ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Květen 2019

Trenér hokejové mládeže tvrdí: Dětem chybí větší pracovitost a touha prosadit se. Často nesoudní rodiče jim zametají cestuROZHOVOR

Sport, dnes, 16:00, Petr Fišer
Trenér hokejové mládeže tvrdí: Dětem chybí větší pracovitost a touha prosadit se. Často nesoudní rodiče jim zametají cestu Šumperk – Hokejové mládežníky se snaží formovat, posouvat a výkonnostně zdokonalovat obdivuhodných osmatřicet let v kuse. Málokdo je trenérskému řemeslu věrný a oddaný jako ZDENĚK NOVÁK. „Je to práce, která chodí pořád se mnou. Průběžně o ní přemýšlím takřka neustále,“ svěřoval se otevřeně.

V Šumperku se schyluje k trenérské změně. Heclův oslabený výběr roznesl na kopytech Havířov

Sport, dnes, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
V Šumperku se schyluje k trenérské změně. Heclův oslabený výběr roznesl na kopytech Havířov Havířov – Podle zákulisních informací se schyluje k tomu, že si Bohdan Hecl kroutí poslední zápasy v pozici hlavního trenéra u mužského týmu šumperských fotbalistů. Po sezóně by ho v čele vlajkové lodi měl nahradit další klubový odchovanec a současný kouč dorostu Zdeněk Opravil. Heclův nekompletní výběr se v nedělním dopoledni vytáhl, když prostřednictvím soustředěného výkonu roznesl na kopytech domácí Havířov.

Notování Zábřehem II. V hlavních rolích dechový orchestr se sólisty a sborem

Kultura, dnes, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Notování Zábřehem II. V hlavních rolích dechový orchestr se sólisty a sborem Zábřeh – Nalistujte si v diáři 8. června. Organizátoři přicházejí s druhým ročníkem akce Notování Zábřehem. Loni při něm lidé zaplnili Masarykovo náměstí do posledního místečka. Letos se můžeme těšit na zbrusu nový program a melodie, které jsme od orchestru dosud nikdy neslyšeli. Notování Zábřehem startuje 8. června v 16 hodin.

„Vyučenou prodavačku zákazník pozná,“ říká oceněná pedagožka Vilma Johnová

Zpravodajství, dnes, 08:00, redakce, placená reklama
„Vyučenou prodavačku zákazník pozná,“ říká oceněná pedagožka Vilma Johnová Dobrá prodavačka by měla být poctivá a zodpovědná, měla by umět komunikovat s lidmi, být optimistická a šířit kolem sebe pozitivní energii, měla by dbát na svůj vzhled, každé ráno přicházet do práce upravená a dobře naladěná, mít čisto v obchodně i před ním.

Město Zábřeh přijme nové zaměstnance

Zpravodajství, dnes, 08:00, redakce, placená reklama
Město Zábřeh přijme nové zaměstnance Na obsazení dvou pracovních pozic vypsala zábřežská radnice výběrová řízení. Na dobu neurčitou přijme úřad od ledna 2020 vedoucího Odboru rozvoje a územního plánování.

Kino RETRO obsadí český Bocelli i trumpetista Deczi

Kultura, včera, 20:00, bav
Zábřeh – Zpěvák Radek Žalud, nevidomý pěvec s bohatým repertoárem, často označovaný jako český Bocelli, vystoupí ve středu 22. května od 17 hodin v sále zábřežského kina Retro. Jeho sytý tenor zde doprovodí rovněž zrakově hendikepovaný umělec, kytarista Filip Moravec.

Chlapec si hrál za domem. Pátral po něm psovod i vrtulník

Zpravodajství, včera, 15:00, jak
Hanušovice – Šťastný konec mělo pátrání po teprve čtyřletém chlapci, který v pátek 17. května odešel z domu na Hanušovicku. Jeho matka zalarmovala policii, která do terénu vyslala všechny svoje prostředky.

Senior zapomněl oznámit, že se znovu oženil. Policie ho stíhá pro podvod

Zpravodajství, včera, 11:00, jak
Šumperk – Neobvyklý případ podvodu vyšetřují v těchto dnech šumperští kriminalisté. Policie prověřuje počínání dvaasedmdesátiletého muže, který měl neoprávněně pobírat vdovský důchod.

Hádky paralyzovaly chod úřadu

Zpravodajství, včera, 08:00, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Vypjatá situace v Loučné nad Desnou, která v obci zavládla po odvolání starostky Petry Harazímové, se promítá i do chodu samotného obecního úřadu. Ten je paralyzován žádostmi o informace některých nespokojených obyvatel vesnice. Podle staronového starosty Jaroslava Sembdnera tak úředníci nemají čas na vlastní agendu a zpracování investičních projektů.

Z policejní linky - 20. týden

Zpravodajství, 19. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
 • Pátrání dobře dopadlo
 • Z vozidla zmizel počítač
 • Nedala přednost
 • Alkohol za volantem
 • Vandal pomaloval vagóny
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Nehod s lesní zvěří neubývá
 • Podezření z podvodného jednání

V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal

Sport, 15. května 2019, 19:00, téma VOLEJBAL, Petr Fišer
V Dolních Studénkách sice nemají fotbal, o to víc milují volejbal Dolní Studénky – Je to docela rarita. I když Dolní Studénky ani zdaleka nepatří v šumperském okresu mezi malé a bezvýznamné obce, nemají travnaté hřiště, natož fotbalový tým hrající mistrovské soutěže. V žádném případě to ale neznamená, že by byly sportovně mrtvé. Největší oblibě se kromě hasičských závodů těší populární volejbal.

Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce

Sport, 15. května 2019, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce Trutnov – Nešlo ani tak o to, kdo vyhraje, ale jak moc výrazný bude závěrečný rozdíl ve skóre. Hráči amerického fotbalu ze Šumperka nakročili do nové sezóny způsobem, který patří mezi nejpovedenější v celé klubové historii. Po brněnských Sígrech názorně vyučovali i trutnovské Jezdce.

Basketbalový oddíl z Mohelnice oslaví šedesátku, sobotní narozeninová párty se natáhne na celý den

Sport, 15. května 2019, 13:00, Petr Fišer
Basketbalový oddíl z Mohelnice oslaví šedesátku, sobotní narozeninová párty se natáhne na celý den Mohelnice – Basketbal v Mohelnici oslaví šedesáté výročí od založení oddílu. Sobota 18. května bude v hale na Mlýnské ulici patřit setkání současných a bývalých hráčů.

Šumperský Majáles znovu na scéně. Vsadil na osvědčené kapely i mladou krev

Kultura, 15. května 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Pátek a sobota 24. a 25. května bude v Šumperku patřit kulturní studentské oslavě. V pořadí třetí ročník nového Majálesu bude podle pořadatelů ještě větší a programově bohatější.

Postřelmov čeká kulturní maraton. Den mikroregionu propojí s oslavami obce

Kultura, 15. května 2019, 08:00, bav
Šumperk – Den mikroregionu bude v sobotu 18. května hostit Postřelmov. Pro v pořadí třetí setkání, konané v této obci, připravili pořadatelé bohatý kulturní program, v němž uplatní zástupce souborů, škol a kolektivů z většiny členských obcí Mikroregionu Zábřežsko.

Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst

Kultura, 14. května 2019, 20:00, BH
Pirátská party zve do lodní kuchyně! Bude se vařit i jíst Bludov – Kuchařské dílničky, pirátské hry i večerní letní kino čeká na návštěvníky Dětského gastrofestivalu v Pradědově dětském muzeu v Bludově. Tentokrát se dětský areál promění v pirátskou palubu. Jedinečná gastronomická akce pro malé gurmány v České republice se koná ve dnech od 17. do 19. května.

Malá obec získá superrychlý internet. Předstihne i města

Zpravodajství, 14. května 2019, 16:00, jak
Dolní Studénky – Superrychlý internet zavedou ještě letos Dolní Studénky. Data do vsi přivede optický kabel. Projekt je unikátní v tom, že dodavateli technologie se starosta zaručil za počet připojených obyvatel a také tím, že občanům zajistí nízké ceny.

V Mohelnici se kradou auta jako na běžícím pásu

Zpravodajství, 14. května 2019, 12:00, jak
Mohelnice – Špatná zpráva pro řidiče v Mohelnici: zloději tam ukradli auto. A ještě horší: letos rozhodně nejde o první takový případ. Policie v souvislosti s množícími se krádežemi vybízí šoféry k obezřetnosti.

Na pořádek dohlédnou Romové

Zpravodajství, 14. května 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Hanušovice – S originálním nápadem, jak do života ve městě zapojit romskou menšinu, přišly Hanušovice. Vedení města se rozhodlo, že když nemůže najít dostatek zájemců na pozici strážníka městské policie, zapojí do hlídání veřejného pořádku Romy. Romské pomocné hlídky fungují už několik týdnů ke všeobecné spokojenosti.

Z policejní linky - 19. týden

Zpravodajství, 12. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
 • Pozor na zloděje kol
 • Lup schoval do spodního prádla
 • Odcizil staré počítače
 • Zaměřeno na řidiče
 • Srazil cyklistku
 • Obviněn z loupeže

NADĚJNÁ FORMA: Milan Vaněk podruhé vyhrál, Miroslav Zatloukal se vrátil na stupně vítězů

Sport, 8. května 2019, 16:00, Petr Fišer
NADĚJNÁ FORMA: Milan Vaněk podruhé vyhrál, Miroslav Zatloukal se vrátil na stupně vítězů Humpolec, Dolle – Jede mu to parádně. Autokrosař Milan Vaněk má před prvním závodem evropského šampionátu, který je na pořadu o víkendu v Německu, velmi dobrou formu. I ve druhém pokračování mezinárodního mistrovství republiky se objevil v cíli finálového klání jako první.

Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov

Sport, 8. května 2019, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov Lesnice – Snad každý fotbalista má během své kariéry oblíbené a neoblíbené soupeře. Lesnický rychlonožka Miloslav Kobza je specialistou na Postřelmov. V přímém souboji o vedoucí pozici vstřelil veledůležitý první gól a přispěl velkou měrou k možná klíčovému vítězství celé sezóny.

Klášterní hudební slavnosti zahájí Beethovenova 9. symfonie „S Ódou na radost“

Kultura, 8. května 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Stalo se již tradicí, že začátek léta je v regionu obdobím festivalu Klášterní hudební slavnosti. Již 13. ročník festivalu se letos koná od 7. června do 26. července. Zavítá do 14 měst a obcí a zorganizuje 18 koncertů s více jak 350 účinkujícími.

Šansoniérka Renata Drössler zazpívá v Šumperku

Zpravodajství, 8. května 2019, 08:00, redakce, placená reklama
Šansoniérka Renata Drössler zazpívá v Šumperku Německá menšina v České republice, zastoupení střešní organizací Shromáždění německých spolků v ČR, iniciovala spolu se známou zpěvačkou a herečkou, Renatou Drössler unikátní projekt, který zahrnuje chansovnové koncertní vystoupení v šesti jazycích s následnou diskusí. Smyslem projektu je upozornit na spolužití obyvatel Československa při jeho vzniku v roce 1918 a poté. Po koncertu se mohou účastníci koncertu zúčastnit diskuse s umělkyní.

Loučňáček si vyzpíval Zlaté pásmo v krajské soutěži

Kultura, 7. května 2019, 20:00, bav
Loučná nad Desnou – Dětský pěvecký sbor Loučňáček, který působí při ZŠ v Loučné nad Desnou pod vedením Hany Svatoňové a Petra Lukáše, obhájil v Krajské přehlídce dětských pěveckých sborů loňské Zlaté pásmo. V Uničově při něm děti v soutěžní části předvedly čtyři skladby, v nesoutěžní rozezpívaly celý sál.

Město chce znát nedostatky v dopravě. Lidé je mohou vyznačit na mapě

Zpravodajství, 7. května 2019, 16:00, jak
Šumperk – Obyvatelé Šumperka, ale i lidé, kteří městem jenom projíždí, mohou radnici pomoci najít místa, která jsou z hlediska dopravy nejproblematičtější. Zaznačit je mohou do takzvané pocitové mapy, která je dostupná na webu města.

Bazén se prodraží o 5 miliónů, podle radnice je to dobrá zpráva

Zpravodajství, 7. května 2019, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – O pět miliónů korun se podle aktualizovaného rozpočtu prodraží rekonstrukce plaveckého areálu Na Benátkách v Šumperku. Na posledním jednání zastupitelstva města o tom informovalo vedení radnice. Podle starosty Tomáše Spurného je to dobrá zpráva. Vzhledem ke špatnému stavu objektu i podloží se podle nejčernějších scénářů očekávaly vícenáklady v desítkách miliónů.

V centru města číhá smrt

Zpravodajství, 7. května 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh – Dopravní situace v centru Zábřeha začíná být kritická. Svědčí o tom fakt, že minulý týden tam pod koly vozu zahynula starší žena, přičemž srážky s chodci nejsou v ulici Československé armády ničím výjimečným. Příští rok chce navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřít železniční nadjezd a doprava v ulicích města tak ještě zhoustne. Stavba obchvatu přitom začne nejdříve za pět let.

Z policejní linky - 18. týden

Zpravodajství, 5. května 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Poklad nenašel
 • Vykradený sklad
 • Řídil i přes zákaz
 • Zmizelo vozidlo
 • Podnapilí motoristé
 • Nevydařená krádež
 • Zmizelo další jízdní kolo
 • Dostal chuť na sladkou snídani
 • Křižovatkou projel na červenou
 • Alkohol za volantem
 • Tragická dopravní nehoda

Velký vikýřovický obrat, okresní šlágr sledoval „plný dům“

Sport, 1. května 2019, 20:00, Petr Fišer
Velký vikýřovický obrat, okresní šlágr sledoval „plný dům“ Loučná nad Desnou – „Vyhrajeme. Jsem o tom přesvědčený.“ Trenér vikýřovických fotbalistů Jiří Silný byl před mega šlágrem v Loučné políbený zdravým optimismem. Pozitivní krev do žil mu vlévala nejen devítigólová demolice Jestřebí z předchozího kola, ale i současná síla hráčského kádru. Na okresní přebor je nadstandardní. V očekávaném souboji o první místo na sebe narazilo dravé mladí a velká zkušenost.

Nejlepší sezóna v historii, libovala si duše florbalové Libiny

Sport, 1. května 2019, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Nejlepší sezóna v historii, libovala si duše florbalové Libiny Libina – Mužské áčko vyhrálo krajskou ligu, parta matadorů skončila v nejvyšší soutěži jediný bod za hvězdnými Vítkovicemi. Klubovému vedení dělalo radost i družstvo žákyň, na němž byl patrný výkonnostní posun. „Úžasné období. Troufám si tvrdit, že jsme si užili nejlepší sezónu v historii,“ liboval si šéf florbalové Libiny Lukáš Vrána.

Šumperský obránce Marek Smrž skončil v nemocnici. Po krvavé srážce s brankářem Martinem Kreizlem měl zapadlý jazyk

Sport, 1. května 2019, 14:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Šumperský obránce Marek Smrž skončil v nemocnici. Po krvavé srážce s brankářem Martinem Kreizlem měl zapadlý jazyk Šumperk – Nebyl to pohled pro slabší povahy. Fotbalisté Kozlovic nakopli za obranu míč, který měl kontrolovat šumperský zadák Marek Smrž. Po přižduchnutí od domácího útočníka došlo ke srážce s brankářem Kreizlem a následky jejich vzájemné kolize byly hrozivé. Hostujícímu bekovi museli vytahovat zapadlý jazyk.

Zatímco přípravy na Blues Alive 2019 vrcholí, loňský ročník sbírá ceny

Kultura, 1. května 2019, 11:00, bav
Šumperk – V polovině dubna se v šumperském divadle konal slavnostní ceremoniál s předáváním Cen města Šumperka za rok 2018. Za své dlouholeté zásluhy v oboru kultura na něm od zástupců radnice převzal ocenění ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

Tři sestry zahájí letní turné v Zábřehu

Kultura, 1. května 2019, 08:00, bav
Tři sestry zahájí letní turné v Zábřehu Zábřeh –Svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour odstartuje legendární kapela Tři sestry v pátek 3. května v kulturním domě v Zábřehu. Po vyprodaných březnových koncertech kapel Rybičky 48 a Dymytry se bude jednat o další velkou koncertní akci letošního jara.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.