ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Březen 2018

Obránci, pozor! Petr je zpátky. Leštinu znovu vede trenér Minář, po návratu počítá citelné ztráty

Sport, 28. března 2018, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Obránci, pozor! Petr je zpátky. Leštinu znovu vede trenér Minář, po návratu počítá citelné ztráty Jindřichov, Leština - Že patří mezi největší favority na soutěžní titul? Fotbalisté Jindřichova tomu nepřikládají žádnou důležitost. Průběh podzimní části I. B třídy s povděkem kvitovali, vedoucí pozici ale nijak zvlášť nepřeceňují. „Pokud ji udržíme, jen dobře. Pokud ne, žádnou vědu z toho dělat nebudeme. Stačit nám bude jakékoliv umístění v nejlepší pětce,“ tvrdil před jarním startem kapitán týmu František Vlček.

Konec pohárovým zážitkům? Asper upřednostní Czech Open

Sport, 28. března 2018, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Konec pohárovým zážitkům? Asper upřednostní Czech Open Šumperk - Velké zpestření, nevšední svátky, nezapomenutelné zážitky. To všechno potkalo florbalisty Šumperka při dalším báječném putování Českým pohárem. I tak si vážně pohrávají s myšlenkou, že se do dalšího ročníku doprovodné soutěže nepřihlásí.

Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci

Sport, 28. března 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Rána pro Maletín: gólový střelec Milan Michalčák musí na operaci Maletín - Tohle zabolí. Maletín se vydá na fotbalovou frontu bez důležitého válečníka. Gólový útočník Milan Michalčák musí podstoupit operaci kolenních vazů, na operační stůl ulehne za necelý měsíc.

Majáles odhalil program

Kultura, 28. března 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Majáles odhalil program Šumperk - Druhým rokem se v Šumperku uskuteční „nový“ majáles. Tradiční studentská slavnost se po letech existenčních problémů vzchopila a pod novým pořadatelským týmem a na novém místě konání chystá v první polovině května seriál akcí.

Muzeum představuje mincovní poklady v srdci Hedvábné cesty

Kultura, 28. března 2018, 11:00, Alena Turková, Ondřej Polák
Vikýřovice - Od poloviny března mají návštěvníci Muzea silnic ve Vikýřovicích možnost zhlédnout unikátní výstavu Mincovní poklady na Hedvábné cestě. Putovní expozice představuje legendární spojnici Západu a Východu, která ve starověku, středověku i v raném novověku sloužila především k obchodním účelům, avšak její průběh byl často ovlivňován válečnými taženími, z nichž mnohá se stala trvalou součástí světových dějin.

Nejlepší kniha o fake news

Kultura, 28. března 2018, 08:00, zd, ok
Nejlepší kniha o fake news Zábřeh - Miloše Zemana můžete přijít volit až v druhém kole! To byla jedna z posledních falešných zpráv, která zmátla Českou republiku. Kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat? Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jak je možné, že fungují

Mladé výtržníky doběhl bývalý aktivní sportovec

Zpravodajství, 27. března 2018, 19:00, bav
Zábřeh - Dobrou kondičku i fyzickou zdatnost prokázal jeden ze zábřežských občanů poté, co přistihl trojici mladíků vysypávat obsah odpadkových košů na vozovku v blízkosti svého bydliště. Nejprve na jejich jednání upozornil městské strážníky, a poté se za nimi sám rozběhl. Jak později vyšlo najevo, v minulosti byl muž aktivním sportovcem.

Velikonoční tradice jsou na Lošticku živé

Zpravodajství, 27. března 2018, 16:00, hap
Loštice, Moravičany - Křesťané a lidé, kteří ctí velikonoční tradice a oslavují jaro, mají za sebou Květnou neděli. Loštický řezbář Jaroslav Beneš vyřezal tradičně kříže, které nechal posvětit, a spolu s dalšími se těší na Velký pátek, kdy se v Moravičanech půjde křížová cesta.

Civilní ochrana rozprodává majetek. Někteří zastupitelé nesouhlasí

Zpravodajství, 27. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Civilní ochrana, kterou zřizuje město Šumperk, se začala zbavovat vybavení, jako jsou například elektrocentrály nebo vozidla. Podle některých komunálních politiků je to chyba a nekoncepční řešení.

Vápenka chce zvýšit těžbu. Vesnice protestují

Zpravodajství, 27. března 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Vápenka chce zvýšit těžbu. Vesnice protestují Vitošov - Vápencový lom ve Vitošově plánuje rozšířit prostory, kde cennou suroviny dobývá. Vápenec však nově nechce těžit na povrchu, ale ze zemského podloží. Vesnice v okolí lomu se bojí, že dojde k odčerpání podzemní vody a obecní vrty zůstanou na suchu. Těžaři oponují, že žádné riziko nehrozí.

Z policejní linky - 12. týden

Zpravodajství, 25. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Podezření na pytláctví
 • Zajištění veřejného pořádku
 • Změnil hesla
 • Zmizela fotopast
 • Pátrání po pachatelích
 • Za volantem neměl co dělat

Namočený Zábřeh dál sází na odchovance, hráčů nazbyt nemá ani fotbalový Rapotín. Čeká je tuhý boj o záchranu

Sport, 21. března 2018, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Namočený Zábřeh dál sází na odchovance, hráčů nazbyt nemá ani fotbalový Rapotín. Čeká je tuhý boj o záchranu Okres - Jsou na tom obdobně. Na zábřežské i rapotínské straně barikády touží po jediném. Aby se co nejrychleji vymanili ze spárů chobotnice, která je ve svých chapadlech drží v dolní třetině průběžného pořadí mezi namočenými hazardéry. Pokud nebude počasí proti, kolotoč krajského přeboru se roztočí už o víkendu.

Místo polské špičky česká elita. Šumperští Dietos narazí na Black Panthers!

Sport, 21. března 2018, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Místo polské špičky česká elita. Šumperští Dietos narazí na Black Panthers! Šumperk - To, co platilo ještě před několika týdny, už není aktuální. Na popud klubu z Příbrami, který požádal o přeřazení do třetí ligy, došlo v soutěžích amerického fotbalu k nemalým týmovým škatulatům. Dotkly se i šumperských Dietos.

Navrátilec Jiří Silný se pokusí restartovat Vikýřovice: Netvrdím, že se nám to povede. Ani to, že jsem spasitel

Sport, 21. března 2018, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Navrátilec Jiří Silný se pokusí restartovat Vikýřovice: Netvrdím, že se nám to povede. Ani to, že jsem spasitel Vikýřovice - Potupa. Nic jiného se na to říct nedá. Sešup fotbalových Vikýřovic v posledních letech vyvrcholil pádem na úplné dno. Těžce zkoušení příznivci musí vzít zavděk zápasy na nejnižší úrovni, takzvanou „pralesní ligou“.

O5 a Radeček šíří Dobrý zprávy

Kultura, 21. března 2018, 11:00, Jan Kratochvíl
O5 a Radeček šíří Dobrý zprávy Šumperk - Pomocí nového zpravodajského webu DobryZpravy.info se kapela O5 a Radeček a zpěvák Voxel rozhodli bojovat proti blbé náladě. České společnosti má vrátit pozitivní myšlení také stejnojmenný singl, který muzikanti z Moravy společně vypouštějí do světa.

Do Loučné putuje ocenění

Kultura, 21. března 2018, 08:00, Roman Tyčka
Do Loučné putuje ocenění Loučná nad Desnou - Cenu vídeňského univerzitního profesora a šumperského rodáka dr. Viktora Dostála letos získala ZŠ a MŠ v Loučné nad Desnou. Ocenění, které převzal ředitel a sbormistr Petr Lukáš, obdržela škola především za své hudební projekty.

Konkurs na ředitele ZŠ a MŠ Lesnice

Zpravodajství, 21. března 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Obec Lesnice vypisuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele ZŠ a MŠ Lesnice. Předpokládaný nástup je od 1. 8. 2018 s tím, že vybranému uchazeči bude mimo jiné k základnímu platu vyplacen po dobu 2 let i motivační příplatek.

Nová tvář Máří Magdalény

Kultura, 20. března 2018, 21:00, zd, ok
Nová tvář Máří Magdalény Zábřeh - V pátek 23. března, týden po světové premiéře, promítne zábřežské kino nový filmový snímek Máří Magdaléna.

Zábřežané se znovu vydají na pochod do noci 

Zpravodajství, 20. března 2018, 16:00, bav
Zábřeh - Jarní pochod, známý pod názvem Memoriál Arnošta Valenty, startuje už tento pátek v Zábřeze. Milovníkům pohybu nabídne neopakovatelnou atmosféru noční přírody, připomínající útěk svébohovského rodáka, studenta gymnázia a pilota Arnošta Valenty z nacistického zajateckého tábora. I když pro Valentu nakonec útěk skončil tragicky, jeho odkaz žije dál a nejen gymnazisté si jeho odvahu připomínají nočním pochodem už 24 let. 

Lavičku Václava Havla podpořil anonymní mecenáš

Zpravodajství, 20. března 2018, 13:00, hap
Šumperk - Prostor před novou budovou Městské knihovny Šumperk - bývalou Masarykovou školou -oživí Lavička Václava Havla. Knihovna si na svůj vysněný projekt zajistila sponzora. 

Čekat na autobus je teď pro lidi v Šumperku za trest

Zpravodajství, 20. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Čekat na autobus je teď pro lidi v Šumperku za trest Šumperk - Pořádně mrzutí jsou od minulého týdne lidé, kteří využívají autobusové nádraží v Šumperku. Firma ČSAD totiž odstranila z nástupišť plechové střechy, které cestující při čekání na spoje chránily před sněhem, deštěm a v létě jim poskytovaly stín. 

Protesty někde podpořili, jinde chtěli omluvenku

Zpravodajství, 20. března 2018, 07:00, Hana Písková
Protesty někde podpořili, jinde chtěli omluvenku Šumperk, Zábřeh - Výzvu studentů pražské DAMU „Vyjdi ven“ vyslyšeli a následovali minulý čtvrtek také studenti v Šumperku a Zábřeze. V obou městech se shromáždily stovky mladých lidí, kteří se rozhodli podpořit akci na obranu ústavních hodnot. Na každé škole panovala trochu jiná atmosféra. Zatímco někde školákům hrozily za účast na protestech neomluvené hodiny, jinde je nijak neomezovali. 

Z policejní linky - 11. týden

Zpravodajství, 18. března 2018, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Poškozené vozidlo
 • Řidič posilněný alkoholem
 • Pozitivní test na přítomnost drog
 • Poškozená garážová vrata
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Policisté žádají svědky
 • Neoprávněný přístup k facebookovému profilu
 • Řidič pod vlivem drog
 • Poničil vozidla

Hokejové drama s postupovým koncem. Od středy se hraje semifinálová série s hodonínskými Drtiči

Sport, 14. března 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejové drama s postupovým koncem. Od středy se hraje semifinálová série s hodonínskými Drtiči Šumperk - Hokejisté Šumperka minimálně zopakují výsledek z minulé sezóny, kdy rovněž usilovali o postup do finále. Stejně jako před rokem jim čtvrtfinálový soupeř kladl velký odpor. Kopřivnice si vynutila pátý zápas a ani v něm neprodávala kůži lacino.

Další rána pro Mohelnici: hlavní trenér Dušan Žmolík kývl Zlínu

Sport, 14. března 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Další rána pro Mohelnici: hlavní trenér Dušan Žmolík kývl Zlínu Mohelnice - Nejprve trable způsobené rozvířením sázkařské aféry a teď ztráta stěžejního trenéra. Občas to tak bývá. Když se něco sype, tak důkladně a se vším všudy. Fotbalová Mohelnice přišla deset dní před spuštěním mistrovských stavidel o Dušana Žmolíka. Pětatřicetiletý lodivod kývl na nabídku prvoligového Zlína.

Lpíme na detailech, tvrdí kouč z fotbalové akademie Ladislav Václavský

Sport, 14. března 2018, 14:00, Petr Fišer
Lpíme na detailech, tvrdí kouč z fotbalové akademie Ladislav Václavský Šumperk - Jde jim o jediné. Zdokonalovat kvality mladých hráčů a posouvat je dál v technických dovednostech, rychlosti a všeobecné práci s míčem. Trenéři z Volf Soccer Academy jsou naladěni na stejnou notu a se svým záměrem objíždějí Čechy i Moravu. „Výrazným způsobem dokážeme přispět k tomu, aby se zlepšovali,“ tvrdí za celý kolektiv LADISLAV VÁCLAVSKÝ.

Improvizace, která překvapí. V Šumperku vystoupí držitelé Studentské Thálie

Kultura, 14. března 2018, 12:00, Ondřej Polák
Improvizace, která překvapí. V Šumperku vystoupí držitelé Studentské Thálie Šumperk - Improvizační trio IMPRA zavítá v rámci aktuálního republikového turné do šumperského divadla, kde v sobotu 17. března předvede svůj talent, za který před dvěma roky obdrželo Studentskou Thálii.

Welzlování končí. Tečku napíší přednášky a filmy

Kultura, 14. března 2018, 10:00, Roman Tyčka
Welzlování končí. Tečku napíší přednášky a filmy Zábřeh - Milovníci dobrodružství a objevování se mohou v závěru zábřežského festivalu Welzlování těšit nejen na další pokračování přehlídky cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera, ale i na zajímavé přednášky, které je zavedou do Indie a Spojených států amerických.

Struny rozezní česká kytarová ikona

Kultura, 14. března 2018, 07:00, Ondřej Polák
Struny rozezní česká kytarová ikona Šumperk - Na prvotřídní instrumentální výkony se mohou těšit fanoušci poctivé rockové muziky, kteří ve středu 14. března dorazí do Domu kultury Šumperk. Společně s legendárním kytarovým mágem Michalem Pavlíčkem zde vystoupí jedinečné trio Miloš Meier (bicí), Martin Ivan (basa) a Michal Nejtek (klávesy).

Začněte na zahrádce s Agritecem

Zpravodajství, 13. března 2018, 17:09, redakce, placená reklama
Začněte na zahrádce s Agritecem Netrpělivě vyčkáváte jaro a už přemýšlíte, co všechno budete potřebovat na zahrádce? Chybí Vám přípravky na ochranu rostlin, hnojiva nebo substráty? Potřebujete poradit správný postup při pěstování zeleniny, balkonových rostlin a bylinek? Jsou na vašich rostlinách škůdci nebo je trápí choroby?

Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu

Zpravodajství, 13. března 2018, 16:00, bav
Kniha odhaluje legendy a příběhy regionu Zábřeh - Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů má název kniha, kterou poslední únorový den pokřtil zábřežský patriot Miroslav Kobza. Světlo světa spatřila jako druhá vázaná a v pořadí už šestá autorova kniha.

Loučná bude mít nově infocentrum

Zpravodajství, 13. března 2018, 13:00, hap
Loučná bude mít nově infocentrum Loučná nad Desnou - Informační centrum chce pro novou turistickou sezónu otevřít Loučná nad Desnou. V těchto dnech hledá pro provoz schopného člověka.

Radnice dokončila nejvýznamnější investici v sociální oblasti

Zpravodajství, 13. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Na zhruba třiadvacet miliónů korun přišla stavba domu se zvláštním režimem na Lužích v Šumperku. Zařízení má sloužit seniorům bez domova, kteří se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nedokážou o sebe postarat.

Válka na hokeji

Zpravodajství, 13. března 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Hokejové zápasy mezi Šumperkem a Kopřivnicí se letos nesou v ostřejším duchu než kdykoli předtím. Nevraživost fanoušků vyvrcholila minulý pátek 9. března, kdy příznivci Kopřivnice bez skrupulí napadli Šumperany.

Z policejní linky - 10. týden

Zpravodajství, 11. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Alkohol napomohl k agresi
 • Za volantem neměl co dělat
 • Dopravní nehody
 • Podnapilý řidič
 • Zajištění veřejného pořádku na hokejovém utkání
 • Podnapilý cyklista
 • Uvedl nepravdivé údaje
 • Vozidlo skončilo na střeše
 • Řidička se plně nevěnovala řízení
 • Řidiče potrápila botička
 • Skončil na protialkoholní záchytné stanici

ČTYŘIKRÁT POD KUDLOU! „Vážně jsem uvažoval, že pověsím kopačky na hřebík,“ přiznal fotbalový smolař Jakub Tejkl

Sport, 7. března 2018, 19:00, Petr Fišer
ČTYŘIKRÁT POD KUDLOU! „Vážně jsem uvažoval, že pověsím kopačky na hřebík,“ přiznal fotbalový smolař Jakub Tejkl Šumperk - Většina běžných smrtelníků by soutěžnímu sportování ukázala záda a na všechno se vykašlala. Tvrďák z Velkých Losin JAKUB TEJKL se fotbalové záliby jen tak vzdát nehodlá. I když musel pod operační kudlu už počtvrté, netrpělivě vyhlíží jarní odvety v krajském přeboru. „Když to jen trochu půjde, chci hrát a klukům co nejvíc pomoci,“ sliboval odhodlaně. „Co bude dál, to se teprve uvidí,“ přihodil opatrně nejistým hlasem.

O víkendu se může stát cokoliv, vyhlíží trenér basketbalistů dramatické rozuzlení. Proti Karviné musel trávit další porážku o jediný bod

Sport, 7. března 2018, 16:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
O víkendu se může stát cokoliv, vyhlíží trenér basketbalistů dramatické rozuzlení. Proti Karviné musel trávit další porážku o jediný bod Šumperk, Karviná - Extrémně dramatické vyvrcholení bude mít základní část druhé basketbalové ligy. Kolem osmé příčky, která jako poslední zaručuje postup do čtvrtfinále play off, panuje až nevídaná tlačenice. První nad čarou se zatím drží košíkáři ze Šumperka.

Pamětní deska připomene setkání českých velikánů v Zábřeze

Kultura, 7. března 2018, 13:00, Ondřej Polák
Pamětní deska připomene setkání českých velikánů v Zábřeze Zábřeh - U příležitosti 125. výročí setkání dvou českých velikánů světového významu, polárníka Jana Eskymo Welzla a génia Járy Cimrmana, dojde v Zábřeze k odhalení pamětní desky, která bude připomínat tuto historickou událost. Stane se tak za účasti hereckého souboru Divadla Járy Cimrmana ve středu 7. března na prostranství za budovou zámku v blízkosti Kapří fontány.

Bluesový festival podává aperitiv

Kultura, 7. března 2018, 10:00, Ondřej Polák
Bluesový festival podává aperitiv Šumperk - O šanci zahrát si v hlavním programu věhlasného mezinárodního festivalu Blues Alive budou o víkendu bojovat bluesové kapely. Sedm finalistů vybrala na začátku února odborná porota. Soutěžní přehlídka Blues Aperitiv vypukne v sobotu 10. března ve velkém sále DK Šumperk.

Muzeum silnic připomíná bojovou cestu čs. armádního

Kultura, 7. března 2018, 07:00, Ondřej Polák
Vikýřovice - Zájemce o historii potěší Muzeum silnic novou výstavou, která mapuje bojovou cestu čs. armádního sboru při osvobozování Československa. Vikýřovické muzeum i touto výstavou připomíná 100. výročí vzniku našeho státu.

Jsou děti, které již ve třech letech hokejem žijí

Zpravodajství, 7. března 2018, 06:00, redakce
Luboš Cekr, předseda Mladých Draků, a trenér Dráčat Zdeněk Novák o tom, kdy je ideální čas začít s hokejem, jak se shání sponzoři či jaká je úroveň české přípravky.

Neckáře doprovodí Bacily a smyčce

Kultura, 6. března 2018, 20:00, ok
Neckáře doprovodí Bacily a smyčce Zábřeh - Na výjimečný koncert legendy české popmusic Václava Neckáře a kapely Bacily se mohou těšit hudební fandové v pátek 9. března. Neckářovo vystoupení v zábřežském kulturním domě bude mimořádnou událostí podtrženou zvukem doprovodného smyčcového kvarteta.

Lidé rozhodli. Místo chodníku bude hřiště

Zpravodajství, 6. března 2018, 16:00, jak
Šumperk - Přes tisíc lidí se zapojilo do ankety šumperské radnice, aby mohlo rozhodnout o tom, jak má město investovat 750 tisíc korun. Na výběr měli z několika možností, od oprav chodníků až po stavbu dětského hřiště. A právě to si občané zvolili.

SONS hledá v Šumperku nové dobrovolníky

Zpravodajství, 6. března 2018, 13:00, hap
Šumperk - Šumperská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) hledá alespoň deset dobrovolníků, kteří by pomohli s doprovodem zrakově postižených lidí na úřady, při nákupech nebo volnočasových aktivitách.

Berňák omezí konzultace. Úředníci poradí jen někde

Zpravodajství, 6. března 2018, 10:00, jak
Okres - Dříve tradiční výjezdy pracovníků finančního úřadu do menších měst a obcí, kde lidem vysvětlovali, jak mají daňové formuláře správně vyplňovat, se letos výrazně omezí. „Berňák“ nebude nově poskytovat konzultace v Libině a v Rudě nad Moravou, finanční úředníci nepřijedou poradit ani do Hanušovic.

Obce se vzbouřily

Zpravodajství, 6. března 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Nečekaný vývoj mělo jednání valné hromady Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk, které se uskutečnilo minulou středu 28. února v Šumperku. Vlastníky a akcionáři VHZ je sedmadvacet měst a obcí z našeho regionu. Jejich zástupci jednali o tom, kdo bude v příštích letech dodávat lidem vodu a kdo ji bude čistit. Malé obce si postavily hlavu a přehlasovaly zástupce šumperské radnice. Ve hře jsou velké peníze. Jde o to, komu potečou z prodeje vody zisky a o kolik v budoucnu lidem i firmám vzroste cena vodného a stočného.

Z policejní linky - 9. týden

Zpravodajství, 4. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 9. týden
 • Řidiči pod vlivem omamných látek
 • Krádež finanční hotovosti
 • Nehoda se obešla bez zranění
 • Srážka s chodcem
 • Podnapilý řidič autobusu
 • Vlak najel do stromu
 • Domácí násilí


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru