ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červenec 2019

Bitva o sever i s bývalým reprezentantem Radoslavem Kováčem? „Je to ve hře, přislíbil nám účast,“ odhalil před šlágrem s Vikýřovicemi trenér Loučné

Sport, 31. července 2019, 18:00, Petr Fišer
Bitva o sever i s bývalým reprezentantem Radoslavem Kováčem? „Je to ve hře, přislíbil nám účast,“ odhalil před šlágrem s Vikýřovicemi trenér Loučné Kouty nad Desnou – Lákavé fotbalové derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi, k němuž dojde v rámci I. B třídy v sobotním podvečeru od 17 hodin, bude mít samo o sobě třaskavý nádech. A to ještě zůstává ve hře zapojení Radoslava Kováče! Bývalý reprezentant a odchovanec oddílu by mohl vypomoci domácím spartakovcům.

Nikola Saňáková bez cenzury o české taneční scéně: Někdy to nebývá fér

Sport, 31. července 2019, 14:30, Petr Fišer
Nikola Saňáková bez cenzury o české taneční scéně: Někdy to nebývá fér Rapotín – Cítíte, že jste odvedli absolutní maximum a že jste předvedeným výkonem předčili většinu soupeřů. Přesto máte smůlu a stupně vítězů vám protečou mezi prsty. Prorazit na české taneční scéně není snadné. Nikola Saňáková z Rapotína o tom ví své.

Džemfest zveřejnil program 20. ročníku. Jubileum připomene výstava plakátů i program nabitý hity

Kultura, 31. července 2019, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Džemfest zveřejnil program 20. ročníku. Jubileum připomene výstava plakátů i program nabitý hity Šumperk – „Chvíli jsme přemýšleli, že na jubilejní ročník Džemfestu pozveme nějakou pecku ze zahraničí, abychom dodali výročí lesk. Ale pak jsme si připomněli, že největším bohatstvím festivalu jsou jeho návštěvníci. To oni dělají z festivalu úžasnou událost, ne cirkus na pódiu. Proto jsme pozvali takové interprety, se kterými si lidi zazpívají spoustu známých českých hitovek a užijí si fajn večer,“ řekl za pořadatele Tomáš Drenka.

Diether F. Domes: odsunutý rodák z Vitošova na Zábřežsku

Kultura, 30. července 2019, 20:00, bav
Diether F. Domes: odsunutý rodák z Vitošova na Zábřežsku Šumperk – Nová výstava s názvem Diether F. Domes: odsunutý rodák, je od předminulého pátku aktuálně k vidění v šumperském muzeu. Průřezová výstava, kterou při příležitosti jeho nedožitých 80. narozenin připravilo Vlastivědné muzeum ve spolupráci se synem autora, obcí Hrabová, Farním sborem Českobratrské církve evangelické v Hrabové a s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti a vitošovskou Vápenkou, přibližuje tvorbu v regionu dosud téměř neznámého rodáka, který se v novém domově v sousedství Bodamského jezera výrazně prosadil jako umělecký sklář, kreslíř, malíř, fotograf a pedagog.

Otec vzal děti autem na výlet. Skončil za mřížemi

Zpravodajství, 30. července 2019, 14:00, bav
Zábřeh – Dohru na policejní stanici měl prázdninový výlet, na který vzal své dvě děti 39letý řidič z Pardubicka. Autem docestovali až do blízkosti dopravního hřiště v jedné z okrajových částí Zábřeha. Tam si jejich auta všimli místní obyvatelé. Zaujalo je netradičním chováním řidiče a téměř školáckou jízdou.

Hledá se ANOnym. Jméno nadutce zůstává záhadou

Zpravodajství, 30. července 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – „Rudánku, utři si pocintanou bradu od mlíka a běž prudit jinam“ – to je reakce, kterou před několika dny zveřejnilo šumperské hnutí ANO jako odpověď na internetový dotaz předsedy městské Studentské rady Rudolfa Brože, jenž se ptal na okolnosti cesty vedení města do Číny. Celá kauza rozezlila šéfa hnutí Andreje Babiše, s jehož souhlasem byla facebooková stránka šumperských „anařů“ zablokována. Kdo je autorem příspěvku, nechce místní buňka ANO zveřejnit.

Policii došla trpělivost. Došlápla si na motorkáře

Zpravodajství, 30. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Už dva lidé letos zemřeli při nehodách motorek na silnici přes Červenohorské sedlo. Od roku 2017, kdy byla opravená cesta uvedena opět do provozu, na ní havarovaly desítky dalších motorkářů. Ti si cestu často pletou se závodním okruhem. Policisté proto na konci července podnikli rozsáhlé kontroly, které měly jezdce umravnit.

Z policejní linky - 30. týden

Zpravodajství, 28. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 30. týden
 • Nezodpovědní řidiči
 • Lesní zvěř zase potrápila řidiče
 • Hledá se účastník nehody
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Dluží na výživném
 • Podvodníci nabízejí falešné zlato
 • Žádost o pomoc
 • Opilý střelec
 • Kontroly ve vodáckých tábořištích
 • Střet vozidla s motocyklem

TITUL PRO ŠUMPERK! Dietos jsou novými šampióny, zametli s Golemy

Sport, 24. července 2019, 20:38, Petr Fišer
TITUL PRO ŠUMPERK! Dietos jsou novými šampióny, zametli s Golemy Zlín – Když v posledním utkání základní části dostali ve Zlíně důkladnou nakládačku, největší škarohlídi nad nimi zlomili hůl. Šumperští Dietos ale před finálovým zápasem třetí ligy amerického fotbalu zmobilizovali veškeré síly a na Valašsku si prožili odpoledne, na které nikdy nezapomenou. Na zpáteční cestě je doprovázelo všeříkající We are the champions!

Nové výzvy se nebojím, tvrdí po přesunu do Leštiny trenér Radim NetopilROZHOVOR

Sport, 24. července 2019, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Nové výzvy se nebojím, tvrdí po přesunu do Leštiny trenér Radim Netopil Leština – Mnozí si nevěřícně klepali na čelo. Proč jde proboha do Leštiny, kroutili nechápavě hlavami po zjištění, že se bývalý trenér hrabišínských fotbalistů upsal novému klubu. RADIM NETOPIL je pevně přesvědčený o tom, že zvolil dobře.

Na soutěžích Holba Cupu „hasí“ týmy z celého kraje. Zaslouží si požární sport větší pozornost?

Sport, 24. července 2019, 13:56, Petr Fišer
Na soutěžích Holba Cupu „hasí“ týmy z celého kraje. Zaslouží si požární sport větší pozornost? Okres – Najde se spousta těch, co požárním sportem opovrhují, nebo se na něj dívají posměvačně skrz prsty. Zároveň se vyskytuje značné množství nadšenců, kteří svoji zálibu milují natolik, že bez ní nemůžou být a spokojeně existovat. V jejich případě se dá mluvit o upřímné lásce a součásti životního stylu. Málokteré odvětví vyvolává tak rozdílné emoce a názory jako zápolení sportovních hasičů.

Festival Klášterní hudební slavnosti míří do finále!

Kultura, 24. července 2019, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Již 15 koncertů se uskutečnilo od začátku června v rámci Klášterních hudebních slavností. Našlapaný program se blíží do finále – v pátek 26. července festival slavnostně zakončí Mše D-dur „Lužanská“ A. Dvořáka. Hostit ji bude Klášterní kostel v Šumperku.

Dopravní herna pobaví i ukáže, jak řídit letadlo

Kultura, 23. července 2019, 22:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Novou výstavu připravilo na prázdniny zábřežské muzeum. Malým i velkým „hračičkům“ otevřelo velkou dopravní hernu, v níž se nejen hodně dozvědí, ale hlavně si pohrají.

Žena zemřela po pádu z okna. Případ řeší policie

Zpravodajství, 23. července 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Tragická událost se 15. července odehrála v Mohelnici. Lidé na policejní linku nahlásili nález mrtvoly v Lidické ulici. Jak při šetření vyšlo najevo, jednalo se šestasedmdesátiletou ženu, která vypadla z okna paneláku.

Nové cyklobusy mají jedinou vadu – upozadily Šumperk

Zpravodajství, 23. července 2019, 11:00, jak
Okres – Turisté a cykloturisté v Jeseníkách mohou také letos využít služeb cyklobusu. Nově ho provozují Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu (J-SCR). Do hor vozí cestující z Jeseníku a Šumperka. A právě z našeho okresního města vyráží jediný spoj až v odpoledních hodinách. Načasování jízdních řádů Šumperané kritizují.

Na mohelnické radnici je živo. Pokus o odvolání starosty ztroskotal

Zpravodajství, 23. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Na mohelnické radnici je živo. Pokus o odvolání starosty ztroskotal Mohelnice – Mohelnický starosta Pavel Kuba přestál pokus o své odvolání. Ten připravili opoziční zastupitelé na pátek 19. července. Opozice chtěla starostu odvolat proto, že v červnu nechal rozpustit zasedání zastupitelstva, které se natáhlo na více než pět hodin, odešla z něj velká část komunálních politiků a nové jednání nesvolal do patnácti dnů, jak mu ukládá zákon. Kritici Kuby nakonec zasedání svolali sami. Většina zastupitelů se z něj ale omluvila.

Z policejní linky - 29. týden

Zpravodajství, 21. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • U sanatorky našli mrtvého cyklistu
 • Další řidič pod vlivem
 • Rušil noční klid, skončil pod zámkem
 • Dopravní nehoda v Šumperku
 • V policejních celách skončili dva podnapilí řidiči
 • Obezřetnost se vyplatí
 • Mizí slunečníky!
 • Do zahrádkářské kolonie zavítal nezvaný host
 • Řidič narazil do vlaku. Zázrakem se nic nestalo

VÝKON TÝDNE: Švýcarská dřina, která stála za to

Sport, 17. července 2019, 20:00, Petr Fišer
VÝKON TÝDNE: Švýcarská dřina, která stála za to Švýcarsko, Šumperk – Takřka 980 kilometrů urazil za 5 dní a necelých 7 hodin. Šumperský rodák Radomír Čížek se nebál pustit do jednoho z nejtěžších závodů horských kol v Evropě NAVAD 1000 a kromě jiného musel napříč Švýcarskem zdolat převýšení přes 31 tisíc metrů. A teď to hlavní: jeho čas v bikepackingovém ultramaratonu byl osmý nejlepší!

Neobvykle zrušený závod: panovaly obavy z prašného pekla

Sport, 17. července 2019, 17:00, Petr Fišer
Neobvykle zrušený závod: panovaly obavy z prašného pekla Dobřany – Pátý podnik letošního ročníku v Dobřanech u Plzně se zapíše do historických análů mezinárodního mistrovství republiky v sidecarcrossu jinak, než by si na západě Čech přáli. Děly se totiž nevídané věci. Po dlouhé rozpravě rozhodli o předčasném „odpískání“ samotní jezdci!

Fotbalové mužstvo z Tyršova stadiónu započalo novou éru, tréninkové dávky polyká od „doktora“ Opravila

Sport, 17. července 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové mužstvo z Tyršova stadiónu započalo novou éru, tréninkové dávky polyká od „doktora“ Opravila Šumperk – Mužstvo z Tyršova stadiónu započalo novou éru. Nová je hlavně proto, že došlo ke změně na trenérském postu. Za průběh letní přípravy nezodpovídá Bohdan Hecl, jak tomu bylo v posledních čtyřech letech, ale jeho nástupce Zdeněk Opravil.

Se Zábřehem na tričku letos orchestr procestuje půlku světa

Kultura, 17. července 2019, 11:00, pk
Zábřeh – Rok 2019 je pro zábřežský Dechový orchestr ve znamení velkých cest. V květnu byli mladí muzikanti v Polsku, začátkem prázdnin hráli v Itálii a v jejich závěru se zúčastní mezinárodního festivalu dechové hudby v Číně. Prestižní pozvání od organizátorů orchestr získal díky svým výkonům na uměleckém festivalu v Šanghaji v roce 2015, kde hrdě reprezentoval svou zemi a kraj.

Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události

Kultura, 17. července 2019, 08:00, redakce
Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události Zábřeh – V souvislosti s letošním 30. výročím Sametové revoluce hledá Město Zábřeh ve spolupráci se Zábřežskou kulturní majitele snímků nebo jakýchkoli tiskovin z tohoto období, kteří jsou ochotni podělit se o ně s ostatními.

Levandule zavoněla tisícovkám lidí

Kultura, 16. července 2019, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Levandule zavoněla tisícovkám lidí Úsov, Bezděkov – Voňavý, prožitkový a plný regionálních dobrot, proložených nonstop kulturním programem. Takový byl 3. ročník Bezděkovského levandulového festivalu, který 5. a 6. července pozval lidi mezi řádky rozkvetlé levandule, aby si užili prosluněný den. Pořadatelé jim k tomu přidali celodenní program, při kterém se zabavili dospělí i děti.

Tluče mě manželka, volal muž na policii

Zpravodajství, 16. července 2019, 15:00, jak
Mohelnice – Neobvyklý případ domácího násilí vyšetřovali ve čtvrtek 11. července policisté v Mohelnici. Na linku 158 volal zoufalý muž a prosil o pomoc. Mužům zákona tvrdil, že ho tluče manželka. Když policie dorazila na místo, zjistila, že vše je úplně jinak.

Lidé si připomněli vypálení Českého Malína na Volyni

Zpravodajství, 16. července 2019, 11:00, jak
Nový Malín – Šestasedmdesát let od vypálení Českého Malína na Volyni si minulou sobotu připomněli lidé v Novém Malíně. Právě tato vesnice získala po zničené ukrajinské obci část svého jména a útočiště v ní našlo několik přeživších Volyňáků.

Miliarda a půl zlepší cestování vlakem

Zpravodajství, 16. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Miliarda a půl zlepší cestování vlakem Okres – Už příští rok by měla začít elektrizace trati ze Šumperka do Uničova, kde se napojí na modernizovanou trať směrem na Olomouc. Investiční projekt za stovky miliónů korun právě získal stavební povolení. Elektrizace trati přinese rychlejší cestování, větší komfort a úplně nová nástupiště.

Z policejní linky - 28. týden

Zpravodajství, 14. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Nevydařená krádež
 • Ukradl naftu
 • Alkohol za volantem
 • Vykradl maringotku a odjel s autem
 • Ukrást automobil se mu nepovedlo
 • Řidič kamionu poškodil čerpací stanici
 • Opilý a agresivní manžel
 • Pachatel odcizil dřevní hmotu
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Muž byl vykázán ze společného obydlí
 • Pozor na lesní zvěř
 • Přistiženi při činu
 • Náhodná známost se muži nevyplatila
 • Krádež dřeva
 • Zmizel motocykl
 • Vyhýbal se výkonu trestu
 • Vážná dopravní nehoda
 • V alkoholovém opojení havaroval
 • Z firmy odjel vozem, ten pak zapálil

Z policejní linky - 27. týden

Zpravodajství, 7. července 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Auto neodjelo
 • Ohrožoval sebe i ostatní
 • Traktorista nedal přednost
 • Podvodnice připravila seniorku o úspory
 • Nezvaný host
 • Policisté odhalili další nezodpovědné řidiče
 • Únava za volantem
 • Tragická nehoda
 • Další podnapilý řidič

Nový trenérský „vůdce“ Velkých Losin: Chceme přidávat, budovat a dál tvořitROZHOVOR

Sport, 3. července 2019, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Nový trenérský „vůdce“ Velkých Losin: Chceme přidávat, budovat a dál tvořit Velké Losiny – Dlouhá éra Jiřího Miky u losinských fotbalistů je minulostí. Tradiční okresní klub ze známé lázeňské obce se musí připravit na novou etapu, kterou bude mít pod palcem jeho nástupce. Trenérského žezla se chopí MARTIN KUPČÍK. Správně zapálený kouč je přesvědčený o tom, že dobře ví, jakým směrem se ubírat. Dokáže v nevyzpytatelné roli obstát?

