ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Květen 2017

INSPEKTOR TÝDNE Kamil Urbánek: V Paříži nevěděli, že hokej existuje. Francouze nezajímal

Sport, 31. května 2017, 16:00, Petr Fišer
INSPEKTOR TÝDNE Kamil Urbánek: V Paříži nevěděli, že hokej existuje. Francouze nezajímal Paříž, Šumperk - Jednalo se o akci „kulový blesk“. V sobotu dostal rychlou nabídku a už v neděli seděl v autě a urážel kilometry potřebné pro zdolání vzdálenosti mezi Šumperkem a Paříží. Inspektor Týdne KAMIL URBÁNEK mohl nasávat atmosféru nedávno skončeného mistrovství světa v hokeji. I když pro český národní tým nedopadlo nijak slavně, návštěvu spojenou se zemí galského kohouta si nemohl vynachválit. Udělil jí pět hvězdiček z pěti.

Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“

Sport, 31. května 2017, 14:00, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“ Spojené státy - Šumperský odchovanec a bývalý medailista z republikových mládežnických šampionátů Ondřej Niče pokračuje za mořem v úspěšném tenisovém tažení. Tentokrát proslavil svoji školu Seward County Community College na celoamerickém národním šampionátu.

Šestá PechaKucha Night bude venkovní. V Šumperku startují také veřejné debaty

Kultura, 31. května 2017, 12:00, Ondřej Polák
Šestá PechaKucha Night bude venkovní. V Šumperku startují také veřejné debaty Šumperk - V pořadí už šestou PechaKucha Night připravil Šumperský okrašlovací spolek. Po minulé, zcela vyprodané akci v kině Oko se pořadatelé pokusí v pátek 2. června naplnit hřiště střední zdravotnické školy. O den později pořádá spolek 3. ročník recesistického závodu Cyklón Alleycat a v neděli pak organizátoři zvou širokou veřejnost k diskuzi na téma cyklistika ve městě Šumperk.

Děti se promění v piráty z Karibiku

Kultura, 31. května 2017, 09:30, zk
Zábřeh - Den dětí mohou ve čtvrtek 1. června oslavit zábřežské děti před kulturním domem ve stylu legendární filmové série Piráti z Karibiku. Jako kapitán Jack Sparrow budou moci uplatnit svůj důvtip na připravených stanovištích nebo se vydovádět na atrakcích, jimž bude nepochybně vévodit atraktivní aquazorbing.

Geniální rebel zatančí na plátně kina Retro

Kultura, 31. května 2017, 07:00, ok
Geniální rebel zatančí na plátně kina Retro Zábřeh - Charismatického ukrajinského tanečníka Sergeje Polunina zná pravděpodobně celý svět. Jeho skoky dokládají podle některých až nadpozemské schopnosti. Tanečníka však proslavil i jeho kontroverzní život, který vedl v zákulisí světových jevišť a který svého času plnil stránky bulváru.

Obec Nový Malín prodává byty

Zpravodajství, 31. května 2017, 06:00, redakce, placená reklama
Obec Nový Malín prodává byty Obec Nový Malín nabízí k prodeji dva byty o velikosti 3 + kk do osobního vlastnictví. Jedná se o novou výstavbu řadových domů, kde jsou k dispozici 2 volné byty o výměře 95,39 m2 v nové lokalitě U Poldru. Byty jsou určeny pro mladé rodiny do 45 let, nacházejí se v patře, mají samostatný vchod, parkovací stání pro auto a možnost pronájmu přilehlého pozemku na zahrádku.

Štíty ožily tradičním jarmarkem

Kultura, 30. května 2017, 18:00, ok
Štíty ožily tradičním jarmarkem Štíty - Pestrý kulturní program doprovázel jarmark ve Štítech na náměstí, kam se v sobotu 27. května vydaly stovky lidí, aby se společně pobavily a případně si zakoupily řemeslný výrobek. V dopoledním programu vystoupili převážně místní umělci a talentované děti.

