ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Srpen 2019

Vojtěch Král na mistrovství světa: sedm vteřin od štafetové medaile

Sport, 28. srpna 2019, 19:00, Petr Fišer
Vojtěch Král na mistrovství světa: sedm vteřin od štafetové medaile Norsko – Vojtěch Král sahal po medaili z mistrovství světa. Orientační běžec ze šumperské Severky byl důležitou součástí závěrečné štafety, v níž česká trojice zaznamenala pozoruhodný výsledek. Na sever Evropy odcestoval i Marek Minář z Horních Studének.

Šampionát zabarvený do zlaté a stříbrné! Produktivní soubor ze Šumperka umí čarovat

Sport, 28. srpna 2019, 16:00, téma MAŽORETKY, Petr Fišer
Šampionát zabarvený do zlaté a stříbrné! Produktivní soubor ze Šumperka umí čarovat Maďarsko – Tahle parta umí vyčarovat velké věci. Šestnácté mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu skončilo z pohledu tanečního souboru KK-Dance Šumperk dalším obrovským úspěchem zabarveným do zlata a stříbra. Z patnácti startů vykouzlil čtrnáct medailových výsledků

Fotbalové Vikýřovice dál válí, z pozice soutěžního nováčka stále plní na sto procent

Sport, 28. srpna 2019, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové Vikýřovice dál válí, z pozice soutěžního nováčka stále plní na sto procent Nový Malín – Spanilá jízda vikýřovických fotbalistů po návratu do krajské soutěže je stále aktuální. Svěřenci Jiřího Silného potvrdili, že jim venkovní zápasy svědčí, a na konto si připsali už třetí suverénní vítězství. Po Loučné a Štítech přehráli i Nový Malín.

10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy

Zpravodajství, 28. srpna 2019, 11:00, redakce, placená reklama
10. Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a 30. Pochod k prameni Moravy Ideální dobou, kdy vyrazit do hor, je babí léto. To je na horách nejkrásněji. A právě v měsíci září se na Staroměstsku koná oblíbená turistická akce, která je certifikovaným zážitkem JESENÍKY originální produkt – Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a Pochod k prameni Moravy. Letos je o to významnější, že se koná již 10. ročník Výstupu a 30. ročník Pochodu k prameni Moravy.

Zábřežský orchestr v Číně opět úspěšně. Zahrál hned na dvou mezinárodních festivalech dechových hudeb

Kultura, 28. srpna 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřežský orchestr v Číně opět úspěšně. Zahrál hned na dvou mezinárodních festivalech dechových hudeb Zábřeh – Mladí muzikanti z Dechového orchestru Zábřeh pobývali ve dnech 7. až 19. srpna na druhé straně zeměkoule. V Číně reprezentovali jako jediné těleso z České republiky hned na dvou festivalech – v Pekingu a Rizhau. Prestižní pozvání přišlo po úspěšném vystupování v Šanghaji v roce 2015.

David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ROZHOVOR

Kultura, 28. srpna 2019, 07:00, Vladimíra Bartoňová
David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ Zábřeh – Rockový zpěvák, skladatel a bubeník David Koller se po roce vrací do Zábřeha. V rámci hudebního Flám festu se v sobotu 7. září představí se speciálně seskládanou kapelou.

Jedni chtějí klid, druzí zábavu. Mohelnice řeší hlučné festivaly

Zpravodajství, 27. srpna 2019, 15:00, Hana Písková
Mohelnice – Letní hudební produkce ruší spánek lidí bydlících nedaleko městských sadů v Mohelnici. Návrh na změnu vyhlášky, která by pořadatele takových akcí usměrnila, v místním zastupitelstvu neprošel.

Kola v Šumperku dostanou syntetickou DNA. Má odradit zloděje

Zprávy, 27. srpna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Unikátní technologii pro ochranu kol před zloději už brzy nabídne městská policie v Šumperku. Ta bude lidem na požádání a zdarma označovat bicykly roztokem, který obsahuje takzvanou syntetickou DNA. Její podoba bude zanesena do celorepublikové databáze a ukradené kolo tak bude možné snadno dohledat.

Ochranáři zvířat v šoku! Desítky krav uhynuly hladem

Zpravodajství, 27. srpna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Otřesný případ týrání zvířat vyšetřuje v těchto dnech policie na Šumpersku. V jedné z místních farem totiž došlo k úhynu téměř třiceti krav hladem! Jejich majitelka pro zvířata nezajistila dostatek krmiva. Další kusy museli kvůli jejich špatnému zdravotnímu stavu utratit přímo veterináři.

Z policejní linky - 34. týden

Zpravodajství, 25. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 34. týden
 • Špatně pečovala o zvířata
 • Napadl strážníka i policistu
 • S nožem na tanečním parketu
 • Policisté zadrželi bezohledného řidiče
 • Nehoda na železnici
 • Mizí jízdní kola
 • Řídila v zákazu
 • Poškozené vozidlo
 • Havárie vozidla

Nováček světového šampionátu Karel Rašner: S medailovým umístěním jsem nepočítalROZHOVOR

Sport, 21. srpna 2019, 20:00, Petr Fišer
Nováček světového šampionátu Karel Rašner: S medailovým umístěním jsem nepočítal Šumperk – Na svém premiérovém mistrovství světa nemínil plnit roli ustrašeného nováčka. Jak později vyplavalo na povrch, zábřežský kanoista KAREL RAŠNER představoval pravý opak. Z divoké vody vylovil tři stříbrné a dvě bronzové medaile a nejlepším možným způsobem reprezentoval nejen Českou republiku, ale i klub KK Postřelmov. S nelehkým přechodem mezi starší a zkušenější juniory si poradil až neskutečně.

Nově stanovený rekord Jeseníků! Na letošní Výzvě se „urodilo“

Sport, 21. srpna 2019, 17:00, Petr Fišer, Patrik Pátek
Nově stanovený rekord Jeseníků! Na letošní Výzvě se „urodilo“ Červenohorské sedlo – Někdejší cyklista pražské Dukly a Favoritu Brno Dominik Chlupáč a jeho parťák Tomáš Klimša. Předposlední zastávka Rock Point – Horské výzvy v Jeseníkách měla zasloužené vítěze. Dvojice, která po jednom boku tvrdila muziku vůbec poprvé, se „prokoncertovala“ do cíle na Červenohorském sedle v rekordním čase.

Nejsou góly, není bodová úroda. Mohelnice doma neskórovala a musela přijmout bolavou porážku

Sport, 21. srpna 2019, 15:18, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Nejsou góly, není bodová úroda. Mohelnice doma neskórovala a musela přijmout bolavou porážku Zábřeh – Je to jednoduché jako facka. Pokud nedáte branku, můžete na vítězství pomýšlet jen stěží. Nejsou góly, není bodová úroda. Fotbalisté Mohelnice dobývali zábřežskou svatyni marně a v prestižní okresní řežbě nejvěrnější příznivce vůbec nepotěšili.

Flám fest slibuje pořádnou hudební jízdu Vystoupí David Koller, Anna K. nebo písničkář Pokáč

Kultura, 21. srpna 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Flám fest slibuje pořádnou hudební jízdu Vystoupí David Koller, Anna K. nebo písničkář Pokáč Zábřeh – Místní hudební festival Flám fest sice vypukne na zdejším bazénu až v sobotu 7. září, levnější vstupenky si ale mohou zájemci pořídit už jen do konce srpna.

Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava

Kultura, 21. srpna 2019, 08:00, vavka
Nezapomeňme na listopad ´89. V Zábřehu ho připomíná výstava Zábřeh – Ještě do pondělí 26. srpna si lidé mohou připomnět události listopadu roku 1989. Zprostředkovávají jim je pamětnici na výstavních panelech, umístěných v centru města. Přes rozdíly věku, vlastního osudu i zkušeností, se shodují v jednom: dlouhé roky si neuměl nikdo představit, že by se ve svém rodném Československu, dočkal vytoužené svobody. Všichni se proto rozhodli o své pocity podělit a tím osobně přispět k tomu, abychom o demokracii v naší zemi už nikdy nepřišli.

Kulturní dům v Brníčku patří po letech znovu obci

Zpravodajství, 20. srpna 2019, 19:00, hap
Brníčko – Zchátralou budovu kulturního domu v Brníčku vlastní po třiceti letech znovu obec. Získala ji ve veřejné dražbě za zhruba 600 tisíc korun. O tom, jestli dům nechá opravit nebo zbourat, rozhodne místní zastupitelstvo na svém zasedání příští měsíc.

Anna Bartošová: „Hledáme v regionu nadšené pedagogy!“ROZHOVOR

Zpravodajství, 20. srpna 2019, 15:00, BH
Anna Bartošová: „Hledáme v regionu nadšené pedagogy!“ Okres – Čtvrtým rokem řídí na Hanušovicku a Zábřežsku projekt pro zvyšování kvality vzdělávání, který výrazně ovlivňuje životy pedagogů, rodičů i jejich dětí. Jenže to nejde bez aktivního přístupu všech zapojených. Díky zarputilé práci se už povedlo do venkovských škol dostat sdíleného rodilého mluvčího, učitele, který rozmluví i ty nejzatvrzelejší nemluvy. O tom, co se ještě povedlo a co naopak nejde tak, jak by si představovala, hovoří hlavní manažerka projektu MAP Zábřežsko Anna Bartošová.

Vesnické prodejny nezavřou. Ztrátu jim uhradí obce i kraj

Zpravodajství, 20. srpna 2019, 11:00, jak
Okres – Velký zájem zaznamenal Olomoucký kraj o nové dotace, které kryjí ztrátový provoz malých vesnických prodejen. Ty by bez finančních příspěvků zkrachovaly, což by značně zkomplikovalo život hlavně starším lidem, kteří nemají šanci zajet si nakoupit do větších měst.

Město chystá velký bytový třesk

Zpravodajství, 20. srpna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Ani jeden vybudovaný městský bytový dům a žádný nový byt, jen dvacet stavebních parcel – tak vypadala podpora bydlení ze strany šumperské radnice v uplynulých pěti letech. Nový ambiciózní plán města počítá s tím, že v dalších třech rocích nabídne soukromým stavebníkům desítky parcel.

Z policejní linky - 33. týden

Zpravodajství, 18. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
 • Poškodil několik vozidel
 • Opilý traktorista způsobil dopravní nehodu
 • Pomoc se ztotožněním podezřelého
 • Střet s koněm
 • Podezřelého policisté eskortovali přímo do věznice
 • Opilý cyklista
 • Spadla klec
 • Se zákazem řízení si těžkou hlavu nedělal
 • Vyhrožoval matce
 • Řádně nepřispívá na děti
 • Nezodpovědní řidiči
 • Havárie vozidla u Jestřebí

Loučící se Radoslav Kováč: Fotbal jsem vždycky milovalROZHOVOR

Sport, 14. srpna 2019, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Loučící se Radoslav Kováč: Fotbal jsem vždycky miloval Loučná nad Desnou – Pan Dobrá nálada. Pohodář, co rozdává úsměvy na všechny strany. Vtipálek, jehož originální pozdravy, oslovení a průpovídky vždycky pobaví. A hlavně výborný „plejer“ s úctyhodným klubovým i reprezentačním rodokmenem, jenž vystoupal na nejvyšší sportovní level z loučenské periférie… RADOSLAV KOVÁČ na prahu čtyřicítky zamával hráčské kariéře. Symbolicky na vesnickém stadiónu, kde úspěšnou éru odstartoval. „Fotbal jsem vždycky miloval,“ svěřoval se exkluzivně Týdnu.

První „letní“ hokej proti slovenskému Martinu. Fanoušci si v sezóně připlatí, vstupné podraží

Sport, 14. srpna 2019, 14:30, téma HOKEJ, Petr Fišer
První „letní“ hokej proti slovenskému Martinu. Fanoušci si v sezóně připlatí, vstupné podraží Šumperk – Polsko, Česko, Maďarsko a ve čtvrtek protivník ze Slovenska. Sérii mezinárodních konfrontací šumperských hokejistů zkraje přípravného období okoření zajímavý „federální“ souboj proti Martinu.

Blues Alive 2019 se ponese ve znamení velkých ženských hlasů i mistrovských kytaristů

Zpravodajství, 14. srpna 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Blues Alive 2019 se ponese ve znamení velkých ženských hlasů i mistrovských kytaristů Šumperk – Šumperský Blues Alive je největší mezinárodní festival svého žánru ve střední Evropě. Od svého začátku v roce 1996 představuje jak absolutní legendy blues, tak jeho současné největší hvězdy a také vyhledává čerstvé domácí a zahraniční objevy. Ty pak zprostředkovává českým i zahraničním posluchačům, jichž se do města o festivalovém víkendu sjíždí stále více. Jinak tomu nebude ani při letošním 24. ročníku, který se uskuteční 14. až 16. listopadu tradičně v šumperském Domě kultury.

Do Šumperka přijede legiovlak, v regionu má pouze 4 zastávky

Kultura, 14. srpna 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Do Šumperka přijede legiovlak, v regionu má pouze 4 zastávky Šumperk – Šumperské vlakové nádraží se stane další zastávkou legionářského vlaku, putujícího od května 2015 po městech České republiky. Poprvé budou moci zájemci do jeho expozic nahlédnout v úterý 20. srpna. Následující dny bude vlak přístupný zdarma každý den až do 25. srpna, vždy ve všední dny od 8 do 18 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Pacient dostal chuť na pivo. Ze špitálu utekl rovnou do hospody

Zpravodajství, 13. srpna 2019, 16:00, bav
Zábřeh – Úsměvný příběh se šťastným koncem přinesl zábřežským městským strážníkům začátek druhého prázdninového měsíce. V baru při vstupu na hráz rybníka Oborník řešili začátkem srpna hosta, který přišel na pivo bez peněz a v nemocničním županu. Na netradičního hosta upozornila policii obsluha, která podle oblečení usoudila, že by nemuselo být něco v pořádku.

„Aktivní ženy 55+“ a Podnikatelský venkovský akcelerátor „Máš na to“

Zpravodajství, 13. srpna 2019, 15:46, redakce, placená reklama
Na Šumpersku se rozjíždí druhý běh projektů pro nezaměstnané, které budou zahájeny na podzim tohoto roku (září/říjen 2019). „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC.

Bludov má tabuli rodáků. Vyrobili ji ze starého dubu

Zpravodajství, 13. srpna 2019, 12:00, hap
Bludov – Originální památník – tabuli rodáků má od poloviny prázdnin Bludov. Neplní jen funkci uměleckého prvku, ale má sloužit i jako místo odpočinku, setkávání nebo další lákadlo pro turisty.

Italské manželství na radnici – koalice pracuje, ale je rozhádaná

Zpravodajství, 13. srpna 2019, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už i vrabci na střeše si v Šumperku štěbetají o tom, že vztahy mezi radniční koalicí jsou napjaté k prasknutí. Šumperákům, ANO 2011 i sdružení Pro Šumperk se sice daří prosazovat programové prohlášení, ale jen s velkými obtížemi. Zatím poslední roztržka se strhla kvůli svolání koaliční rady.

Z policejní linky - 32. týden

Zpravodajství, 11. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Nesměl řídit vozidlo
 • Ukradené kolo
 • Při nakupování přišel o notebook
 • Střety s nákladními vozidly
 • Krádež peněženky
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Opilá řidička
 • Odcizil peněženku

Ten, co fotbalem žije… Šumperk jde do divizní sezóny s novým trenérem, který touží po zlepšení na všech frontách

Sport, 7. srpna 2019, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Ten, co fotbalem žije… Šumperk jde do divizní sezóny s novým trenérem, který touží po zlepšení na všech frontách Šumperk – Fotbalem žije. Fotbal řeší každý den. Fotbalem „nakazil“ obě děti. Fotbal, fotbal a zase fotbal. Jsou chvíle, kdy ZDENĚK OPRAVIL nemyslí na nic jiného. Speciálně poté, co nově zodpovídá za výkony a výsledky šumperského áčka. U mužské posádky vystřídal jiného klubového odchovance Bohdana Hecla.

Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody

Sport, 7. srpna 2019, 14:00, Petr Fišer
Rašnerova famózní premiéra! Na mistrovství světa uspořádal medailové hody Bosna a Hercegovina – Famózně odvedená práce. Nic trefnějšího se na to říct nedá. Několikanásobný mistr republiky v žákovských a dorosteneckých kategoriích a vítěz Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě Karel Rašner mladší přivezl ze světového šampionátu juniorů neuvěřitelných pět medailí!

Mladí nezaměstnaní mají šanci získat pracovní zkušenosti ve Španělsku nebo ve Skotsku. Dlouhodobě nezaměstnání mají možnost se znovu zapojit na trh práce

Zpravodajství, 7. srpna 2019, 11:00, redakce, placená reklama
Centrum pro komunitní práci Severní Morava v současné době rozjíždí realizaci nového projektu „Začít znovu II. - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež“ a poslední běh již realizovaného projektu „Nový start pro dlouhodobě nezaměstnané“. Oba projekty mají odlišnou cílovou skupinu i aktivity, ovšem cíl mají společný - usnadnit znevýhodněným skupinám obyvatel vstup na trh práce a zároveň se na tomto trhu dlouhodobě udržet.

Zábřežáci zahrají Pekingu i z Velké čínské zdi

Kultura, 7. srpna 2019, 09:00, bav
Zábřeh – Mladí zábřežští muzikanti jsou úspěšní nejen doma. Důkazem je letošní třetí zahraniční výjezd. Pozvání do Číny na mezinárodní hudební festival v Pekingu a v Rizhau přišlo v listopadu loňského roku přímo od prezidenta festivalu, který byl nadšený reprezentací v Šanghaji v roce 2015. Vzápětí se přidala i 750 kilometrů vzdálená čínská provincie Rizhao.

Dobrofestival nabídne skvělou hudbu, zážitky i noc pod širákem

Kultura, 6. srpna 2019, 19:00, Hana Písková
Šumperk, Krásné – První ročník Dobrofestivalu se odehraje už tento pátek a sobotu v autokempu na Krásném. Festival je poděkování všem, kteří pomáhají dobrým věcem. Na programu jsou koncerty, bohatá gastro zóna i trampská noc s kytarami pod širákem.

Stavba bazénu jede podle harmonogramu. Otvírat se bude příští rok

Zpravodajství, 6. srpna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Oprava krytého bazénu v Šumperku běží podle plánu. Minulý týden o tom informovalo vedení šumperské radnice. Projekt za zhruba 160 miliónů korun, jehož start byl odložen kvůli odvolání jednoho z neúspěšných žadatelů o zakázku, skončí příští rok na jaře.

Test selhal. Most překvapil

Zpravodajství, 6. srpna 2019, 09:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou – Řízenou destrukci mostu v Petrově nad Desnou naplánovalo Ředitelství silnic a dálnic na konec července. Současně přizvalo vědce z ČVUT, aby při zátěžových zkouškách otestovali unikátní technologii. Konstrukce, která byla podle odborníků v havarijním stavu a hrozilo její zřícení, ale zvládla zátěžovou zkoušku na výbornou – unesla 455 tun. To je daleko víc, než výpočty předpokládaly.

Z policejní linky - 31. týden

Zpravodajství, 4. srpna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Ve Stříbrnicích hořel traktor
 • Ze zahrady zmizel motocykl
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Řídil i přes zákaz
 • Krádež koberce
 • Poničený automobil
 • Motorkář nezvládl řízení


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.