ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červen 2018

Garden terapie pro seniory

Adámkova poradna, 29. června 2018, 00:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Garden terapie pro seniory V poslední době se hodně mluví o takzvané garden terapii pro seniory. Naposledy jsem zachytil nějaké informace o tom, že ji s úspěchem začali používat při práci se seniory v Bruntálu. Používáte něco takového i ve vašich zařízeních pro lidi seniorského věku? Ondřej, Libina

Hokejový Šumperk doplňuje soupisku, druhá posila je ze zahraničí

Sport, 27. června 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejový Šumperk doplňuje soupisku, druhá posila je ze zahraničí Šumperk – Až do minulého týdne obsahovala oficiální soupiska šumperského hokejového týmu jediné jméno. Přerovského navrátilce Karla Pláška nově doplnilo dalších pět hráčů. Figuruje mezi nimi i druhá předsezónní posila. Je jí zajímavá akvizice ze sousedního Slovenska.

JAK TO VIDÍM JÁ: Tučné sousto pojídané na tenkém ledě

Sport, 27. června 2018, 17:00, Petr Fišer
Dubicko – To je tak, když si ukrojíte moc velký krajíc, nebo si nandáte až příliš tučné sousto. V Dubicku podlehli euforii, která zaplavila do té doby skromně vystupující klub po skončení předminulé sezóny. Ambiciózní manažer Lubomír Hrdlovič potvrdil, že není žádný troškař a se svým fotbalovým ansámblem se vydal na hodně tenký led. Nedopadlo to slavně.

Svátek se blíží. Tým reprezentantů vyzve okresní výběr Zdeňka Valenty

Sport, 27. června 2018, 15:00, Petr Fišer
Svátek se blíží. Tým reprezentantů vyzve okresní výběr Zdeňka Valenty Ruda nad Moravou – Hlavní organizátor exhibičního utkání v Rudě nad Moravou, kde se v sobotu 30. června divákům ukážou někdejší reprezentanti z úspěšných dob Vladimíra Šmicera, Jana Bergera či Ivana Haška, odtajnil, kdo nastoupí v jeho připravovaném výběru.

Ladislav Pliska je vicemistrem Evropy! Od zlata ho dělil malý kousek

Sport, 27. června 2018, 13:00, Petr Fišer
Ladislav Pliska je vicemistrem Evropy! Od zlata ho dělil malý kousek Maďarsko – Vzpěračský oddíl ze Šumperka se může pyšnit vicemistrem Evropy! Šampionát veteránů pořádaný v maďarské Budapešti vyšel na výbornou Ladislavu Pliskovi.

Džemfest si nedá pokoj, už zase provokuje i baví

Kultura, 27. června 2018, 10:00, Jan Kratochvíl
Džemfest si nedá pokoj, už zase provokuje i baví Šumperk – Smích i pobouření vyvolává u lidí reklamní kampaň na letošní ročník šumperského Džemfestu. Není to poprvé, co festival doprovázejí kontroverzní plakáty, například před dvěma lety i celostátní média řešila vhodnost vyobrazení těhotné dívky s popisem Zlobila? Později pořadatelé získali za tuto kampaň anticenu Sexistické prasátečko.

Klášterní hudební slavnosti se dál rozpínají

Kultura, 27. června 2018, 07:00, Ondřej Polák
Klášterní hudební slavnosti se dál rozpínají Šumperk – Mezinárodní festival Klášterní hudební slavnosti se letos rozšiřuje do dalších míst. Dvanáctý ročník věhlasné přehlídky, která vznikla v Šumperku, kde se v klášterním kostele koná významná část programu, letos zasáhne do čtrnácti měst a obcí.

Biskupská kupa oslaví v srpnu 120 let

Zpravodajství, 26. června 2018, 20:00, téma TIPY NA VÝLET, BH
Biskupská kupa oslaví v srpnu 120 let Jeseníky – Rozhledna na Biskupské kupě u Zlatých hor slaví v letošním roce 120 let od svého vzniku. K jubileu získala nový vzhled i vnitřní obnovu. Turisté se tak mohou od června opět kochat výhledy z jedné z nejnavštěvovanějších rozhledem v Jeseníkách. Nyní probíhají ještě venkovní úpravy, které završí 4. srpna slavnostním otevřením za přítomnosti císaře Františka I., kdy bude odhalen i jeho portrét.

Marek Jáně: „Chtěl jsem dělat něco, co přinese druhým radost“ 

Zpravodajství, 26. června 2018, 16:00, Hana Písková
Šumperk – Přesně pro taková setkání, jakého se mi dostalo v minulém týdnu, ráda píšu rozhovory s lidmi různých profesí. Marek Jáně z Bludova, čerstvý absolvent Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku se doposud na své povolání truhláře připravoval. Na sklonku školního roku převzal ocenění jako nejlepší žák ve svém oboru. Když jsme se sešli v jedné ze šumperských kaváren, bylo mi jasné, že mám tu čest se šťastlivcem, který vlastně už v dětském věku přišel na to, co ho neskutečně baví a co může být jeho posláním na celý život. 

Průzkum o kvalitě života potopil Šumperk

Zpravodajství, 26. června 2018, 13:00, jak
Průzkum o kvalitě života potopil Šumperk Okres – Celostátní průzkum, který porovnával kvalitu života na více než dvě stě místech Česka, nedopadl po Šumperk nejlépe. Město skončilo až na 164. místě. O mnoho lépe si nevedl ani Zábřeh.

Otravy psů pokračují. Policie začala šetřit

Zpravodajství, 26. června 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Otravy psů pokračují. Policie začala šetřit Šumperk – Na sociálních sítích i mezi lidmi se šíří další zprávy o otrávených psech, které v regionu zabíjí neznámý pachatel. Ačkoli policii zatím nikdo z postižených pejskařů nekontaktoval, kriminalisté začali podezřelá úmrtí psů vyšetřovat. Dosud ale nenašli nic, co by na systematickou likvidaci zvířat ukazovalo.

Zvoli trápí komáři

Zpravodajství, 26. června 2018, 07:00, Hana Písková
Zvole – Zatímco některé obce Litovelského Pomoraví si letos libují, že výskyt komárů není tak vysoký, jako v předchozích letech, jejich aktivita prudce vzrostla ve Zvoli, kde se místy přiblížila kalamitnímu stavu. Bodnutí hmyzem není jen nepříjemné, ale může znamenat i zdravotní potíže, protože komáři přenáší některé nemoci.

Z policejní linky - 25. týden

Zpravodajství, 24. června 2018, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
 • Přišla o kolo
 • Řídil i přes zákaz
 • Odcizený kamenný kříž
 • Střet dvou nákladních vozidel
 • Dostal chuť na med
 • Vloupání do vozidla
 • Po vozidle se slehla zem
 • Chtěl se vyhnout kontrole
 • Zmizel automobil
 • Přišla o kabelku
 • Dopravní nehoda
 • Řidič kamionu nedobrzdil
 • Trávení psů

Také v Šumperku se demokratické síly spojují do voleb

Zpravodajství, 21. června 2018, 14:10, redakce, placená reklama
Také v Šumperku se demokratické síly spojují do voleb TOP 09 a Starostové a nezávislí postaví v Šumperku společnou kandidátku pro komunální volby. Pod heslem „Šumperk má na víc“ se na ní představí také řada nezávislých osobností.

Domácí násilí pod vlivem alkoholu

Adámkova poradna, 21. června 2018, 07:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Domácí násilí pod vlivem alkoholu Chci se zeptat, jak jste schopni na Šumpersku pomoci ženám s dětmi, které partner týrá nebo ohrožuje pod vlivem alkoholu? Pavel, Bludov

POTVRZENO: Druhá hokejová liga v novém hávu, šumperské Draky čeká na úvod nováček z Orlové

Sport, 20. června 2018, 19:00, Petr Fišer
POTVRZENO: Druhá hokejová liga v novém hávu, šumperské Draky čeká na úvod nováček z Orlové Šumperk – Český svaz ledního hokeje dal zelenou návrhu, který si na tradičním aktivu odhlasovaly samotné kluby. Nadcházející ročník druhé ligy se tak rozjede podle nového herního systému.

PROKLETÝ VÝCHOD! Autokrosař Vaněk skončil na střeše, bratři Hrochové jeli domů kvůli karambolu a zranění

Sport, 20. června 2018, 16:00, Petr Fišer
PROKLETÝ VÝCHOD! Autokrosař Vaněk skončil na střeše, bratři Hrochové jeli domů kvůli karambolu a zranění Litva, Lotyšsko – Dlouhé štreky na východ by nejradši nadobro vymazali z paměti. Pro české reprezentanty v autokrosové kubatuře do 1600 ccm se účinkování v zemích bývalého Sovětského svazu změnilo ve velké trápení. V závodech mistrovství Evropy strádali víc, než se očekávalo. Jako by je pronásledovala otravná noční můra.

Na start TDK Bikemaratonu Bozeňov se postavilo 170 závodníků!

Zpravodajství, 20. června 2018, 13:49, redakce, placená reklama
Na start TDK Bikemaratonu Bozeňov se postavilo 170 závodníků! První červnová sobota byla ve znamení jubilejního desátého ročníku oblíbeného cyklistického závodu v Dolním Bušínově a naše firma se i letos stala jeho hrdým generálním partnerem. Mimo hlavní závod byl i díky naší podpoře připraven pestrý program pro celou rodinu v rámci Dětského dne.

Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem

Sport, 20. června 2018, 13:00, Petr Fišer
Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem Šumperk – Sokolové ze Zábřeha podnikli tenisový nálet, jehož produktivním výsledkem potvrdili letošní nadvládu nad okresním rivalem. Na šumperském území vyhráli už třetí úspěšně zvládnutou bitvu, kterou podstoupili v rámci rozehrané sezóny. Domácí družstvo se v porovnání s minulým ročníkem potýká se slabším obsazením mužské části týmu a po všech stránkách je to znát.

Helenu Vondráčkovou nahradí Jana Kirschner

Kultura, 20. června 2018, 10:00, Ondřej Polák
Helenu Vondráčkovou nahradí Jana Kirschner Dolní Studénky – Pořadatelé festivalu Hudba bez hranic museli minulý týden řešit hned několik starostí najednou. Nejenže si převzali trestní oznámení od agentury Heleny Vondráčkové, která starostu Radima Sršně zažalovala pro pomluvu a vydírání, ale rovněž museli za avizovanou „hvězdu“ hledat náhradu do hlavního programu.

Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem

Kultura, 20. června 2018, 07:00, Ondřej Polák
Hvězdy na hradě se rozsvítí pod otevřeným nebem Zábřeh – Dvě divadelní představení, vystoupení harfistky světového formátu, koncert kapely, která v současné době kraluje české alternativní scéně, a recitál legendy naší folkové scény. To vše nabídne od středy 20. do pátku 29. června zábřežský multižánrový festival Hvězdy na hradě.

Sluneční škola slaví třicet let

Kultura, 19. června 2018, 20:00, ok
Třicáté výročí otevření si o víkendu připomene Sluneční škola v Šumperku. „Program vypukne v pátek 22. června ve 13.30 hodin, kdy do areálu školy dorazí také fotbalová legenda Tomáš Ujfaluši, se kterým si zájemci mohou zasoutěžit v driblování s míčem nebo v počtu „nožiček“. Večer pak zahraje kapela Shodou okolností,“ uvedl ředitel školy Hynek Pálka.

ŘSD má velké plány. Chystá další obchvat

Zpravodajství, 19. června 2018, 16:00, jak
Postřelmov, Chromeč – Zatímco přípravy na obchvat Bludova jsou v plném proudu, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už začíná plánovat další miliardový projekt. Tím je objezd Chromče, který má navazovat na rychlostní silnici u Postřelmova. Stavba by měla odlehčit oběma posledně jmenovaným obcím.  

Spor mezi zástupci Vondráčkové a obcí graduje

Zpravodajství, 19. června 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Spor mezi zástupci Vondráčkové a obcí graduje Dolní Studénky – O trestním oznámení na starostu Dolních Studének Radima Sršně, které podali zástupci zpěvačky Heleny Vondráčkové, jsme čtenáře informovali již v minulém vydání Týdne na severu. Teď její právníci hrozí vedení obce další žalobou.  

Impotenti

Poznámka JK, 19. června 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Napadlo by vás, že za potíže s parkováním v Zábřeze může vláda? Pokud ne, přečtěte si aktuální článek na šumperském Reji, který pojednává právě o tom, jak impotence parlamentu dopadá i na města a obce v šumperském okrese. 

Poslanci brzdí rozvoj obcí 

Zpravodajství, 19. června 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Poslanci brzdí rozvoj obcí  Okres – Skutečnost, že už od loňského podzimu nemá Česko vládu s důvěrou, komplikuje život v mnoha vesnicích a městech na Šumpersku. Brzdí se hlavně dotace a investice. Ministerstva nerozjíždí nové podpůrné programy a schvalování už běžících dotačních titulů trvá příliš dlouho. Starostové jsou na poslance pěkně naštvaní. 

NATURHOUSE hledá v Šumperku partnery pro zdravý byznys

Zpravodajství, 18. června 2018, 14:25, redakce, placená reklama
NATURHOUSE hledá v Šumperku partnery pro zdravý byznys NATURHOUSE je zavedená franchisingová sít výživových poraden, která letos oslaví deset let od otevření své první pobočky v České republice. Značka nabízí cestu k podnikání s jistotou. Franchisantovi předají zkušení kolegové celé podnikatelské know-how a jsou mu vždy oporou. To potvrzují i zkušenosti úspěšných franchisantů.

Z policejní linky - 24. týden

Zpravodajství, 17. června 2018, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
 • Vloupání do vozidla
 • Odcizená jízdní kola
 • Zmizela pila
 • Ukradené kolo
 • Vozidlo skončilo na střeše
 • Za volantem neměla co pohledávat

Sociální služby pro drogově závislé

Adámkova poradna, 14. června 2018, 00:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Sociální služby pro drogově závislé Kdysi jsem vnímal Pontis jako zařízení, které pomáhalo především drogově závislým. Teď mám pocit, že pomáhá především seniorům. Nabízíte ještě služby těm, kteří bojují s drogami? Jirka, Loučná nad Desnou

Džemfest zveřejnil program, návštěvníky zaplaví lavina hitů

Kultura, 13. června 2018, 20:00, Jan Kratochvíl
Džemfest zveřejnil program, návštěvníky zaplaví lavina hitů Šumperk – Oblíbený festival Džemfest si letos užijí hlavně ti fanoušci, kteří si rádi zazpívají refrény známých písní. Zveřejněný program totiž nabízí hitové kapely Chinaski, O5 a Radeček a zpěváka Sebastiana. Všechny tři hlavní hvězdy festivalu patří aktuálně k nejhranějším interpretům v českém éteru. Džemfest se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk.

V Zábřeze bude k vidění legendární Kočičí hra

Kultura, 13. června 2018, 17:00, Roman Tyčka
Zábřeh – Proslulou tragikomedii Kočičí hra s Pavlou Tomicovou a Zorou Valchařovou Poulovou v hlavních rolích uvidí návštěvníci zábřežského kulturního domu ve čtvrtek 14. června.

O pět hlasů se usmálo štěstí na kapelu Hra’n’ice

Kultura, 13. června 2018, 14:00, kra
O pět hlasů se usmálo štěstí na kapelu Hra’n’ice Region – Je rozhodnuto. Soutěž pro mladé kapely z našeho regionu zná vítěze. Titulem Objev roku Radia Haná se pyšní skupina Hra’n’ice z Hranic na Moravě. Její prvenství bylo opravdu hraniční - promo kampaň v hodnotě 200 tisíc korun vyhrála o pouhých pět hlasů.

Kabinu hokejového Šumperka zasáhlo menší zemětřesení, změn není málo

Sport, 13. června 2018, 10:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kabinu hokejového Šumperka zasáhlo menší zemětřesení, změn není málo Šumperk – Kádr šumperského hokejového týmu zasáhlo docela slušné zemětřesení. Na prvním tréninku v rámci letní přípravy na suchu se trenérským lodivodům Zavadilovi a Novosadovi hlásilo jen osm známých tváří z minulého ročníku.

Přes rozdrcené hrudní obratle až na stupně vítězů. Hrochům se daří, pronikli mezi republikovou špičku

Sport, 13. června 2018, 07:00, Petr Fišer
Přes rozdrcené hrudní obratle až na stupně vítězů. Hrochům se daří, pronikli mezi republikovou špičku Dalečín – V roce 2014 nabourala jejich plány obrovská čára přes rozpočet. Stále se lepšící bratry Pavla a Martina Hrochovi v dalším rozmachu přibrzdil prokletý závod v Březové.

Policie ukončila vyšetřování smrti starosty Rapotína

Zpravodajství, 12. června 2018, 13:00, jak
Rapotín – Kriminalisté se už nebudou zabývat okolnostmi smrti starosty Rapotína Pavla Žerníčka. Jeho tělo našli lidé na začátku dubna poblíž Horního Města na Rýmařovsku. Policisté se teď po několikatýdenním vyšetřování rozhodli případ odložit s tím, že šlo o sebevraždu.

Zapomenutá hvězdárna znovu ožívá. Pomohlo i Polsko

Zpravodajství, 12. června 2018, 10:00, jak
Hrabová – Hvězdárna na vrcholu evangelického kostela v Hrabové se po více než padesáti letech znovu otevře lidem. I když zatím pozorovací věž nebude vybavená dalekohledy, nabídne unikátní rozhledy do okolí. Optika ke zkoumání vesmíru by měla přibýt příští rok. Na znovuzrození hvězdárny se kromě církve a obce podílel Euroregion Kladsko. Přeshraniční spolupráci Česka a Polska dotuje Evropská unie.

Zástupci Vondráčkové žalují starostu

Zpravodajství, 12. června 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zástupci Vondráčkové žalují starostu Dolní Studénky – Agentura MM Praha, kterou vlastní manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové, podala trestní oznámení na starostu Dolních Studének Radima Sršně. Důvodem je údajné vyhrožování, kterého se měl Sršeň dopustit v souvislosti s tím, že zpěvačka zrušila plánovaný koncert na dolnostudénském festivalu Hudba bez hranic, jež proběhne od 22. do 24. června. Starosta jednání agentury považuje za absurdní a žádného vydírání si není vědom. Zpěvačka své vystoupení v Dolních Studénkách odvolala poté, co vyšlo najevo, že na stejné hudební akci vystoupí i Václav Neckář.

Z policejní linky - 23. týden

Zpravodajství, 10. června 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Bezpečnostní opatření
 • Poškozený lak na vozidle
 • Ztratil mobil
 • Nález munice
 • Odcizená jízdní kola
 • Než odjedete na dovolenou….
 • Nezajištěný náklad
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Vykradl automobil
 • Podnapilý řidič havaroval
 • Havárie motocyklu
 • Řídil přes zákaz

Jak si najít společnost v novém městě ve vyšším věku

Adámkova poradna, 8. června 2018, 12:30, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Jak si najít společnost v novém městě ve vyšším věku Do Šumperka jsem se přistěhovala nedávno na důchod, abych byla blíž svým dětem. Realita je ale taková, že děti na mě v týdnu nemají vůbec čas. Občas mě jen požádají o chvilkové pohlídání vnuků. Nestěžuji si, ale pravda je, že mi chybí společnost. Mám obavy, jestli mám šanci ve svém věku (69 let) v novém prostředí ještě najít nějakou kamarádku nebo zapadnout do nějaké komunity. Poradíte? Helena, Šumperk

Dechový orchestr připravil koncert, jaký nemá v regionu obdobu

Kultura, 6. června 2018, 19:00, Ondřej Polák
Dechový orchestr připravil koncert, jaký nemá v regionu obdobu Zábřeh, Dolní Studénky – Dechový orchestr Zábřeh připravuje na červen velkolepý hudební projekt. Koncert filmové hudby pod širým nebem s videoprojekcí budou mít lidé možnost slyšet a vidět pouze dvakrát. Vybrané skladby ze slavných filmů v podání dechového orchestru se sborem a sólisty zazní v Zábřeze a v Dolních Studénkách.

Hlavní hvězdou Hella Day bude Meky Žbirka

Kultura, 6. června 2018, 17:00, ok
Hlavní hvězdou Hella Day bude Meky Žbirka Mohelnice – Společnost Hella Autotechnik Mohelnice pořádá Den otevřených dveří. V sobotu 9. června čeká na návštěvníky přímo v areálu firmy nabitý program, který začne ve 14 hodin a vyvrcholí v deset večer.

Do Zábřeha zavítá legenda české pop music

Kultura, 6. června 2018, 15:00, Ondřej Polák
Do Zábřeha zavítá legenda české pop music Zábřeh – Recitál Evy Pilarové mapující úspěšnou kariéru této legendy české populární hudby nabídne kulturní dům v Zábřeze v neděli 10. června. Podle pořadatelů se jedná o významnou společenskou událost, Eva Pilarová totiž koncertuje už pouze výjimečně.

Záchranářské drama: Zábřeh dohonil Losiny, Dubicku s Rapotínem zvoní umíráček

Sport, 6. června 2018, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Záchranářské drama: Zábřeh dohonil Losiny, Dubicku s Rapotínem zvoní umíráček Morava – Fotbalisté Zábřeha se po víkendovém kole krajského přeboru dostali na stejnou bodovou úroveň jako okresní rival z Velkých Losin. Dopomohlo jim k tomu vítězství, které se rodilo ve velkých porodních bolestech.

Nevidomý zpěvák zazpívá v kostele

Kultura, 6. června 2018, 11:00, ok
Nevidomý zpěvák zazpívá v kostele Šumperk – Čtyřiadvacátý ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě zavítá také do Šumperka, a to v podobě koncertu Radka Žaluda. Nevidomý profesionální zpěvák se proslavil také díky vystupování v televizi Šlágr, kde patří mezi nejprodávanější umělce.

Derby klepe na dveře, Šumperk chce ukončit černou sérii. Nakrknutá kapitánka Arbeitová odmítla podepsat zápis o utkání

Sport, 6. června 2018, 09:00, Petr Fišer
Derby klepe na dveře, Šumperk chce ukončit černou sérii. Nakrknutá kapitánka Arbeitová odmítla podepsat zápis o utkání Šumperk, Uničov – Do prestižního sobotního derby půjdou pozitivněji naladěni tenisté ze Zábřeha. V domácím prostředí deklasovali opavské áčko a na jejich soukromém kontě přibylo druhé vítězství.

Poznávej svět, poznej povolání

Zpravodajství, 6. června 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Poznávej svět, poznej povolání Pilotáž projektu Poznávej svět, poznej povolání je úspěšně ukončena. Tento projekt Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk realizovaný ve spolupráci s MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví bude pokračovat další čtyři roky pod záštitou projektu „Místní akční plány vzdělávání“ na území ORP Šumperk a Zábřeh.

Talentovaná sportovní gymnastka Klára Peterková ohromila Slovensko

Sport, 5. června 2018, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Talentovaná sportovní gymnastka Klára Peterková ohromila Slovensko Slovensko – Sportovní gymnastky ze Šumperka znovu dokázaly, že náročné řemeslo ovládají na velmi dobré úrovni a že velká dřina může přinášet zasloužené ovoce. Rodné město tentokráte vzorně reprezentovaly u bývalých federálních sousedů.

Vytíženou vlakovou trať trápí bludné elektrické proudy 

Zpravodajství, 5. června 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Vytížená železniční trať mezi Šumperkem a Zábřehem stále neprošla kolaudací. A to přesto, že její elektrizace a modernizace byla dokončena už před osmi lety a denně tudy vlaky přepraví tisíce lidí. Technici tam totiž odhalili takzvané bludné proudy, které mohou vyvolávat například nebezpečné zkraty nebo ohrožovat provoz jiných zařízení v blízkosti kolejí. 

Když je toho moc

Poznámka JK, 5. června 2018, 10:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Bývaly doby, kdy už samotný vznik petice byl pro mocipány šok. Dnes bohužel často neznamená vůbec nic, a to ani přesto, že se pod ni podepíší tisíce nebo desetitisíce lidí. Veřejný protest je už zkrátka stejně všední, jako veřejný nezájem. 

Petice bojuje za propuštěnou učitelku

Zpravodajství, 5. června 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Propuštění pedagožky Marie Jirmanové ze Základní umělecké školy v Šumperku vyvolalo prudkou reakci některých rodičů, jejichž děti šumperskou „zušku“ navštěvují. Ti iniciovali petici, která vyzývá vedení školy k tomu, aby učitelku přijalo zpět. Vyhazov kantorky překvapil i její kolegy. Jirmanová pracuje na škole od roku 1992 a v roce 2015 získala Cenu města v kategorii Vzdělávání.  Vedení školy trvá na tom, že ukončení pracovního poměru bylo na místě. 

Z policejní linky - 22. týden

Zpravodajství, 3. června 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 22. týden
 • Zmizel obkladový kámen
 • Opět kradl
 • Dopravní nehoda
 • Nehoda tří vozidel
 • Zanedbání povinné výživy
 • Zmizelo čerpadlo
 • Poškodil lak
 • Nalezla granát
 • Zaměřeno na řidiče
 • Únava za volantem
 • Střet vozidla s chodcem
 • Do věznice nespěchal
 • Kličkoval po silnici
 • Havárie motocyklů


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.