ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Únor 2017

Radnice odsouhlasila další investiční akce

Zpravodajství, 28. února 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Dokončení opravy hřbitovní zdi a venkovního bazénu, rekonstrukce schodiště před III. ZŠ nebo také chodníky a cesty v nově vznikajících Knížecích sadech na Oborníku či přechody na dolním náměstí. O náklady na všechny tyto akce se zábřežští zastupitelé rozhodli navýšit rozpočet města pro tento rok. Zastupitelstvo dalo dodatečným investicím ve výši přes 53 miliónů korun zelenou ve středu 22. února.

Postřelmovská škola bude mít nové odborné učebny

Zpravodajství, 28. února 2017, 13:00, hap
Postřelmov - Budova postřelmovské základní školy potřebuje další výukové prostory. Dostane nové odborné učebny a altán pro venkovní výuku. Dětí přibylo, v prvním ročníku je totiž dvojnásobek žáků než v předchozích letech.

Šance na podnikání nejen pro nezaměstnané

Zpravodajství, 28. února 2017, 12:23, redakce, placená reklama
Šance na podnikání nejen pro nezaměstnané „Projekt podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev je zaměřen na podporu podnikání pro osoby ohrožené na trhu práce. Systém podpory je nastaven tak, aby co nejvíce pomohl všem zájemcům o zahájení podnikání. Je určen všem, kteří by si chtěli otestovat své podnikání v reálném tržním prostředí pod hlavičkou podnikatelsko- zaměstnaneckých družstev. Jedná se totiž o inovativní přístup, kdy podporujeme podnikatelské nápady v začátcích formou zajištění pravidelných měsíčních příjmů - mzdy,“ říká Ivo Škrabal, ředitel CpKP Severní Morava.

Zábřežské Wanemi je zpátky na scéně

Zpravodajství, 28. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh - Zábřežská radnice začala po dlouhé odmlce znovu řešit společnost Wanemi. Ta chce poblíž města přes odpor zastupitelů vybudovat obří papírnu. Proti její stavbě se v minulosti postavili také lidé v referendu, Wanemi už ale do přípravy projektu investovala milióny korun a na realizaci trvá. Radní teď přišli s návrhem, jak patovou situaci vyřešit.

Nové souvislosti: Ředitel spolupachatelem?

Zpravodajství, 28. února 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Nové souvislosti: Ředitel spolupachatelem? Šumperk - Kauza obří zpronevěry v Podnicích města Šumperka (PMŠ) dostává další rozměr. Z odcizení peněz je sice zatím podezřelá pouze bývalá pokladní této městské firmy Martina Vařáková, nedá se ale vyloučit, že policie začne v této souvislosti vyšetřovat také někdejšího ředitele PMŠ a partnera Vařákové Luďka Šperlicha. Redakci Týdne na severu totiž několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo, že právě u něj skončily dopisy auditorky, která už před několika lety na možnou miliónovou zpronevěru upozorňovala. Dalšímu navyšování zpronevěřených peněz se tak zřejmě dalo zabránit. Nakonec ale skandál propukl až poté, co se změnilo obsazení kontrolních a dozorčích orgánů PMŠ a poté i vedení firmy. Odcizená částka se za tu dobu vyšplhala na čtyři milióny korun.

Z policejní linky - 8. týden

Zpravodajství, 26. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Z domu odnesl peníze, šperky i notebook
 • Přišel o kolo za desítky tisíc korun
 • Z chalupy odcizil nářadí a snowboard
 • Alkohol za volantem
 • Auto není trezor
 • Srazil dva chodce na přechodu
 • Ukradl dřevo
 • Seat skončil na střeše
 • Fabia prorazila plot a skončila na zahradě domu
 • Podvodník ze Znojma
 • Řídil pod vlivem drog
 • Ve firmě zcizil kasičku
 • Řídila pod vlivem alkoholu
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
 • Vykradl chatu
 • Odcizil rybářské náčiní
 • Před nádražím ukradl Octavii

Kormidelník hokejových Draků Aleš Flašar před play off: Bude to boj. Bude to válka

Sport, 22. února 2017, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kormidelník hokejových Draků Aleš Flašar před play off: Bude to boj. Bude to válka Šumperk - Je to úplně jiná soutěž. Předchozí výsledky se mažou, začíná se od nuly. Pokaždé je to kdo s koho. Druhá hokejová liga směřuje mílovými kroky k rozhodující vyřazovací části, o titul a postup do baráže se porve osm týmů. Včetně šumperských hokejistů, kterým se ve čtvrtfinále play off navalí do cesty v poslední době se lepšící Valašské Meziříčí. „V sobotu večer všechno vypukne a děj se vůle boží,“ usmíval se kouč Draků Aleš Flašar.

