ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červenec 2018

Konečně je venku. Technici vyzvedli jeřáb ze dna nádrže

Zpravodajství, 31. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Týdny příprav a plánování zabraly práce na vyzdvižení havarovaného autojeřábu, který vloni skončil na dně dolní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Minulý týden se stroj konečně podařilo vytáhnout na pevninu.

Dělníka zavalil strom. Úrazů v lesích přibývá

Zpravodajství, 31. července 2018, 13:00, jak
Oskava – V boji s kůrovcem už jde o život, a to doslova. Minulý pátek u Oskavy málem zahynul dělník, který v lese těžil stromy napadené právě lýkožroutem. Kmen jednoho ze smrků ho přimáčkl a způsobil mu bolestivá zranění. Na místě zasahovali hasiči a letecká záchranka.

Klidně remcejte

Poznámka JK, 31. července 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Počasí má docela blízko politice. Je nevyzpytatelné, každou chvíli se mění a nadávat můžeme na jakýkoli jeho stav. Ať je horko, nebo zima, déšť, či sucho, stěžovat si můžeme vždycky. Přemýšlel jsem, proč to děláme. Možná proto, abychom si ulevili. A docela to funguje.

Dochází voda

Zpravodajství, 31. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Některé obce v šumperském okrese už kvůli nedostatku vody začaly zakazovat napouštění bazénů z veřejného vodovodu. Omezení v dalších dnech může navíc dopadnout i na průmyslovou výrobu, konkrétně na vlastníky vodních elektráren. I jim totiž hrozí, že je úřady „odstřihnou“ od vody.

Z policejní linky - 30. týden

Zpravodajství, 29. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 30. týden
 • Ukradené dřevo
 • Alkohol za volantem
 • Cyklista srazil chodkyni
 • Zloděj vzal krosnu
 • Někdo poškodil rozvaděč
 • Ze stavby zmizela okna
 • Policisté žádají o pomoc
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Odcizená peněženka
 • Policisté zastavili opilého řidiče
 • Nehody se obešly bez zranění

Rizika práce v sociálních službách

Adámkova poradna, 29. července 2018, 00:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Rizika práce v sociálních službách Dobrý den, někde jsem četla, že jedním z povolání, kde lidem hrozí nejčastěji syndrom vyhoření, je práce pečovatelek, práce lidí v sociálních službách. Dá se tomu předejít? Jak to řešíte vy na vašem pracovišti? Mirka, Rapotín

Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách

Kultura, 27. července 2018, 11:51, redakce, placená reklama
Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách Pod značkou Eagle Performance uvádíme divadelní inscenaci Marie Procházkové ĎÁBEL PROTI BOHU, a to na nádvoří zámku ve Velkých Losinách v autentických prostorách přímo spjatých s čarodějnickými procesy.

Opona se definitivně zatáhla. „S tím, co jsem díky fotbalu prožil, jsem hodně spokojený,“ konstatoval po ukončení kariéry Radek SvedekROZHOVOR

Sport, 25. července 2018, 21:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Opona se definitivně zatáhla. „S tím, co jsem díky fotbalu prožil, jsem hodně spokojený,“ konstatoval po ukončení kariéry Radek Svedek Velké Losiny, Loučná – Symbolické tři minuty na závěr jako v dojemném hollywoodském filmu a opona se definitivně zatáhla. Zdánlivě tuctové utkání okresního přeboru mezi Loučnou a Dubickem bylo na konci minulé sezóny výjimečně v tom, že udělalo poslední tečku za bohatou hráčskou kariérou jednoho speciálního fotbalisty. RADEK SVEDEK řekl soutěžnímu hraní nevratné sbohem v úctyhodných pětačtyřiceti letech.

Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality

Sport, 25. července 2018, 19:00, Petr Fišer
Rozhodoval až dramatický spurt! Pavel Boudný potvrdil sprinterské kvality Zábřeh – Prosadila se kvalita. Sedmý ročník Welzlova MTB maratonu pro sebe rozhodl špičkový český biker Pavel Boudný. V Zábřeze to neměl jednoduché, cestu za vítězstvím mu důkladně zkomplikoval Marek Rauchfuss. K velké spokojenosti přihlížejících diváků se chleba lámal až v cílové rovince!

Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky

Sport, 25. července 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Funkcionář Šumperka Vladimír Dostál: Je to čím dál těžší a složitější. Organizačně i ekonomicky Šumperk – Moc nescházelo a mládežnický fotbal v Šumperku, který patří k nejlepším a nejproduktivnějším v celém Olomouckém kraji, přišel o dva důležité trenérské pilíře.

Galerie hledá nové talenty mezi fotografy a výtvarníky

Kultura, 25. července 2018, 13:00, redakce
Mohelnice – Galerie Lautner vyzývá amatérské tvůrce z Mohelnice a blízkého okolí k účasti v soutěži Cena Galerie Lautner 2018. Novinková talentová soutěž je určená výtvarníkům starším patnácti let.

Chromčí poteče zlatavý mok

Kultura, 25. července 2018, 11:00, on
Chromeč – Šestnáct druhů piva mohou ochutnat hosté oblíbené letní veselice v Chromči. 21. ročník pivních slavností se uskuteční u sokolovny v sobotu 28. července od 14 hodin. Vstupné je 50 korun.

Džungle fest nabídne žánrový mix

Kultura, 25. července 2018, 09:00, ok
Džungle fest nabídne žánrový mix Bratrušov – Mezi stálice prázdninové festivalové sezóny v našem regionu bezpochyby patří bratrušovský Džungle fest, který i letos naservíruje posluchačům multižánrový hudební guláš.

V Písařově lidé slavili celé tři dny. Sešli se rodáci i pamětníci

Zpravodajství, 24. července 2018, 20:00, Vladimíra Bartoňová
V Písařově lidé slavili celé tři dny. Sešli se rodáci i pamětníci Písařov – Jen jedenkrát za deset let dostávají Písařovští šanci se setkat se svými spolužáky a sousedy, které dlouho neviděli. Sobota 14. července jim tuto příležitost nabídla v podobě již sedmého srazu rodáků a přátel obce. Setkání se konalo přesně padesát let poté, co ho v roce 1968 místní pro své rodáky poprvé zorganizovali. Zároveň se v Písařově uskutečnila pouť a obyvatelé si připomněli i další kulatá výročí.

Zloději „očesávají“ auta. Kradou z nich náhradní díly

Zpravodajství, 24. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Ruda nad Moravou, Staré Město – Zloději aut na Šumpersku změnili taktiku. Nekradou už celé vozy, jako doposud, ale v posledních dnech se zaměřili pouze na jejich díly. Minulý týden například ze dvou aut ukradli části výfuků.

Pronájem honitby způsobil v Mohelnici hádky a rozepře

Zpravodajství, 24. července 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Smlouva na pronájem městské honitby Střítež u Mohelnice vyvolala rozkol v tamním zastupitelstvu. V červnu dokonce kvůli ní málem přišel o místo jednatel Lesů města Mohelnice (LMM) a v souvislosti s tím došlo i k pokusu o odvolání radního. Téma bude zřejmě znovu rezonovat před podzimními komunálními volbami.

Další rozšíření těžby zůstává nejisté

Zpravodajství, 24. července 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Ministerstvo životního prostředí vrátilo Vápence Vitošov k přepracování dokumentaci, na jejímž základě firma žádala o rozšíření lomu. Z rozsáhlejší těžby mají strach hlavně starostové okolních obcí. Bojí se totiž, že další těžba může narušit zásoby podzemní vody a obecní studny kvůli tomu zůstanou na suchu. Společnost opakovaně tvrdí, že k ničemu takovému dojít nemůže.

Vrásky k životu patří

Poznámka JK, 24. července 2018, 07:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Je mi jasné, že člověk při čtení novin přílišným optimismem nehýří. Špatných událostí je pořád dost a dobré přibývají jen pomalu, nebo jsou tak nepatrné, že se často v přívalu ostatních informací rozplynou. Ano, dá se říci, že i ze Šumperského reje můžete mít vrásky na čele. Myslím ale, že to vůbec nevadí.

Z policejní linky - 29. týden

Zpravodajství, 22. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 29. týden
 • Poškrábal lak
 • Vloupání do automobilu
 • Krádež čerpadla a nářadí
 • Mladík nezvládl řízení
 • Auto není trezor
 • Dopravní nehody na Šumpersku
 • Stačila chvilka nepozornosti
 • Vloupal se do firmy
 • Vykradené automobily
 • Zaměřeno na řidiče
 • Řídil pod vlivem alkoholu a havaroval
 • Zvěř zavinila dopravní nehodu
 • Alkohol za volantem

Odlehčovací služba a omezená kapacita

Adámkova poradna, 19. července 2018, 10:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Odlehčovací služba a omezená kapacita Dobrý den, měli jsme teď v létě zájem o odlehčovací službu, ale nepodařilo se nám ji pro moji maminku zajistit, protože kapacity jsou prý plné. Je šance, že tyto služby v Pontisu rozšíříte? Helena, Postřelmov

PŘÍBĚH TÝDNE: Ve Velkých Losinách jásají nad návratem ztraceného syna. Střelec Matěj Šinogl je zpátky!

Sport, 18. července 2018, 19:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Ve Velkých Losinách jásají nad návratem ztraceného syna. Střelec Matěj Šinogl je zpátky! Šumperk, Velké Losiny – Pořád dokola musel vysvětlovat to samé. Fotbalový univerzál MATĚJ ŠINOGL se v posledních dnech ocitl pod palbou, kterou vyvolávalo časté pokládání stejné otázky. Proč se po jednom roce v rodném městě rozhodl pro comeback do Velkých Losin?

Radim Netopil přičichl k divizní kvalitě: Ve všem je velký rozdíl

Sport, 18. července 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Radim Netopil přičichl k divizní kvalitě: Ve všem je velký rozdíl Šumperk – Hrabišínskému fotbalu věrně sloužil jako málokdo. Nic ale netrvá věčně. RADIM NETOPIL využil možnosti, která mu byla nabídnuta, a kývl na „randění“ se šumperským velikánem. Od léta je tak součástí trenérského týmu, který povede mužstvo z Tyršova stadiónu do náročných divizních bojů.

Bioslavnosti lákaly na skvělý program i počasí

Kultura, 18. července 2018, 15:00, redakce
Bioslavnosti lákaly na skvělý program i počasí Staré Město – Tři a půl tisíce návštěvníků přilákal nabitý program a krásné počasí do Starého Města, kde se v polovině července konal třináctý ročník rodinného festivalu Bioslavnosti. Tématem letošních oslav zdravého jídla a pití byly „kroupy a ptáčci“.

Co chystá Dům kultury Šumperk?

Kultura, 18. července 2018, 13:00, Ondřej Polák
Co chystá Dům kultury Šumperk? Šumperk – Šumperský Dům kultury zveřejnil program na druhou polovinu letošního roku. Bohatá nabídka dává prostor zejména stálicím české populární hudby a divadla.

Oslavy v Úsově si užijí hlavně děti

Kultura, 18. července 2018, 10:00, ok
Úsov – Především rodinné výpravy ocení program, který připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku na zámku v Úsově u příležitosti 120. výročí založení tamního loveckého muzea. V sobotu 21. června na nádvoří vypukne Prázdninový den s pohádkou, který začne o půl desáté a skončí v pět hodin odpoledne.

Dny Loučné u lidí zabodovaly

Kultura, 18. července 2018, 07:00, ok
Dny Loučné u lidí zabodovaly Loučná nad Desnou – Uplynulý víkend to v podhůří Jeseníků žilo! V sobotu a v neděli se uskutečnily vyhlášené Dny Loučné, které letos nabídly výjimečný a nabitý program. Lidé se mohli proletět ve vrtulníku, zhlédnout sportovní zápasy nebo ukázky práce záchranářů, užít si řemeslný jarmark...

Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok

Zpravodajství, 18. července 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Renesance ožívá na zámku ve Velkých Losinách každý rok Zámek Velké Losiny velmi dobře sloužil po dlouhá léta a stále slouží k reprezentaci renesance na Moravě. Renesance si potrpěla na hostiny a oslavy, které povýšila na opulentní večírky, při kterých hostitelé ohromovali výzdobou, programem a samozřejmě bohatým menu.

Palírny zatopily pod kotli. Letos to vypadá to dobře 

Zpravodajství, 17. července 2018, 16:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Právě minulý týden začaly palírny na Šumpersku novou sezónu. Jako první přišly do kotlů třešně, ze kterých vzniká destilát skvělé chuti a aroma. Destilatéři situaci hodnotí dobře, letošní rok může být podle nich výjimečný. 

Rekonstrukce bazénu se komplikuje. Stavební práce stále nezačaly 

Zpravodajství, 17. července 2018, 13:00, jak
Šumperk – Ačkoli byl krytý bazén v Šumperku připraven k rekonstrukci již letos na jaře, stavební práce na novém plavečáku stále nezačaly. Důvodem je zdržení při výběru dodavatele stavby. Jeden z účastníků výběrového řízení se totiž proti rozhodnutí města, které vybralo jeho konkurenta, odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). 

Ústavní soud odmítl stížnost městského manažera 

Zpravodajství, 17. července 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Ústavní soud rozcupoval dovolání bývalého ředitele Podniků města Šumperka (PMŠ) Luďka Šperlicha, který nesouhlasil s verdiktem Okresního soudu v Šumperku, jenž jej za trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku odsoudil v roce 2016 ke dvěma letům odnětí svobody s podmíněným odkladem na třicet měsíců.

Oprava nádraží začne příští rok 

Zpravodajství, 17. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Jako historický úspěch hodnotí vedení šumperské radnice přiznání dotace na opravu autobusového nádraží a přednádraží v Šumperku. Projekt za zhruba 140 miliónů korun má odstartovat příští rok. Záměrem města je kompletně přebudovat areál nástupišť i přilehlý prostor. Na rozhodnutí o udělení finanční podpory se čekalo několik měsíců. 

Z policejní linky - 28. týden

Zpravodajství, 15. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
 • Havárie vozidla
 • Vloupání do rodinného domu
 • Řídím, piju nealko pivo
 • Za volantem neměli co dělat
 • Skončil u soudu
 • Rozbitá výloha
 • Odcizené nářadí
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Odjel s bagrem a skončil ve vazbě
 • Havárie motorkářů
 • Střety vlaků s osobami

Umístění domovů pro seniory

Adámkova poradna, 15. července 2018, 07:41, redakce
Umístění domovů pro seniory Dobrý den, jaký máte názor na to, že domovy důchodců nebo jiná zařízení pro seniory jsou často někde na kraji města nebo až za městem. Je to podle vás správné? Jindřich, Šumperk

FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě

Sport, 11. července 2018, 19:00, Petr Fišer
FANTAZIE! Mikuláš Nevrkla je třetí nejlepší na světě Itálie – Prosadil se v konkurenci padesáti výborných závodníků a zajistil si místo na stupních vítězů. Na tom by nebylo nic extra zvláštního, kdyby se mu to nepodařilo v rámci světového šampionátu. Mikuláš Nevrkla z Rapotína je od víkendu třetí nejlepší v nevyzpytatelném fourcrossu.

PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry

Sport, 11. července 2018, 17:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry Lesnice, Olomouc – Doby, kdy byl populární fotbal výhradně mužskou záležitostí, jsou ty tam. Do míče s velkým zaujetím kopou i ženy a dívky s nejrůznějším datem narození. Od mladých adeptek v přípravkovém věku až po zkušené matadorky v ligových klubech.

Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem

Sport, 11. července 2018, 15:00, Petr Fišer
Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem Zábřeh – Sedmý ročník Welzlova maratonu je za dveřmi. Organizátoři i letos vábí na vyhlášenou akci horských kol, kde na nudu nebude zbývat místo. Slibují perfektní zázemí, bohaté občerstvení, možnost využití bazénu a zajímavé ceny pro nejlepší aktéry.

Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia!

Kultura, 11. července 2018, 13:00, Roman Tyčka
Kino Oko naservíruje plnotučné řecké hody s filmy Mamma Mia! Šumperk – Na milovníky léta, řecké kultury i přírody a především nestárnoucích hitů švédské skupiny ABBA čeká v šumperském kině ojedinělý večer. Veleúspěšný muzikálový megahit Mamma Mia! se totiž dočkal druhého dílu, který nyní vstupuje do kin. Oko se tomuto filmovému fenoménu rozhodlo věnovat ve svém programu značný prostor.

