ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Leden 2018

Navrátilec Jozef Zavadil: Šumperský šéf Velčovský mi tenkrát ublížil, to je jasné. Nejprve jsme museli vyčistit stůlROZHOVOR

Sport, 31. ledna 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Navrátilec Jozef Zavadil: Šumperský šéf Velčovský mi tenkrát ublížil, to je jasné. Nejprve jsme museli vyčistit stůl Šumperk - Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú. Zastavme ich bratia, veď se ony stratia, Slováci ožijú… V šatně hokejového Šumperka je znovu slyšet líbezný jazyk našich bývalých federálních sousedů. Druholigovým Drakům začal udílet pokyny staronový trenér Jozef Zavadil, jenž se na Tyršův stadión vrátil po dlouhých jedenácti letech. Bude to comeback úspěšný?

JAK TO VIDÍM JÁ: Trenérská volba, která šokovala. Slovenská varianta překvapila úplně všechny

Sport, 31. ledna 2018, 15:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Trenérská volba, která šokovala. Slovenská varianta překvapila úplně všechny Šumperk - Svými překvapivými tahy a nečekanými verdikty je schopen zaskočit i nejotrlejší jedince. Způsobem, jakým se rozhodl vyřešit otázku hlavního kouče po odvolání Pavla Hulvy, šokoval snad úplně všechny. Volba Vladimíra Velčovského, ředitele mužského hokeje v Šumperku, padla na Jozefa Zavadila.

Komiks podle životního příběhu Julia Vargy

Kultura, 31. ledna 2018, 11:00, Ondřej Polák
Komiks podle životního příběhu Julia Vargy Šumperk - Po mnoha letech a řadě peripetií vychází komiksová kniha Objekt Julek, v níž několik výtvarníků zpracovalo životní osudy Julia Vargy, tak trochu zapomenutého Šumperana, invalidy, jehož se bála StB. První křest knihy proběhne v sobotu 3. února v 16 hodin v šumperském knihkupectví Bukowski ve Starobranské ulici.

Lukáš Hejlík zalistuje v knize pro rodiče

Kultura, 31. ledna 2018, 08:00, Roman Tyčka
Zábřeh - V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve čtvrtek 1. února do našeho regionu. Knihu spisovatele Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě představí nejprve v zábřežském kině Retro a poté i v šumperském divadle.

Kvalitní odborné vzdělávání = spolupráce školy a zaměstnavatelů

Zpravodajství, 31. ledna 2018, 07:00, redakce, placená reklama
Kvalitní odborné vzdělávání = spolupráce školy a zaměstnavatelů Den otevřených dveří školy a Den zaměstnavatelů, jež se uskutečnil ve Střední škole železniční, technické a služeb, Šumperk s sebou přinesl i konferenci s názvem Kvalitní odborné vzdělávání = spolupráce školy a zaměstnavatelů.

Na sever po stopách Eskymo Welzla

Kultura, 30. ledna 2018, 20:00, Ondřej Polák
Na sever po stopách Eskymo Welzla Zábřeh - Populární setkávání cestovatelů a recesistů, zábřežský festival Welzlování, se ve čtvrtek 1. února přesune do místní Galerie Tunklův dvorec, kde se vernisáží otevře výstava fotografií zábřežského welzlologa Martina Strouhala.

Lidé byli štědřejší a na koledníky čekali

Zpravodajství, 30. ledna 2018, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Lidé byli štědřejší a na koledníky čekali Okres - Výtěžkem přes 1,5 miliónu korun skončila letošní Tříkrálová sbírka na Zábřežsku. V téměř stovce obcí dali lidé koledníkům do kasiček o téměř 90 tisíc korun více než vloni. Novinkou letošního ročníku bylo například servírování obědů v tříkrálovém oděvu a zapojení některých základních škol.

Černá skládka znechutila obyvatele Zábřežska

Zpravodajství, 30. ledna 2018, 12:00, Jaroslav Kropáč
Černá skládka znechutila obyvatele Zábřežska Rovensko, Postřelmůvek - Bezohledně ke svým spoluobčanům i k přírodě si minulý týden počínal „špindíra“ mezi Rovenskem a Postřelmůvkem. Do příkopu mezi poli tam bezostyšně vysypal desítky pneumatik, a během okamžiku tak založil velkou černou skládku.

Střelba v Libině – nové podrobnosti 

Zpravodajství, 30. ledna 2018, 09:00, Jaroslav Kropáč
Libina - Vyšetřování střelby v Libině, při které násilník postřelil sportovní pistolí svého souseda v paneláku, pokračuje. Redakce Týdne na severu zjistila některé podrobnosti, jež do události vnáší více světla. Víme například to, že oběť střelby zasáhlo hned několik ran a také, že střelec měl problémy se zákonem už dříve. 

Rozdíl mezi vítězem a poraženým byl 11 tisíc hlasů 

Zpravodajství, 30. ledna 2018, 06:00, Jaroslav Kropáč
Rozdíl mezi vítězem a poraženým byl 11 tisíc hlasů  Okres - Druhé kolo prezidentských voleb v šumperském okrese vyhrál dosavadní prezident Miloš Zeman. Na rozdíl od celorepublikových výsledků, kde byl jeho souboj s protikandidátem Jiřím Drahošem těsný, v případě Šumperska zvítězil rozdílem třídy. V našem regionu dostal skoro 60 procent hlasů. 

Z policejní linky - 4. týden

Zpravodajství, 28. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Odcizil hasičskou techniku
 • Dopravní nehoda se smrtelným zraněním
 • Zdemoloval policejní stanici
 • Černá skládka
 • Odcizil měděný odpad
 • Ukradený mobilní telefon
 • Při sjednání úvěru uvedl nepravdivé údaje
 • Poškozené dveře
 • Přišel o mobilní telefon
 • Poškozený lak na vozidle
 • Při couvání sjel mimo silnici

Ředitel Draků Vladimír Velčovský: SEZÓNU DOHRAJEME. Za staronového trenéra si vybral Jozefa Zavadila

Sport, 24. ledna 2018, 19:00, Petr Fišer
Ředitel Draků Vladimír Velčovský: SEZÓNU DOHRAJEME. Za staronového trenéra si vybral Jozefa Zavadila Šumperk - Jak se zdá, nejkritičtější období se podařilo překonat. Přestože se mužský hokej v Šumperku po odstoupení jednoho ze stěžejních sponzorů ze zdravotních důvodů ocitl ve vážných finančních problémech, naplnění nejtragičtějšího scénáře momentálně není na pořadu dne. „Druhou ligu dohrajeme,“ vzkazoval optimisticky ředitel klubu Vladimír Velčovský.

JAK TO VIDÍM JÁ: Co se divíme, když fotbalová ryba páchne od hlavy

Sport, 24. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Co se divíme, když fotbalová ryba páchne od hlavy Česko - Kdo pozitivně doufal, že český fotbal v posledních letech s pomocí očisťovací kúry pádí za lepšími a klidnějšími zítřky, jen naivně naletěl bláhovým slibům a nepravdivým řečem. Čutání na zelené trávě bylo ornou půdou pro nejrůznější černoty odnepaměti a podvádět se bude vesele dál. Je to odraz celé společnosti od zkorumpovaných politiků až po rádoby sportovce. Najde se spousta těch, kteří to myslí férově a ku prospěchu všech. Klobouk dolů před nimi. Jenže se najde i spousta těch, kteří to dobře nemyslí a za vším vidí pouze peníze. Pro tučný zisk udělají cokoliv, a proto se nezastaví vůbec před ničím.

Šumperský koktejl v Postřelmově šmakoval, měl vítězné ingredience

Sport, 24. ledna 2018, 13:00, Petr Fišer
Šumperský koktejl v Postřelmově šmakoval, měl vítězné ingredience Postřelmov - Ve čtvrtém ročníku postřelmovského turnaje v halové kopané měl největší kvalitu hráčský koktejl namíchaný v nedalekém Šumperku. Fotbalová expedice sestavená kolem hrajícího trenéra Zdeňka Opravila naplnila předpoklady a ve dvanáctičlenné konkurenci doputovala až na vítězný vrchol. Druhá skončila Lesnice, třetí Velké Losiny.

Riflový bál roztančí hity kapely Katapult

Kultura, 24. ledna 2018, 10:00, Roman Tyčka
Riflový bál roztančí hity kapely Katapult Již tradičně patří jeden z lednových víkendů v zábřežském kulturním domě Riflovému bálu. Oblíbená akce i letos nabídne dobrou zábavu a největší hity současných českých i světových hvězd popmusic v podání kapely Velvet Gang a především revivalu skupiny Katapult.

Na Welzlování se bude běhat s kufrem

Kultura, 24. ledna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Na Welzlování se bude běhat s kufrem Zábřeh - Vyhlášené setkání cestovatelů, dobrodruhů a recesistů, festival Welzlování, kterým si Zábřeh připomíná svého nejslavnějšího rodáka Jana Eskymo Welzla, v lednu pokračuje krosovým během kolem Moravské Sázavy a recesistickým závodem na kopci Humenec.

Slavný kytarista rozezní struny v Šumperku

Kultura, 23. ledna 2018, 20:00, Ondřej Polák
Slavný kytarista rozezní struny v Šumperku Šumperk - Jeden z nejznámějších českých kytaristů Lubomír Brabec dobývá svou hrou na klasickou šestistrunku pódia po celém světě, a to především díky mimořádně vysoké interpretační úrovni. Šumperské publikum se o kvalitě Brabcových recitálů může přesvědčit ve čtvrtek 25. ledna.

Poslední běh se Zábřežanům povedl

Zpravodajství, 23. ledna 2018, 16:00, bav
Poslední běh se Zábřežanům povedl Zábřeh - Během do zámecké brány zahájil v Zábřeze oblíbený festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů – Welzlování 2018. Předminulý víkend se při něm sešlo rekordních 55 závodníků.

Petr Havlíček: „Z každé země světa chci alespoň jednu vizitku.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 23. ledna 2018, 13:00, Hana Písková
Petr Havlíček: „Z každé země světa chci alespoň jednu vizitku.“ Nový Malín - Na Šumpersku žije teprve od listopadu. Narodil se v Jihlavě, žil v Litvínově a v Praze. Prošel různými profesemi, rád vzpomíná třeba na dobu, kdy pracoval v dole jako horník. Několikrát se objevil v celostátních médiích díky svému velkému koníčku. Petr Havlíček je vášnivý sběratel vizitek. V jeho sbírce jsou vizitky mnoha známých osobností, vizitky z různých koutů světa, vizitky papírové, dřevěné i skleněné. Životních i sběratelských snů má hned několik. V současné době si dal za cíl získat vizitky z každé země světa.

Sen o „vlastní“ vodě se rozpadá

Zpravodajství, 23. ledna 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Jednání zástupců Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk o možné koupi vybavení a technologií od firmy ŠPVS, skončila debaklem. VHZ, která vlastní obce a města ze Šumperska, zvažovala, že si stroje i budovy převezmou a od roku 2020 si budou prodej vody a provoz kanalizace zajišťovat samy. O ceně odprodeje se ale nakonec vůbec nejednalo. Zahraniční vlastníci z Francie, kterým Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) patří, totiž nic prodávat nechtějí.

V Libině se střílelo, oběť skončila v nemocnici

Zpravodajství, 23. ledna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
V Libině se střílelo, oběť skončila v nemocnici Libina - Svojí horké hlavy už teď patrně lituje třicetiletý násilník z Libiny. Minulé úterý 16. ledna se rozhodl řešit sousedské spory pistolí. Muže odnaproti střelil na chodbě paneláku do břicha a poté  z místa činu utekl. Na svůj další osud teď čeká ve vazební věznici.

Z policejní linky - 3. týden

Zpravodajství, 21. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
 • Peněženku nenašel
 • Nezvaná návštěva chatky
 • Sousedské spory se rozhodl řešit po svém
 • Nešvary počasí potrápily řidiče
 • Odcizené jízdní kolo
 • Neznámý vandal poškodil sousoší Kalvárie
 • Telefon zaplatil, dodnes jej však nemá
 • Poškozený lak na vozidle

V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka

Sport, 17. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
V mohelnickém revíru měli pytláka! Sázel, ovlivňoval a prodával zápasy mužského áčka Mohelnice - V mohelnickém revíru se vyskytl pytlák. Přeloženo do fotbalové terminologie: v podzimní části moravskoslezské ligy působil v kádru mužského áčka minimálně jeden hráč, který byl napojený na sázkařskou mafii. V rámci nekalých praktik sázel, ovlivňoval a prodával zápasy svého týmu!

Nakrknutému Bohdanu Heclovi vadí další milióny přiklepnuté mužskému hokeji: Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové, zlobí se trenér fotbalistů

Sport, 17. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Nakrknutému Bohdanu Heclovi vadí další milióny přiklepnuté mužskému hokeji: Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové, zlobí se trenér fotbalistů Šumperk - Fakt, že z městské pokladny i v letošním roce poputuje na činnost mužského hokeje příspěvek přesahující hranici tří miliónů korun, kdekdo netráví úplně snadno. Do skupiny nespokojených kritiků patří Bohdan Hecl, jenž „kope“ za šumperský fotbal. „Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové,“ neskrýval svůj názor na ožehavé téma.

TÝDEN HOKEJE: Staň se šumperským Drakem!

Sport, 17. ledna 2018, 13:00, Petr Fišer
TÝDEN HOKEJE: Staň se šumperským Drakem! Šumperk - Úterý 23. ledna by si měl do diáře zaznamenat každý, kdo touží po tom stát se šumperským Drakem. Od 17 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub ze Šumperka ve spolupráci se svazem pořádá na zimním stadiónu akci v rámci celorepublikového projektu Týden hokeje.

Oko až do jara nebude promítat, místo diváků tam chodí řemeslníci

Kultura, 17. ledna 2018, 10:00, Ondřej Polák
Oko až do jara nebude promítat, místo diváků tam chodí řemeslníci Šumperk - Na celé tři měsíce osiřelo hlediště šumperského kina Oko. Začala zde rozsáhlá rekonstrukce interiérů. Kromě oprav rozvodů elektřiny a vody dostanou nový vzhled vnitřní prostory. Výzdoba se ponese ve stylu retro.

Dámské smyčcové trio Inflagranti doprovodí rocker Josef Vojtek

Kultura, 17. ledna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Dámské smyčcové trio Inflagranti doprovodí rocker Josef Vojtek Šumperk - Zajímavou kombinaci klasického smyčcového tria a rockového zpěvu uslyší hudební fanoušci, kteří zavítají v úterý 23. ledna do šumperského kulturáku. Na pódiu se snoubí hra dámského tria Inflagranti s typickým „chraplákem“ frontmana kapely Kabát Josefa Vojtka.

Cestovatel popíše místo, kde začala historie gulagů

Kultura, 16. ledna 2018, 18:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Dvouměsíční festival Welzlování pokračuje ve čtvrtek 18. ledna poutavým cestopisem Vítězslava Vursta, který diváky pozve daleko na sever.

Minimální mzda je od ledna vyšší 

Zpravodajství, 16. ledna 2018, 13:00, hap
Šumperk - O dvanáct set korun stoupá s lednem minimální mzda. Nejhůře placení zaměstnanci by si tak měsíčně měli přijít nejméně na 12 200 korun. Změna by měla k práci motivovat dlouhodobě nezaměstnané.  

Do sbírky se přihlásilo 1 530 tříkrálových koledníků 

Zpravodajství, 16. ledna 2018, 10:00, bav
Do sbírky se přihlásilo 1 530 tříkrálových koledníků  Zábřeh - Koledováním na městském úřadě odstartovala v Zábřeze letošní Tříkrálová sbírka. Stejně jako v loňském roce se do ní zapojili také klienti charitního centra Oáza. Letos koledovali na podporu domácí zdravotní a paliativní péče, bezprostřední pomoc lidem a rodinám v nouzi nebo rozvoj projektu SOREHA, který se zaměřuje na podporu lidí s  duševním onemocněním. 

Bludov rozdal lidem čipy. Bude sledovat, jak třídí

Zpravodajství, 16. ledna 2018, 07:00, hap
Bludov - S unikátním systémem na třídění odpadu přichází Bludov. Tamní obecní úřad nechal očipovat všechny popelnice i pytle, do kterých lidé ukládají odpad. Úředníci tak v závěru roku snadno poznají, kdo jak třídil. Lidé, kteří separují dobře, mají velkou šanci, že budou platit za svoz popelnic méně než ti, kteří hází všechno dohromady.

Zeman 45,76 %, Drahoš 22,06 % 

Zpravodajství, 15. ledna 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Kdyby záleželo na voličích ze Šumperska, druhé kolo prezidentských voleb by se možná vůbec nekonalo. Miloš Zeman totiž v mnoha obcích získal nadpoloviční většinu hlasů, někde jeho podpora překonala šedesátiprocentní hranici. Za celý okres nasbíral téměř šestačtyřicet procent hlasů, jeho největší soupeř Jiří Drahoš měl zhruba o polovinu méně. 

Z policejní linky - 2. týden

Zpravodajství, 14. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Vybílil klubovnu
 • Převrácený přívěs
 • Přehlédl dva chodce
 • Plně se nevěnoval řízení
 • Řídil bez oprávnění
 • Odcizená jízdní kola
 • Kontrola účastníků silničního provozu
 • Případy krádeží vloupáním
 • Tašku zapomněl před vchodem do domu
 • Podnapilý cyklista

Petr Venos: Volejbal děláme hlavně pro sebe a reprezentaci městaROZHOVOR

Sport, 10. ledna 2018, 20:00, Petr Fišer
Petr Venos: Volejbal děláme hlavně pro sebe a reprezentaci města Šumperk - Naposledy si zahráli baráž o druhou ligu před čtyřmi lety. Týkat se jich nebude ani na konci probíhající sezóny. Volejbalisté ze Šumperka plní roli dvorních princů v soutěži, kde kralují jiné dva týmy. „Samozřejmě, že bychom byli rádi za vyšší příčky. Soupeři nad námi jsou ale hodně kvalitní,“ uznal vedoucí družstva PETR VENOS.

ZÁVOD TÝDNE: Vikýřovická 12 má grády, je stále populárnější

Sport, 10. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer
ZÁVOD TÝDNE: Vikýřovická 12 má grády, je stále populárnější Vikýřovice - Z reproduktorů duněla hudba a u prezentačního stolku se střídal jeden závodník za druhým. V restauraci U Jirsáka se hromadily usměvavé tváře, které se rozhodly využít poslední šanci v roce k tomu, aby se postavily na startovní čáru. Silvestrovská „párty“ pro pár nadšenců se rychle mění ve velkou běžeckou akci pro širokou veřejnost.

Sen extraligových Draků je jasný. Touží po play off

Sport, 10. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer
Sen extraligových Draků je jasný. Touží po play off Šumperk - Být mezi šestnácti nejlepšími kluby v republice a zajistit si tím právo startu ve vyřazovacích bojích. Cíl hokejových Draků v extralize mladších dorostenců je jasný. „Snažíme se dělat všechno pro to, abychom po třech letech vrátili do Šumperka play off,“ potvrdil reálné ambice trenér Petr Rutar.

Naposled? Welzlování připomene několik výročí a v současné podobě skončí

Kultura, 10. ledna 2018, 14:00, Ondřej Polák
Naposled? Welzlování připomene několik výročí a v současné podobě skončí Zábřeh - Zábřežané si v letošním roce připomenou hned dvě významná výročí spojená s osobností zdejšího rodáka, cestovatele a dobrodruha Jana Eskymo Welzla. V srpnu uplyne 150 let od jeho narození a v září 70 let od okamžiku, kdy skonal v kanadském Dawsonu. Navíc patnácté výročí své existence letos oslaví i samotný festival Welzlování, hlásící se k Welzlovu odkazu. A aby důvodů k oslavě nebylo málo, přišli pořadatelé na to, že před 125 lety, někdy v roce 1893, došlo v Zábřeze k setkání Jana Welzla s univerzálním českým géniem a všeumělem Járou Cimrmanem, které předurčilo další Welzlův osud.

Taneční odpoledne lákají na hvězdné kapely ze Šlágru

Kultura, 10. ledna 2018, 12:00, zk, ok
Taneční odpoledne lákají na hvězdné kapely ze Šlágru Zábřeh - Hned několik tanečních pořadů, určených zejména pro dříve narozené, naplánovala dramaturgie kulturního domu v Zábřeze na první měsíce nového roku.

Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem

Kultura, 10. ledna 2018, 10:00, ok
Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem Šumperk - Do šumperské knihovny brzy zavítá spisovatelka Markéta Pilátová, aby čtenářům představila svou novou knihu Papírový Pepíno. Setkání s úspěšnou autorkou, která pochází z našeho regionu, proběhne ve čtvrtek 11. ledna od půl páté odpoledne.

Fotograf, který miloval Šumperk

Kultura, 10. ledna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Fotograf, který miloval Šumperk Šumperk - Galerie mladých šumperského muzea dává nyní prostor snímkům Josefa Pavlíčka. Kolekci s názvem Kouzlo fotografie mohou zájemci zhlédnout do 25. února.

Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná

Zpravodajství, 9. ledna 2018, 17:00, Jaroslav Kropáč
Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná Kosov - Zatímco většina lidí ještě v pondělí 1. ledna ráno vyspávala, hasiči ze Šumperska už byli dávno na nohou a snažili se zkrotit mohutný požár v Kosově. Oheň tam zničil přístřešek se třemi opravovanými automobily a způsobil škodu za dva milióny korun. Co bylo jeho příčinou, vyšetřovatelé stále nevědí.

Zeman to nemá jisté. Minule ho chtěla jen čtvrtina voličů

Zpravodajství, 9. ledna 2018, 14:00, jak
Okres - Ačkoli má současná hlava státu velkou podporu hlavně na Moravě, jeho úspěch v prvním kole voleb v našem regionu není vůbec jistý. Při volbě prezidenta v roce 2013 ho na Šumpersku volila pouze čtvrtina lidí. Jasně dominoval až ve druhém kole.

Pokud v Mohelnici zaparkujete „jako vždycky“, dostanete pokutu

Zpravodajství, 9. ledna 2018, 11:00, jak
Mohelnice - Velký pozor by si od ledna měli dát řidiči, kteří budou parkovat v centru Mohelnice. Pokud totiž auto odstaví jako obvykle, tedy bez zakoupení parkovacího lístku, dostanou pokutu. Město pořídilo nový parkovací automat a na výběr peněz chce přísně dohlížet.

Firmy soupeří o rekordní zakázku

Zpravodajství, 9. ledna 2018, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Kdo bude hlavním dodavatelem projektu, který řeší opravu plaveckého areálu v Šumperku? A za kolik peněz své služby městu nabídne? To jsou otázky, na jejichž odpověď si musí obyvatelé Šumperka ještě pár týdnů počkat. Rekonstrukce „plavečáku“ na Benátkách je největší investiční akcí radnice v roce 2018.

Z policejní linky - 1. týden

Zpravodajství, 7. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Vyhrožoval policistovi
 • Neoprávněně užíval vozidlo
 • Alkohol za volant nepatří
 • Krádež věcí z vozidla
 • Havárie vozu se naštěstí obešla bez zranění
 • Podnapilý řidič
 • Policisté zachránili seniorku
 • Vloupání do skladu
 • Požár pergoly
 • Poškodil fasádu

Šumperští florbalisté přišli o stálici. Útočník Michal Šíma nově kouše jako Aligátor

Sport, 3. ledna 2018, 19:00, Petr Fišer
Šumperští florbalisté přišli o stálici. Útočník Michal Šíma nově kouše jako Aligátor Přerov, Hranice - Florbalový Šumperk přišel o dlouholetou stálici. A to minimálně do konce rozehrané sezóny. Tvořivý forvard Michal Šíma, jenž v minulosti vykonával funkci hrajícího trenéra, se dohodl na hostování s týmem FbC Aligators Klobouky. Divizi tak vymění za Národní ligu.

Bude to napínavé až do konce, těší se trenér druholigových basketbalistů

Sport, 3. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer
Bude to napínavé až do konce, těší se trenér druholigových basketbalistů Šumperk, Krnov - Že může každý porazit každého? Ve druhé lize basketbalistů to platí víc než kdy jindy. O vedení v soutěži se na dálku přetahuje šest družstev a podobně našlapané je to i uprostřed průběžného pořadí. „Pěkně se to zamíchalo. Bude to napínavé až do konce,“ těšil se na další průběh trenér Šumperka Radim Šíma.

SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem

Sport, 3. ledna 2018, 15:00, Petr Fišer
SUPER PRÁCE! Jakub Švejkovský je republikovým vicemistrem Česko - Ještě předtím, než usedli ke štědrovečernímu nášupu a užili si dárkové hody u vánočního stromku, je čekal jeden z největších vrcholů celého minulého roku. Zástupci sportovní gymnastiky ze Šumperka se snažili prorazit na nejvyšší národní úrovni. Jak se jim vedlo?

Prestižní cenu získala Zábřežanka

Zpravodajství, 3. ledna 2018, 13:00, bav
Prestižní cenu získala Zábřežanka Zábřeh - Jedna z osmi udělených cen pro dobrovolníky Křesadlo 2017 doputovala také do Zábřeha. V Arcidiecézním paláci v Olomouci si ji za práci v sociální oblasti převzala místní charitní dobrovolnice Kristina Hrozová. Ocenění jí před Vánoci předal arcibiskup Graubner.

Ve vsi vyrostlo další hřiště

Zpravodajství, 3. ledna 2018, 10:00, hap
Ve vsi vyrostlo další hřiště Loučná nad Desnou - Děti z Loučné nad Desnou dostaly jako vánoční dárek nové hřiště. Vyrostlo přímo v bytové zástavbě. Za jeho vybudování zaplatila obec 400 tisíc korun, tři čtvrtiny nákladů však uhradila z dotace Nadace ČEZ. Jde o hřiště pro nejmenší děti s prolézačkovou sestavou, klouzačkou, kolotočem a několika druhy houpaček.

Tříkrálová sbírka je letos plnoletá. Padne rekord?

Zpravodajství, 3. ledna 2018, 08:00, jak
Okres - Prvním dnem roku odstartovala tradiční Tříkrálová sbírka. Letos se uskuteční už její osmnáctý ročník. Zároveň existuje šance, že se koledníci dočkají historicky nejlepšího výtěžku. Ten posledních deset let pravidelně stoupá.

V mohelnické továrně se zase kradlo

Zpravodajství, 2. ledna 2018, 18:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Zaměstnanci jedné z mohelnických továren se rozhodli, že si před koncem roku přilepší. Ve firmě proto ukradli materiál, který pak obratem prodali. Měli ale smůlu, krádež praskla a zloděje už zadržela policie. Nejde o první takový případ, který se v tamní průmyslové zóně odehrál. V létě tam dělníci ukradli světlomety za statisíce korun.

Jiří Bartoška přijede jako nebožtík

Kultura, 2. ledna 2018, 14:00, Roman Tyčka
Jiří Bartoška přijede jako nebožtík Zábřeh - Lehce pohřební komedii s názvem Moje hra, které vévodí brilantní herecký výkon Jiřího Bartošky, uvede zábřežský kulturní dům v sobotu 6. ledna. Vstupenky na pořad jsou téměř vyprodané, a není se co divit, Jiří Bartoška se na divadelní scéně objevuje minimálně.

Divadlo zrozené z vody

Kultura, 2. ledna 2018, 12:00, tyč
Divadlo zrozené z vody Šumperk - Prostory Muzejíčka ve Vlastivědném muzeu v Šumperku nyní patří loutkovému divadlu. Interaktivní výstava s názvem Divadlo zrozené z vody aneb Loutky 100× jinak představuje nejen česká rodinná divadla, ale zejména přiblíží vodní divadlo, které je považováno za fenomén vietnamského loutkoherectví.

Muzeum popisuje zimní starosti silničářů

Kultura, 2. ledna 2018, 09:00, Jan Kratochvíl
Muzeum popisuje zimní starosti silničářů Vikýřovice - Se zimními měsíci mají návštěvníci Muzea silnic ve Vikýřovicích možnost zhlédnout výstavu Zimní starosti silničářů aneb Z historie zimní údržby. Expozice připomíná první dochované zprávy o zajišťování zimní údržby, které pocházejí z poloviny 19. století, kdy tuto povinnou službu na říšských silnicích stanovil zákon z ledna 1877.

Z policejní linky - 52. týden

Zpravodajství, 1. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
 • Vozidlo hledal marně
 • Zmizely motorové pily
 • Pachatelé dopadeni
 • Alkohol za volantem
 • Podvodný inzerát
 • Vloupání do restaurace
 • Vykradený sklep


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru