dokázali, že své řemeslo zdatně ovládají i v posmrtném sportovním životě. V Droždíně se jim podařilo vyhrát jubilejní 45. ročník tradičního letního turnaje, čímž trochu překvapivě obhájili prvenství z loňského roku.

Zábřeh se těší na hvězdný podzim

Kultura, 6. září 2017, 12:00, Ondřej Polák
Zábřeh se těší na hvězdný podzim Zábřeh - Množství lákavých pořadů připravil pro své návštěvníky zábřežský kulturní dům na období podzimních měsíců. Na programu je řada atraktivních koncertů či divadelních představení, při kterých se divákům představí plejáda známých a zajímavých osobností.

Novou sezónu Bravo zahájí kytarový recitál

Kultura, 6. září 2017, 10:00, ok
Zábřeh - Zahajovací koncert nové sezóny hudebního cyklu Bravo připravil zábřežský kulturní dům na neděli 10. září, kdy v kostele sv. Barbory vystoupí kytarista a písničkář Jan Matěj Rak, jehož otcem je významný český kytarista a hudební pedagog Štěpán Rak.

Flám fest nabídne hudební všehochuť

Kultura, 6. září 2017, 08:00, Jan Kratochvíl
Flám fest nabídne hudební všehochuť Zábřeh - Největší zábřežský hudební festival odehrávající se pod otevřeným nebem je za dveřmi. „Flám fest má být nejen oslavou skvělé muziky, ale i dobrého jídla a pití. Chceme, aby se tato akce stala pohodovým setkáním napříč generacemi, prostě flámem pro všechny,“ řekl za pořadatele Vratislav Jarmar.

Překvapení na šumperské kandidátce ČSSD: Lídrem Radovan Vrba

Zpravodajství, 6. září 2017, 08:00, redakce, placená reklama
Překvapení na šumperské kandidátce ČSSD: Lídrem Radovan Vrba Nové tváře ze Šumperska na kandidátce ČSSD do podzimních parlamentních voleb. „Naše strana má širokou základnu a ta se rozhodla ukázat, že máme co nabídnout,“ říká Radovan Vrba, volební lídr sociálních demokratů v našem okrese. Proč se rozhodl vzít na sebe nelehký úkol okresního lídra? Přečtěte si rozhovor, ve kterém vám Radovan Vrba představuje sebe, své kolegy a volební priority.

Bušínská pouť podeváté

Zpravodajství, 5. září 2017, 18:00, redakce
Bušín - Tradičně druhou sobotu v září připravuje Sbor dobrovolných hasičů v Bušíně kulturně-společenskou akci pro malé i velké – Bušínskou pouť. Akce je tentokrát ve znamení devítek - uskuteční se 9. 9. a podeváté. Vše odstartuje oficiálně ve 14 hodin v areálu na Kořínku.

Centrum města uzavřely opravy silnic

Zpravodajství, 5. září 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Centrum města uzavřely opravy silnic Zábřeh - Na zdržení a dopravní komplikace by se měli připravit řidiči projíždějící Zábřehem. V centru města totiž odstartovaly práce spočívající v celoplošné opravě komunikací. To s sebou nese řadu objížděk a změn v dopravní obsluze. Ohlášená doba trvání prací je do 5. října.

Jirka Pitrýs: „Jeseníky mě přitahují, poznávám lokality a příběhy lidí v nich.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 5. září 2017, 12:30, Hana Písková
Ovčárna, Šumperk - Nerada dělám rozhovory prostřednictvím e-mailů, ale v tomto případě jsem ráda učinila výjimku. Člověka, který mi odpovídal v minulém týdnu na otázky, jsem poznala už v devadesátých letech jako mandolinistu šumperské kapely Rampa Music a v této škatulce mi i docela dlouho zůstal. Teprve později jsem zjistila, že je to člověk, který miluje hory a kromě běžné práce v obchodě se sportovním zbožím je členem Horské služby Jeseníky. Od roku 2009 už pracuje naplno pro horskou službu jako záchranář – terénní pracovník na Ovčárně. Jirkovi Hejtmánkovi nikdo z blízkých lidí neřekne jinak, než Pitrýs. Pod tímto jménem bude také už od 6. září v galerii kina Retro v Zábřehu poprvé vystavovat svoje fotografie. Výstava nese název Pohledy z Pradědu a okolí.

Strážníků je pořád málo. Policie je zoufalá

Zpravodajství, 5. září 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Ani přes opakované výzvy a několikerá výběrová řízení se zatím nedaří navýšit počet strážníků v Šumperku. Na poslední inzerát města se přihlásili pouze dva zájemci, přijímacím sítem prošel jeden muž.

Prokletá budova asi změní majitele

Zpravodajství, 5. září 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperská radnice se možná brzy rozloučí s budovou, která je černou dírou na peníze a jež vyrobila takové skandály, kvůli kterým začali lidé pochybovat o transparentním fungování města. Řeč je o hotelu Sport. Podle aktuálních informací má o objekt zájem investiční skupina napojená na zdravotnictví. Až dosud si problémovou stavbu nechtěl nikdo pronajmout, natož koupit. Zařízení zatím provozuje městská firma Podniky města Šumperka.

Z policejní linky - 35. týden

Zpravodajství, 3. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 35. týden
 • Neúspěšný zloděj
 • Opilý řidič
 • Neplatí výživné na své děti
 • Při nákupu nedávala pozor
 • Nehoda motorkáře
 • Odcizil dvojkolo
 • Ukradl vrtačku
 • Dopravní nehoda
 • Kradl v supermarketu
 • Podváděl při půjčce
 • Odcizil přenosné WC
 • V budově poškodil čidla
 • Poničil tři vozy
 • Bezpečnostní opatření Hazard, alkohol a děti
 • Jel příliš rychle


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.