ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Srpen 2018

Je radost přijít ráno do kabiny, těší kouče Draků Jozefa Zavadila

Sport, včera, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Je radost přijít ráno do kabiny, těší kouče Draků Jozefa Zavadila Šumperk – I když je letní příprava na ledě v případě šumperských hokejistů teprve v raném stádiu, jejich trenér Jozef Zavadil překypuje pozitivní energií. „Věřím, že to bude dobré. Dokonce jsem o tom přesvědčený,“ hlásil spokojeně po skončení přátelského utkání s Porubou.

Velké Losiny naložily neškodné Mohelnici, okresního rivala smetly za poločas

Sport, včera, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Velké Losiny naložily neškodné Mohelnici, okresního rivala smetly za poločas Velké Losiny – Ještě to ani zdaleka není ono. Fotbalisté Mohelnice při obnovené premiéře v krajském přeboru uhráli doma jen bod a při první venkovní konfrontaci se nechali krvavě zbičovat Velkými Losinami. Kdo předpokládal těsnou bitvu o každý míč a dramatický průběh do poslední vteřiny, nestačil valit oči.

Místo Terazkyho zkušení jezdci, aneb Jak dobýt okruh v Nepomuku

Sport, včera, 13:00, Petr Fišer
Místo Terazkyho zkušení jezdci, aneb Jak dobýt okruh v Nepomuku Nepomuk – Časům, kdy na Zelené hoře bylo slyšet majora Terazkyho, už dávno odzvonilo. I tak je Nepomuk stále v kurzu. A to zejména v létě, kdy ožívá zvuky závodních silničních motocyklů.

Festival Džemfest mění program

Kultura, včera, 10:00, Jan Kratochvíl
Festival Džemfest mění program Šumperk – Vleklé zdravotní problémy jsou důvodem, proč mladý zpěvák Sebastian zrušil účast na 19. ročníku festivalu Džemfest. Akce se uskuteční 19. října v Domě kultury Šumperk. Sebastiana nahradí zpěvák Jakub Děkan, jehož videoklipy provází na internetu obrovská sledovanost. Dále se mohou návštěvníci těšit na kapely Chinaski, O5 a Radeček, Vlny a Hra‘n‘ice.

Varhanní koncert v Mohelnici zakončí Fantazie na svatováclavský chorál

Kultura, včera, 07:00, ok
Mohelnice – Vynikající varhaník, dirigent a také pedagog Petr Vacek připravuje na úterý 21. srpna koncert před „domácím“ publikem. Učitel základní umělecké školy v Mohelnici vystoupí v kostele sv. Tomáše Becketa.

Tečku za Létem u zámku napíší dvě filmové komedie

Kultura, 14. srpna 2018, 20:00, Ondřej Polák
Tečku za Létem u zámku napíší dvě filmové komedie Zábřeh – Následující dva srpnové čtvrtky bude pokračovat prázdninový festival Léto u zámku, a to filmovými večery pod otevřeným nebem.

Ulice zaplní pestrobarevný rej

Kultura, 14. srpna 2018, 17:00, ok
Ulice zaplní pestrobarevný rej Šumperk – Lidové tance a obyčeje z různých koutů světa budou moct tento týden obdivovat obyvatelé Šumperka. Ve středu 15. srpna vypukne 28. ročník věhlasného Mezinárodního folklorního festivalu.

Díky nové dráze ubylo hluku. Letadlům stačí kratší rozjezd

Zpravodajství, 14. srpna 2018, 14:00, jak
Díky nové dráze ubylo hluku. Letadlům stačí kratší rozjezd Nový Malín – Menší hluk ze startujících letadel je největším přínosem nové zpevněné dráhy, kterou už několik týdnů využívají letci šumperského aeroklubu. Investici za několik miliónů korun zaplatila šumperská radnice.

Rostoucí platy? Často jenom iluze

Zpravodajství, 14. srpna 2018, 10:40, jak
Okres – Ačkoli podle Českého statistického úřadu (ČSU) rostou platy v našem regionu už několikátým rokem v řadě a atakují hranici sedmadvaceti tisíc korun hrubého, realita je mnohdy jiná. Průměrné mzdy v okrese jsou stále jedny z nejnižších v Česku a lidé zde často pracují za minimální mzdu.

Čtrnáct miliónů za hotel Sport

Zpravodajství, 14. srpna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Čtrnáct miliónů za hotel Sport Šumperk – V Šumperku se blýská na lepší časy, alespoň co se týče hotelu Sport. Ten v současné době provozuje město prostřednictvím firmy Podniky města Šumperka (PMŠ). O budovu má zájem nový investor a radnici za ni nabízí čtrnáct miliónů korun.

Z policejní linky - 32. týden

Zpravodajství, 12. srpna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Upozornil na sebe rychlou jízdou
 • Vloupal se do půdní kóje
 • Havárie cyklisty s tragickými následky
 • Přehlédl jedoucí automobil
 • Smyk na mokré vozovce
 • Vloupání do rekreačního objektu
 • Nedočkala se zboží, ani vrácení peněz
 • Částí vozu přejel do protisměru
 • Nevyzpytatelná zvěř
 • Odcizený model auta
 • Zaměřeno na řidiče
 • Hledání účastníka a svědky dopravní nehody

Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů

Sport, 8. srpna 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Hořeli jako papír! Fotbalisté Šumperka dostali v domácím utkání pět gólů Šumperk – Zatímco nezaujatý divák se královsky bavil, trenérovi šumperských fotbalistů vstávaly hrůzou vlasy na hlavě. Dostat v domácím utkání pět gólů? To se jen tak nevidí. Krajně nespokojený Bohdan Hecl nemohl v některých pasážích nedělního zápasu uvěřit vlastním očím.

Divadlo vstoupí do sezóny v novém

Kultura, 8. srpna 2018, 15:00, Ondřej Polák
Divadlo vstoupí do sezóny v novém Šumperk – Jsme naživo! To je nové heslo Divadla Šumperk, pod kterým představuje přehled titulů pro nadcházející sezónu 2018/19. Výstižný slogan avizuje kromě atraktivního dramaturgického plánu také snahu divadla oživit způsob, jak se prezentuje veřejnosti.

Rapotín zaplní pestrobarevné květiny

Kultura, 8. srpna 2018, 13:00, ok
Rapotín zaplní pestrobarevné květiny Rapotín – Věhlasná výstava mečíků v Rapotíně nabídne letos svůj 56. ročník. Tradiční akce láká nejen na dechberoucí prezentaci květin a aranžovaných kytic, ale také na bohatý doprovodný program.

Hokejoví Draci jsou na ledě. Vladimír Velčovský odmítl licenci na první ligu

Sport, 8. srpna 2018, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci jsou na ledě. Vladimír Velčovský odmítl licenci na první ligu Šumperk – Kdyby se hledalo útočiště, kde bylo v předešlých parných dnech nejpříjemněji, zimní stadión by patřil k hlavním adeptům na prvenství. Je to tady! Hokejová sezóna se pomalu rozjíždí a v Šumperku tomu není jinak. Draci jsou na ledě od prvních srpnových dnů.

Tréninková morálka? Nejhorší za celou dobu, hudroval kouč Dietos Jan Kolařík

Sport, 8. srpna 2018, 08:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Tréninková morálka? Nejhorší za celou dobu, hudroval kouč Dietos Jan Kolařík Šumperk – „Mohli jsme ze sebe vymačkat víc.“ Hrající trenér šumperských Dietos Jan Kolařík při ohlédnutí za minulou sezónou ve třetí lize nešetřil kritikou směřovanou do vlastních řad. Mužstvo hrající soutěž v americkém fotbalu si přitom po dlouhé době vyzkoušelo, jak šmakuje nevšední utkání ve vyřazovací části.

Nejvíc lidí usiluje o radnici v Šumperku, v Zábřeze je naopak zájem nejnižší v historii

Zpravodajství, 7. srpna 2018, 13:00, ok, bav
Region – V úterý 31. července vypršel termín pro podání kandidátních listin pro podzimní komunální volby. V našem regionu pocítí největší konkurenci politici v Šumperku. Do voleb se tam přihlásilo 15 stran a hnutí, což je nejvíce ze všech měst v celém Olomouckém kraji. O možnost podílet se na chodu města na další čtyři roku se bude ucházet řada místních sdružení, mezi nimi také nové sdružení Šumperáci.

Šumperská knihovna zahájila velké stěhování

Zpravodajství, 7. srpna 2018, 10:00, hap
Šumperská knihovna zahájila velké stěhování Šumperk – Městská knihovna Šumperk se v těchto dnech stěhuje do nových prostor někdejší základní školy. První zářijový den uvítá v nové budově první návštěvníky. Díky novým podmínkám plánují knihovníci v různých časech dne akce pro různé věkové skupiny.

Sobotín se dočkal. Unikátní památka přestane chátrat

Zpravodajství, 7. srpna 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Sobotín se dočkal. Unikátní památka přestane chátrat Sobotín – Mauzoleum rodiny Kleinů v Sobotíně se po mnoha letech dočká náročné rekonstrukce. Stavební práce zajistí, aby se výjimečná architektonická stavba zachovala i pro příští generace a současným návštěvníkům nespadla na hlavu. Restaurátoři už se záchrannou operací začali.

Z policejní linky - 31. týden

Zpravodajství, 5. srpna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Násilím vzal, co mu nepatřilo
 • Alkohol za volantem
 • Střet vozidla s cyklistou
 • Odcizené jízdní kolo
 • Chtěl nocovat na komíně
 • Podnapilí řidiči skončili v cele
 • Ze stavební buňky zmizelo nářadí
 • Střet motocyklu s vozidlem

Na detailu záleží, ale je třeba ho vidět!

Sport, 2. srpna 2018, 15:59, redakce, placená reklama
Na detailu záleží, ale je třeba ho vidět! Hledáte profesionální oční optiku? Pokud ano, navštivte nově otevřenou pobočku OPTIKA STLOUKAL v Šumperku na Langerově ulici 23. Služby zbrusu nové optiky můžete využívat od 1. srpna letošního roku.

Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovanceROZHOVOR

Sport, 1. srpna 2018, 19:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovance Mohelnice – Důležitá součást funkcionářského týmu a nového výkonného výboru. Sportovní manažer, hlavní trenér, stále i aktivní hráč a správce stadiónu. Výčet funkcí, které zastává ROMAN KUBA, je od léta úctyhodný. Mohelnický srdcař znovu dokázal, že mu osud mateřského klubu není lhostejný. Přestože měl nabídky ze zajímavých fotbalových adres a destinací, zůstal mu věrný i po pádu do krajského přeboru.

Tenista Ondřej Niče dál válí, za velkou louží zanechává výraznou stopu

Sport, 1. srpna 2018, 17:00, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče dál válí, za velkou louží zanechává výraznou stopu Spojené státy – Jeho příběh je skvělou reklamou na sny proměněné ve skutečnost. Odchovanec tenisového Šumperka Ondřej Niče dál válí za velkou louží a sbírá jeden úspěch za druhým.

„Kvalita soutěží je čím dál horší,“ nebojí se otevřené kritiky trenér Jindřichova František Olbort

Sport, 1. srpna 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Jindřichov – Nechodí kolem horké kaše, nebojí se odložit růžové brýle. Trenér jindřichovských fotbalistů FRANTIŠEK OLBORT si stojí za svým. „Kvalita soutěží je čím dál horší. Není kde brát,“ netajil kritický pohled na věc zkušený harcovník.

Výstava odpovídá na otázku, zda Sissi pobývala v Jeseníkách

Kultura, 1. srpna 2018, 10:00, tyč
Šumperk – V Hollarově galerii šumperského muzea je od minulého týdne k vidění nová expozice s názvem Historie v kamenech.

Ušetřete čas a síly se StuJob

Kultura, 1. srpna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Ušetřete čas a síly se StuJob Potřebujete pomoci s prací doma či na zahradě? V Šumperku vznikl revoluční projekt, který Vám ušetří čas i sílu, díky StuJob bude Váš život jednodušší. Můžete si objednat studenta, který k Vám přijde vykonat téměř jakoukoliv práci od zastřihávání stromků, sekání trávníku, umývání oken po kompletní úklid domácnosti. Vyzpovídali jsme jeho zakladatele Daniela Sojáka a Víta Hromka, abychom Vám čtenářům přinesli informace o této užitečné novince.”

Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze

Kultura, 1. srpna 2018, 07:00, Ondřej Polák
Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze Zábřeh – Také v srpnu nabídnou čtvrteční večery v amfiteátru na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muziku a také dvě filmové projekce pod širým nebem.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).