ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Únor 2019

KONEC SRANDY! Draci jsou proti Písku jednoznačným favoritem. „Ze všeho nejvíc bude rozhodovat srdíčko,“ tvrdí před vrcholem sezóny Daniel Vachutka

Sport, 27. února 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
KONEC SRANDY! Draci jsou proti Písku jednoznačným favoritem. „Ze všeho nejvíc bude rozhodovat srdíčko,“ tvrdí před vrcholem sezóny Daniel Vachutka Šumperk – Konec srandy! Aktuální týden bude pro hokejové kluby hrající druhou ligu velmi nabitý. Jakmile středečním kolem vyvrcholí základní část, přijde na řadu rozhodující play-off. První čtvrtfinálové zápasy jsou na programu hned v sobotu.

FLORBALOVÉ ROZŘEŠENÍ: Asper sahá po baráži o vyšší soutěž. Rozhodovat může až poslední zápas s Orlovou

Sport, 27. února 2019, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
FLORBALOVÉ ROZŘEŠENÍ: Asper sahá po baráži o vyšší soutěž. Rozhodovat může až poslední zápas s Orlovou Šumperk – Ještě dvě výhry a je to tam. Florbalisté Šumperka jsou blízko k tomu, aby si poprvé v historii klubu zahráli o národní ligu. Ke vstupence do vysněné baráže vede příznivý výsledek z přímého souboje proti Orlové. Po očku budou sledovat i závěrečné zápasy hranického týmu. O všem se rozhodne už o víkendu!

Na hvězdy z televize Šlágr čekají vyprodané sály v Zábřeze i Šumperku

Kultura, 27. února 2019, 11:00, Ondřej Polák
Na hvězdy z televize Šlágr čekají vyprodané sály v Zábřeze i Šumperku Šumperk, Zábřeh – Opět po roce nabídnou kulturní domy v Zábřeze a Šumperku žádané vystoupení hudebního Dua Jamaha, které už několik let suverénně vládne žebříčku popularity v televizi Šlágr.

Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko

Kultura, 27. února 2019, 08:00, Roman Tyčka
Zkáza Dejvického divadla jako seriálový maratón v kině Oko Šumperk – Zkáza Dejvického divadla míří do kin. V exkluzivní předpremiéře odehrají vybraná kina všechny díly seriálu České televize v jednom jediném večeru. Mezi vyvolené filmové stánky se vešlo také šumperské Oko, které šestidílnou televizní sérii „odvysílá“ ve čtvrtek 27. února od 19 hodin.

Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu

Kultura, 26. února 2019, 20:00, Jan Kratochvíl
Preludium dá šanci talentovaným dětem z regionu Šumperk – Festival Preludium Aloise Motýla pokračuje příští týden koncertem nejen skutečných hvězd mladé generace, ale i vystoupením talentovaných dětí ze Šumperska.

Rušení zahrádkářské kolonie nahrálo spekulantům

Zpravodajství, 26. února 2019, 13:00, jak
Šumperk – Dvakrát obezřetní by měli být lidé, kteří se v Šumperku ohlíží po koupi zahrádky. Snadno se jim totiž může stát, že si pořídí zajíce v pytli. Podle informací týdeníku Týden na severu se už objevilo několik případů, kdy se spekulanti snažili prodejem zbavit zahrádek, které mají pronajaté od radnice. Kupujícím přitom neřekli, že město chce příští rok jejich záhonky zrušit a místo nich vybudovat stavební parcely.

Zábřežské seniortaxi poprvé vyjelo do ulic

Zpravodajství, 26. února 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Senioři a hendikepovaní lidé ze Zábřeha mohou při cestování po městě využívat novou službu místní Charity. Ta totiž jako první v okrese zavedla takzvané seniortaxi. Lidé se svezou například k lékaři či za kulturou. Auto poprvé vyjelo ve středu 20. února, ve stejný den se dočkalo i slavnostního křtu.

Spory o plazmu přerostou v souboj o krev

Zpravodajství, 26. února 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Napjatá situace panuje v poslední době v Šumperku ohledně darování krevní plazmy. Ta se totiž ve městě nově odebírá hned na dvou místech. Kromě Transfúzní služby mohou lidé navštívit i nedávno otevřené plazmaferetickém centrum Nemocnice Šumperk. Mezi oběma společnostmi tak propukl konkurenční boj. Na jeho konci může být zánik „transfúzky.“

Z policejní linky - 8. týden

Zpravodajství, 24. února 2019, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Podvodné jednání
 • Dostal smyk
 • Vloupání do areálu
 • Pachatel poškodil vozidla
 • Náledí způsobilo nehodu

PŘÍBĚH TÝDNE: Drábková + Vepřek = partnerská továrna na medailové vavříny

Sport, 20. února 2019, 18:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Drábková + Vepřek = partnerská továrna na medailové vavříny Šumperk – Z fleku by si mohli otevřít výdělečnou továrnu zabývající se produkcí medailových vavřínů. Pokud jde o extrémní překážkové běhy, VERONIKA DRÁBKOVÁ a MARTIN VEPŘEK patří k tomu nejlepšímu, co je v šumperském okrese k mání. Pojí je nejen láska ke stále populárnějšímu sportovnímu odvětví, ale i velká náklonnost a souhra v partnerském vztahu a soužití. Sehranou dvojici tvoří po všech stránkách.

Nejlepší zápas v sezóně, liboval si po skalpu tabulkového lídra basketbalový lodivod Radim Šíma

Sport, 20. února 2019, 16:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Nejlepší zápas v sezóně, liboval si po skalpu tabulkového lídra basketbalový lodivod Radim Šíma Šumperk – Mohli oslavovat největší a nejslastnější vítězství za hodně dlouhou dobu. Basketbalisté Šumperka si v sobotním utkání druhé ligy vyšlápli na soupeře, který se s brněnskými „akademiky“ přetahuje o prvenství v základní části. Valašské Meziříčí porazili po nekonečných pěti letech marného snažení.

Kam Poletíme? V pátek do šumperskýho kulturáku

Kultura, 20. února 2019, 13:00, Ondřej Polák
Kam Poletíme? V pátek do šumperskýho kulturáku Šumperk – Stále populárnější kapela Poletíme? dorazí už brzy za fanoušky do podhůří Jeseníků. Osmičlenná formace z Brna v současné době jede na vlně úspěchu a plní koncertní sály po celém Česku. Zda se jí to povede také v Šumperku, se dozvíme v pátek 22. února.

Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi

Kultura, 20. února 2019, 10:30, Roman Tyčka
Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi Zábřeh – Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování nabídne během posledního únorového víkendu první ze svých vrcholů. Tím bude nejprve v sobotu 23. února maraton cestovatelských přednášek s názvem Welzlovi následovníci a o den později scénické čtení z cestopisu Legenda Z+H věnované Miroslavu Zikmundovi, jenž letos v únoru slaví neuvěřitelné sté narozeniny.

Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou

Kultura, 20. února 2019, 08:00, Ondřej Polák
Igor Piačka osobně napíše tečku za šumperskou výstavou Šumperk – Eagle Gallery se ve čtvrtek 21. února rozloučí s výstavou Touha a bolest slovenského výtvarníka Igora Piačky. Program začne za osobní účasti autora v 19 hodin.

Do Zábřeha přijede herecká legenda

Kultura, 19. února 2019, 19:00, ok
Do Zábřeha přijede herecká legenda Zábřeh – Herec, kterého zná celý národ, si teprve před nedávnem poprvé vyzkoušel také roli scenáristy. Na svatého Valentýna dorazila do kin jeho romantická komedie Léto s gentlemanem, k níž Hanzlík nejenže napsal scénář, ale sám si zde také střihnul roli šarmantního gentlemana Artura.

V okrese znovu zavlají vlajky pro Tibet. Někde vůbec poprvé

Zpravodajství, 19. února 2019, 14:00, jak
Šumperk – Na několika místech okresu zavlají v polovině března tibetské vlajky. Dohodli se na tom například radní v Rudě nad Moravou, Zábřeze, Libině nebo v Šumperku. Lidé si tak připomenou krvavé výročí tibetského povstání, které surově potlačila komunistická Čína.

Šumperští kadeřníci patří mezi nejlepší ve střední Evropě

Zpravodajství, 19. února 2019, 13:53, redakce, placená reklama
Šumperští kadeřníci patří mezi nejlepší ve střední Evropě Žáci oboru kadeřník Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk se pravidelně zúčastňují prestižních republikových soutěží v kadeřnickém řemesle. Letos poprvé přišlo pozvání do Domažlic. Domažlické Střední odborné učiliště se stalo před dvěma lety partnerskou školou SŠŽTS. Vzhledem ke vzdálenosti, která nás od sebe dělí, spočívá naše partnerství ve vzájemné návštěvě oborových soutěží.

Mladík vyloupil poštu kvůli dluhům. Vyšetřován je na svobodě

Zpravodajství, 19. února 2019, 11:00, jak
Mladík vyloupil poštu kvůli dluhům. Vyšetřován je na svobodě Dolní Studénky – Po zadržení jednadvacetiletého mladíka, který v úterý 5. února přepadl poštu v Dolních Studénkách, vyplouvají na povrch další detaily jeho kriminálního činu. Třeba to, že k vystrašení pošťačky použil plynovou pistoli.

Zahrádkářská kolonie ustoupí domům

Zpravodajství, 19. února 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Letos na podzim někteří zahrádkáři v Šumperku sklidí, a pak už zřejmě nezasejí. Řeč je o pěstitelích, kteří hospodaří v zahrádkářské kolonii U Sanatoria. Právě tato lokalita totiž byla radnicí vybrána jako místo pro novou bytovou zástavbu. Nájemní smlouva s městem vyprší zahrádkářům v roce 2020. Někteří z nich to nesou značně nelibě.

Z policejní linky - 7. týden

Zpravodajství, 17. února 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Přišel o mobil a peněženku
 • Odcizený náklad
 • Poškozené vozidlo
 • Za volantem neměl co pohledávat
 • Rýhy v laku
 • Vykradený automobil
 • Do práce se nehrnul
 • Prevence v lyžařských střediscích
 • Vyloupená kancelář
 • Zmizel naviják

V létě skončím, prozradil trenér losinských fotbalistů Jiří Mika

Sport, 13. února 2019, 18:00, Petr Fišer
V létě skončím, prozradil trenér losinských fotbalistů Jiří Mika Velké Losiny – Dokončí rozehranou sezónu a řekne poslední ahoj. Za věrným působením JIŘÍHO MIKY u fotbalistů Velkých Losin se zatáhne opona. „Bude to šest a půl roku. Dospěl jsem k názoru, že je načase, aby došlo ke změně. Chce to čerstvý vítr,“ vysvětloval důvod svého rozhodnutí přenechat trenérskou židli někomu jinému.

Tomáš Bank: Moc si toho vážím, ale ocenění pro trenéry jsou vedlejší

Sport, 13. února 2019, 16:00, Petr Fišer
Tomáš Bank: Moc si toho vážím, ale ocenění pro trenéry jsou vedlejší Praha, Šumperk – Dává to smysl. Nejúspěšnější sportovkyně roku má toho nejlepšího kouče. V individuálních sportech padla volba na TOMÁŠE BANKA, pod jehož vedením se Ester Ledecká „projezdila“ k obrovskému úspěchu na zimní olympiádě v Koreji. V alpském lyžování si zajistila šokující zlato na trati superobřího slalomu.

Bojovalo se o pohár starosty

Sport, 13. února 2019, 14:00, Petr Fišer
Bojovalo se o pohár starosty Nový Malín – V Novém Malíně se netroškaří. Halový turnaj O pohár starosty se dle tradice z předchozích let znovu natáhl na celý víkend. V sobotu soutěžily ročníky 2007, v neděli fotbalisté o rok starší. Bylo se na co dívat!

Šumperk ovládnou Keltové

Kultura, 13. února 2019, 12:00, Jan Kratochvíl
Šumperk ovládnou Keltové Šumperk – Už potřetí se v šumperském kulturáku sejdou příznivci skotské a irské kultury, hudby a tance. Letošní ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Lua, Happy to Meet a Drunken Weasel.

Ples města nabídne skvělou hudbu i doprovodný program

Kultura, 13. února 2019, 10:00, tyč
Ples města nabídne skvělou hudbu i doprovodný program Zábřeh – Reprezentační ples města Zábřeh, který se uskuteční v sobotu 16. února v sále kulturního domu, letos opět nabídne jedinečný zážitek, a to zejména díky spojení hudebníků symfonického orchestru a orchestru Moravia Big Band.

Muzeum ukazuje počítačový pravěk

Kultura, 13. února 2019, 07:00, Ondřej Polák
Muzeum ukazuje počítačový pravěk Šumperk – Netradiční výstavu Retrogaming, zaměřenou na milovníky počítačových her, otevřelo minulý týden Vlastivědné muzeum v Šumperku. Expozice vrátí počítačové nadšence do 80. a 90. let minulého století. Řadu legendárních her si mohou návštěvníci na místě přímo vyzkoušet.

Ozbrojené přepadení pošty. Lupič je už za katrem

Zpravodajství, 12. února 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Dolní Studénky – „Původně mi ta zpráva přišla jako sci-fi,“ komentoval starosta Dolních Studének Radim Sršeň informaci o tom, že právě v jeho obci došlo k loupežnému přepadení pošty. S něčím takovým totiž nikdo nepočítal. Ovšem přepočítal se i lupič, který se ke zločinu odhodlal. Získal totiž jen dvacet tisíc korun v hotovosti, a navíc ho kriminálka po pár dnech zadržela.

Kvůli virům zavírají nemocnice. Zákaz návštěv platí v Šumperku i v Zábřeze

Zpravodajství, 12. února 2019, 11:00, jak
Okres – Nárůst virových respiračních onemocnění přiměl šumperskou nemocnici k nepopulárnímu opatření. Od minulého pátku totiž zakázala návštěvy na všech svých odděleních. Omezení se ale týká také interny v Zábřeze.

Zrušení spoje rozlítilo cestující. Náprava bude, ale jen částečná

Zpravodajství, 12. února 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh – Velmi dobrodružně cestují lidé z Mohelnice, kteří se ráno potřebují veřejnou dopravou dostat do Uničova. Jenže o dobrodružství nikdo z nich nestojí – při cestě do práce teď místo zrušeného přímého spoje musí absolvovat několik přestupů. Ty na sebe špatně navazují a o prázdninách dokonce nejezdí vůbec. Částečně má situaci napravit Olomoucký kraj.

Z policejní linky - 6. týden

Zpravodajství, 10. února 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Ukradená kola
 • Bezpečnostní opatření
 • Dopravní nehody
 • Vyloupená pošta
 • Odcizený bagr
 • Skončili v policejní cele
 • A zase ten alkohol
 • Pokusil se ukrást čokoládu
 • Podnapilý řidič

Tanečníky v riflích rozproudí hity Olympicu

Kultura, 7. února 2019, 16:00, ok
Zábřeh – Jeden z víkendových termínů zábřežské plesové sezony patří již tradičně Riflovému bálu. I letos se mohou návštěvníci těšit na dobrou zábavu a nestárnoucí hity současných českých i světových hvězd popmusic v podání kapely Styl. Roli hlavního hudebního hosta tentokrát přijal revival skupiny Olympic.

Lautnerova galerie teď patří třem dámám

Kultura, 7. února 2019, 15:00, Ondřej Polák
Mohelnice – Galerie Lautner připravuje vernisáž výstavy s názvem Naše malé světy. Výstavní síň, kterou najdou příznivci výtvarna na Kostelním náměstí v Mohelnici, dá prostor tvorbě tří umělkyň.

Na Bramboře kolem světa

Kultura, 7. února 2019, 14:00, on
Zábřeh – Zábřežský festival Welzlování pokračuje ve čtvrtek 7. února od 17 hodin audiovizuálním pořadem s ne zcela obvyklým názvem Na Bramboře kolem světa.

Erbenova Kytice třikrát jinak

Kultura, 7. února 2019, 12:00, Ondřej Polák
Erbenova Kytice třikrát jinak Šumperk –S dalším pozoruhodným projektem přichází za příznivci neobvyklých kulturních zážitků Eagle Gallery. Šumperská výstavní síň tentokrát přesune svou pořadatelskou činnost do Městské knihovny T. G. Masaryka, kde se uskuteční tematický večer věnovaný nejznámějšímu dílu Karla Jaromíra Erbena.

Blues Alive sbírá prestižní ocenění

Kultura, 7. února 2019, 10:00, ok
Blues Alive sbírá prestižní ocenění Šumperk, Memphis – Zástupci šumperského festivalu Blues Alive během slavnostního ceremoniálu v Memphisu převzali od americké nadace Blues Foundation nejprestižnější světové žánrové ocenění nazvané Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019.

ZÁBŘEŽSKÝ SPORTOVEC ROKU: Pavel Pumprla = precizně ovládané řemeslo

Sport, 6. února 2019, 15:00, Petr Fišer
ZÁBŘEŽSKÝ SPORTOVEC ROKU: Pavel Pumprla = precizně ovládané řemeslo Nymburk, Zábřeh – Platí za neobyčejně pilného a ctižádostivého hráče. Basketbalové řemeslo se naučil natolik precizně, že si zajistil místo v národním týmu, mohl si vyzkoušet zahraniční angažmá a po návratu do rodné vlasti o něj znovu projevil zájem nejlepší klub v Česku. Zábřežským sportovcem za minulý rok se stal PAVEL PUMPRLA (1986).

Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí

Sport, 6. února 2019, 13:00, Petr Fišer
Emil Hekele dostal trest. „Zvolil jsem nevhodná slova,“ připustil před disciplinární komisí Praha – Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky oznámila svůj verdikt. Emila Hekeleho potrestala zastavením činnosti v délce patnácti kalendářních dnů. Z jakého důvodu?

PMŠ hledají ředitele společnosti

Zpravodajství, 6. února 2019, 11:48, redakce, placená reklama
PMŠ hledají ředitele společnosti Správní rada společnosti Podniky města Šumperka a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce STATUTÁRNÍ ŘEDITEL společnosti. Uzávěrka přihlášek je 20.02.2019 do 11.00 hod.

Z vejminku zpátky na scénu! Hokejový Šumperk posílil zkušený obránce, odehrál přes 600 extraligových zápasů

Sport, 6. února 2019, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Z vejminku zpátky na scénu! Hokejový Šumperk posílil zkušený obránce, odehrál přes 600 extraligových zápasů Šumperk – 652. Přesně tolik zápasů odehrál v elitní české soutěži Pavel Mojžíš. Jedenačtyřicetiletý bek na přání trenérů ze Šumperka souhlasil s tím, že si hokejovou kariéru na ligové úrovni prodlouží o další štaci. Ve žlutomodrém dresu se poprvé ukázal minulou středu proti Opavě.

Zemřel jeden z posledních svědků vypálení Českého Malína

Zpravodajství, 5. února 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Nový Malín – Smutná zpráva dorazila v neděli 27. ledna do Nového Malína. V Praze totiž ve věku nedožitých 85 let zemřel Josef Řepík, jeden z posledních pamětníků vypálení Českého Malína ve Volyni. Řepík se přitom z hlavního města plánoval na Šumpersko vrátit a usadit se právě v Novém Malíně, kde v dětství vyrůstal.

Místo ve schránce skončily dopisy v popelnici. Případ řeší policie

Zpravodajství, 5. února 2019, 11:00, jak
Rapotín – Velmi svérázně si počínala pošťačka, které se vloni před Vánocemi nepodařilo doručit zásilky jejich adresátům. Místo, aby dopisy vrátila zpět do depa, vyhodila je do kontejneru. Nepočítala ovšem s tím, že v třídírně na papír pracují vskutku pečliví lidé. Ti zásilky objevili a na nepoctivou doručovatelku si teď došlápla policie.

Lidé uvažují o odpojení od městských kotelen

Zpravodajství, 5. února 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Pokud se od centrálního zásobování teplem (CZT) odpojí v Šumperku více domácností, spustí se lavina velmi negativních následků od zdražení tepla až po dramatické zhoršení životního prostředí. Alespoň takto vidí rostoucí snahy některých bytových domů o vybudování vlastních malých kotelen vedení šumperské radnice. Zastánci takového postupu jsou naopak přesvědčeni, že samostatnost jim přinese úspory.

Z policejní linky - 5. týden

Zpravodajství, 3. února 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Řídil i přes zákaz
 • Alkohol za volant nepatří
 • Dopisy skončily v kontejneru
 • Zaměřeno na řidiče
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Kus ledu poškodil čelní sklo
 • Nemilé překvapení
 • Vůz skončil na střeše
 • Při předjíždění dostal smyk
 • Krádež v drogerii
 • Za volantem neměl co dělat
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Vyhýbací manévr se nezdařil


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.