ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Květen 2018

Zlatý i bramborový Král. Český reprezentant ze Šumperka obhájil mistrovský titul

Sport, 30. května 2018, 20:00, Petr Fišer
Zlatý i bramborový Král. Český reprezentant ze Šumperka obhájil mistrovský titul Česko, Švýcarsko – Pravděpodobnost, že uspěje v závodě mistrovství republiky, je stejně vysoká jako v případě španělského tenisty Rafaela Nadala a jeho postupu do závěrečných kol na grandslamovém turnaji French Open. Vojtěch Král patří v orientačním běhu mezi evropskou špičku a na národním šampionátu ve sprintu dostál pověsti favorita. Domácí konkurenci předčil o parník.

Faulovanému Kolaříkovi ruply nervy, nakopal „žralokovi“! Dietos přišli o kapitána, vůdce a hrajícího kouče

Sport, 30. května 2018, 18:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Faulovanému Kolaříkovi ruply nervy, nakopal „žralokovi“! Dietos přišli o kapitána, vůdce a hrajícího kouče Třinec – Trenér, kapitán, vůdce. Tím vším je pro šumperské Dietos Jan Kolařík. Po zápase v Třinci akutně hrozí, že už si do konce sezóny nezahraje. Kvůli tomu, že neudržel nervy na uzdě, ho s velkou pravděpodobností nemine disciplinární trest na dvě utkání.

Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Čas trávený na ligové úrovni pomalu končí, plánuje se přihláška do krajského přeboru

Sport, 30. května 2018, 16:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Čas trávený na ligové úrovni pomalu končí, plánuje se přihláška do krajského přeboru Mohelnice – Ať už je konec, modlí se ve fotbalové Mohelnici. Po všech stránkách nepovedená sezóna směřuje k tomu, že ji tradiční klub dokončí s nelichotivou nálepkou nejméně často bodujícího mužstva v soutěži. Tristní vysvědčení z domácích zápasů si nevylepšil ani v duelu se soupeřem, jenž v předchozích kolech prohrál čtyři duely za sebou.

Slavná Joan Osborne zazpívá na Blues Alive písně Dylana i svůj vlastní megahit One of Us

Kultura, 30. května 2018, 13:00, Ondřej Polák
Slavná Joan Osborne zazpívá na Blues Alive písně Dylana i svůj vlastní megahit One of Us Šumperk – V listopadu přijedou do Šumperka světové hudební hvězdy. Mezinárodní festival Blues Alive představil program a jeho hlavním lákadlem je americká písničkářka Joan Osborne, která se proslavila hitem One of Us a která přijede s programem písní Boba Dylana. Dalším z velkých taháků bude uznávaná americká kytaristka Ana Popovic.

„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba

Kultura, 30. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba Šumperk – První červnovou neděli si mohou fanoušci pěkných melodií a dobré zábavy zpříjemnit v Domě kultury Šumperk, kde se uskuteční tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby a jeho kapely. Hvězdy televize Šlágr zahrají známé písně Natália, Dávno, Jambo Bambo nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

Fenomén zvaný „šumperák“

Kultura, 30. května 2018, 07:00, Ondřej Polák
Fenomén zvaný „šumperák“ Šumperk – Rytířském sále šumpeského muzea je v těchto dnech k vidění výstava fotografií Tomáše Pospěcha mapující různé podoby zřejmě nejznámějšího rodinného domu u nás.

Do Kout nad Desnou přijeli záchranáři z celého

Zpravodajství, 29. května 2018, 16:30, Jaroslav Kropáč
Do Kout nad Desnou přijeli záchranáři z celého Kouty nad Desnou – Asi nejlepší dostupnost lékařské péče měli minulý týden lidé v okolí Kout nad Desnou. V obci a jejím okolí se totiž uskutečnil další ročník zdravotnické soutěže Ralley Rejvíz, do které se zapojilo devadesát posádek záchranné služby z celého světa.

Na silnicích je to pořádná divočina. Nejhorší jsou paroháči

Zpravodajství, 29. května 2018, 13:30, jak
Na silnicích je to pořádná divočina. Nejhorší jsou paroháči Okres – Jízda autem po šumperském okrese není nic pro začátečníky. Kromě rozbitých silnic a opilých motoristů, jejichž počty vytrvale narůstají, teď šoféry ohrožuje také lesní zvěř. Počet srážek se zvířaty je letos rekordní.

Zábřežany vytáčí nepolapitelný vandal. Poškodil více než tucet aut

Zpravodajství, 29. května 2018, 10:30, jak
Zábřeh – Nervózní atmosféra panuje v těchto dnech mezi řidiči v Zábřeze. Letos na jaře neznámý vandal zdemoloval deset jejich aut, minulý týden k nim přidal další čtyři. Policii zločinec uniká a lidé se bojí, že jeho řádění bude pokračovat.

Začala demolice šumperské Sanatorky

Zpravodajství, 29. května 2018, 07:30, Vladimíra Bartoňová
Začala demolice šumperské Sanatorky Šumperk – Areál bývalé Sanatorky v Šumperku jde k zemi. Minulý týden začala jeho demolice, po které bude následovat stavba nového objektu sportovních lázní. Součástí stavebních prací má být také celková revitalizace parku s původním jezírkem. Náklady na projekt jsou zhruba 150 miliónů korun. Bývalý léčebný ústav byl mnoho let mimo provoz, chátral a sloužil už jen jako přístřeší pro bezdomovce. Proti jeho demolici protestovalo minulý týden několik lidí.

Sendvičový věk

Adámkova poradna, 28. května 2018, 14:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Sendvičový věk Dostala jsem se do „sendvičového věku“. Děti, které studují, potřebují ještě moji pomoc. Zároveň mám maminku, která ovdověla a jejíž zdravotní stav se zhoršuje. Chtěla bych se zeptat, zda je na Šumpersku dostupná sociální pomoc pro lidi mojí generace. Iveta, Bludov

Z policejní linky - 21. týden

Zpravodajství, 27. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
 • Zmizelo vozidlo
 • Dopravní nehody s účastí cyklistů
 • Pozor na lesní zvěř
 • Opilá řidička havarovala
 • Alkohol za volantem
 • Sprejeři dopadeni
 • Poškozený lak
 • Řídil po požití omamných látek

JAK TO VIDÍM JÁ: Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“

Sport, 23. května 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“ Šumperk – Staronovým koučem šumperských hokejistů se stává? Jozef Zavadil! Když ředitel mužských Draků Vladimír Velčovský v minulé sezóně po odvolání Pavla Hulvy povolal zpátky do zbraně veterána ze Slovenska, našla se početná skupina zaskočených jedinců, co tomu nemohla uvěřit. Včetně mě. Ne kvůli trenérským kvalitám ostříleného stratéga, které jsou nezpochybnitelné, ale vzhledem k pošramoceným vztahům z minulosti. Není žádným tajemstvím, že se po překvapivém ukončení první vzájemné spolupráce nerozešli v dobrém.

Běžecká legenda tvrdí: Horská výzva je moje srdečníROZHOVOR

Sport, 23. května 2018, 16:00, Patrik Pátek, Petr Fišer
Běžecká legenda tvrdí: Horská výzva je moje srdeční Šumperk – Zbyněk Cypra. Jméno, které je v českém běžeckém světě velmi dobře známé. Uznávaná legenda se proslavila fenomenálními výsledky v horských závodech, svérázným přístupem k životosprávě i přátelskou povahou. Životní příběh a silná vůle usměvavého pohodáře jsou mimořádně inspirativní. Od loňského roku je jedním z ambasadorů série Rock Point – Horská výzva, kterou z pozice šéfa zastřešuje Pavel Zitta ze Zábřeha. Konkrétně se jedná o akce v Beskydech a Jeseníkách. Na Červenohorském sedle se bude soupeřit v první polovině srpna.

Fotbalová krádež v Rapotíně, finišující Dubicko zachránil padající list. Penalty rozhodovaly i těsné derby v Zábřeze

Sport, 23. května 2018, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Fotbalová krádež v Rapotíně, finišující Dubicko zachránil padající list. Penalty rozhodovaly i těsné derby v Zábřeze Rapotín, Zábřeh – Dočkali se. Přesto radostí do stropu neskákali. Fotbalisté Rapotína ukončili dlouhé čekání na první jarní body v derby s Dubickem. I když se jejich náskok vyšrouboval na dva gólové zásahy, nakonec okresního rivala přetlačili až po penaltách. O „plnotučné“ vítězství je připravil pozdní trefou z devadesáté minuty Libor Demeter.

Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk

Kultura, 23. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk Šumperk – Vzácná návštěva zavítá brzy do Šumperka. Místní divadlo a knihovna spojily síly a společně uspořádají besedu s profesorem Martinem Hilským. Setkání se známým překladatelem díla Williama Shakespeara slibuje mimořádný kulturní zážitek.

Kolik váží lot? Muzeum zve na výstavu Míry a váhy

Kultura, 23. května 2018, 07:00, Ondřej Polák
Šumperk – Kolik měří loket, jak dlouhá je stopa, jak velký je lán či jitro a jaký objem má žejdlík a kolik váží lot? Jaké měrné soustavy byly na našem území a kdy se začala užívat jednotná metrická soustava? Odpovědi na tyto otázky najdou v těchto dnech návštěvníci Hollarovy galerie šumperského muzea, kde je k vidění výstava Míry a váhy.

Peugeot Emotion Day 1. června v Šumperku

Zpravodajství, 23. května 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Peugeot Emotion Day 1. června v Šumperku Jako každý rok, tak i letos probíhá akce „PEUGEOT EMOTION DAY" - testovací jízdy osobních vozů Peugeot.

Zábřežská radnice vyhlásila výběrové řízení na obsazení pracovní pozice zástupce vedoucí Městských sociálních zařízení města Zábřeh – sociální pracovník

Zpravodajství, 23. května 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Zábřežská radnice vyhlásila výběrové řízení na obsazení pracovní pozice zástupce vedoucí Městských sociálních zařízení města Zábřeh – sociální pracovník Jedná se o pracovní pozici na dobu neurčitou s nástupem od července 2018. Hlavní zaměření činnosti je zastupování vedoucí při zajišťování komplexní činnosti a řízení organizační složky města Zábřeh – Městská sociální zařízení zahrnující Domov pro matky s dětmi a Azylový dům pro muže a ženy dále organizace sociálních služeb a provozu v uvedených zařízeních a výkon působnosti sociálního pracovníka i sociálně-právní poradenství, analytická a metodická činnost v sociální péči.

Maminky s miminky. Hostem taneční show bude skupina M.A.Miny

Kultura, 22. května 2018, 20:00, ok
Maminky s miminky. Hostem taneční show bude skupina M.A.Miny Zábřeh – O poslední květnové neděli bude patřit kulturní dům v Zábřeze tanci. Uskuteční se zde tradiční jarní vystoupení skupiny Dance Club Juniors, s níž návštěvníci tentokrát zavítají na šmoulí výcvikový kemp nebo mezi neposlušnou mládež. A také do divočiny - malí i velcí tanečníci totiž společně představí výpravnou skladbu s názvem Ze života indiánů.

V Hoštejně ochutnali exotiku

Zpravodajství, 22. května 2018, 16:00, bav
Hoštejn – Na v pořadí čtvrtou Férovou snídani pozvali v sobotu 12. května hoštejnští propagátoři myšlenky fair trade. Zjistit, co je to férový obchod, ochutnat připravené dobroty a podpořit pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky přišly tři desítky zájemců. Letošním tématem bylo tropické ovoce připravené na nejrůznější způsoby.

Je pozdě. Kůrovec sežral symbolický vrchol

Zpravodajství, 22. května 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Je pozdě. Kůrovec sežral symbolický vrchol Okres – Odvolání generálního ředitele Lesů ČR kvůli kůrovcové kalamitě už nic nezmění na tristním stavu lesů na Šumpersku. Zatímco třeba ještě v Jeseníkách se stromy celkem drží, symbolem průšvihu s kůrovcem se stal vrchol Bradlo u Libiny. Místo, které lidé nazývají Moravský Blaník, škůdce totálně zdevastoval. A aby toho nebylo málo, stejnou lokalitu letos postihl lesní požár a rozsáhlé polomy.

Už zase. V Postřelmově došlo k nehodě na přejezdu

Zpravodajství, 22. května 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov – Jen metry dělily od jisté smrti řidiče traktoru, který v pondělí 14. května zkřížil cestu vlaku na přejezdu v Postřelmově. Zemědělský stroj o rozjetou souprava zavadil přední částí, vše se naštěstí obešlo bez zranění. Na stejném místě zabil vlak před lety mladého řidiče motorky. Vedení obce chtělo na kritická místa instalovat „šraňky,“ drážní úřad však jeho požadavkům nevyhověl.

S vymyšlenou povodní bojovaly stovky lidí

Zpravodajství, 22. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
S vymyšlenou povodní bojovaly stovky lidí Okres – Tři dny trvalo krajské cvičení Povodeň 2018, jehož námětem byly záplavy, které postihly velkou část šumperského okresu. Do manévrů se kromě hasičů zapojily třeba i radnice v Mohelnici a Zábřeze. Celkem se akce zúčastnilo na tři sta lidí.

Z policejní linky - 20. týden

Zpravodajství, 20. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
 • Havárie vozidel na Šumpersku
 • Nález munice
 • Dopravní nehoda v Šumperku
 • Z traktoru zmizelo nářadí
 • Pozor na pohyb zvěře
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Přibývá krádeží jízdních kol
 • Střet traktoru s vlakem
 • Nezvaný host
 • Střet se zvěří
 • Podnapilý řidič koloběžky

Kolem Draků létají lasa, Vladimír Cink je na odchodu

Sport, 16. května 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kolem Draků létají lasa, Vladimír Cink je na odchodu Šumperk – Není to žádné překvapení. Stejně jako před rokem se o největší opory šumperského hokejového týmu zajímají oddíly z vyšších soutěží. V kurzu jsou Michal Vymazal, Daniel Vachutka a Tomáš Sedlák.

Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach

Sport, 16. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach Praha, Šumperk – Vzniklo z toho spojení, které po všech stránkách funguje. A to natolik dobře, že je Ester Ledecká od zimních her v Koreji dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Důležitý článek trenérského týmu Ondřej Bank se výrazným písmem podepsal pod překvapivý zlatý triumf v lyžařském super-G.

Taneční soubor připomíná továrnu na výrobu medailí

Sport, 16. května 2018, 15:00, Petr Fišer
Taneční soubor připomíná továrnu na výrobu medailí Šumperk – Taneční soubor KK – Dance Šumperk připomíná továrnu na výrobu medailí. Na mistrovství Moravy v Opavě byl pětkrát zlatý, čtyřikrát stříbrný, pětkrát bronzový a navrch přidal další hodnotná umístění.

V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít

Kultura, 16. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít Šumperk – Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj, která v Domě kultury Šumperk vystoupí v pátek 18. května. Kapela slibuje odehrát všechny své hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.

Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu

Kultura, 16. května 2018, 10:00, Roman Tyčka
Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu Loučná nad Desnou – Třináct sborů z celého Olomouckého kraje se letos zúčastnilo 28. ročníku celostátní přehlídky školních pěveckých sborů v uničovské koncertní síni. Téměř čtyři stovky zpěváčků se v pěti kategoriích ucházely o přízeň poroty, které předsedal uznávaný sbormistr Tomáš Motýl.

Kulturák nabízí nový kurz chůze s holemi

Kultura, 16. května 2018, 07:00, zd
Zábřeh – Kurz nordic walking, tedy severské chůze s holemi, která je u nás stále populárnější, proběhne ještě před začátkem turistické sezóny pod hlavičkou kulturního domu v Zábřeze.

Pod chrámovou klenbou zazní flétny

Kultura, 15. května 2018, 20:00, Ondřej Polák
Pod chrámovou klenbou zazní flétny Zábřeh – Recitál proslulého jazzového hudebníka, multiinstrumentalisty a skladatele Jiřího Stivína, který hraje hudbu středověku, renesance i baroka a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten, nabídne další koncert zábřežského cyklu Bravo v neděli 20. května od 16 hodin v kostele svaté Barbory.

Znáte někoho, kdo potřebuje peníze? Oholte hejtmana!

Zpravodajství, 15. května 2018, 15:00, redakce, placená reklama
Znáte někoho, kdo potřebuje peníze? Oholte hejtmana! Do konce května mohou lidé nominovat kohokoliv ze svého okolí, o němž ví, že potřebuje peníze na dobrou věc. Začíná tak projekt Deník holí hejtmana s Ladislavem Oklešťkem. Ten přijal výzvu Deníku a věnuje svůj poslanecký plat na potřebné účely. Další peníze navíc daruje společně s ostatními lidmi.

Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze 

Zpravodajství, 15. května 2018, 13:00, bav
Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze  Zábřeh – Ultramaratonec Štěpán Dvořák, který se rozhodl během květnových svátků přeběhnout nonstop republiku, proběhl také Zábřehem. V neděli 6. května ho po lupěnské cyklostezce doprovodila řada místních nadšenců, včetně zábřežského starosty. Republiku nakonec přeběhl od západu na východ za 124 hodin 11 minut 36 vteřin a uběhl přitom 666 kilometrů.  

Zábřežské menu: krokodýl, žába, sarančata a červi

Zpravodajství, 15. května 2018, 10:00, bav
Zábřeh – V pořadí třetí zábřežský festival jídla pod širým nebem proběhne v sobotu 19. května. Ulice Farní a prostory kolem zámku ho budou hostit od 10 do 18 hodin. Tentokrát pořadatelé lákají na speciality mezinárodní kuchyně, krokodýlí maso či regionální dobroty. 

Rozvodem to neskončilo. Muži hrozí vězení 

Zpravodajství, 15. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Vlastním uším nemohl uvěřit sedmapadesátiletý muž ze Šumperska, když mu policisté sdělili podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy. Toho se měl dopustit tím, že neplatil alimenty na svoji bývalou manželku, se kterou se před lety rozvedl. Za neplnění vyživovací povinnosti teď může jít do vězení. 

Z policejní linky - 19. týden

Zpravodajství, 13. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
 • Kolo už má někdo jiný
 • Auto není trezor
 • Řídila přes zákaz
 • Lákalo ho občerstvení
 • Střet dvou vozidel
 • Před jízdou se posilnil alkoholem
 • Nález munice
 • Zaměřeno na řidiče
 • Krádež piva se nevyplatila

Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína

Sport, 9. května 2018, 19:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína Šumperk – Souboje se žraločí rodinkou jim nevycházejí. I ve třetím vzájemném střetnutí v historii obou klubů vyšel tým amerického fotbalu ze Šumperka naprázdno. Před návštěvou téměř 150 diváků toho výběr hrajícího trenéra Jana Kolaříka proti Třinci moc nepředvedl a od úvodních minut tahal za kratší konec zápasového provazu.

Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů

Sport, 9. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů Petrovice – Miroslav Zatloukal je zpátky na scéně. Ze zranění, které si způsobil v Nizozemsku při světové Grand Prix, se vylízal rychleji, než se původně předpokládalo. Sidecarcrossová posádka ze Šumperka v čele s Tomášem Vejchodou je tak znovu pohromadě a v kompletním složení mohla odcestovat k dalšímu pokračování mezinárodního mistrovství republiky.

Šumperský pohár nakročil nadějně: na úvod se servírovalo napínavé drama ve Velkých Losinách, rozhodovala jediná vteřina

Sport, 9. května 2018, 15:00, Petr Fišer
Velké Losiny – Bylo to kdo s koho. Pokud se nový ročník Šumperského poháru horských kol ponese ve znamení podobných dramatických momentů, které nabídla úvodní Velká cena v Losinách, příznivci „bajkového“ sportu to bezpochyby uvítají. Přijdou si totiž na své.

Jak šel čas s Lubošem Hlavsou

Kultura, 9. května 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jak šel čas s Lubošem Hlavsou Šumperk – Mnohostranný umělec Lubomír Hlavsa se už přes čtvrtstoletí úspěšně pohybuje v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby. V úterý 15. května se o své zážitky z filmové branže podělí s návštěvníky besedy v Domě kultury Šumperk, která bude spojena s projekcí nejzajímavějších scén z Hlavsových snímků.

Legendární Ivan Mládek přiveze své největší hity

Kultura, 9. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
Legendární Ivan Mládek přiveze své největší hity Zábřeh – Na pátek 11. května připravil zábřežský kulturní dům pro všechny příznivce folkové, country, trampské či vodácké muziky tradiční jarní dvojkoncert. Na ten si tentokrát domácí kapela Madalen pozvala legendárního hudebníka, humoristu a baviče Ivana Mládka a jeho nezaměnitelnou kapelu Banjo Band.

V Šumperku vypukl majálesový rej

Kultura, 9. května 2018, 07:00, kra
V Šumperku vypukl majálesový rej Šumperk – V těchto dnech se na různých místech Šumperka koná tradiční studentská slavnost majáles, která vyvrcholí hlavním programem v pátek 11. a v sobotu 12. května v okolí Střední školy železniční, technické a služeb.

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

Zpravodajství, 8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

Mikrofony odhalily nešvar zastupitelů. Nadávají jako dlaždiči 

Zpravodajství, 8. května 2018, 14:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Ačkoli se obecní a městská zastupitelstva obvykle schází v důstojných prostorách, k akademické diskusi mají jednání komunálních politiků hodně daleko. Několikrát už se stalo, že si diskutující zapomněli vypnout mikrofon a do éteru se tak dostala slova, která nemají ve slovníku spisovné češtiny co dělat. 

Větví málem ubil člověka. Motivem byla nesplacená půjčka 

Zpravodajství, 8. května 2018, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Hned ze tří trestných činů policisté obvinili sedmadvacetiletého muže ze Šumperska, který měl surově napadnout svého o osm let staršího známého. Oběť skončila v nemocnici a násilník za mřížemi. K události došlo 28. dubna v prostorách vlakového nádraží. 

Vícepráce: miliónové zakázky bez výběrového řízení

Zpravodajství, 8. května 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Téměř každý stavební projekt, který v poslední době realizuje šumperská radnice, si vyžádá takzvané vícepráce v nákladech statisíců korun. Není to však problém pouze okresního města. Podobná situace je například i v Zábřeze nebo v Mohelnici. Na vícepráce nemusí radnice vypisovat výběrové řízení a může je zadat přímo oslovené firmě.  

Bozeňovský Bikemaraton startuje už za měsíc

Zpravodajství, 8. května 2018, 06:00, redakce
Bozeňovský Bikemaraton startuje už za měsíc Dolní Bušínov – Přípravy tradičního Bikemaratonu Bozeňov jsou v plném proudu a bude odstartován v sobotu 2. června v Dolním Bušínově. Jubilejní desátý ročník oblíbeného cyklistického závodu je zařazen do Šumperského poháru horských kol a pojede se jako závod mistrovský.

Malí kuchtíci se vydají na cestu kolem světa

Zpravodajství, 7. května 2018, 20:00, BH
Bludov – Do Francie, Itálie, Japonska, Mexika i Indie se vydají na zkušenou malí kuchtíci na třetím Dětském gastrofestivalu v Bludově. Kulinární hravá show se letos uskuteční od pátku 25. do neděle 27. května. Tentokrát čeká návštěvníky putování napříč kontinenty a jak jinak než s vařečkou v ruce. Také letos se mohou návštěvníci těšit na letní kino s pohádkou pro celou rodinu. Pořadatelé chystají i překvapení navíc pro malé i velké gurmány.

Z policejní linky - 18. týden

Zpravodajství, 6. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Vloupání do garáže
 • Dopravní nehoda
 • Ukradené kolo
 • Přehlédl protijedoucí vozidlo
 • Podezření z krádeže
 • Obviněný skončil ve vazbě
 • Havárie motocyklu
 • Poškodil lak
 • Vloupání do vozidel
 • Odcizené vozidlo
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Motorkář nepřizpůsobil rychlost

Veronika Drábková: Když nemůžu, snažím se ještě o něco zrychlit

Sport, 2. května 2018, 18:00, Petr Fišer
Veronika Drábková: Když nemůžu, snažím se ještě o něco zrychlit Šumperk – Velmi často listuje ve svém diáři a při hledání volných víkendových termínů marně kroutí hlavou. Jakmile se nová sezóna rozjede na plné otáčky, VERONIKA DRÁBKOVÁ se nezastaví a bude v jednom kole. V plánu má přes čtyřicet nejrůznějších akcí včetně prestižního mistrovství Evropy ve Francii. Pokud se podaří sponzorsky a dotačně pokrýt nemalé náklady spojené s cestou a ubytováním, zasáhne i do světového šampionátu na území Spojených států.

„Každý musí být připravený a ochotný položit za Šumperk život. Pokud ne, sbalí se a pojede domů,“ varuje lodivod Draků Jozef Zavadil

Sport, 2. května 2018, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
„Každý musí být připravený a ochotný položit za Šumperk život. Pokud ne, sbalí se a pojede domů,“ varuje lodivod Draků Jozef Zavadil Slovensko – Po posledním domácím zápase se upřímným podáním ruky rozloučil s novináři. V tu chvíli se zdálo, že pro něj šumperská mise skončí a definitivně upřednostní rodinný život na rodném Slovensku. Trenér Draků JOZEF ZAVADIL ale hokejový Šumperk ve štychu nenechá. A jak je u něj zvykem, do všeho se vrhne s maximálním nasazením, odhodláním a v plném tempu. „Když už se pro něco rozhodnu, tak to ani jinak neumím,“ ujišťoval velezkušený stratég.

Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu

Sport, 2. května 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu Velké Losiny – Střelecký prach jim zvlhnul natolik, že přestali vyhrávat. Fotbalisté Velkých Losin spalovali jednu šanci za druhou a série neúspěšných výsledků způsobená nízkou produktivitou je v tabulkovém pořadí katapultovala do míst, kde jim začaly hrozit záchranářské starosti. Gólové probuzení si užili v zápase, který patří k nejprestižnějším v širokém okolí. Před tisícovkou diváků důkladně naložili lokálnímu rivalovi z Rapotína.

Překvapení: přijede Nohavica

Kultura, 2. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
Překvapení: přijede Nohavica Šumperk, Zábřeh – Kulturní domy v Zábřeze a Šumperku mají pro folkové fanoušky překvapení. V obou městech se podařilo nečekaně a narychlo domluvit vystoupení Jaromíra Nohavici. Dvouhodinový recitál nejžádanějšího českého písničkáře se uskuteční v pondělí 21. května v DK Šumperk a o den později v kulturáku v Zábřeze.

Králové hospodského rocku zahrají největší hity

Kultura, 2. května 2018, 09:00, ok
Králové hospodského rocku zahrají největší hity Šumperk – Pubrocková skupina Alkehol, která slaví u českých posluchačů úspěch už šestadvacet let, zahraje v Domě kultury Šumperk. Publikum přivede do varu společně s jesenickou předkapelou DW8 a plzeňskými Septic People v pátek 4. května.

Žena za pultem slibuje hereckou exhibici

Kultura, 2. května 2018, 07:00, Roman Tyčka
Žena za pultem slibuje hereckou exhibici Zábřeh – Obézní prodavačka Jiřina je přesvědčená komunistka, která od nadcházejících voleb očekává návrat starého pořádku a pro jistotu se učí, jak se řekne vlašák a rohlík čínsky. Sen se jí nakonec splní.

Začala sezóna. Lidé vyrazili po stopách Welzla

Zpravodajství, 1. května 2018, 17:00, bav
Začala sezóna. Lidé vyrazili po stopách Welzla Zábřeh – Turisté zahájili sezónu. V Zábřeze se v sobotu 21. dubna vydali po stopách Jana Eskymo Welzla. Vychutnat si rozmanitost tras a kouzelné přírody Zábřežska přijeli až z Bzence, Ostravy nebo Pardubic. Na startu se jich nakonec sešly více než dvě stovky. Nejstaršímu bylo osmdesát, nejmladší turistce jeden rok.

Město uskutečnilo další miliónový nákup

Zpravodajství, 1. května 2018, 13:00, jak
Šumperk – Necelých šest miliónů korun dá za pozemky pod kulturním domem město Šumperk. Nákup dotyčné parcely zastupitelé narychlo schválili minulý čtvrtek. Původně město s kupní cenou nesouhlasilo a chtělo platit méně.

Bratříčkování s Čínou prošlo. Rozdělilo ale zastupitele

Zpravodajství, 1. května 2018, 10:00, jak
Šumperk – Šumperští zastupitelé minulý čtvrtek schválili dohodu o spolupráci s městským obvodem Minhang v komunistické Číně. S lidmi v totalitní zemi má Šumperk spolupracovat především v kulturní oblasti. Jednoznačnou podporu ale dohoda nezískala.

Někdo v tichosti zabíjí psy

Zpravodajství, 1. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už několik psů a koček má na svědomí travič, který se pohybuje po Šumperku. Na jeho řádění upozornili redakci sami čtenáři. Smutné příběhy mrtvých domácích mazlíčků plní také sociální sítě. Policie zatím s pátráním po pachateli nezačala.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.