ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Únor 2018

Ondřej Bank o zlaté všeumělce: Z Ester cítím něco výjimečnéhoROZHOVOR

Sport, 28. února 2018, 21:00, Petr Fišer
Ondřej Bank o zlaté všeumělce: Z Ester cítím něco výjimečného Pjongčchang - Během aktivní kariéry byl několikrát blízko. Nevyšlo to. Dočkal se až jako trenér. Rodák z Rudy nad Moravou ONDŘEJ BANK z pozice kouče dovedl ke zlatému triumfu dvaadvacetiletou senzaci Ester Ledeckou. Český zázrak, který šokoval celý svět, vyhrál na zimních olympijských hrách v Koreji superobří slalom. Zní to jako pohádka s báječnou pointou a neuvěřitelným koncem…

Bývalý kapitán fotbalové reprezentace, který naháněl Messiho, tvrdí: Doba je jiná, provází ji lenostROZHOVOR

Sport, 28. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Bývalý kapitán fotbalové reprezentace, který naháněl Messiho, tvrdí: Doba je jiná, provází ji lenost Šumperk - Kapitánský post v české reprezentaci. Republikové štace v Sigmě Olomouc a Spartě Praha. Zahraniční angažmá v německém Hamburku, italské Fiorentině, španělském Atletiku Madrid a tureckém Galatasarayi Istanbul… O tom, zda byla pestrá fotbalová pouť TOMÁŠE UJFALUŠIHO úspěšná, nelze pochybovat. Devětatřicetiletý obránce se po skončení profesionální kariéry nechal „naverbovat“ do projektu, který má přispět ke zdokonalování a formování mladých hráčů. Nechyběl ani v Šumperku, kde se do něj zapojila téměř stovka nadějí z místního klubu.

Diagnóza? Celoživotní „postižení“ motorismem. Parta ze Zábřeha válí

Sport, 28. února 2018, 14:00, Petr Fišer
Diagnóza? Celoživotní „postižení“ motorismem. Parta ze Zábřeha válí Zábřeh - Sešli se v Zábřeze na jaře roku 2005. Spojovalo je nejen stejné věkové rozpětí mezi padesáti a šedesáti lety, ale i celoživotní „postižení“ motorismem. Někteří zamlada aktivně závodili, jiní pomáhali při pořádání nejrůznějších sportovních akcí nebo fungovali jako mechanici jezdců. Tehdy v nich uzrálo přesvědčení, že ještě nepatří do starého železa a že by mohli něco dokázat jako motocykloví závodníci. Jak všechno dopadlo?

Keltové táhnou na Šumperk

Kultura, 28. února 2018, 12:00, Ondřej Polák
Keltové táhnou na Šumperk Šumperk - Milovníci keltské hudby, tance a whisky by neměli první březnový pátek chybět v Domě kultury Šumperk. Uskuteční se zde totiž druhý ročník Keltského večera, na kterém zahrají kapely Isara, Vintage Wine a Happy to Meet. Kromě neotřelých hudebních vystoupení návštěvníci uvidí ukázky tradičních tanců v podání souboru Démáirt.

Příznivce Thálie v Zábřeze čekají žně

Kultura, 28. února 2018, 10:00, ok, zd
Příznivce Thálie v Zábřeze čekají žně Zábřeh - Bohatá je březnová nabídka divadelních představení v kulturním domě v Zábřeze. Už tento pátek se zde v rámci divadelního předplatného uskuteční představení Skořápka s Alenou Mihulovou v hlavní roli. Oblíbená herečka se k herectví vrátila po mnoha letech a na zábřežská divadelní prkna zavítá poprvé.

Na hvězdy ze Šlágru zbývají poslední lístky

Kultura, 28. února 2018, 08:00, Roman Tyčka
Na hvězdy ze Šlágru zbývají poslední lístky Zábřeh - Po roce se do zábřežského i šumperského kulturáku vrací rodinné Duo Jamaha. Žádaný hudební pořad se uskuteční v sobotu 3. března v Šumperku a o den později v Zábřeze. V obou případech začne taneční zábava ve tři hodiny odpoledne.

Investice Olomouckého kraje do vzdělávání na Šumpersku

Zpravodajství, 28. února 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Investice Olomouckého kraje do vzdělávání na Šumpersku V našem regionu převládají firmy strojírenského charakteru, které v současnosti požadují pro svůj standardní chod více než 90 pracovníků vyučených v oborech elektrikář, elektromechanik, obráběč kovů a strojní mechanik-zámečník. Jen pro obráběče kovů nabízí Úřad práce v Šumperku téměř 60 volných míst.

Pražírna kávy v Šumperku nabízí kvalitní kávu pro Vás i Vaši společnost!

Zpravodajství, 28. února 2018, 06:00, redakce, placená reklama
Pražírna kávy v Šumperku nabízí kvalitní kávu pro Vás i Vaši společnost! Hledáte způsob, jak potěšit sebe i své blízké? Jak motivovat zaměstnance k lepším výkonům nebo dát najevo svým zákazníkům, že si jich ceníte? Dopřejte jim lahodnou kávu od Kávomilky, kde je každé zrnko vybíráno s vysokou pečlivostí a praženo s láskou, jež se odráží v její výjimečné vůni a chuti!

Studenti vysypali smetí do řeky a koše rozkopali

Zpravodajství, 27. února 2018, 19:00, bav
Zábřeh - Vandaly se podařilo načapat při činu v Zábřeze. Tři mladíky, kteří si před svědky udělali kopací míč z veřejných odpadkových košů, strážníci zadrželi ihned poté, co stihli obsah vysypat do blízké řeky. Ze svého neuváženého činu se budou zpovídat jak rodičům, tak úředníkům přestupkového oddělení města.

V Zábřeze opět propuknou farmářské trhy

Zpravodajství, 27. února 2018, 16:00, Vladimíra Bartoňová
V Zábřeze opět propuknou farmářské trhy Zábřeh - Tradiční farmářské trhy zajistila pro obyvatele města zábřežská radnice. Stejně jako v loňském roce, kdy se farmáři přesunuli na náměstí u místního gymnázia, se budou i letos konat jednou měsíčně, a to od dubna do října v prostorách před Elektrem Kalous každý třetí čtvrtek v měsíci.

Psi zřejmě uhynuli hladem. Případ vyšetřuje policie

Zpravodajství, 27. února 2018, 13:00, jak
Kolšov - Z týrání zvířat podezřívá policie šedesátiletého muže z Kolšova. Ten měl ve svém domě chovat třináct psů v nevyhovujících hygienických podmínkách. Dvě zvířata už byla v době, kdy oznámení přijeli prověřit veterináři, po smrti.

Vodu by měla provozovat externí firma, shodli se zastupitelé

Zpravodajství, 27. února 2018, 10:00, jak
Šumperk - Po dobu dalších šesti až deseti let by měla domácnostem na Šumpersku dodávat vodu externí firma stejně, jako se děje dosud. Jde o takzvanou koncesní variantu. Šumperští zastupitelé tak minulý čtvrtek 22. února odmítli myšlenku, že by se města a obce v regionu spojila a vytvořila vlastní společnost, která by dodávky a čištění vody zajišťovala.

Případ ztracených miliónů pokračuje

Zpravodajství, 27. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Bývalý ředitel Podniků města Šumperka (PMŠ) Luděk Šperlich, kterého vloni uznal soud vinným z porušení povinností při správě cizího majetku, půjde znovu před soud. Současné vedení PMŠ na něj totiž podalo nové trestní oznámení. To souvisí se Šperlichovou přítelkyní Martinou Vařákovou, která coby pokladní zpronevěřila v PMŠ milióny korun. Obžaloba má za to, že Šperlich defraudaci nezabránil.

Z policejní linky - 8. týden

Zpravodajství, 25. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Opilý řidič
 • Vloupal se do domu
 • Vykradl auto
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Zaměřeno na chodce
 • Zmizelo jízdní kolo
 • Podezření na týrání zvířat
 • Dopravní nehoda
 • Policisté se zaměřili na řidiče kamionů
 • Opět alkohol za volantem

Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin

Sport, 21. února 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil: Některým hráčům vyskakuje z hlavy až přílišný adrenalin Šumperk - Vrchol celé druholigové sezóny v podobě vyřazovací fáze se blíží mílovými kroky a trenér šumperských hokejistů Jozef Zavadil má plnou hlavu starostí. Nejenže musel vstřebat dvě porážky s největšími soutěžními konkurenty za sebou, ale navíc přišel o dalšího zadáka. Zápas s Hodonínem nedohrál Jakub Ďurkáč.

Hráči se k nám momentálně moc nehrnou, přiznal kouč mohelnických fotbalistů Jaroslav Rolinek

Sport, 21. února 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Hráči se k nám momentálně moc nehrnou, přiznal kouč mohelnických fotbalistů Jaroslav Rolinek Mohelnice - Mužský fotbal v Mohelnici nezažívá nejjednodušší období. Sázkařská aféra, s níž je třetiligový klub spojován, se mimo jiné odráží na komplikovanějším procesu při shánění posil. „Hráči se k nám momentálně moc nehrnou,“ přiznal Jaroslav Rolinek, asistent hlavního trenéra Dušana Žmolíka.

Na Šumperk se valí metalový orkán

Kultura, 21. února 2018, 13:00, Ondřej Polák
Na Šumperk se valí metalový orkán Jedna z největších stálic české metalové scény, kapela Dying Passion ze Šumperka, zahraje v rámci současného republikového turné před domácím publikem. Svou aktuální tvorbu představí v pátek 23. února v H-clubu.

Welzlování se vydá daleko na sever

Kultura, 21. února 2018, 10:00, zd, ok
Zábřeh - Na putování po stopách proslulého dobrodruha a zábřežského rodáka Jana Eskymo Welzla zvou pořadatelé festivalu Welzlování ve čtvrtek 22. února do kina Retro. Znalý welzlolog Martin Strouhal nabídne divákům filmové dokumenty z jeho dvou cest na Sibiř a také nové poznatky o životě Jana Welzla na dalekém severu.

Výstava sleduje stopy evangelíků

Kultura, 21. února 2018, 07:00, on
Šumperk - Česko si v roce 2018 připomíná nejen 100. výročí založení republiky, ale stejné jubileum letos připadá na sjednocení církví augsburského a helvetského vyznání v Českobratrskou církev evangelickou. Výstava Evangelíci na Šumpersku, kterou na příští dny připravilo šumperské muzeum, sleduje kořeny regionální reformační tradice.

Roden s Krausovou vyrazí do divočiny

Kultura, 20. února 2018, 20:00, Roman Tyčka
Roden s Krausovou vyrazí do divočiny Zábřeh - Na cestu do divočiny se mohou vydat návštěvníci prvního představení, jež uvádí zábřežský kulturní dům v rámci divadelního abonmá na rok 2018.

Město jde s dobou. Videa pustí na internet

Zprávy, 20. února 2018, 16:00, bav
Šumperk - Zábřežská radnice rozšířila informovanost na sociálních sítích o další komunikační kanál. Profil „Město Zábřeh“ na internetovém serveru Youtube je teď oficiální videoprezentací a má sloužit zejména ke sdílení videí a reportáží z významných akcí ve městě.

Michal Dosoudil: „Mám radost z toho, že Úzká ulice ožívá.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 20. února 2018, 13:00, Hana Písková
Michal Dosoudil: „Mám radost z toho, že Úzká ulice ožívá.“ Šumperk - Dnešní rozhovor vznikal v centru Šumperka ve sklepě, který zdobí gotický pískovcový portál a do budoucna by tento prostor mohl být příjemný místem pro setkávání lidí. V domě se zajímavou historií se dva kamarádi rozhodli budovat především byty. V přízemí vznikla kavárna, která se postupně proměňuje na bistro. S jeho vedoucím Michalem Dosoudilem jsme si povídali o cestě, která ho přivedla do Úzké ulice v Šumperku, i o jeho plánech do budoucna.

Wanemi nabídlo Zábřehu smír. Chce spalovat zemní plyn

Zpravodajství, 20. února 2018, 10:00, jak
Zábřeh - Společnost Wanemi, která roky usiluje o stavbu spalovny v Zábřeze a vede kvůli tomu s tamní radnicí nekonečné soudní spory, přichází s nabídkou na smír. Místo biomasy teď navrhuje, že bude spalovat zemní plyn.

Kdo vydělá na vodě? Zastupitelé rozhodnou

Zpravodajství, 20. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Tento čtvrtek 22. února rozhodnou šumperští zastupitelé o tom, kdo by měl v příštích letech provozovat vodovody a kanalizace v regionu. Veřejnost se však o motivech, které je při hlasování budou provázet, příliš nedoví. Radní města totiž zařídili předjednání tématu na pracovní schůzce zastupitelů, a na ni nemají občané ani novináři přístup.

Z policejní linky - 7. týden

Zpravodajství, 18. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Byl okraden
 • Nevydařený lup
 • Poškozené vstupní dveře
 • Vloupání do zahradní chatky
 • Přišel o kabát
 • Zaměřeno na řidiče
 • Vykázání a násilí proti úřední osobě
 • Pozměnila údaje na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti
 • Zkrácení daně
 • Zákaz řízení pro něj nebyl překážkou
 • Nehoda se obešla bez zranění

Na zimní olympijské hry do Koreje odletěl i Adam Kotzmann! Jan Hudec si nabalil čisté spoďáry

Sport, 14. února 2018, 19:00, Petr Fišer
Na zimní olympijské hry do Koreje odletěl i Adam Kotzmann! Jan Hudec si nabalil čisté spoďáry Šumperk - Pokud byste před zahraničními účastníky olympijských her vyslovili název provinčního Šumperka, s vysokou pravděpodobností byste se dočkali nejrůznějších nechápavých grimas v obličeji. Nevím, neznám, nikdy jsem neslyšel… Malé moravské město na úpatí Jeseníků se každopádně má čím chlubit. V závodech sjezdového lyžování bude mít v Jižní Koreji hned dvojnásobné zastoupení!

Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu

Sport, 14. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu Šumperk - Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Návštěva bývalého kapitána českého národního týmu na čtvrté základní škole v Temenici bude mít své opodstatnění. V rámci několikahodinového programu představí nový celosvětový projekt, který se těší stále většímu zájmu ze strany rodičů, oddílů i akademií. Kdy? Už v pátek 16. února od půl jedné odpoledne.

Kino Retro navštíví úspěšní filmoví tvůrci

Kultura, 14. února 2018, 13:00, Ondřej Polák
Kino Retro navštíví úspěšní filmoví tvůrci Zábřeh - Režisér Milan Cieslar, který před vánočními svátky uvedl do kin úspěšný film Špindl, pokračuje v příbuzném žánru také ve snímku Věčně tvá nevěrná, jenž vstoupí do kin 22. února. Předpremiéru však tato romantická komedie bude mít v kině Retro již o týden dříve, ve čtvrtek 15. února.

Welzlování míří do diktátorské Koreje

Kultura, 14. února 2018, 10:00, Roman Tyčka
Welzlování míří do diktátorské Koreje Zábřeh - Zábřežský festival Welzlování nabídne ve středu 14. února audiovizuální pořad Milana Bureše o jeho cestách po Severní Koreji.

Muzeum mapuje stav školství v Šumperku

Kultura, 14. února 2018, 07:00, ok
Muzeum mapuje stav školství v Šumperku Šumperk - Před blížícími se přijímacími zkouškami na střední školy přichází Vlastivědné muzeum v Šumperku s výstavou, která mapuje současný stav základního, středního, odborného, speciálního a uměleckého školství v Šumperku.

Do akcí pro děti dáváme všechno, TDK je pro nás velkou oporou

Zpravodajství, 13. února 2018, 19:22, redakce, placená reklama
Zábavné aktivity, soutěže a hry pro děti, včetně oblíbených akcí jako jsou BubbleMánie nebo Yoyoshow – za tím vším stojí mladý šumperský rodák, Jakub Gloza, zakladatel spolku Jokes&Games. Spolek letos oslavil desetileté výročí, vydal dětskou knihu a baví děti i rodiče. I díky podpoře šumperské společnosti EPCOS s.r.o., která je součástí nadnárodního koncernu TDK.

Irena Jonová: „Manuální práce přináší radost a dobré uplatnění v životě.“ 

Zpravodajství, 13. února 2018, 16:00, Hana Písková
Šumperk - Pět let řídí největší školu svého druhu v Olomouckém kraji. Bojuje s předsudky mnoha lidí a snaží se o to, aby se myšlení veřejnosti vůči řemeslu a učňovskému školství měnilo. Irena Jonová, ředitelka Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku má spolu se svými kolegy velké vize, které se snaží krok za krokem proměňovat v realitu. Poslední dobrá zpráva je, že zmiňovaná škola získala peníze na novou přístavbu, ve které budou učebny i dílny, a rodiče, zaměstnavatelé i veřejnost začne vnímat někdejší „šumperskou učňovku“ jako moderní školu, přinášející zajímavou perspektivu mladým lidem. 

Šampión v orání se vrátil z mistrovství v Africe

Zpravodajství, 13. února 2018, 13:00, bav
Šampión v orání se vrátil z mistrovství v Africe Zábřeh, Nakuru - Až do afrického města Nakuru, vzdáleného dvě stě kilometrů od Nairobi, zavedlo před letošními Vánoci soutěžení zábřežského oráče Aleše Malého. Tento medailemi ověnčený závodník vyjel do exotické země nejen za zážitky, ale hlavně za řemeslem, kterému se soutěžně věnuje už 21 let.  

Šumperk se inspiroval Rychlebskými stezkami 

Zpravodajství, 13. února 2018, 10:00, hap
Šumperk - Takzvané singletraily chce v příměstském rekreačním parku vybudovat šumperská radnice. Celkem mají vzniknout tři tratě, každá s délkou jeden kilometr.  Projekt se inspiroval populárními Rychlebskými stezkami, které do Jeseníků lákají tisíce sportovních i rekreačních fanoušků horských kol z celého Česka.  

Region děsí chřipka, kterou zatím nikdo nedostal

Zpravodajství, 13. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Před epidemií chřipky varovala v uplynulých týdnech téměř všechna celostátní média. Kvůli její hrozbě už měla zakázat návštěvy většina nemocnic v kraji a přidávají se i domovy důchodců. Realita je však jiná. Počet nemocných lidí sice stejně jako každý rok v tuto dobu narůstá, podle krajské hygienické správy to ale nijak nesouvisí s chřipkou.  Tu v regionu dosud nikdo nediagnostikoval. 

Z policejní linky - 6. týden

Zpravodajství, 11. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Ukradený motocykl
 • Zmizela jí kabelka
 • Ve Štítech se vypařily přívěsné vozíky
 • Vloupání do garáží
 • Vykradl vozidlo
 • Auto skončilo mimo silnici
 • Před jízdou se posilnila alkoholem
 • Z chalupy zmizela piva
 • Z přívěsu zmizela světla
 • Hromadná dopravní nehoda
 • O víkendu se policisté zaměřili na chodce
 • Vozidlo narazilo do sloupu

Miroslav Zatloukal: Mladým ještě zatopíme!

Sport, 7. února 2018, 20:00, Petr Fišer
Miroslav Zatloukal: Mladým ještě zatopíme! Šumperk - Našla by se spousta těch, kteří by pod návalem velké smůly a negativních zážitků hodili flintu do žita a radši zavřeli krám. Nic takového od sidecarcrossařů Tomáše Vejchody a MIROSLAVA ZATLOUKALA nečekejte. I když jim závodnický osud v minulém roce až krutě nepřál, odhodlání a chuť prosadit se jim stále nechybí. Naopak se každým dnem stupňuje. „Jen tak něco nás nezastaví. Dál budeme bojovat, dál se budeme rvát. Mladým ještě zatopíme!“ vystřelil natěšeně druhý jmenovaný.

„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí

Sport, 7. února 2018, 18:00, Petr Fišer
„Extremista“ Pavel Paloncý vyhrál brutální závod. Už potřetí Velká Británie - Český extrémní běžec Pavel Paloncý to zase dokázal. Po dvou triumfech z předchozích let vyhrál více než 460 kilometrů dlouhý závod Spine Race i letos a zkompletoval „zlatý hattrick“. Rodák ze Šumperka je už trojnásobným vítězem a zároveň prvním člověkem, jenž nejtěžší akci podobného druhu na území Británie alespoň pětkrát dokončil.

Kresta versus Toboláková: nadvláda rozhodčí skončila vyloučením nakrknutého dlouhána

Sport, 7. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Kresta versus Toboláková: nadvláda rozhodčí skončila vyloučením nakrknutého dlouhána Brno - Není to úplně obvyklé, aby druhou ligu v basketbalu mužů pískala žena. Po utkání v Brně si o tom jistě myslí své šumperský pivot Josef Kresta. Jeho spory s Barborou Tobolákovou byly natolik vážné, že výrazným způsobem ovlivnily druhou polovinu zápasu.

Nový Malín se bavil mládežnickým fotbalem, diváky zaujal „obojživelník“ Kryštof Knapp

Sport, 7. února 2018, 14:00, Petr Fišer
Nový Malín se bavil mládežnickým fotbalem, diváky zaujal „obojživelník“ Kryštof Knapp Nový Malín - Nový Malín se celý víkend bavil mládežnickým fotbalem. Do dvou halových turnajů O pohár starosty obce zasáhlo 160 hráčů z nejrůznějších koutů regionu. Jeden vynikal nad ostatními nevšední univerzálností. Domácí talent Kryštof Knapp se v sobotu prostřílel k ceně určené pro nejgólovějšího kanonýra a v neděli byl při zápolení starší kategorie vyhlášen nejlepším brankářem!

V Zábřehu vystoupí unikátní vokální kvintet

Kultura, 7. února 2018, 12:00, tyč
V Zábřehu vystoupí unikátní vokální kvintet Zábřeh - Na sedmý koncert sezóny pozve zábřežský hudební cyklus Bravo fanoušky klasické hudby v neděli 11. února. Tentokrát se v kostele sv. Barbory představí vokální kvintet Ensemble Frizzante, který si dal za cíl objevovat zapomenuté skladby a prezentovat nevšední propojení lidského hlasu s hudebními nástroji.

Welzlovi následovníci pozvou diváky do Afriky i na Nový Zéland

Kultura, 7. února 2018, 10:00, Ondřej Polák
Welzlovi následovníci pozvou diváky do Afriky i na Nový Zéland Zábřeh - Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování nabídne v sobotu 10. února maratón cestovatelských přednášek s názvem Welzlovi následovníci. V kině Retro vystoupí celkem šest světoběžníků s přednáškami z cest po pěti kontinentech.

Místo diváků jezdí do kina bagry

Kultura, 7. února 2018, 08:00, Ondřej Polák
Místo diváků jezdí do kina bagry Šumperk - V plném proudu je stavební rekonstrukce šumperského Oka. Nejnavštěvovanější jednosálové kino v Česku dostane zcela nový interiér v prvorepublikovém stylu.

„Kdo se postará o památky, až staří klempíři vymřou?“ strachuje se Jaroslav Rataj

Zpravodajství, 7. února 2018, 07:00, redakce, placená reklama
„Kdo se postará o památky, až staří klempíři vymřou?“ strachuje se Jaroslav Rataj Stane se stavební klempířina vyhynulým řemeslem? Tuto otázku si pokládá Jaroslav Rataj, jehož rukama prošla spousta památek a historických budov nejen na Šumpersku, ale také v Praze a v nejrůznějších koutech vlasti.

Šumperský ples proběhne ve znamení britského šarmu

Kultura, 6. února 2018, 20:00, Ondřej Polák
Šumperský ples proběhne ve znamení britského šarmu Šumperk - Pokud slyšíte v botníku stepovat vaše plesové boty a lodičky, je potřeba je opět prohnat po tanečním parketu. Kde? Například na Fortex Šumperském plese pod záštitou města Šumperka, který nabídne exkluzivní program a celý se odehraje v britském stylu. Druhý ročník společenské akce se uskuteční v pátek 9. února od 19 hodin.

Na podnikatele, lesníky a zemědělce čeká téměř 10 miliónů korun 

Zpravodajství, 6. února 2018, 16:00, bav
Okres - Místní akční skupina (MAS) Šumperský venkov vyhlásila v lednu první dotační výzvu z Programu rozvoje venkova na podporu nezemědělských činností (podnikatelů), zemědělců a vlastníků lesů. Získala pro ně přes devět miliónů korun. Žádosti o dotace přijímá do 14. února. 

Šumperskou radnici obepnulo lešení

Zpravodajství, 6. února 2018, 13:00, hap
Šumperk - Poslední fází rozsáhlé rekonstrukce projde v letošním roce budova šumperské radnice. V uplynulém týdnu začali zedníci se stavbou lešení. Provoz úřadovny zůstane bez omezení.  

Fotbalovou korupci v Mohelnici vyšetřuje policie 

Zpravodajství, 6. února 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnický třetiligový fotbalový klub plnil minulý týden stránky celostátních deníků. Nikoli díky sportovním výkonům, ale kvůli korupci. Mohelničtí totiž veřejně přiznali, že v jejich klubu patrně působili hráči, kteří se mohli podílet na sázkových machinacích. A případem se nově začala zabývat policie.  

O život jde lidem přímo v centru města 

Zpravodajství, 6. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
O život jde lidem přímo v centru města  Zábřeh - Už čtyři lidé se za uplynulých šest týdnů zranili v centru Zábřeha. Všechny je na přechodu pro chodce srazila projíždějící auta. K poslední události došlo v sobotu 27. ledna. Řidič tam přejel nezletilou dívku, která silnici přecházela společně se svojí babičkou. Nehoda pro ni skončila bolestivým poraněním hrudníku. 

Z policejní linky - 5. týden

Zpravodajství, 4. února 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Bezpečnostní opatření
 • Policisté zjistili osm přestupků
 • Unavený řidič způsobil nehodu
 • Z rozjetého kolotoče dluhů se mu nedařilo vystoupit
 • Vytloukali klín klínem
 • Odcizil zimní výbavu
 • Z bytu zmizely šperky
 • Policisté kontrolovali zimní výbavu
 • Poškozený lak na vozidle
 • Krádež věcí z nezajištěného vozidla
 • Vloupání do vozidla
 • Odcizil propanbutanové lahve
 • Za mřížemi jako doma


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru