ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Červen 2017

Po oznámení diagnózy se mi hlavou honilo jediné: ŽE MUSÍM PŘEŽÍT, ŽE CHCI ŽÍT DÁL, ŽE BUDU BOJOVAT

Sport, 28. června 2017, 16:00, Petr Fišer
Po oznámení diagnózy se mi hlavou honilo jediné: ŽE MUSÍM PŘEŽÍT, ŽE CHCI ŽÍT DÁL, ŽE BUDU BOJOVAT Šumperk - Málokdo to z provinčního Šumperka dotáhne až na nejvyšší republikovou úroveň. Zdeněk Opravil namíchal svůj úspěšný koktejl z několika základních surovin. K nezpochybnitelnému talentu přidal směs velké ctižádostivosti a neutuchající touhy prorazit mezi nejlepší. Zdravé odhodlání mu pomohlo překonat i nejtěžší chvíle života, kdy zdolal zákeřnou nemoc.

Fotbalová Třeština vzkazuje: Okresním titulem to nekončí!

Sport, 28. června 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Třeština - Tímhle to nekončí! Fotbalová Třeština si užívá návalu příjemné euforie, který pramení ze skutečnosti, že si po třech letech znovu přivlastnila titul okresních šampiónů. A už dnes spřádá odvážné plány. Má k tomu pádný důvod. V malé obci na Mohelnicku, v níž žije 385 obyvatel, se tvoří hodně našlapaný sportovní tým.

Džemfest zveřejnil program: Zajíc v pytli ukrýval hned čtyři písničkáře včetně Tomáše Kluse a Voxela

Kultura, 28. června 2017, 12:00, Jan Kratochvíl
Džemfest zveřejnil program: Zajíc v pytli ukrýval hned čtyři písničkáře včetně Tomáše Kluse a Voxela Šumperk - Populární šumperský festival Džemfest zveřejnil letošní program, který se odehraje 20. října v Domě kultury Šumperk. Skončila tak originální slevová akce Zajíc v pytli, během které si fanoušci festivalu mohli koupit vstupenku za poloviční cenu, aniž by ale znali program.

Hrabišínem zavoní vepřové

Kultura, 28. června 2017, 10:00, tyč
Hrabišínem zavoní vepřové Hrabišín - Státní svátek Den slovanských věrozvěstů si obyvatelé Hrabišína užijí po svém. Vesnicí bude vyhrávat Veselá kapela a k dobré muzice se budou podávat vepřové speciality všeho druhu. Tradiční akce, pořádaná místními dobrovolnými hasiči, provoní Hrabišín ve středu 5. července.

Klášterní hudební slavnosti budou servírovat baroko

Kultura, 28. června 2017, 08:00, tyč
Klášterní hudební slavnosti budou servírovat baroko Šumperk, region - Už pojedenácté se mohou příznivci klasické hudby schovat před parným létem do příjemného prostředí kostelů, kaplí či kulturních sálů a tam se zaposlouchat do koncertů úspěšných umělců. Klášterní hudební slavnosti letos nabídnou deset koncertů, které se ponesou v duchu oslavy hudby období baroka.

S pomocí uplatnění se na trhu práce dlouhodobě nezaměstnaným pomůže projekt „PO LÁVCE“

Zpravodajství, 28. června 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Lidem na Šumpersku a Jesenicku, kteří jsou dlouhodobě či opakovaně v evidenci Úřadu práce se nabízí možnost jak získat zaměstnání. Akademie Jana Amose Komenského v Šumperku realizuje v současné době projekt, který řeší pomoc při hledání zaměstnání osobám, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než 1 rok, nebo jejichž doba evidence na ÚP ČR dosáhla v posledních 2 letech souhrnné délky 12 měsíců.

Petr Možný: „Mám rád všechny horské chaty, původní kouzlo si zachovala Švýcárna.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 27. června 2017, 14:30, Hana Písková
Petr Možný: „Mám rád všechny horské chaty, původní kouzlo si zachovala Švýcárna.“ Šumperk - O uplynulém víkendu se na Paprsku sešli už poosmé v rámci oblíbené akce Pradědovy letokruhy turisté, milovníci hor a regionální literatury, aby pokřtili zbrusu novou knihu Zdeňka Gáby a Petra Možného Horské chaty v Jeseníkách na starých pohlednicích a fotografiích. Se sběratelem pohlednic a fotografem Petrem Možným jsme se setkali právě nad touto knihou, která už teď zaznamenala velký ohlas a nadšení nejen ze strany místních patriotů.

Na TDK Bikemaratonu Bozeňov jelo 218 závodníků!

Zpravodajství, 27. června 2017, 14:21, redakce, placená reklama
Na TDK Bikemaratonu Bozeňov jelo 218 závodníků! Letošní v pořadí již devátý ročník oblíbeného cyklistického závodu se konal v sobotu 3. června 2017 ve Sport & Relax areálu Bozeňov. Jedná se o závod zařazený do Šumperského poháru horských kol. A pro tento rok nesl nově název TDK Bikemaraton Bozeňov, neboť se naše firma EPCOS s.r.o. Šumperk stala jeho hrdým generálním partnerem. Závod byl určen jak pro profesionální cyklisty, tak pro amatéry a děti.

Dopravní terminál u stadiónu nebude, přestěhuje se k nádraží

Zpravodajství, 27. června 2017, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Dopravní terminál u stadiónu nebude, přestěhuje se k nádraží Zábřeh - Změnu v zamýšleném dopravním terminálu udělali zábřežští radní. Poté, co se jeho plánovaný rozpočet vyšplhal příliš vysoko, rozhodlo se vedení města myšlenku opustit a soustředit síly na posílení parkování u nádraží. Díky parcele, kterou v blízkosti železniční stanice město vlastní, by právě tam mohla vzniknout nová odstavná plocha pro automobily.

Letošní ročník festivalu Hudba bez hranic navštívily tisíce posluchačů kvalitní muziky

Kultura, 27. června 2017, 10:00, redakce
Letošní ročník festivalu Hudba bez hranic navštívily tisíce posluchačů kvalitní muziky Dolní Studénky - Na festivalu Hudba bez hranic, který se uskutečnil tento víkend (23. až 25. června) v Dolních Studénkách zazpívaly hvězdy jako Olympic, kapela O5 a Radeček, Dasha a spoustu dalších hudebních a pěveckých talentů.

Opilý mladík naboural pět aut. Odřel i luxusního jaguára

Zpravodajství, 27. června 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Škodu za 160 tisíc korun způsobil minulý víkend opilý mladík v Zábřeze, kterému se podařilo nabourat hned pět aut. Policie ho zadržela, když z města ujížděl směrem do sousedního Postřelmova.

Ze staré ruiny má být šumperský klenot

Zpravodajství, 27. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Ze staré ruiny má být šumperský klenot Šumperk - Historická manufaktura v Šumperku, která je v dezolátním stavu, ale staticky v pořádku, se má v budoucnu stát ozdobou města. Zdejší radnice nově zakoupený objekt poprvé veřejně představila minulý čtvrtek. Plánuje tam vybudovat muzeum textilnictví i veřejné dílny a ke spolupráci chce pozvat také partnery z Polska. Náklady na záchranu stavby se možná přiblíží hranici sta miliónů korun.

Z policejní linky - 25. týden

Zpravodajství, 25. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
 • Krádež vozidla
 • Zlodějům se hodí vše
 • Poškodil vozidla
 • Ukradli jí peněženku
 • Kvůli počasí bourala
 • Vloupal se do domu
 • Řídil i přes zákaz
 • Ukradl nářadí
 • Alkohol za volantem
 • Utekl od nehody
 • Nález válečné munice

Dietos touží po červeném peklu, čeká je boj o ligové finále

Sport, 21. června 2017, 17:30, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Dietos touží po červeném peklu, čeká je boj o ligové finále Šumperk, Zlín – Budou mít výhodu domácího prostředí. Na druhou stranu je čeká silný soupeř a největší favorit, který je v prvním vzájemném utkání deklasoval o 28 bodů. Vrchol základní části ve východní skupině čtvrté ligy amerického fotbalu mezi Šumperkem a Třincem je za dveřmi a Dietos věří, že je v neděli od tří hodin odpoledne požene dopředu plný dům.

Kdo bude čelit hokejistům? Číslo 8 nemusí být konečné

Sport, 21. června 2017, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kdo bude čelit hokejistům? Číslo 8 nemusí být konečné Morava - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání schválil předběžný návrh modelu třetí nejvyšší soutěže. Ta se bude hrát ve třech skupinách s rozdílným počtem účastníků. Východní divizi momentálně tvoří jen osm klubů.

Do Zábřeha míří známá jména, Welzlův maraton se chystá na další ročník

Sport, 21. června 2017, 14:30, Petr Fišer
Do Zábřeha míří známá jména, Welzlův maraton se chystá na další ročník Zábřeh - Sobota 24. června. Víkendový termín by neměl chybět v kalendáři žádného sportovního nadšence. Rok utekl jako voda a další pokračování Welzlova MTB maratonu je tady! Na co se milovníci horských kol můžou těšit? Na kvalitně připravený okruh o délce pětadvaceti kilometrů s nádhernými výhledy na Jeseníky. Zájem fanoušků bude přitahovat řada známých jmen.

Malínské slavnosti zahájí soutěž v pojídaní chilli burgerů

Kultura, 21. června 2017, 13:00, ok
Malínské slavnosti zahájí soutěž v pojídaní chilli burgerů Nový Malín - Nabitý program a bohaté občerstvení včetně více než deseti druhů piva čeká na návštěvníky Malínských slavností. Sedmý ročník pohodové zábavní akce se uskuteční v sobotu 24. června v areálu u sokolovny v Novém Malíně. Vstupné je 80 korun a děti do 12 let platit nemusí.

Podzimní koncerty Bravo ozdobí účast operních hvězd

Kultura, 21. června 2017, 11:00, Roman Tyčka
Podzimní koncerty Bravo ozdobí účast operních hvězd Zábřeh - U příležitosti recitálu jednoho z našich nejvýznamnějších houslistů Jaroslava Svěceného, který se konal 11. června, zveřejnil zábřežský kulturní dům nabídku podzimní série pořadů cyklu Bravo. A je na co se těšit.

Retro přichystalo festival pro dětské oči

Kultura, 21. června 2017, 09:00, zd
Retro přichystalo festival pro dětské oči Zábřeh - Festival Malé oči promění zábřežský biograf Retro v nekonečný filmový vesmír. Vesmír plný nově zrozených filmových novinek, nevšedních zážitků i interaktivní zábavy. K největším tahákům jistě bude patřit předpremiéra filmu Já, padouch 3, živý dabing herců šumperského divadla či prezentace filmových vynálezů. Neobvyklá akce se uskuteční v neděli 25. června.

Hudba bez hranic láká na Olympic, O5 a Radeček, populární pěvecké hvězdy a dalších 500 umělců

Kultura, 20. června 2017, 20:00, Jan Kratochvíl
Hudba bez hranic láká na Olympic, O5 a Radeček, populární pěvecké hvězdy a dalších 500 umělců Dolní Studénky - Populární kapely Olympic, O5 a Radeček a dále úspěšní sólisté Dasha a Jan Smigmator budou hlavními lákadly dvanáctého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června v Dolních Studénkách i na jiných místech našeho regionu. Galavečer s koncertem „Radečků“ a Olympiku v čele s Petrem Jandou vypukne v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek v 19 hodin.

