ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Duben 2018

Z policejní linky - 17. týden

Zpravodajství, 29. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
 • Vstupenky nedodal
 • Odcizená peněženka
 • Zmizelo nářadí a motocykl
 • Dopravní nehoda čtyř vozidel
 • Vloupal se do trafiky
 • Zaměřeno na řidiče

Losinský přeběhlík Martin Kocourek: Vedení Rapotína zamrzlo na úrovni vesnického fotbaluROZHOVOR

Sport, 25. dubna 2018, 18:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Losinský přeběhlík Martin Kocourek: Vedení Rapotína zamrzlo na úrovni vesnického fotbalu Velké Losiny, Rapotín – Nervozitou si nejspíš ukouše nehty. Celý fotbalový okres se těší na nedělní derby dvou lokálních rivalů a zimní posila Velkých Losin MARTIN KOCOUREK bude prestižní bitvu sledovat pouze z hlediště. I když jej netrápí žádné zdravotní neduhy a jeho jméno nefiguruje na seznamu disciplinární komisí potrestaných hříšníků, do hry nezasáhne, přestože by moc chtěl.

Kanibalové povstali z popela. V poháru odstavili olomoucké Skokany a mohli vyzvat baseballové velikány

Sport, 25. dubna 2018, 15:30, Petr Fišer
Kanibalové povstali z popela. V poháru odstavili olomoucké Skokany a mohli vyzvat baseballové velikány Šumperk – Šumperští Cannibals povstali z popela. Stejně jako před rokem naskočili do kolotoče s názvem Český baseballový pohár. Pro speciální příležitost poskládaný tým překročil práh prvního kola a stopku mu vystavil až slavný klub z Brna.

Džemfest prodává Zajíce v pytli

Kultura, 25. dubna 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Džemfest prodává Zajíce v pytli Šumperk – Festival Džemfest zahájil předprodej vstupenek na svůj 19. ročník, který se uskuteční 19. října v Domě kultury Šumperk. Lístky na oblíbenou akci jsou k mání za poloviční cenu. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

Čechomor oslaví třicet let před vyprodaným sálem

Kultura, 25. dubna 2018, 10:00, Roman Tyčka
Čechomor oslaví třicet let před vyprodaným sálem Šumperk – Do posledního místa vyprodaný je koncert skupiny Čechomor v Šumperku, který se odehraje poslední dubnový pátek v Domě kultury. A není se co divit. Vždyť legendě tuzemské world music se za třicet let na hudební scéně podařilo vybudovat silnou fanouškovskou základnu.

Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program

Kultura, 25. dubna 2018, 07:30, Bedřich Rák
Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program Zábřeh – Bohatou nabídku občerstvení a nejrůznějšího jarmarečního zboží, prezentaci měst a obcí zábřežského regionu, pestrý kulturní program, mini autosalon a celou řadu doprovodných aktivit. To všechno nabídne návštěvníkům tradiční zábřežský májový jarmark, který se bude konat v úterý 1. května v okolí kulturního domu.

Jaro na zahrádce s Agritecem

Zpravodajství, 25. dubna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Jaro na zahrádce s Agritecem Jaro už je tady a rozhlížíte se po zeleninových přísadách a sazenicích? Potřebujete poradit správný postup při pěstování zeleniny, balkonových rostlin a bylinek? Jsou na vašich rostlinách škůdci nebo je trápí choroby a Vám chybí přípravky na ochranu rostlin, hnojiva nebo substráty?

Zábřeh opět rozjel farmářské trhy 

Zpravodajství, 24. dubna 2018, 16:00, bav
Zábřeh opět rozjel farmářské trhy  Zábřeh – Minulý týden začaly v Zábřeze farmářské trhy. Trvat budou až do podzimu. Lidé na nich budou moci nakupovat pravidelně do října, a to každý třetí čtvrtek v měsíci.  

Na sklonku dubna budou létat čarodějnice

Zpravodajství, 24. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – V posledních dubnových dnech se v Šumperku, ve Velkých Losinách, v Mohelnici i na dalších místech rozhoří vatry u příležitosti pálení čarodějnic. Každé místo má svůj specifický program. Čarodějnice budou tančit zumbu, vyrábět březová košťátka nebo absolvují čarodějnické soutěže krásy. 

Rapotín čeká, co bude po smrti starosty

Zpravodajství, 24. dubna 2018, 10:00, jak
Rapotín – Po tragické smrti starosty Rapotína Pavla Žerníčka, jehož tělo lidé našli předminulou neděli na Rýmařovsku, teď jeho kolegové v zastupitelstvu přemýšlí, co bude dál. Obec má rozjetou řadu projektů, jež musí dokončit a na kterých se Žerníček aktivně podílel. 

Celníci si došlápli na migranty i na jejich zaměstnavatele

Zpravodajství, 24. dubna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Celníci si došlápli na migranty i na jejich zaměstnavatele Okres – Celníci minulý týden uskutečnili rozsáhlé kontroly zaměřené na práci cizinců v Olomouckém kraji. Razie se zaměřily především na firmy vyrábějící komponenty pro automobilový průmysl. V síti zasahujících mužů zákona uvízlo několik nelegálních ekonomických migrantů, kteří zde pracovali nelegálně, další prohřešky pak zjistili přímo u jejich zaměstnavatelů. 

Z policejní linky - 16. týden

Zpravodajství, 22. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
 • Šarvátka na diskotéce
 • Řídil i přes zákaz
 • Alkohol za volantem
 • Střet vozidel
 • Upozornil na sebe rychlou jízdou
 • Zmizelo jízdní kolo
 • Vozík zkomplikoval dopravu
 • Dopravní nehody na Šumpersku

„Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením, šlo o bytí a nebytí,“ ohlédl se zpátky ředitel Draků Vladimír Velčovský. Trenérem zůstává Jozef Zavadil

Sport, 18. dubna 2018, 18:00, Petr Fišer
„Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením, šlo o bytí a nebytí,“ ohlédl se zpátky ředitel Draků Vladimír Velčovský. Trenérem zůstává Jozef Zavadil Okres – Vladimír Velčovský je připravený táhnout dračí káru dál. A to i přes problémy, které ho se šumperským hokejem potkávaly v uplynulém ročníku. „Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením,“ přiznal bez okolků.

SOUSEDSKÉ DERBY: Ani v jednom týmu nejsou extra magoři, tvrdí o rivalitě mezi Leštinou a Lesnicí zkušený obránce Jiří Hobler. V neděli se čeká „plný dům“

Sport, 18. dubna 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
SOUSEDSKÉ DERBY: Ani v jednom týmu nejsou extra magoři, tvrdí o rivalitě mezi Leštinou a Lesnicí zkušený obránce Jiří Hobler. V neděli se čeká „plný dům“ Leština – Je to pravé sousedské derby se vším všudy. Jakmile se v předsezónním období odhalí termínová listina a program zápasů jednotlivých kol, fotbalové souboje mezi Lesnicí a Leštinou patří k nejvyhledávanějším položkám. Na druhou řežbu dvou odvěkých rivalů v rámci probíhajícího ročníku I. B třídy dojde už v neděli. A znovu se dá očekávat nelítostná přetahovaná o každý milimetr travnatého hřiště.

Láska, která nezrezaví. Atleti rozdávali radost na mistrovství Evropy

Sport, 18. dubna 2018, 13:00, Petr Fišer
Láska, která nezrezaví. Atleti rozdávali radost na mistrovství Evropy Madrid – Je to láska, která nikdy nezrezaví. Královnu sportu miloval, miluje a vždycky milovat bude. Sportovec tělem i duší Květoslav Vykydal byl jedním z nejproduktivnějších účastníků nedávného halového mistrovství Evropy veteránů. Domů se vracel s úctyhodnou sbírkou čtyř cenných kovů.

Kraus poodhalí své soukromí a představí novou knihu

Kultura, 18. dubna 2018, 10:00, tyč
Kraus poodhalí své soukromí a představí novou knihu Zábřeh – Na pondělí 23. dubna připravil zábřežský kulturní dům setkání se současnou moderátorskou špičkou Janem Krausem. Populární bavič se vedle své herecké profese prosadil i jako pohotový a jedinečně nevybíravý autor nejrůznějších televizních talk show.

Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování

Zpravodajství, 18. dubna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Velikonoční soutěž středních žáků škol ve svařování Poptávka po svářečích, odbornících vybavených teoretickými znalostmi a praktickými dovednostmi, je u zaměstnavatelů nejen v našem regionu značná. Svářecím kurzem v rámci výuky na Střední škole železniční, technické a služeb, Šumperk, procházejí žáci oborů strojní mechanik-zámečník, mechanik kolejových vozidel, instalatér a mechanik strojů a zařízení. Většina chlapců zvládne i závěrečné zkoušky, vědí, že svářecí průkaz jim otevírá brány k zajímavému a dobře hodnocenému povolání.

Oceněný filmař natočil Poslední útěk Jeronýma Pražského

Kultura, 18. dubna 2018, 06:54, Ondřej Polák
Oceněný filmař natočil Poslední útěk Jeronýma Pražského Zábřeh – Po Krobotově Kvartetu a Cieslarově komedii Věčně tvá nevěrná připravilo zábřežské kino pro svoje diváky další ze série filmových předpremiér. Tentokrát se bude jednat o dokumentární drama Poslední útěk Jeronýma Pražského. Ambiciózní filmový projekt pochází z dílny šumperské společnosti Vistafilm manželů Hlavsových.

Rádio Haná hledá objev roku, nabízí mladým kapelám promo

Kultura, 17. dubna 2018, 20:00, Jan Kratochvíl
Rádio Haná hledá objev roku, nabízí mladým kapelám promo Region – Do soutěže s Rádiem Haná se mohou zapojit mladí muzikanti a nadějné kapely. Hlavní cenou talentové akce je exkluzivní promo v hodnotě 200 tisíc korun. Soutěž je žánrově omezena na mainstream, pop a rock.

Oteplení přidělalo práci hasičům. Hořelo i Bradlo

Zpravodajství, 17. dubna 2018, 17:00, jak
Oteplení přidělalo práci hasičům. Hořelo i Bradlo Okres – Desítky hasičů bojovali v sobotu 7. dubna s lesním požárem pod vrcholem Bradla u Libiny. Ve stejný den musely jednotky vyjíždět ještě k jednomu případu, a to do Lukavice, kde vzplála travnatá stráň. K dalším výjezdům požárních jednotek došlo také minulý týden.

Přírodní rezervace se rozroste. Poškodil ji vítr

Zpravodajství, 17. dubna 2018, 11:00, BH
Okres – Plocha přírodní rezervace Rabštejn se v dalších letech ztrojnásobí, a to z dvaceti na zhruba šedesát hektarů. Po dvou letech příprav se na tom shodli zástupci agentury ochrany přírody, Správy CHKO Jeseníky a Lesy ČR. Ještě než k tomu dojde, musí se lesníci vyrovnat s následky větrné smršti, která se nedávno lokalitou prohnala.

Číšník fingoval loupežné přepadení. Chtěl se s kamarádem napakovat

Zpravodajství, 17. dubna 2018, 08:00, jak
Mohelnice – Na falešnou stopu svedl vyšetřovatele devatenáctiletý barman z Mohelnice, který v březnu oznámil policii přepadení baru. Měli se ho dopustit dva maskovaní muži a z podniku ukrást sto tisíc korun. Brzy vyšlo najevo, že přepadení si ničema vymyslel a peníze si nechal pro sebe.

Konec pátrání. Starosta je po smrti

Zpravodajství, 16. dubna 2018, 13:33, Jaroslav Kropáč
Konec pátrání. Starosta je po smrti Rapotín – Pátrání po Pavlu Žerníčkovi, starostovi Rapotína, je u konce. A bohužel dopadlo tragicky. Jeho tělo našli lidé v neděli 15. dubna na Rýmařovsku. Potvrdily se tak spekulace z minulého týdne, že již není mezi živými. Detailnější informace policie dosud nezveřejnila.

Z policejní linky - 15. týden

Zpravodajství, 15. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 15. týden
 • Stopař okradl řidičku
 • Nalezla granát
 • Cyklista narazil do vozidla
 • Při bezpečnostním opatření byl chycen řidič pod vlivem alkoholu
 • Řidička nedávala pozor
 • Bezpečnostní opatření v Zábřehu
 • Poškodil lampu
 • Vloupání do chat

Informace o nalezení těla starosty jsou prý jen fámy

Zpravodajství, 13. dubna 2018, 14:52, redakce
Informace o nalezení těla starosty jsou prý jen fámy Rapotín, Libina – Zprávy o smrti starosty Rapotína Pavla Žerníčka jsou údajně fámy. Informace o jeho sebevraždě oběšením nedaleko Libiny se okresem šíří už od pátečního rána. Naší redakci to také sdělily tři na sobě nezávislé zdroje z různých úřadů. Policie po starostovi vyhlásila pátrání na začátku tohoto týdne, kdy měl zmizet i se svým vozem. Žerníček je stále veden v oficiálním seznamu Policie ČR jako pohřešovaný. Podrobnosti připravujeme do úterního vydání novin Týden na severu.

JAK TO VIDÍM JÁ: V divoké sezóně se vzhledem k okolnostem plnilo nad plán

Sport, 11. dubna 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: V divoké sezóně se vzhledem k okolnostem plnilo nad plán Šumperk – Divoká sezóna, která připomínala jízdu na horské dráze, mohla mít svým způsobem jedinečné vyvrcholení. I když by si na šumperské hokejisty vsadil asi jen málokdo, nakonec nebyli daleko od toho, aby si zahráli baráž o první ligu. S ohledem na všechny důležité okolnosti se dá konstatovat, že v rámci možností plnili až nad plán. Ať se to někomu líbí, nebo ne. Je potřeba se podívat pravdě do očí.

Kouč Dietos před novou sezónou: Bez tvrdé práce to nepůjdeROZHOVOR

Sport, 11. dubna 2018, 17:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Kouč Dietos před novou sezónou: Bez tvrdé práce to nepůjde Šumperk – Čas zkoušení vypršel. Jde se na věc. Hráči amerického fotbalu ze Šumperka stojí na prahu další ligové sezóny a znovu vyhlížejí velké výzvy. Podaří se jim obstát v nelehké konkurenci Třince, Zlína či pražských Black Panthers? Hrající trenér JAN KOLAŘÍK svému týmu věří.

Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu

Sport, 11. dubna 2018, 15:00, Petr Fišer
Talentovaní akrobaté jsou v boulích jako doma. Na závěr vystrojili velkou medailovou hostinu Šumperk – Náročnou jízdu v boulích mají zmáknutou natolik precizně, že v atraktivní disciplíně akrobatického lyžování patří k absolutní republikové špičce. Řeč je o reprezentantech Ski klubu Šumperk, kteří letošní velmi povedenou sezónu zakončili stylově – uspořádáním medailových hodů v Jizerských horách.

„Díky značce nemám co prodávat,“ píše včelař. A nyní je znovu příležitost ji získat

Zpravodajství, 11. dubna 2018, 14:00, BH
„Díky značce nemám co prodávat,“ píše včelař. A nyní je znovu příležitost ji získat Jeseníky - Pro některé výrobce je značka JESENÍKY originální produkt® obchodním nástrojem k nezaplacení, některým pomohla při rozjezdu, někdo ji bere jako patriotismus a sounáležitost s regionem. A někdo po nějaké době nevidí žádný přínos. Ať tak či onak, nyní je příležitost ji opět získat. Kdo má zájem, může se hlásit u regionálního koordinátora Místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví.

Země vzdálená zazní v akustické aranži

Kultura, 11. dubna 2018, 13:00, Roman Tyčka
Země vzdálená zazní v akustické aranži Šumperk - Jeden z nejuznávanějších českých rockových a muzikálových zpěváků Kamil Střihavka vystoupí ve čtvrtek 12. dubna v Domě kultury. Majitele nezaměnitelného hlasu uslyší fanoušci ve speciálním akustickém programu za doprovodu kapely Leaders.

Světově proslulá operní diva zazpívá árie

Kultura, 11. dubna 2018, 10:00, ok
Zábřeh - Unikátní projekt koncertního turné světové operní hvězdy a legendární sopranistky slovenského původu Gabriely Beňačkové a tenoristy Jakuba Pustiny za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové zavítá v neděli 15. dubna do kulturního domu v Zábřeze.

Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze

Kultura, 11. dubna 2018, 07:00, tyč
Kultovní kapela z Valmezu poprvé zahraje v Zábřeze Zábřeh - Rockoví fanoušci v Zábřeze se připravují na takřka historickou koncertní událost. Vůbec poprvé zde zahraje skupina Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Kultovní kapela, slavící 30 let na hudební scéně, zahraje v kulturním domě v sobotu 14. dubna. Během dvouhodinového koncertu zazní zásadní hity, jakými jsou Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo nebo I cesta může být cíl.

Naše služby spojuje podpora napříč generacemi

Zpravodajství, 11. dubna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Šumperk - Spojujeme generace, takový slogan hlásá logo neziskové organizace PONTIS, kterou finančně podporuje EPCOS s.r.o. Pečují o seniory, starají se o drogově závislé a pomáhají osamělým rodičům. O tom, jak organizace funguje, jaké projekty se ještě chystají a jak je můžeme podpořit jsme mluvili s jejím ředitelem Miroslavem Adámkem.

ŠPeK Fest dává prostor talentovaným zpěvačkám

Kultura, 10. dubna 2018, 20:00, Roman Tyčka
ŠPeK Fest dává prostor talentovaným zpěvačkám Šumperk - Šumperská přehlídka umění Olomouckého kraje s názvem ŠPeK Fest pokračuje v úterý 17. dubna koncertem dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Maki a Elišky Bröcklové. Hlediště bude navíc umístěno přímo na jevišti velkého sálu Domu kultury Šumperk, a proto se hudební fanoušci mohou těšit na bezprostřední umělecký zážitek.

Úřad zakázal vstup do lesů

Zpravodajství, 10. dubna 2018, 16:00, jak
Oskava – Lesy v okolí Oskavy jsou teď lidem nebezpečné. Kvůli větrné smršti je tam hodně poškozených stromů, které hrozí pádem. Úřady proto omezily vstup do lesů do doby, než jejich vlastníci následky polomů odstraní.

Ministerstvo životního prostředí dalo golfovému hřišti zelenou

Zpravodajství, 10. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologů, podle kterých by golfové hřiště v Rapotíně ohrozilo živočichy žijící v blízkých tůních. Projekt tak může jít do další etapy, ve které se počítá především s vybudováním potřebné infrastruktury.

Pražan skákal pod auta a vykřikoval nesmysly

Zpravodajství, 10. dubna 2018, 10:00, bav
Zábřeh – Patrně podnapilý, možná i zfetovaný šestadvacetiletý muž z Prahy, vyděsil svým neobvyklým chováním obyvatele Zábřeha. Jako by byl někým pronásledován, skákal pod projíždějící vozidla, snažil se rozbíjet cizí majetek, lomcoval s ploty. Umravnit se ho podařilo až strážníkům městské policie, kteří přitom také schytali pár kopanců.

Stát pomohl zlodějům

Zpravodajství, 10. dubna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Pořádně naštvaní jsou teď včelaři na Šumpersku. Stát totiž na internetu zveřejnil mapu, která ukazuje místa, kde přesně mají umístěna svoje včelstva. A nejen to. Aniž by je na to úředníci upozornili, přidali na web také jména jednotlivých chovatelů, jejich e-mailové adresy a dokonce i telefonní čísla. Včelaři jsou zoufalí, obávají se zneužití osobních dat a hlavně toho, že se jejich včelnice stanou obětí zlodějů. Ministerstvo naopak tvrdí, že vše je v pořádku a nový systém pomůže zemědělcům kontaktovat včelaře, aby je upozornili na aplikaci jedovatých postřiků.

Z policejní linky - 14. týden

Zpravodajství, 8. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
 • Havárie osobního vozidla
 • Alkohol za volant nepatří
 • Vykradená vozidla
 • Krádež disků
 • Krádež kabelu
 • Vloupání do garáže
 • Odcizené jízdní kolo
 • Fingovaná loupež
 • Alkohol za volantem
 • Podnapilý řidič
 • Vloupání do vozidla
 • Za volantem neměli co dělat
 • Zebra se za Tebe nerozhlédne

Barážový sen se rozplynul. Trenér Draků Jozef Zavadil i tak smekal klobouk

Sport, 4. dubna 2018, 20:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Barážový sen se rozplynul. Trenér Draků Jozef Zavadil i tak smekal klobouk Šumperk, Ostrava - V nejkratší možné době se rozplynul barážový sen hokejistů ze Šumperka. Potom, co ve třech zápasech za sebou podlehli favorizované Porubě, si o postup do vyšší soutěže zahraje jejich finálový soupeř.

Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom

Sport, 4. dubna 2018, 17:00, Petr Fišer
Sjezdař Adam Kotzmann je mistrem republiky! S náskokem vyhrál obří slalom Špindlerův mlýn - Na vědomost se dává fantastická zpráva. Adam Kotzmann je poprvé v kariéře mistrem republiky! Lyžař ze Ski klubu Šumperk dokázal být nejrychlejší v obou kolech mezinárodně obsazeného obřího slalomu a s náskokem jedné vteřiny a tří setin zaslouženě vyhrál před Henrichem Katreničem ze Slovenska.

Nikola Tatoušková si zahrála za ženskou reprezentaci. Na Slovensku žije s rekordmanem

Sport, 4. dubna 2018, 15:00, Petr Fišer
Nikola Tatoušková si zahrála za ženskou reprezentaci. Na Slovensku žije s rekordmanem Valašské Meziříčí, Šumperk - Na reprezentační sraz se vydali společně, ale každý hrál za jiný národní tým. Šumperská rodačka Nikola Tatoušková už několik let žije v Podbrezové na Slovensku, kde sdílí společnou domácnost se svým přítelem Erikem Kunou. Z česko-slovenského vztahu se vyklubal prvorozený syn a po zdárně dokončeném procesu zasnoubení se schyluje i k nefalšované kuželkářské svatbě.

Lenka Dusilová uvede talentované muzikanty

Kultura, 4. dubna 2018, 13:00, Ondřej Polák
Lenka Dusilová uvede talentované muzikanty Zábřeh - Multižánrový hudební festival AkustikFest se po loňské úspěšné premiéře opět vrátí na jeviště zábřežského kulturáku v pátek 6. dubna. Tentokrát ale nepředstaví jen talentované hudebníky z našeho regionu, ale i mimořádnou osobnost české hudební scény.

Michal Nesvadba děti pobaví i poučí

Kultura, 4. dubna 2018, 10:00, ok
Michal Nesvadba děti pobaví i poučí Zábřeh - Zábavné představení krále všech dětských klaunů, komiků a vynálezců Michala Nesvadby, kterého malí diváci znají především z televizního pořadu Kouzelná školka, nabídne kulturní dům v Zábřeze v pátek 6. dubna od 17 hodin.

Zabiják se stane obětí sebevraha

Kultura, 4. dubna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Zabiják se stane obětí sebevraha Zábřeh - Komedii Chlap na zabití, nabitou slovním a situačním humorem výrazně francouzského stylu, nabídne zábřežský kulturní dům ve středu 4. dubna.

Začíná velký jarní úklid přírody

Zpravodajství, 3. dubna 2018, 17:00, hap
Začíná velký jarní úklid přírody Okres - Obce, spolky i jednotlivci se už od 7. dubna vrhnou na velký jarní úklid v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Například v Lošticích se bude uklízet hned na několika místech, když tu úklid organizují skauti, turisti i sama starostka města.

Přípravy na volby začalo ANO překvapivým krokem

Zpravodajství, 3. dubna 2018, 13:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperská odnož ANO 2011 jako první v regionu předložila svoji kandidátku do komunálních voleb, které se uskuteční letos na podzim. A postarala se tím o pořádný rozruch i překvapení. Do „komunálek“ nechtějí „anaři“ vůbec nasadit dva ze čtyř současných městských zastupitelů. A dalšího sundali na „nevolitelnou“ pozici.

Lavička Václava Havla vyvolala nevídané vášně

Zpravodajství, 3. dubna 2018, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Lavička Václava Havla, která ještě ani nestojí, vyvolala na internetu nezvykle vyhrocenou diskuzi. O jejím vybudování informoval 20. března jako první právě týdeník Týden na severu. Umělecké dílo má vyrůst u nové knihovny.

Dopadli dalšího pedofila, na trest čeká na svobodě

Zpravodajství, 3. dubna 2018, 08:30, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Kriminalisté dopadli jednatřicetiletého muže ze Zábřežska, který se zabýval dětskou pornografií. Vyšetřovatelé o tom informovali minulý týden. Zvrhlíka policisté vystopovali na internetu, který pro šíření nechutných videí používal. Jde již o druhý takový případ, který se v poslední době na Zábřežsku odehrál.

Z policejní linky - 13. týden

Zpravodajství, 2. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Policisté žádají o pomoc
 • Bezpečnostní akce
 • Alkohol za volantem
 • Vloupání
 • Opilá řidička
 • Z přívěsu upadlo kolo


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru