ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Srpen 2017

Z policejní linky - 33. týden

Zpravodajství, 20. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
 • Z traktoru zmizelo 300 litrů nafty
 • Vnikl do domu
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Řídil pod vlivem drog
 • Zaměřeno na řidiče
 • Cyklista pod vlivem alkoholu narazil do vozidla
 • Připravil ho o notebook
 • Nedával pozor
 • Nenastoupil výkon trestu
 • Podvod při prodeji
 • Řídil i přes zákaz
 • Bezpečnostní opatření na Šumpersku
 • Dívku srazilo auto

Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných

Sport, 16. srpna 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných Morava - To tu ještě nebylo. Ekonomické důvody a nenaplněný rozpočet dohnaly k zásadnímu rozhodnutí další moravský klub. Nováček z Orlové se v minulém týdnu odhlásil ze druhé hokejové ligy a stejně jako v minulé sezóně se musí spokojit s účinkováním v krajském přeboru. Východní divize třetí nejvyšší soutěže tak bude mít jen sedm účastníků!

Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu

Sport, 16. srpna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu Libina - I když se libinští florbalisté proplétali minulou sezónou velmi zdatně od úvodních kol a neustále okupovali přední místa tabulky, klubový vůdce Lukáš Vrána si stál za svým. „Postup? Nic takového nepřipadá v úvahu,“ tvrdil rezolutně před finišem krajské ligy. Jenže čas plyne a názory se mění. Jaká je současnost? Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální soutěž a od divizního Šumperka ji dělí už pouze jedno výkonnostní patro…

Trest za zahozené šance, Zábřeh padl v dobře rozehraném fotbalovém derby na penalty

Sport, 16. srpna 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Trest za zahozené šance, Zábřeh padl v dobře rozehraném fotbalovém derby na penalty Rapotín - Vedli o dva góly a sváteční zápas měli pod kontrolou. Fotbalisté Zábřeha okresní derby v Rapotíně velmi dobře rozehráli, a přestože o rychle získaný náskok přišli, stále byli k vítězství blíž. Jenže doplatili na zahazování šancí, kterých promarnili hned několik. Trest se dostavil, domů si odvezli jen bod.

Petra Janů: „Měla jsem obrovské štěstí.“

Kultura, 16. srpna 2017, 10:00, Michaela Horáková, Roman Tyčka
Petra Janů: „Měla jsem obrovské štěstí.“ Šumperk - Stálice československé populární hudby Petra Janů se v září po pěti letech vrátí do Šumperka a Zábřeha. S novým koncertním programem za doprovodu skupiny Amsterdam vystoupí nejprve na zábřežském festivalu Flám fest v sobotu 9. září a o pár dnů později, v pátek 22. září, se představí také šumperským fanouškům v místním Domě kultury. Jak se zpěvačka na koncerty v našem regionu těší? I na to odpovídá v našem rozhovoru.

Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky

Kultura, 16. srpna 2017, 07:30, tyč
Džemfest ozdobí účast nejstarší české písničkářky Šumperk - Dramaturgie letošního ročníku Džemfestu se takřka monotematicky zaměřila na písničkářskou tvorbu. Nejenže hlavní festivalový večer v pátek 21. října ovládnou hned čtyři písničkáři Tomáš Klus, Voxel, Peter Aristone a Pokáč, ale jednoho nabídne také doprovodný program. Respektive jednu, v šumperské knihovně totiž v rámci Džemfestu vystoupí Dagmar Voňková.

Šance pro mladé do 25 let! Zapojte se do projektu a nastartujte svoji pracovní kariéru

Zpravodajství, 16. srpna 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Šance pro mladé do 25 let! Zapojte se do projektu a nastartujte svoji pracovní kariéru Hledáte vhodnou práci? Potřebujete pomoci nastartovat pracovní život? Chcete získat nové pracovní zkušenosti? Využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci Severní Morava „Podpora mladých absolventů jako investice do budoucnosti regionu“. Prostřednictvím podpory z Evropské unie pomůžeme mladým lidem uplatnit se na trhu práce na Šumpersku a Jesenicku.

U Rovenska se předvedli špičkoví modeláři

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 16:00, bav
U Rovenska se předvedli špičkoví modeláři Rovensko - Odpolední přehlídkou funkčních modelů oslavili v sobotu 5. srpna zábřežští letečtí modeláři 50 let své existence. Provětrat a ukázat v letu své nejlepší kousky se jich na letiště k Rovensku sjelo několik desítek. Nejmladšímu bylo deset a nejstaršímu 87 let.

Netopýři si spletli dům v Šumperku s jeskyní

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 13:00, jak
Šumperk - Kuriózní zásah mají za sebou šumperští hasiči. Ve středu 9. srpna vyjížděli do domu v Lidické ulici v Šumperku, kde se uhnízdili netopýři. Okřídlené savce museli postupně pochytat a nebylo to vůbec jednoduché. Netopýři se totiž před hasiči důvtipně schovávali.

Lesy mají velký problém. Škůdce se nedaří zastavit

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Kůrovec je při chuti a stromy kvůli němu doslova mizí před očima. Šumperská radnice už proto vydala nařízení, které vlastníkům lesů přikazuje s lýkožroutem aktivně bojovat. Kalamitní situace se po dvou kritických letech rozšířila na další obce a dnes už zasahuje velkou část okresu.

Cestovka končí, provozovatel je ve vazbě

Zpravodajství, 15. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Policie pokročila ve vyšetřování případu šumperské cestovní agentury Panda, o kterém jsme čtenáře informovali jako první letos v dubnu. Zatímco na jaře vyšetřovatelé mluvili pouze o prověřování této obchodní společnosti, minulý týden si provozovatel cestovky vyslechl obvinění z trestného činu a na příkaz soudce zamířil rovnou do žaláře.

Z policejní linky - 32. týden

Zpravodajství, 13. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 32. týden
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Nález munice
 • Dopravní nehody
 • Podvodná cestovní kancelář
 • Nalezli minu
 • Řídil i přes zákaz
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Z bytu zmizela peněženka
 • Poškodil dům

Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ

Sport, 9. srpna 2017, 18:00, Petr Fišer
Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ Zábřeh - Je to borec. Kamkoliv Vojtěch Bednarský přijede, automaticky útočí na medailové příčky. V Zábřeze a okolí pro sebe rozhodl sedmý ročník otevřeného mezinárodního mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu. Jeho převaha byla ještě znatelnější než před rokem, kdy rovněž vyhrál.

Šťastný Král: Konečně! Je to tam!

Sport, 9. srpna 2017, 16:00, mum
Šťastný Král: Konečně! Je to tam! Wroclaw - Bezmála čtyři tisíce sportovců z celého světa se zapojilo do největší multi-sportovní události letošního roku. Takzvané World Games s centrem v polské Wroclawi se týkaly výhradně odvětví a disciplín, které nejsou zahrnuty do programu olympijských her. Na pestrém seznamu tradičně nechyběl ani orientační běh, v němž vyniká člen šumperské Severky Vojtěch Král. Zápolení na krátké trati proměnil ve velký medailový úspěch.

Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby

Sport, 9. srpna 2017, 13:00, Petr Fišer
Krušný víkend v Radvanicích = čtyři věnce, ale i dva zásahy rychlé záchranné služby Ostrava - Dvojím způsobem se přihlásili o pozornost zástupci zábřežské stáje Moto Racing v ostravských Radvanicích. Do dalšího pokračování seriálu silničních historických motocyklů se zapojilo 200 závodníků z pěti evropských zemí, kteří poměřili kvality na krásné, ale místy velmi náročné trati. Hodně se podobala hořickému okruhu.

Ulice zaplaví pestrobarevný rej

Kultura, 9. srpna 2017, 10:00, Zuzana Kvapilová, Roman Tyčka
Ulice zaplaví pestrobarevný rej Šumperk - Lidovými tanci, muzikou a obyčeji zemí z celého světa ožijí v polovině srpna nejen ulice Šumperka, ale i okolních měst a obcí. Od 16. do 21. srpna se totiž uskuteční sedmadvacátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Návštěvníci se mohou opět těšit na exotické taneční a hudební soubory i na tradiční zástupce domácího folkloru.

Novinku od Svěráků promítne Oko i pro nevidomé a neslyšící

Kultura, 9. srpna 2017, 08:00, Roman Tyčka
Novinku od Svěráků promítne Oko i pro nevidomé a neslyšící Šumperk - Filmová událost roku klepe na dveře. Už příští týden ve čtvrtek 17. srpna uvedou kina po celé republice premiérovou projekci nového snímku Zdeňka a Jana Svěrákových s názvem Po strništi bos. Poprvé si mohou vychutnat premiéru filmu také neslyšící i nevidomí diváci.

Kromě pouti zahrají flašinety i jinde

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 18:00, hap
Kromě pouti zahrají flašinety i jinde Rapotín, Velké Losiny - Hudební vystoupení flašinetářů, divadelní představení pro děti i dospělé a křest knihy o Nových Losinách budou hlavními lákadly letošní Pekařovské pouti. Třídenní akce, která zasáhne nejen Pekařov, ale i Rapotín, Velké Losiny nebo Hanušovice, se uskuteční o následujícím víkendu už počtrnácté.

Zábřeh vybuduje tak trochu jiný park

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ve fázi nového územního rozhodnutí je záměr města na konečnou podobu Knížecích sadů, které radnice buduje v lokalitě Oborník. Ke dvěma umělým kopcům, které zde vznikly navážkou zeminy při opravě kanalizace, by měl ještě letos přibýt ovál pro inlajnisty, obří skluzavka ve formě tobogánu, ale také například hnízdiště pro labutě nebo čápa. Město na to má v rozpočtu připraveno jeden a půl miliónu korun.

Bouřka vyvracela stromy a trhala střechy

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Na bouřku, která se okresem přehnala minulý čtvrtek, lidé hned tak nezapomenou. Nebezpečný meteorologický jev sice tentokrát neprovázely mohutné blesky, extrémně silný nárazový vítr byl ale o to nebezpečnější. Podle očitých svědků byl vichr natolik prudký, že převracel popelnice a na polích rozpohyboval těžké balíky slámy.

Noční můra Zábřeha ožila

Zpravodajství, 8. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Společnost Wanemi, která se už dvanáct let snaží postavit v Zábřeze velkou papírnu, nehodlá vizi svého záměru ani v nejmenším opustit. Ačkoli ještě nevlastní všechny potřebné pozemky, musí teď zábřežský stavební úřad znovu projednat její žádost o zahájení územního řízení. To předchází samotnému stavebnímu povolení. Pro vedení města je papírna noční můrou.

Z policejní linky - 31. týden

Zpravodajství, 6. srpna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 31. týden
 • Poškodil skříňky na koupališti
 • Z kolárny zmizelo kolo
 • Ukradený automobil
 • Ukradli mu kolo
 • Našel munici
 • Peněženku zapomněl na střeše
 • V garáži vzplanulo vozidlo
 • Narazil na podvodníka
 • Koloběžky zmizely
 • Alkohol za volantem
 • Vyloupil chatku
 • Vzal kola a cigarety
 • Dopravní nehody na Šumpersku

Do Zábřeha přijedou herecké legendy

Kultura, 2. srpna 2017, 20:00, tyč, zd
Do Zábřeha přijedou herecké legendy Zábřeh - Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Oldřich Vízner, Jiří Bartoška, Nina Divíšková, Iva Janžurová. To jsou jména hereckých legend, které v průběhu podzimu zavítají do zábřežského kulturního domu. Ten pro příznivce divadla připravil v rámci divadelního předplatného čtyři kvalitní, převážně komediálně laděné tituly.

Tři, dva, jedna… START!

Sport, 2. srpna 2017, 16:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Tři, dva, jedna… START! Morava - Doba zkoušení, testování a hledání vhodného doplnění skončila. Jde se na věc. Letní přestávka utekla jako voda a o slovo se hlásí nový fotbalový ročník. S různou precizností seštelované motory se rozběhnou naplno o víkendu a větší šance na úspěch se dávají poctivcům, kteří se drželi otřepaného hesla těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jak na tom jednotlivé týmy jsou, odhalí hned první kolo.

Nejdražšími atributy jsou čas a chuť, tvrdí šéf Mladých Draků Luboš Cekr

Sport, 2. srpna 2017, 14:00, Petr Fišer
Nejdražšími atributy jsou čas a chuť, tvrdí šéf Mladých Draků Luboš Cekr Šumperk - O Šumperku se vždycky tradovalo, že je hokejovým městem. Nejrychlejší kolektivní hra na světě přitahovala zájem nejen tisíce fanoušků ze širokého okolí, ale naplno jí propadaly i stovky mladých adeptů. I když je to stále složitější, klub Mladí Draci dokáže držet krok s daleko většími oddíly z celé republiky.

Do Loučné dorazily davy lidí

Kultura, 2. srpna 2017, 10:30, ok
Loučná nad Desnou - Pět tisíc lidí přilákal nabitý program obecních slavností v Loučné nad Desnou. V areálu před zámkem se minulý víkend odehrály koncerty známých kapel, děti si užily soutěže a nespočet atrakcí, vylosovaní šťastlivci se proletěli v záchranářském vrtulníku, na hřišti proběhl exhibiční zápas fotbalových legend, své umění předvedli divákům výtvarníci, tanečníci, kouzelníci (na snímku), řemeslníci a mnozí další.

Ve čtvrtek bude u zámku veselo

Kultura, 2. srpna 2017, 08:00, Ondřej Polák
Ve čtvrtek bude u zámku veselo Zábřeh - Po celý srpen bude v amfiteátru před městským úřadem v Zábřehu pokračovat festival Léto u zámku, který během čtvrtečních večerů nabídne pohodové koncerty, vystoupení divadelníků z Václavova a také „kino pod hvězdami“.

Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh plánuje nové bydlení pro důchodce Zábřeh - Nový dům pro seniory plánuje vybudovat zábřežská radnice. Na okraji města má nahradit krumpašskou školu, která svému účelu sloužila přes sto let. Projekt počítá s patnácti bytovými jednotkami a zázemím pro sport či zahrádkaření.

Bývalý lesní statek ve Stříteži se otevře turistům

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 13:00, hap
Mohelnice - Střítež u Mohelnice by mohla lákat turisty i ochránce přírody. Mohelnická radnice shání peníze na opravu zdejšího objektu, který v minulosti sloužil jako lesní statek.

Je to jisté. Oprava „zimáku“ se protáhne

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rozsáhlá rekonstrukce zimního stadiónu v Šumperku bude trvat déle a stát více peněz, než radnice původně předpokládala. Ačkoli defektoskopická analýza železné konstrukce střechy neodhalila při přípravě projektu žádné potíže, po odkrytí střešní krytiny dělníci zjistili, že ocelové nosníky haly jsou místy úplně rozpadlé. A to je problém.

Zaměstnanci ukradli milióny

Zpravodajství, 1. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Hned devět osob skončilo v Mohelnici se želízky na rukou. Jde o členy skupiny, která se zabývala krádežemi světlometů na osobní auta. Někteří ze zadržených byli přímo pracovníky místní továrny, kde se tyto díly vyrábí. Týden na severu informuje o případu jako první a zjistil k němu také exkluzivní informace. Trestnou činností si zločinci mohli přijít na milióny korun.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.