Petra Akritidu: „Naše děti cvičí stupnice, rády si ale zahrají i Piráty z Karibiku.“

Zpravodajství, 30. května 2017, 14:30, Hana Písková
Petra Akritidu: „Naše děti cvičí stupnice, rády si ale zahrají i Piráty z Karibiku.“ Velké Losiny - Při následujícím rozhovoru jsem si vzpomněla na své dětství, jak jsem jako nadšená prvňačka přinesla domů rodičům přihlášku, tenkrát do lidové školy umění, s tím, že se chci učit hrát na klavír. Rodiče souhlasili a zhruba po dvou letech sledovali, jak moje nadšení pro hudbu čím dál více uvadá. Moje paní učitelka klavíru totiž nepochopila, že nechci být slavnou koncertní umělkyní, ale chci si hrát prostě jen pro radost. Dnešní doba naštěstí přináší spoustu možností. Jen co já vím, v Šumperku si děti mohou vybírat ze čtyř hudebních škol, které nabízejí různé přístupy.

Hoštejn oslaví 750. narozeniny obce

Zpravodajství, 30. května 2017, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Hoštejn oslaví 750. narozeniny obce Hoštejn - 750 let se chystá oslavit obec Hoštejn, a to v sobotu 10. června za účasti rodáků a s bohatým celodenním programem. Chybět nebude kostýmovaný průvod vojenské gardy ani středověké odpoledne v areálu hradu, jehož obnově se místní nadšenci s neutuchajícím zápalem věnují.

Z obřích skleníků mají lidé obavy

Zpravodajství, 30. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Třeština - Soukromý investor plánuje postavit v Třeštině na Mohelnicku obří skleníky. K tomu, aby mohl s realizací projektu začít, ale potřebuje souhlas obecních zastupitelů. A ten není jistý. Obyvatelé vesnice totiž mají strach, že je zelinářská výroba bude omezovat podobně, jako současný provoz bioplynové stanice.

Šílený řidič zničil novou silnici přes Sedlo

Zpravodajství, 30. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šílený řidič zničil novou silnici přes Sedlo Červenohorské sedlo - Už příští týden se má řidičům otevřít nově opravená silnice přes Červenohorské sedlo. Není ovšem vůbec jisté, že se termín dokončení prací podaří stihnout. Minulou středu totiž vjel na dočasně uzavřenou silnici řidič polského kamiónu a nechal za sebou několikamiliónovou škodu. Část čerstvě položeného asfaltu úplně zničil a z místa činu se snažil zmizet. Zastavila ho až policie.

3000 návštěvníků přišlo na Den otevřených dveří a Den dětí ve společnosti EPCOS s.r.o. Šumperk

Zpravodajství, 29. května 2017, 13:33, redakce, placená reklama
3000 návštěvníků přišlo na Den otevřených dveří a Den dětí ve společnosti EPCOS s.r.o. Šumperk Podobně jako v roce 2014 i letos otevřela firma EPCOS s.r.o. v Šumperku své brány široké veřejnosti. Společnost patří k největším firmám v regionu a zaměstnává přibližně 1.300 zaměstnanců. V sobotu 20. května měli všichni z blízkého i dalekého okolí unikání příležitost prohlédnout si nejen celý areál firmy, ale i výrobu feritových jader a keramických pozistorů.

Z policejní linky - 21. týden

Zpravodajství, 28. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 21. týden
 • Pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu
 • Způsobil škodu za miliony
 • Kvůli železu rozmontoval traktor
 • Napadl svou manželku
 • Vloupal se do garáže
 • Nedal přednost v jízdě
 • Řídil i přes zákaz

Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky

Zpravodajství, 28. května 2017, 19:00, redakce
Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky Šumperk - Do Základní a střední školy Pomněnka o.p.s. doputovaly dřevěné hračky a učební pomůcky, které vyrobili odsouzení v rámci pracovní terapie Specializovaného oddělení pro výkon trestu odsouzených s poruchou duševní a poruchou chování Věznice Mírov.

BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy zimního stadiónu se nestihne včas, hokejová sezóna začne v Šumperku s velkým zpožděním

Sport, 24. května 2017, 18:00, Petr Fišer
BOHUŽEL! Rekonstrukce střechy zimního stadiónu se nestihne včas, hokejová sezóna začne v Šumperku s velkým zpožděním Šumperk - Všechny dostupné indicie směřují k tomu, že nová hokejová sezóna začne na šumperském Tyršově stadiónu s velkým zpožděním. Důvodem je druhá etapa naplánované rekonstrukce, která se tentokrát týká výhradně střechy. Podle posledních informací by se ve stařičké hale mělo začít mrazit až 21. září.

ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Tři sporty? Žádný problém! Josef Hora = tvrďák a všeuměl

Sport, 24. května 2017, 16:00, Petr Fišer
ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY: Tři sporty? Žádný problém! Josef Hora = tvrďák a všeuměl Zábřeh - V Zábřeze žila a ve své době působila řada sportovců, jejichž výkony zahalila rouška času. Ve druhé polovině minulého století patřil mezi nejaktivnější a nejvšestrannější všeuměly JOSEF HORA, bývalý vynikající gymnasta, fotbalista a hokejista.

První hvězda Blues Alive: držitel Grammy Jonny Lang

Kultura, 24. května 2017, 12:30, Ondřej Polák
První hvězda Blues Alive: držitel Grammy Jonny Lang Šumperk - Držitel Grammy, americký kytarista Jonny Lang, trojice legendárních harmonikářů Blues Harp Explosion, čerstvý držitel Blues Award Eric Bibb, syrová dívčí kapela Jane Lee Hooker a rodinný muzikantský klan Mišíků... To jsou první potvrzená jména 22. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive, který proběhne od 16. do 18. listopadu 2017 v Domě kultury Šumperk a na dalších již tradičních místech ve městě

Lukáš Hejlík bude číst z Fotbalových deníků

Kultura, 24. května 2017, 10:00, zd
Lukáš Hejlík bude číst z Fotbalových deníků Zábřeh - V rámci úspěšného projektu herce Lukáše Hejlíka LiStOVáNí, který spojuje živou, neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, nabídne zábřežské kino Retro scénické čtení z knihy Jiřího Hájíčka Fotbalové deníky.

Přednáška o Jižní Koreji pomůže hendikepovaným

Kultura, 24. května 2017, 07:30, ok
Přednáška o Jižní Koreji pomůže hendikepovaným Šumperk, Zábřeh - Poslední květnový víkend pořádá šumperské i zábřežské kino benefiční cestovatelskou přednášku Kde byl Peťa? Mladý student bude vyprávět o svých cestách, na kterých se mu podařilo získat 186 292 korun pro Konto Bariéry.

Zábřežská radnice přijme dva strážníky městské policie

Zpravodajství, 24. května 2017, 05:00, redakce, placená reklama
Zábřežská radnice přijme dva strážníky městské policie Městský úřad Zábřeh vypsal personální výběrové řízení na dvě pozice strážníka Městské policie Zábřeh. Předpoklady pro podání přihlášky jsou ukončené středoškolské vzdělání, morální a trestní bezúhonnost, duševní a tělesná způsobilost.

Učňové Olomouckého kraje soutěžili v Šumperku ve svařování

Zpravodajství, 24. května 2017, 05:00, redakce, placená reklama
Učňové Olomouckého kraje soutěžili v Šumperku ve svařování Mladí lidé z Olomouce, Hranic, Jeseníku a také domácí žáci změřili své znalosti a um v odborné svářečské soutěži, kterou uspořádala Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku.

Na Dětském gastrofestivale v Bludově se vařilo, mlsalo a jedlo

Zpravodajství, 23. května 2017, 17:00, BH
Na Dětském gastrofestivale v Bludově se vařilo, mlsalo a jedlo Bludov - Čokoláda, marcipán, mouka, kvasnice, oplatky a řada dalších obvyklých i méně obvyklých ingrediencí a receptů ovládly Pradědovo dětské muzeum v Bludově o uplynulém víkendu. Na druhý ročník Dětského festivalu zamířilo od pátku 19. do neděle 21. května více než tisíc lidí. Někteří využili třídenní vstupné, aby se zúčastnili kuchařských dílniček v průběhu celého festivalu.

Od září budou autobusy jezdit jindy a jinam

Zpravodajství, 23. května 2017, 14:30, bav
Zábřeh - Veřejné představení nové koncepce městské hromadné dopravy se uskutečnilo ve středu 17. května v Zábřeze. Před obyvateli ji obhajoval starosta města František John a Tomáš Hedrich z odboru rozvoje a územního plánování města. Cílem je podle nich kompletní obměna tras linek MHD tak, aby byla zajištěna lepší obslužnost města a také lepší provázanost sídlišť a obytných částí s centrem, školami, sportovišti, komerčními a průmyslovými zónami. Změny mají začít platit od září.

Držitel královské ceny míří do Šumperka

Zpravodajství, 23. května 2017, 12:00, hap
Šumperk - Český klavírista a vítěz jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží světa Lukáš Vondráček vystoupí ve středu v klášterním kostele v Šumperku v rámci cyklu Via Lucis.

Nemocnice otevřela pavilón za 100 miliónů korun

Zpravodajství, 23. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Nemocnice otevřela pavilón za 100 miliónů korun Šumperk - Šumperská nemocnice minulý týden slavnostně otevřela nový pavilón, jehož výstavba trvala déle než rok a přišla na více než sto miliónů korun. Celou stavbu platil z vlastních prostředků majitel špitálu Martin Polach.

Kachna jménem KAJÍNEK

Zpravodajství, 23. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mírov - Pořádně naštvaní jsou v těchto dnech zastupitelé a vedení obecního úřadu v Mírově. V médiích se totiž minulý týden objevily zprávy o tom, že obec chystá takzvanou Kajínkovu odbočku, naučenou stezku, která má mapovat útěk dvounásobného vraha z mírovské věznice před sedmnácti lety. Vesnice prý chce na trestanci vydělat a nalákat turisty. Podle starosty Mírova jde o novinářskou kachnu.

Z policejní linky - 20. týden

Zpravodajství, 21. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 20. týden
 • Zanedbání povinné výživy
 • Vykradl šatní skříňku
 • Kvůli motorkám sjel ze svahu
 • Usnul za volantem

Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi

Sport, 17. května 2017, 17:00, Petr Fišer
Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi Kouty nad Desnou - Spartan Race je v kurzu. V seriálu extrémních překážkových běhů se nestačí uspokojovat zájem všech nadšenců o nevšední dobrodružství. V plné nahotě to potvrdil víkend v Koutech nad Desnou. I když venku nepanovalo příznivé počasí, po náročné trati se ve dvou dnech prohánělo šest tisíc startujících všech věkových kategorií.

Karel Kupec prorazil v rally mezi elitu, na Kanárských ostrovech předčil jezdce z reprezentačních týmů

Sport, 17. května 2017, 16:00, Petr Fišer
Karel Kupec prorazil v rally mezi elitu, na Kanárských ostrovech předčil jezdce z reprezentačních týmů Kanárské ostrovy - Mistrovství Evropy v rally pokračovalo druhým závodem, který našel útočiště na Kanárských ostrovech. Šumperský Karel Kupec a jeho spolujezdec Ondřej Krajča se od začátku vměstnali mezi nejrychlejší juniorské posádky a se svým Peugeotem nestačili pouze na dva nadupanější tovární vozy značky Opel.

Tenisový Šumperk se propadl na dno, svádí těžké boje v nejnižší oblastní soutěži

Sport, 17. května 2017, 15:00, Petr Fišer
Tenisový Šumperk se propadl na dno, svádí těžké boje v nejnižší oblastní soutěži Šumperk - Ani liga, ani divize, ani přebor. Šumperský tenis spadl v soutěžích smíšených družstev na nejnižší oblastní úroveň. Nemá tam na růžích ustláno. Potom, co parta kolem Petra Jordanova se štěstím udolala opavské béčko a následně o jediný zápasový bod podlehla Olomouci, sehrála další těsné utkání proti Kopřivnici. Po houpačkovém průběhu mělo vítěznou pointu.

O5 a Radeček zahrají blízko nebe

Kultura, 17. května 2017, 14:00, Jan Navrátil
O5 a Radeček zahrají blízko nebe Šumperk, Zábřeh - Kapela O5 a Radeček ze Šumperka, která o sobě v poslední době dala vědět hlavně úspěšnými hity Vloupám se nebo Máš mě na svědomí, chystá unikátní turné blízko nebe. Navazuje na loňskou úspěšnou šňůru po střechách budov, letos ale chystá nové lokality.

Muzeum popisuje vývoj lidských obydlí

Kultura, 17. května 2017, 12:00, Roman Tyčka
Šumperk - Vlastivědné muzeum v Šumperku přichystalo pro své návštěvníky novou archeologickou výstavu, která popisuje vývoj lidských obydlí od úplných počátků lidských kultur až do přelomu našeho letopočtu.

Děti složí s Michalem písničku

Kultura, 17. května 2017, 09:30, tyč
Děti složí s Michalem písničku Zábřeh - Veselé představení krále všech dětských klaunů, komiků a vynálezců Michala Nesvadby, kterého malí diváci znají nejen z Kouzelné školky, nabídne zábřežský kulturní dům v sobotu 20. května od 15 hodin.

Čí že ste, husličky, čie? Zeptá se Vlasta Redl

Kultura, 17. května 2017, 07:10, tyč
Čí že ste, husličky, čie? Zeptá se Vlasta Redl Zábřeh - „Čí že ste, husličky, čie, kdo vás tu zanechal?“ zazní v pátek 19. května v zábřežském kulturním domě. Poprvé zde vystoupí valašský hitmaker Vlasta Redl. Zpěvák, textař a multiinstrumentalista, který ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Do Zábřeha zavítá se svou kapelou jako host skupiny Madalen.

Kulinární maratón pro děti odstartuje v pátek

Zpravodajství, 16. května 2017, 17:00, BH
Kulinární maratón pro děti odstartuje v pátek Bludov - Gurmánské putování pohádkami, kuchařské dílničky, farmářský trh a také letní kino – to vše nabídne druhý ročník Dětského gastrofestivalu, první gurmánské akce v ČR zaměřené jen na děti. Maratón plný vaření, ochutnávání a her začne v Pradědově dětském muzeu v Bludově v pátek 19. a skončí v neděli 21. května večer. Zájemci mohou pořídit dětské vstupenky v předprodeji až do čtvrtka za 150 korun, na místě od pátku již budou za 190 korun.

Cesta kolem Švýcárny bude dočasně uzavřena

Zpravodajství, 16. května 2017, 14:00, Hana Písková
Cesta kolem Švýcárny bude dočasně uzavřena Jeseníky - Cesta kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou bude od 16. května v rekonstrukci. Pro turisty i cyklisty to znamená omezení nejdéle do konce října.

Peugeot Emotion Day

Zpravodajství, 16. května 2017, 13:41, redakce, placená reklama
Peugeot Emotion Day Již tradičně v měsících květen a červen probíhá akce PEUGEOT EMOTION DAY a s ní spojená ROAD SHOW.

Zábřeh ocenil strůjce protikomunistického puče

Zpravodajství, 16. května 2017, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh ocenil strůjce protikomunistického puče Zábřeh - Čestné občanství in memoriam se rozhodli udělit zábřežští zastupitelé, a to plukovníkovi Květoslavu Prokešovi, rodákovi z Rudolfova, dnes místní části Zábřeha. Letos v červnu si připomínáme 120. výročí jeho narození.

Exploze vyděsila myslivce

Zpravodajství, 16. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Okres - Noční můra myslivců na Šumpersku je zpátky. Na začátku měsíce jim totiž někdo zlikvidoval posed u obce Dubicko a k jeho demolici využil silnou trhavinu. Nejde o jediný takový případ, který se v okrese odehrál. Před několika lety explodovaly takzvané lovecké kazatelny v jižní části regionu. Pachatel se nikdy nenašel a teď o sobě dal patrně vědět znovu.

Simulanti vylákali od státu přes jeden milión korun

Zpravodajství, 16. května 2017, 07:00, jak
Okres - Tři muži ze Šumperska a Prahy včetně zatím jedné firmy si vyslechli obvinění z trestného činu podvod. Od státu měli vylákat dávky na nemocenském pojištění za více než jeden milión korun, když po dobu šesti let předstírali různá onemocnění. Dotyčná firma o černotě věděla a s výtečníky spolupracovala.

Z policejní linky - 19. týden

Zpravodajství, 14. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
 • Ujela z místa nehody
 • Vozidlo zastavilo až o sloup
 • Využil chvilkové nepozornosti
 • Vandal poškodil lampy
 • Vydělávali na nemocenském pojištění
 • Poškodil posedy
 • Alkohol za volantem
 • Řídil pod vlivem pervitinu

ROZHOVOR TÝDNE: Bikros dostal vždycky přednost, ujišťuje český i evropský šampión Mikuláš Nevrkla. Ve škole mu pije krev němčina.ROZHOVOR

Sport, 10. května 2017, 15:00, Petr Fišer
ROZHOVOR TÝDNE: Bikros dostal vždycky přednost, ujišťuje český i evropský šampión Mikuláš Nevrkla. Ve škole mu pije krev němčina. Rapotín, Šumperk - Ve svém oboru je špička. Osmkrát si přivlastnil titul republikového šampióna, jednou kraloval na mistrovství Evropy. I když se MIKULÁŠ NEVRKLA věnuje sportu, kterému u nás pšenka příliš nekvete, bikrosu je stále věrný. Letos hodlá objíždět závody českého, evropského i světového seriálu.

Trenér Flašar chtěl i Daniela Vachutku, mladý snajpr odmítl. Hokejoví Draci odtajnili první příchody nových hokejistů

Sport, 10. května 2017, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér Flašar chtěl i Daniela Vachutku, mladý snajpr odmítl. Hokejoví Draci odtajnili první příchody nových hokejistů Šumperk - Aleš Flašar svého předešlého chlebodárce vůbec nešetří. Nejenže upřednostnil angažmá v Porubě, ale navíc se při shánění posil nerozpakuje lovit právě v šumperských vodách. Hokejový trenér z Ostravy měl zájem i o nejlepšího střelce Draků Daniela Vachutku. Perspektivní snajpr mu na rozdíl od brankáře Kůdely a obránců Janoty a Ďurkáče dal košem a rozhodl se setrvat v rodném městě.

Závod veteránů ozdobí formule ze 70. let

Zpravodajství, 10. května 2017, 10:00, Roman Tyčka
Závod veteránů ozdobí formule ze 70. let Zábřeh - Pod názvem Velká cena Eskymo Welzla se uskuteční v sobotu 13. května na Masarykově náměstí v Zábřeze výstava a soutěž automobilových a motocyklových veteránů. Tentokrát pořadatelé pozvali majitele vozů vyrobených do roku 1985.

Kolbaba popíše nejkrásnější místo planety

Kultura, 10. května 2017, 07:00, zk, on
Kolbaba popíše nejkrásnější místo planety Zábřeh - Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj Rádia Impuls Jiří Kolbaba ani letos nemohl vynechat při svých přednáškových cestách Zábřeh. Ve zdejším kulturním domě vystoupí v pátek 12. května s audiovizuální show Tajuplná Antarktida, která nadchne každého milovníka přírody a dálek.

Džemfest prodává lístky s tajemstvím

Kultura, 9. května 2017, 17:00, Jan Kratochvíl
Džemfest prodává lístky s tajemstvím Šumperk - Festival Džemfest zahájil předprodej vstupenek na 18. ročník, který se uskuteční 20. října v Domě kultury Šumperk. Lístky na oblíbenou akci jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

Nejkrásnější dívka Hané bydlí v Zábřeze

Zpravodajství, 9. května 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Nejkrásnější dívka Hané bydlí v Zábřeze Zábřeh - Titulem Miss Haná, první vicemiss a Miss sympatie skončila soutěž o nejkrásnější středoškolačku Olomouckého kraje pro sedmnáctiletou Báru Hoškovou ze Zábřeha. Přidala je k letošnímu čtvrtému místu ze Sportovců roku města Zábřeha, loňskému pátému místu z mistrovství světa a třetímu z mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. A právě mažoretkové sólo podle ní bylo to, čím porotu zaujala. Líbila se také divákům - zvolili ji Miss Face. Se svými 153 centimetry se do historie soutěže zapsala jako letošní nejmenší účastnice.

Město seřeže lípy před radnicí

Zpravodajství, 9. května 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Město seřeže lípy před radnicí Šumperk - Celkem čtrnáct lip na náměstí Míru v Šumperku čeká výrazný zásah. Už v průběhu tohoto týdne totiž dojde k jejich zásadnímu ořezání. Druhou variantou, kterou dendrologové navrhovali, bylo mladé lípy pokácet. Při sázení stromů totiž nikoho nenapadlo, že národní strom dorůstá velké výšky a brzy může vadit okolní zástavbě.

Pošťák ukradl výhru za půl miliónu korun

Zpravodajství, 9. května 2017, 10:00, jak
Zábřeh, Šumperk - Luxusní dovolenou si chtěl dopřát osmačtyřicetiletý muž ze Zábřežska, který coby pracovník pošty ukradl dopis, jenž obsahoval výherní poukaz na exkluzivní cestu kolem světa. Ten měl původně dostat šťastlivec ze Šumperska. Na podvod se však přišlo a místo výletu do Tichomoří teď podvodníka čeká cesta k soudu.

Mohelnici hrozí soud

Zpravodajství, 9. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Bývalý místostarosta Mohelnice Pavel Němec chce hnát radnici k soudu. Důvodem je zmařená investice. Firma, kterou zastupuje a na kterou má úzké vazby, si totiž před časem za tři milióny korun koupila od města podíl na budově, kde chtěla vybudovat sociální byty. Jenže zastupitelé minulý týden její záměr odmítli, stejně jako lékaři, kteří v dotyčné nemovitosti provozují soukromé ordinace. Jednání zastupitelstva tak probíhalo ve velmi napjaté atmosféře.

Z policejní linky - 18. týden

Zpravodajství, 7. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
 • Nevzal si z bankomatu peníze
 • Využila situace a ukradla mobil
 • Vloupal se do sklepní kóje
 • Nedala přednost a způsobila dopravní nehodu
 • Vykradl automobily
 • Řídil i přes zákaz
 • Dluží na výživném

Mladý dravec Milan Vaněk proháněl mistra. Zároveň se přesvědčil, jak umí být autokros krutý

Sport, 3. května 2017, 19:00, Petr Fišer
Mladý dravec Milan Vaněk proháněl mistra. Zároveň se přesvědčil, jak umí být autokros krutý Humpolec, Šumperk - V tréninkových jízdách porážel českého šampióna a vicemistra Evropy z minulého roku. MILAN VANĚK si v zahajovacím závodě nové sezóny dokázal, že může směle atakovat nejvyšší mety. Jen to chce větší štěstí a plně funkční techniku. Tedy aspekty, bez nichž se v autokrosu neobejdete.

Jarní cena Brna? Spíše zimní, závodníci padali na sněhu jako hrušky. Kamil Brückner nenašel přemožitele

Sport, 3. května 2017, 18:00, Petr Fišer
Jarní cena Brna? Spíše zimní, závodníci padali na sněhu jako hrušky. Kamil Brückner nenašel přemožitele Brno - S jarními závody to mělo jen velmi málo společného. Tradiční „otvírák“ nové sezóny pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu provázelo v Brně špatné počasí. Jako by se nad jihomoravskou metropolí ženili snad všichni čerti.

Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět

Sport, 3. května 2017, 17:00, téma VOLEJBAL, lv, mum
Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět Šumperk - I když Šumperk nepatří k největším městům v republice, na sportovní scéně je známým pojmem. Mezi nejoblíbenější a nejsledovanější kolektivní odvětví patří hlavně fotbal, hokej, házená a basketbal. Málokdo však ví, že se v posledních letech daří i nadějně nastartovanému volejbalu, který zaznamenává úspěchy hned v několika kategoriích.

Voxel: „Koncerty v Šumperku jsou vždy skvělé.“ROZHOVOR

Kultura, 3. května 2017, 09:00, Jan Kratochvíl
Šumperk - Olomouckého písničkáře Václava Lebedu znají fanoušci pod přezdívkou VOXEL. Jeho cesta mezi největší současné objevy české hudební scény byla dlouhá a rozhodně ne přímočará. Dnes ale vystupuje na největších tuzemských festivalech a jeho písně mají na internetu miliónová zhlédnutí. Kromě Voxelovy stylové písničkářské tvorby je zajímavá i podoba jeho koncertů, na kterých vystupuje jen sám spolu s nepřeberným množstvím krabiček, efektů a elektronických smyček, které dávají jeho show jedinečnou zvukovou kulisu.

Retro rozvibruje Depeche Mode

Kultura, 3. května 2017, 07:00, ok
Zábřeh - Ještě před očekávaným pražským koncertem se mohou fanoušci hudebního fenoménu Depeche Mode těšit na záznam jejich strhujícího vystoupení, pořízený během turné k předposlednímu albu Delta Machine.

Hanny Firla: „Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 2. května 2017, 15:00, Hana Písková
Hanny Firla: „Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt.“ Šumperk - Začíná měsíc lásky, květin, a především měsíc studentského veselí. Studentské majálesy propuknou v mnoha městech České republiky a vypadá to, že Šumperský Majáles by mohl patřit k těm nejzajímavějším. Od 15. do 20. května nabídne nejen tradiční události v podobě majálesového průvodu nebo koncertních vystoupení, ale také například filmový či divadelní den, přednášky inspirativních osobností nebo zajímavý program v šumperském skateparku. Do přípravy letošního Šumperského Majálesu se poprvé vrhlo kvarteto ve složení Hanny Firla, Petr Šuška, Zuzana Stonová a Marek Klenotič za mohutné podpory všech šumperských středních škol. O tom, jak budou studentské oslavy v Šumperku probíhat, jsme si povídali s hercem, zpěvákem a moderátorem Hannym Firlou, který se ujal dramaturgie této velké akce.

Žhářský útok na vydavatele novin policie odložila

Zpravodajství, 2. května 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Ani po roce vyšetřování se kriminalistům nepodařilo zjistit totožnost pachatele, který před rokem zapálil dvě auta Martina Vaňourka z Mohelnice. Někdejší zastupitel byl zároveň vydavatelem opozičního městského listu. Věc skončila v šuplíku.

Začal boj o vodu

Zpravodajství, 2. května 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Tisíce domácností a odběratelů vody od Velkých Losin až k Lošticím a byznys za stovky miliónů korun. To je téma, které zatím začalo plnit pouze diskuze na schůzích místních organizací politických stran, ale brzy se stane hlavní kauzou celého šumperského okresu. Řeč je o společnosti Vodohospodářská zařízení (VHZ) Šumperk, která musí rozhodnout o tom, kdo bude vodovod v okrese provozovat. Doteď to dělá společnost ŠPVS, vlastněná francouzským koncernem Ondeo. Řada politických stran i starostů má na budoucnost provozování vodovodů rozdílné názory, téma se stane stěžejním bodem blížících se komunálních voleb.

Vašek a Pepa roztančí kulturák

Kultura, 2. května 2017, 07:00, tyč
Vašek a Pepa roztančí kulturák Zábřeh - Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 7. května zahraje v sále kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.