ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Leden 2019

Jiří Silný si stojí za svým: Okresnímu fotbalu vládnou špatní lidé

Sport, 16. ledna 2019, 19:00, Petr Fišer
Jiří Silný si stojí za svým: Okresnímu fotbalu vládnou špatní lidé Vikýřovice – V obavách z „bumerangového“ efektu se k tomu neodváží zdaleka každý. Trenér Vikýřovic JIŘÍ SILNÝ se fotbalových bafuňářů evidentně nebojí. Často propíraná postava, která je nekončícím terčem nejrůznějších diskuzí, na nich nenechala nit suchou. Ostrou kritikou zasypala i některé muže s píšťalkou.

Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“

Sport, 16. ledna 2019, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“ Praha, Šumperk – Závod za závodem, výzva za výzvou. Podzimní sezóna byla pro členky Gymnastického klubu Šumperk velice náročná. Součástí nabitého programu se staly akce v tuzemsku i v zahraničí. K tomu se musely co možná nejdůkladněji připravit na mistrovství republiky družstev.

Staň se Mladým Drakem! Šumperk uspořádá akci Týden hokeje

Sport, 16. ledna 2019, 13:00, mum, mdš
Staň se Mladým Drakem! Šumperk uspořádá akci Týden hokeje Šumperk – V pátek 25. ledna od 17 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub Mladí Draci Šumperk ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadiónu akci v rámci Týdne hokeje.

Táborákový hitmaker zazpívá v Šumperku

Kultura, 16. ledna 2019, 10:30, Ondřej Polák
Táborákový hitmaker zazpívá v Šumperku Šumperk – Zpívá, aby bylo lidem dobře, a jistě i proto se stal českou folkovou legendou. Pavel Žalman Lohonka patří mezi nejhranější autory nejen u táborových ohňů a svými zlidovělými šlágry brzy potěší publikum v Domě kultury Šumperk.

V Retru se bude listovat s Lukášem Hejlíkem

Kultura, 16. ledna 2019, 08:00, tyč
V Retru se bude listovat s Lukášem Hejlíkem Zábřeh – V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve středu 16. ledna představit do zábřežského kina Retro akční grotesku norského spisovatele Loe Erlenda s názvem Doppler.

V H-clubu zazní extrémně tvrdá muzika

Kultura, 15. ledna 2019, 20:00, Roman Tyčka
V H-clubu zazní extrémně tvrdá muzika Šumperk – Přehlídka pořádně tvrdé muziky prověří statiku budovy v Rooseveltově ulici v Šumperku, ve které sídlí H-club. Jubilejní dvacátý ročník akce s názvem Madness party vol. 20 začne v sobotu 19. ledna v šest hodin večer.

Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí

Kultura, 15. ledna 2019, 16:00, Roman Tyčka
Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí Zábřeh – Již šestnáctý ročník Welzlování nabídne v průběhu dvou měsíců, od poloviny ledna do poloviny března, celkem deset akcí. Oblíbený festival tak přežil vlastní klinickou smrt, když se uskuteční i přes loňské avizování pořadatelů, že se seriál akcí na počest slavného polárníka koná naposledy.

Dlouhé Stráně vloni vidělo méně lidí. Odradily je opravy

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 13:00, jak
Dlouhé Stráně vloni vidělo méně lidí. Odradily je opravy Okres – Regionální jednička v turistickém ruchu – elektrárna Dlouhé Stráně, po letech zaznamenala pokles návštěvnosti. Vloni ji vidělo o tisíce lidí méně, než v předchozích rocích. Mohla za to plánovaná odstávka elektrárny a navazující opravy.

Propouštění začalo. Zaměstnance svírá nejistota

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 10:00, jak
Mohelnice – Počátkem letošního roku začnou z výrobního závodu Hella v Mohelnici odcházet první propuštění zaměstnanci. Firma se chce v průběhu letošního roku zbavit zhruba pěti set lidí. Dobrou zprávou je, že se o ně zřejmě brzy poperou konkurenční podniky.

Radnice chce vysvětlovat

Zpravodajství, 15. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Necelé tři stovky lidí se v Šumperku podepsaly pod petici, která odmítá plány radnice na revitalizaci lokality Karlov. Ty mimo jiné počítají s tím, že volnou plochu zaplní nové bytové domy a prostor pro vybudování firem dostanou i drobní podnikatelé. Obyvatelé Karlova se bojí, že jejich ulice přijdou o klid. Město už chystá veřejné setkání, na kterém chce svůj záměr podrobně představit a Šumperanům vysvětlit.

Z policejní linky - 2. týden

Zpravodajství, 13. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Na výživném dluží přes sto tisíc
 • Řídil i přes zákaz
 • Opilá řidička
 • Zanedbání povinné výživy
 • Z domu mizely věci
 • Pozor na náledí
 • Obviněný muž skončil ve vazbě
 • Nedal přednost
 • Vozidlo skončilo v příkopu

Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl

Sport, 9. ledna 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl Šumperk – Nijak se tím netají. Ve fotbalovém Šumperku by moc stáli o to, aby se mužský tým důkladněji okysličil o nové nebo staronové tváře. Zádrhel se skrývá v tom, že málokdo projevuje skutečný zájem. „Doba se strašně změnila,“ posteskl si hlavní kouč Bohdan Hecl.

Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu

Sport, 9. ledna 2019, 17:00, Petr Fišer
Šéf Draků Vladimír Velčovský: Hájím zájmy klubu Šumperk – Mužský hokej v Šumperku řídí třináct let. Najde se spousta těch, kteří mu provolávají slávu, protože Draky milují a jen velmi neradi by o oblíbenou zábavu přišli. Najde se však i početný tábor jedinců, co mu z různých důvodů nemůžou přijít na jméno. VLADIMÍR VELČOVSKÝ. Klubový vůdce, jehož vládnutí pevnou rukou občas pocítí úplně každý. A to včetně trenérů a hráčů.

Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány

Sport, 9. ledna 2019, 14:30, Petr Fišer
Stylová rozlučka? Cyklokrosař Hekele spřádá medailové plány Loštice – Otravný déšť, nevyzpytatelné bláto, vlezlý mráz, klouzavý sníh. Jen málokdy provází závody v cyklokrosu podmínky, které by se zamlouvaly běžným „smrtelníkům“. Jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani v sobotu 12. ledna v Holých Vrších. Na jeden z vrcholů sezóny v podobě republikového šampionátu se pečlivě chystá i Emil Hekele.

Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky

Kultura, 9. ledna 2019, 12:00, Ondřej Polák
Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky Zábřeh – Působivé herecké mistrovství Ivy Janžurové si budou moci návštěvníci úvodního představení letošní zábřežské divadelní sezóny vychutnat v úterý 15. ledna. Kulturní dům uvede v rámci divadelního předplatného hru Božská Sarah, která vznikla pod režijním vedením Alice Nellis.

Do Šumperka přijede přední český egyptolog

Kultura, 9. ledna 2019, 10:00, ok
Do Šumperka přijede přední český egyptolog Šumperk – Čeští egyptologové, jejichž práce je celosvětově uznávaná, slaví letos sté výročí organizované činnosti. Jeden z jejich nejuznávanějších představitelů, profesor Ladislav Bareš, bude hostem tematického setkání, které pořádá Středisko volného času Doris v Šumperku.

Dílo Zbyňka Semeráka se po osmnácti letech vrací do Jílkovy galerie

Kultura, 9. ledna 2019, 08:00, Miroslav Koval (redakčně upraveno)
Dílo Zbyňka Semeráka se po osmnácti letech vrací do Jílkovy galerie Šumperk – Do první únorové neděle se mohou příznivci výtvarného umění seznamovat s „vysněným světem“ Zbyňka Semeráka. Stejnojmenná výstava temper a kreseb potrvá v šumperské Galerii Jiřího Jílka od středy 9. ledna. Slavnostní vernisáž se uskuteční v šest hodin večer.

Muž si chtěl vyčistit hlavu. Partnerka zalarmovala záchranáře

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 17:00, jak
Okres – Velkým nedorozuměním skončil záměr mladého muže, který chtěl okusit zimní bivak v Jeseníkách. Ustlal si na hřebeni v turistickém přístřešku, kde ho nad ránem probudili vyčerpaní členové horské služby. Ty zalarmovala partnerka turisty, když se mu nemohla dovolat na mobil.

V Mohelnici hořel panelák. Ven musely desítky lidí

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 14:00, jak
Mohelnice – Zřejmě jiný průběh soboty měli v plánu lidé obývající jeden z panelových domů v ulici Na Příkopech v Mohelnici. Od rozjedené večere a rozkoukaných televizních zpráv je vyhnal požár, který propukl ve sklepě domu.

Šumperkem se prohnalo stádo koní. Prohlédlo si nemocnici a raději se vrátilo na pastviny

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Šestnáctičlenná skupinka hřebců se ve středu 2. ledna postarala v Šumperku o pořádný rozruch. Koně utekli z pastvin na Bludovečku, prohnali se Zábřežskou ulicí, odkud je policejní hlídky nasměrovaly na parkoviště u nemocnice. Pak se zvířata vrátila zpět na pastviny.

Nový rok začal zdražováním. V okrese si lidé opět připlatí i za vodu

Zpravodajství, 8. ledna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Zvýšení cen v roce 2019 už oznámila většina dodavatelů elektřiny a plynu. V našem okrese k tomu lidé musí přičíst ještě vyšší cenu za vodu. Vodné a stočné roste každý rok, letos to bude o tři a půl procenta.

Z policejní linky - 1. týden

Zpravodajství, 6. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Alkohol za volantem
 • Kradl ve sklepě
 • Ohlédnutí za silvestrovským děním
 • Řidič pod vlivem alkoholu
 • Z domu zmizelo nářadí
 • Vykradená hrobka
 • Vandal se vyřádil na kostele
 • Vyloupil bistro
 • Opilý mladík nezvládl řízení
 • Nepozornost se nevyplácí
 • Řidička nedala přednost

Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének

Zpravodajství, 3. ledna 2019, 18:24, redakce
Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének Dolní Studénky – Těsně před Silvestrem zavítal do Dolních Studének sám první československý prezident T. G. Masaryk na již 6. pokračování tradiční pohádkové recesistické akce, při které vždy jedenkrát do roka rostou jitrnice na stromech a pivo teče korýtkem. Tentokrát ho v rámci „Pohádky o 100 letech republiky“ doprovodily další významné osobnosti naší stoleté existence včetně např. Jana Wericha, Marty Kubišové, Jaromíra Jágra či světoznámých pohádkových postav Krtečka, Spejbla, Hurvínka a řady dalších.

Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 20:53, redakce, placená reklama
Aktivní ženy 55+ a zájemci o rozjezd podnikání mají možnost získat podporu při jejich uplatnění na trhu práce Na Šumpersku se rozjíždí 2 projekty pro nezaměstnané. „Aktivní ženy 55+“ nabízí spektrum aktivit, vedoucích k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání. „Máš na to“ - podnikatelský venkovský akcelerátor - umožňuje zpracování podnikatelského plánu a pro vybrané účastníky možnost otestovat své podnikání v podnikatelsko-zaměstnaneckém družstvu BEC formou získání mzdového příspěvku na 6 měsíců. Všichni účastníci získají podporu mentoringu a poradenství z různých oblastí rozvoje podnikatelských dovedností.

Muž si vymyslel přepadení. Měl totiž strach z družky

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 16:00, jak
Šumperk – S historkou o lupičích a ukradených penězích se na šumperskou policii obrátil devětatřicetiletý muž. Čtyřčlenná banda výrostků ho měla okrást na autobusovém nádraží v Šumperku. Jak později vyšlo najevo, oběť údajného zločinu si celý příběh vymyslela. A měla k tomu kuriózní důvod.

Šumperský hokej má nového partnera. Peníze pošle i radnice

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zatímco na začátku loňského roku byl šumperský hokej v mizerné finanční situaci a hrozilo, že sezónu předčasně ukončí, letos je na tom mnohem lépe. Milióny korun mu na zajištění činnosti pošle radnice, a navíc klub získal nového sponzora.

Obce očekávají vydařený rok

Zpravodajství, 2. ledna 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Vesnice a města v šumperském okrese počítají s tím, že letos budou možná víc než kdy jindy investovat. Vyplývá to ze schválených rozpočtů na rok 2019. Finanční plány předpokládají, že se bude ekonomice dařit a do obecních pokladen přiteče více peněz z daní. Ještě před koncem minulého roku projednaly svoje rozpočty například Zábřeh nebo Šumperk.

Televizní večery s šumperskou stopou

Kultura, 2. ledna 2019, 08:00, ok
Televizní večery s šumperskou stopou Šumperk – První dva páteční večery v lednu budou na obrazovce České televize patřit také hudební skupině O5 a Radeček ze Šumperka. Na ČT1 vystoupí teď v pátek na galakoncertu Má vlast a o týden později bude zpěvák Tomáš Polák hostem pořadu Všechnopárty.

Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu

Kultura, 1. ledna 2019, 22:00, Jan Kratochvíl
Fanoušci opery se těší na světoznámého tenoristu Mohelnice – Tenorista světového formátu Štefan Margita potěší na začátku roku svým uměním příznivce opery v Mohelnici. Ve velkém sále Domu kultury zazpívá v doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria. Slavnostní večer začne v 19 hodin.

Oko chystá sérii poutavých cestopisů

Kultura, 1. ledna 2019, 19:00, Ondřej Polák
Oko chystá sérii poutavých cestopisů Šumperk – V prvním čtvrtletí nového roku zavítají do šumperského kina tři zkušení dobrodruhové. Diváci se mohou těšit na poutavé cestopisy v podání motorkářky, profesionálního chodce nebo koloběžkáře.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru