ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Květen 2018

Kolem Draků létají lasa, Vladimír Cink je na odchodu

Sport, 16. května 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kolem Draků létají lasa, Vladimír Cink je na odchodu Šumperk – Není to žádné překvapení. Stejně jako před rokem se o největší opory šumperského hokejového týmu zajímají oddíly z vyšších soutěží. V kurzu jsou Michal Vymazal, Daniel Vachutka a Tomáš Sedlák.

Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach

Sport, 16. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Kouč olympijské vítězky Ondřej Bank přiznává: Měl jsem o Ester rodičovský strach Praha, Šumperk – Vzniklo z toho spojení, které po všech stránkách funguje. A to natolik dobře, že je Ester Ledecká od zimních her v Koreji dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Důležitý článek trenérského týmu Ondřej Bank se výrazným písmem podepsal pod překvapivý zlatý triumf v lyžařském super-G.

Taneční soubor připomíná továrnu na výrobu medailí

Sport, 16. května 2018, 15:00, Petr Fišer
Taneční soubor připomíná továrnu na výrobu medailí Šumperk – Taneční soubor KK – Dance Šumperk připomíná továrnu na výrobu medailí. Na mistrovství Moravy v Opavě byl pětkrát zlatý, čtyřikrát stříbrný, pětkrát bronzový a navrch přidal další hodnotná umístění.

V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít

Kultura, 16. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
V Šumperku zazní pravé hanácké bigbít Šumperk – Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj, která v Domě kultury Šumperk vystoupí v pátek 18. května. Kapela slibuje odehrát všechny své hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.

Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu

Kultura, 16. května 2018, 10:00, Roman Tyčka
Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu Loučná nad Desnou – Třináct sborů z celého Olomouckého kraje se letos zúčastnilo 28. ročníku celostátní přehlídky školních pěveckých sborů v uničovské koncertní síni. Téměř čtyři stovky zpěváčků se v pěti kategoriích ucházely o přízeň poroty, které předsedal uznávaný sbormistr Tomáš Motýl.

Kulturák nabízí nový kurz chůze s holemi

Kultura, 16. května 2018, 07:00, zd
Zábřeh – Kurz nordic walking, tedy severské chůze s holemi, která je u nás stále populárnější, proběhne ještě před začátkem turistické sezóny pod hlavičkou kulturního domu v Zábřeze.

Pod chrámovou klenbou zazní flétny

Kultura, 15. května 2018, 20:00, Ondřej Polák
Pod chrámovou klenbou zazní flétny Zábřeh – Recitál proslulého jazzového hudebníka, multiinstrumentalisty a skladatele Jiřího Stivína, který hraje hudbu středověku, renesance i baroka a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten, nabídne další koncert zábřežského cyklu Bravo v neděli 20. května od 16 hodin v kostele svaté Barbory.

Znáte někoho, kdo potřebuje peníze? Oholte hejtmana!

Zpravodajství, 15. května 2018, 15:00, redakce, placená reklama
Znáte někoho, kdo potřebuje peníze? Oholte hejtmana! Do konce května mohou lidé nominovat kohokoliv ze svého okolí, o němž ví, že potřebuje peníze na dobrou věc. Začíná tak projekt Deník holí hejtmana s Ladislavem Oklešťkem. Ten přijal výzvu Deníku a věnuje svůj poslanecký plat na potřebné účely. Další peníze navíc daruje společně s ostatními lidmi.

Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze 

Zpravodajství, 15. května 2018, 13:00, bav
Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze  Zábřeh – Ultramaratonec Štěpán Dvořák, který se rozhodl během květnových svátků přeběhnout nonstop republiku, proběhl také Zábřehem. V neděli 6. května ho po lupěnské cyklostezce doprovodila řada místních nadšenců, včetně zábřežského starosty. Republiku nakonec přeběhl od západu na východ za 124 hodin 11 minut 36 vteřin a uběhl přitom 666 kilometrů.  

Zábřežské menu: krokodýl, žába, sarančata a červi

Zpravodajství, 15. května 2018, 10:00, bav
Zábřeh – V pořadí třetí zábřežský festival jídla pod širým nebem proběhne v sobotu 19. května. Ulice Farní a prostory kolem zámku ho budou hostit od 10 do 18 hodin. Tentokrát pořadatelé lákají na speciality mezinárodní kuchyně, krokodýlí maso či regionální dobroty. 

Rozvodem to neskončilo. Muži hrozí vězení 

Zpravodajství, 15. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Vlastním uším nemohl uvěřit sedmapadesátiletý muž ze Šumperska, když mu policisté sdělili podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy. Toho se měl dopustit tím, že neplatil alimenty na svoji bývalou manželku, se kterou se před lety rozvedl. Za neplnění vyživovací povinnosti teď může jít do vězení. 

Z policejní linky - 19. týden

Zpravodajství, 13. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
 • Kolo už má někdo jiný
 • Auto není trezor
 • Řídila přes zákaz
 • Lákalo ho občerstvení
 • Střet dvou vozidel
 • Před jízdou se posilnil alkoholem
 • Nález munice
 • Zaměřeno na řidiče
 • Krádež piva se nevyplatila

Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína

Sport, 9. května 2018, 19:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Třinečtí Žraloci si na Tyršově stadiónu zuby nevylámali. Dietos se pokusí o nápravu proti Golemům ze Zlína Šumperk – Souboje se žraločí rodinkou jim nevycházejí. I ve třetím vzájemném střetnutí v historii obou klubů vyšel tým amerického fotbalu ze Šumperka naprázdno. Před návštěvou téměř 150 diváků toho výběr hrajícího trenéra Jana Kolaříka proti Třinci moc nepředvedl a od úvodních minut tahal za kratší konec zápasového provazu.

Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů

Sport, 9. května 2018, 17:00, Petr Fišer
Temenická posádka je zase kompletní, v Petrovické kotlině si vyjezdila stupně vítězů Petrovice – Miroslav Zatloukal je zpátky na scéně. Ze zranění, které si způsobil v Nizozemsku při světové Grand Prix, se vylízal rychleji, než se původně předpokládalo. Sidecarcrossová posádka ze Šumperka v čele s Tomášem Vejchodou je tak znovu pohromadě a v kompletním složení mohla odcestovat k dalšímu pokračování mezinárodního mistrovství republiky.

Šumperský pohár nakročil nadějně: na úvod se servírovalo napínavé drama ve Velkých Losinách, rozhodovala jediná vteřina

Sport, 9. května 2018, 15:00, Petr Fišer
Velké Losiny – Bylo to kdo s koho. Pokud se nový ročník Šumperského poháru horských kol ponese ve znamení podobných dramatických momentů, které nabídla úvodní Velká cena v Losinách, příznivci „bajkového“ sportu to bezpochyby uvítají. Přijdou si totiž na své.

Jak šel čas s Lubošem Hlavsou

Kultura, 9. května 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jak šel čas s Lubošem Hlavsou Šumperk – Mnohostranný umělec Lubomír Hlavsa se už přes čtvrtstoletí úspěšně pohybuje v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby. V úterý 15. května se o své zážitky z filmové branže podělí s návštěvníky besedy v Domě kultury Šumperk, která bude spojena s projekcí nejzajímavějších scén z Hlavsových snímků.

Legendární Ivan Mládek přiveze své největší hity

Kultura, 9. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
Legendární Ivan Mládek přiveze své největší hity Zábřeh – Na pátek 11. května připravil zábřežský kulturní dům pro všechny příznivce folkové, country, trampské či vodácké muziky tradiční jarní dvojkoncert. Na ten si tentokrát domácí kapela Madalen pozvala legendárního hudebníka, humoristu a baviče Ivana Mládka a jeho nezaměnitelnou kapelu Banjo Band.

V Šumperku vypukl majálesový rej

Kultura, 9. května 2018, 07:00, kra
V Šumperku vypukl majálesový rej Šumperk – V těchto dnech se na různých místech Šumperka koná tradiční studentská slavnost majáles, která vyvrcholí hlavním programem v pátek 11. a v sobotu 12. května v okolí Střední školy železniční, technické a služeb.

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

Zpravodajství, 8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

Mikrofony odhalily nešvar zastupitelů. Nadávají jako dlaždiči 

Zpravodajství, 8. května 2018, 14:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Ačkoli se obecní a městská zastupitelstva obvykle schází v důstojných prostorách, k akademické diskusi mají jednání komunálních politiků hodně daleko. Několikrát už se stalo, že si diskutující zapomněli vypnout mikrofon a do éteru se tak dostala slova, která nemají ve slovníku spisovné češtiny co dělat. 

Větví málem ubil člověka. Motivem byla nesplacená půjčka 

Zpravodajství, 8. května 2018, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Hned ze tří trestných činů policisté obvinili sedmadvacetiletého muže ze Šumperska, který měl surově napadnout svého o osm let staršího známého. Oběť skončila v nemocnici a násilník za mřížemi. K události došlo 28. dubna v prostorách vlakového nádraží. 

Vícepráce: miliónové zakázky bez výběrového řízení

Zpravodajství, 8. května 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Téměř každý stavební projekt, který v poslední době realizuje šumperská radnice, si vyžádá takzvané vícepráce v nákladech statisíců korun. Není to však problém pouze okresního města. Podobná situace je například i v Zábřeze nebo v Mohelnici. Na vícepráce nemusí radnice vypisovat výběrové řízení a může je zadat přímo oslovené firmě.  

Bozeňovský Bikemaraton startuje už za měsíc

Zpravodajství, 8. května 2018, 06:00, redakce
Bozeňovský Bikemaraton startuje už za měsíc Dolní Bušínov – Přípravy tradičního Bikemaratonu Bozeňov jsou v plném proudu a bude odstartován v sobotu 2. června v Dolním Bušínově. Jubilejní desátý ročník oblíbeného cyklistického závodu je zařazen do Šumperského poháru horských kol a pojede se jako závod mistrovský.

Malí kuchtíci se vydají na cestu kolem světa

Zpravodajství, 7. května 2018, 20:00, BH
Bludov – Do Francie, Itálie, Japonska, Mexika i Indie se vydají na zkušenou malí kuchtíci na třetím Dětském gastrofestivalu v Bludově. Kulinární hravá show se letos uskuteční od pátku 25. do neděle 27. května. Tentokrát čeká návštěvníky putování napříč kontinenty a jak jinak než s vařečkou v ruce. Také letos se mohou návštěvníci těšit na letní kino s pohádkou pro celou rodinu. Pořadatelé chystají i překvapení navíc pro malé i velké gurmány.

Z policejní linky - 18. týden

Zpravodajství, 6. května 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Vloupání do garáže
 • Dopravní nehoda
 • Ukradené kolo
 • Přehlédl protijedoucí vozidlo
 • Podezření z krádeže
 • Obviněný skončil ve vazbě
 • Havárie motocyklu
 • Poškodil lak
 • Vloupání do vozidel
 • Odcizené vozidlo
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Motorkář nepřizpůsobil rychlost

Veronika Drábková: Když nemůžu, snažím se ještě o něco zrychlit

Sport, 2. května 2018, 18:00, Petr Fišer
Veronika Drábková: Když nemůžu, snažím se ještě o něco zrychlit Šumperk – Velmi často listuje ve svém diáři a při hledání volných víkendových termínů marně kroutí hlavou. Jakmile se nová sezóna rozjede na plné otáčky, VERONIKA DRÁBKOVÁ se nezastaví a bude v jednom kole. V plánu má přes čtyřicet nejrůznějších akcí včetně prestižního mistrovství Evropy ve Francii. Pokud se podaří sponzorsky a dotačně pokrýt nemalé náklady spojené s cestou a ubytováním, zasáhne i do světového šampionátu na území Spojených států.

„Každý musí být připravený a ochotný položit za Šumperk život. Pokud ne, sbalí se a pojede domů,“ varuje lodivod Draků Jozef Zavadil

Sport, 2. května 2018, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
„Každý musí být připravený a ochotný položit za Šumperk život. Pokud ne, sbalí se a pojede domů,“ varuje lodivod Draků Jozef Zavadil Slovensko – Po posledním domácím zápase se upřímným podáním ruky rozloučil s novináři. V tu chvíli se zdálo, že pro něj šumperská mise skončí a definitivně upřednostní rodinný život na rodném Slovensku. Trenér Draků JOZEF ZAVADIL ale hokejový Šumperk ve štychu nenechá. A jak je u něj zvykem, do všeho se vrhne s maximálním nasazením, odhodláním a v plném tempu. „Když už se pro něco rozhodnu, tak to ani jinak neumím,“ ujišťoval velezkušený stratég.

Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu

Sport, 2. května 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rázně ukončené gólové strádání, Velké Losiny naložily Rapotínu Velké Losiny – Střelecký prach jim zvlhnul natolik, že přestali vyhrávat. Fotbalisté Velkých Losin spalovali jednu šanci za druhou a série neúspěšných výsledků způsobená nízkou produktivitou je v tabulkovém pořadí katapultovala do míst, kde jim začaly hrozit záchranářské starosti. Gólové probuzení si užili v zápase, který patří k nejprestižnějším v širokém okolí. Před tisícovkou diváků důkladně naložili lokálnímu rivalovi z Rapotína.

Překvapení: přijede Nohavica

Kultura, 2. května 2018, 12:00, Ondřej Polák
Překvapení: přijede Nohavica Šumperk, Zábřeh – Kulturní domy v Zábřeze a Šumperku mají pro folkové fanoušky překvapení. V obou městech se podařilo nečekaně a narychlo domluvit vystoupení Jaromíra Nohavici. Dvouhodinový recitál nejžádanějšího českého písničkáře se uskuteční v pondělí 21. května v DK Šumperk a o den později v kulturáku v Zábřeze.

Králové hospodského rocku zahrají největší hity

Kultura, 2. května 2018, 09:00, ok
Králové hospodského rocku zahrají největší hity Šumperk – Pubrocková skupina Alkehol, která slaví u českých posluchačů úspěch už šestadvacet let, zahraje v Domě kultury Šumperk. Publikum přivede do varu společně s jesenickou předkapelou DW8 a plzeňskými Septic People v pátek 4. května.

Žena za pultem slibuje hereckou exhibici

Kultura, 2. května 2018, 07:00, Roman Tyčka
Žena za pultem slibuje hereckou exhibici Zábřeh – Obézní prodavačka Jiřina je přesvědčená komunistka, která od nadcházejících voleb očekává návrat starého pořádku a pro jistotu se učí, jak se řekne vlašák a rohlík čínsky. Sen se jí nakonec splní.

Začala sezóna. Lidé vyrazili po stopách Welzla

Zpravodajství, 1. května 2018, 17:00, bav
Začala sezóna. Lidé vyrazili po stopách Welzla Zábřeh – Turisté zahájili sezónu. V Zábřeze se v sobotu 21. dubna vydali po stopách Jana Eskymo Welzla. Vychutnat si rozmanitost tras a kouzelné přírody Zábřežska přijeli až z Bzence, Ostravy nebo Pardubic. Na startu se jich nakonec sešly více než dvě stovky. Nejstaršímu bylo osmdesát, nejmladší turistce jeden rok.

Město uskutečnilo další miliónový nákup

Zpravodajství, 1. května 2018, 13:00, jak
Šumperk – Necelých šest miliónů korun dá za pozemky pod kulturním domem město Šumperk. Nákup dotyčné parcely zastupitelé narychlo schválili minulý čtvrtek. Původně město s kupní cenou nesouhlasilo a chtělo platit méně.

Bratříčkování s Čínou prošlo. Rozdělilo ale zastupitele

Zpravodajství, 1. května 2018, 10:00, jak
Šumperk – Šumperští zastupitelé minulý čtvrtek schválili dohodu o spolupráci s městským obvodem Minhang v komunistické Číně. S lidmi v totalitní zemi má Šumperk spolupracovat především v kulturní oblasti. Jednoznačnou podporu ale dohoda nezískala.

Někdo v tichosti zabíjí psy

Zpravodajství, 1. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už několik psů a koček má na svědomí travič, který se pohybuje po Šumperku. Na jeho řádění upozornili redakci sami čtenáři. Smutné příběhy mrtvých domácích mazlíčků plní také sociální sítě. Policie zatím s pátráním po pachateli nezačala.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).