ARCHIV ČLÁNKŮ

Filtr pro hledání:

archiv bleskovek

hledej v archivu:

rok vydání článku:

měsíc vydání článku:

Leden 2017

Cestovatelský maratón Welzlových následovníků

Kultura, 31. ledna 2017, 20:00, Roman Tyčka
Cestovatelský maratón Welzlových následovníků Zábřeh - Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování nabídne začátkem února maratón přednášek s názvem Welzlovi následovníci. Série cestovatelských diashow, kterou by si žádný z milovníků dálek a dobrodružství neměl nechat ujít, odstartuje v sobotu 4. února v kině Retro.

Úklid Šumperka je k ničemu, kritizovali zastupitelé

Zpravodajství, 31. ledna 2017, 16:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Velmi ostrá debata se minulý týden odehrála v šumperském zastupitelstvu, kde se mimo jiné probírala zpráva o zimní údržbě města. Původně mělo jít jen o formální bod programu, nakonec se z něj stalo ožehavé téma, které dokonce sjednotilo jinak znepřátelené tábory koaličních a opozičních zastupitelů.

Zábřeh nebude čekat, s cyklostezkou chce začít co nejdřív

Zpravodajství, 31. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Leština - Cyklostezku a její napojení ze strany od Leštiny řeší v těchto dnech zábřežská radnice. Pokud se na akci podaří získat dotaci, mohlo by se začít stavět už letos, a to navzdory faktu, že Leština dosud nevyřešila všechny problémy s výkupy pozemků.

Vikýřovice budou mít další školku

Zpravodajství, 31. ledna 2017, 10:00, hap
Vikýřovice - V novou mateřskou školu se promění staré chátrající jesle ve Vikýřovicích. Nová školka pro čtyřiadvacet dětí by se měla otevřít už letos v září. Sloužit má rodinám a jejich dětem už od dvou let věku. Rekonstrukce objektu spolyká více než 14 miliónů korun.

Loštice se zlobí

Zpravodajství, 31. ledna 2017, 07:00, Hana Písková
Loštice - Pořádně naštvaní jsou lidé v Lošticích. O tom, že tam Česká spořitelna plánuje zavřít v polovině března svoji jedinou pobočku, jsme už naše čtenáře informovali. Banka nejenže od svého záměru neustoupila, ale místo března zavřela už minulý týden. Navíc ve městě nezavede ani zvažovaný bankomat pro vklad hotovosti.

Z policejní linky - 4. týden

Zpravodajství, 29. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
 • Starší žena pod vlivem
 • Opakovaně kradl hodinky
 • Poškodil tři vozidla
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Vloupal se do rodinného domu
 • Felicia skončila v řece
 • Hořely saze v komínech
 • Poškodil zaparkované vozidlo
 • Kradl energetické nápoje
 • Srážka se srnou

EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová

Sport, 25. ledna 2017, 15:00, téma CYKLO, Petr Fišer, Ondřej Brzobohatý
EMILIO TO DOKÁZAL! Cyklokrosař Hekele je v nominaci na mistrovství světa. Do Lucemburska se vydá i Martina Kukulová Česko - Loštický matador Emil Hekele, přezdívaný Emilio, to dokázal. Poprvé v kariéře si vyzkouší, jaké to je být aktivní součástí cyklokrosového mistrovství světa v kategorii Elite. V lucemburském Bielesu se bude rvát za rodnou vlast poslední lednový víkend.

„Jsme jako rodina,“ těší hrajícího kouče florbalového Asperu Matyáše Zapletala

Sport, 25. ledna 2017, 13:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
„Jsme jako rodina,“ těší hrajícího kouče florbalového Asperu Matyáše Zapletala Šumperk - Není to role pro každého. Kdo se nebojí přijmout nabídku stát se hrajícím trenérem mužského týmu, musí se připravit na skutečnost, že bude narážet na nejrůznější úskalí. „Normální kouč, který jen stojí u střídačky, to má daleko jednodušší. Naše pozice je složitější a popravdě v ní žádné výhody nevidím. Hledal bych je marně,“ prohlásil bez dlouhého přemýšlení kormidelník dvou florbalových výběrů MATYÁŠ ZAPLETAL.

Trenér Jiří Mika otevřeně: Jsem moc rád, že mě nemoc zastihla a změnila

Sport, 25. ledna 2017, 11:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Trenér Jiří Mika otevřeně: Jsem moc rád, že mě nemoc zastihla a změnila Velké Losiny - Ani zdaleka není jediný, kdo musel zápolit se zákeřnou nemocí. Byl to nevyzpytatelný boj s nejistým koncem. JIŘÍ MIKA před několika lety nejtěžší zápas zvládl a znovu se mohl začít naplno věnovat všemu, co má rád. „Můj náhled na život a životní priority se od té doby hodně změnil. A jsem přesvědčený, že nejen v mém případě, ale u každého, kdo se v takové situaci ocitl. Dostal jsem druhou šanci a jsem tady od toho, abych si ji zasloužil,“ pustil se do otevřeného vyprávění kouč fotbalistů z Velkých Losin.

Zábřeh ovládne recese

Kultura, 25. ledna 2017, 09:30, Roman Tyčka
Zábřeh ovládne recese Zábřeh - Festival Welzlování, kterým si Zábřeh připomíná svého nejslavnějšího rodáka Jana Eskymo Welzla, pokračuje krosovým během kolem Moravské Sázavy a recesistickým závodem na kopci Humenec. Welzlův kufr se uskuteční v sobotu 28. ledna.

Přednáška zavede posluchače na nejkrásnější místa Kanady

Kultura, 25. ledna 2017, 07:00, Roman Tyčka
Přednáška zavede posluchače na nejkrásnější místa Kanady Šumperk - Jak se zachovat, když stojíte tváří v tvář medvědici s mláďaty? Kdo je to rosomák? A jak vypadají nejkrásnější místa kanadské divočiny? Na tyto a mnohé další otázky odpoví beseda s názvem Kanada: v divočině a mezi indiány, kterou pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku v úterý 24. ledna od 17 hodin ve velké výstavní síni.

Šumperský ples s Olgou Lounovou a Markem Ztraceným

Kultura, 24. ledna 2017, 17:00, Ondřej Polák
Šumperský ples s Olgou Lounovou a Markem Ztraceným Šumperk - Jestli slyšíte v botníku stepovat vaše plesové boty a lodičky, je potřeba je opět prohnat po tanečním parketu. Například na Fortex Šumperském plese pod záštitou města Šumperka, který nabídne exkluzivní program. První ročník Šumperského plesu se uskuteční v pátek 10. února od 19 hodin.

Iva Kovářová: „Zábřežsko je v těchto dnech rájem pro běžkaře.“

Zpravodajství, 24. ledna 2017, 15:00, Hana Písková
Iva Kovářová: „Zábřežsko je v těchto dnech rájem pro běžkaře.“ Zábřeh - Narodila se v Ústí nad Orlicí. Když jí byl jeden rok, přestěhovala se její rodina do strážního domku u rybníka Oborník v Zábřeze. Místo, kde strávila celé dětství, si zamilovala a ráda se sem vrací. O zajímavostech Zábřeha a okolí dokáže nadšeně vyprávět, je to vlastně důležitá součást její práce. Iva Kovářová vede od prvopočátku Turistické informační centrum Zábřeh. V těchto dnech doporučuje návštěvníkům města běžkařské trasy v okolí a zve je na populární Welzlování.

Syn, který měl zavraždit matku, vinu odmítá

Zpravodajství, 24. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Úsov - Olomoucký soud začal rozplétat vraždu seniorky v Úsově, ze které je obviněn její syn. O případu, který se stal přesně před rokem, informoval náš týdeník jako vůbec první. Obžalovaný muž vinu odmítá a u soudu se dušoval, že hrůzný čin nespáchal.

Kvůli EET zavřely první hospody

Zpravodajství, 24. ledna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Kvůli EET zavřely první hospody Okres - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) přimělo zavřít první hospody na Šumpersku. Ačkoli ministerstvo financí tvrdí, že dopad evidence na provozovatele gastro služeb je malý, situace na některých místech našeho regionu dokazuje opak. Hlavně menším provozovnám se už nevyplatí pohostinství provozovat. Jejich majitelé si stěžují, že stát malé podnikatele nepodporuje a ještě jim hází klacky pod nohy.

Radnice chystá změny v MHD

Zpravodajství, 23. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zareagovat na potřeby obyvatel z pohledu městské hromadné dopravy se rozhodlo město Zábřeh. Zajistit by to měla nová koncepce, zahrnující jak změnu současných linek, tak nové jízdní řády. Součástí je přestěhování stávajících autobusových zastávek nebo zřízení nových. První z nich, v blízkosti železniční stanice, je již v novém jízdním řádu zahrnuta.

Zastupitelé Starého Města: „Děkujeme Korýsku“

Zpravodajství, 23. ledna 2017, 11:29, redakce, placená reklama
Vážení občané, chtěli bychom Vám touto formou sdělit NEJDŮLEŽITĚJŠÍ a NEJVÝZNAMNĚJŠÍ informaci od roku 1990 v místní politice a ekonomice města Staré Město pod Sněžníkem. Tato informace nám byla současným vedením našeho města zatajena, i když ji dle rozsudku soudu muselo vedení vědět více než rok.

Z policejní linky - 3. týden

Zpravodajství, 22. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 3. týden
 • Z domu zmizely šperky
 • Nevlastnil řidičský průkaz a havaroval
 • Snažili se policistům utéct
 • Dopravní nehoda s tragickými následky
 • Řídili pod vlivem alkoholu
 • Ze sklepa odcizil jízdní kolo

„Rozdíl je obrovský,“ varuje před pádem do krajského přeboru trenér Petr Strnad

Sport, 18. ledna 2017, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
„Rozdíl je obrovský,“ varuje před pádem do krajského přeboru trenér Petr Strnad Šumperk - Vstává v pět hodin ráno. Před osmou je ve škole, kde se věnuje fotbalovým třídám. V jedenáct má za sebou dopolední část, odpolední mu končí někdy i v sedm večer. PETR STRNAD si na nedostatek práce nemůže stěžovat. V Šumperku snaživě válčí na mnoha frontách.

SEZNAMTE SE: Basketbalový obr, který rád lozí po skalách

Sport, 18. ledna 2017, 14:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
SEZNAMTE SE: Basketbalový obr, který rád lozí po skalách Šumperk - Dalo by se říct, že má svět jako na dlani. Kouká na něj z větší výšky než většina ostatních. Opora Šumperka JOSEF KRESTA (1983) měří 208 centimetrů a váží 115 kilogramů. „Pokud se dlouhé roky pohybujete v basketbalovém prostředí, kde se to hemží velkými lidmi, časem vám to ani nepřijde. Zvyknete si na ledacos,“ tvrdil urostlý dlouhán, jenž dosáhl na dvoumetrovou hranici už v patnácti letech.

Muzikanti zavzpomínají na Petra Nováka

Kultura, 18. ledna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Muzikanti zavzpomínají na Petra Nováka Šumperk - Pořad, který potěší hlavně rockové pamětníky, připravuje na neděli 22. ledna Dům kultury Šumperk. Ve velkém sále se uskuteční koncert k významnému životnímu jubileu legendy českého bigbítu Karla Kahovce za doprovodu kapely George & Beatovens. Hostem večera bude také hitmaker Viktor Sodoma. Společně pak všichni zavzpomínají na tvorbu zpěváka a skladatele Petra Nováka.

Muzeum shání šaty z tanečních a plesů

Kultura, 18. ledna 2017, 10:00, Roman Tyčka
Muzeum shání šaty z tanečních a plesů Šumperk - Společenská móda 20. století se stane tématem nové výstavy Vlastivědného muzea v Šumperku, která bude zahájena začátkem května. V souvislosti s přípravami žádají muzejníci veřejnost o zapůjčení nebo darování společenských šatů, doplňků a fotografií z 20. století.

František Nedvěd oslaví s fanoušky sedmdesátiny

Kultura, 18. ledna 2017, 07:00, tyč
František Nedvěd oslaví s fanoušky sedmdesátiny Zábřeh - Po loňském vyprodaném květnovém koncertu Honzy Nedvěda, který v sále zábřežského kulturního domu vystoupil se skupinou Madalen, přijede obyvatele Zábřeha rozezpívat i jeho bratr František, jedna z nejvýraznějších osobností české country, folkové a trampské muziky.

Do Zábřeha míří tři stovky studujících seniorů

Zpravodajství, 17. ledna 2017, 18:00, tyč
Do Zábřeha míří tři stovky studujících seniorů Zábřeh - Zábřežská kulturní s úspěchem pokračuje v celorepublikovém projektu Virtuální Univerzita třetího věku, který je zaměřen na aktivní trávení volného času seniorů. Letošní zimní semestr v Zábřeze úspěšně absolvovalo více než třicet studentů, což je nejvíce od roku 2015, kdy se v kulturním domě uskutečnil pilotní kurz.

Zábřeh má připraveny statisíce pro dotace do kultury a sportu

Zpravodajství, 17. ledna 2017, 16:00, bav
Zábřeh - Více než tři čtvrtě miliónu korun se v tomto roce chystá rozdělit Zábřeh na granty a dotace do sportu, kultury, volnočasových aktivit nebo sociální sféry. Organizace působící v těchto oblastech o ně mohou začít žádat 20. ledna.

Tomáš Staněk: „Stačí jedna špatná myšlenka a jste rychle dole.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 17. ledna 2017, 13:00, Hana Písková
Tomáš Staněk: „Stačí jedna špatná myšlenka a jste rychle dole.“ Šumperk - Na sklonku loňského roku mi poslal jeden známý video, ve kterém kluk ze Šumperka chodí na dlouhém popruhu napnutém ve velké výšce mezi dvěma skalními věžemi, s doporučením, že by to mohl být zajímavý člověk pro rozhovor. A měl pravdu. Tomu popruhu, jak asi víte, se říká slackline, pokud po něm chodíte ve velkých výškách, začnete mu říkat highline, obecně mezi lidmi, kteří tomuto sportu propadli, se mluví prostě o lajně. Tomáš Staněk, se kterým jsem se potkala v pátek večer v jedné ze šumperských kaváren, může na někoho působit trochu jako blázen. Když jste ale ochotni ho pozorně poslouchat, musíte mu tak trochu závidět. Nejde vlastně ani tak o to, co dělá, ale o to, k jakému myšlení a životním postojům si už ve svých dvaadvaceti letech došel.

Mohelnice řeší, kdo může za neuklizené město

Zpravodajství, 17. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Mohelnická radnice si to pořádně slízla za to, jak ve městě selhala zimní údržba chodníků a silnic. Téma se velmi ostře probírá na sociálních sítích a diskusním fóru města. Jeho vedení viní za selhání především Olomoucký kraj, opoziční zastupitelé dávají vinu radě města a starostovi.

V ohrožení je kostel, hroby i řidiči

Zpravodajství, 17. ledna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Police - Malá obec, málo starostí, velká obec, hodně starostí. Tak tohle rčení rozhodně neplatí o Polici na Úsovsku. Tamní obecní úřad totiž musí řešit tak velký problém, který by dokázal zamotat hlavu celému magistrátu. Pokud co nejdříve nedojde k opravě historické kamenné hřbitovní zdi, může se společně s ní zřítit i část přilehlého hřbitova a do bezprostředního ohrožení se dostane také kostel. Potíž je v tom, že náklady na opravu dělají několik miliónů korun, které Police v rozpočtu nemá. Ze zdi se už začaly uvolňovat první velké balvany, které z pětimetrové výšky dopadají na silnici.

Z policejní linky - 2. týden

Zpravodajství, 15. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 2. týden
 • Střízlivěl v cele
 • Řídil bez průkazu
 • Dopravní nehoda
 • Řídil pod vlivem alkoholu
 • Neplatí výživné
 • Policisté pomohli zraněnému seniorovi
 • Řidič autobusu nedal přednost
 • Pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu
 • Jel pod vlivem alkoholu

Šumperk se chystá na DEN HOKEJE

Sport, 11. ledna 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šumperk se chystá na DEN HOKEJE Šumperk - Přijďte si vyzkoušet nejrychlejší kolektivní hru na světě a zažijte přitom spoustu zábavy! Klub Mladí Draci Šumperk se aktivně zapojí do celorepublikové akce TÝDEN HOKEJE. O co přesně půjde?

Cyklokrosař Emil Hekele vylepšil své maximum, na mistrovství republiky dojel čtvrtý

Sport, 11. ledna 2017, 13:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Cyklokrosař Emil Hekele vylepšil své maximum, na mistrovství republiky dojel čtvrtý Hlinsko - V cílové rovince slavil, jako by sobotní závod vyhrál. Loštický cyklokrosař Emil Hekele byl viditelně spokojený. Mistrovství republiky v Hlinsku dokončil na čtvrtém místě, čímž o dvě příčky vylepšil své dosavadní maximum. Zůstává tak ve hře o nominaci na světový šampionát v Lucembursku.

ROZHOVOR TÝDNE: „Hráči nechtěli pod trenérem Sedláček hrát,“ přiznal mohelnický kapitán Roman Kuba

Sport, 11. ledna 2017, 10:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
ROZHOVOR TÝDNE: „Hráči nechtěli pod trenérem Sedláček hrát,“ přiznal mohelnický kapitán Roman Kuba Mohelnice - Nedokázal by to každý. Chtělo to odvahu. V době, kdy se dusno v kabině mohelnických fotbalistů dalo regulérně krájet, předstoupil kapitán týmu ROMAN KUBA před trenéra Sedláčka jako „advokát“ hráčů. Položil za ně hlavu na špalek, chtěl se jich zastat.

Muzeum vypráví příběhy Severomoraváků za Velké války

Kultura, 11. ledna 2017, 07:00, Ondřej Polák
Muzeum vypráví příběhy Severomoraváků za Velké války Šumperk - Vlastivědné muzeum v Šumperku vydává novou publikaci s názvem Severomoraváci za Velké války. Do Vánoc jsme zpátky…

Irena Budweiserová zazpívá spirituály a gospely

Kultura, 10. ledna 2017, 17:55, ok
Irena Budweiserová zazpívá spirituály a gospely Šumperk - Pod klenbou chrámu Zvěstování Panny Marie v Šumperku uvede zpěvačka Irena Budweiserová novoroční koncert, během kterého posluchačům přednese známé spirituály a gospely v originálním aranžmá.

Veronika Kubíčková: „Největší odměna je poděkování.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 10. ledna 2017, 16:00, Hana Písková
Veronika Kubíčková: „Největší odměna je poděkování.“ Šumperk - Poradna pro rodinu Šumperk v Palackého ulici je odloučeným pracovištěm příspěvkové organizace Středisko sociální prevence Olomouc a je jedinou poradnou tohoto typu na Šumpersku. Její návštěvu jsem si naplánovala pár dní před Světovým dnem manželství, který připadá na 12. leden. Zajímalo mě, s jakými problémy do poradny lidé v našem regionu nejčastěji přicházejí. Měla jsem štěstí, že si na mě vedoucí šumperské poradny Veronika Kubíčková udělala čas. Prozradila, že v nejbližší době se těší především na to, že její tým od února posílí o dalšího psychologa.

Charita v podání studentů sklidila obrovský úspěch

Zpravodajství, 10. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Praha, Zábřeh - Studentský projekt Gympláci pro Kubíka, jehož prostřednictvím vloni zábřežští gymnazisté shromažďovali peníze na asistenta pro hendikepovaného chlapce z dětského domova, byl vyhlášen nejlepší humanitární sbírkou roku a získal cenu Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Projekt byl zajímavý hlavně tím, že se jednalo o spontánní nápad žáků, který sklidil obrovský zájem. Studentům se podařilo získat pětkrát více peněz, než původně plánovali.

Po zraněné ženě pátraly desítky lidí

Zpravodajství, 10. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Nové Losiny - Desítky hasičů, policistů i záchranářů se minulou středu zapojily do pátrání po ženě, která se ztratila v kopcích mezi Novými Losinami a Pustými Žibřidovicemi. Zoufalá výletnice spadla z patnáctimetrového srázu a utrpěla zranění. Pátrání komplikoval silný vítr i bohatá sněhová nadílka.

Dextracz otevírá novou prodejnu v Šumperku - Drogerie DEX

Zpravodajství, 10. ledna 2017, 09:41, redakce, placená reklama
Dextracz otevírá novou prodejnu v Šumperku - Drogerie DEX 16. ledna 2017 pro vás otevíráme novou prodejnu drogerie v Šumperku. Veškeré zboží u nás najdete celoročně za stálé akční ceny. Zaparkovat můžete v areálu prodejny, kde je rovněž bezbariérový přístup. Každá maminka pak jistě ocení možnost využití dětského koutku a sama si pak může užít klidný a pohodlný nákup.

Obří zpronevěra jde k soudu

Zpravodajství, 10. ledna 2017, 07:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Zatímco na konci minulého roku odsoudil Okresní soud v Šumperku v kauze hotelu Sport někdejšího ředitele Podniků města Šumperk (PMŠ) Luďka Šperlicha za porušení povinností při správě cizího majetku, v únoru usedne na lavici obžalovaných i jeho blízká spolupracovnice. Dnes už bývalou zaměstnankyni PMŠ obžaloval státní zástupce ze zpronevěry. Žena měla celé roky vybírat z pokladny městské firmy peníze a používat je pro vlastní potřebu. Údajně si tak přišla na několik miliónů korun. Peníze se ztrácely bez povšimnutí vedení firmy, auditorů i kontrolních orgánů PMŠ, jehož členy byli také radní města.

Z policejní linky - 1. týden

Zpravodajství, 8. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Krádež dřeva
 • Zanedbání povinné výživy
 • Vymyslel si přepadení
 • Policie ČR vyzývá
 • Kradl v supermarketu
 • Podvodně vylákal peníze
 • Ukradl notebook
 • Zboží nedodal
 • Nevrátil mobilní telefon a peněženku

ROZHOVOR TÝDNE: Prvním řešením problémů je vždycky rozběhat to, směje se Eva FilipiováROZHOVOR

Sport, 4. ledna 2017, 13:00, Iva Baslarová
ROZHOVOR TÝDNE: Prvním řešením problémů je vždycky rozběhat to, směje se Eva Filipiová Šumperk - Eva Filipiová je žena, která už ve světě sportu dokázala mnohé, byť o tom vlastně nikdo moc neví nebo nemluví a i ona sama jen skromně mlčí a... Běhá. Nejčastěji se její jméno objevuje na předních pozicích výsledkových listin nejrůznějších extrémních závodů. Na webových stránkách Běhej.cz je prozatím druhá v kategorii žen a z letošního ročníku Horské výzvy vyšla jako absolutní vítězka, tudíž nechala za svými zády úplně všechny.

Začíná zábřežské Welzlování. V lednu láká na výstavu, závod i koncert

Kultura, 4. ledna 2017, 10:00, Ondřej Polák
Začíná zábřežské Welzlování. V lednu láká na výstavu, závod i koncert Zábřeh - Pestrý program nabídnou hned úvodní akce dalšího ročníku zábřežského festivalu cestovatelů, dobrodruhů a recesistů. Welzlování odstartuje již 4. ledna a potrvá do poloviny března, kdy jej zakončí filmový festival Expediční kamera v kině Retro.

Jan Nedvěd vyslyšel přání fanoušků, vrací se na pódia

Kultura, 4. ledna 2017, 07:00, tyč
Jan Nedvěd vyslyšel přání fanoušků, vrací se na pódia Rapotín - KKC Rapotín zahájilo předprodej vstupenek na koncert legendy české folkové scény Jana Nedvěda. Lístky stojí podle atraktivity sedadla od 200 do 280 korun. Autor mnoha zlidovělých hitů, které se učí i malé děti z čítanek, vystoupí v KKC Rapotín v pátek 24. března od 19 hodin.

Jana Winigová: „Zábřeh mi poskytuje relaxaci, Šumperk práci.“ROZHOVOR

Zpravodajství, 3. ledna 2017, 16:00, Hana Písková
Jana Winigová: „Zábřeh mi poskytuje relaxaci, Šumperk práci.“ Šumperk - Říká, že ke své práci se dostala shodou okolností. Žije v Zábřehu, gymnázium vystudovala v Šumperku a poté si vybrala vyšší odbornou školu v České Třebové. Odtud ji osud zavál zpět do Šumperka, kde absolvovala praxi v domě pro osamělé rodiče s dětmi, kterému ovšem většina lidí neřekne jinak, než azylák. Jana Winigová říká, že ji sem přivedl zájem o práci s dětmi. Po ukončení praxe tady už zůstala jako náhradnice a později získala stálé místo sociální pracovnice. S dětmi i rodiči v tíživé situaci pracuje naplno pět a půl roku.

Sdružení vyvrací zprávy o útrapách běžkařů

Zpravodajství, 3. ledna 2017, 13:00, Hana Písková
Okres - Na nepřesné informace některých médií o stavu běžkařských tras v Jeseníkách upozornilo Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu (J-SCR). Hory prý trápí nedostatek sněhu a navíc hrozí, že za údržbu sněhových tras budou muset milovníci bílé stopy platit. Sdružení však taková tvrzení odmítá.

Řidička srazila na přechodu pro chodce dvě malé děti

Zpravodajství, 3. ledna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Konec minulého roku se na silnicích v Šumperku ani trochu nepovedl. Ve čtvrtek 29. prosince tam auto srazilo dvě malé děti, které náraz odmrštil několik metrů. Teprve osmiletý chlapec utrpěl vážná zranění a jeho pětiletá sestra nedopadla a mnoho lépe.

Krok spořitelny rozčílil seniory

Zpravodajství, 3. ledna 2017, 07:00, Hana Písková, Jaroslav Kropáč
Okres - Stále horší dostupnost jinde běžných služeb trápí obyvatele hlavně menších měst a obcí v šumperském okrese. Česká pošta letos uvažuje o omezení provozu dalších svých poboček, ke stejnému kroku se nově odhodlala také Česká spořitelna. Bez jejích přepážek se budou muset obejít například lidé v Libině nebo v Lošticích. Nepopulární krok banky bude mít dopad hlavně na seniory.

Z policejní linky - 52. týden

Zpravodajství, 1. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
 • Poškodil posed
 • Přehlédl automobil
 • Nedal přednost v jízdě
 • Odcizená peněženka
 • Krádež tabletu
 • Srazila dvě děti
 • Havaroval pod vlivem alkoholu
 • Neznámý pachatel jí ukradl peněženku
 • Přišel o peněženku
 • Řízení se mu vymklo z rukou
 • S kradeným vozidlem daleko nedojel
 • Vloupal se do domu
 • V domě ukradl šperky


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.