Zora Jandová: „Šumperk je milé kapesní městečko.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 20. června 2017, 17:00, Hana Písková
Zora Jandová: „Šumperk je milé kapesní městečko.“ Šumperk - Herečka, zpěvačka, sportovkyně, textařka, skladatelka, moderátorka, všechno tohle je Zora Jandová. V minulém týdnu přijela do Šumperka, aby podpořila akci Děti dětem, jejíž výtěžek darovali organizátoři Dětskému centru Ostrůvek. Když jsem se blížila ke stanu, ve kterém čekala na své vystoupení, všimla jsem si, že je ponořená do studia učebního textu. Náš rozhovor se tak nečekaně netočil jen kolem její tvorby pro děti, ale hodně jsme si povídaly i o vzdělávání. Potvrdila se mi moje domněnka, že tato žena má více talentů a stále nás bude něčím překvapovat.

Opravovaný bazén otevře na prázdniny

Zpravodajství, 20. června 2017, 14:30, Vladimíra Bartoňová
Opravovaný bazén otevře na prázdniny Zábřeh - Zrekonstruovaný venkovní bazén v Zábřeze se konečně otvírá veřejnosti. Děti ho dostanou jako dárek k zahájení prázdnin. Akci doprovází bohatý doplňkový program a vstup je zdarma. První návštěvníky uvítá plavečák už 30. června od 14 hodin.

Zastupitelé opět řešili vodovody. VHZ možná čekají změny

Zpravodajství, 20. června 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hodinu a půl řešili minulý čtvrtek šumperští zastupitelé, kdo bude pro společnost VHZ provozovat vodovody a kanalizace po roce 2020. Doteď to dělá firma ŠPVS, která odvádí zisky zahraničnímu vlastníkovi, tomu ale za tři roky vyprší smlouva. Žádné závazné stanovisko však místní politici nepřijali.

Domov důchodců vyšetřuje kriminálka

Zpravodajství, 20. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Oddělení hospodářské kriminálky šumperské policie prošetřuje hospodaření domova důchodců v Mohelnici. Příspěvková organizace města měla před nedávnem problémy se špatně využitou krajskou dotací, kterou musela vrátit. Vyšetřovatelé se aktuálně mají zajímat o některé faktury za stavební práce, které prý vedení domova vydalo.

Z policejní linky - 24. týden

Zpravodajství, 18. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 24. týden
 • Dopravně bezpečnostní akce Šumpersko
 • Zanedbání povinné výživy
 • Ukradl dřevo
 • Zpronevěřil schody
 • Podvod
 • Řídil a neměl
 • Stále nevrátila peníze
 • Neplatila výživné
 • Vloupal se do domu
 • Alkohol za volantem
 • Ukradl starožitnosti

Fotbalisté chystají benefiční turnaj

Zpravodajství, 16. června 2017, 17:04, BH
Jindřichov - V rámci jednodenního turnaje přípravek v Jindřichově na Hanušovicku bude probíhat dobročinná sbírka pro dvouletou Elenku, která trpí epilepsií. Akce se uskuteční v sobotu 17. června na tamním fotbalovém hřišti.

HRDINA TÝDNE: Vít Nosálek vede mistrovství Evropy i s bolavým ramenem, vyhodil si ho při předjížděcím manévru

Sport, 14. června 2017, 15:00, Petr Fišer
HRDINA TÝDNE: Vít Nosálek vede mistrovství Evropy i s bolavým ramenem, vyhodil si ho při předjížděcím manévru Litva, Německo - Velkou úrodu sklidili čeští autokrosaři ve druhém podniku mistrovství Evropy. V nejpočetněji obsazené třídě do 1600 ccm jich sice nezávodí tolik, o to jsou ale úspěšnější. Milan Vaněk ze Šumperka se radoval z premiérového prvenství po přechodu do vyšší kubatury a zábřežský Vít Nosálek se bronzovým výsledkem posunul do čela aktuálního pořadí. Co víc si přát?

JAK TO VIDÍM JÁ: Odpojení od (házenkářských) přístrojů? Jednou to přijít muselo

Sport, 14. června 2017, 13:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Odpojení od (házenkářských) přístrojů? Jednou to přijít muselo Šumperk - Jednou to přijít muselo. Šumperská házená se v posledních letech pravidelně ocitala na přístrojích a šlo jen o to, kdy dojde k jejich odpojení a pomyslný sportovní život nadobro vyhasne. Smutná zpráva se rozletěla do světa první červnový den.

JE TO TAM! Velké Losiny zpečetily stříbrný úspěch, v přímém souboji o druhé místo přetlačily Šternberk. Výstavním způsobem se trefil Pavel Dostál

Sport, 14. června 2017, 11:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
JE TO TAM! Velké Losiny zpečetily stříbrný úspěch, v přímém souboji o druhé místo přetlačily Šternberk. Výstavním způsobem se trefil Pavel Dostál Velké Losiny - Když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě… Známý song Michala Davida byl v sobotním odpoledni přímo šitý na míru losinským fotbalistům. Za aprílového počasí zpečetili stříbrný úspěch tím, že v přímém souboji o druhé místo přetlačili rivala ze Šternberka. Napínavé střetnutí rozsekla výstavní paráda Pavla Dostála.

Mohelnice oslaví Evropský den hudby

Kultura, 14. června 2017, 09:00, ok
Mohelnice oslaví Evropský den hudby Mohelnice - Desítky žáků a studentů se ve čtvrtek 22. června zapojí do oslav Evropského dne hudby na náměstí Svobody v Mohelnici. V nabitém programu vystoupí od 15 hodin hudební soubory i sólisté z místní základní umělecké školy, DDM Magnet, ZŠ Vodní, ZŠ Mlýnská, MŠ Hálkova a MŠ Na Zámečku.

Muzejní silniční noc láká na historické závodní motorky

Kultura, 14. června 2017, 07:00, Roman Tyčka
Muzejní silniční noc láká na historické závodní motorky Vikýřovice - Silniční muzejní noc se letos odehraje ve společnosti historických závodních silničních motocyklů. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu s názvem 20 let Kolštejnského okruhu v Branné, jejíž instalaci oživí i autodráha o rekordní délce 65 metrů, kterou postavil zábřežský sběratel Jan Janošík. Ojedinělá prohlídka muzea se uskuteční v sobotu 17. června od 16 do 22 hodin v areálu Muzea silnic ve Vikýřovicích.

Flám fest nabídne Petru Janů, Arakain nebo Radečky

Kultura, 13. června 2017, 19:00, Jan Kratochvíl
Flám fest nabídne Petru Janů, Arakain nebo Radečky Zábřeh - Stejné datum, opět velmi příznivé vstupné a zase lákavá dramaturgie – i letos se chystá vtrhnout na zábřežský bazén loni zrozený Flám fest. Hudební přehlídka se uskuteční v sobotu 9. září a nabídne hudební jízdu pro široké spektrum návštěvníků.

V Maletíně to bude o víkendu bomba

Zpravodajství, 13. června 2017, 14:30, Jaroslav Kropáč
Maletín - Už tuto sobotu 17. června oslaví Maletín 700 let od první písemné zmínky o obci, a navíc ve vsi proběhne Den mikroregionu Mohelnicko. Organizátoři slibují nabitý program, k vidění budou například unikátní zkameněliny a dojde k odhalení pomníku místní rodačce celosvětového významu.

Karel Diro: „Vždycky jsem chtěl od života trochu víc.“

Zpravodajství, 13. června 2017, 12:00, Hana Písková
Karel Diro: „Vždycky jsem chtěl od života trochu víc.“ Hanušovice - Den záchranných složek pořádá předposlední červnovou středu v Hanušovicích obecně prospěšná společnost Společně - Jekhetane za podpory města a Úřadu vlády ČR. Koordinátorem akce, jež proběhne už podruhé, je Karel Diro, pro kterého to bude premiéra. I když je v Jekhetane teprve krátce, s nadšením mluví o tom, co všechno je potřeba ještě udělat a jak může být jako Rom při organizování dalších akcí, které mají pomáhat k integraci lidí ze sociálně vyloučených lokalit, prospěšný.

Žárlivec se spletl. Rozbil nos nepravému

Zpravodajství, 13. června 2017, 09:30, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zlomeným nosem skončilo veřejné napadení, které se minulý týden odehrálo v ulicích Zábřeha. Za bílého dne tam jeden z místních obyvatel napadl přímo před policejní služebnou nic netušící procházející se pár. Knockoutovaný muž se po ráně pěstí vzpamatoval na zemi s krvavou ránou v obličeji. Záhy vyšlo najevo, že k útoku došlo omylem.

Miliónová studie k ničemu?

Zpravodajství, 13. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Téměř dva milióny korun zaplatila společnost VHZ Šumperk za studii, která má sloužit starostům a zastupitelům obcí jako podklad pro rozhodnutí, kdo a jak bude do budoucna provozovat kanalizace a vodovody v regionu. Autoři expertizy přitom podle některých oponentů neodvedli zrovna dvakrát přesnou práci. VHZ je vlastníkem velké části vodovodu a kanalizací v šumperském okrese, přičemž akcionáři jsou města a obce.

Z policejní linky - 23. týden

Zpravodajství, 11. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 23. týden
 • Zapomněl odbočit
 • Tragická nehoda na Šumpersku
 • Zanedbání povinné výživy
 • Smrtelná nehoda
 • Řídil pod vlivem
 • Poničil zaparkovaný vůz

JE KONEC! Házenkáři se nepřihlásili do soutěže

Sport, 7. června 2017, 17:00, Petr Fišer
JE KONEC! Házenkáři se nepřihlásili do soutěže Šumperk - Osud šumperských házenkářů se naplnil. Vedení klubu nezbylo za daných okolností nic jiného, než nepřihlásit mužský tým do dalšího soutěžního ročníku. Tradiční bašta s prvním červnovým dnem zmizela ze sportovní mapy a napodobila smutný příběh futsalistů před několika lety. Okresní město přišlo o další ligovou partu sestavenou z vlastních odchovanců.

Hokejoví Draci mají nového trenéra, útok posílil Jiří Půhoný

Sport, 7. června 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci mají nového trenéra, útok posílil Jiří Půhoný Šumperk - Doba, kdy byli hokejoví Draci bez trenéra, je minulostí. Volné místo po Aleši Flašarovi, jenž se upsal ambiciózní Porubě, obsadil Pavel Hulva. Otec bývalého šumperského útočníka Jakuba dal přesunu na Tyršův stadión přednost před dalším působením v Opavě.

Reklamu na fotbal sledoval plný dům, gólu se nedočkal. Šlágr v Lesnici táhl víc než derby v Zábřeze

Sport, 7. června 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Reklamu na fotbal sledoval plný dům, gólu se nedočkal. Šlágr v Lesnici táhl víc než derby v Zábřeze Lesnice - Pro oba týmy to byl zápas roku. Lesnice, nebo Leština? Fotbalová I. B třída takovou přetahovanou o mistrovský titul dlouho nepamatuje a na zájmu o nevšední utkání dvou sousedů to bylo dobře patrné. Slavit může jen jeden. Po nedělním mega šlágru jsou k celkovému prvenství blíž svěřenci Jana Knoblocha, kteří odvěkého rivala přetlačili na pokutové kopy. Z posledního duelu ve Zlatých Horách jim stačí bod.

Hostinec Peterka zve na Pivní rodeo

Zpravodajství, 7. června 2017, 11:10, redakce, placená reklama
Soutěže, zábava pro dospělé i děti, dobré jídlo a živá hudba - to vše nabídne Pivní rodeo, které pořádá Hostinec Peterka v Petrově nad Desnou v sobotu 17. června.

Nad hradem zazáří hvězdy

Kultura, 7. června 2017, 11:00, zd, on
Nad hradem zazáří hvězdy Zábřeh - Nový zábřežský open air festival Hvězdy na hradě se po úspěšné loňské premiéře uskuteční také letos. Od úterý 6. do pátku 9. června se v prostorách nádvoří bývalého hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční stand up comedy, divadelní představení a také dva koncerty.

Tančírnu otevře charitativní koncert

Kultura, 7. června 2017, 09:00, Ondřej Polák
Loučná nad Desnou - Pěvecké sdružení TapTýda z Loučné nad Desnou vystoupí v pátek 9. června před domácím publikem, aby tak symbolicky zahájilo letní provoz v místní Tančírně. Dobrovolné vstupné půjde na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, vzácného genetického a v současné době nevyléčitelného onemocnění, postihujícího hlavně dýchací a trávicí ústrojí. Koncert začne o půl sedmé večer.

Jeden z posledních koncertů Marty Kubišové

Kultura, 7. června 2017, 07:00, Roman Tyčka
Jeden z posledních koncertů Marty Kubišové Šternberk - Areál hradu Šternberk ožije už brzy výjimečnou koncertní událostí. Ve čtvrtek 15. června se uprostřed historických kulis odehraje zahajovací pořad Šternberského kulturního léta pod hvězdami. Hlavní protagonistkou bude legendární zpěvačka Marta Kubišová, která přednese výběr svých největších hitů za doprovodu kapely Karla Štolby.

Dotace na stadión nedorazí, opravovat se začalo svépomocí

Zpravodajství, 6. června 2017, 14:30, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Slíbená dotace na plánovanou opravu atletického oválu v areálu stadiónu do Zábřeha nedorazí. Definitivně jasné je to zvláště poté, co se na ministerstvu školství rozhořela nejnovější kauza s netransparentním přidělováním dotací a chod úřadu je proto částečně ochromený. Místní sportovci se však nevzdávají a alespoň některé práce chtějí realizovat svépomocí.

Čísla sedí, realita ne

Zpravodajství, 6. června 2017, 12:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
V Olomouckém kraji se meziročně navýšil počet turistů. Vyplývá to z informací, které minulý týden zveřejnilo hejtmanství. To je skvělá zpráva. Otázka je, jak si statistické údaje vyložit a zda odpovídají realitě.

Škoda na Sedle stoupla už na 16 miliónů korun

Zpravodajství, 6. června 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Silničáři opravující silnici přes Červenohorské sedlo upřesnili škodu, kterou jim před dvěma týdny způsobil řidič kamiónu, jenž se s několikatunovým vozem projel po čerstvě položeném asfaltu. Celý případ zůstává v šetření policie.

Dobrovolníci narazili

Zpravodajství, 6. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Dobrovolníci narazili Šumperk - Podniky města Šumperka odstranily takzvanou Bluesovou lavičku, kterou teprve před nedávnem instaloval do centra Šumperský okrašlovací spolek. Firma tak jeho členy pořádně popudila. PMŠ se ale brání tím, že lavička bude zavazet plánované opravě hradeb a že k jejímu umístění neměli dobrovolníci potřebný souhlas. Pikantní je, že umělecky pojaté sedátko spolek věnoval prostřednictvím starosty Zdeňka Brože městu.

Stanovisko představenstva PMŠ a zástupců mužského a mládežnického hokeje k článku Petra Fišera, zveřejněného v „Týdnu na Severu č. 21 ze dne 23. 5. 2017“

Zpravodajství, 5. června 2017, 12:00, redakce, placená reklama
Petr Fišer zveřejnil pod bombastickým názvem „BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy se NESTIHNE včas“ svůj článek a vyšperkoval jej fotografií, kde „zhodnotil a zredukoval“ I. etapu rekonstrukce na tzv. „uličku smrti“. Nemělo by být u sportovců obvyklé chtít svého soupeře zesměšnit a plivnout si na něj. Nečekali bychom to proto ani u sportovního komentátora. Nevíme, co vedlo Petra Fišera k takto pojatému článku, zda to byla touha kopnout si do těch nahoře, nebo díky bombastickému titulku prodat o pár výtisků více.

Z policejní linky - 22. týden

Zpravodajství, 4. června 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 22. týden
 • Řídila opilá
 • Odcizil motorovou naftu
 • Využil nepozornosti
 • Podvod
 • Alkohol za volantem
 • Odcizil autobaterie
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Ukradl kolo a snowboard
 • Výzva pro svědky nehody


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.