ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Březen 2017

Spartan Race zažívá velký boom. „V podstatě cvičíte s vlastním tělem, což mě moc baví,“ svěřoval se vyznavač extrémního překážkového běhu Vlastimil Saňák

Sport, 29. března 2017, 13:30, Petr Fišer
Spartan Race zažívá velký boom. „V podstatě cvičíte s vlastním tělem, což mě moc baví,“ svěřoval se vyznavač extrémního překážkového běhu Vlastimil Saňák Šumperk - Narůstající zájem, stále masovější záležitost, dlouho dopředu vyprodané závody, tisíce přihlášených aktérů na startu. Spartan Race, za jehož založením stojí bývalý americký mariňák, zažívá obrovský boom po celém světě. Své příznivce si našel i v Šumperku a okolí, kde se mu v současné době věnuje dvanáct stálých členů.

Zpěvák O5 a Radeček se svlékl v novém klipu

Kultura, 29. března 2017, 11:00, Jan Kratochvíl
Zpěvák O5 a Radeček se svlékl v novém klipu Šumperk - Šumperská kapela O5 a Radeček, která o sobě naposledy dala vědět úspěšnými hity Vloupám se nebo Máš mě na svědomí, teď přichází hned se dvěma novinkami. Představuje videoklip k novému singlu Budu rád a oznamuje jarní Turné na střechách. Navazuje tak na loňský úspěch vyprodaných koncertů „blízko nebe“ v osmi městech po celé republice. Letos ovšem chystá nové lokality.

Pantomima žije, dokáže mim Radim Vizváry

Kultura, 29. března 2017, 08:30, Roman Tyčka
Pantomima žije, dokáže mim Radim Vizváry Šumperk - Důkaz o tom, že česká pantomima žije, předloží šumperskému publiku Radim Vizváry. Známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě a jeho jméno figuruje v registru významných osobností Oxford Encyklopedia.

Rottrová se vrací na koncertní pódia a vystoupí i v ZábřezeAKTUALIZOVÁNO

Kultura, 28. března 2017, 18:00, tyč
Rottrová se vrací na koncertní pódia a vystoupí i v Zábřeze Zábřeh - Na galakoncert jedné z nejoblíbenějších českých zpěvaček Marie Rottrové, která se ve svých 75 letech vrátila na koncertní pódia, se mohou těšit návštěvníci zábřežského kulturního domu ve čtvrtek 9. dubna.

Dubicko otevřelo nový dům pro seniory

Zpravodajství, 28. března 2017, 14:30, Hana Písková
Dubicko otevřelo nový dům pro seniory Dubicko - Komunitní dům pro seniory s plně bezbariérovým provozem otevřelo o minulém víkendu Dubicko. Rekonstrukcí někdejšího katolického domu, který později sloužil jako kino, vzniklo dvanáct malometrážních bytových jednotek. V současné době už všechny znají své uživatele.

ČSSD vyzvala představenstvo PMŠ k zodpovědnosti. Bez reakce

Zpravodajství, 28. března 2017, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Bývalé představenstvo Podniků města Šumperk (PMŠ), kde kromě některých radních seděl mnoho let i současný starosta města Zdeněk Brož, se dostalo pod palbu kritiky nejen městské opozice a některých právníků, ale nově jej vyzývá k odpovědnosti i místní organizace ČSSD. Někdejší představenstvo se dostalo pod tlak kvůli kauze „zapinkaných“ pohledávek a zpronevěry v PMŠ, jež městskou firmu připravily o milióny korun.

Dotace, nebo život!

Zpravodajství, 28. března 2017, 10:00, téma ÚVODNÍK, Jaroslav Kropáč
Základem života na Zemi je podle vědců uhlík. Jsou na něm založeny všechny bytosti i neživé předměty. Podle politiků však všechno stojí na dotacích. Bez dotací by nebylo slunce, voda, ani autobusové nádraží v Šumperku. Vše by zaniklo.

Studená sprcha pro radnici

Zpravodajství, 28. března 2017, 07:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - S tvrdým prohlášením proti vedení města přišla na minulém jednání zastupitelstva vedoucí odboru investic šumperské radnice Irena Bittnerová. Podle ní je připravovaný projekt rekonstrukce autobusového nádraží velmi rizikový, špatně vyprojektovaný a ušitý na míru předem vybrané firmě. Radnice její kritiku odmítá a investiční záměr za více než padesát miliónů korun považuje za transparentní.

Rovensko hledá pro školu a školku nové vedení

Zpravodajství, 27. března 2017, 19:21, redakce, placená reklama
Konkurz na ředitelku či ředitele pro Základní školu a mateřskou školu Rovensko vyhlásila zdejší obec. Zájemci se mohou hlásit do 28. dubna.

Z policejní linky - 12. týden

Zpravodajství, 26. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
 • Kdo odjel vozidlem?
 • Usedl za volant, přestože neměl
 • Zpronevěřil svěřené peníze
 • Řidička přehlédla jiné vozidlo
 • Při předjíždění došlo k nehodě
 • Podvodné jednání
 • Policie dopadla vařiče pervitinu
 • Vloupali se do garáží

Ten, co stíhal Zátopka = běžec Jiří Kozlanský. SEZNAMTE SE!

Sport, 22. března 2017, 17:00, Petr Fišer
Ten, co stíhal Zátopka = běžec Jiří Kozlanský. SEZNAMTE SE! Zábřeh - Bratři Roman a Dušan Kozlanští jsou bezesporu známí svojí prosperující firmou. Ale už jen málokdo ví, že jejich otec Jiří byl v padesátých a šedesátých letech dvacátého století velmi úspěšným a populárním zábřežským sportovcem. Seznamte se!

Trenérský generál Dubicka Jiří Silný není žádný troškař, bod za remízu ho v Maletíně nezajímá

Sport, 22. března 2017, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Trenérský generál Dubicka Jiří Silný není žádný troškař, bod za remízu ho v Maletíně nezajímá Šumperk - Bod za remízu ho nezajímá. Trenér dubických fotbalistů Jiří Silný není žádný troškař, před sobotním hitem otevíracího kola I. A třídy v Maletíně myslí na jediné – na vítězství. „Přece nebudu říkat, že tam jedeme prohrát. Kdo mě zná, dobře ví, že si vždycky kladu nejvyšší možné cíle,“ potvrdil, že evidentně neslevil ze svých nároků.

Priessnitz bez tíže a možná naposledy

Kultura, 22. března 2017, 09:30, Ondřej Polák
Priessnitz bez tíže a možná naposledy Šumperk - Hudební skupina Priessnitz představí v Šumperku naživo své údajně poslední album Beztíže. Kultovní kapela z jesenických hor za svou novinkovou nahrávku před několika dny obdržela dvě nominace na výroční ceny Akademie populární hudby Anděl, a to v kategoriích album a skladba roku.

Ondřej Sokol zase přesouvá vystoupení na náhradní termín

Kultura, 22. března 2017, 07:00, Roman Tyčka
Ondřej Sokol zase přesouvá vystoupení na náhradní termín Šumperk - Stejný problém jako před časem v Zábřeze řeší nyní Dům kultury Šumperk. Populární herec a moderátor Ondřej Sokol zrušil v den akce své vystoupení, a tak se jeho one man show přesouvá na náhradní termín.

Letiště vybuduje novou dráhu

Zpravodajství, 21. března 2017, 17:00, hap
Šumperk - Novou přistávací dráhu bude mít ještě letos šumperské letiště. Město do ní investuje tři milióny korun. Se stavbou se začne o letních prázdninách. Novinka by měla ulehčit pilotům i obyvatelům v okolí dráhy.

Divadlo uvádí poslední premiéru sezóny

Kultura, 21. března 2017, 14:00, Ondřej Polák
Divadlo uvádí poslední premiéru sezóny Šumperk - Nesmrtelné melodie Karla Hašlera budou znít v Divadle Šumperk při poslední večerní premiéře aktuální sezóny. Ano, uhádli jste. Závěrečnou inscenací bude lidová hra Ferdinanda Františka Šamberka Podskalák, která diváky zavede do rázovitého prostředí dnes již neexistující pražské osady Podskalí, která se rozprostírala na pravém břehu Vltavy.

Obyvatele Postřelmova ohrožuje agresivní beran

Zpravodajství, 21. března 2017, 11:30, Vladimíra Bartoňová
Postřelmov - Strkanici s beranem museli před nedávnem podstoupit zábřežští městští strážníci. Do nedaleké obce Postřelmov, jehož bezpečnost mají také na starosti, je zavolal řidič, kterého beran potrkal při vystupování z auta. Podle místních to nebylo poprvé, co zvíře někoho napadlo.

Policie těžko hledá nové strážníky, vypisuje další výběrové řízení

Zpravodajství, 21. března 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - S nedostatkem pracovních sil se nepotýkají už jen soukromé firmy a státní podniky, ale také policie. Řady šumperských strážníků se měly vloni rozšířit o šest členů, výběrovým sítem ale neprošla ani polovina zájemců.

PMŠ: Do vězení nikdo nepůjde

Zpravodajství, 21. března 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Tři roky odnětí svobody s podmínkou na šestatřicet měsíců, padesátitisícová pokuta a náhrada škody ve výši 2,8 miliónu korun – to je trest, který v úterý 14. března vyměřil Okresní soud v Šumperku bývalé pokladní Podniků města Šumperka (PMŠ) Martině Vařákové za zpronevěru. Otázkou je, kde odcizené peníze jsou. Prošetřování majetkových poměrů Vařákové totiž žádné výrazné navýšení jejích příjmů neodhalilo.

Z policejní linky - 11. týden

Zpravodajství, 19. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 11. týden
 • Z domu nic nezmizelo
 • Bezpečnostní opatření
 • Požár nebyl úmyslný
 • Dopravně bezpečnostní opatření
 • Řídili i přes zákaz
 • Srazil dítě
 • Alkohol za volantem
 • Vloupal se do garáže

„Narážky na protekci? Bral jsem to jako motivaci,“ tvrdí mohelnický útočník Lukáš Hapal, syn bývalého fotbalového reprezentanta

Sport, 15. března 2017, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
„Narážky na protekci? Bral jsem to jako motivaci,“ tvrdí mohelnický útočník Lukáš Hapal, syn bývalého fotbalového reprezentanta Mohelnice - Kolikrát to nemají vůbec jednoduché. Jako potomci známých a slavných sportovců, umělců či politiků musí mnohdy čelit lidské závisti, nepřejícnosti a buranství. „Vždyť je to protekční dítě. Cestičku má pěkně zametenou,“ slýchávají z nejrůznějších stran. „I v mém případě podobné poznámky několikrát proběhly,“ přiznal útočník Mohelnice LUKÁŠ HAPAL (1992), syn bývalého fotbalového reprezentanta a současného trenéra slovenské jednadvacítky.

Florbalisté Asperu si o vyšší soutěž nezahrají, ve finiši nesplnili ani základní podmínku

Sport, 15. března 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Florbalisté Asperu si o vyšší soutěž nezahrají, ve finiši nesplnili ani základní podmínku Šumperk - Florbalistům ze Šumperka zbyly jen oči pro pláč. Divizní play off o postup do vyšší soutěže si nezahrají. Nejenže nesplnili základní podmínku (= vyhrát oba víkendové zápasy), ale navíc jim nepomohl ani výsledek očekávaného šlágru mezi Telnicí a Ostravou. Tříbodový triumf Severomoravanů udělal z jejich nadějí na posun na druhé místo skomírající záležitost.

Muzeum skládá hold největšímu Čechovi

Kultura, 15. března 2017, 13:00, Ondřej Polák
Muzeum skládá hold největšímu Čechovi Šumperk - Jára Cimrman, podle mnohých největší český génius, který dokonce tento status obhájil v celorepublikové anketě Největší Čech, má v Šumperku vlastní expozici. Bohužel ne stálou. Výstava shrnující padesátileté působení Divadla Járy Cimrmana na české scéně a zároveň představující život českého velikána je ve Výstavní síni muzea k vidění do 7. května.

V kině zahraje „řidič Trabandu“

Kultura, 15. března 2017, 11:00, Roman Tyčka
V kině zahraje „řidič Trabandu“ Zábřeh - Po loňském úspěšném open air koncertu skupiny Traband na nádvoří zábřežského hradu se frontman této legendární kapely, multiinstrumentalista Jarda Svoboda, představí v Zábřehu poprvé sólově, a navíc zde uvede písně z loňského alba nazvané Solo.

Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první

Kultura, 15. března 2017, 09:00, tyč
Zádušní oběť uvidí Zábřežané jako první Zábřeh - Režisér Jiří Svoboda se po třiceti letech spojil s proslulým scenáristou Vladimírem Körnerem, aby spolu natočili televizní film Zádušní oběť. Kriminální drama z počátku 20. století, ve kterém hlavní roli policejního komisaře Mondla ztvárnil slovenský herec Milan Kňažko, představí zábřežským divákům v kině Retro tvůrci filmu spolu s hereckou delegací v sobotu 18. března.

Chrámové varhany rozezní Jaroslav Tůma

Kultura, 15. března 2017, 07:00, Roman Tyčka
Chrámové varhany rozezní Jaroslav Tůma Zábřeh - Koncert předního českého varhaníka Jaroslava Tůmy, koncertujícího ve většině evropských států, ale například i ve Spojených státech či v Japonsku, nabídne hudební cyklus Bravo Zábřeh v sobotu 18. března.

Rapotín to s golfem myslí vážně

Zpravodajství, 14. března 2017, 16:00, hap
Rapotín - Diskusní smršť zasáhla v minulém týdnu redakci Týdne na severu. Článek o plánovaném golfovém areálu v Rapotíně vyhecoval golfisty žijící na Šumpersku a ještě více rozladil místní příznivce motokrosu, se kterými se v novém projektu nepočítá. Každopádně je zřejmé, že Rapotín ze záměru vybudovat areál, jehož hlavní součástí bude golfové hřiště, neustoupí.

Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení

Zpravodajství, 14. března 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Město si hasiče hýčká, dostanou další vybavení Zábřeh - Už mají dovybavenou zbrojnici i nejmodernější hasičskou cisternu. Aby mohla Jednotka požární ochrany a Sboru dobrovolných hasičů Zábřeh zasahovat profesionálně, chybí pouze zásahové obleky. Těmi město plánuje hasiče dovybavit v letošním roce. Použít na to chce dotace z Olomouckého kraje.

Hotel Sport a PMŠ bude řešit krajský soud

Zpravodajství, 14. března 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Proti loňskému rozsudku Okresního soudu v Šumperku, který uznal bývalého ředitele Podniků města Šumperka (PMŠ) Luďka Šperlicha vinným z porušení povinností při správě cizího majetku, se odvolal jak Šperlich, tak i nové vedení PMŠ. Spor proto míří ke Krajskému soudu v Olomouci.

Mohelnice přišla o statisíce

Zpravodajství, 14. března 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnice žije problémy okolo financování tamního domu s pečovatelskou službou a domu pro seniory. Příspěvková organizace města totiž musela vrátit více než šest set tisíc korun z dotace, a to ještě může mluvit o štěstí. Původně totiž měla odevzdat téměř milión. Důvodem je pochybení vedení domova, které krajskou podporu použilo na jiné účely, než mělo. Peníze Olomouckému kraji vrátila mohelnická radnice, která kvůli tomu seškrtá některé investice.

Z policejní linky - 10. týden

Zpravodajství, 12. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Do rána byly věci z kufru auta pryč
 • Odcizil vozidlo
 • Matka neplatí na svého syna
 • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
 • Poškodil výtah
 • Opět alkohol za volantem
 • Odcizil pneumatiky
 • Čtyřkolka skončila v příkopě

Flexibilní práce pro ženy

Zpravodajství, 8. března 2017, 17:00, redakce, placená reklama
Flexibilní práce pro ženy Potřebujete skloubit pracovní život s rodinnými povinnostmi? Jste nezaměstnaná, uvažujete o změně zaměstnání či hledáte nové uplatnění? Třeba právě Vám může pomoci nový projekt s názvem "Flexibilní formy práce jako příležitost pro ženy na Šumpersku," který realizuje od začátku roku 2017 společnost BEC družstvo - Business and Employment Co-operative.

PŘÍBĚH TÝDNE: Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny, tvrdí český reprezentant Miroslav Zatloukal

Sport, 8. března 2017, 16:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny, tvrdí český reprezentant Miroslav Zatloukal Šumperk - Tím, že na mistrovství Evropy družstev přispěli k historicky nejlepšímu umístění v bohatých dějinách českého sidecarcrossu, si řekli o celosezónní místo v národním týmu. Ze šumperských pardálů Tomáše Vejchody a Miroslava Zatloukala se stali novopečení reprezentanti. „Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny,“ konstatoval nadšeně druhý jmenovaný.

JDE SE NA VĚC! Fotbalový kolotoč se po zimní přestávce dává do pohybu

Sport, 8. března 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
JDE SE NA VĚC! Fotbalový kolotoč se po zimní přestávce dává do pohybu Morava - Doba testování a ladění formy skončila. Jde se na věc! Fotbalový kolotoč se po zimní přestávce dává do pohybu, jako první vyrazí na frontu pěchoty z krajského přeboru. Rapotín a Velké Losiny můžou ve víkendových bitvách těžit z výhody domácího prostředí, Zábřeh se představí na půdě nevyzpytatelného Lutína.

V galerii zahnízdil Havran

Kultura, 8. března 2017, 12:00, Ondřej Polák
V galerii zahnízdil Havran Šumperk - Nová výstavní síň Eagle Gallery v Šumperku otevřela pozoruhodnou výstavu, která se věnuje vyjádření umělecké prezentace na jedno téma. Diváci tak dostávají ojedinělou možnost spatřit myšlenkové proudy k námětu Poeovy básně Havran od šestnácti výtvarníků nejen z Česka, ale i z Ruska, Rumunska, Slovenska a Řecka.

O historii mlékárenství na Zábřežsku vypráví i Sunar

Kultura, 8. března 2017, 09:00, Roman Tyčka
O historii mlékárenství na Zábřežsku vypráví i Sunar Zábřeh - Neobvyklou výstavu připravilo zábřežské kino Retro ve své galerii, jejíž dveře se příchozím otevřou v úterý 14. března, aby vydaly svědectví o historii mlékárenství ve městě a jeho okolí.

Vladimír Mišík: „Je čas na bilancování.“ROZHOVOR

Kultura, 8. března 2017, 07:00, Ondřej Polák
Vladimír Mišík: „Je čas na bilancování.“ Šumperk - Vladimír Mišík patří k zásadním osobnostem české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Kino Oko v Šumperku uvede ve středu 8. března celovečerní dokument o životním příběhu Vladimíra Mišíka, který si vždycky stál za svým a nenechal se zkorumpovat ani mocí a metály, ani komercí.

Začal soud s mužem, který podpálil dům se dvěma lidmi

Zpravodajství, 7. března 2017, 16:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Minulý týden začal Krajský soud v Olomouci projednávat případ žhářského útoku v Mohelnici. Zločinu se měl dopustit Lukáš Nekola, který 16. prosince 2014 zapálil ve městě dům se dvěma lidmi uvnitř. Před jedovatým kouřem se jim naštěstí podařilo utéct. Obžalovaný Nekola uvedl, že jednal ve zkratu, druhý den se sám přihlásil policii.

Někdejší vězení se proměnilo v galerii

Zpravodajství, 7. března 2017, 13:00, hap
Mohelnice - Od 1. března má Mohelnice novou uměleckou galerii. U prvních návštěvníků vzbudila nebývalý zájem nejen plánovaným programem, ale také zajímavými prostorami, jejichž součástí je i někdejší kobka, ve které děkan Kryštof Alois Lautner, obviněný z čarodějnictví, trávil své poslední dny.

Plánovaný golfový areál v Rapotíně budí vášně

Zpravodajství, 7. března 2017, 10:00, Hana Písková
Rapotín - Pro golfový areál namísto motokrosové Rapotínské stráně se rozhodlo zastupitelstvo Rapotína. Ambiciózní projekt, který má podle plánu lákat ke sportu místní obyvatele i turisty, rozesmutnil příznivce motokrosu, některé architekty i příznivce komunitního plánování.

Obchvat Bludova lidem uškodí, varují ochránci

Zpravodajství, 7. března 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Obchvat Bludova lidem uškodí, varují ochránci Bludov - Krajský úřad v Olomouci odmítl námitky Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) proti plánované podobě obchvatu Bludova. ČSOP požadoval, aby rychlostní komunikace vedla dál od ekologicky významné lokality Třemešské rybníky a řeky Desná. Ekologové se obávají, že stavba může přírodě potažmo obyvatelům regionu uškodit.

Z policejní linky - 9. týden

Zpravodajství, 5. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 9. týden
 • Kdo to udělal?
 • Žena bourala pod vlivem alkoholu
 • Fabia nedala přednost
 • Posprejoval fasádu a vrata
 • Muže srazil rychlík

PŘÍBĚH TÝDNE: Zlatá je každopádně zlatá, má jasno „světová“ vítězka Hana Wiedermannnová

Sport, 1. března 2017, 15:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Zlatá je každopádně zlatá, má jasno „světová“ vítězka Hana Wiedermannnová Straubing, Zábřeh - Kdo umí, ten umí. Dvojnásobná mistryně světa v kuželkářském sprintu HANA WIEDERMANNOVÁ (1988) potvrdila, že patří k nejlepším z nejlepších. V německém Straubingu se „prostřílela“ k dalšímu zlatému triumfu, když si podmanila Světový pohár jednotlivkyň.

ROZHOVOR TÝDNE: Přes zranění až ke kormidlu, kanonýra naplňuje trenéřina

Sport, 1. března 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
ROZHOVOR TÝDNE: Přes zranění až ke kormidlu, kanonýra naplňuje trenéřina Velké Losiny - Fotbal má rád natolik, že se mu hodlá věnovat i po skončení hráčské kariéry. PETR NAVRÁTIL si ve čtyřiatřiceti letech dobře uvědomuje, že se pomalu chýlí ke konci. Zvlášť když se ho v posledních sezónách drží smůla na zranění. Na druhou stranu mu paradoxně dopomohla k tomu, aby naplno pronikl do jiné fotbalové sféry - k trenérskému kormidlu. Ve Velkých Losinách se poctivě věnuje dvěma mládežnickým týmům.

Bude to masakr, slibují Dymytry

Kultura, 1. března 2017, 11:00, Ondřej Polák
Bude to masakr, slibují Dymytry Šumperk - Pověstné obří křišťálové lustry pod stropem Domu kultury v Šumperku projdou v pátek 3. března zatěžkávací zkouškou. Jejich stabilitu prověří extrémní porce dunivých decibelů z produkce kapely Dymytry.

Přijíždějí hvězdy ze Šlágru

Kultura, 1. března 2017, 09:00, ok
Přijíždějí hvězdy ze Šlágru Zábřeh, Šumperk - Opět po roce nabídne zábřežský kulturní dům žádané vystoupení hudebního Dua Jamaha, stane se tak v sobotu 4. března. O den později, v neděli 5. března, zahraje rodinný tandem také v Domě kultury Šumperk.

Cimrmani přivezou Posla z Liptákova

Kultura, 1. března 2017, 07:00, ok
Cimrmani přivezou Posla z Liptákova Zábřeh, Šumperk - Divadlo Járy Cimrmana zavítá v neděli 5. března do Zábřeha a v úterý 7. března do Šumperka. Pánové před pozorným publikem uvedou sérii odborných referátů, týkajících se života a díla liptákovského všeuměla Járy Cimrmana, a poté dvě divadelní jednoaktovky s názvy Posel světla a Vizionář.

Omlazení ženského genitálu v několika minutách

Zpravodajství, 1. března 2017, 04:00, redakce, placená reklama
Laserová rejuvenace, neboli také proces omlazení pochvy, je rychlý, naprosto bezbolestný operační zákrok, který nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Tohoto zázraku dosáhneme pomocí přístroje CO2 laseru.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.