ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červen 2019

Notování si přišly poslechnout tisíce lidí

Kultura, dnes, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Notování si přišly poslechnout tisíce lidí Zábřeh – Sobota nabitá pestrou muzikou a emocemi - jak pro posluchače, tak pro samotné účinkující. Tak by se dalo shrnout Notování Zábřehem, které v sobotu 8. června zaplnilo prostory Masarykova náměstí posluchači napříč věkovým spektrem města.

Léto zatím koupání přeje. Bazén připravil novinky

Zpravodajství, včera, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Léto zatím koupání přeje. Bazén připravil novinky Zábřeh – Zatímco otevření zábřežského letního koupaliště první červnovou sobotu do areálu přivedlo necelé tři stovky návštěvníků, tropické teploty minulého týdne zájem zvedly na více než dvojnásobek.

Městské strážníky povede nový muž. Prioritou je bezpečnost v parcích

Zpravodajství, včera, 15:00, jak
Šumperk – Jaroslav Janderka bude od 1. července novým šéfem městských strážníků. Bývalý náčelník obvodního oddělení policie v Hanušovicích uspěl v konkurenci dalších dvou uchazečů, kteří se do výběrového řízení na ředitele šumperských „měšťáků“ přihlásili.

Jako v Kocourkově. Novou cestu nemohli řidiči dva týdny použít

Zpravodajství, včera, 11:00, Jaroslav Kropáč
Úsov – Pořádně naštvaní teď mohou být řidiči, kteří v uplynulých měsících museli objíždět Úsov po rozbitých okresních silnicích. Jak vyšlo najevo, zhruba dva týdny po nich jezdili úplně zbytečně. Cesta ve městě totiž byla již na začátku června opravená, ale uzavírka oficiálně skončila teprve před několika dny.

Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro

Zpravodajství, včera, 08:00, Jaroslav Kropáč
Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro Okres – Jen co hasiči stihli uklidit všechnu techniku použitou při cvičení Orkán, které na začátku minulého týdne probíhalo na Jesenicku, museli se s následky řádění silných bouřek potýkat přímo v terénu. Ve čtvrtek 13. června večer se Šumperskem prohnala vlna silných bouřek, další přešla v neděli odpoledne. Následky řádění živlů odklízí lidé ještě dnes.

Z policejní linky - 24. týden

Zpravodajství, 16. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
 • Alkohol za volantem
 • Bezpečnostní opatření
 • Snažil se vyhnout vězení
 • Řídil po předchozím požití alkoholu
 • Z šatny diskotéky zmizel batoh
 • Vážná nehoda motocyklisty
 • Bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu

DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait

Sport, 12. června 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
DRACI OBMĚŇUJÍ KÁDR. Plášek a Vorobjev končí, vrací se Vymazal a Milfait Šumperk – Je to logické. Nový trenér může mít jiné představy o podobě kádru než jeho předchůdce. Martin Janeček po svém dosazení do funkce hlavního kouče chce hrát se šumperskými Draky živější hokej založený na rychlosti a při sestavování kádru pro nadcházející druholigovou sezónu se podle toho zařídil.

HVĚZDA TÝDNE: Nemám slov, zářila štěstím Miss OK. V mikulovském finále triumfovala Nikola Saňáková

Sport, 12. června 2019, 16:41, Petr Fišer
HVĚZDA TÝDNE: Nemám slov, zářila štěstím Miss OK. V mikulovském finále triumfovala Nikola Saňáková Mikulov – Bodující porotu zaujala jako žádná jiná finalistka. A tak jí ve dvanáctičlenné konkurenci připadl letošní titul Miss OK (= OPRAVDOVÁ KRÁSA). V soutěži, kterou organizátoři vyhlásili už pošesté, triumfovala Nikola Saňáková. Na jihu Moravy potvrdila, že dokáže zaujmout na nejrůznějších frontách.

Potlesk pro šampióny, titul si zajistili s předstihem

Sport, 12. června 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Potlesk pro šampióny, titul si zajistili s předstihem Nový Malín, Loučná – Je rozhodnuto. Novopečení šampióni v I. B třídě a okresním přeboru si soutěžní prvenství shodně zajistili s jednokolovým předstihem. Zatímco fotbalisté Loučné neměli se sobotním protivníkem vážnější potíže, Lesnice se na postupovou výhru pořádně nadřela.

Blues Alive znovu na scéně. Pořadatelé uvolnili do prodeje vstupenky na listopadové koncerty

Kultura, 12. června 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Blues Alive 2019 se ponese ve znamení velkých ženských hlasů, mistrovských kytaristů a hudby z Louisiany. Vystoupí takové hudební osobnosti jako V Domě kultury v Šumperku se sice uskuteční až v listopadu, nicméně vstupenky na 24. ročník festivalu Blues Alive se začnou prodávat už teď. Předprodej zahajuje 17. června od 14 hodin v předprodejní síti GoOut a v pokladně Domu kultury v Šumperku.

Hvězdy na hradě uvedl Pavlásek, vystoupí i Radečci s novým albem

Kultura, 12. června 2019, 08:00, bav
Zábřeh – Vystoupením baviče a komika Lukáše Pavláska na téma Kdo nepláče, není Čech, zahájil zábřežský letní festival Hvězdy na hradě. Stejně jako v předešlých ročnících přivedl na jeviště hvězdné osazení osobností kultury z celé republiky. Na nádvoří zábřežského hradu, které se veřejnosti otevírá jednou do roka právě k tomuto účelu, a pod kulisami jeho hradeb, předvedli od divadla, přes koncerty až one man show.

Jindřichov si zvolil nového starostu. Zatím se seznamuje

Zpravodajství, 11. června 2019, 15:00, jak
Jindřichov – Výměna starosty Jindřichova, ke které došlo uprostřed minulého týdne, vynesla do křesla prvního muže vesnice Martina Navrátila. Ten ve funkci nahradil Josefa Langera, jenž na svůj post rezignoval. Důvodem byly napjaté vztahy mezi opozicí a koalicí.

Radnice ve Starém Městě začala provozovat první elektromobil

Zpravodajství, 11. června 2019, 11:00, jak
Staré Město – Na vlně elektromobility se veze také staroměstská radnice. Město nedávno koupilo nový automobil pro komunální služby, který nejezdí na benzin nebo naftu, ale pohání ho elektromotor.

Turistům hrozí nebezpečí i pokuta

Zpravodajství, 11. června 2019, 08:00, Hana Písková
Oskava – Pokud jste letos o prázdninách plánovali vyrazit na zříceninu hradu Rabštejna u Oskavy, máte smůlu. Až do 2. září tam platí zákaz vstupu. Památka ze třináctého století je totiž v havarijním stavu a hrozí její zřícení. Kdo nařízení poruší, může počítat s pokutou až pěti tisíc korun.

Z policejní linky - 23. týden

Zpravodajství, 9. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Nevolnost způsobila nehodu
 • Srážka s cyklistkou
 • Podvodné jednání
 • Ze zkušební jízdy se nevrátil
 • Při nehodách zasahovaly i vrtulníky
 • Musel opustit společné obydlí
 • Plot stále nestojí
 • Vykradený obchod
 • Najde se poctivý nálezce?

CZECH REPUBLIC! Brzobohatý s Duškovou běželi za „repre“

Sport, 5. června 2019, 19:30, Petr Fišer
CZECH REPUBLIC! Brzobohatý s Duškovou běželi za „repre“ Černá hora – Pro drtivou většinu sportovců je to nejslastnější vrchol kariéry. Možnost navléknout si reprezentační dres a hájit barvy České republiky se otevřela i před Pavlem Brzobohatým. Společně s Lenkou Duškovou potili krev na evropském šampionátu v běhu do vrchu.

Velké Losiny cítily křivdu, tabulkového lídra tlačil za výhrou hlavní rozhodčí

Sport, 5. června 2019, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Velké Losiny cítily křivdu, tabulkového lídra tlačil za výhrou hlavní rozhodčí Morava – Velkou křivdu cítili po skončení nedělního utkání fotbalisté Velkých Losin. Hlavní rozhodčí Jiří Perutka je v žádném ohledu nešetřil a sen všechovického Tatranu o postupu do divize podpořil dvěma přísně nařízenými pokutovými kopy. „Radši jsem šel rychle do kabiny. Jinak bych na něj musel být hodně sprostý jako většina nespokojených diváků,“ zlobil se na muže s píšťalkou ve víkendovém duelu nevyužitý náhradník Jakub Tejkl.

Hfest - hanušovický hudební festival pro všechny bez rozdílu věku

Kultura, 5. června 2019, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Hfest - hanušovický hudební festival pro všechny bez rozdílu věku Hanušovice – Kapela Marpo&Troublegang, VOXEL, Kabát revival nebo punková legenda Plexis. Nejen tito interpreti vás čekají v hanušovickém Hparku, který pod novým vedením města směřuje k tomu, stát se jedním z hlavních míst kulturního dění v Hanušovicích a okolí. Stejnojmenný hudební festival zde odstartuje 15. 6. 2019 od 12 hodin a nabídne bohatý a pestrý program.

Peugeot Emotion Day je opět tady

Zpravodajství, 5. června 2019, 08:00, redakce, placená reklama
Peugeot Emotion Day je opět tady Vážení příznivci motorismu a značky Peugeot obzvlášť. Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční představení ucelené modelové řady osobních automobilů značky Peugeot.

V Zábřehu vystoupí pianista světového formátu

Kultura, 4. června 2019, 20:00, redakce
V Zábřehu vystoupí pianista světového formátu Zábřeh – Klavírní skladby v podání Ivo Kahánka, rozezní chrámovou klenbu zábřežského kostela sv. Barbory v neděli 9. června. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na atraktivní program, připraveny jsou skladby J. S. Bacha, dvou významných českých skladatelů 20. století – Leoše Janáčka a Miloslava Kabeláče – a na závěr sonáta Patetická Ludwiga van Beethovena.

Mírov s Mohelnicí propojí nová cyklostezka

Zpravodajství, 4. června 2019, 15:00, jak
Okres – Příští rok by chtěla Mohelnice začít se stavbou cyklostezky do Mírova. Obě radnice budou na projektu spolupracovat s tím, že město uhradí zhruba 80 procent nákladů a vesnice zbytek.

Baron Prášil okradl desítky lidí. Lhal, jako když tiskne

Zpravodajství, 4. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Podvodem nebývalého rozsahu se v těchto dnech zabývá šumperská kriminálka. V její síti uvízl osmapadesátiletý podvodník, který si díky vymyšleným historkám vyvěřil od lidí více než jeden milión korun. Podobně si počínala i jeho partnerka. Z dluhů nesplatili ani korunu.

Starosta rezignuje: Nestojí to za to

Zpravodajství, 4. června 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Jindřichov – Napjaté vztahy mezi zastupiteli v Jindřichově vyústily v rozhodnutí starosty ve středu 5. června rezignovat. Kromě něj mají svoje funkce opustit i někteří další radní. Odejít chtějí v průběhu jednání zastupitelstva obce.

Z policejní linky - 22. týden

Zpravodajství, 2. června 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 22. týden
 • Zmizela měřicí telemetrická jednotka
 • Vykradený sklep
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Odcizené jízdní kolo
 • Vykradený Superb
 • Kriminalisté stíhají manželský pár
 • Přehlédla vůz na hlavní silnici
 • Nezvládl čtyřkolku
 • Obezřetnost se vyplatí


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.