Když si Šumperk podmaní královna sportu

Sport, 3. července 2019, 16:00, téma ATLETIKA, Petr Fišer
Když si Šumperk podmaní královna sportu Šumperk – Osmnáct disciplín, přes 500 startů a celkem 271 atletů z šestnácti oddílů. Takové bylo s ohledem na základní fakta třetí kolo druhé ligy družstev. Hostitelský Šumperk využil výhody domácího prostředí a na Tyršově stadiónu si oblíbil druhé místo. Stříbrný stupínek připadl mužům i ženám.

Kdo, kde a s kým? JE JASNO!

Sport, 3. července 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo, kde a s kým? JE JASNO! Morava – Jsou zpátky. Fotbalové kluby z Loučné a Vikýřovic se vrátily na krajskou úroveň. Po úspěšně zvládnutém maratónu v okresním přeboru se staly součástí I. B třídy. S definitivní platností to stvrdil čtvrteční losovací aktiv v Olomouci.

Pohár pro šampióny připadl Malínu

Sport, 3. července 2019, 12:00, téma FOTBAL, mum
Pohár pro šampióny připadl Malínu Nový Malín – Zatímco mužskému áčku se uplynulý ročník I. B třídy moc nepovedl, posádka sestavená z mladších žáků si doplula až k titulu okresních šampiónů. Výběr Nového Malína prokázal kvalitu a v obou finálových zápasech porazil vítěze druhé skupiny, jímž byli štítečtí „sokolové“.

Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy

Kultura, 3. července 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zábřežským zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve obyvatele a návštěvníky města vždy během čtvrtečních večerů.

Bioslavnosti jako tradiční rodinný festival. Ve Starém Městě pod Sněžníkem zahajují už příští víkendROZHOVOR

Kultura, 3. července 2019, 07:30, bav
Staré Město – V sobotu 13. července se ve Starém Městě pod Sněžníkem konají každoroční Bioslavnosti. Barbora Hernychová z Probio, manažerka festivalu, zve návštěvníky na den plný dobrého jídla z kvalitních surovin, kultury a zábavy.

Vedení města uklidňuje: opuštěné budovy nepřizpůsobivým nedáme

Zpravodajství, 2. července 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Osud nevyužitých školních budov, které zbudou po sloučení obchodní akademie v Mohelnici a tamní elektrotechnické školy, trápí obyvatele města. Bojí se, že majetek bude chátrat nebo poslouží coby ubytovna pro nepřizpůsobivé. Vedení města ale podobné nápady rezolutně odmítá.

V Novém Malíně odhalí desku muži, který přežil boj s gestapem a jehož zastřelili pohraničníci

Zpravodajství, 2. července 2019, 11:00, jak
Nový Malín – Novou pamětní desku odhalí lidé v pátek 12. července v Novém Malíně. Bude připomínat osud Jana Přikryla - muže, který bojoval jako partyzán s gestapem a který po válce padl při přestřelce s pohraniční stráží, když chtěl utéct na Západ.

Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit

Zpravodajství, 2. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Nová silnice vydržela jen sedm let. Musí se znovu opravit Bludov – Zatímco jinde čekají řidiči na opravu cesty třeba i dvacet let, v Bludově nikoli. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam chce totiž ještě letos opravit průtah obcí, přitom podobnou akci na stejném místě uskutečnilo teprve před sedmi lety. Teď ale vyšlo najevo, že se moc nepovedla. Nový asfaltový koberec tehdy silničáři položili na nestabilní podloží a silnice už praská.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.