ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Leden 2019

KAŽDÝ PŘÍBĚH JEDNOU SKONČÍ: „Házená mi toho dala strašně moc a jsem jí za to vděčný,“ prohlásila jedna z největších stálic bývalého šumperského týmuROZHOVOR

Sport, 30. ledna 2019, 18:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
KAŽDÝ PŘÍBĚH JEDNOU SKONČÍ: „Házená mi toho dala strašně moc a jsem jí za to vděčný,“ prohlásila jedna z největších stálic bývalého šumperského týmu Šumperk – Neděle 7. května, rok 2017. Ve víkendovém dopoledni to bylo naposledy, co se v mistrovském utkání představil pohromadě šumperský házenkářský tým. O několik týdnů později došlo k naplnění černého scénáře, jehož se nejvěrnější příznivci obávali jako čert kříže. Vedení klubu oznámilo, že mužský výběr kvůli nedostatku hráčů nepřihlásí do žádné soutěže. Osud se naplnil. V malém okresním městě na úpatí Jeseníků skončila bohatá éra tradičního sportu, který nebyl fanouškům nikdy lhostejný.

FLORBALOVÉ DRAMA: o dvě postupová místa se perou tři kohouti

Sport, 30. ledna 2019, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
FLORBALOVÉ DRAMA: o dvě postupová místa se perou tři kohouti Morava – Florbalový Šumperk to s postupem do barážové nadstavby o Národní ligu myslí naprosto vážně. Před důležitými zápasy na Hané sáhl ke kroku, který v minulých letech nebyl v modrožlutém klubu úplně obvyklý – posílil se o hráče z jiných moravských týmů.

Tréninky Dietos vedl Američan. Cenné rady hltaly i nové tváře

Sport, 30. ledna 2019, 14:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Tréninky Dietos vedl Američan. Cenné rady hltaly i nové tváře Šumperk – V Šumperku měli nevšední návštěvu. Dva tréninky Dietos vedl Američan. A ne ledajaký. Zkušeností a poznatků, jimiž oplývá Mickah Lambcke, využívá i česká reprezentace!

Welzlování se přesouvá na Sibiř

Kultura, 30. ledna 2019, 10:00, ok
Welzlování se přesouvá na Sibiř Zábřeh – Zábřežský festival Welzlování nabídne ve středu 30. ledna audiovizuální pořad zoologa, cestovatele a popularizátora ochrany přírody Vladimíra Lemberka s názvem Altaj – nejkrásnější pohoří Sibiře. Návštěvníci akce se mimo jiné dozvědí, jak se kdysi žilo na území bývalého Sovětského svazu a jak se v centrální Asii na rozhraní Ruska, Číny a Mongolska žije nyní.

Preludium se vrací k původnímu konceptu

Kultura, 30. ledna 2019, 07:00, Jan Kratochvíl
Preludium se vrací k původnímu konceptu Šumperk – Festival Preludium Aloise Motýla, který letos nabídne příznivcům klasické hudby již svůj 46. ročník, se dramaturgicky vrací k původnímu konceptu. Tak jak tomu bylo dříve, v program přehlídky se představí talentovaní mladí začínající umělci.

Sex ve sprše boří český internet

Kultura, 29. ledna 2019, 17:00, Jan Kratochvíl
Sex ve sprše boří český internet Šumperk – Pětičlenná skupina O5 a Radeček vstoupila do letošního roku tím nejlepším možným způsobem. Muzikanti ze Šumperka vydali nový zábavný singl a klip Sex ve sprše, který se stal přes noc obrovským virálním hitem. Video si pustilo za pouhý týden 120 tisíc lidí.

Muž si změnil identitu. Policie ho zatkla rovnou v nemocnici

Zpravodajství, 29. ledna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Neobvyklý případ krádeže identity prošetřují šumperští policisté. Podařilo se jim odhalit muže, jenž se vyhýbal nástupu do vězení a vydával se kvůli tomu za svého bratra. Prozradila ho až jizva v obličeji.

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

Zpravodajství, 29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

O lukrativní zakázku na údržbu městské zeleně se strhnul boj

Zpravodajství, 29. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
O lukrativní zakázku na údržbu městské zeleně se strhnul boj Šumperk – Zakázku na údržbu městské zeleně v Šumperku v hodnotě několika desítek miliónů korun prošetřoval v uplynulých dnech Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Radnici se sice podařilo vybrat firmu, která práci odvede za mnohem menší peníze než konkurence, zároveň ale musela týdny čekat na to, aby smlouvu s vybranou společností mohla vůbec podepsat. Jeden z neúspěšných zájemců o zakázku se totiž odvolal právě k ÚOHS. Shodou okolností šlo o firmu, která stejnou práci pro město prováděla dosud.

Z policejní linky - 4. týden

Zpravodajství, 27. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Podnapilí řidiči
 • V drůbežárně hledal naftu
 • Žádost o pomoc
 • Cigarety si opatřil na čerpací stanici
 • Vše prozradila jizva v obličeji
 • Pozor na lesní zvěř
 • Do vězení se jí nechtělo
 • Pomoc při vyšetřování
 • Policisté dopadli zloděje

Šumperská hudební soutěž láká i Američany

Kultura, 23. ledna 2019, 16:00, Jan Kratochvíl
Šumperská hudební soutěž láká i Američany Šumperk – Do hudebního klání Blues Aperitiv se letos přihlásily tři desítky kapel z Česka i zahraničí. Mezinárodní bluesovou soutěž si nenechali ujít hudebníci z Polska, Slovenska či Spojených států amerických.

Kulturák přivítá amerického krále melodického rocku

Kultura, 23. ledna 2019, 12:00, ok
Kulturák přivítá amerického krále melodického rocku Šumperk – Špičkový světový kytarista Neil Zaza se v rámci aktuálního evropského turné zastaví v Šumperku. Koncertní spoluhráč takových legend, jako je Joe Satriani, Dweezel Zappa nebo Steve Vai, zahraje ve velkém sále Domu kultury Šumperk v úterý 29. ledna.

ČESKÝ CYKLOKROS ŘÍDÍ MAFIE? Emila Hekeleho řeší disciplinárka

Sport, 23. ledna 2019, 10:00, Petr Fišer
ČESKÝ CYKLOKROS ŘÍDÍ MAFIE? Emila Hekeleho řeší disciplinárka Holé Vrchy – Jako by ve fotbale dostal červenou kartu. Emil Hekele nadějně rozjeté mistrovství republiky nedokončil po sporném zásahu rozhodčích a v přímém přenosu České televize dal odvážně najevo, co si o tom myslí. S velkou pravděpodobností to nezůstane bez odezvy. Tvrdou kritikou vyřčenou z úst loštického veterána se zabývají nejvyšší cyklistické orgány.

Nazlobený kormidelník Radim Šíma bez obalu: Potřebujeme jiného Krestu

Sport, 23. ledna 2019, 07:00, Petr Fišer
Nazlobený kormidelník Radim Šíma bez obalu: Potřebujeme jiného Krestu Brno, Podolí – Neudržel nervy na uzdě. Jeden z klíčových hráčů basketbalového Šumperka Josef Kresta v závěru nedělního utkání v Podolí vyfasoval za zbytečné řečnění technickou chybu a školácky přispěl k tomu, že se týmová loď odporoučela ke dnu. „I proto, že patří k nejzkušenějším borcům v lize, by se měl chovat jinak. Nedokázal zůstávat nad věcí, jeho morálka nebyla ideální. V důležitých momentech potřebujeme jiného Krestu,“ pokáral svého svěřence trenér Radim Šíma.

Více nehod a méně mrtvých. Policie sečetla všechny bouračky

Zpravodajství, 22. ledna 2019, 13:00, jak
Více nehod a méně mrtvých. Policie sečetla všechny bouračky Okres – Dopravní policie zveřejnila statistiky dopravních nehod za minulý rok. V meziročním srovnání se počet bouraček zvýšil zhruba o třicet, výrazně ale ubylo „smrťáků“. Na silnicích v regionu zahynulo vloni pět lidí, v roce 2017 jich bylo deset.

Změna koaliční smlouvy rozhořčila zastupitele

Zpravodajství, 22. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Dopis upozorňující na údajně neférové povolební vyjednávání obdrželi na konci roku zastupitelé v Loučné nad Desnou. Jeden z nich, Miroslav Pospíšil, v něm píše, že partaje na poslední chvíli změnily koaliční smlouvu a do funkcí usedli lidé, kteří v nich původně vůbec být neměli.

Jako za komunistů. Úřady někde hlásí téměř nulovou nezaměstnanost

Zpravodajství, 22. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Jako za komunistů. Úřady někde hlásí téměř nulovou nezaměstnanost Okres – Nezaměstnanost v šumperském okrese činila v prosinci přibližně 3,9 procenta. Ačkoli se oproti loňskému listopadu počet lidí bez práce nepatrně zvýšil, prosincová hodnota je nejnižší v historii celého kraje. A co víc, úřady evidují několik obcí, kde chodí do práce všichni obyvatelé v produktivním věku.

V Malíně propukne Halový turnaj mladých fotbalistů

Zpravodajství, 21. ledna 2019, 16:47, redakce
V Malíně propukne Halový turnaj mladých fotbalistů Nový Malín – Během víkendu 26. až 27. ledna se odehraje tradiční halový fotbalový turnaj O pohár starosty obce, který pořádá TJ Sokol Nový Malín. Během obou dnů se zúčastní turnaje 16 týmů a postupně vystřídá přibližně 160 mladých fotbalistů.

Z policejní linky – 3. týden

Zpravodajství, 20. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky – 3. týden
 • Šel po penězích
 • Zaměřeno na řidiče
 • Opilý řidič se zákazem řízení
 • Sprejerství
 • Nákladní vůz skončil v příkopu
 • Ukradený snowboard
 • Najde se poctivý nálezce?
 • Výzva k dopravní nehodě
 • Přehlédla červenou na semaforu
 • Nepřiměřená rychlost
 • Alkohol za volantem

Jiří Silný si stojí za svým: Okresnímu fotbalu vládnou špatní lidé

Sport, 16. ledna 2019, 19:00, Petr Fišer
Jiří Silný si stojí za svým: Okresnímu fotbalu vládnou špatní lidé Vikýřovice – V obavách z „bumerangového“ efektu se k tomu neodváží zdaleka každý. Trenér Vikýřovic JIŘÍ SILNÝ se fotbalových bafuňářů evidentně nebojí. Často propíraná postava, která je nekončícím terčem nejrůznějších diskuzí, na nich nenechala nit suchou. Ostrou kritikou zasypala i některé muže s píšťalkou.

Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“

Sport, 16. ledna 2019, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“ Praha, Šumperk – Závod za závodem, výzva za výzvou. Podzimní sezóna byla pro členky Gymnastického klubu Šumperk velice náročná. Součástí nabitého programu se staly akce v tuzemsku i v zahraničí. K tomu se musely co možná nejdůkladněji připravit na mistrovství republiky družstev.

Staň se Mladým Drakem! Šumperk uspořádá akci Týden hokeje

Sport, 16. ledna 2019, 13:00, mum, mdš
Staň se Mladým Drakem! Šumperk uspořádá akci Týden hokeje Šumperk – V pátek 25. ledna od 17 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub Mladí Draci Šumperk ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadiónu akci v rámci Týdne hokeje.

Táborákový hitmaker zazpívá v Šumperku

Kultura, 16. ledna 2019, 10:30, Ondřej Polák
Táborákový hitmaker zazpívá v Šumperku Šumperk – Zpívá, aby bylo lidem dobře, a jistě i proto se stal českou folkovou legendou. Pavel Žalman Lohonka patří mezi nejhranější autory nejen u táborových ohňů a svými zlidovělými šlágry brzy potěší publikum v Domě kultury Šumperk.

V Retru se bude listovat s Lukášem Hejlíkem

Kultura, 16. ledna 2019, 08:00, tyč
V Retru se bude listovat s Lukášem Hejlíkem Zábřeh – V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve středu 16. ledna představit do zábřežského kina Retro akční grotesku norského spisovatele Loe Erlenda s názvem Doppler.

V H-clubu zazní extrémně tvrdá muzika

Kultura, 15. ledna 2019, 20:00, Roman Tyčka
V H-clubu zazní extrémně tvrdá muzika Šumperk – Přehlídka pořádně tvrdé muziky prověří statiku budovy v Rooseveltově ulici v Šumperku, ve které sídlí H-club. Jubilejní dvacátý ročník akce s názvem Madness party vol. 20 začne v sobotu 19. ledna v šest hodin večer.

Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí

Kultura, 15. ledna 2019, 16:00, Roman Tyčka
Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí Zábřeh – Již šestnáctý ročník Welzlování nabídne v průběhu dvou měsíců, od poloviny ledna do poloviny března, celkem deset akcí. Oblíbený festival tak přežil vlastní klinickou smrt, když se uskuteční i přes loňské avizování pořadatelů, že se seriál akcí na počest slavného polárníka koná naposledy.

Dlouhé Stráně vloni vidělo méně lidí. Odradily je opravy

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 13:00, jak
Dlouhé Stráně vloni vidělo méně lidí. Odradily je opravy Okres – Regionální jednička v turistickém ruchu – elektrárna Dlouhé Stráně, po letech zaznamenala pokles návštěvnosti. Vloni ji vidělo o tisíce lidí méně, než v předchozích rocích. Mohla za to plánovaná odstávka elektrárny a navazující opravy.

Propouštění začalo. Zaměstnance svírá nejistota

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 10:00, jak
Mohelnice – Počátkem letošního roku začnou z výrobního závodu Hella v Mohelnici odcházet první propuštění zaměstnanci. Firma se chce v průběhu letošního roku zbavit zhruba pěti set lidí. Dobrou zprávou je, že se o ně zřejmě brzy poperou konkurenční podniky.

Radnice chce vysvětlovat

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Necelé tři stovky lidí se v Šumperku podepsaly pod petici, která odmítá plány radnice na revitalizaci lokality Karlov. Ty mimo jiné počítají s tím, že volnou plochu zaplní nové bytové domy a prostor pro vybudování firem dostanou i drobní podnikatelé. Obyvatelé Karlova se bojí, že jejich ulice přijdou o klid. Město už chystá veřejné setkání, na kterém chce svůj záměr podrobně představit a Šumperanům vysvětlit.

Z policejní linky - 2. týden

Zpravodajství, 13. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Na výživném dluží přes sto tisíc
 • Řídil i přes zákaz
 • Opilá řidička
 • Zanedbání povinné výživy
 • Z domu mizely věci
 • Pozor na náledí
 • Obviněný muž skončil ve vazbě
 • Nedal přednost
 • Vozidlo skončilo v příkopu

Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl

Sport, 9. ledna 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl Šumperk – Nijak se tím netají. Ve fotbalovém Šumperku by moc stáli o to, aby se mužský tým důkladněji okysličil o nové nebo staronové tváře. Zádrhel se skrývá v tom, že málokdo projevuje skutečný zájem. „Doba se strašně změnila,“ posteskl si hlavní kouč Bohdan Hecl.

Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu

Sport, 9. ledna 2019, 17:00, Petr Fišer
Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu Šumperk – Mužský hokej v Šumperku řídí třináct let. Najde se spousta těch, kteří mu provolávají slávu, protože Draky milují a jen velmi neradi by o oblíbenou zábavu přišli. Najde se však i početný tábor jedinců, co mu z různých důvodů nemůžou přijít na jméno. VLADIMÍR VELČOVSKÝ. Klubový vůdce, jehož vládnutí pevnou rukou občas pocítí úplně každý. A to včetně trenérů a hráčů.

Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány

Sport, 9. ledna 2019, 14:30, Petr Fišer
Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány Loštice – Otravný déšť, nevyzpytatelné bláto, vlezlý mráz, klouzavý sníh. Jen málokdy provází závody v cyklokrosu podmínky, které by se zamlouvaly běžným „smrtelníkům“. Jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani v sobotu 12. ledna v Holých Vrších. Na jeden z vrcholů sezóny v podobě republikového šampionátu se pečlivě chystá i Emil Hekele.

Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky

Kultura, 9. ledna 2019, 12:00, Ondřej Polák
Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky Zábřeh – Působivé herecké mistrovství Ivy Janžurové si budou moci návštěvníci úvodního představení letošní zábřežské divadelní sezóny vychutnat v úterý 15. ledna. Kulturní dům uvede v rámci divadelního předplatného hru Božská Sarah, která vznikla pod režijním vedením Alice Nellis.

Do Šumperka přijede přední český egyptolog

Kultura, 9. ledna 2019, 10:00, ok
Do Šumperka přijede přední český egyptolog Šumperk – Čeští egyptologové, jejichž práce je celosvětově uznávaná, slaví letos sté výročí organizované činnosti. Jeden z jejich nejuznávanějších představitelů, profesor Ladislav Bareš, bude hostem tematického setkání, které pořádá Středisko volného času Doris v Šumperku.

Dílo Zbyňka Semeráka se po osmnácti letech vrací do Jílkovy galerie

Kultura, 9. ledna 2019, 08:00, Miroslav Koval (redakčně upraveno)
Dílo Zbyňka Semeráka se po osmnácti letech vrací do Jílkovy galerie Šumperk – Do první únorové neděle se mohou příznivci výtvarného umění seznamovat s „vysněným světem“ Zbyňka Semeráka. Stejnojmenná výstava temper a kreseb potrvá v šumperské Galerii Jiřího Jílka od středy 9. ledna. Slavnostní vernisáž se uskuteční v šest hodin večer.

Muž si chtěl vyčistit hlavu. Partnerka zalarmovala záchranáře

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 17:00, jak
Okres – Velkým nedorozuměním skončil záměr mladého muže, který chtěl okusit zimní bivak v Jeseníkách. Ustlal si na hřebeni v turistickém přístřešku, kde ho nad ránem probudili vyčerpaní členové horské služby. Ty zalarmovala partnerka turisty, když se mu nemohla dovolat na mobil.

V Mohelnici hořel panelák. Ven musely desítky lidí

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Zřejmě jiný průběh soboty měli v plánu lidé obývající jeden z panelových domů v ulici Na Příkopech v Mohelnici. Od rozjedené večere a rozkoukaných televizních zpráv je vyhnal požár, který propukl ve sklepě domu.

Šumperkem se prohnalo stádo koní. Prohlédlo si nemocnici a raději se vrátilo na pastviny

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Šestnáctičlenná skupinka hřebců se ve středu 2. ledna postarala v Šumperku o pořádný rozruch. Koně utekli z pastvin na Bludovečku, prohnali se Zábřežskou ulicí, odkud je policejní hlídky nasměrovaly na parkoviště u nemocnice. Pak se zvířata vrátila zpět na pastviny.

Nový rok začal zdražováním. V okrese si lidé opět připlatí i za vodu

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Zvýšení cen v roce 2019 už oznámila většina dodavatelů elektřiny a plynu. V našem okrese k tomu lidé musí přičíst ještě vyšší cenu za vodu. Vodné a stočné roste každý rok, letos to bude o tři a půl procenta.

Z policejní linky - 1. týden

Zpravodajství, 6. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Alkohol za volantem
 • Kradl ve sklepě
 • Ohlédnutí za silvestrovským děním
 • Řidič pod vlivem alkoholu
 • Z domu zmizelo nářadí
 • Vykradená hrobka
 • Vandal se vyřádil na kostele
 • Vyloupil bistro
 • Opilý mladík nezvládl řízení
 • Nepozornost se nevyplácí
 • Řidička nedala přednost

Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének

Zpravodajství, 3. ledna 2019, 18:24, redakce
Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének Dolní Studénky – Těsně před Silvestrem zavítal do Dolních Studének sám první československý prezident T. G. Masaryk na již 6. pokračování tradiční pohádkové recesistické akce, při které vždy jedenkrát do roka rostou jitrnice na stromech a pivo teče korýtkem. Tentokrát ho v rámci „Pohádky o 100 letech republiky“ doprovodily další významné osobnosti naší stoleté existence včetně např. Jana Wericha, Marty Kubišové, Jaromíra Jágra či světoznámých pohádkových postav Krtečka, Spejbla, Hurvínka a řady dalších.

Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 20:53, redakce, placená reklama
Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce Na Šumpersku se rozjíždí 2 projekty pro nezaměstnané. „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC formou získání mzdového příspěvku na 6 měsíců. Všichni účastníci získají podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.

Muž si vymyslel přepadení. Měl totiž strach z družky

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 16:00, jak
Šumperk – S historkou o lupičích a ukradených penězích se na šumperskou policii obrátil devětatřicetiletý muž. Čtyřčlenná banda výrostků ho měla okrást na autobusovém nádraží v Šumperku. Jak později vyšlo najevo, oběť údajného zločinu si celý příběh vymyslela. A měla k tomu kuriózní důvod.

Šumperský hokej má nového partnera. Peníze pošle i radnice

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zatímco na začátku loňského roku byl šumperský hokej v mizerné finanční situaci a hrozilo, že sezónu předčasně ukončí, letos je na tom mnohem lépe. Milióny korun mu na zajištění činnosti pošle radnice, a navíc klub získal nového sponzora.

Obce očekávají vydařený rok

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Vesnice a města v šumperském okrese počítají s tím, že letos budou možná víc než kdy jindy investovat. Vyplývá to ze schválených rozpočtů na rok 2019. Finanční plány předpokládají, že se bude ekonomice dařit a do obecních pokladen přiteče více peněz z daní. Ještě před koncem minulého roku projednaly svoje rozpočty například Zábřeh nebo Šumperk.

Televizní večery s šumperskou stopou

Kultura, 2. ledna 2019, 08:00, ok
Televizní večery s šumperskou stopou Šumperk – První dva páteční večery v lednu budou na obrazovce České televize patřit také hudební skupině O5 a Radeček ze Šumperka. Na ČT1 vystoupí teď v pátek na galakoncertu Má vlast a o týden později bude zpěvák Tomáš Polák hostem pořadu Všechnopárty.

Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu

Kultura, 1. ledna 2019, 22:00, Jan Kratochvíl
Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu Mohelnice – Tenorista světového formátu Štefan Margita potěší na začátku roku svým uměním příznivce opery v Mohelnici. Ve velkém sále Domu kultury zazpívá v doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria. Slavnostní večer začne v 19 hodin.

Oko chystá sérii poutavých cestopisů

Kultura, 1. ledna 2019, 19:00, Ondřej Polák
Oko chystá sérii poutavých cestopisů Šumperk – V prvním čtvrtletí nového roku zavítají do šumperského kina tři zkušení dobrodruhové. Diváci se mohou těšit na poutavé cestopisy v podání motorkářky, profesionálního chodce nebo koloběžkáře.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru