ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Březen 2019

Z policejní linky - 13. týden

Zpravodajství, 31. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
 • Zloděj za sebou zamkl
 • Vandal se vyřádil
 • Pozor na lesní zvěř
 • Opět alkohol za volantem
 • Vloupání stavební buňky
 • Policisté prosí svědky
 • Za volant sedat neměl
 • Posilnil se alkoholem
 • Nález munice
 • Mějte své věci pod kontrolou
 • Jeden skončil v cele, druhý na protialkoholní záchytné stanici
 • Omylem zaměnil pedály

DERBY SE VŠÍM VŠUDY! Padlo devět branek

Sport, 27. března 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
DERBY SE VŠÍM VŠUDY! Padlo devět branek Mohelnice – Fotbalové derby mezi Mohelnicí a Velkými Losinami předčilo všechna očekávání. Umělá tráva svědčila útočnému pojetí, a protože se oba týmy vyzbrojily velkou dávkou ostrých nábojů, diváci si užili bohaté hody. Padlo devět branek!

Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech

Sport, 27. března 2019, 14:00, Petr Fišer
Po době bronzové další posun? Bratři Hrochové mají na co navazovat, nová sezóna odstartuje o víkendu v Mohelnických lomech Mohelnice – Aktivně přikládají pod kotel. Výkonnostně i výsledkově. Bratři Pavel a Martin Hrochové z Postřelmůvku jsou na scéně sidecarcrossu stále známější a respektovanější posádkou. Po obsazení celkové páté a čtvrté příčky z uplynulých let se v mezinárodním mistrovství republiky poprvé v kariéře projezdili až na stupně vítězů. V nové sezóně, která napíše první kapitolu v sobotu v Mohelnických lomech, budou obhajovat titul druhých vicemistrů.

Ani za milión! tvrdí o rivalitě se Zvolí šéf fotbalové Třeštiny

Sport, 27. března 2019, 11:00, Petr Fišer
Ani za milión! tvrdí o rivalitě se Zvolí šéf fotbalové Třeštiny Třeština – Závratnou rychlostí se z okresního pohledu roztočí kolotoč fotbalové I. B třídy. V Třeštině zkříží zbraně dva nesmiřitelní soupeři, kteří se sice zdravě respektují, ale zároveň se vzájemně moc nemusí.

Nejlepší český tenorista současnosti Štefan Margita zazpívá posluchačům v Šumperku

Kultura, 27. března 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Nejlepší český tenorista současnosti Štefan Margita zazpívá posluchačům v Šumperku Šumperk – Cyklus koncertů KLASIKA VIVA přivádí do Šumperka dalšího výjimečného interpreta. Pozvání tentokrát přijal operní pěvec, tenorista Štefan Margita, který působil a působí v nejslavnějších operních domech světa - např. v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden či v newyorské Metropolitní opeře.

Madalen s Lenkem pokřtí v Zábřehu nové album

Kultura, 26. března 2019, 20:00, redakce
Zábřeh – Zábřežská folková a country kapela Madalen před nedávnem vydala své třetí studiové album s názvem Časem a k jeho křtu si přizvala hned několik skvělých muzikantů – ti vystoupí v zábřežském kulturním domě v sobotu 30. března.

Losiny mají plán. Chtějí, aby kostely monitorovaly kamery

Zpravodajství, 26. března 2019, 15:00, Jaroslav Kropáč
Losiny mají plán. Chtějí, aby kostely monitorovaly kamery Velké Losiny – Dvě významné památky v okolí Velkých Losin – dřevěné kostelíky v Maršíkově a Žárové – možná budou hlídat bezpečnostní kamery. O jejich pořízení uvažuje velkolosinský obecní úřad. Chce tak mít unikátní stavby pod větším dozorem, a to zejména kvůli případnému vandalismu.

Statistici shrnuli rok 2018: Platy rostly, chudoba ohrožuje hlavně seniory

Zpravodajství, 26. března 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Téměř o devět procent narostly vloni platy v šumperském okrese. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Zhruba deset procent lidí ale pociťuje příjmovou chudobu a má problém s výplatou vyjít.

Nájemce chce po městu milióny

Zpravodajství, 26. března 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Do plánované rekonstrukce Domu kultury v Šumperku se jako první nepustili zedníci, ale právníci. Jeden z nájemců budovy chce totiž po radnici sedm miliónů korun za ušlý zisk, o který prý přijde kvůli tomu, že město opravovaný kulturák na dva roky uzavře. Radní ale s jeho požadavky nesouhlasí.

Z policejní linky - 12. týden

Zpravodajství, 24. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
 • Ze zákazu řízení si těžkou hlavu nedělal
 • Vloupání do sklepa
 • Opakovaně zneužívala linku tísňového volání
 • Vykradl sklepní kóji
 • Nezvaný host
 • Řidička nadýchala přes jedno promile
 • Chvilka nepozornosti
 • Násilí vůči babičce
 • Plně se nevěnoval řízení
 • Jel příliš rychle

Život bez fotbalu bych si neuměl představit, tvrdí Lukáš Okleštěk. Podle tahouna Zábřeha má úroveň soutěží klesající tendenci

Sport, 20. března 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Život bez fotbalu bych si neuměl představit, tvrdí Lukáš Okleštěk. Podle tahouna Zábřeha má úroveň soutěží klesající tendenci Zábřeh – Táhne mu na osmatřicet let a v kabině plné mladíků vybočuje z řady. Nejen věkem, ale i herními schopnostmi. Současný fotbalový Zábřeh bez LUKÁŠE OKLEŠŤKA? Nemyslitelná věc! I když má občas všeho plné zuby, životní záliba ho stále naplňuje plnými doušky.

Losinský Marek Žídek před derby: Mohelnice nás podcenila, bude to úplně jiný zápas

Sport, 20. března 2019, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Losinský Marek Žídek před derby: Mohelnice nás podcenila, bude to úplně jiný zápas Šumperk – Pro hráče Velkých Losin to bude jarní dobrodružství se zvláštním nádechem. Už dopředu je jisté, že jakmile rozehraná sezóna dojede do cílové stanice, trenér Jiří Mika po dlouhých šesti letech mužskou posádku opustí. „Musíme ze sebe vymačkat maximum, aby si poslední půlrok užil. Důstojnou rozlučku si zaslouží, pro losinský fotbal odvedl fantastickou práci. Zatím mu to moc neusnadňujeme,“ burcoval MAREK ŽÍDEK. „Nebýt Mikáče, tak na nejvyšší krajské úrovni nehrajeme,“ přihodil přesvědčeně klubový starousedlík.

Nové česko-německé spojení! Veterán Zatloukal pojede dál

Sport, 20. března 2019, 15:00, Petr Fišer
Nové česko-německé spojení! Veterán Zatloukal pojede dál Šumperk – Zatímco Tomáš Vejchoda sidecarcrossové závodění odstavil na vedlejší kolej, jeho šumperský parťák Miroslav Zatloukal si aktivní kariéru prodlouží o další sezónu. Bude speciální v tom, že vytvoří mezinárodní posádku se zahraničním jezdcem.

Celeste Buckingham a kapela O5 a Radeček nazpívaly duet. Uslyšíme ho v novém filmu LOVEní

Kultura, 20. března 2019, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Celeste Buckingham a kapela O5 a Radeček nazpívaly duet. Uslyšíme ho v novém filmu LOVEní Šumperk – Celeste Buckingham a skupina O5 a Radeček se spojily a dohromady nazpívaly milostný duet s názvem Lovení k nové romantické komedii LOVEní. Hlavní představitelka filmu Ester Geislerová se pak s hudebníky sama potkala v nahrávacím studiu, kde společně natočili také záběry pro videoklip k písni a filmu. Titulní píseň vznikla přímo na míru nové komedii, tvůrci znali její scénář i hlavní motivy hledání lásky.

Nová václavovská premiéra už tuto sobotu a neděli

Kultura, 20. března 2019, 09:00, Vladimíra Bartoňová
Nová václavovská premiéra už tuto sobotu a neděli Václavov, Zábřeh – Novou premiérou zahajují svůj divadelní rok 2019 ochotníci z divadelního souboru Václav z Václavova. Pod názvem Mandragora ji uvedou na své domovské scéně 23. a 24. března, v Zábřehu pak u příležitosti oslav Dne učitelů 27. března.

V Rapotíně napustili novou vodní nádrž. Pomůže proti suchu

Zpravodajství, 19. března 2019, 13:00, hap
Rapotín – Malou nádrž, která by měla pomoci v boji se suchem, vybudovali Rapotínští v lokalitě Pod Tulinkou v místě, kde kdysi stávala tanková střelnice Rudé armády. V těchto dnech už je nádrž napuštěna vodou. Významná je i z pohledu ekologů.

Zkažené maso se prodávalo také v Šumperku

Zpravodajství, 19. března 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Aféra se závadným polským masem sice šumperský region přímo nezasáhla, přesto i zde mohou lidé nekvalitní hovězí nakoupit. Zapáchající svíčkovou zákazníkům nabízel jeden ze šumperských supermarketů.

Ještě týden po vichřici sčítají města škody

Zpravodajství, 19. března 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Ještě týden po vichřici sčítají města škody Šumperk – Vichřice, která se na začátku minulého týdne prohnala šumperským okresem, napáchala velké škody. Například Šumperk přišel během několika hodin o patnáct tisíc kubíků dřeva v městských lesích, což je těžební plán na celý rok. Jako třísky padaly stromy také v Mohelnici a na Hanušovicku.

Z policejní linky - 11. týden

Zpravodajství, 17. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Sprejer na železnici
 • Nekradl poprvé
 • Neodhadl vzdálenost mezi vozidly
 • Podnapilá řidička
 • Zmizela jízdní kola
 • Poškozené vozidlo

Stoper z donucení: Bezpečněji se cítím v záloze nebo v útoku

Sport, 13. března 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Stoper z donucení: Bezpečněji se cítím v záloze nebo v útoku Šumperk – Nebývá úplně obvyklé, aby kapitánská páska připadla „náplavě“ odjinud. MAREK SMRŽ se speciální pocty dočkal hlavně proto, že chodí naplno do každého souboje. Je to bojovník. Je to dříč. Kouč šumperských fotbalistů Bohdan Hecl si jeho morálních vlastností váží natolik, že jej pro první polovinu podzimní sezóny povýšil na týmového „kápa“.

Nakrknutý kouč Jozef Zavadil k ukončení přímých přenosů: „Takhle to dál nešlo.“

Sport, 13. března 2019, 16:00, Petr Fišer
Nakrknutý kouč Jozef Zavadil k ukončení přímých přenosů: „Takhle to dál nešlo.“ Šumperk – Pily mu krev. Trenér hokejových Draků Jozef Zavadil z přímých přenosů, které na Tyršově stadiónu zprostředkovávala internetová televize LIFETV.cz, bez přehánění rostl do výšky obrovitého stromu. A nešlo o to, co bylo po jednoduchém připojení k vidění. Vadila mu jiná věc.

Žlutomodří jdou na věc, čeká je první mistrovské střetnutí. V sobotu vyrazí do Hranic

Sport, 13. března 2019, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Žlutomodří jdou na věc, čeká je první mistrovské střetnutí. V sobotu vyrazí do Hranic Šumperk – Jde se na věc! Jako první se vydají na soutěžní frontu fotbalisté Šumperka. Úvodní divizní utkání je čeká už v sobotu, kdy se představí na nevyzpytatelné půdě všehoschopného konkurenta. „Do Hranic pojedeme s tím, že chceme bodovat,“ ujišťoval za celé mužstvo trenér Bohdan Hecl.

Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii

Kultura, 13. března 2019, 08:00, bav
Expediční kamera nabídne cestovatelské zážitky i hmyzí gastronomii Zábřeh – Milovníci dobrodružství a objevování se mohou opět těšit na přehlídku cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera. Ta se letos v zábřežském kině Retro uskuteční již tuto sobotu a nabídne nadmíru bohatý program.

Mňága a Žďorp se naživo nikdy neomrzí

Kultura, 12. března 2019, 20:00, Vladimíra Bartoňová
Mňága a Žďorp se naživo nikdy neomrzí Šumperk – V pátek 22. března to v šumperském Domě kultury rozbalí slavná parta z Valmezu, která oslavila už více než třicet let na československé hudební scéně. Mňága a Žďorp zahrají nejen všechny písničky, které už nikdy nedostanete z hlavy - Hodinový hotel, Písnička pro tebe nebo Spaste svoje duše, ale i skladby z jejich posledního alba Třínohý pes.

Na seniortaxi se mohou zřejmě těšit i důchodci v Šumperku

Zpravodajství, 12. března 2019, 16:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zábřežské seniortaxi, které začalo fungovat před několika týdny, se má čile k světu a podobná služba zřejmě brzy přibude i v Šumperku. Vedení města se shodlo, že službu dotovaných taxíků začne připravovat.

Zábřeh navýšil peníze na investice. Přibyly desítky miliónů korun

Zpravodajství, 12. března 2019, 12:00, bav
Zábřeh –O šestačtyřicet miliónů korun letos zábřežská radnice navýší objem investic ve městě. Celková částka, kterou tak Zábřeh za rozvoj utratí, dosáhne 166 miliónů korun. Navýšení finančních prostředků schválili na svém posledním zasedání zábřežští zastupitelé.

Další obec vrátí lidem peníze za lepší třídění odpadu

Zpravodajství, 12. března 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Další obec vrátí lidem peníze za lepší třídění odpadu Okres – Zatímco v mnoha jiných městech a obcích regionu se lidem poplatky za odvoz popelnic letos zvedly, v Bludově a také v Malé Moravě nikoli. Zmiňované obce totiž zavedly revoluční systém třídění, kdy pomocí počítačů sledují množství netříděného i separovaného odpadu. Obyvatelé tak mohou na poplatcích ušetřit stokoruny.

Z policejní linky - 10. týden

Zpravodajství, 10. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Poškození palivové nádrže
 • Řidička skončila v cele
 • Auto není trezor
 • Z vozidla se uvolnila kola
 • Nezodpovědní řidiči
 • Otálel s nástupem výkonu trestu
 • Ve sklepě skrýval pěstírnu
 • Zmizelo vozidlo
 • Poškozená výloha
 • Alkohol za volantem
 • Vloupání do chaty
 • Přišel o peněženku

Fotbalové týmy z celého okresu trápí v přípravném období časté absence a malé hráčské počty. „Nikdy nebude nic stoprocentní,“ uvědomuje si trenér Zábřeha Jaroslav Rolinek

Sport, 6. března 2019, 20:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Fotbalové týmy z celého okresu trápí v přípravném období časté absence a malé hráčské počty. „Nikdy nebude nic stoprocentní,“ uvědomuje si trenér Zábřeha Jaroslav Rolinek Zábřeh – Jako by pomyslná loď pravidelně narážela do zdánlivě neviditelných útesů a nastražených překážek a nabírala díky tomu čím dál více vody. Zatím pluje dál, ale na žádné vyskakování to není. Přeloženo do sportovní terminologie: zimní přípravy mnoha okresních klubů komplikují nejrůznější problémy, jejichž intenzita a četnost atakuje rekordní hranici. „A bude hůř,“ obávají se znalci fotbalových poměrů při výhledu do blízké budoucnosti.

Obrovský florbalový smutek, Asper neunesl tíhu okamžiku

Sport, 6. března 2019, 18:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Obrovský florbalový smutek, Asper neunesl tíhu okamžiku Šumperk – Florbalisté Šumperka se na vlastní kůži přesvědčili o pravdivosti rčení, které říká, že poslední krok bývá nejtěžší. Přestože měli v utkání roku výhodu domácího prostředí, neunesli tíhu okamžiku a na zkušenější výběr Orlové nestačili. Baráž o národní ligu si tak nezahrají.

Čím bude to dítě? Zkuste odemknout jeho potenciál

Zpravodajství, 6. března 2019, 17:56, redakce, placená reklama
Čím bude to dítě? Zkuste odemknout jeho potenciál Mimořádná akce se chystá na Zábřežsku. Lidé v regionu se mohou setkat s někdejším šéfem evropského Microsoftu, který se dnes věnuje koučinku. Kurz úspěšných lektorů a koučů Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné se uskuteční v sobotu 18. května. Rodiče mají mimořádnou možnost v Růžovém údolí u Zábřeha odemknout potenciál svých dětí.

JeLyMan si užil ročník ve znamení rekordu

Sport, 6. března 2019, 16:00, Petr Fišer
JeLyMan si užil ročník ve znamení rekordu Paprsek – To nejlepší na konec? V případě letošního JeLyMana určitě! Poslední ze šesti závodů vrcholícího seriálu ČEZ SkiTour se těšil rekordnímu zájmu. Na Paprsku se sešlo 558 běžkařů zastupujících všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Flám fest zveřejnil program a zahájí prodej vstupenek

Kultura, 6. března 2019, 14:00, Ondřej Polák
Zábřeh – Hudební open air festival Flám fest zahájil předprodej vstupenek a zároveň odtajnil program 4. ročníku, který se uskuteční v sobotu 7. září v prostorách zábřežského plaveckého areálu. V programu vystoupí legendy, ale i mladá krev. Pro prvních 500 zájemců nabízejí pořadatelé vstupenku za speciální cenu 190 korun, dalších 500 lístků se bude prodávat o padesátikorunu dráž.

Muzejíčko zacílilo na minulost. Přináší Retrogaming

Kultura, 6. března 2019, 12:00, redakce
Šumperk – Aktuální výstava šumperského Muzejíčka jistě potěší všechny malé i velké milovníky počítačových her. Základem instalace je výstava připravená Regionálním muzeem v Litomyšli, doplněná o spoustu originálních interaktivit z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku.

Další problém pro poštu. Listonoška kradla zákazníkům identitu i balíčky

Zpravodajství, 5. března 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už druhý skandál za posledních několik měsíců otřásá Českou poštou na Šumpersku. Poté, co jedna z jejích pracovnic vyházela nedoručené zásilky do popelnic, se teď policie zabývá dalším případem. Jedna z pošťaček si na jména klientů objednávala balíčky s kosmetikou, které pak vykrádala a posílala zpět s tím, že praví adresáti převzetí zásilek odmítli.

Zápisy z komisí raději na internet nedáme, rozhodli zastupitelé

Zpravodajství, 5. března 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Šumperští zastupitelé na svém posledním jednání odmítli návrh, aby se na webových stránkách města zveřejňovaly zápisy z jednání komisí. Město se obává, že by tím porušilo zákon. Navíc by prý lidé mohli usnesení poradních orgánů považovat za závazná a docházelo by tak ke zbytečným dezinformacím. Podle zjištění týdeníku Týden na severu ale taková praxe v mnoha jiných městech bez problémů funguje.

Tragická nehoda hasičů má další smutnou dohru

Zpravodajství, 5. března 2019, 07:00, jak
Tragická nehoda hasičů má další smutnou dohru Šumperk – Kriminalisté ukončili vyšetřování nehody požární cisterny, při které vloni v létě zahynul jeden hasič a další utrpěl vážné zranění. Jako viníka tragické bouračky určila policie právě těžce zraněného řidiče hasičského auta, který se měl dopustit hned dvou trestných činů. Muži teď hrozí šestileté vězení.

Z policejní linky - 9. týden

Zpravodajství, 3. března 2019, 20:00, BH
Z policejní linky - 9. týden
 • Řídil i přes vyslovený zákaz
 • Několik řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu
 • Havárie podnapilých řidičů
 • Jel na kartu jiného řidiče


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru