ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červenec 2018

Odlehčovací služba a omezená kapacita

Adámkova poradna, včera, 10:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Odlehčovací služba a omezená kapacita Dobrý den, měli jsme teď v létě zájem o odlehčovací službu, ale nepodařilo se nám ji pro moji maminku zajistit, protože kapacity jsou prý plné. Je šance, že tyto služby v Pontisu rozšíříte? Helena, Postřelmov

PŘÍBĚH TÝDNE: Ve Velkých Losinách jásají nad návratem ztraceného syna. Střelec Matěj Šinogl je zpátky!

Sport, 18. července 2018, 19:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Ve Velkých Losinách jásají nad návratem ztraceného syna. Střelec Matěj Šinogl je zpátky! Šumperk, Velké Losiny – Pořád dokola musel vysvětlovat to samé. Fotbalový univerzál MATĚJ ŠINOGL se v posledních dnech ocitl pod palbou, kterou vyvolávalo časté pokládání stejné otázky. Proč se po jednom roce v rodném městě rozhodl pro comeback do Velkých Losin?

Radim Netopil přičichl k divizní kvalitě: Ve všem je velký rozdíl

Sport, 18. července 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Radim Netopil přičichl k divizní kvalitě: Ve všem je velký rozdíl Šumperk – Hrabišínskému fotbalu věrně sloužil jako málokdo. Nic ale netrvá věčně. RADIM NETOPIL využil možnosti, která mu byla nabídnuta, a kývl na „randění“ se šumperským velikánem. Od léta je tak součástí trenérského týmu, který povede mužstvo z Tyršova stadiónu do náročných divizních bojů.

Co chystá Dům kultury Šumperk?

Kultura, 18. července 2018, 13:00, Ondřej Polák
Co chystá Dům kultury Šumperk? Šumperk – Šumperský Dům kultury zveřejnil program na druhou polovinu letošního roku. Bohatá nabídka dává prostor zejména stálicím české populární hudby a divadla.

Oslavy v Úsově si užijí hlavně děti

Kultura, 18. července 2018, 10:00, ok
Úsov – Především rodinné výpravy ocení program, který připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku na zámku v Úsově u příležitosti 120. výročí založení tamního loveckého muzea. V sobotu 21. června na nádvoří vypukne Prázdninový den s pohádkou, který začne o půl desáté a skončí v pět hodin odpoledne.

Dny Loučné u lidí zabodovaly

Kultura, 18. července 2018, 07:00, ok
Dny Loučné u lidí zabodovaly Loučná nad Desnou – Uplynulý víkend to v podhůří Jeseníků žilo! V sobotu a v neděli se uskutečnily vyhlášené Dny Loučné, které letos nabídly výjimečný a nabitý program. Lidé se mohli proletět ve vrtulníku, zhlédnout sportovní zápasy nebo ukázky práce záchranářů, užít si řemeslný jarmark...

Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok

Zpravodajství, 18. července 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok Zámek Velké Losiny velmi dobře sloužil po dlouhá léta a stále slouží k reprezentaci renesance na Moravě. Renesance si potrpěla na hostiny a oslavy, které povýšila na opulentní večírky, při kterých hostitelé ohromovali výzdobou, programem a samozřejmě bohatým menu.

Palírny zatopily pod kotli. Letos to vypadá to dobře 

Zpravodajství, 17. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Právě minulý týden začaly palírny na Šumpersku novou sezónu. Jako první přišly do kotlů třešně, ze kterých vzniká destilát skvělé chuti a aroma. Destilatéři situaci hodnotí dobře, letošní rok může být podle nich výjimečný. 

Rekonstrukce bazénu se komplikuje. Stavební práce stále nezačaly 

Zpravodajství, 17. července 2018, 13:00, jak
Šumperk – Ačkoli byl krytý bazén v Šumperku připraven k rekonstrukci již letos na jaře, stavební práce na novém plavečáku stále nezačaly. Důvodem je zdržení při výběru dodavatele stavby. Jeden z účastníků výběrového řízení se totiž proti rozhodnutí města, které vybralo jeho konkurenta, odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 

Ústavní soud odmítl stížnost městského manažera 

Zpravodajství, 17. července 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Ústavní soud rozcupoval dovolání bývalého ředitele Podniků města Šumperka (PMŠ) Luďka Šperlicha, který nesouhlasil s verdiktem Okresního soudu v Šumperku, jenž jej za trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku odsoudil v roce 2016 ke dvěma letům odnětí svobody s podmíněným odkladem na třicet měsíců.

Oprava nádraží začne příští rok 

Zpravodajství, 17. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Jako historický úspěch hodnotí vedení šumperské radnice přiznání dotace na opravu autobusového nádraží a přednádraží v Šumperku. Projekt za zhruba 140 miliónů korun má odstartovat příští rok. Záměrem města je kompletně přebudovat areál nástupišť i přilehlý prostor. Na rozhodnutí o udělení finanční podpory se čekalo několik měsíců. 

Z policejní linky - 28. týden

Zpravodajství, 15. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Havárie vozidla
 • Vloupání do rodinného domu
 • Řídím, piju nealko pivo
 • Za volantem neměli co dělat
 • Skončil u soudu
 • Rozbitá výloha
 • Odcizené nářadí
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Odjel s bagrem a skončil ve vazbě
 • Havárie motorkářů
 • Střety vlaků s osobami

Umístění domovů pro seniory

Adámkova poradna, 15. července 2018, 07:41, redakce
Umístění domovů pro seniory Dobrý den, jaký máte názor na to, že domovy důchodců nebo jiná zařízení pro seniory jsou často někde na kraji města nebo až za městem. Je to podle vás správné? Jindřich, Šumperk

FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě

Sport, 11. července 2018, 19:00, Petr Fišer
FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě Itálie – Prosadil se v konkurenci padesáti výborných závodníků a zajistil si místo na stupních vítězů. Na tom by nebylo nic extra zvláštního, kdyby se mu to nepodařilo v rámci světového šampionátu. Mikuláš Nevrkla z Rapotína je od víkendu třetí nejlepší v nevyzpytatelném fourcrossu.

PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry

Sport, 11. července 2018, 17:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry Lesnice, Olomouc – Doby, kdy byl populární fotbal výhradně mužskou záležitostí, jsou ty tam. Do míče s velkým zaujetím kopou i ženy a dívky s nejrůznějším datem narození. Od mladých adeptek v přípravkovém věku až po zkušené matadorky v ligových klubech.

Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem

Sport, 11. července 2018, 15:00, Petr Fišer
Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem Zábřeh – Sedmý ročník Welzlova maratonu je za dveřmi. Organizátoři i letos vábí na vyhlášenou akci horských kol, kde na nudu nebude zbývat místo. Slibují perfektní zázemí, bohaté občerstvení, možnost využití bazénu a zajímavé ceny pro nejlepší aktéry.

Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia!

Kultura, 11. července 2018, 13:00, Roman Tyčka
Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia! Šumperk – Na milovníky léta, řecké kultury i přírody a především nestárnoucích hitů švédské skupiny ABBA čeká v šumperském kině ojedinělý večer. Veleúspěšný muzikálový megahit Mamma Mia! se totiž dočkal druhého dílu, který nyní vstupuje do kin. Oko se tomuto filmovému fenoménu rozhodlo věnovat ve svém programu značný prostor.

O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi

Kultura, 11. července 2018, 10:00, ok
O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi Šumperk – Prázdninovou nudu mohou děti zahnat třeba ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, kde je pro ně připravena nejen interaktivní výstava s leteckou tematikou v Muzejíčku, ale také se zde mohou potkat s Krtkem a jeho kamarády.

Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program

Kultura, 11. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program Region – Do Velkých Losin, Loučné nad Desnou, Bludova, Rapotína, Šumperka i na další místa mimo náš region v příštích dnech zavítá festivalové dění Klášterních hudebních slavností. Program věhlasné přehlídky, která vznikla před jedenácti lety v Šumperku v klášterním kostele, potěší příznivce opravdové klasiky i modernějších hudebních formátů.

Léta odkládaná rekonstrukce stadiónu začne co nevidět

Zpravodajství, 10. července 2018, 16:00, bav
Zábřeh – Rekonstrukce atletického oválu a sektorů pro atletické disciplíny na městském stadiónu v Zábřeze je opět o něco blíž k realizaci. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo o dotaci, která plánovanou přestavbu výrazně podpoří.

Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům

Zpravodajství, 10. července 2018, 13:00, hap
Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům Kouty, Loučná nad Desnou – Vyznavači horských kol mohou v Jeseníkách otestovat nový bikepark. Na sjezdovce v Koutech nad Desnou ho postavili nadšenci z rapotínského sportovního spolku Zevl Team.

Manželský pár podváděl ve velkém. Přišel si na statisíce

Zpravodajství, 10. července 2018, 10:00, jak
Šumperk – O bezmála dvě stě tisíc korun zbohatli manželé ze Šumperska, kteří v uplynulých letech podvedli více než sto dvacet lidí. Těm na internetu nabízeli k prodeji atraktivní zboží za zlomek jeho běžné ceny. Od důvěřivců napřed vylákali peníze, sjednané věci ale nikdy nedodali.

Hořel zámeček. Útočil žhář?

Zpravodajství, 10. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Hořel zámeček. Útočil žhář? Dolní Studénky – Velký požár zachvátil minulé pondělí zámeček v Třemešku u Dolních Studének. Objekt, který chce obec předělat na multifunkční centrum a ubytovnu pro seniory, sevřely plameny kolem třetí hodiny odpoledne. Ačkoli příčina požáru dosud není známa, spekuluje se o tom, že oheň někdo založil úmyslně.

Obec Písařov oslaví 740 let od svého vzniku

Zpravodajství, 9. července 2018, 07:00, redakce
Písařov – Písařov si v letošním roce připomene 740 let svého trvání Sjezdem rodáků a přátel obce. Třídenní akce, která se koná ve dnech 13. až 15. července 2018, probíhá pravidelně každých deset let od roku 1968. Jedinou výjimkou byla oslava 725. výročí v roce 2003.

Z policejní linky - 27. týden

Zpravodajství, 8. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Řídil se zákazem
 • Další případ sprejerství
 • Únava za volantem
 • Požár bývalé ubytovny
 • Spadla klec
 • Dopravní nehoda
 • Řídil pod vlivem drog

Jak podnítit aktivitu seniorů

Adámkova poradna, 5. července 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Jak podnítit aktivitu seniorů Mám pětasedmdesátiletou maminku, která byla celý život velmi aktivní, a v poslední době mám pocit, že stráví hodiny u televizní obrazovky. Zhruba jedenkrát ročně jde na sraz se svými spolužáky ze střední školy, ale jinak moc kamarádek nemá. Existuje podle vás nějaká finta, jak ji přimět častěji vycházet z domu, aby trávila čas se svými vrstevníky? Alena, Šumperk

Na přestupovém trhu je rušno. Shání se posily i dobří trenéři

Sport, 4. července 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Na přestupovém trhu je rušno. Shání se posily i dobří trenéři Morava – Škatulata, škatulata, hejbejte se! Na přestupovém trhu je hodně rušno. Fotbalové kluby zbrojí na novou sezónu a v některých případech zvýšenou aktivitou nešetří.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY: Král prohrál bitvu o stříbro, ztratil pouhé čtyři vteřiny. Minář doběhl čtvrtý

Sport, 4. července 2018, 15:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, Petr Fišer
MISTROVSTVÍ REPUBLIKY: Král prohrál bitvu o stříbro, ztratil pouhé čtyři vteřiny. Minář doběhl čtvrtý Brno – Domácí sezóna v orientačním běhu vystoupala na jeden z největších a nejhodnotnějších vrcholů. Mistrovství republiky na krátké trati s přehledem vyhráli Miloš Nykodým a Jana Knapová. Vojtěch Král ze Šumperka doběhl třetí, Marek Minář z Horních Studének čtvrtý. Okresní zástupci měli v elitní patnáctce hned šestičlenné zastoupení, a to včetně Anny Štičkové.

Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie

Kultura, 4. července 2018, 12:00, Ondřej Polák
Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zámkem na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Akce pod otevřeným nebem se budou konat od poloviny července až do konce srpna vždy ve čtvrtek ve večerních hodinách.

Muzejíčko láká děti na letadla

Zpravodajství, 4. července 2018, 09:00, on
Muzejíčko láká děti na letadla Šumperk – Na konci června otevřelo Vlastivědné muzeum v Šumperku interaktivní výstavu s názvem Pozor, děti, poletíme!, která je věnovaná leteckému modelářství a letectví vůbec.

Levandulový statek pořádá festival

Kultura, 4. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Levandulový statek pořádá festival Bezděkov – Levandulový statek se pokusí navázat na úspěch loňského prvního ročníku Levandulového festivalu, kdy do Bezděkova dorazily tři tisíce lidí, a připravil pro širokou veřejnost další ročník hudebně zábavní akce.

Výzkumníci, zemědělci i fandové zemědělství diskutovali na polích

Zpravodajství, 3. července 2018, 13:00, hap
Výzkumníci, zemědělci i fandové zemědělství diskutovali na polích Šumperk – Zajímavé přednášky, setkání i diskuse přímo v terénu se uskutečnily v minulém týdnu v Šumperku a okolí v rámci tradičních Polních dní luskovin, lnu, konopí a kmínu. Do města se sjeli odborníci zabývající se zemědělským výzkumem, pěstitelé, malopěstitelé i lidé z vysokých a středních zemědělských škol.

Turisté bloudí kvůli kůrovci. Sežral stromy se značkami

Zpravodajství, 3. července 2018, 10:00, jak
Okres – Kůrovcová kalamita už nedopadá jen na vlastníky lesů, ale také na turisty. Kvůli plošnému kácení napadených stromů totiž na mnoha místech zmizelo i turistické značení. Výletníci mohou mít s orientací v terénu problémy.

Ze zpronevěry viní ředitele

Zpravodajství, 3. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už třetí kauzu spojenou s Luďkem Šperlichem, bývalým ředitelem městské firmy Podniky města Šumperka (PMŠ), začne brzy projednávat okresní soud. Někdejší první muž PMŠ a radniční oblíbenec byl nejprve pravomocně odsouzen za to, že jeho vinou přišly Podniky o milióny korun, které jim dlužila zkrachovalá firma JIRDOS. Ve druhém soudním procesu, který dosud neskončil, po něm město tuto škodu požaduje uhradit. A minulý týden byl Šperlich do třetice obžalován z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku. Státní zástupce ho nově viní z toho, že nezabránil bývalé pokladní PMŠ a svojí přítelkyni Martině Vařákové ve zpronevěře peněz, které bez ostychu z městské firmy odnášela.

Babičko, dědečku, pojďte studovat!

Zpravodajství, 2. července 2018, 13:35, redakce
Hanušovice – Od října 2018 nabízí Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví nově Univerzitu třetího věku, a to přímo ve svých v prostorách v Hanušovicích. Během tříletého kurzu absolvují studenti zajímavé přednášky a exkurze a na konci se zúčastní promoce, kdy jim vydá Univerzita Karlova osvědčení v pražském Karolinu.

Z policejní linky - 26. týden

Zpravodajství, 1. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
 • Vykradená kroužkovací stanice
 • Zloděj využil odemknuté chatky
 • Poškození dveří autobusu
 • Auto není trezor
 • Touha po snadném příjmu
 • Den Policie ČR
 • Odcizené jízdní kolo
 • Nález granátu
 • Přišel o kolo
 • Alkohol za volantem


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.