O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi

Kultura, 11. července 2018, 10:00, ok
O prázdninách pobaví Krtek a jeho kamarádi Šumperk – Prázdninovou nudu mohou děti zahnat třeba ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, kde je pro ně připravena nejen interaktivní výstava s leteckou tematikou v Muzejíčku, ale také se zde mohou potkat s Krtkem a jeho kamarády.

Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program

Kultura, 11. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti lákají na atraktivní program Region – Do Velkých Losin, Loučné nad Desnou, Bludova, Rapotína, Šumperka i na další místa mimo náš region v příštích dnech zavítá festivalové dění Klášterních hudebních slavností. Program věhlasné přehlídky, která vznikla před jedenácti lety v Šumperku v klášterním kostele, potěší příznivce opravdové klasiky i modernějších hudebních formátů.

Léta odkládaná rekonstrukce stadiónu začne co nevidět

Zpravodajství, 10. července 2018, 16:00, bav
Zábřeh – Rekonstrukce atletického oválu a sektorů pro atletické disciplíny na městském stadiónu v Zábřeze je opět o něco blíž k realizaci. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo o dotaci, která plánovanou přestavbu výrazně podpoří.

Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům

Zpravodajství, 10. července 2018, 13:00, hap
Sjezdovka v Koutech patří v létě bikerům Kouty, Loučná nad Desnou – Vyznavači horských kol mohou v Jeseníkách otestovat nový bikepark. Na sjezdovce v Koutech nad Desnou ho postavili nadšenci z rapotínského sportovního spolku Zevl Team.

Manželský pár podváděl ve velkém. Přišel si na statisíce

Zpravodajství, 10. července 2018, 10:00, jak
Šumperk – O bezmála dvě stě tisíc korun zbohatli manželé ze Šumperska, kteří v uplynulých letech podvedli více než sto dvacet lidí. Těm na internetu nabízeli k prodeji atraktivní zboží za zlomek jeho běžné ceny. Od důvěřivců napřed vylákali peníze, sjednané věci ale nikdy nedodali.

Hořel zámeček. Útočil žhář?

Zpravodajství, 10. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Hořel zámeček. Útočil žhář? Dolní Studénky – Velký požár zachvátil minulé pondělí zámeček v Třemešku u Dolních Studének. Objekt, který chce obec předělat na multifunkční centrum a ubytovnu pro seniory, sevřely plameny kolem třetí hodiny odpoledne. Ačkoli příčina požáru dosud není známa, spekuluje se o tom, že oheň někdo založil úmyslně.

Obec Písařov oslaví 740 let od svého vzniku

Zpravodajství, 9. července 2018, 07:00, redakce
Písařov – Písařov si v letošním roce připomene 740 let svého trvání Sjezdem rodáků a přátel obce. Třídenní akce, která se koná ve dnech 13. až 15. července 2018, probíhá pravidelně každých deset let od roku 1968. Jedinou výjimkou byla oslava 725. výročí v roce 2003.

Z policejní linky - 27. týden

Zpravodajství, 8. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 27. týden
 • Řídil se zákazem
 • Další případ sprejerství
 • Únava za volantem
 • Požár bývalé ubytovny
 • Spadla klec
 • Dopravní nehoda
 • Řídil pod vlivem drog

Jak podnítit aktivitu seniorů

Adámkova poradna, 5. července 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Jak podnítit aktivitu seniorů Mám pětasedmdesátiletou maminku, která byla celý život velmi aktivní, a v poslední době mám pocit, že stráví hodiny u televizní obrazovky. Zhruba jedenkrát ročně jde na sraz se svými spolužáky ze střední školy, ale jinak moc kamarádek nemá. Existuje podle vás nějaká finta, jak ji přimět častěji vycházet z domu, aby trávila čas se svými vrstevníky? Alena, Šumperk

Na přestupovém trhu je rušno. Shání se posily i dobří trenéři

Sport, 4. července 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Na přestupovém trhu je rušno. Shání se posily i dobří trenéři Morava – Škatulata, škatulata, hejbejte se! Na přestupovém trhu je hodně rušno. Fotbalové kluby zbrojí na novou sezónu a v některých případech zvýšenou aktivitou nešetří.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY: Král prohrál bitvu o stříbro, ztratil pouhé čtyři vteřiny. Minář doběhl čtvrtý

Sport, 4. července 2018, 15:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, Petr Fišer
MISTROVSTVÍ REPUBLIKY: Král prohrál bitvu o stříbro, ztratil pouhé čtyři vteřiny. Minář doběhl čtvrtý Brno – Domácí sezóna v orientačním běhu vystoupala na jeden z největších a nejhodnotnějších vrcholů. Mistrovství republiky na krátké trati s přehledem vyhráli Miloš Nykodým a Jana Knapová. Vojtěch Král ze Šumperka doběhl třetí, Marek Minář z Horních Studének čtvrtý. Okresní zástupci měli v elitní patnáctce hned šestičlenné zastoupení, a to včetně Anny Štičkové.

Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie

Kultura, 4. července 2018, 12:00, Ondřej Polák
Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zámkem na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Akce pod otevřeným nebem se budou konat od poloviny července až do konce srpna vždy ve čtvrtek ve večerních hodinách.

Muzejíčko láká děti na letadla

Zpravodajství, 4. července 2018, 09:00, on
Muzejíčko láká děti na letadla Šumperk – Na konci června otevřelo Vlastivědné muzeum v Šumperku interaktivní výstavu s názvem Pozor, děti, poletíme!, která je věnovaná leteckému modelářství a letectví vůbec.

Levandulový statek pořádá festival

Kultura, 4. července 2018, 07:00, Ondřej Polák
Levandulový statek pořádá festival Bezděkov – Levandulový statek se pokusí navázat na úspěch loňského prvního ročníku Levandulového festivalu, kdy do Bezděkova dorazily tři tisíce lidí, a připravil pro širokou veřejnost další ročník hudebně zábavní akce.

Výzkumníci, zemědělci i fandové zemědělství diskutovali na polích

Zpravodajství, 3. července 2018, 13:00, hap
Výzkumníci, zemědělci i fandové zemědělství diskutovali na polích Šumperk – Zajímavé přednášky, setkání i diskuse přímo v terénu se uskutečnily v minulém týdnu v Šumperku a okolí v rámci tradičních Polních dní luskovin, lnu, konopí a kmínu. Do města se sjeli odborníci zabývající se zemědělským výzkumem, pěstitelé, malopěstitelé i lidé z vysokých a středních zemědělských škol.

Turisté bloudí kvůli kůrovci. Sežral stromy se značkami

Zpravodajství, 3. července 2018, 10:00, jak
Okres – Kůrovcová kalamita už nedopadá jen na vlastníky lesů, ale také na turisty. Kvůli plošnému kácení napadených stromů totiž na mnoha místech zmizelo i turistické značení. Výletníci mohou mít s orientací v terénu problémy.

Ze zpronevěry viní ředitele

Zpravodajství, 3. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už třetí kauzu spojenou s Luďkem Šperlichem, bývalým ředitelem městské firmy Podniky města Šumperka (PMŠ), začne brzy projednávat okresní soud. Někdejší první muž PMŠ a radniční oblíbenec byl nejprve pravomocně odsouzen za to, že jeho vinou přišly Podniky o milióny korun, které jim dlužila zkrachovalá firma JIRDOS. Ve druhém soudním procesu, který dosud neskončil, po něm město tuto škodu požaduje uhradit. A minulý týden byl Šperlich do třetice obžalován z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku. Státní zástupce ho nově viní z toho, že nezabránil bývalé pokladní PMŠ a svojí přítelkyni Martině Vařákové ve zpronevěře peněz, které bez ostychu z městské firmy odnášela.

Babičko, dědečku, pojďte studovat!

Zpravodajství, 2. července 2018, 13:35, redakce
Hanušovice – Od října 2018 nabízí Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví nově Univerzitu třetího věku, a to přímo ve svých v prostorách v Hanušovicích. Během tříletého kurzu absolvují studenti zajímavé přednášky a exkurze a na konci se zúčastní promoce, kdy jim vydá Univerzita Karlova osvědčení v pražském Karolinu.

Z policejní linky - 26. týden

Zpravodajství, 1. července 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
 • Vykradená kroužkovací stanice
 • Zloděj využil odemknuté chatky
 • Poškození dveří autobusu
 • Auto není trezor
 • Touha po snadném příjmu
 • Den Policie ČR
 • Odcizené jízdní kolo
 • Nález granátu
 • Přišel o kolo
 • Alkohol za volantem


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.