ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Srpen 2017

„Spartanka“ Tereza Havránková: Jdu do toho, i kdybych ze sebe měla sedřít kůži!

Sport, 30. srpna 2017, 15:00, Petr Fišer
„Spartanka“ Tereza Havránková: Jdu do toho, i kdybych ze sebe měla sedřít kůži! Litovel, Šumperk - Byla to „láska na první pohled“. Jakmile na vlastní oči viděla, co jeden z nejpopulárnějších překážkových závodů na světě obnáší, okamžitě se chtěla stát jeho aktivní součástí. Velkou premiéru, na kterou hned tak nezapomene, si odbyla o víkendu v Litovli. Společně s ní zamířilo na stejné místo několik tisíc podobně zapálených nadšenců z celého světa.

Kluci ze sebe vymačkali maximum, těšilo trenéra Hecla. Šumperští fotbalisté vyhráli poprvé v sezóně

Sport, 30. srpna 2017, 13:00, Petr Fišer
Kluci ze sebe vymačkali maximum, těšilo trenéra Hecla. Šumperští fotbalisté vyhráli poprvé v sezóně Šumperk - Jeden bod na kontě a černé myšlenky po výprasku v Polné. Situace, do níž se na začátku sezóny dostali fotbalisté Šumperka, jim nemohl nikdo závidět. Před nedělním zápasem si na sebe ušili bič tím, že museli bezpodmínečně vyhrát.

Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku

Kultura, 30. srpna 2017, 11:00, Ondřej Polák
Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku Šumperk - V sobotu 9. září proběhne v Šumperku sedmá PechaKucha Night. Celosvětově úspěšný formát, pocházející z Japonska, do Šumperka importoval Šumperský okrašlovací spolek. Deset osobností z nejrůznějších oborů lidské činnosti má k dispozici přesně vymezený čas a prostor. Každý může ukázat pouze dvacet obrázků a mluvit o nich vždy dvacet vteřin.

Univerzita třetího věku se zaměří na cestování

Kultura, 30. srpna 2017, 08:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Také pro školní rok 2017/2018 připravuje kulturní dům v Zábřeze vzdělávací projekt určený pro seniory a invalidní důchodce každého věku. Virtuální univerzita třetího věku je určena pro všechny, kteří chtějí i v pokročilejším věku smysluplně trávit volný čas.

Léto u zámku zakončí největší smolařka v dějinách

Kultura, 29. srpna 2017, 17:00, Roman Tyčka
Léto u zámku zakončí největší smolařka v dějinách Zábřeh - Poslední akci zábřežského prázdninového festivalu Léto u zámku si mohou příznivci promítání pod otevřeným nebem užít ve čtvrtek 31. srpna. Letní kino jim nabídne pokračování příběhu největší smolařky v dějinách – komedii Dítě Bridget Jonesové.

Oprava zdi je v nedohlednu

Zpravodajství, 29. srpna 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Police - Ačkoli je historická hřbitovní zeď v Polici v havarijním stavu a představuje vážné nebezpečí pro chodce i motoristy, její záchrana se zatím odkládá. Na opravu poškozené stavby chybí peníze. Malá obec milióny korun na záchranu zdi nemá. Ze zdi stále padají kameny na přilehlou silnici.

Libina je při chuti. Chce opravit tribunu

Zpravodajství, 29. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Libina je při chuti. Chce opravit tribunu Libina - Už několik úspěšných stavebních akcí má za sebou a na další se chystá Libina. Její nový plán je ambiciózní. Za desítky miliónů korun by ráda opravila ztrouchnivělou tribunu na stadiónu Dr. Urbáška.

Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát

Zpravodajství, 29. srpna 2017, 07:00, jak
Turistů v regionu přibylo a chtějí zde více spát Šumperk - Dobrá zpráva pro hoteliéry, provozovatele penziónů a turistický ruch vůbec - počet návštěvníků, kteří letos do našeho regionu zamířil, opět narostl. A co je neméně důležité, přibylo také těch, kteří zde stráví déle než jeden den.

Z policejní linky - 34. týden

Zpravodajství, 27. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 34. týden
 • Zadržen při vloupání
 • Policisté zadrželi hledaného
 • Přehlédla auto
 • Vloupal se do kůlen
 • Zneužil profil na facebooku
 • Ukradl elektrocentrálu
 • Neplatí na své děti
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Kradl na diskotéce

Silný vítr, hromy a blesky… Výzva v Jeseníkách stála za to

Sport, 23. srpna 2017, 20:00, Petr Fišer
Silný vítr, hromy a blesky… Výzva v Jeseníkách stála za to Červenohorské sedlo - Posedmé v řadě dokázal osamocený běžec se psem vyhrát závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Plzeňský dogtrekař Vlastimil Vágner v Jeseníkách ovládl nejen svoji kategorii, ale stal se i celkovým vítězem královské trati Long. Na Červenohorské sedlo dorazilo šest stovek aktérů, kteří si to mezi sebou rozdali na třech trasách. Velké boje musel svádět také pořadatelský tým, jemuž komplikovalo život nepříznivé počasí. Silný vítr doslova sfoukl celé zázemí a poničil většinu stanů.

Vedení šumperského florbalu nehodlá usnout na vavřínech: Chceme udělat obří skok

Sport, 23. srpna 2017, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Vedení šumperského florbalu nehodlá usnout na vavřínech: Chceme udělat obří skok Šumperk - Na okresní scéně platí za sportovní klub, který v posledních letech zažívá největší progres. Šéfové šumperského florbalu nehodlají usnout na vavřínech a v letošním roce plánují udělat další skok dopředu. „Měl by být vůbec největší v oddílové historii,“ tvrdil odvážně jeden z hrajících funkcionářů a trenérů Jiří Trávníček.

Fotbalové Losiny slavily sedmdesátku, třemi góly přejely Dubicko

Sport, 23. srpna 2017, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové Losiny slavily sedmdesátku, třemi góly přejely Dubicko Velké Losiny - Pozvané hosty, kteří se spokojili s nevalným místem v šedivém koutu, připomínali fotbalisté Dubicka na oficiální oslavě losinské sedmdesátky. Tradiční okresní klub připravil pro své příznivce dvouzápasové odpoledne, jehož součástí bylo utkání starých gard se Šumperkem.

Z Klášterce do Horních Studének za dvanáct minut? ŽÁDNÝ PROBLÉM! Cyklistický rekord na Masnou horu letos odolal

Sport, 23. srpna 2017, 14:00, Petr Fišer
Horní Studénky - Každému běžnému smrtelníkovi se orosí čelo. Pokořit stoupání mezi Kláštercem a Horními Studénkami nedokáže v adekvátním tempu jen tak někdo. Na úseku dlouhém 5,5 kilometru se celkové převýšení blíží vražedné hodnotě kolem 275 metrů. Nejlepší z nejlepších v cyklistické časovce na Masnou horu se ke studénskému kostelu vyškrábou za necelých dvanáct minut!

Invaze nabídne show kapely Rammstein

Kultura, 23. srpna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Invaze nabídne show kapely Rammstein Šumperk - Poslední srpnový pátek se do Pavlínina dvora v Šumperku vrátí oblíbená přehlídka revivalových kapel. Tentokrát si hudební fanoušci zařádí u písní kapel Green Day, Rammstein a Team.

Na Flám fest za dvě stovky, ale pouze do konce srpna

Kultura, 23. srpna 2017, 10:00, Zdeněk David
Na Flám fest za dvě stovky, ale pouze do konce srpna Zábřeh - Už jen několik málo dní bude možné pořídit si vstupenku na vystoupení Petry Janů, kapely Arakain či šumperské „Radečky“ za předprodejní cenu. „Ta činí příznivých dvě stě korun, ale pouze do konce srpna, od září se zvedne o stokorunu,“ upozorňuje Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.

Muzeum pořádá vycházku za netopýry

Kultura, 23. srpna 2017, 08:00, ok
Muzeum pořádá vycházku za netopýry Šumperk - S ohledem na nedávný kuriózní zásah městské policie v Šumperku, která vyháněla hejno netopýrů z panelového domu v Lidické ulici, se jeví jako skvěle načasovaná přednáška o životě netopýrů, kterou tento týden pořádá vlastivědné muzeum.

V Zábřeze je opět rušno

Zpravodajství, 22. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Rekonstrukcí komunikací, chodníků a veřejných prostranství pokračuje zábřežská radnice v započatých investicích, jimiž odstraňuje následky loňské a předloňské rekonstrukce kanalizace.

Houby rostou navzdory suchu

Zpravodajství, 22. srpna 2017, 13:00, hap
Houby rostou navzdory suchu Okres - Šumpersko patří v letošním létě k těm houbařsky příznivějším regionům. Houby rostou zejména kolem Bludova. Mykologové doporučují vyhledávat vlhčí lokality.

Sokol Sudkov nabízí k pronájmu pohostinství

Zpravodajství, 22. srpna 2017, 10:48, redakce, placená reklama
Hospůdka Na Hřišti v Sudkově hledá od 1. ledna 2018 nového nájemce. Zájemci se mohou hlásit do konce září letošního roku.

Provozovatel podezřelé cestovky možná půjde na svobodu

Zpravodajství, 22. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Provozovatel šumperské cestovní agentury Panda Pavel Bojko je možná už v těchto dnech opět na svobodě. Soud ho sice před dvěma týdny poslal do vazby, podle informací Týdne na severu ale Bojko podal proti tomuto kroku odvolání. O problémech cestovky a policejním vyšetřování jsme čtenáře informovali v minulém vydání našich novin.

Šumperk vs. stát: Jde o milióny

Zpravodajství, 22. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Budovu kulturního domu v Šumperku už zdejší radnice odkoupila. Teď je na řadě získání pozemku, který pod ním leží. A v tomto případě bude situace složitější. Stát totiž zpochybňuje posudky města a za parcelu od něj chce šest miliónů korun, tedy třikrát víc, než kolik nabízí radnice. Najít společnou řeč proto bude obtížné.

Z policejní linky - 33. týden

Zpravodajství, 20. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
 • Z traktoru zmizelo 300 litrů nafty
 • Vnikl do domu
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Řídil pod vlivem drog
 • Zaměřeno na řidiče
 • Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do vozidla
 • Připravil ho o notebook
 • Nedával pozor
 • Nenastoupil výkon trestu
 • Podvod při prodeji
 • Řídil i přes zákaz
 • Bezpečnostní opatření na Šumpersku
 • Dívku srazilo auto

Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných

Sport, 16. srpna 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných Morava - To tu ještě nebylo. Ekonomické důvody a nenaplněný rozpočet dohnaly k zásadnímu rozhodnutí další moravský klub. Nováček z Orlové se v minulém týdnu odhlásil ze druhé hokejové ligy a stejně jako v minulé sezóně se musí spokojit s účinkováním v krajském přeboru. Východní divize třetí nejvyšší soutěže tak bude mít jen sedm účastníků!

Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu

Sport, 16. srpna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu Libina - I když se libinští florbalisté proplétali minulou sezónou velmi zdatně od úvodních kol a neustále okupovali přední místa tabulky, klubový vůdce Lukáš Vrána si stál za svým. „Postup? Nic takového nepřipadá v úvahu,“ tvrdil rezolutně před finišem krajské ligy. Jenže čas plyne a názory se mění. Jaká je současnost? Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální soutěž a od divizního Šumperka ji dělí už pouze jedno výkonnostní patro…

Trest za zahozené šance, Zábřeh padl v dobře rozehraném fotbalovém derby na penalty

Sport, 16. srpna 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Trest za zahozené šance, Zábřeh padl v dobře rozehraném fotbalovém derby na penalty Rapotín - Vedli o dva góly a sváteční zápas měli pod kontrolou. Fotbalisté Zábřeha okresní derby v Rapotíně velmi dobře rozehráli, a přestože o rychle získaný náskok přišli, stále byli k vítězství blíž. Jenže doplatili na zahazování šancí, kterých promarnili hned několik. Trest se dostavil, domů si odvezli jen bod.

Petra Janů: „Měla jsem obrovské štěstí.“

Kultura, 16. srpna 2017, 10:00, Michaela Horáková, Roman Tyčka
Petra Janů: „Měla jsem obrovské štěstí.“ Šumperk - Stálice československé populární hudby Petra Janů se v září po pěti letech vrátí do Šumperka a Zábřeha. S novým koncertním programem za doprovodu skupiny Amsterdam vystoupí nejprve na zábřežském festivalu Flám fest v sobotu 9. září a o pár dnů později, v pátek 22. září, se představí také šumperským fanouškům v místním Domě kultury. Jak se zpěvačka na koncerty v našem regionu těší? I na to odpovídá v našem rozhovoru.

Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky

Kultura, 16. srpna 2017, 07:30, tyč
Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky Šumperk - Dramaturgie letošního ročníku Džemfestu se takřka monotematicky zaměřila na písničkářskou tvorbu. Nejenže hlavní festivalový večer v pátek 21. října ovládnou hned čtyři písničkáři Tomáš Klus, Voxel, Peter Aristone a Pokáč, ale jednoho nabídne také doprovodný program. Respektive jednu, v šumperské knihovně totiž v rámci Džemfestu vystoupí Dagmar Voňková.

Šance pro mladé do 25 let! Zapojte se do projektu a nastartujte svoji pracovní kariéru

Zpravodajství, 16. srpna 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Šance pro mladé do 25 let! Zapojte se do projektu a nastartujte svoji pracovní kariéru Hledáte vhodnou práci? Potřebujete pomoci nastartovat pracovní život? Chcete získat nové pracovní zkušenosti? Využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci Severní Morava „Podpora mladých absolventů jako investice do budoucnosti regionu“. Prostřednictvím podpory z Evropské unie pomůžeme mladým lidem uplatnit se na trhu práce na Šumpersku a Jesenicku.

U Rovenska se předvedli špičkoví modeláři

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 16:00, bav
U Rovenska se předvedli špičkoví modeláři Rovensko - Odpolední přehlídkou funkčních modelů oslavili v sobotu 5. srpna zábřežští letečtí modeláři 50 let své existence. Provětrat a ukázat v letu své nejlepší kousky se jich na letiště k Rovensku sjelo několik desítek. Nejmladšímu bylo deset a nejstaršímu 87 let.

Netopýři si spletli dům v Šumperku s jeskyní

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 13:00, jak
Šumperk - Kuriózní zásah mají za sebou šumperští hasiči. Ve středu 9. srpna vyjížděli do domu v Lidické ulici v Šumperku, kde se uhnízdili netopýři. Okřídlené savce museli postupně pochytat a nebylo to vůbec jednoduché. Netopýři se totiž před hasiči důvtipně schovávali.

Lesy mají velký problém. Škůdce se nedaří zastavit

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Kůrovec je při chuti a stromy kvůli němu doslova mizí před očima. Šumperská radnice už proto vydala nařízení, které vlastníkům lesů přikazuje s lýkožroutem aktivně bojovat. Kalamitní situace se po dvou kritických letech rozšířila na další obce a dnes už zasahuje velkou část okresu.

Cestovka končí, provozovatel je ve vazbě

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Policie pokročila ve vyšetřování případu šumperské cestovní agentury Panda, o kterém jsme čtenáře informovali jako první letos v dubnu. Zatímco na jaře vyšetřovatelé mluvili pouze o prověřování této obchodní společnosti, minulý týden si provozovatel cestovky vyslechl obvinění z trestného činu a na příkaz soudce zamířil rovnou do žaláře.

Z policejní linky - 32. týden

Zpravodajství, 13. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Nález munice
 • Dopravní nehody
 • Podvodná cestovní kancelář
 • Nalezli minu
 • Řídil i přes zákaz
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Z bytu zmizela peněženka
 • Poškodil dům

Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ

Sport, 9. srpna 2017, 18:00, Petr Fišer
Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ Zábřeh - Je to borec. Kamkoliv Vojtěch Bednarský přijede, automaticky útočí na medailové příčky. V Zábřeze a okolí pro sebe rozhodl sedmý ročník otevřeného mezinárodního mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu. Jeho převaha byla ještě znatelnější než před rokem, kdy rovněž vyhrál.

Šťastný Král: Konečně! Je to tam!

Sport, 9. srpna 2017, 16:00, mum
Šťastný Král: Konečně! Je to tam! Wroclaw - Bezmála čtyři tisíce sportovců z celého světa se zapojilo do největší multi-sportovní události letošního roku. Takzvané World Games s centrem v polské Wroclawi se týkaly výhradně odvětví a disciplín, které nejsou zahrnuty do programu olympijských her. Na pestrém seznamu tradičně nechyběl ani orientační běh, v němž vyniká člen šumperské Severky Vojtěch Král. Zápolení na krátké trati proměnil ve velký medailový úspěch.

Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby

Sport, 9. srpna 2017, 13:00, Petr Fišer
Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby Ostrava - Dvojím způsobem se přihlásili o pozornost zástupci zábřežské stáje Moto Racing v ostravských Radvanicích. Do dalšího pokračování seriálu silničních historických motocyklů se zapojilo 200 závodníků z pěti evropských zemí, kteří poměřili kvality na krásné, ale místy velmi náročné trati. Hodně se podobala hořickému okruhu.

Ulice zaplaví pestrobarevný rej

Kultura, 9. srpna 2017, 10:00, Zuzana Kvapilová, Roman Tyčka
Ulice zaplaví pestrobarevný rej Šumperk - Lidovými tanci, muzikou a obyčeji zemí z celého světa ožijí v polovině srpna nejen ulice Šumperka, ale i okolních měst a obcí. Od 16. do 21. srpna se totiž uskuteční sedmadvacátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Návštěvníci se mohou opět těšit na exotické taneční a hudební soubory i na tradiční zástupce domácího folkloru.

Novinku od Svěráků promítne Oko i pro nevidomé a neslyšící

Kultura, 9. srpna 2017, 08:00, Roman Tyčka
Novinku od Svěráků promítne Oko i pro nevidomé a neslyšící Šumperk - Filmová událost roku klepe na dveře. Už příští týden ve čtvrtek 17. srpna uvedou kina po celé republice premiérovou projekci nového snímku Zdeňka a Jana Svěrákových s názvem Po strništi bos. Poprvé si mohou vychutnat premiéru filmu také neslyšící i nevidomí diváci.

Kromě pouti zahrají flašinety i jinde

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 18:00, hap
Kromě pouti zahrají flašinety i jinde Rapotín, Velké Losiny - Hudební vystoupení flašinetářů, divadelní představení pro děti i dospělé a křest knihy o Nových Losinách budou hlavními lákadly letošní Pekařovské pouti. Třídenní akce, která zasáhne nejen Pekařov, ale i Rapotín, Velké Losiny nebo Hanušovice, se uskuteční o následujícím víkendu už počtrnácté.

Zábřeh vybuduje tak trochu jiný park

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ve fázi nového územního rozhodnutí je záměr města na konečnou podobu Knížecích sadů, které radnice buduje v lokalitě Oborník. Ke dvěma umělým kopcům, které zde vznikly navážkou zeminy při opravě kanalizace, by měl ještě letos přibýt ovál pro inlajnisty, obří skluzavka ve formě tobogánu, ale také například hnízdiště pro labutě nebo čápa. Město na to má v rozpočtu připraveno jeden a půl miliónu korun.

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

Noční můra Zábřeha ožila

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Společnost Wanemi, která se už dvanáct let snaží postavit v Zábřeze velkou papírnu, nehodlá vizi svého záměru ani v nejmenším opustit. Ačkoli ještě nevlastní všechny potřebné pozemky, musí teď zábřežský stavební úřad znovu projednat její žádost o zahájení územního řízení. To předchází samotnému stavebnímu povolení. Pro vedení města je papírna noční můrou.

Z policejní linky - 31. týden

Zpravodajství, 6. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Poškodil skříňky na koupališti
 • Z kolárny zmizelo kolo
 • Ukradený automobil
 • Ukradli mu kolo
 • Našel munici
 • Peněženku zapomněl na střeše
 • V garáži vzplanulo vozidlo
 • Narazil na podvodníka
 • Koloběžky zmizely
 • Alkohol za volantem
 • Vyloupil chatku
 • Vzal kola a cigarety
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Do Zábřeha přijedou herecké legendy

Kultura, 2. srpna 2017, 20:00, tyč, zd
Do Zábřeha přijedou herecké legendy Zábřeh - Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Oldřich Vízner, Jiří Bartoška, Nina Divíšková, Iva Janžurová. To jsou jména hereckých legend, které v průběhu podzimu zavítají do zábřežského kulturního domu. Ten pro příznivce divadla připravil v rámci divadelního předplatného čtyři kvalitní, převážně komediálně laděné tituly.

Tři, dva, jedna… START!

Sport, 2. srpna 2017, 16:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Tři, dva, jedna… START! Morava - Doba zkoušení, testování a hledání vhodného doplnění skončila. Jde se na věc. Letní přestávka utekla jako voda a o slovo se hlásí nový fotbalový ročník. S různou precizností seštelované motory se rozběhnou naplno o víkendu a větší šance na úspěch se dávají poctivcům, kteří se drželi otřepaného hesla těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jak na tom jednotlivé týmy jsou, odhalí hned první kolo.

Nejdražšími atributy jsou čas a chuť, tvrdí šéf Mladých Draků Luboš Cekr

Sport, 2. srpna 2017, 14:00, Petr Fišer
Nejdražšími atributy jsou čas a chuť, tvrdí šéf Mladých Draků Luboš Cekr Šumperk - O Šumperku se vždycky tradovalo, že je hokejovým městem. Nejrychlejší kolektivní hra na světě přitahovala zájem nejen tisíce fanoušků ze širokého okolí, ale naplno jí propadaly i stovky mladých adeptů. I když je to stále složitější, klub Mladí Draci dokáže držet krok s daleko většími oddíly z celé republiky.

Do Loučné dorazily davy lidí

Kultura, 2. srpna 2017, 10:30, ok
Loučná nad Desnou - Pět tisíc lidí přilákal nabitý program obecních slavností v Loučné nad Desnou. V areálu před zámkem se minulý víkend odehrály koncerty známých kapel, děti si užily soutěže a nespočet atrakcí, vylosovaní šťastlivci se proletěli v záchranářském vrtulníku, na hřišti proběhl exhibiční zápas fotbalových legend, své umění předvedli divákům výtvarníci, tanečníci, kouzelníci (na snímku), řemeslníci a mnozí další.

Ve čtvrtek bude u zámku veselo

Kultura, 2. srpna 2017, 08:00, Ondřej Polák
Ve čtvrtek bude u zámku veselo Zábřeh - Po celý srpen bude v amfiteátru před městským úřadem v Zábřehu pokračovat festival Léto u zámku, který během čtvrtečních večerů nabídne pohodové koncerty, vystoupení divadelníků z Václavova a také „kino pod hvězdami“.

Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce Zábřeh - Nový dům pro seniory plánuje vybudovat zábřežská radnice. Na okraji města má nahradit krumpašskou školu, která svému účelu sloužila přes sto let. Projekt počítá s patnácti bytovými jednotkami a zázemím pro sport či zahrádkaření.

Bývalý lesní statek ve Stříteži se otevře turistům

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 13:00, hap
Mohelnice - Střítež u Mohelnice by mohla lákat turisty i ochránce přírody. Mohelnická radnice shání peníze na opravu zdejšího objektu, který v minulosti sloužil jako lesní statek.

Je to jisté. Oprava „zimáku“ se protáhne

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rozsáhlá rekonstrukce zimního stadiónu v Šumperku bude trvat déle a stát více peněz, než radnice původně předpokládala. Ačkoli defektoskopická analýza železné konstrukce střechy neodhalila při přípravě projektu žádné potíže, po odkrytí střešní krytiny dělníci zjistili, že ocelové nosníky haly jsou místy úplně rozpadlé. A to je problém.

Zaměstnanci ukradli milióny

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Hned devět osob skončilo v Mohelnici se želízky na rukou. Jde o členy skupiny, která se zabývala krádežemi světlometů na osobní auta. Někteří ze zadržených byli přímo pracovníky místní továrny, kde se tyto díly vyrábí. Týden na severu informuje o případu jako první a zjistil k němu také exkluzivní informace. Trestnou činností si zločinci mohli přijít na milióny korun.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.