ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Duben 2017

Z policejní linky - 17. týden

Zpravodajství, 30. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
 • Preventivní akce – Duben, měsíc bezpečnosti
 • Srazil cyklistku
 • Vypil dvě piva a boural
 • Ze sklepa ukradl kolo
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Způsobil dopravní nehodu a ujel

PŘÍBĚH TÝDNE: „Je to celý můj život, kuželky jsou pro mě vším,“ přiznává tahoun zábřežských šampiónů Martin Sitta

Sport, 26. dubna 2017, 17:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: „Je to celý můj život, kuželky jsou pro mě vším,“ přiznává tahoun zábřežských šampiónů Martin Sitta Zábřeh - Předseda klubu, vedoucí týmu, nejlepší hráč mužského áčka, trenér mládeže. Výčet pozic, které zastává, je pořádně dlouhý. MARTIN SITTA tráví na zábřežské kuželně dvacet hodin týdně a bez okolků přiznává, že kuželkářský sport je pro něj vším. „Je to celý můj život,“ prohlásil obětavec, pod jehož taktovkou se podařilo vrátit vlajkovou loď oddílu zpátky na výsluní.

JAK TO VIDÍM JÁ: Odchod trenéra Aleše Flašara? Pro šumperský hokej nepříjemný hned z několika pohledů

Sport, 26. dubna 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Odchod trenéra Aleše Flašara? Pro šumperský hokej nepříjemný hned z několika pohledů Šumperk - Hokejová sezóna ještě ani neskončila a v Šumperku už musí v přípravě na další ročník trávit první zklamání. Na zmizík šlápl nejen trenér Aleš Flašar, ale i brankářský mág Hynek Kůdela. Bosse Velčovského tak nemine shánění dvou nových jedniček. A protože je laťka nastavená docela vysoko, není mu co závidět. Oba „uprchlíci“ se nechali zlákat nabídkou ambiciózní Poruby.

Basketbalistka Martina Zelená: Sezónu jsme zvládly hlavně jako tým, na holky jsem pyšná

Sport, 26. dubna 2017, 14:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Basketbalistka Martina Zelená: Sezónu jsme zvládly hlavně jako tým, na holky jsem pyšná Šumperk - Hrát pro radost a bavit se sportem. Šumperské basketbalistky po dobrovolném opuštění ligové scény ubraly na ambicích a hlavně si chtěly užívat společně strávený čas. Přebor střední a severní Moravy dokončily na třetím místě.

Fotbalisté Šumperka se střetli s hráči Sparty, Slavie i Herthy Berlín

Sport, 26. dubna 2017, 12:30, redakce
Fotbalisté Šumperka se střetli s hráči Sparty, Slavie i Herthy Berlín Šumperk - Velkou podívanou zažili diváci v Ostré u Lysé nad Labem, kde se v sobotu 22. dubna konal mezinárodní fotbalový turnaj ročníků 2006. Jednalo se o ojedinělou záležitost. Na velký turnaj přijely mimo jiné i celky z Německa Hertha Berlín a Hamburger SV.

Radečci a Voxel zahrají zdarma pro Zámeček

Kultura, 26. dubna 2017, 11:00, Jan Kratochvíl
Radečci a Voxel zahrají zdarma pro Zámeček Šumperk - Šumperská kapela O5 a Radeček, která stála před dvaceti lety (ještě pod názvem Topol) u zrodu časopisu pro dětské domovy Zámeček, pořádá v neděli 7. května festival k jeho 20. narozeninám.

Standa Hložek přiveze do Zábřeha nesmrtelný hit Holky z naší školky

Kultura, 26. dubna 2017, 09:00, ok
Standa Hložek přiveze do Zábřeha nesmrtelný hit Holky z naší školky Zábřeh - Zpěvák Stanislav Hložek vystoupí v Zábřeze poprvé na samostatném koncertu. S doprovodnou kapelou uvede průřez svou čtyřicetiletou kariérou v pátek 28. dubna.

Okolí kulturáku ožije májovým jarmarkem

Kultura, 26. dubna 2017, 07:30, Roman Tyčka
Zábřeh - Bohatá nabídka občerstvení, nejrůznějšího jarmarečního zboží, pestrý kulturní program, autosalón a celá řada doprovodných aktivit čeká na návštěvníky zábřežského májového jarmarku, který se uskuteční tradičně o státním svátku 1. května v okolí kulturního domu.

Zábřežská radnice přijme správce informačních a komunikačních technologií

Zpravodajství, 26. dubna 2017, 05:00, redakce, placená reklama
Zábřežská radnice přijme správce informačních a komunikačních technologií Městský úřad Zábřeh vypsal personální výběrové řízení na pozici správce informačních a komunikačních technologií spadající pod Odbor informatiky. Předpoklady pro podání přihlášky jsou ukončené vysokoškolské vzdělání bakalářského stupně, případně vyšší odborné vzdělání či středoškolské vzdělání s maturitou v oboru informačních a komunikačních technologií či v příbuzném technickém oboru.

Kulinární show v Bludově? Kuchařskými hvězdami se stanou děti

Zpravodajství, 25. dubna 2017, 19:00, BH
Kulinární show v Bludově? Kuchařskými hvězdami se stanou děti Bludov - Nejen jídlo plné nápadů, ale i spoustu zábavy, letní kino a hry nabídne druhý ročník Dětského gastrofestivalu Pradědova dětského muzea v Bludově. Jako jediná akce svého druhu v České republice se zaměřuje na malé návštěvníky. Za jídlem a hrou se mohou návštěvníci vydat od pátku 19. do neděle 21. května.

Architekti představili podobu přestavěného sídliště

Zpravodajství, 25. dubna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Architekti představili podobu přestavěného sídliště Zábřeh - Novou podobu sídliště Severovýchod řeší obyvatelé v Zábřeze. Podnětem je architektonická studie, kterou město nechalo zpracovat. Autory jsou tři mladí architekti v čele s místním Ondřejem Pchálkem. Ve vizualizaci lidem nabízí také několik konkrétních pohledů, jak by veřejná prostranství mohla po přestavbě vypadat.

Zloději ukradli včelí úly i vzácné mince

Zpravodajství, 25. dubna 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Sobotín, Zábřeh - Hned dva neobvyklé případy řeší v těchto dnech policie na Šumpersku. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, kdo ukradl včelí úly v Sobotíně a kam zmizely vzácné sběratelské mince ze Zábřeha.

Zpronevěru bude řešit kraj

Zpravodajství, 25. dubna 2017, 11:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Případ několikamiliónového „tunelu“ v městské firmě Podniky města Šumperk (PMŠ) nekončí. Bývalá pokladní PMŠ Martina Vařáková, kterou soud uznal vinnou ze zpronevěry, se totiž minulý týden proti rozsudku odvolala. Případ tak bude nově řešit krajský soud.

Chemické zbraně v Šumperku?

Zpravodajství, 25. dubna 2017, 09:00, téma POZNÁMKA JK, Jaroslav Kropáč
Když na konci devadesátých let tehdejší prezident USA Bill Clinton trpěl kauzou sexuálního skandálu s Monincou Lewinskou, pomohlo jeho popularitě několik vojenských akcí. Pamětníci vzpomenou na raketový útok proti Afghánistánu nebo Súdánu, kde střely omylem trefily továrnu na léky. Podobné motivy prý vedly k útoku na Sýrii i Donalda Trumpa. Minulý týden probleskla médii zpráva, že podle jednoho z amerických expertů chemické zbraně možná vůbec neshodila letadla syrského diktátora Asada, jak se původně tvrdilo.

Pawlowská poradí, jak zvládnout zralost

Kultura, 25. dubna 2017, 07:30, tyč
Pawlowská poradí, jak zvládnout zralost Zábřeh - Talk show s názvem Manuál zralé ženy v podání Haliny Pawlowské, kterou připravil zábřežský kulturní dům na středu 26. dubna, je určena nejen ženám, ale, jak říká jeho autorka, i mužům, protože právě díky manuálu budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě.

Z policejní linky - 16. týden

Zpravodajství, 23. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
 • Z trezoru odcizil několik desítek tisíc
 • Poškodil auto
 • Ukradl včelí úly
 • Ukradl sběratelské mince
 • Dopravní nehody
 • Velikonoční dopravně bezpečnostní akce
 • Ukradl mobilní telefon
 • Při nehodě zboural plot

Máte stížnost nebo námět? Hejtujte hejtmana!

Zpravodajství, 20. dubna 2017, 16:00, redakce
Máte stížnost nebo námět? Hejtujte hejtmana! Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přichází s kampaní, která nemá v Česku obdoby. Provokativně vyzývá, aby mu lidé napsali, co se jim na hejtmanovi nebo na kraji nelíbí. Využívat k tomu mohou takzvané „hejty“ neboli negativní vzkazy.

Nejprve čekání, potom neplánované „rande“. Radomír Kupec i tak dojel na druhém místě

Sport, 19. dubna 2017, 15:00, Petr Fišer
Nejprve čekání, potom neplánované „rande“. Radomír Kupec i tak dojel na druhém místě Valašsko - Po dvouleté přestávce se jel v okolí Slušovic na rychlostních zkouškách populární Barum Rally mistrovský závod oblíbené sprint série. Na Valašsku nechyběl ani šumperský tým Aktos Racing, jehož poslední dny před startem byly velmi krušné.

ŠPATNÉ ZPRÁVY: (Cyklomaraton) Rampušák je na přístrojích! Hrozí mu, že už se neprobere

Sport, 19. dubna 2017, 13:00, Petr Fišer
ŠPATNÉ ZPRÁVY: (Cyklomaraton) Rampušák je na přístrojích! Hrozí mu, že už se neprobere Štíty - Za normálních okolností by přijímali přihlášky, registrační proces by byl v plném proudu. Jenže ve Štítech panuje neobvyklý klid a rozhodně se nejedná o nepříjemné dusno před hrozící bouří. Populární Cyklomaraton Rampušák zmizel z mapy cyklistických podniků. „Bohužel, je to tak,“ potvrdil neradostnou novinu zklamaný organizátorský tým.

Dobroty z venkova budou nabízet kvalitní zeleninu s přidanou hodnotou

Zpravodajství, 19. dubna 2017, 11:00, BH
Okres - Mezi průkopníky sociálního zemědělství v Olomouckém kraji patří nový sociální podnik Dobroty z venkova. Ten rozjíždí aktivity v oblasti zahradnictví a potravinářství v úzké spolupráci s Centrem sociálních služeb Pomněnka v Šumperku, který je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro osoby s mentálním postižením.

Počasí stavebníkům přeje, rekonstrukce bazénu pokračuje

Zpravodajství, 19. dubna 2017, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Počasí stavebníkům přeje, rekonstrukce bazénu pokračuje Zábřeh - Druhou etapou prací pokračuje rekonstrukce venkovního plaveckého bazénu v Zábřeze, která začala na podzim minulého roku. Podle starosty města Františka Johna bude bazén v letní sezóně letošního roku již v provozu.

Divadelní jaro v Zábřeze láká na tři komedie

Kultura, 19. dubna 2017, 07:00, Ondřej Polák
Divadelní jaro v Zábřeze láká na tři komedie Zábřeh - V zábřežském kulturním domě se schyluje k další divadelní události. Tu slibuje komediální kus pražského divadla Palace s názvem Vše o mužích, v němž exceluje herecké trio Filip Blažek, Maroš Kramár a Filip Slaný. Publikum je zváno do kulturního domu ve středu 19. dubna.

Je opět možnost získat ochrannou známku JESENÍKY originální produkt

Zpravodajství, 18. dubna 2017, 20:53, BH
Je opět možnost získat ochrannou známku JESENÍKY originální produkt Jeseníky - V průběhu dubna přijímá koordinátor značení Místní akční skupina Horní Pomoraví žádosti zájemců o ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®. Řemeslníci, zemědělci, potravináři, včelaři a kreativní lidé mají možnost své výrobky přihlásit k certifikaci do 21. dubna. Restauratéři a ubytovatelé, kteří poskytují na území značky své služby, stejně tak i provozovatelé ojedinělých zážitků se mohou hlásit do 28. dubna.

Klasika Viva pozvala laureáta Pražského jara

Kultura, 18. dubna 2017, 17:00, tyč
Klasika Viva pozvala laureáta Pražského jara Šumperk - Laureát Pražského jara 2016, klavírista Marek Kozák, přijal pozvání na koncert cyklu Klasika Viva, který se uskuteční v pondělí 24. dubna v klášterním kostele v Šumperku.

Nezaměstnanost na Šumpersku opět klesla

Zpravodajství, 18. dubna 2017, 14:00, Hana Písková
ŠumperkPoslední statistiky z Úřadu práce ČR ukazují, že nezaměstnanost na Šumpersku klesla v březnu o čtyři desetiny procenta. Bez práce je necelých pět tisíc osob, nejčastěji se jedná o mladé lidi bez zkušeností nebo naopak zástupce starší generace.

Šílenec v Šumperku poškodil čtrnáct aut

Zpravodajství, 18. dubna 2017, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šílenec v Šumperku poškodil čtrnáct aut Šumperk - Vysokou škodu způsobil vandal, který se na začátku dubna rozhodl ztrpčit život řidičům v Šumperku. Během jediné noci z 8. na 9. dubna poškrábal poblíž centra města kapoty hned čtrnácti vozidel.

Mohelnice jde do rizika

Zpravodajství, 18. dubna 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice jde do rizika Mohelnice - Mohelnická radnice minulý týden odmávala projekt rekonstrukce autobusového nádraží za 70 miliónů korun. Přitom ještě před čtrnácti dny nebylo jisté, zda jej nebude muset odložit na podzim. Existuje totiž riziko, že výběrové řízení na dodavatele stavby mohlo mít chyby, které se můžou městu vymstít v podobě budoucího krácení dotace.

Prostřeno! Hlásí mohelnické muzeum

Kultura, 18. dubna 2017, 08:00, Ondřej Polák
Prostřeno! Hlásí mohelnické muzeum Mohelnice - Muzeum v Mohelnici připravilo na jarní měsíce výstavu s poetickým názvem Stolečku, prostři se. Výstava nabídne reprezentativní výběr stolního nádobí, jídelních servisů, čajových a kávových souprav pocházejících nejen z muzejních, ale i soukromých sbírek.

Z policejní linky - 15. týden

Zpravodajství, 16. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 15. týden
 • Krádež nářadí
 • Jel pod vlivem a se zákazem
 • Kýchnutí způsobilo nehodu
 • Vykázali jej z domu
 • Neplatil na své děti, dluží desetitisíce
 • Ničil vše, co mu přišlo pod ruce
 • Za volant usedla se zákazem a pod vlivem drog
 • Vnikl do prodejny
 • V Šumperku poničil vozidla

Velká „americká“ premiéra: Dietos poprvé v jedenácti

Sport, 12. dubna 2017, 17:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Velká „americká“ premiéra: Dietos poprvé v jedenácti Šumperk - Velká premiéra je za dveřmi. Den, kdy si šumperští Dietos odkroutí historicky první soutěžní zápas v jedenáctkovém americkém fotbalu, se nezadržitelně blíží. Dočkají se už v neděli. V rámci čtvrté ligy se jim na Tyršově stadiónu postaví do cesty valašský Zlín.

V Libině „vypustili Krakena“! Je to odměna a zadostiučinění, jásal po zisku soutěžního titulu zakladatel Lukáš Vrána

Sport, 12. dubna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
V Libině „vypustili Krakena“! Je to odměna a zadostiučinění, jásal po zisku soutěžního titulu zakladatel Lukáš Vrána Libina - V rodné obci ho zná skoro každý. Za Libinu by položil život, zvláště pokud by šlo o florbalový klub. Sportovní „dítě“ počaté před sedmnácti lety, kterému se s velkou láskou věnuje dodnes, se propracovalo k historickému úspěchu. Pod vedením hrdého zakladatele Lukáše Vrány se podařilo vyhrát krajskou ligu.

Mužské týmy jako guláš bez chuti: „Spokojeni být nemůžeme,“ připustil Petr Wiesner. Potěšily ho výsledky mladých nadějí

Sport, 12. dubna 2017, 14:00, Petr Fišer
Mužské týmy jako guláš bez chuti: „Spokojeni být nemůžeme,“ připustil Petr Wiesner. Potěšily ho výsledky mladých nadějí Šumperk - Něco tomu chybělo. Jako byste vařili guláš a do připraveného hrnce zapomněli vhodit některé důležité ingredience. Sezóna stolních tenistů ze Šumperka byla podobná = stravitelná, leč bez chuťové nadstavby. „Spokojeni být nemůžeme. V žádném případě nebude patřit k těm nejlepším, co jsme odehráli. To ani zdaleka,“ uznal oddílový matador Petr Wiesner.

Old Time Jazz Band oslaví šedesátku

Kultura, 12. dubna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Old Time Jazz Band oslaví šedesátku Loučná nad Desnou, Šumperk - Neuvěřitelných šedesát let od svého založení oslaví v pátek 21. dubna v Domě kultury Šumperk známá skupina Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou. Koncertní událost bude o to veselejší, že kapelník Jiří Sedláček před pár dny obdržel prestižní cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, kterou mu před zaplněným sálem Moravského divadla v Olomouci předala zpěvačka Aneta Langerová.

Etnografka popíše, jak se vodil Jidáš

Kultura, 12. dubna 2017, 09:30, ok
Etnografka popíše, jak se vodil Jidáš Šumperk - Dodnes zachovalé podoby archaického velikonočního obyčeje vodění nebo honění Jidáše představí posluchačům přednáška etnografky šumperského muzea Márie Kudelové.

Když má stříbro cenu zlata

Kultura, 12. dubna 2017, 07:00, ok
Když má stříbro cenu zlata Loučná nad Desnou - Dětský sbor Loučňáček z Loučné slaví mimořádný úspěch. Poslední březnový den si v Uničově „vyzpíval“ Stříbrné pásmo v krajském kole celostátní přehlídky školních pěveckých sborů. Úspěch je o to cennější, že zpěváci z údolí řeky Desné obstáli v silné konkurenci desítek škol s rozšířenou hudební výukou i mezi sbory základních uměleckých škol.

Předškoláci si přišli obhlédnout, jak se učí řemeslům

Zpravodajství, 12. dubna 2017, 05:00, redakce, placená reklama
Předškoláci si přišli obhlédnout, jak se učí řemeslům Nezvyklou návštěvu přivítali žáci a učitelé Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Děti z mateřinky v Třebízského ulici se přišly podívat, jak se na své povolání připravují budoucí kadeřníci, prodavači, strojní mechanici či obráběči kovů.

Získejte pracovní zkušenosti na Maltě či ve Skotsku! Zahraniční stáže pro mladé do 30 let!

Zpravodajství, 12. dubna 2017, 05:00, redakce, placená reklama
Nedaří se Vám sehnat práci, kterou si představujete? Potřebujete nabrat nové zkušenosti? Chcete zdokonalit Vaši angličtinu? Využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci Severní Morava „Začít znovu - zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež z Moravskoslezského a Olomouckého kraje“. Prostřednictvím podpory z Evropské unie je mladým lidem do 30 let umožněno získat pracovní zkušenosti na 6 - ti týdenních odborných zahraničních stážích na Maltě a ve Skotsku. Zahraniční stáž je doprovázena celým spektrem dalších aktivit vedoucích k získání zaměstnání dle představ účastníků projektu.

Lidé vyrazili po stopách válečného letce

Zpravodajství, 11. dubna 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, SvébohovPo stopách válečného letce Arnošta Valenty vyrazili milovníci dálkových pochodů v Zábřeze. Akce se v pátek 24. března uskutečnila už po třiadvacáté. Počasí turistům přálo, a tak na startu tohoto oblíbeného pochodu stanulo více účastníků než obvykle. Vybírat mohli z tras 15, 35 a 50 kilometrů.

Štíty mají novou, unikátní knihovnu

Zpravodajství, 11. dubna 2017, 12:30, Jaroslav Kropáč
Štíty mají novou, unikátní knihovnu Štíty - Štíty se chlubí novou, výjimečnou knihovnou. Její zvláštnost nespočívá ani tak ve výběru a množství literárních děl, ale ve faktu, že podobně jako na ostatní akce ve městě, ani v tomto případě si radnice neřekla o jedinou dotační korunu. Čtenáři teď mohou navštěvovat zrekonstruovaný městský dům s dvousetletou historií.

Z regionu se odstěhoval rekordní počet lidí

Zpravodajství, 11. dubna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Statistici zveřejnili zprávu o pohybu obyvatelstva v Olomouckém kraji za minulý rok. Výsledky nejsou pro náš region v ničem příznivé. Úbytek obyvatel se nejenže nepodařilo zastavit, ale z regionu se vystěhovalo v rámci kraje vůbec nejvíce lidí.

Šumperk našel recept, jak zachránit hotel Sport

Zpravodajství, 11. dubna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperští zastupitelé schválili mnohamiliónové investice, které mají z hotelu Sport udělat fungující ubytovnu a ne jen černou díru na peníze a ostudu města. Další schválené investice půjdou do zimního stadiónu, který je s hotelem spojený.

Z policejní linky - 14. týden

Zpravodajství, 9. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
 • Odcizená peněženka
 • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
 • Agresivní pachatel ukradl rum
 • Dopravní nehoda
 • Ukradla a zastavila mobilní telefon
 • Zanedbání povinné výživy
 • Pod postelí našel peníze
 • Řídil a neměl
 • Neplnil vyživovací povinnost
 • Kradl na Hlavní třídě

ZÁVOD VÍKENDU: Zase chceme výš, hlásí bratři Hrochové. Zmáknou domácí test v Mohelnických lomech?

Sport, 5. dubna 2017, 16:00, Petr Fišer
ZÁVOD VÍKENDU: Zase chceme výš, hlásí bratři Hrochové. Zmáknou domácí test v Mohelnických lomech? Mohelnice - Představují jeden z nejpádnějších důvodů, proč se v sobotu vypravit do areálu v Mohelnických lomech. Mezinárodní mistrovství v sidecarcrossu stojí na prahu nové sezóny a bratři Pavel a Martin Hrochové u toho nebudou chybět. A protože si nekladou žádné malé cíle, diváci se mají na co těšit. Sehraní mladíci hodlají prohánět absolutní republikovou elitu.

JAK TO VIDÍM JÁ: Hokejisté na Porubu měli, stačilo relativně málo

Sport, 5. dubna 2017, 14:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Hokejisté na Porubu měli, stačilo relativně málo Šumperk - Během čtyřiadvaceti dnů absolvovali ve vyřazovací fázi druholigového maratónu vrchovatou porci jedenácti zápasů. Šest proti extrémně kousavým valašským Bobrům, na maximální délku pěti soubojů se pak natáhlo napínavé drama s ostravskou Porubou. Hokejová sezóna skončila pro šumperské Draky porážkou na severu Moravy a je potřeba říct, že rozhodně nemusela. Stačilo relativně málo.

Zábřežský dechový orchestr slaví dvacetiny

Kultura, 5. dubna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Zábřežský dechový orchestr slaví dvacetiny Šumperk - Jedno z nejúspěšnějších hudebních těles v našem regionu slaví 20. výročí. Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh si připomene uplynulé dvě dekády činnosti slavnostním koncertem v rámci festivalu Špek v Domě kultury v Šumperku. Koncertní lahůdku si mohou dopřát hudební fajnšmekři v neděli 9. dubna od 15 hodin.

AkustikFest dává prostor mladým hudbením talentům

Kultura, 5. dubna 2017, 10:00, Ondřej Polák
AkustikFest dává prostor mladým hudbením talentům Zábřeh - Zcela nový formát festivalového konceptu nabídne akce, kterou připravil zábřežský kulturní dům zejména pro mladou generaci na sobotu 8. dubna. Přímo na jevišti se v rámci přehlídky s názvem AkustikFest setkají posluchači s talentovanými hudebníky z různých míst naší republiky, mimo jiné i ze Zábřeha.

Svítání na Merkuru

Kultura, 5. dubna 2017, 07:00, ok
Svítání na Merkuru Zábřeh - Vernisáž první výstavy autorských fotografií studenta šumperského gymnázia Ondryse Šrámka připravilo zábřežské kino Retro na pondělí 10. dubna.

Nové vyhlášené dotační tituly pro venkov

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 18:00, BH
Hanušovice - Dotační tituly na podporu rozvoje venkova na Hanušovicku a Zábřežsku otevírá díky podpoře Evropské unie obecně prospěšná společnost Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví. Obce, školy, podnikatelé a poskytovatelé sociálních služeb budou moci od počátku dubna do května předkládat své žádosti o finanční podporu.

Nejstarší zábřežská škola slaví 120 let

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Skalička - Sto dvacet let svého založení si 27. května připomene škola v dříve samostatné obci Skalička. Dnes je jedinou dosud fungující malotřídní a také nejstarší školou ve městě. Pod názvem Základní škola a Mateřská škola Zábřeh, Rudolfa Pavlů ji i s odloučeným pracovištěm mateřské školy v Ráječku navštěvuje 75 dětí.

Na Květnou neděli budou v Lošticích světit kříže

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 13:00, jak
Loštice - Květná neděle, která letos připadá na 9. dubna bude v Lošticích tradičně ve znamení svěcení křížů. Místní řezbář Jaroslav Beneš je pro velikonoční svátky vyřezává už čtrnáctý rok. Každý z nich obsahuje schránku s poselstvím.

V Loučné hledají novou ředitelku nebo ředitele školy a školky

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 12:00, redakce
Nové vedení pro Základní školu a mateřskou školu v Loučné nad Desnou vyhlásila zdejší obec. Zájemci se mohou hlásit do 15. května.

Šumperskou cestovní agenturu vyšetřuje policie

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperští kriminalisté se zabývají případem cestovní agentury Panda. Firma je údajně podezřelá z toho, že neplatí dodavatelům za reklamní služby. Její majitel však o žádném policejním šetření podle svých slov neví a firma prý funguje normálně.

Žháři daroval soud svobodu

Zpravodajství, 4. dubna 2017, 08:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Jednatřicetiletý Lukáš Nekola z Mohelnice dostal u Krajského soudu v Olomouci pětiletou podmínku za to, že v roce 2014 zapálil ve městě dům se dvěma spícími lidmi. Původně mu za trestný čin pokus o ublížení na zdraví a poškození cizího majetku hrozilo až dvanáct let vězení. Verdikt soudu proto obžalovaný vyslechl s úlevou.

Z policejní linky - 13. týden

Zpravodajství, 2. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Ukradl naftu
 • V dechu měl více než dvě promile
 • Vloupal se do chaty
 • Dopravní nehoda při předjíždění
 • Ukradl kovadlinu
 • Skončil v policejní cele


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.