PŘÍBĚH TÝDNE: Z I. B třídy až do třetí ligy? Je to dobrý střelec, uznal gólové kvality Jaroslava Kožely mohelnický trenér Rolinek

Sport, 22. února 2017, 15:30, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
PŘÍBĚH TÝDNE: Z I. B třídy až do třetí ligy? Je to dobrý střelec, uznal gólové kvality Jaroslava Kožely mohelnický trenér Rolinek Mohelnice, Libivá - Pokud by všechno klaplo a usmálo se na něj sportovní štěstí, směle by mohl útočit na prvenství ve speciální anketě Skokan roku. Jaroslav Kožela není daleko od toho, aby provinční I. B třídu vyměnil za daleko kvalitnější moravskoslezskou ligu. V zimní přestávce se pere o životní příležitost ve fotbalové Mohelnici.

Nic pro sportovní kardiaky, basketbalisté našli zalíbení v dramatech. Na jihu Moravy sesadili z prvního místa tabulkového lídra

Sport, 22. února 2017, 14:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Nic pro sportovní kardiaky, basketbalisté našli zalíbení v dramatech. Na jihu Moravy sesadili z prvního místa tabulkového lídra Šumperk - Jak se zdá, šumperští basketbalisté našli zalíbení v dramatech, co nejsou šitá na míru sportovním kardiakům. Mohlo by se jim totiž důkladně přitížit. Po extrémně napínavém střetnutí s brněnskými Žabovřeskami, které se rozhodlo až v prodloužení, notně zatěžovali nervové soustavy diváků i ve víkendových duelech.

Šumperský ples slavil úspěch

Kultura, 22. února 2017, 13:00, redakce
Šumperský ples slavil úspěch Šumperk - Skvělá atmosféra, hvězdní hosté na pódiu a vyprodaný sál. Tak by se dal stručně popsat první ročník Šumperského plesu, který se uskutečnil v polovině února.

Komety hudebního nebe zazáří nad Šumperkem

Kultura, 22. února 2017, 11:00, Ondřej Polák
Komety hudebního nebe zazáří nad Šumperkem Šumperk - Dvě nové hvězdy českého popového nebe rozsvítí velký sál šumperského Domu kultury. Koncert písničkáře Pavla Callty a sourozenecké dvojice Light & Love se uskuteční v pátek 24. února.

Archeolog odhalí stopy římského impéria na Mohelnicku a Šumpersku

Kultura, 22. února 2017, 09:00, Ondřej Polák
Archeolog odhalí stopy římského impéria na Mohelnicku a Šumpersku Šumperk - Na stopy osídlení našeho regionu v době římské poukáže přednáška archeologa Jakuba Halamy. Na cestu do prvních čtyř století našeho letopočtu se mohou zájemci vydat ve středu 22. února v 17 hodin v šumperském muzeu.

Svou kariéru shrne v ultimátním čase tanečník, fotograf nebo podnikatelka

Kultura, 22. února 2017, 07:00, ok
Svou kariéru shrne v ultimátním čase tanečník, fotograf nebo podnikatelka Šumperk - Již popáté zve Šumperský okrašlovací spolek na PechaKucha Night. První letošní večírek s inspirativními osobnostmi se uskuteční v pátek 24. února v kině Oko. Start je symbolicky ve 20.20.

V Zábřehu vrcholí recesistická zábava

Zpravodajství, 21. února 2017, 17:00, bav
V Zábřehu vrcholí recesistická zábava Zábřeh - V neděli 26. února vyvrcholí zábřežský festival Welzlování, hlásící se k odkazu místního rodáka Jana Eskymo Welzla. Masarykovo náměstí přitom již počtrnácté ožije závody, při kterých se po vzoru psích spřežení zapřáhnou do saní namaskované lidské posádky. Recesisté také slibují vyvěsit informační ceduli, která jednou provždy objasní, jak správně skloňovat název města Zábřeh.

V Maršíkově budou tradičně pochovávat basu

Zpravodajství, 21. února 2017, 13:00, Hana Písková
Maršíkov - Na tradiční pochovávání basy, kterému bude předcházet veselý masopustní průvod, se v těchto dnech připravuje Maršíkov. Hlavními hvězdami neobyčejné veselice budou farář a kostelník.

Údolí Desné přijde o další autobusové spoje

Zpravodajství, 21. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Už na začátku roku provedla společnost Arriva Morava několik změn v jízdních řádech autobusů v obcích údolí Desné a od března některé spoje zruší úplně. Starostové dotčených vesnic z toho radost nemají. Provozovatel autobusů argumentuje malou vytížeností linek a tím, že lidé mohou cestovat jinými spoji.

Požár zničil kapli

Zpravodajství, 21. února 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Požár zničil kapli Malá Morava - Další velký požár, který způsobil škodu za milióny korun, propukl letos v šumperském okrese. Poté, co lehl popelem objekt v lyžařském areálu ve Stříbrnicích, shořela minulý týden také kaple v Malé Moravě. Oheň se snažily zkrotit desítky hasičů, kteří s plameny bojovali mnoho hodin.

MAS Horní Pomoraví podpoří venkov v následující pětiletce bezmála 120 milióny

Zpravodajství, 20. února 2017, 07:00, BH
Hanušovicko, Zábřežsko - Po více než dvou letech práce byla schválená strategie Místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví. Ta umožní na území 46 obcí alokovat v následujících pěti letech 117 miliónů korun. Na rozdíl od předchozího dotačního období, kdy bylo rozděleno 60 miliónů korun prostřednictvím programu LEADER, lze nyní podpořit finančně řadu nových oblastí.

Z policejní linky - 7. týden

Zpravodajství, 19. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 7. týden
 • Nákladní souprava havarovala
 • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
 • Neznámý sprejer
 • Za volantem neměli co pohledávat
 • Řídil i přes zákaz
 • Ukradl batoh a piva
 • Pod vlivem alkoholu způsobil nehodu

Přesunutí Divadelního maškarního plesu

Zpravodajství, 17. února 2017, 21:00, redakce
Vážení návštěvníci divadla, bohužel se nám v těchto dnech v divadle staly dvě velmi nepříjemné události, které mě vedou k následujícím větám.

Petr Strnad u divizních mužů skončil, Šumperk opět vede kouč Bohdan Hecl. Přijdou Velké Losiny o Marka Smrže?

Sport, 15. února 2017, 17:30, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Petr Strnad u divizních mužů skončil, Šumperk opět vede kouč Bohdan Hecl. Přijdou Velké Losiny o Marka Smrže? Šumperk - To, co platilo před týdnem, už není aktuální. Trenérské rošády ve fotbalovém Šumperku vzácně připomínají známou dětskou hru Škatulata, škatulata, hejbejte se. Petr Strnad, který s mladým mužstvem strávil podstatnou část podzimní sezóny, se rozhodl odstoupit z postu hlavního kouče. V horkém křesle ho nevystřídal nikdo jiný než Bohdan Hecl.

Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice

Sport, 15. února 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice Šumperk - V případě dvou víkendových výher se mohli posunout na první místo tabulky. Jenže vítězná série šumperských florbalistů skončila v nejméně vhodnou chvíli. Ve veledůležitém střetnutí s druhou Telnicí prohráli o čtyři góly.

Pro mě osobně bude nejdůležitější pocit ze hry, přiznal před ostrým startem lodivod házenkářů Petr Korec

Sport, 15. února 2017, 14:30, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Pro mě osobně bude nejdůležitější pocit ze hry, přiznal před ostrým startem lodivod házenkářů Petr Korec Šumperk - I kdyby se jim podařilo zapojit do přetahované o postup, možnost, že by se do Šumperka vrátila první liga, je krajně nereálná. Stejně jako že by při shodě nejčernějších okolností spadli do divize. Šumperští házenkáři si odvetnou část rozehrané sezóny můžou užívat v klidu a pohodě.

Co bylo dál? Zeptá se Jelen i v Zábřeze

Kultura, 15. února 2017, 13:00, Ondřej Polák
Co bylo dál? Zeptá se Jelen i v Zábřeze Zábřeh - Jeden z největších objevů české hudební scény posledních let skupina Jelen odstartuje v Zábřeze jarní turné s názvem Vlčí srdce. Sedmičlenná formace kolem zpěváka a autora textů Jindry Poláka zahraje v kulturním domě ve čtvrtek 16. února.

Ples rozezní Straussovy valčíky

Kultura, 15. února 2017, 11:00, ok
Ples rozezní Straussovy valčíky Zábřeh - Reprezentační ples města Zábřeh, který se uskuteční v sobotu 18. února v sále kulturního domu, letos nabídne jedinečný hudební zážitek. Hlavním tahákem bude spojení hudebníků smyčcového komorního orchestru a orchestru Moravia Big Band.

Šohajka se vrací po pěti letech

Kultura, 15. února 2017, 09:00, Roman Tyčka
Šohajka se vrací po pěti letech Zábřeh - Další taneční odpoledne bude v Zábřeze patřit krojované hudbě Šohajka z Dolních Bojanovic. Dechovka přijede roztančit velký sál kulturního domu po dlouhých pěti letech, a to v neděli 19. února.

Studénky tančily v rytmu Star Dance

Kultura, 15. února 2017, 07:00, redakce
Studénky tančily v rytmu Star Dance Dolní Studénky - První únorový pátek se v Dolních Studénkách uskutečnil pátý ročník vyhlášeného a dlouho dopředu vyprodaného společenského plesu, který pořádala obec s Místní akční skupinou Šumperský venkov.

Bukovka u Rapotína je rozhlednou roku

Zpravodajství, 14. února 2017, 16:00, Hana Písková
Bukovka u Rapotína je rozhlednou roku Rapotín - V celostátní anketě, kterou vyhlašuje každoročně Klub přátel rozhleden, zvítězila s velkým náskokem Bukovka u Rapotína. Turisté a patrioti z regionu si mohou nově zakoupit její turistickou známku, vizitku nebo aktuálně soutěžit o nejhezčí fotografii pořízenou z tohoto místa. Vyhlídková věž je lidem přístupná od loňského podzimu.

Zábřežský parkovací dům dostává reálnou podobu

Zpravodajství, 14. února 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Moderní dvoupodlažní objekt využívající výškový rozdíl mezi ulicí Postřelmovská a současným parkovištěm. Takovou představu má zábřežská radnice o parkovacím terminálu, který chce vybudovat v prostorách za kulturním domem. V suterénu mají být parkovací místa pro osobní auta a motorky, v přízemí zase mohou zastavit autobusy. Pro stavbu, jejíž cena se odhaduje na desítky miliónů korun, chce město využít připravované podzimní dotace.

Pars opustily desítky lidí, další propouštění firma nechystá

Zpravodajství, 14. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Více než stovka lidí se v uplynulých týdnech musela rozloučit s prací v šumperské společnosti Pars Nova, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. Další pokles počtu zaměstnanců firma neočekává.

Zločin v plné nahotě

Zpravodajství, 14. února 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Zločin v plné nahotě Šumperk - První jednání šumperského okresního soudu, který rozplétá čtyřmiliónovou zpronevěru v Podnicích města Šumperka (PMŠ), minulý týden rozsudek nepřineslo. Poskytlo ale informace o tom, jaké vztahy v městské firmě panovaly. Z krádeže peněz v pokladně PMŠ je obžalovaná bývalá zaměstnankyně Martina Vařáková. Za měsíc bude u soudu vypovídat jako svědek její partner a někdejší ředitel PMŠ Luděk Šperlich. Toho vloni uznal stejný soud vinným z porušení povinností při správě cizího majetku, když Šperlich nevymáhal dlužné faktury a způsobil tak PMŠ a potažmo městu škodu za 14 miliónů.

Z policejní linky - 6. týden

Zpravodajství, 12. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Ponechal si složku s penězi
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Krádež v obchodě
 • Vloupání do automobilu
 • Nedala přednost v jízdě
 • Vloupání do domu
 • Odcizil jízdní kolo
 • Jednoduchá krádež
 • Vloupal se do fast-foodu
 • Zmizel automobil
 • Kradl na benzince

Šumperské Dietos čeká průlomová sezóna, zahrají si „plnotučný“ americký fotbal

Sport, 8. února 2017, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Šumperské Dietos čeká průlomová sezóna, zahrají si „plnotučný“ americký fotbal Šumperk - Rok 2017 se pro šumperské Dietos ponese v duchu razantní a na první pohled radikální změny. Přecházejí totiž na „plnotučný“ jedenáctkový americký fotbal. Poprvé v historii klubu!

Bojuje se o každou vteřinu, to miluju! Cyklokrosařka Martina Kukulová má na kontě už dva starty v závodech mistrovství světa

Sport, 8. února 2017, 14:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Bojuje se o každou vteřinu, to miluju! Cyklokrosařka Martina Kukulová má na kontě už dva starty v závodech mistrovství světa Nový Malín - Kdybyste ji potkali na ulici, jen těžko byste odhadovali, že kolem vás právě prošla jedna z nejlepších českých cyklokrosařek současnosti. Martina Kukulová (1995) rozhodně nepatří mezi silové jedince, naopak je spíše menší a drobnější postavy. I když se to naoko nezdá, paradoxně to může být její výhoda.

Hudební návrat o sto let zpátky

Kultura, 8. února 2017, 12:00, Ondřej Polák
Hudební návrat o sto let zpátky Zábřeh - Cesta časem čeká na návštěvníky koncertu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Všestranný umělec je vezme zpátky do 30. let minulého století prostřednictvím nového koncertního programu Bude to jinak!

V divadle dostává prostor náboženský fanatismus

Kultura, 8. února 2017, 09:00, Ondřej Polák
V divadle dostává prostor náboženský fanatismus Šumperk - Co by se stalo, kdyby západoevropský křesťan hlásal svou víru tak radikálně, jako řada podobně uvědomělých stoupenců jiného náboženství? Páchal by atentáty a obětoval se ve jménu víry?

Zemanův mluvčí na plátně kina

Kultura, 8. února 2017, 07:00, ok
Zemanův mluvčí na plátně kina Šumperk - Šumperské kino Oko se připojí k dalším šedesáti filmovým stánkům v ČR, které uvedou satelitní přenos derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček. Přímý přenos z Městského divadla Zlín se uskuteční v úterý 7. února od čtvrt na šest večer.

Šumperský ples musí pro velký zájem přidávat vstupenky

Kultura, 7. února 2017, 20:00, Ondřej Polák
Šumperský ples musí pro velký zájem přidávat vstupenky Šumperk - Mimořádný zájem mají lidé o vstupenky na Šumperský ples, který se uskuteční v pátek 10. února od 19 hodin v Domě kultury Šumperk. Pořadatelé z Radia Haná nechali dotisknout další desítky lístků.

Cenu města dostane in memoriam zesnulý starosta

Zpravodajství, 7. února 2017, 16:00, bav
Zábřeh - Letos poprvé bude v rámci cen města odměňovat zábřežská radnice i ty osobnosti, které již nežijí. Z nominací vybrali radní pouze tři výjimečné postavy veřejného života, kterým vyznamenání slavnostně udělí.

Šumperské kino čeká na rekonstrukci

Zpravodajství, 7. února 2017, 13:00, Hana Písková
Šumperské kino čeká na rekonstrukci Šumperk - Kino Oko čeká letos náročná rekonstrukce. Pokud kino uspěje se svou žádostí u fondu kinematografie, mohou se návštěvníci těšit také na revoluční zvuk.

Požár ve Stříbrnicích možná nevznikl náhodou

Zpravodajství, 7. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Stříbrnice - Provozovatelé lyžařských areálů v Jeseníkách se letos mohou těšit z mimořádně vydařené sezóny. Až na jednoho. Majiteli vleku ve Stříbrnicích shořely v pátek 27. ledna hned dvě budovy, které sloužily jako zázemí šlepru a servis lyžařského vybavení. Z informací vyšetřovatelů vyplývá, že k požáru možná nedošlo náhodou.

Je blázen, nebo zloděj? Rozhodne soud

Zpravodajství, 7. února 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Těsně po uzávěrce tohoto vydání Týdne na severu začal Okresní soud v Šumperku projednávat kauzu obří defraudace. Na lavici obžalovaných by v úterý 7. února měla usednout bývalá pracovnice Podniků města Šumperka (PMŠ) Martina Vařáková, která podle státního zástupce zpronevěřila v městské firmě milióny korun. Vloni v prosinci vyfasoval u téhož soudu bývalý ředitel PMŠ Luděk Šperlich podmíněný trest, protože osm let nevymáhal 14 miliónovou pohledávku po firmě Jirdos. A rozhodně nejde o jediné pojítko mezi oběma případy.

Z policejní linky - 5. týden

Zpravodajství, 5. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 5. týden
 • Internetový podvod
 • Řidička s dvěma promile narazila do ostrůvku
 • Zloděj loupil v chatě
 • Prodejce pouze inkasoval, ale zboží nedodal
 • Počasí ovlivnilo dopravu
 • Octavia zbourala zeď
 • Objednané zboží nedorazilo
 • Neplatí výživné na své děti
 • Ukradl jízdní kola
 • Vloupal se do rodinného domu

Šokáček slaví jubileum. Divadelní přehlídku čeká 10. ročník

Kultura, 5. února 2017, 00:00, BH
Šokáček slaví jubileum. Divadelní přehlídku čeká 10. ročník Staré Město - Divadelní přehlídka Šokáček oslaví jubileum. Amatérští divadelníci se do horského Starého Města pod Sněžníkem sjedou podesáté. Tamní kulturní dům obsadí od 17. do 19. února. Milovníci divadelní tvorby se mají opět na co těšit, dramaturgie je lákavá a pobaví všechny generace diváků.

Česká mašina zase vítězná! Pavel Paloncý si podmanil Anglii

Sport, 1. února 2017, 15:00, Petr Fišer
Česká mašina zase vítězná! Pavel Paloncý si podmanil Anglii Anglie - Čtyři účasti, čtyři umístění na stupních vítězů. Z toho dvě vítězství. Takovou bilanci má šumperský ultraběžec a dobrodruh Pavel Paloncý v brutálním závodě The Spine Race. Přes 430 kilometrů dlouhá trasa vede severní Anglií až na hranice se Skotskem a přihlášení aktéři ji absolvují nonstop. Perou se přitom se zimními nástrahami, které jsou typické pro Britské ostrovy - mráz, vítr, déšť, bláto, podmáčený terén, bažiny. K tomu spánková deprivace a hromadící se únava. Suma sumárum, není co závidět.

Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný

Sport, 1. února 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Všichni fotbaloví vyhnanci zůstávají, osud Mohelnice jim není lhostejný Mohelnice - Dnes už bývalý trenér Mohelnice Roman Sedláček z nich udělal fotbalové vyhnance. „Nepočítám s vámi. Hledejte si jiné angažmá,“ sdělil jim po skončení podzimní části. Po jeho dobrovolném složení funkce je ale všechno jinak. Trojice Lubomír Pinkava, Vlastimil Fiala, Martin Vokoun v mužském týmu zůstává a je připravena udělat maximum pro to, aby se zachránil v moravskoslezské lize.

Šumperkem zazní slavičí hlas

Kultura, 1. února 2017, 10:00, Ondřej Polák
Šumperkem zazní slavičí hlas Šumperk - Dlouhých sedm let vynechávala ze svého koncertního fermanu město Šumperk jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček a několikanásobná vítězka ankety Český slavík Lucie Bílá. Její šumperský comeback se odehraje ve středu 8. února.

Radka Fišarová zazpívá v divadle šansony

Kultura, 1. února 2017, 07:00, on
Radka Fišarová zazpívá v divadle šansony Šumperk - Známá muzikálová zpěvačka a šansoniérka Radka Fišarová vystoupí v pátek 3. února v šumperském divadle. Česko-francouzský recitál začne v 19 hodin.

Čím budu?

Zpravodajství, 1. února 2017, 07:00, redakce, placená reklama
Čím budu? Čím chci v životě být? Tuto otázku si pokládá člověk ve čtrnácti, ve dvaceti letech. Vystudujeme obor, který se v dětství líbil nám či našim rodičům, a náš život nabere určitý směr. Z právníka se dalším vzděláváním nestane obráběč kovů, lékař se nevyučí truhlářem. Nebo snad ano?


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.